Nagekomen Advertentie. Gemengd Nieuws. Algemeene Vergadering DINSDAG 19 JANUARI 1915, Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. koloniën. Correspondentie. Visscherij. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. posterijen. kerknieuws. Onderwijs. uit de pers. Marktberichten. Burgerlijke Stand. ling van den leloopen jaar letaris bracht Jen toestand en hoopvol fund worden, I een verslag I ld leden cin muziek op nklok veran- lyroningslied" Ir „Abschied," |k werden bij iden Vlissing- estolen. Door Irbaal wegens legen den 15- [lissingein. feestdag ten Zip en Van I was het juist neer J. A. Zip br in effecten is hij een der Id io later naar 1st en waarin Jjhr. A. A. van lagnon toetrad. |met groen on de heer Zip lantoor binnen frsoneel bijeen, I, de heer J. H. pf toesprak en l'handigde, wel len dag gevolgd andere bloem- |elegrafische |en niet alleen door het zéér mild dankbaar voor bzien voor hem ezien d© groote I in deze halve por warm eten eden 1170. la komen arhier Jen aan, heden- In man die Vrij- ps gekomen en leen jongenman, |iet uit Antwer- had weten te om ond'erstau- iing kwam vra- ons mede dat l doch droevig Indkalenders die ien aangeboden, der firma J. J. magazijn van aren enz. aan de eereplaats in. ksche bladen ge- kloeke letter en ize kalender niet iet kantoor maar n de huiskamer, rd: „zoo de re- waar is, getuigt van de soliditeit nog, niet kenden, omstreken is zij naam en faam londari". Van aatschappij „De 'erd Zaterdagmid- et stalen sohroef- gebouwd voor te Amsterdam. De len weggenomen Roosegaards Bis- directeur der ge- tsehappij. 't Schip „Tjikembang" die fde werf werd to dezelfde lijn. De ez® schepen zijn lengte tusschen ireedte buitenkant in. de zijde tot erverplaatsing op Eng. Tonnen, cn !ng. Tonnen, hoofdzakelijk voor zijn is er plaats ile klasse, 18 twee- asse en een groot ssagiers. De sche- van 114 kop- sten en 18 stoom- rerlichting1 is eleo ïe inrichting voor n boord. Het schip 1 kapiteinsgier en (Z.) tijden, waarin wij nmogelijk maakten, ilking van „De Ruy- i recht een jubel- Februari. 12 Va jaar eerw. heen Móerel wijd; Leesvereemging op 18 Maart haar ■eerjv. heer Pastoor r Aa op 19 Maart leest te herdenken'; Juni 25 jaar gelei den zijn, dat de afd. Vlissingen van den Ned R.-K. Volksbond werd opgericht;1 5o. mag de R.-K. Turn-Vereeniging „St. Quiadratus" op 1 Juli haar le lustrum vieren; pot dampende soep. De arme kerel was in den voet geraakt, maar hij strompelde voort, den pot zorgvuldig in evenwicht houdend en met zijn lichaam bescher- mend, alsof zijn leven er van afhing, dat terwijl het ten slotte op 25 October er toch maar geen soep zou worden ge- - IJ1 -i --- -J- o» v» I morst. „Ben je geraakt, riepen we hem toe, hem, zoover als we durfden, tege moet gaande. „Even, in den linkervoet, zeide hij, „maar in 's hemels naam stuur me niet naar de ambulance, vóór ik mijn soep heb gehad. Ik heb geen droppel er van verloren." Wiji gaven hem een dubbele portie." Zoo schrijft een Duitsch soldaat, vanuit de loopgraven te Meessen, wiens brief door de „Vossische Zeitung" werd overge nomen. TE 's-HEER ARENDSKERKE. 50 jaar geleden zal zijn, dat de St. Vm- centius-Vereeniging werd opgericht. Zondagmiddag vergaderde de R.