Laatste Berichten. Van het Oorlogsveld. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Kunst en Letteren. financieele Mededeelingen. KERKNIEUWS. ONDERWIJS Visscherij. Besluiten en benoemingen. Leger en Vloot. SPORT. W het geen tijd om publiek te verpachten, daar liet lort „de Nolle." thans vooir mili taire doeleinden wordt gebruikt en zij stéllen daarom voor de terreinen voior- loopig voor een jaar te. verpachten aan den tegenwoordigen pachter den heer T. E. Bretsohneider voor f 20 en onder de zelfde voorwaarden als tot nu fcie. Aldus besloten zonder discussie of Stem ming. 13. en W. stellen voor in de verordening regelende de jaarwedden en verdeïo in komsten van liet onderwijzend personeel ■aan de openbare lagere scholen het woord „toelage" voor de onderwijzeressen in de nuttige handwerken te vervangen door „jaarwedde", opdat de bezoldiging ook voor den pensioensgrondslag zal kunnen gelden. Eveneens werd besloten. In verhand met ©ene in een vorige vergadering geopperde wenscheljjkhejd 0111 de hoofden van apenbare' lagiere scho len een klasse te geven, is door B. en IV. een onderzoek ingesteld, waaruit blijkt, dat zoowel de districts- en de arrondisse- mentsschoolopzieners en de commissie van toezicht op het lager onderwijs als do hoofden van scholen unaniem tegen het invoeren van dezen nieuwen maat regel zijn, hoofdzakelijk wegens het groot aantal klassen dat de scholen in 'deze gemeente tellen. Op grond van deze ad viezen stellen B. en W. voor de hooiden geen klasse te geven, daar zich in deze gemeente geen kleinere dan 12 en 14 klassige scholen bevinden. Op voorste] van den heer Slaverman werd besloten met de Beslissing over de,ze vraag te wachten totdat er een vacature als hoofd ontstaat. Alsnu weird tot onder wijzer benoemd de heer A. 'Mets. Overeenkomstig een verzoek van liet bestuur 'der Katholieke school stellen 13. en W. voor tegen een jaarlijksche ver goeding van 142 toe te staan dat een 8-tal schoren tegen de muur van den tuin van den lieer Van Nïeuwkuijk op gemeentegrond blijven staan. In verhand met de verhooging van de jaarwedden stellen B. en W. voor ook dc pensioensgrondslag van enkele leeraren aan de Burgerschool te verhoogen. Aldus besloten. Vastgesteld wordt do pensioensgrond slag van de onderwijzeressen in de nut tige handwerken en van een politie agent. B. en W. stellen voor met de N.V. E. Noack's Koninklijke fijne vleeschwaren- cn oonservenfahrieken te Groningen een contract aan te gaan voor huur van 300 Al3, grond aan de haven voor een vel- kokeïij met werkplaats en woning, tegen ©en huur van f 250 per jaar, en wel voor 10 jaar. Reeds heeft deze firma het bedoelde terrein in pacht waarvoor in 1904 een contract met de maatschappij „de Schelde" is gesloten. Aldus besloten. Een wijziging ,werd gebracht in de bc- grooling voor 1914. B. en IV. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van P, J. Ven- teville om terugbetaling van een gedeelte van het door 'hem gestorte geld in het pensioenfonds. B. én W. wijzen erop, dat de gemeente binnenkort verplicht zaL zijn liet geheele jaarlijksche bedrag van Vcnte- villo in 'tlands pensioenfonds te storten en er geen «enkele grond van recht en billijkheid voor inwilliging bestaat. Aldus besloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden een viertal reclames tegen den hoofdclijken omslag, niet ontvankelijk verklaard, daar zij to Laat zijn ingediend, maar in verhand hiermede werd toege zegd, dat met hen die door den oorlog een groot© achteruitgang in verdiensten hebben, toegevendheid zal worden be tracht hij hét innen der belasting. Bij do rondvraag vroeg d© lieer Ver maas of B. on W. genegen zijn inlich tingen te geven over eventueel gevoerde onderhandelingen over groiulverkoop alvo rens besloten werd 84 woningen ie Sou