BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. voor lijden. Ook mort hier niemand, en als we niet goed zijn, dan zeggen we kortweg: 't Is de schuld van den Duitsch en dat zal hij weer eens te meer moeten uitboetenDe goede geest en de geestdrift die hier heerschen, zijn waarlijk bewonde renswaardig. Wij studenten verstaan heel goed in welken neteligen toestand ons bestuur verkeert, we verslaan opperbest, dat we niet mogen klagen, als er ons iets ontbreekt, en we doen dat verstaan aan de andere soldaten, die dan ook klaar zien in den toestand, en dan, lijk het immers waar is, de Duitsch zal liet dub bel en dik uitzweeten Op de acht duizend jonge Belgen, die hier in het kamp van Auvours liggen, is er een compagnie d'élite gevormd, sa mengesteld uit honderd twintig man. Ik heb de eer en het genoegen, beste oom, van deel te maken van deze pintere groep. De oefeningen zijn hier heel intensief. Op de eenige weken, dat we hier liggen, heeft men van ons al puike soldaten ge maakt. 'k Moet het rechtuit bekennen, dat we reeds zoo goed werken als do soldaten, die 15 maanden dienst gehad hebben 1 We hebben onlangs '11 défilé ge had voor den minister, en dat. ging in een perfectie, maar eene perfectie, die 'k nooit gezien had! Ziedaar wat de geest drift kan doen! Een ieder werkt met iever, om zoo gauw mogelijk in staat to zijn ons vaderland te. verlossen van den dwingeland... en dan? Dan zal de beiaard spelen, Van al zijn torentransen, Dan zal de grijsheid kwelen Dan zal de jongheid dansen Zeventien broers te velde LONDEN, 19 Dec, (Part.) De „Globe" maakt melding van een 29-jarigen boe renknecht Jolm Davies, die zich dezer dagen voor liet leger liet aanwerven, waarin reeds 10 zijner broederen hebben dienst genomen. (Maasbode Een eeresabel voor Koning Albert. In Havre wordt een depatatie uit Japan verwacht, die den Belgisclien_koning een wondervolle, oude Japanschè eeresabel uit liet jaar 1577 komt aanbieden. Vechtpartij te Hamont. Te Hamont liadWoensdag een bloedige vechtpartij plaats tussclien Duit-che mili tairen. Driemaal werd een scherpe pa troon afgevuurd, die één Duitscher doo- delijk trof. De burgers waren zeer be angst. De oorzaak van dienjtwist. moet in de omstandialieid jjhebben gelegen, dat drie onderofficieren J verboden IIol- landsclie couranten te lezen. Door een sterke cavalerie-patrouille .werd liet rel letje bedwongen. („De Tijd".) Op den berg Karmel, in Syrië, worden volgens een bericht uit Kaïro aan de Daily Mail, Duitsc.he kanonnen opge steld. Een ooggetuige verklaart verder, dat hij te Damaskus, eenige kanonnen van 28 c.M. heeft gezien. Veldmaarschalk von der Goltz is naar Konstantinopel gegaan, 0111 de Arabieren met de Turken te verzoenen. Hij heeft een aantal ont slagen Arabieseiie ofifcieren opnieuw aangesteld en Zekki-pasja, ook een Ara bier, tot bevelhebber in Syrië benoemd. Tachtig percent van het Turksche leger in Syrië is Arabisch, maar het is twijfel achtig, of het den Turken trouw is. Men bevestigt, dat elke bewoner van Palestina aan de Turken een zak en een blikken bus moet leveren. Te Samask aan liet Tiberiasnieer wordt een brug beproefd, die de Deutsche Motorenfabrik vervaardigd en in stukken naar Turkije verzonden geeft. Zij is bestemd 0111 liet Suez-kanaal te overbruggen. (N. R. C.) It .4 L K Do p0r s (o 111 a 11 v a n 11 0 111 p. Pil pon brief