11 lei Grafmonuml F Ongeluk met doodelijk gevolg. KERKNIEUWS. Rechtszaken Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Journalistiek. SPORT. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Marktberichfël ADVERTEN Sfeenhouwi sluizen, brugge E. VERBEEM LACHEN! Donderdag 21 Jan 5 Dienstbode g< een Meid-Huis Middelburg. Toen gisterenmiddag de landbouwer S. wonende op den Abeel- schen Zandweg met zijn Utreohtsch wa gentje de Gortstraat van de Marktzijde inreed, schrok het paard vermoedelijk, althans het ging op den loopde Gort straat door, de Vlissingsche straat in, tot het bij het pakhuis van den win kelier M. tegen een handwagen aanreed, welke beschadigd werd, evenals het stoep hek. Wonder boven wonder liep het verder goed af, niettegenstaande juist de school jeugd op straat was (het was even vier uur). Ook S. en zijn vrouw, die bij hem in den wagen zat, kwamen met de schrik vrij. S. verklaarde zich bereid alle scha de te vergoeden. Hedennacht om ongeveer half twee kwa men van Vlissingen naar Middelburg twee jauto's, waarin een tiental heeren uit Mid delburg; in de eerste auto zaten de eige naar jhr. A. li. B., die de auh> bestuur de, de gehuwde kapitein Adr. Hackstroh, gedetacheerd bij de Hoogere Krijgsschool, wonende te 's-Gravenhage, de majoor der landweer M., de luitenant de H. en de korporaal van W. Toen men bijna aan het café van den heer Davidse was, reed, vermoedelijk door slippen, deze auto over de rails, tegen een boom en zoo in de watergang. De inzittenden der tweede auto hoorden om hulp roepen en zagen toen eerst wat gebeurd was, de heeren M. B. en de H. wisten uit de auto te raken, terwijl ook de korporaal v. W. door naar de overzijde te zwemmen zich wist te redden, hij liep langs het jaagpad naar Middelburg terug. De vijfde inzittende, de kapitein Hackstroh bleef echter vermist en eerst nadat personeel der firma van der Harst en andere burgers de auto, die haast onkenbaar is, gedeeltelijk had den gedemonteerd en op den kant ge trokken, kon het lijk er uit worden ge haald. Daar in de buurt niet veel hulp te krijgen was, waren twee der heeren met de tweede auto om hulp gereden naar Middelburg, en zoo waren de heer Van den Dolder, inspecteur van politie en de hoofdagent Haak medegegaan om hulp te verleenen. Het lijk van den ver ongelukten kapitein werd hedenmorgen eerst naar het politiebureau gebracht en later naar de Ziekenverpleging. De heer B. was door het gebeurde zoo overspan nen, dat hij naar het gasthuis moest wor den overgebracht. Vlissingen. Als een bewijls dat het ver trekken uit Antwerpen zoo goed als ge heel verboden is, mag wel genoemd wor den, dat de Administrateur de Badts Woensdag met 1 passagier te Vlissingen terugkeerde. Alle Nederlanders die uit België naar ons land terugkeeren, moeten een bewijis teekenen dat zij gedurende den oorlog niet meerr in België zullen terugkeeren. Maandag begint hier het onderwijs aan Belgische vluchtelingen-kinderen in een gebouw aan den Singelweg en in het jongenspatronaat in de Hellebar- dierstraat. Tengevolge van de gedwongen vacantie begint de nieuwe cursus aan de scholen A, B, en F 1 Maart, dus 14 dagen later. -De bevolking van Vlissingen bedroeg 1 Januari 10712 mannen, 11134 vrouwen, dit is 169 personen meer dan 1 Januari van het vorig jaar. Zooals reeds gemeld is wordt met de mailbooten der Maatschappij Zeeland niemand naar Engeland vervoerd die niet voorzien is van