burg te bouwen. (Bovenstaand verslag- was voor ons vo rig nummer bestemd, maar kon daarin Wegens plaatsgebrek niet worden 'opgeno men. Red.) Hansweerd. De Vrijdag van Antwerpen hier aangekomen Duitsche zeeboot Delia van de Neptunelijn, is hier aangehouden. (Z.) lerseke. Vrijdagmiddag ontstond in de woning van den heer M. de J., alhier, ©en hevige binnenbrand. Oorzaakpetro leum gieten op een brandende kachel. Toeschietende huren wisten verdere uit breiding van den brand te voorkomen. Het achterhuis is evenwel geheel uitge brand. Een waarschuwing te, meer voor onvoorzichtige mensehen. (Z.) Domburg. Gemeentesecretaris vermist. Alhier wordt sinds Dinsdag 8 December de gemeentesecretaris ver mist. De man verliet Domburg zeggende eene vergadering te Aagtekerke te gaan bijwonen doch is daar niet geweest, wel heeft hij den nacht van Dinsdag op Woensdag te Middelburg in een hotel doorgebracht. Wolphaartsdijk. Op Donderdag 10 Doe. trad als spreker voor de vereeniging van oudleerlingen van den landbouw- wintercursus alhier op de heer L. B. van der Slikke directeur van het propa- gandabureau van kunstmestfabrieken, met een lezing over „Interessante be schouwingen op bemestingsgebied". Op duidelijke en welsprekende wijze wer den de grondslagen behandeld, waarop al le bemesting moet berusten. Na een korte pauze werden tal van vragen gesteld, die op voor allen duidelijke wijze werden beantwoord. Ongeveer '4o toehoorders waren aanwezig. (M. Ct.) Heinkens2and. Het Groene Kruis alhier vergaderde Donderdag in de openbare school aldaar. Het jaarverslag en de begrooting van 1915 ad f270 werden goedgekeurd. Na afloop dor huishoudelijke agenda vertoonde de heer Hoorweg eenige lichtbeelden, die betrekking hadden op liet werk der vereeniging. 's Heerenhoek. Zaterdag hoeft de Afd. 'sHeerenhoek en omstreken, van het Groene Kruis haar algemeene vergade ring in de zaal van den heer C. Verdonk. De voorzitter opent met een woord, van welkom aan de aanwezigen (slechts een zesde van het aantal leden) de vergade ring. llij wekt de aanwezigen op om toch de belangstelling niet te laten verflauwen voor deze zoo nuttige vereeniging. Het doel: het dragen van elkanders lasten, is te mooi, en een Christenplicht, die 'sHeerenhoek met geheel Nederland deze laatste maanden geloond heeft, diep to beseffen Daarom to meer betreurt hij het dat enkele leden het bewijs geven hiervan niet voldoende doordrongen te zijn, door hun financieele verplichtingen slechts ge deeltelijk te voldoen. Na het verzoek aan allen om samen te werken deze vergade ring' te doen slagen, vraagt hij1 den Sec retaris de notulen der vorige vergadering te 'lezen. Daarin werd ons nog oens herinnerd aan dc prettige en leerzame voordracht van Dokter Pfeyfer, over voedingsmidde len en kindersterfte die inmiddels in druk is verschenen en aan dc leden is uitge reikt. Vervolgens brengt de Secretaris nog verslag uit van' den toestand van het verpleging'smateriaal. Dit jaar behoefden de leden hiervan betrekkelijk slechts wei nig gebruik te maken. Het zindelijk ge bruik, en de ongeschonden terugbezorging gaf reden tot tevredenheid, en het enkele geval uitgezonderd werd restitutie voor toegezegd. Verschillende nuttige middelen waren weer aangeschaft, alleen de aankoop van een draagbaar was uitgesteld, door do liooge kosten vim liet drukken van boven genoemde voordracht. Den magazijnmees ter werd dank gebracht voor zijn zorg vuldig beheer. Nadat de secretaris voor zijn als ge woonlijk accuraat werk dank was ge bracht verzoekt de voorzitter den heer D. v. d. Dries verslag uil te brengen van de Alg. vergadering Zuid-Beveland, Waarnaar hij was afgevaardigd. Ook deze volbrengt op loffelijke wijze de hem op gelegde taak. Het voornaamste- uit dit verslag1 is zeker dit: Dat op die vergade ring