-K. kiesvereeniging int het concertgebouw. Met den Chr. groet opende de voorzitter de vergadering ten heette vervolgens de aanwezige leden welkom, waarna de se cretaris de notulen der vorige vergadering voorlas, die onveranderd werden goedge keurd. In verband met de a.s. gemeen teraadsverkiezing vacature dhr. Rot tier werd een schrijven voorgelezen van de vrij-liberale' kiesvereeniging „Da Grondwet". Besloten werd na eenige bespreking, in verhand met de tijdsomstandigheden waarin wij thans leven, en den korten duur van de zittingsperiode van het te kiezen lid; aftreding Juni 1915 geen candidaat te stellen. Bij de hierop volgende verkiezing van een nieuw bestuurslid vacature dhr. Tolboom werd na 2 vrije stemmingen gekozen dhr. \YJ. Brandts, die zich de keuze liet welgevallen. Bij de rond vraag drong de voorzitter bij de aanwezige leden en met 'klem op aan, deze keler allen eens mede te werken, om de kiezers- kweek zoo groot mogelijk te doen zijn, en niet alles weer aan het bestuur over te laten. Hierna sloot, de voorzitter, met dank voor de opkomst van de aanwezige leden, met den Chr. groet de vergadering. 's Heer Arendskerke. Benoemd tot sur numerair bij de S.S. de heer IV. van Schaik Jz., alhier, met standplaats aan het station alhier. Schore. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de dorpsvereeniging „Schore en Vlake" bracht de secretaris het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat het ledental 29 bedraagt. Aangekocht werden: 27 Vs balen kali voor f 175,45; 251V2 balen ammoniak-superphosphaat voor f 1735,63%; 513 balen superphos- phaat voor f 984,96132 balen chili voor f 1642,33; samen 924 balen kunstmest stoffen voor f 4538,37%. Hoedekenskerke. De voor de landbouw- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier ge leverde ammoniak-superph. bleek na on derzoek, door het rijks-landbouwproef station te Maastricht, 6,5 pCt. gehalte aan stikstof als ammoniak en 9.1 pCt. gehalte aan phosphorzuur oplosbaar in water te bevatten. Bij een opgave van 7 pCt. gehalte aan stikstof als ammoniak en 9 pCt. gehalte aan phosphorzuur oplosbaar in water is volgens de bepalingen der algemeene han- delsvoorwaarden niet aan de garantie voldaan. De korting bedraagt f 0.41 V2 per 100 K.G. lerseke. Vrijdagavond hebben de Bel gische vluchtelingen een feest georgani seerd. De voorzitter v:a,n 't Steuncomité, de burgemeester, en ds. Kijne sprakein resp. een openings- en een bemoedigings woord. Vooral werd gewezen op de nieu we pogingen door Amerika en den Paus in 't werk gesteld om vrede te verkrij gen. Verschillende melkboeren ear bak kers hadden gratis voor eenige versnape ringen gezorgd. Het was voor allen een zeer aangename avond. (Z.) Oostburg. Onder de Belgische vluchte lingen is een geval van diphtheritis uit gebroken. De lijder is geïsoleerd. Aan de 10 dezer gehouden schieting op de liggende pers namen 60 schutters deel. De hoofdvogel verkreeg dhr. Ver- heyen te Aardenburg;. Breskens. Alhier overleed dhr. P. Ris seeuw, oud-wethouder der gemeente. Biervliet. Voor de betrekking van hoofd der school in de kom meldde zich geen enkele sollicitant aan. Philippine. Dezer dagen werd hier de gemeentetol publiek verpacht. Bracht die tot verleden jaar 1080 gulden op, nu Werd daarvoor slechts 500 gulden geboden. De gemeenteraad besloot den tol niet te gun nen aan den hoogst biedende, maar iemand aan 'te stellen, die de tolgelden zou innen voor de gemeente. Tot talgaar- der werd benoemd Nicolaas van Hurok