een door den Engelschen consul geteekenden pas, dit geldt ook voor Nederlanders. Het gaat echter niet laltijd even gemakkelijk zijh pas geteekend te krijgen. Dit ondervond dezer dagen een bekend groot-industrieel uit Limburg, die met een buitenlandschen pas bij den Engel schen consul te Vlissingen kwam. Laatst genoemde weigerde den pas te teekenen omdat.... hij; de handteekening van den Commissaris der Koningin jn Limburg niet kende. Wij kunnen verklaren dat de pas 'go- heel in orde was, terwijl nog andere identiteitsbewijzen voorhanden waren. De consul eischte echter een verklaring van een commissaris van politie, dat de handteekening de goede was en dat de persoon op de pas vermeld en de houder van den pas dezelfde persoon was. Of schoon anders op buitenlandsche passen nimmer politie-autoriteiten teekenen, en het zeker te dwaas is dat ©en officieel stuk als een buitenlandsche pas niet vol doende is, verleende de politie haar mede werking en kon de houder van den pas met een dag vertraging en na het maken van onkosten, zijn reis voortzetten. Blijkbaar kent de betrokken consul al leen de handteekening van den Commis saris der Koningin in Zeeland, Personen uit andere provinciën zullen zich behalve met een buitenlandschen pas met nog an dere papieren te wapenen hebben. (M. Ct.)' Kloetinge. In deze gemeente beginit sohaarschte aan steenkolen te heerschen wat in verband met den beperkten aan voer reeds sommigen heeft genoodzaakt, zich andere brandstof aan te schaffen. Nisse. Donderdagmorgen kwam de we duwe B., alhier, tot de schadelijke ont dekking, dat een harer runders dood in den stal lag. Het kadaver is heden onder politietoezicht hegraven en alzoo' buiten de consumptie gesteld. Bosehkapelle Woensdag was liet vijftig jaar geleden, dat het nog krasse echtpaar F. v. üammeChr. Baert door den band des huwelijks werd verbonden. Op verlangen der echtelieden hadden geene openbare feestelijkheden plaats, en werd het gouden jubiló slechts kerkelijk en in den familiekring herdacht. Deze herdenking geschiedde onder zeer treurige omstandigheden, want des morgens werd het bericht ontvangen, dat een hunner zoons te Axel uit zijne drukke zaak na eene kortstondige ziekte door den dood was weggerukt, eene weduwe met vier nog jonge kinderen nalatende. Deze zoon was Woensdag j.l. juist 16 jaar gehuwd. Eene bejaarde vrouw werd deze week even aan den pols geraakt door het mes, waarmede een harer kleinkinderen aan een houtje sneed, zoodat het slechts prikte en men geen bloed zag. Weinig tijds daarna werd de arm pijn lijker en na een dag was het lichaamsdeel buitengewoon gezwollen, en deed zooveel pijn, dat de vrouw er bewusteloos van werd. De ontboden geneesheer consta teerde ernstige bloedvergiftiging, en was nog juist tijdig genoeg geroepen om erger te voorkomen. Koewacht. In de laatste dagen komen hier eiken avond verschillende personen uit Brussel aan, die hier een nacht ver blijven en dan verder reizen. Het zijn meest personen uit den deftigen stand, die hun vaderland verlaten, omdat zij het met het Duitsch bestuur niet kunen vinden. Velgens hun zeggen, staan in de omstreken van Brussel de kanonnen opgesteld, zoodat bij het minste verzet de geheele stad kan beschoten worden. Sluis, 14 Jan. (Part.) De Duitsclie troe pen, die thans onmiddellijk aan onze grenzen liggen en verder verdeeld zijn over Knocke en Heyst, worden geschat op 30.000 man. 