met, bijna algemeene stemmen be sloten werd het hoofdbestuur te mach tigen de noodige stappen te doen, om te hereiken dat een Provinciale Groene Kruis vereeniging tol, stand kome, die alle dee- len der Provinciale Groene ICruis-vereeni- ging in zich vereenige, ook onze vereeni ging. Zuid-Beveland zal dus daarna op houden te bestaan. Onder applaus brengt de voorzitler ook deze verslaggever dank. Plint 4 van de agenda: verkiezing van 3 bestuursleden, ëischte niet veel tijd. De heeren van 'den Dries en Dronkcrs werden met bijna algemeene stemmen her kozen. Het 3e aftredende lid Martens, die dringend verzocht had hem niet te herkiezen, kreeg toch nog' een niet gering aantal stemmen. Volgens reglement moest hij in herstemming komen met zijn op volger in slemmental. Toen echter ook deze beslist Verklaarde'een eventueel© be noeming niet te zullen aanvaarden, werd een geheel vrije, steniming gehouden, die lot resultaat had, dat' op den heer J. M. Joossen de noodige meerderheid van stem men werd uitgebracht, die zijne benoeming heeft aangenomen. i Bij' de rondvraag Werd het bestuur in overweging gegeven voortaan de verga dering te houden op Zaterdagavond, mo gelijk dat dit grooter opkomst tengevolge heelt. Nog kwam ter sprake het niet na komen van enkele leden van financieele verplichtingen. Hiervan zal onderzocht worden naar de motieven. Hoogstwaar schijnlijk zouden do betrokken leden als lid geschrapt moeten worden, om te Voor komen ,dat door navolging het bestaan der vereeniging bedreigd werd. Niels meer aan de orde zijnde roept de voorzitter allen tot weerziens toe op de volgende vergadering, waarna ze gesloten werd. 's Heer Arendskerke. Zaterdag had de molenaarsknecht alhier, toon hij met een kar met meel naar 't dorp reed, het onge luk dat er een riem brak, waardoor de kar achterover sloeg, en al het meel in de modder en slijk terecht kwamhet paard sloeg met de ledige kar op hol, maar werd bij de hofstede van Linden- bergh tot staan gebracht, het paard had een diepe wonde aan een zijner pooten bekomen. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Toen Zondagmorgen de landbouwer Adriaanse uit den Schengepolder, met paard en kar naar de kerk reed, had hij onder weg liet ongeluk dat een der wie len afliep. Het paard kon spoedig tot staan gebracht worden, zoodat de inzit tenden met den schrik vrij kwamen, maar moesten verder de reis te voet afleggen. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 12 Dec. Present alle leden. Voor uitbetaling vergoeding kostwinners Militie en Land- word de begrooting voor 1914 gewijzigd. Ook werd die voor 1915 gewijzigd om er nog een paar postjes op te brengen. Tot lid van de Burgerlijke Armbesturen werd herbenoemd de heer W. van Liere. Een suppletoir kohier van de Hoofdei- Omslag en van Ide honden over 1914, werd opge maakt. Tot plaatsvervangend afgevaardig de naar de waterleidingvergaderingcn werd benoemd dhr. F. de Jloo. Het besluit tot verkoop der hoornen op het dorps plein werd gehandhaafd. Sluis. Een spionnen-geschiede- n i s. Groote beweging Donderdagnamiddag ongeveer 4 uur in onze stad. De Duitschers waren van de grens door een overste weggeroepen, zoo klonk het. Ze vlucht ten haastig. En de hier vertoevende vluch telingen, meonende, dat do weg naar België open lag, stroomden vol hoop naar St. Anna-ter-Muiden. Hier groeide de me nigte voortdurend aan ,en nog gelooyen velen 't zoo welkome nieuws, maar er is geen verandering gekomen in 't Noor don van Vlaanderen. Ziehier uit de Leste bron, wat aan leiding gaf tot 't gebeurde. De Duitschers verwachtten een stoutmoedigen spionnen- rit. Een automobiel, bestuurd door ©en zeer bekwamen chauffeur en waarin twee Engelscho spionnen, van wie een in de grijze uniform van Duitsch officier gesto ken was, gezeten waren, zou