van Romanos (don Romein- .sclipn oorrespondent van „De Tijd" stippen wij liet volgende aan Al kan de Paus niet meer den drem pel van hel Vaticaan overschrijden, toch iilijlt hij nauw mei zijn volk vereenigd. „De oorlog neemt ons tegenwoordig geheel en al in beslag", zoo verklaarde mij on langs een niet katholiek gezant, die hij het. Quirinaal geaccrediteerd is. „Maar zoo wel vóór als tijdens hel Conclave heb ik bijgewoond, dat. te Rome nóch de pers, nóch het publiek zich 0111 den oorlog bekommerden. Niets anders trok de al- gemeene aandacht, dan alleen het ver loop en de uitslag van het Conclave. Toen zoo besloot dezelfde diplomaat toen heb ik mij overtuig 1, dat de Paus nog altijd de eerste man van Rome is." „G odsdienst en V a d e r 1 a n d." Zondag j,l„ zoo meldt de Romeinsc.he correspondent van „Het Centrum", ont ving Z.II. de leden der Kath. Jongëlie- denvereeniging „Godsdienst en Vader land". De Paus hield tot de leden een Verheven redevoering over den Godsdienst en hei. Vaderland. H. sprak don wens©h Uit, all ei leden te zien voorgaan in hel •bestudeeren en beoefenen van den gods dienst waaruit als vanzelf de liefde int het vaderland vloeit. Reoefenl zoo uw godsdienst, zei de II. Vader, dat ge van dit aardsc.h vaderland eenmaal opgenomen zult worden in hei hemelsch. De vereeni- ging had de eigenaardige attentie gehad den H. Vader een versierde korf heerlijke vruchten en bloemen te doen aanbieden, voorstellende de vruchten der goede wer ken en de bloemen van deugden. illiITSCilIi.lWD De Duitsche keizer en Mgr. dr. Bertram. De keizer van Duitschland heeft Don derdagmorgen den eed afgenomen van den nieuw benoemden prins-bisschop van Breslau, Mgr. dr. Bertram. Na de beëedi- ging ontving de keizer den prins-bisschop in bijzonder gehoor. „De Maasbode" liet in zijn Zaterdagochtendnummer die plech tigheid verrichten door keizer Frans Jozef, Dit is onjuist want Breslau behoort tot het Duitsche rijk, niet tot de Donaumo- narchie. IWIlUK.l De koningsbijeenkomst te Malmö. De Koning van Zweden en Zijn gevolg zijn Vrijdagochtend vroeg aangekomen Te half 10 begaf de Koning zich naai de haven, waar weldra de Koning van Denemarken met de „Heimdal" aankwam. Onder de tonen vau het Zweedsche volkslied begaf de Koning zich aanboord. De vorsten kusten elkander op de wang. Onder gejuich van de aan weerszijden geschaarde menigte reden de vorsten daarop naar hun residentie. Te 10.45 kwam de Koning aan Noor wegen per extratrein aan. Hij werd aan het station ontvangen door den Koning van Zweden. De beide koningen omarm den elkander en reden daanp onder het gejuich der menigte naar het verblijf van den Koning. N_dat de Koning van Zweden de liooge gasten naar hunne woningen had begeleid vertoefde hij ongeveer een half uur bij elk van beiden. Te lialf twaalf kwamen de beide andere koningen bij den Koning van Zweden en daarop begon de confe rentie onmiddelijk. Te één uur werd het tweede ontbijt gebruikt en daarna werden de bespre kingen weder voortgezet. De liuldigingsbetooging der studenten (500 met 14 vaandels) voor do koningen die in den middag werd gehouden, bood een schoonen aanblik. Een groote menigte mensclien vulde de groote markt, waar aan het residentiepaleis ligt. Tweede Kamer. Vergadering van Vrijdag 18 December. Binnenlandse he Zaken, De algemecne beschouwingen werden door een tiental