't Zijn allen mensclien die in 't Zuid-westen gevochten hebben, en thans eenige weken rust komeD nemen. De Middelburgsche boeren hebben er niet veel pleizier van beleefd, hun koeien over de grens te brengen, en voor een groot deel te stallen in een over de grens opgeslagen barak. Allen hebben last gekregen hun vee terug te brengen, met bedreiging dat bij niet-voldoening de eigenaars gevangen genomen zullen worden, en hunne eigendommen|in vlam men zullen opgaan. Velen hebben uit vrees aan dien last voldaan. De barak is zoo goed als leeg en zelfs van uit deze gemeente zijn weer beesten teruggebracht. In Brugge is het toezicht thans zoo streng, dat niemand meer de verschil lende poorten door mag, zonder voorzien te zijn van een Duitschen pas, waarvoor flink geld gerekend wordt. In de omgeving dier gemeente is ook ontzettend gestolen. Prachtige villa's zijn geheel leeg geplunderd. De schuldigen schuilen evenwel niet onder de Duit- schers, zooals ons dezen morgen nog een dier eigenaren vertelde, maar onder de Belgen zelf. 't Is schandelijk zooals door het eigen volk gestolen wordt, en dit wordt dan maar op rekening der Duit- sellers geschreven Iemand, die dezen morgen uit de streek van Rijssel kwam, zeide mij dat er geen sprake van is dat Rijssel in de handen der verbondenen zou zijn, gelijk de bladen reeds eenige malen hebben gemeld. Laffe Bekeeringsijver. „De Tijd" van 14 Januari nam onze driestar van 7 Januari j.l. aan bovenstaand on derwerp gewijd grootendeels over, er bij voegende, dat de „Nieuwe Zeeluwsche Courant" uitstekend werk deed met deze zaak óp het tapijt te brengen. En dan gaat „De Tijd" voort: Nadat wij heit bovenstaande schreven ontvingen wij nog het volgende bericht uit Vlissingen: „In 'sLIeer Arendskerke zijn een twin tigtal Belgen, die daar door de gemeente' onderhouden worden; met het toezicht! daarop is belast de dominee aldaar. Deze heeft zich reeds direct in verbinding ge steld met den pastoor van Heinkenszand, opdat de Belgen daar ter kerke z-ouiteïl gaan; hij ging zelfs nog veel verder en moedigde hen niet alleen aan, hunne gods dienstplichten te vervullen, doch, wetendo, dat zij onder alle voorwendsels genegen waren de godsdienstoefeningen te verzui men, zegde hij hun aan, dat, ingeval zij niét ter kerke gingen, zij niet meetr zouden voorzien worden van kleeren en voedsel. ,,'s Zondagsmorgens controleerde hij zelf of ze naar de H. Mis gingen en was zelfs zoo- kiesch, hun op Vrijdag geen vleesch of vet te doen uitreiken. „Daarentegen zijn te Ellevvoutsdijk een twaalftal Belgen tot bet Protestantisme overgegaan". Bij dit laatste zal menigeen vragen; „Waarom en waardoor?" Kalender der Week. Van 17 tot 24 Jan. 1915. Zondag 17 Jan. Tweede Zondag na Driekoningen (hl. 391); gedachtenis v. d. Anlhonius Abt (hl. 1077 en 235). De 'ge beden na de stille II. Mis op bi. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (hl. 69); na dei Hoogmis gebed voor de Koningin (hl. 122). i Vespers op hl, 394 en 123. Maandag 18 Jan. Stoel v. d. H. Petrus Rome (hl. 1078); gedachtenis v. d. H. Paulus (bl. 1079) en v. d. II. Prisca (hl. 1079). Dinsdag 19 Jan. H. II. Marius enz. (hl. 1084); gedachtenis v. d. H. Canutus (hl. 1083 en 178); 3de gebed v. d. II. Maagd uit de Mis der Besnijdenis des Heeren op W. 371. i Woensdag 20 Jan. H. II. Fabianus en Sebastianus (bit 1085). Donderdag 21 Jan. H. Agnes (bl. 1086) Vrijdag 22 Jan. H. II. Vincentius en Anastasius (bl. 1089 en 188); 2de gebed (bl. 371); 3de gebed voor Kerk of Paus (bl. 101 of 102). Zaterdag 23 Jan. H. Raymundus van Pennafort (bl. 1089 en 227); gedachtenis v. d. H. Emerentiana (bl. 1090 :en 243); 3de gebed (371); 4de gebed voor den Paus (bl. 102). De gewone orde der H. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op bla. 71. Zondag 17 Jan. Tweede Zondag na Driekoningen, Epistel: Hom XII 616, Evangelie Joh. II 111. Retraiten in het St. Gerardushuis te Seppe. Van 30 Jan.—2 Febr. voor mannen en jongelingen; van 47 Febr. voör heeren: van 9 12 Febr. voor meisjes; van 13—16 Febr. voor mannen en jongelingen; van 20 -23 Febr. voor heeren van den mid denstand; van 22 Febr.—2 Maart voor landbouwers; van 58 Maart voor jonge dames van den middenstand; van 9 12 Maart voor gehuwde dames van den mid denstand; van 1318 Maart voor huis moeders; van 2225 Maart voor jonge dames; van 3 6 April voor mannen en jongelingen. Dezer dagen is liet prachtige hoogal taar van de basiliek der twaalf Aposte len te Rome een prooi der vlammen ge worden. De brand was door een onge lukkig toeval ontstaan. De materieele schade beloopt een 40.000 lires. De paters Damianen uit Aarschot, die 100 dagen in Munster door de Duitschers zijn gevaDgen gehouden en nu in Grave vertoeven, zullen, naar deN. R. C. meldt, zich metterwoon in Kaatsheuvel vestigen. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens Diefstal: A. D'h., 29 j., bankwer ker, gedetineerd 3 maanden met aftrek van het voorarrest; C. C38 j., werkman Zuiddorpe en F. G., 26 jzonder vaste woonplaats, een jaar gev. straf, voor eerste beklaagde met aftrek voorarrest. Mishandeling: A. C. de M., 19 j., J. D., 26 j., beiden arbeider te West- dorpe, A. C. v. B., schipper te IJzendijke, J. J. H., 47 j., Aardenburg, ailen f5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis Niet voldoen aan een ambte lijk bevel: J. R., 35 j., koopman te Zaamslag f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Stroop er ij; F. H., 40 j., arbeider te Hulst f7 boete subsidiair een week hechtenis. A. H. C., 29 j., onderwijzer te Slu's 3 maanden gevangenisstraf, wegens aanslag- op de eerbaarheid. Rechtbank te Midd elburg. Wegens landlcoperij gepleegd te Ter- neuzen werd tegen A. Z., zonder bekende woon- of verblijfplaats, 12 dagen hechte nis. Vervolgens stond terecht E. M., ver dacht van diefstal te Biervliet van een zakje mot geld van F. Velst. Getuige Velst zeide, dat er in het zakje ongeveer 94 francs was en dat hij met bekt. in de schuur van Dobbelaere ondier dak was. Bekl. bekerde dit zakje roet geld te hebben weggenomien uit den binnenzak van bekl.'s jas. Do eisch luidde 4 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. De verdediger, mr. Toulon van der Koog, bepleitte clementie voor bekl. Een oude bekende nam vervolgens op het beklaagdebankje plaats, namelijk J. PI., een recidivist, inzake rij wiel verduiste ring. De eerste getuige, A. van Loo, rijwiel handelaar te Middelburg, verhuurde op 9 Mei een fiets aan beklaagde, later wilde, bekl. hem voor f 17.50 koopen, doch ge tuige wilde dat niet doen, alvorens geld te zien. Bekl. is later noch met geld, noch roeit de fiets teruggekomen. Bekl. zeide, dat hij wel degelijk de fiets gekocht heeft. Do tweede getuige, de werkman W. Geertse, zeide, dat bekl. hem de fiets verkocht heeft voor een oude en nog f8.50 toe, zeggende Leijdekkers te hee- ten en van zekeren Willemse te komen. De officier van justitie eischte 9 maan den met aftrek van het voorarrest.