trachtten van Brugge naar de grens te rijden. Daar 't automobielverkeer voor militaire doel einden druk is in Noord-Vlaanderen-, moest er nauwkeurig uitgezien worden, zoo luidde het hevel. Aan de grens werden draadversperringen gemaakt ©n gister morgen kwam er hevel dien arbeid haastig te voltooien. Er werd tot half vier toe vlijtig aan gewerkt. Aan de wachtpost, een halven kilometer verder op den slraat- weg, had' men iiiLussehen een verschan sing aan den zijkant gemaakt en de man schappen geoefend, hoe ze oen automo biel moesten bestoken. Eensklaps ontving men van een marine-officier uit Lisse- weghe bericht, dat de automobiel niet zou komen. Of dit geheimzinnig voertuig niet kon vertrekken of aangehouden werd, wist men hier aan de grens nog niet. Een overste, die misschien ook wat zenuw achtig was, kwam haastig uit de wacht post in de richting der grens geloopen, zwaaide al op een afstand naar de sol daten, die bezig waren de versperring te maken en dezen kwamen op 'n draf naar hem toestormen, om 't bevel te ver nemen, dat ze hun werk staken moesten. Deze beweging werd opgemerkt en be wonderenswaardig vlug liep 't nieuws naar Sluis: „De Duitschers zijn weg". Ge leunt u voorstellen, welk een blijde hoop de menschen naar de grens joeg en daar men niet tot aan de wachtpost kan komen, om zich te overluigen, want ook op Nederlandsch gebied staat een versperring, bleef de hoop, maar ook de onzekerheid. Men is al zoo dikwijls te leurgesteld. Dit voorval bewijst hoe men hier naar de opening der grenzen haakt, maar nog altijd waken de schildwachten en patrouilles. (Telegr.) Heel den Z mdag werd hevig schieten gehoord uit de gewone richting. Hengstdijk. Een watervelo. Zon dagmiddag was aan den grooten water plas „De Vogel" heel wat belangstelling. De lieer Van der Velden van Terhole had een gewone fiets zoodanig op een paar ijzeren hakjes gemonteerd en ver der ingericht, dat hij met een tamelijk gangetje dwars over de plas fietste; zijn voertuig werkte vrij rustig, niettegen staande er heel wat wind was. Mijnen aan de kust van Walcheren. Vrijdag om kwart over drie heeft men onder leiding van een zeeofficier, de Fransche mijn, welke aangespoeld is op het strand tusschen Westkapelle en Zou- telande, doen springen. De kolossale slag deed velen in de gemeente opschrikken. De ramen rinkelden. De mijn lag op een afstand van 3 K. M. van het dorp. Zeer duidelijk werd oolc voordien 4 maal het springen van mijnen, aangespoeld op de kust tusschen Zoutelande en Vlissingen, gehoord. Op het strand van Westkapelle naar Zoutelande en van Westkapelle naar Domburg liggen nog te zamen 5 mijnen, die geheelj onschadelijk gemaaktzijn. Deze moeten opgeruimd en opgezonden worden. De burgemeester van Westkapelle brengt aldaar ter openbare kennis, van den kapitein ter zee een telegram ont vangen te hebben, waarin deze meedeelt, dat een officier alle vijf mijnen open gemaakt en alle ontstekingstoestellen per auto medegenomen heeft, zoodat zij bij vuur nog geen kwaad kunnen. Zij, die tegen een dagloon van f 2 werk zaam willen zijn bij de opzending der on schadelijk gemaakte mijnen worden ver zocht zich dadelijk op te geven bij den burgemeester strandvonder. Tot heden schijnt men huiverig te zijn, zijn diensten te presentecren. (M. O.) Besmettelijke ziekte. In de week van 2 Lot en met 8 Dcc. kwamen uit Zeeland ter konnis van den centralen gezondheidsraad van typhus of febris typhoïdea 6 gevallen te Ilontenisse, 1 te Vlissingen, te Zierikzee en ts Axel, van roodvonk 1 geval te Hoek, te Ilontenisse en te Sluis en van diphteristis 2 gevallen te 's Heerenhoek, te Honbenisse en te Zierikzee,. 1 geval' te Noordgouwe en te Ovezande. Den Haag. Niet tegen 97 pet. maar a pari zal de 275 millioenen-leening wor den uitgegeven. i Den Haag. Omtrent het tijdstip der opening van de Amsterdamsche beurs is nog niets bepaald. 