leden dienstbaar ge maakt aan liet betreuren van het schrap pen van nieuwe posten en het aandrin gen op herstel er van. Minister Gort van der Linden bleef evenwel, geheel in overeenstemming met het advies van den heer Van Vu uren (R.K.), absoluut onvermurwbaar. Z.Exc. verklaarde overtuigd te zija van de groote beteekenis der ter sprake ge brachte belangen. Daarom is hij zelf in de eerste plaats teleurgesteld door het feit, dat hij moest komen met een be snoeide begrooting. Beperking is echter noodzakelijk. Evenwel verklaarde Z.Exc. voornemens te zijn, om, zoodra doorliet intreden van meer normale omstandig heden is te voorzien, dat de buitenge wone tekorten op de Staatsbegrooting als gevolg van den oorlogstoestand een einde zullen nemen met de uitgestelde aanvragen te zullen terugkomen. En liet is te voorzien, zeide Z.Excdat dit het geval zal zijn zoodia de vrede is getee- kend, mogelijk zelfs nog iets vroeger. Bij de afdeeling Binnenlandsch Bestuur vroeg de heer Brummelkamp (A. R of de Regeering nog niet het oogenblik ge komen acht 0111 de natie uit te noodigen tot het houden van een openbaren bede dag voor liet herstel van den vrede en het behoud van ons land. Welke vraag den lieer Roodhuyzen (U.-L.) onmiddellijk deed optreden met grondwettige bezwaren. Bezwaren, welke evenwel niet werden gedeeld door den lieer De Visser (C.-IL), die het verzoek met een kort woord ondersteunde, noch door den Minister, die daarbij gaarne verklaarde, dat liet zich wenden tot den Allerhoogste in tijden van druk iets is, wat den mcrisch siert. Evenwel meende hij, dat het niet zou strooken met de opinie van liet over- groote deel der natie, dat de Regeering zich op eenigerlei wijze zou inlaten met het initiatief nemen in geloofszaken. Waarom hij niet aan het verzoek wilde voldoen. De heer Nolens (R.Kverklaarde dat de katholieken stellig gaarne zouden voldoen aan een eventueel verzoek, dat zeer zeker geen dwang zou beteekenen, doch alleen leiding zou geven om te komen tot een gemeenschappelijke!] bid dag. Ook wilde dezelfde afgevaardigde den Minister niet toegeven, dat de meer derheid des volks zou gekant zijn tegen zulk een verzoek. Verder vernam de lieer Kleerekopc- (S D.A.P.), dat voorloopig geen voorstel is te verwachten betreffende gemeente lijke exploitatie van thans nog particu liere tramwegmaatschappijen; werd den heer Gerhard (S. D. A. I'.) toegezegdj dat de Regeering waakzaam zal zijn tegenover het alcohotgevaar in verband met den oorlogstoestand en kreeg de heer Schaper (S.D.A.P.) op een desbe treffende vraag ton antwoord dat ook ten aanzien van het kiesrecht-vraagstuk het program der Regeering geen wijziging heeft ondergaan doch dat de verwezen lijking ervan af hangt van liet al of niet voortduren van den oorlogstoestand. Eerste Kamer. Vergadering van Vrijdag 18 December. De Eerste Kamer heeft de Inkomsten belasting goedgekeurd, met aanteekening van slechts de stem van den heer Frans- sen (A R.) tegen. Welke aanteekening te wijten viel aan de dividendbelasting voor naamlooze vennootschappen. Dinsdagavond komt de Kamer weer bijeen, 0111 haar aanloopje te nemen voor de op Woensdag gestelde behandeling van leeningsontwerp en Indische begroo ting. Onze neutraliteit. Uit de hoste bron kan de Londenscfe correspondent van „de Tel." mededeelen, dal hel een verzinsel van <1Duitsche pers