alhier. (M. Ct.) Tusschen Zoutelande en Westka- pelle is Vrijdagnacht weder een mijn aan gespoeld. JJoor de marine werd ook op drijvende mijnen geschoten. Besmettelijke ziekten. Van 30 December 1914 lot en met 5 Januari 1915 kwamen uit Zeeland ter kennis van den centrale gezondheidsraad van typhus of febris typhoïdea 8 gevallen uit Vlis singen en 4 uit Hontenisse, van roodvonk 2 uit Hulst, 2 uit Domburg, 1 uit Vlis singen en 1 uit Aardenburg een van diph- teritis 1 uit Vlissingen en 1 uit St. Jan steen. ..P e,.s 0 e P P ot- „Er zijn meer belang rijke dingen op het slagveld, dan granaten en kogels. Ons voedsel wordt ons soms gebracht onder een regen van deze pro jectielen. Het grappigste wat ik eens zag, was de tocht van korporaal Marko van de keuken naar zijn loopgraaf met een or des voormiddags te 11 uur, in „De Prins van Oranje" te Goes, ter vast stelling van de Instructie voor en ter benoeming van een Weger. De Voorzitter P. DE PUTTER. Den Haajj Naar wij vernemen is de roote staatsleenihg meer dan volteeken d. 1 Het juiste bedrag is nog niet vastgesteld, doch bedraagt ongev'eer 300 mi i 11 i o e n gulden. i 1 1 I (Deze leening was aangegaan v'oor 275 millioen). j N.B. Wij mogen ons land met deze financieele prestatie geluk wenschen wijl hierdoor zijn positie, ook in het oog' van het buitenland, aanzienlijk wordt ver sterkt. Red. Tilburg. Wegens een loonkwestie is hedenmorgen een werkstaking uitgebroken in de wollen stoffenfabriek van Frans Mutsaerts en Zoon. De staking omvat 45 man. Tilburg Onder een compagnie solda ten, gelegerd in het bioscoopgebouw- is eene besmettelijke ziekte uitgebroken. De ocompagnie is geïsoleerd. Oldenzaal. Heden passeerde hier een trein met 6000 K.G. gemunt goud, ter waarde van 15 millioen Hark, bestemd voor het Amsterdamsche bankiershuis Hope. i Nijmegen. De Waal is zoo hoog stegen, dat het water over de hooge en kaden voor de huizen staat. Het verkeer ondervindt vertraging. Nijmegen. De beroemde paardenmarkt te Wijchen (bij Nijmegen) is op militair bevel verboden, vermoedelijk in ver band met de smokkelarij in paarden aan onze grenzen. II Januari, 5 uur 's namiddags. Berlijn. (Ambtelijk). Het groote hoofd kwartier meldt: In de streek Van Nieuwpoort en Ype- ren hadden slechts artillerie-gevechten plaats. De aanval der Franschen bij' La Boiselle mislukte geheel en al. Ten noorden van Soissons vielen de Franschen opnieuw aan, doch Zonder re sultaat. De gevechten duren voort. Ten oosten van Perthes namen onze troepen het hun ontnomen stuk Joop graven terug. De vijand leed zware verlie zen. In de Argonnen duren onze aanvallen voort. Bij de ongunstige weersgesteldheid kwa men onze aanvallen ten westen v. d. Weic-hsel langzaam vooruit. Parijs. (Officieel communiqué van gis terenavond 11 uur) In den afgeloopen nacht zijn twee te genaanvallen der Diuitschers ten noorden van Perthes en Beauséjour afgeslagen. In de Argonnen mislukten twee kleine aanvallen. Petersburg. (Officieel). Aan het Oosten- rijksche front hadden alle Russische aan vallen succes. Die Oostenrijkers werden in alle aangevallen districten genoodzaakt te rug te trekken. i Londen. De „Daily Chronicle" ver neemt uit Frankrijk: Zaterdagavond vloog een Zeppelin en 3 vliegtuigen hoven Ca lais in de richting Dover. De iuchtka- nonnen werden in Werking gesteld maar de vliegtuigen zetten hun reis voort. Londen. 