- De verdediger, mi-. Cleveringa, refe reerde zich aan dc uitspraak der recht bank. Wegens het koopen van een Duitscihe karabijn van een soldaat stond terecht P. J. C., van de Axelsche Sassing. Getuige L. S. Vosman, soldaat te Hulst, moest geweren van geïnterneerde soldaten vervoeren van Hulst naar de Axelsche Sassing en legde even aan bij de herberg van beklaagde; en toen kocht bekl. hem er een van. Bekl. zeide, dat liij dacht dat het een burgerlijk geweer was, hij kocht het voor f 2,50, hij deed het in een zak, omdat hij geen geweer mocht dragen. Do president wees er bekl. op, dat die zak eu het meenemen achter een schuur, sterke bewijzen waren, dat 'held. begreep dat hetgeen gedaan werd, niet in orde was. De wachtmeester der maréchaussée te Axel, D. A. van Sluis, nam de karabijn in beslag. De laatste getuige, majoor ,A. W. Cre- mers, chef van de militaire afdeeling te Middelburg, verklaarde als deskundige, dat de karabijn is een zooals ze in ge bruik zijn hij de cavalerie van het Duit- sche leger. De officier eischte zes weken gevange- nistraf. De volgende beklaagde, Th. v. C. uit droge stond terecht wegens verduistering van een paard, dat bij hem was komen aanloopen en dat hij het niet heeft aan gegeven hij de politie. Op 9 October was het dier hij hem gekomen en 31 Octo ber heeft de eigenaar het opgeëisoht) tot toen had bekl. er als heer en meester mede gehandeld. Eisch drie maanden gevangenisstraf. Niet verschenen was H. M. uit Sas van Gent. Wegens het toebrengen op 17 Octo ber van een messteek in de zijde van den arbeider L. Bern al, luidde de eisch 14 dagen gevangenisstraf. Wel verschenen was F. C. uit S.t. Jan steen, die op 2 November met zijn hand en ook met een zweep W. M. Bioemmaeirt zou hebben mishandeld. Bekl. ontkende het ten laste gelegde, niettegenstaande twee getuigen dit perti nent volhielden en de derde wel gezien heeft dat er geslagen is, maar weet. niet wie het deed bekl. of zijn vader. Eisch f 7 of 7 dagen. Uitspraak 22 Januari. (Wordt vervolgd.) Den Haag. De p oli tie -rechercheheeft aan de justitie alhier een Rus uitgele verd, (fle een pairtij diamanten ha l ver duisterd ter waarde van f 40.000. Den Haag. Officieel wordt bevestigd, dat do Effectenbeurs te Amsterdam 9 Februari wordt heropend. Rome Zijn Heiligheid de Paus heeft het Vaticaan verlaten Red.) om een bezoek te brengen aan liet Sint. Martha- hositual waal' de gewonde slachtoffers van de aardbeving worden verpleegd. 15 Januari, 5 uur 's namiddags Petersburg. (Off.) Het voortrukken der Russen langs den rechteroever van den Weichsel heeft zich op gunstige wijze ontwikkeld. De cavallerie van den vijaml werd te ruggeworpen. De Russische voorhoede bezette Serpeds. Parijs (Olficieel communiqué van gis terenavond 11 uur) Ten noorden van Roye en ten noord oosten van Fouguescouri hebben wij vij andelijke loopgraven vermeestert!. De vijandelijke aanvallen ten noorden van Soissons zijn gestuit. Boor het wassen der Aisiie konden wij geen versterking zenden naar onze troe pen, die met den vijand handgemeen wa ren aan den rechteroever dier rivier. Onze troepen moesten daar toen terugtrekken. Eenige kanonnen der achterhoede vielen in 's vijands handen maar niet voordat ze door ons waren onbruikbaar gemaakt. De Duitschers maakten als gevangenen hoofdzakelijk gewonden. Wij maakten scheidene niet