is, dat de üritsche regeering van plan zou zijn een ultimatum aan Nederland land Ie richten. Een dergelijk plan heeft nooit 'bestaan, noeli bestaat er «enige re den toe. De officieel;1 betrekkingen met Nederland Wijven zeer vriendschappelijk. Kerstgroet. Naar wij vernemen is door Ilare Ma jesleit de Koningin persoonlijk een enkel woord tot „Kerstgroet" geschreven, dal hij den uitgever \YA. Beschoor te 's Gra- venhage in eenvoudige uitvoering zal ver schijnen en legen zeer geringen prijs al daar verkrijgbaar wordt gesteld. Eventueele haten der uitgave komen aan het Koninklijk Nationaal Steuncomité. Uitvoer hoenders. Binnenkort kan tegemoet gezien wGr den ee.n uitvoerverbod van leviende en geslachte hoenders. Uitvoer van boter. Ilel bericht, dal bepaald is, dat niel meer dan 50 pet. der gecontroleerde boter naar het buitenland mag worden verzonden, kunnen wij aanvullen mot tie mededee- ling, dat. deze bepaling alleen voor deze week geUll en dergelijke, bepalingen voor elke week afzonderlijk worden, vastge steld. Op (lil oogenblik moet 4') pet. der boter voor binnenlandsch verbruik blij ven. De overige 10 pel. wordt gebruikt voor eenige speling in verband met con senten voor bijzoiideren uitvoer, die nog zijn gegeven. („De Tijd".) De Katholieken en het Leeningsontwerp. Nu de „Handelingen" verschonen zijn, en dientengevolge de gesproken woor den in de Kamerzitting geheel juisl kun nen aangehaald worden, is het wel be langrijk de houding der kalholieko par tij na te gaan, zooals haar woordvoerder, l)r. Nolens, deze uiteenzette. I)r. Nolens betoogde, dat de katholieke partij met het voorstel der Regeering om eene leening van 275 millioen gulden aan le gaan, medeging, omdat zij niet alleen met woorden, maar ook daadwerkelijk wil de toonen, dat zij vertrouwen heeft in de Regeering. „Maar" - zeide dr. Nolens verder daaruit volgt niet, dat er geen .voorstanders zijn aan deze zijde van een heffing in eens; en waarschijnlijk zou ook, indien in deze buitengewone omstandigheden de Regeering, waarlegen wij eigenlijk in oppo sitie zijn, met een voorstel kwam, waar voor zij verantwoordelijk was, van een heffing in eens, dit voorstel met de noo dige consideratie behandeld zijn." En aan het slot. zijner rede zeide dr. Nolens, dat indien onverhoopt vóór 1917 het nog noodig zoude wezen groote som men golds le krijgen, dit dan zou moe ten geschieden „door eene heffing in eens". Goes. Een koedrijver uit Kapelle, een 13- jarige knaap, vond alhier op straat, een portefeuille met f580 aan bankpapier. Door tusscbenkomst van do moeder van den knaap is de eigenaar van het geld bekend geworden. Het bleek te zijn li. \V. te 's Hee-renhoek, wiens knecht J. P. het verloren had. De knaap ontving, fö, als belooning. |_Z.) Bevolking. In de eerslo helft van December zijn in deze gemeente ingekomen: J. Rijstenhil, huismeester, Gasthuis, üegstgeest, O. Vischmarkt CG; Dominions, rijwielhandelaar, Kattendij- ko, Nieuwste 192; G. Ro-elofsen, gevan genbewaarder, 's Gravenliage; Smalleg. buurt G2V; ,T. de Wolf, onderwijzer, Grijpskerke, Voorstad 24; J. M. Ilamor, keliner, Nijmegen, Gr. Markt .9; J. Smal- Jegange, bakkersknecht. Krabbendam, Oude Vischmarkt 70; M. Kemps, pakhuis knecht, 's lieer Arendskerke, l'aardenweg 70d; Schrijver, metselaar, Kloetinge, Oude Singel 131. Vertrokken: L. Sleutel, rijwielhersteller, naar