14 December, 5 uur 's namiddags. Terneuzen. Nabij dc Wiest-Zeeuwsch- Vlaamsche grens is leen Engolsche mili taire tweedekker, wegens defect aan 'de machine, geland. De machine is in he- slag genomen en de Bestuurders dor vlieg machine zijn geïnterneerd, Londen. (Off.). Gisteren is een Engel- sche onderzeeër, door onder de mijnen door te duiken, de Dardanellen kunnen binnendringen ien heeft er het Turksche oorlogsschip „Messudieh" getorpilleerd. Toen het slagschip bet laatst werd gezien, was het zinkende. De onderzeeër wist on gedeerd terug te keeren. Petersburg. (Off.). In de streek Zuid- Oostelijk. van do Mlawa hebben wij over het geheele front onze aanvallen mei succes voortgezet. Den 12en dezer heb ben wij een vijandelijke stelling in de buurt van PTasnick en Tsekanof genomen. Wij vervolgden den zich terugtnakken- den vijand 'tot aan de Gran. Bij die gevech ten deed onze oavalLsrie een welgeslaag de charge op den vijand. De verliezen van den vijand zijn beduidend. Aan het front Lowiczllof volharden de Duitschers in hun hardnekkig offen sief. Onze troepen 'hebben hum belangrijke verliezen toegebracht en een nieuwe stel ling veroverd ten Noorden van de Bsoera. Op andere punten van den linker Weitóh- sel-oever hadden verschillende plaatselij ke gevechten plaats. Ten Zuiden van Krakau gaat de slag voort, zonder dat de toestand is veran derd. In de Karpathen hebben troepenver- schuiivingen plaats gehad van Russen en Oostenrijkers. Parijs. (Officieel communiqué van gis terenavond 11 uur). Van heide uiteinden van hot front bereiken ons berichten van Duitsche aanvallen die mislukt zijn, n.l., ten Noordoosten van Yperen ien bij het station Aspach. Berlijn. (OH.) Het groote hoofdkwar tier meldt: Zwakke Fransche aanvallen op onze stellingen bij de Maas en de Vogeezen zijn zonder moeite afgeslagen. Voor het overige is van het oorlogs veld in het Westen en Zuid-Polen niets belangrijks te vermelden. In Noord-Polen hebben onze operaties een geregeld verloop. Fransche en Rus sische oflicieele berichten over het maken van gevangenen, het nemen van kanonnen en het verwoesten van een batterij in de jongste gevechten zijn onjuist, hier en daar zelts geheel verzonnen. Den Haag. Door den advocaat-generaal bij den Hoogen Raad werd heden tot ver werping geconcludeerd van het cassatie beroep van W. J. M. arbeider te Sluis, vroeger door de Middelburgsche recht bank vrijgesproken van, later door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 20 jaargevangenisstraf wegens doodslag van H. v. d. Pol te West Saivillein Amerika op 23 Februari 1913. Uitspraak 11 Januari 1915. Dc „Bogor" gestrand. Reuter seinde dd. gisteren uit Londen Een Lloydstelegram meldt dat het Ne- derlandscliestoomschip „Bogor" den 3den December van Amsterdam naar Buenos- Ayres vertrokken, ongeveer 10 mijlen ten Noorden van Leïoes gestrand is. Het schip is totaal wrak geslagen. Men vreest dat 25 personen om het leven zijn ge komen. Men seinde ons heden OPORTO. 24 man van het Neder- iandsche stoomschip „Bogor" zijn ver dronken, 4 werden gered." Een cige n a a r d i g :e w ij ze van smokkelten. De grenswachten aan de Maas in Limburg hebben den laatston tijd Bijzonder to letten op het smokkelen van petroleum. Op- alle mogelijke manieren ■wordt getracht dit in België tegenwoordig zoo duur artikel- over de grens te krijgen. In het dorpje Grevenwiclit werd deze week de emokkelaarstruc ontdekt. Aan do overzijde van de Maas op Belgisch grondgebied liet men ieen vlieger op aan een stevig touw. Nadat de vlieger op Nederlandsch grondgebied was gedaald, werd deze van het touw afgenomen en m plaats daarvan eenige kannen met olie vastgebonden, die dan door de- rivier naai den overkant