12 Duitsche vliegmachines wierpen 30 bommen op Duinkerken. Het aantal slachtoffers is gering. Londen. De „Times" meldt, dat 16 Duitsche vliegers Zondagmorgen boven het Kanaal vlogen, blijkbaar met het plan een aanval in Engeland te doen. Wegens het slechte weder moesten zij terug keeren. Londen. De „Daily Express" verneemt, dat het geheele Duitsche garni zoen Rijssel heeft verlaten en 6 mijlen is teruggetrokken in de richting, van Roubaix. De Engelschen hebben Rijs sel bezet. Oostlndië. SOERABAJA. De sultan van Ternate, verdacht, betrokken te zijn in den moord op controleur Agerbeek, is door den re sident gearresteerd en op een stoomboot tiaar een onbekende plaats overgebracht. Nader meldt men ons "heden: Öofc de zoon des sultans is gearresteerd en naar Batjan overgebracht. De arrestatie van vader en zoon is geschied wijl beiden onwillig waren ge bleken, de gevluchten van het eiland Hal- mahera op te pakken. Correspondenten, die hunne nota 4e kwartaal 1914 nog niet hebben ingeleverd wordt beleefd verzocht zulks alsnog te willen doen voor 15 Januari a.s. De Redactie. Oesters. In de maand December 1914 werden verzonden van Tho-len, lerseke, Wemel- dinge, Krabbendijke en Bruinisse naar onderstaande landen Nederland België Duitschland Engeland Frankrijk "843.000 oesters. 1.946.000 1.167.000 389.000 6000 Zweden en Noorwegen 8000 Totaal 4.359.000 oesters. Deze hoeveelheid bedroeg in dezelfde maand van het vorig jaar 10.261.000 oesters. (I. en Th. Crt.) Mosselen. Philippine. Doordat het vervoer van mosselen per as naar de Belgische plaat sen nog steeds wordt belemmerd, was de handel in mosselen in de eerste dagen van dit jaar van weinig beteekenis. Aan de haven alhier werden gelost nog geen .100 balen mosselen, die hoofdzakelijk nog aan Nederlandsche afnemers verkocht weir- den. Er werden rechtstreeks van de ban ken mosselen per vaartuig naar de voor naamste steden van België vervoerd en wel naar Gent ruim 200 ton, die daar verkocht werden tegen fr. 2.25 a fr. 2.75 per ton van 60 kilogr. Per vaartuig gingen naar Brussel, Mechelen en Antwerpen on geveer 300 balen, die verhandeld werden tegen fr. 3.25 k fr. 3.50 per baal van 90 kilogr. Aan de haven werden door Neder landsche venters opgekocht 75 ton mos- (selen, die in de Nederlandsche grens plaatsen, meest aan Belgische vluchte lingen, in het ldein verkocht werden. In mosselzaad ging weinig of niets om. Naar garnalen werd niet gevischt. (N. R. Ct.) Rechtbank te 's Gravenhage. Lotisico. In het proces van een Leidsche dame tegen Lotisico, betreffende geldigheid van de voorgenomen conversie van de Lotisico-polissen, in verband met de beweerde schorsing van de Staatslote rij: bij het uitbreken van den oorlogstoe stand, heeft de procureur van Lotisico, Mr. L. P. Denekamp, in verhand met zijn vroeger aangekondigd voornemen om de zaak niet te rekken, afgezien van het nemen van een conclusie van dupliek, en heeft de rechtbank de pleidooien be paald op> 19 Maart. De rechtbank vond geen termen om in te willigen het ver zoek van Mr. Denekamp, om, ter bespoe diging van de zaak, een afzonderlijken rechtsdag voor de pleidooien toe te staan wordt aangenomen. Ingekomen is een be richt van den heer Q. Trimpe, marktzetteH der afd., waarin deze mededeelt, dat zijn werkzaamheden zoodanig zijn toegenomen dat hij eerlang het hem opgedragen werk niet meer zal kunnen uitvoeren, zooals van hem wordt verlangd. In dat geval zal hij aan de afd. om ontslag van het marktzetterschap verzoeken. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een discussie tusschen het bestuurslid Po- leij en den voorzitter. De eerste betoogde dat de heer Trimpe nu reeds niet aan zijne verplichtingen kon voldoen. De voor zitter daarentegen sprak namens 't Be stuur vertrouwen in den Marktzetter uit en wees in hoffelijke, maar niettemin snij dend scherpe bewoordingen den heer Po- leij op het onbehoorlijke om in de be stuursvergadering anders te spreken dan in een algemeene vergadering. De verga dering gaf blijk van instemming met de opvatting van den voorzitter. Het landbouwverslag over 1914 is in druk gevoegd bij het jaarboekje, zoodat bespreking op de vergadering niet noodig wordt geacht. De begrooting over 1915 met eene ont vangst van f 963,50 en een uitgaaf van f 336,70 wordt aangeboden en als zoodanig vastgesteld. Daarna, houdt de heer Verhage eene lezing over: wegen, velgen en nog wat. Gevolg daarvan is een vruchtbare discus sie, waaraan vele sprekers deelnamen. Naar aanleiding daarvan wordt de vol gende motie door de vergadering aange nomen De Afd. Kruiningen der Z. L. M., ge hoord de inleiding van den heer Verhage, spreekt als hare overtuiging uit, dat goede verkeerswegen zijn, een algemeen belang, dat afzonderlijk, gemeentelijke verzorging blijkbaar aan dien eisch niet voldoet; be sluit alle gewettigde middelen aan te wen den om deze idee meer ingang te doen vinden en besluit pogingen aan te wenden om tot verschillende verbeteringen te ge raken. Zijl zal deze vooral zoeken, in eene poging tot samenwerking tusschen ver schillende gemeente- en polderbesturen. Veilingsvereeniging. Het weekbl. „De Tuinbouw" bevat een kort verslag van de te Utrecht gehouden eerste jaarvergadering der groep „Veilings- vereenigingen". In het groeps-bestuur werd gekozen tot onder-voorzitter de heer F. Kakebeeke te G o e s. Kruiningen. Zaterdagnamiddag verga derde in hotel Korenbeurs onder voor zitterschap van den heer J. Welleman de afd. Kruiningen van de Zeeuwsche Landb. Maatschappij. In zijn openings woord heette de voorzitter de aanwezigen welkom en sprak de hoop uit, dat 1915 gelijk zou wezen als 1914. Niet dat hij een oogenblik vergat de ellende van den oorlog om ons heen, maar omdat hij meen de (en dat door een boerenmond eetns wilde zeggen), dat 1914 voor den land- houwer goed is geweest en zoo goed zelfs, dat hij een beroep deed op de boeren om zich nu eens te toonen Neder lander, bereid offers te brengen op heit algemeen altaar, in staat als zij daartoe zijn. Hij wenschte het nieuwgekozen be stuurslid den heer C. P. Vogelaar van Krabbendijke geluk met zijne benoeming en wenschte dat het hem gegeven moge zijn langen tijd in 't Bestuur mede te werken aan het belang van de afd. Krui ningen. Voorlezing wordt gedaan van het ver slag 1913'14 van de landbouwwinter- school te Goes, dat voor kennisgeving Breskens. Aan de beweging op het post en telegraafkantoor alhier is over 1914 het navolgende ontleend Er werden 15595 postwissels gestort tot een bedrag van f242277.74; 5360 post wissels uitbetaald ten bedrage van f 117009.461/2. In de spaarbank werd ingelegd f 126465.98, terugbetaald f 151688.16%. Aan quitantiën ingevorderd een bedrag van f 234388.72V2. Met bewaar gevers afgerekend 27669.80%. De totale ontvangst bedroeg f 641339.821/2- Er werden 8071 telegrammen behan deld en 7992 telefoongesprekken gevoerd. Er werd een "bedrag van f 31256.47i/2 wegens renten ingevolge de Invaliditeits wet uitbetaald. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Quintheul, den Weleerw. heer A. Vinkensteijn, en tot Pastoor te Bleiswijk, den Weleerw. heer p. J. Bonnet, die kapelaan was te Werfers hoef. („De Tijd.") De examens voor nuttige en fraaie handwerken vangen aan op 11 Febr. Aanmelding voor 20 Jan. a.s. Vooirzit- teirs zijn voor de nuttige, te Breda, dr. A. H. J. V. M. Desertine, disfcricts-school- opziener te 's Bosch; te 's Gravenhage mr. R. v. Goens, districts-school.opziener te 'sHa,ge; te Rotterdam J. C. Fabius, inspecteur van het lager onderwijs in de 2e inspectie te 'sHage; te Utrecht Wi. Jan sen, districits-schoolopziener te Utrecht. En voor de fraaie, te Utrecht, mr. L. F. H. baron Michiels van Kessenich, inspecteur van het I. o. in de eerste inspectie te Roermond. Leden van bovengenoemde commissies zijn o.a. te Breda 'de Barnes A. Teunisse te Amsterdam, A. v. Munnekrede g v. d. Grinten, te 's Gravenhage; J. J. E. de Swert, te Breda; en G. W. Ooster hof te Arnhem. Plaatsvervangend voorzit ter is van 3© commissie te 'sHage F Eringa, distritsschoolopzïener te Middel burg. Én te Rotterdam P. la Grand, distr.- schoolopziener te Dordrecht. (Z.) Voor den vrede. Met rechtmatige fierheid en voldoening mogen de katholieken kennis nemen van de gewichtige rol, welke in dezen tijd op providentieele wijze aan de Kerk schijnt toebedeeld. Op het Rome van den Paus is de aandacht der geheele wereld gevestigd. Van dat Rome verwachten ook vele met-katholieken uitkomst. Door het initiatief van den H. Vader is nu althans verkregen, dat de krijgsge vangenen, die niet meer voor den krijgs dienst geschikt zijn, zullen worden uitge wisseld, terwijl bovendien de mogelijkheid is geopend, dat de regeering dor Ver Staten, in overleg met den H. Stoel, stap pen zal doen, om den vrede te bewerken. Het militair geweld kan geen oplossing geven en de diplomatie schoot in vele opzichten te kort. Den oorlog wist zij, niet te voorko men en vermag zij, aan eigen kracht overgelaten, ook niet te beëindigen. Een hooge zedelijke macht, die zelve geen partij is, wordt daartoe vereischt. En waar zal die anders gevonden wor den, dan in de Eeuwige Stad, de residen tie van den Souverein, die door zijn Ambt en zijn positie de -aangewezen Vredestich ter is Er zijn zooveel vraagstukken betrokken bij dezen oorlog, de moeilijkheden zijn zoo groot en ingewikkeld, de partijschapl- pen zoo fel, dat geheel buitengewone eischen worden gesteld, om tot een uit komst en bevredigende oplossing te ge raken. De gewone hulpmiddelen der diplomatie zijn daartoe ontoereikend, vooral nu, op éen enkele groote mogendheid en eenige kleinere staten na, geheel Europa bij den oorlog is betrokken. Een macht, die buiten de partijen staat, die voor zich zelf geen stoffelijke belan gen najaagt, en alle waarborgen biedt, dat wijsheid en rechtvaardigheid haar oor deel zullen leiden, is ,noodig, om ons geteisterd werelddeel te redden uit den nood. Kon door de samenwerking van den Paus en de Regeering eener neutrale mo gendheid het einde van den strijd worden verkregen, welk een heerlijk precedent zou daardoor zijn gesteld! En -op hoe vasten grondslag zou de vrede kunnen worden gevestigd! („Centrum") IJzendijke, 9 Jan. 1915. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim met goeden omzet, Gerst en haver met willige pryzen en alles hooger. Jarige tarwe f afnieuwe tarwe f 13.50 a f 14.75; jarige rogge f - af—.— nieuwe rogge fafnieuwewinter- gerst f 12.50 a f 12,75; nieuwe zomergerst fafhaver f13.af 13.50: paar- denboonen f9.a f0.groene erwten f 10.50 a f 11.50kroonerwten f 12.50 a f 13.50. (M. Ct.) ROTTERDAM, 11 Jan. 1915. Binnenlandsch© granen. Gerst minder ruim ter markt. Chevalier 114 a f 14.50, Winter- en Zomergerst f 12.75 a f 13, Tarwe ruim aanbod, hoo ger verkocht f 14.75 f 15.60, enkele pri ma partijtjes hooger, Bruine boonen min der getoond, flauw gestemd, f 12.50 a f 14.50, Haver ruim aanbod, hooger Be taald, f 14 a f 14.50. Bnitenlandsche granen. Mais. La Plata disp. f227, stoomend f228. Amerik. Mixed oude oogst disp. f230, nieuwe oogst disp. f229, id. oude oogst stoomend f233, nieuwe geladen f230. Eieren. Zeeuwsche f6.25 it f 6.75, Overmaassche f 6.75 <1 f 7.50 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 1092 stuks. Prijs 35 a. 37 ct. Lichte voor expert 28V2 a 30 ct. Van 100 K.G. 31 a 34 ct. Aardappelen. Zeeuwse!:© fclauwe f3.10 a f3.30; Zeeuwsche eigenheimers f2.40 a f2.50; Zeeuwsche honte f3.10 a f3.30; Zeeuwsche travo's f2.90 a f3.10; Spuische eigenheimers f2.50 a f2.75; Poters f 2.a f 2.20. Weinig aanvoer, geringe vraag. Vlas. Aanvoer 16419 st. blauw; 1000 st. Holl. geel; 325 st. Gron.; 3621 st. wit Zeeuwsoh. Van 911 Jan. GOES. Iluwel. afk.9, Frangois Diele- man, 21 j. jm. te Terneuzen en Maria van de Vreugde, 26 j. jd. te 's Heetr Arendskerke, onlangs te Goes. Geboren: 7, Johan, z. v. Marinus Kris- tiaan Strijd en Elisabeth Antonetta Lan- kester; 8, Johanna, d. v. Marinus de Pan en Elizabeth de Laat; 10, Willem Joost, z. v. Pieter Jacobus StoLnz en Jo hanna Maria Izabella Wilhelmina Rama ker. Overleden9, Willem Verplakke, 60 j., geh. met Adriana Zweedijk; 11, Dirk Hu- bertus Delgo'ige, 67 j., geh. met Alber- dina Donga. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. de Ha mer, 31 j. jm. en C. M. Be Hamer, 21 j. jd. Bevallen: J. de Beste, geh. Leijs, z. J. Wattel, ge-b. Breel, d.; N. Nederhand, geb. Poortvliet, z.; IJ. Provoost, geb'. Bronw-er, d. ■Overleden: J. M. Verwijs, 76 j., wed. van J. G. de Kat; A. Allewijn, 31 j., man van D. de Kok; J. E. de Wolf, 8 m., d. Levenloos aangegeven: Een z. v. L. B. Nnijten en C. N. Hootsmans. Van 5 tot 9 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. J. Jan sen, jm. 25 j. en P. Daalhuizen, jd. 23 j.; F. J. A. Stijgers, jm. 29 j. en C. Steketee, jd. 35 j.; P. C. van den Buuse, jm. 27 j. en N. Cijsouw, jd. 26 j. Getrouwd: J. Beenhouwer, jm. 34 j. en J. van de Velde, jd. 34 j. Bevallen: A. Vanhove, geb1. Mangin, d.; R. L. -de Barse, geh. Bauwens,-z.; C. van Alphon, geb. Weijberg, d.; J. Boone, geb. Schot, z.; J. J. Huser, geb. Buijs ,d.; M. W. P. But, geh. Rietbergen, z.; A. M Kop-mels, geb. Blaas, z.; E. A. J. Sesée, gelb. Devoghel, d.; A. Goedbloed, geb. de Voogd, z. Overleden: J. Bos, ongah. z. 21 j.; H. J. Scharloo, d. 17 m.; C. A. Brandenburg, wed. J. J. Paraas, 68 j.; A. van Oosten, z. 16 j.j F. L. P. Vanderhulst, z. 17 m.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1915 | | pagina 3