Maastricht; A. ZegersSmallegange, Renkum; K. van Sinltruijen, boomkwee- -ker, Heusden; J Wester, onderwijzer, Stavoren; A. van der Maas, smid, Vlissin- gen; J. Weststrate, hovenier, Kloetinge; D. C. Nijsse, bakkersknecht, 's Ileerenhoek J. Kalfsbeek, Amsterdam. „M. C't." Gisteravond werd de II. K. Propa- gandaclub, die hare gewone maand vergadering hield, vereerd mol een bezoek van den weleerwaarden heer v. d. Eein, kapelaan der parochie, Z.Eervv. volgde niet belangstelling de werkzaamheden en drukte op het einde der vergadering in welsprekende woorden zijn tevredenheid uit over zijn bezoek, belovende zijn gunstige indrukken, hier opgedaan, den HoogEerw. heer Deken mede te doelen. Z.Eerw. voegde er een opwekkend woord aan toe voor de leden van Pius X, hen aansporen le om trouw aan i'ius' devies„alles herstellen in Christus" zich Ie bekwamen tol degelijke Katholieken aan hel openbare leven. Met applaus werden deze sehoone woorden ontvangen. Uil alles bleek, dat „I'ius X" in den weleerw. lieer v. d. Eein, die zeil in zijn vorige standplaats zijn sporen als actief, vurig propagandist voor de goe de zaak verdiende, een vriend en raads man heef! gevonden, die de vereeniging van veel nut kan zijn. - Hedennamiddag had hier een schoor steenbrandje plaats hij hakker Klooster man in de Wiitepaardslrual, waar de hak kerij is gevestigd. Het vuur kon echter alvorens veel schade aan te li 'hten met eigen hulp bedwongen worden. Donderdagavond en Vrijdagavond gaf de heer Leo Kooijkor, civiel-ingeiiieur l' 's Gravenliage, een tweetal zeer belang wekkende voordrachten over Afrika, dat. hij door eigen aanschouwing kende, voor de ereeniging voor Alge me ene Weten schappelijke Belangen Hij gaf een alge meen overzicht van de gesteldheid rui de bewoners vau hel zwarte werelddefe} en van hetgeen daar gedurende de laatste halve eeuw aan Beschavingsarbeid is ver richt, waarbij ook de stoffelijke werken, als de aanleg van spoorweg, hel. bevaar baar maken van rivieren, liet ontginnen, van den bodem, de bouw van de ste len enz. lang en breed werden hesproike'p. De zeer onderhoudende voordracht werd door lichtbeelden verduidelijkt. Het waren een paar welgeslaagde avonden. Plaatselijk Steuncomité. Met hartelijken dank nog ontvangen i 100 van den Weled. Geh. lieer A. F. Landry te Chèno pres Genève. Toezending van aardappelen, liefst deze week, zou het Comité zeer aangenaam zijn. Aanbevelend. DE L1GNY, Penningmeester. Middelburg. Bevolking. In de eer sle helft van December zijn in deze ge meente Ingekomen: C. Marijs, meubelmaker E 93d, Arncmniden; M. de Jlullvi, Korendijk, 1' 57, Biervliet; H. van Vlijmen, ijzergie ter, Vlissingsch Wagenplein Q 114, Vlis- singen; niej. il. P. van Route, leerling ver pleegster, Xoordpoortplein M 292, Deven ter; \Y. F. van Meercndonk, inspecteur der rijksveklwachl, Lange Gortstraat K 26, Vlissingcn; L. de Jonge, slager, Vlissingsch Wagenplein 1' 8, Oost- ien West-Souburg; mej. A. A. van de Perel, onderwijzeres, Molstraat N 20, Sommelsdijk; J. A. M. Dierikx, meubelmaker, uit'Parijs; A. Fran- ciscen, controle beambte S.S., Eigen- haardstraat P 228, 's HerlogenboschE. .1. L. .1. Peek, leleetricien, Lange Burg C' 90, Rotterdam; J. de Miranda, handels agent, Lange Noordstraat C 20, Parijs. Vertrokken: Mej. W. S. M. 1. Dalman, van Dam Z.Z. 0 99, naar Buren; mej. A. van Karssen, Noordsingel S 1G6, Drie wegen nrej. .1. Krahmer, Langedelft B 155, Vlissnigen; J. de Best, Bellinkstraat G 161, Groningen; J. 11. M. van Dijk, Abdij A 51, Utrecht; mej. IL A. M. Sa- venije, Langedelft B 157, Sittard; L. J. van Flieren),-urg, Gravenstraat I 196, Ylis- singen; J. W. Helder, Langedelft 1 31, 1 treeht.. „M.Ct." I11 de vergadering van den Raad der gemeente Middelburg, te houden op Woens dag 23 December 1914, des namiddags te 2 uur, worden behandeld: 1. Notulen. 