werden getrokken. De grenswacht heeft nu ook bet con signe gekregen, behalve op vliegmachi nes, ook op 'gewone vliegers te letten. Een oorlogscorrespondent uit Duinker ken deelt aan „de Tijd" o. a. mede, dat gelukkig aan de restauratie van de door het Duitsche geschutvuur deerlijk beschadigde Hallen te IJ peren nog niet gewanhoopt behoeft te worden. Yzendijke. Toewijzing van de 5°/0 leening groot f15000. f14000 aan de Fa. J. Th. Hendrikse, tegen den koers van lOÜl.OB'/s en f 1030 aan H. Haverbeeke tegen den koers 100 '/2, beiden alhier. Het H. College. Van bijzonder belang, vooral in den internationalen wirwar, door den huidi- gen oorlog geschapen, is de vertegen woordiging der verschillende natiën in het II. College van Kardinalen Het PI. College telde bij de troonsbe stijging van PausBenedictusXV32 niet- Italianen en 32 Italianen. Bij de Paus keuze van PiusX verhielden deze getallen zich als 25 38 bij Leo XIII als 25 38 bij Pius VII als 13 31bij Gregorius XVI als 13 40 bij Pius VLH als 12 45 bij Leo XII als 9 44 bij Pius IX als 952. Tot de thans levende 32 niet-Itali- aansclie kardinalen behooren 7 Franschen, 6 onderdanen van Oostenrijk Hongarije, 5 Spanjaarden, 5 Amerikanen, 2 Duit schers, 2 Engelschen, 2 Portugeezen, 1 Nederlander, 1 Belg en 1 Ier. Door het overlijden van de Italiaansche kardinalen Ferrata en Cavallari is de oogenblikkelijke verhouding van Italianen tot niet-Italia- nen als 30 32. Goes. Bij het te Buitenzorg (Ned.-In- dië) gehouden examen voor Indisch, land- bouw-leeraar is geslaagd de heer M. B. Smits, geboren te Zierikzee, vroegeig ieeraar aan de Landbouwschool te Goes, thans landbouw-adviseur te 'Fort-deKok (Sumatra). (Z.) Vlissingen. Geslaagd voor 3en stuur man de heeren N. Ruijter en D. van Molenbroek, leerlingen van de De Ruij- terschool alhier. hoofdplaat. De gemeenteraad benoemde Vrijdag tot onderwijzeres aan school A, mej. G. de Schepper te Vlissingen. Bruinisse. Gedurende de vorige week werden van hier verzonden naar België 350 tonnen mosselen ad f 1 tot f 2.20 per ton naar kwaliteit. Naar Engeland, Holland en Duitsehland werden verzonden 945 balen mosselen ad f 1 tot f L80 per baal als voren. (N. R. C.) Door Gedeputeerde Stalen is be noemd tot lid in den. Raad van Beroep voor de personeels belasting in Zeeland, de heer. J. C. Paap te Vlissingen, thans plaatsvervangend lid en tot plaatsvervan gend lid den h-eer Mr. F. B. Evers te Middelburg, ter voorziening in de vacature van wijlen dhr. A. Moerdijk ts Zuiddorpe. De Dij het 14e Regiment Infanterie benoemde reservetweede-luitenants J. Gr. van Niftrik en C. J. van der Linden, zijn bestemd resp. voor de le compagnie Iile bataljon en 4e comp. lie bataljon. Met ingang van 11 December zijn be vorderd tot reserve korperaal de adspi- rant-vaandrig II. F. van de Velde bij de le comp Ille bataljon en tot milicien korporaal adspirant-militie-officier de mi licien P. J. F. Klijberg bij de le comp. Ie bat. Athletiek. Middelburg. Gisteren werd van hiernaar Vlissingen een wedloop gehouden uitge schreven door de Middelburgsche Athle- tiekclub, „Door Oefening steeds vlugger." Er waren slechts twee der zes ingeschre venen opgekomen en wel de Belg C. van Hamme en een Nederlandsch militair C. Cooman. De eerste was winnaar in 1 uur en G minuten en de tweede liep over den weg, lieen en weder naar de Keersluis in 1 uur 6 minuten en 5 seconden. Een en ander trok veel belangstelling. VOETBAL. Voor de Zuideiijke noodcompetitie speelde te Goes Zeeland Vooruit tegen Zelandia I uit Middelburg, uitslag210; te Middelburg speelde M. V. V. O. tegen D. O. S. K. O. uit Bergen op Zoom en won met 4—0, terwijl te Vlissingen een plaatselijke ontmoeting tusschen E.E.M, en Vlissingen welke 3—1 tot uitslag had.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3