gewonde vijanden gevan gen. De vijand behaalde wel een partieel voordeel, doch dat kan geen invloed heb ben op het geheel der operaties. Door het stijgen der Aaisne en door van onze zijde genomen maatregelen kon de vijand geen gebruik malcen van 'zijn suc ces. Berlijn. (Ambtelijk). Gisteren versche nen eenige torpedobooten en andere kleine vaartuigen in de Noordzee die de kust tot op 14 K.M. afstands naderden. Fransche aanvallen ten Noorden van Atrecht hij Notre Dame de Loirette wer den door ons afgeslagen. Een voor 8 da gen Liji Ecurie tien Noorden van Arras aan de Franschen ontnomen loopgraaf ging voor ons verloren. De gevechten in die streek zijn wederom begonnen. De Franschen hebben hun stellingen ten Noordoosten van Soissons en aan den oever van de Aisne verlaten. De Diiiitsche troepen veroverden in on afgebroken aanvallen Bussy'1 Alune, Missy, Crouy en eenige boerderijen. Onze buit in de jongste driedaagse!» gevochten is 5200 gevangenen, 14 kanon nen en 6 machinegeweren. De Franschen leden zware verliezen; 5000 a 6000 gesneifl- velde Franschen bedekten het slagveld. De terugtocht van den vijand had plaats onder het vuur onzer zware batterijen. Ten Noordoosten van Consenvoy zijn verschillende aanvallen der Franschen, o.a. bij Aiiiy ten Zuidoosten van St. Mihiel door onze tegenaanvallen mislukt, nadat de vijand op sommige plaatsen tot in onze voorste loopgraven was genaderd. Bij do gevechten van den afgeloopen naclit veroverde de vijand verschillende steunpunten, die wij echter, na onze tegen stellingen te hebben hersteld, vrijwillig prijs gaven. Bij Misnel, ten noorden van S.t. Dié zijn de aanvallen des vijands door ons afgeslagen. In de Yogeezen hadden kleine gevech ten jolaals. In Pruisen en Polen is geen verandering Onze aclie aan den wester Weicihsel- oever maakt langzaam vorderingen. Wij veroverden verschillende steunpunten aan de Rawa en maakten 540 Russische ge vangenen en konde.n een 3 maal onder nomen krachtige Russische tegenaanval afslaan. Vlaamsch Dagblad Naar het „Centrum" verneemt, ver schijnt deze week het eerste nummer van een Vlaamsch dagblad hier te lande, de „Vlaamsche Stem" genaamd. De uitgever en redacteur van het aan onze Zeeuwsch-Vlaamsche grens welbe kende Belgische nieuwsblad „Het Ge trouwe Maldeghem" is, naar aan de N. R. Crt wordt bericht, gevankelijk weg gevoerd door de Duitschers, men weet niet waarheen. VOETBAL. Door een te Middelburg vertoevenden Belgischen voetbalvriend, den voorzitter van de „Club des Alliés a Middelbourg" is een fraaie zilveren beker uitgeloofd welke verspeeld zal worden tusschen de beide Middelburgsche vereenigingen Zee- landia en M. V. V. O., de Vlissingsche Sportclub en Zeeland Vooruit uit Goes. De geheele netto opbrengst van de toe gangsprijzen voor de te houden wedstrij den komt ten goede aan liet Belgisch comité ten behoeve der Belgische soldaten te velde. Zondag a.s. zal reeds de eerste wed strijd worden gespeeld; dan ontmoeten elkaar M. V. V. O. en de Vliss. Sportclub op het terrein achter de meelfabriek. (M. Crt.) Abonnementsgeld voor 1915 in dank ontvangen van P. M., P. A. L., 'sHeerenhoek; Mej. M. D., Den Haag; F. S., Ierseke; W. F., Vlissingen; W. P. v. d. H„ A. R., 1. D. F. v. d. P., Mej. M. C., W. B,, Mej. E. S., M. K„ P. J. M'„ Mej. «M. E. M., Sb. J. G., Goes; P. v. A., Oud Gastel; Mej. T. R., Heinkenszand. lste kwartaal' 1915: G. J. S., M. R., A. v. ,S„ Ovezand; J. S., Sloedam; J. d. S., Sluis. De Administratie. Correspondent Kr uini 11 gen. Uw correspondentie arriveerde te Iaat voor het nummer van hedenavond. Red. Kwadendamire. Heden (Vrijdag) werd ten overstaan van notaris Neervoort publiek verkocht de onderwijzerswoning alhier. Kooper Jacob Walraven Jzn. voor f3800 en f50 voor losse goederen. St. Maartensdijk. Ten overstaan van Notaris Meulenberg, werd Woensdagavond ten verzoeke van de erven van den heer A. Kloet in tweede veiling, publiek ver kocht: het Hoerenhuis met Tuin aan de Markt alhier, groot 12 Aren 93 c.A. voor f6500. (Z.) GOES. Huwel. aang.13, Carolus Lu- dovicus Franciscus Beirnaert, 30 j. jm. te Kruiningen en Adriana Henderica Hu- bertina Capello, 24 j. jd. to Goes. Geboren: 1, Cathalina, d. v. Marinus de Jongh en Geertruida Klap; 13, Cor nells, z. v. Balthasar Johannes Vermeulen en Cornelia Paulusse. Overleden: 13, Cornelia Engelina Iter- pel, 75 j., weduwe van Herman Ossel. Van 14 en 15 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. H. Hatert, jm. 26 j. en A. Adriaansens, jd. 24 j.; C. G. Hoek, jm. 25 j. -en J. F. Verbeek, jd. 25 j.; J. C. den Besten, jm. 26 j. en T. Pape, jd. 23 j.; P. Lam- pert, jm. 26 j. en M. P. Hoveyn, jd. 21 j.; J. ,1. Akkerman, jm. 30 j. en C. A. S. de Keijzer, jd. 21 j.J. J. G. Mosson, jm, 21 j. en T. L. Ilymans, jd. 22 j.; D. W. Goedhart, jm. 21 i. en P. Wilderoni, jd. 24 j. Bevallen: M. L. Geerinc.kx, geb. Schille- mans, z.; M. Franek, geb. Rutsaert, d.; P. A. Tange, geb. Joosse. Overleden: E. Sanders, 68 j., wedr. van M. Beun. AMSTERDAM, 13 Jan. Aard aardappelenprijzen waren hedei_ Zeeuwse he bonte p. mui" blauwe eigenh. Redstar Aanvoer 2 ladingen. Middelburg, ltj Ter graanmarkt van heden w ruim. Handel vlug. Tarwe en liooger. Lange bruine boonen De prijzen waren als volgt: ll f 14.50 a f 15.50; Rogge f 0.— tergerst f a fZomel af 13.50Haver f af Paardeboonen f 0.a f 0.G f a fKroonerwten f 11 Witte boonen f 18.50 a f20. boonen f 18.a f 19.lange ll f 12.50 a f 14.50, alles per mudJ Officieele noteering ll marktmeeste:! Boter f 0.62'/» a f0.72'/3, vooil f 0.72per kilo. Eieren 1 6.voor partieuliej 100 stuks. Noteering van den m: der landb. vel Boter f 0.62'/., a f 0.72'/„, voorl f 0.72'/j per kilo. Eieren fö.—voor particuliel 100 stuks. Z/erikzee, 14 Ja Tarwe f 14.50 a f 15. a f 14Wintergerst f Zomergerst f 12.50 a f 13 f 13.50 a f 14.per 100 f 12.a f 13.Bruine b a f 14.25, Witte boonen f Kookerwtenf - al f 12.a f 14.—, Schokkers f Aardappelen f2.50 a f 2.91 Karwij f a f Ajuin per 50 K.G. Zierikzce, 14 Boter f 0.673 a f 0.825 per f 1.25 a f 1.375, kleine Eierei eieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer Boter 38 KG. A 550 stuks. Aanstaanden Maandag j hoopt JACOB DE JAGER zijn tachtigsten geboorted denken. Psalm 103 1. Zijn dankbare Behuwd- en Klei Oudelande, 14 Januaril Voor de vele gelukwenselJ bij de geboorte van onzen ZJ wij onzen hartelijken dankl JOS. WIT! E. witka| Goes, 15 Januari 1915. Firma AUG. VAN D> Stationstraat L 5 en 6. BERGEN-0P-Z0C voor Zandsfeenen, Slijpstee Trottoirbanden, Straatki Groot Magazjji marmeren schoorste in alle stijlen en kl MARMEREN SALONKF EN ZUILEN ENZ OP in de zaal van dhr. te Heinkenszanl Optreden van den beker C. DE BONI AANVANG 7V2 Ie RANG f0.50. 2| tegen Mei. I GoMdr6S M' J' WINGERI Door huwelijk der tegen tegen 1 Mei gevraagd bij den heer M. BUITEN

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 2