2. Stukken. 3. Benoeming voorzitter van het Werkl-oozenfonds, wegens periodieke aftreding van den heer C. Beudewijnse. 4. Herbenoeming feilen van liet. Burger lijk Armbestuur. 5. Idem lid Plaatselijke Commissie van toezicht op het Middel- haar Onderwijs. 6. Idem van 7 lieden van do Commissie Lager Onderwijs. 7. Idem van leilen in het. bestuur der Gods huizen. 8. Benoeming van een leeraar in de Plant- en Dierkunde aan het. Gym nasium. 9. Idem van eene tweede onder wijzeres in de nuttige vrouwelijke hand werken aan school I. 10. Eervol ontslag aan Mevr. Bolle-Mulode Houwer, als lid van de Commissie van toezicht op de scholen voor Lager Onderwijs. 11. Vast stelling van hel kohier voor bet. school geld van het herhalingsonderwijs 1914 - 1915. 12. idem van hot kohier voor het schoolgeld op de lagere scholen A, 0, G en J en het 7e leerjaar, cursus 1914 1915. 13. Verzoek van de Ch'r. Muziek- vereeniging „Middelburgsohe Harmonie" om beschikbaarstelling van een lokaal. 14. Twee wijzigingen van de Bouwveror dening. 15. Uitvoering van werken van gemeentewege, met het oog op werkver schaffing. 16. Exploitatie van den ge meente-reinigingsdienst. 17. Bezwaar schriften tegen aanslag in de gemeente- i inkomstenbelasting. Door den burgemeester is al-hicft in beslag genomen een reclameplaat van „Bijnh", een kinowijn uit een Gentsche fabriek, van welke plaat talrijke in Bel gië waren verspreid, en die doordal er wegen op aangegeven worden en daarbij door he.t plaatsen va.11 afbeeldingen van mensclien en dieren er op, aanwijzingen zonden -geven van wegen geschikt voor militairen. De plaat is naar het ministerie opgezonden. Bij de politie te Middelburg meldde zich Zaterdag aan de 18-jarige J. J. v. W., die uit België kwam en zicli naar 's Hertogenbosch wilde begeven en daar voor reisgeld vroeg. Hij zal -e.r onder geleide heengaan, daar liet Iileeik, dat hij bevelschrift van de "rechtbank aldaar op 2 Juni 1910 tegen bekt. rechtsingang tegen v. W. verleend met bevel tot zijne gevangenneming, daar de toen slechts 14- jarige knaap verdacht werd van diefstal. De alhier in garnizoen zijnde mili tairen geven voor Oen deel blijk gaarne uit le gaan, en zijn daarbij nog al luidruch tig'. Zaterdagavond werd een tweetal we gens luidruchtigheid en een tweetal we gen dronkenschap door do politie inge rekend. Vrijdag werd bij den winkelier II. een kislje sigaren 011Ivreemd, de polilie maakte proces-verbaal op tegen den 16- jarigeu .1 v. F. alhier, verdacht van dien diefstal. Het kistje sigaren werd in be slag genomen. Een man, die no-g twee dagen hech tenis moest ondergaan, is door de politie aangehouden. Gisteren bedroeg het aantal bons voor warm eten 1185 en helen 1211. Vlissingcn. Ingekomen in de eerste helft van December: van Dorp, Rijks-hulpkeuvmeoster, Koudenhoek 44, uit üss; II. Vlgra, Rijks- hulpkeurmeester, Koudenhoek 44, Oss; G. J. Fros, boekhouder S.S.. Houtkade 6, Groningen; T. Desmet, directeur bioscoop, Bellamypai'k 18, Rotterdam; L. M. Maree, asp. verificateur, Kasteelstraat 62, Olden- zaal; J. L. van Woudenberg, klinker, lim- mastraat 10, Utrecht; A. A. Schrender, arbeider S.S., St. Jacobslraat 11, 'sBosch; J. ('orveleij-n, smid, Noordstraat 30, Rol lerdam; mej. J. Krahmer, zonder, Droogdok 7, Middelburg; L. XV. Gabriels-?- Zuidema, zonder, Nieuwstraat 15, Helder; A. van der Maas, smid, Palingslraat 34, Goes; mej. M. R. Vogelsang, verpleegster, Glacisstraat 161, Heemstede; A. K. Ka mermans, bakker, Nieuwstraat 37, Sas van Gent; P. Bonman, arbeider SIS., Ka naalstraat 30, 'sBosch; J. Slaats, rem mer S.S., Kanaalstraat 30, 's Bosch; J. Kuiper-Schets, zond-ar, Lange Zelko 15, Helder; L. J. Flierenburg, los werkman, Slijkstraat 41, Middelburg; mej. E. Th. M. Keijser, onderwijzeres, Brèestraat 8, Roosendaal. V e r l r o k k e n J. Iluijisman, Pluimstraat 4, naar Rot terdam; T. van der Kniji, (.'lijverstraat 5, Koudekerk-?mej. A. P. Appel, (Tijver -straat 61, Rotterdam; R. Nachenius, Badhuisstraat 24, Den Haag; P. Nuste- leijn, Molenstraat 14, Oost- en West-Sou burg; M. Ruisnard, Walstraat 62, Katten- dijke; J. van Unen, Houtkade 6, Zwolle; W. F. van Meercndonk, Badhuisstraat 45, Middelburg; 11. van Vlijmen, Koudenhoek 11, Middelburg; I). Bruggeman, Vork. Quakkelaarstraat 87, Terneuzen; J. Ros beek, Kasteelstraat 34, Hoensbroek. (M. CL); De slagersvereeniging heefl de. prij zen van het vavkensvleesch, spek en reu zel vanaf Vrijdag met 10 cent per K.G. verhoogd. Zaterdagmiddag te 4 uur had op de werf der Kon. Mij. „De Schelde" alhier eene plechtigheid plaats, namelijk de uitreiking van de medailles en het ge tuigschrift. van de Maatschappij van Nij verheid, beschikbaar .gesteld voor werk gevers om le schenken aan arbeiders met langjarigen dienst, aan niet minder dan. 270 werklieden van genoemde werf. De directeur der „Schelde", de heer Jos. van Raait,e, opende de bijeenkomst met een toespraak, waarin hij zeide-, toen tiij voor 39 jaar met slechts 18 leden de werkzaamheden aanving niet Ie hebben verwacht, in de gelegenheid te zullen zijn '270 werklieden, die 25 jaar en langer in dienst der Maatschappij zijn te huldi gen. Waar door de tijdsomstandigheden niet kon worden voldaan aan de plannen om de opening van liet nieuwe kantoor gebouw der Maatschappij met feestelijkhe den gepaard te doen gaan, heeft men toch dit. deel van het programma willen doen plaats hebben. Het speet spr., dat do president-commissaris, de heer Arie Smit -en de 'mede-directeur de lieer 1111'. Jan Smit Azn., niet tegenwoordig konden zijn wegens zi-ekte. Hierna gaf spreker het woord aan den heer ,T. van Hasselt, voorzilter van de Maatschappij van Nij verheid, die was gekomen om de medail les uit le reiken. (Z.) Alhier is Zondagmorgen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wij len den heer A. H. Polak, in leven lid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken. Aan de groeve werd behalve' door den godsdienstleeraar der Israëliti sche gemeente, het woord gevoerd door den heer Jos. van Raalte, voorzitter van de Kamer van Koophandel en verder na mens de Alliance Israelite universelle, namens de Ressortale commissie en door vrienden en een lid van het personeel

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2