Provinciale Staten van Zeeland. BUITENLAND. BINNENLAND. UIT ZEELAND. Van een sleeptrein met baggermate- riaal, komende van België naar Holland, zijn Dinsdagmiddag op de Westerschelde boven Walsoorden een zolderschuit en een onderlosser gezonken. De bemanning is gered. (Vad.) Belgische steden ondermijnd Herhaaldelijk hebben geruchten ge- loopen volgens welke de Duitschers geloopen volgens welke de Duitschers verschillende wegen in midden-België zou den ondermijnd hebben, ja zelfs gedeelten van 'groote steden. Thans verzekert de Temps", dat Mau rice Maeterlinck in een lezing, te Milaan gehouden, verklaard heeft: „Het is zeker, dat Antwerpen, Gent, Brugge en Brussel onherroepelijk veroordeeld zijn. De be kende Groote Markt, het stadhuis en de kathedraal van Brussel zijn ondermijnd ik weet dit en herhaal, dat ik dit weet uit volkomen betrouwbare particuliere bron, waartegen geen ontkennen zou ba ten. Eén vonk zal voldoende zijn om van een der schitterendste plaatsen van Euro pa een ruïne te maken zooals Yperen, Mechelen en Leuven reeds zijn." (Z.) PARIJS, Een nieuw bewijs, dat de Duitschers bij den inval in België met voorbedachte rade zijn te werk gegaan, wordt geleverd door het feit, dat een zwarte lijst gevonden is, waarop de na men van bekende Belgen. Die lijst was opgemaakt meer dan een jaar geleden doorTrimborn,Centrums Rijksdaglid voor Keulen, thans lid van het civiel Duitsch bestuur te Brussel. (Handelsblad.) KNeGliAlïB. Sir Henri Howard is thans offi cieel door Engeland afgevaardigd als gezant en gevolmachtigd minister bij den H. Stoel. Voor Frankrijk, dat indertijd zijn ver tegenwoordiger bij den H. Stoel terug riep, valt hieruit veel te leeren. Het wetsontwerp op de 275 millioenenleening is Vrijdag door de Tweede Kamer aange- genomen met 01 'tegen 22 stemmen liet cijfer 51 in de mededeeling in ons vorig nummer berust op een telefonische onduidelijkheid. - Onder die 22 vinden we alle aanwe zige sociaal- en vrijzinnig-democraten, be halve de heer Van' Deventer, plus de heeren Otto, De Jong en Du Muralt (Unie liberalen). Wat het politieke karakter dezer stem ming aangaat, valt op de verwijdering die tusschen minister Treub en zijn politieke vrienden de vrijzinnig-democraten is ontstaan, te wijzen. Do heer Treub had zich bij de verdedi ging van het ontwerp zeer absoluut, haast autocratisch getoond. Vandaar de felle replieken van den 'heer Bos, den woord voerder der vrijzinnig-democraten. Ook hij de overige linksche fracties verwekte Treub's rede wrevel. Zelfs de vrij-libe- raal Tydeman toonde zich ontstemd. Over Tydeman en Bos heen ging de ontstem ming crescendo naar Vliegen en Troelstra. Behalve de strijdlustige hoer Rutgers aldus de overzichtschrijver van „De Tijd" repliceerde van rechts niemand. De rechterzijde kan tevreden zijn. Zij heeft zich zelf geplaatst op een nobel en hoog, echt vaderlandlievend standpunt. Heel het verloop der zaak is slechts winst voor haar. Bij de ruzies links kan zij toezien. Er werd nog 'een belangrijke beslissing genomen, n.l. dat er Dij de behandeling' van de Staalsbegrooting geen algomeene politieke beschouwingen zullen worden ge houden. Het instructie-bataljon. Bij aanschrijving van den Min. v. Oorl. werd het volgende bepaald Met afwijking van het bepaalde in het Voorschrift Instructie Bataljon, zal van 12 tot en met 31 December 1914 gelegen heid bestaan voor dienstneming ais volon tair bij het Instructie Bataljon voor jonge lieden, die 1 October j.l. den leeftijd van 16 jaar wel, doch dien van 19 nog niet bereikt hebben. Deze volontairs gaan eene verbintenis aan voor 4 jaren, ingaande op den dag van indiensttreding. De aanneming ge schiedt bij het Depotbataljon van de Ille Infanterie Brigade te Delft door den com mandant van dat Bataljon. De volontairs worden geacht hij dat Bataljon te zijn gedetacheerd van het In structie Bataljon. De opleiding zal plaats hebben hij dat Depot-Bataljon, totdat het Instructie Bataljon weder te Kampen in werking kan worden gesteld. De duur der opleiding en verdoeling der oefeningstijdperken blijft als in het Voorschrift Instructie Bataljon is aange geven, waarbij wordt aangenomen, dat de opleiding 1 October 1914 is aangevangen. Een officier van het Instructie Bataljon en het noodige kader worden belast met de opleiding. Voor het verstrekken van inlichtingen en de oproeping zorgt de commandant van het Instructie Bataljon (adres: llpen- dam N.-H.). Koninklijke gift. H. M. de Koningin heeft een tweede gift aan liet nationaal steuncomité doen toekomen, ditmaal van f 100.000 Nieuwjaar bij de Post. De Opperbevelhebber bij Land- en Zee macht heeft bepaald, dat gedurende de Nieuwjaarsdrukte bij de Posterijen, even als zulks met de St. Nicolaas plaats vond, militairen zullen worden disponibel ge steld, waarvoor in de eerste plaats zullen worden aangewezen de in militairen dienst zijnde ambtenaren. Naar de bladen met zekerheid vernemen is jhr. mr. dr. A. Roëll, burgemeester van Amsterdam, benoemd lot Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, met ingang van 16 Januari e.k. (Slot..) Bij de behandeling van hol .voorstel lot wijziging van de begrooting voor 1914 werd in alle afdeelingen gewezen op den Provincialen Stoombootdienst HoedekenskerkeHansweerd, die blij ken geeft van geen succes te hebben. Sommige leden stellen in het Jicht, dat die diens! voor het personeel zeer be zwarend is, anderen dat het personen- en goederenvervoer niels bèfeekent, weer anderen dat door de uitoefening van de zen dienst de geregelde dienst tusschen Walzoorden en Vlake niet behoorlijk kan worden uitgevoerd, waardoor slechte aan sluiting in den treinenloop naar Brabant het gevolg is. In een afdeeling wordt door een lid de hoop uitgesproken, dat Lus schen Hansweerd en Walzoorden een overvaart meer in het leven wordt geroe pen gedurende dezen buitengewonen toe stand. In een afdeeling deelt een lid van Ged. Staten mede, dat als proef met den dienst HoedekenskerkeHanswee'rd blijk geeft dat deze dienst onnoodig is, hij zal worden geëindigd. In een andere af deeling geeft een lid van Ged. Slatën de toezegging om den dienst Hansweerd - Walzoorden zoo- spoedig mogelijk goed te regelen. De heer Fruijtier vraagt ot Ged. Staten niet overtuigd zijn dat thans de dienst IIoedekenskerke-Hansweerd overbodig is, en bepleit meerdere vaarten tusschen Walsoorden en Vlake, daar liet vijfde district daarbij groot belang zou hebben; hij toont door voorheelden aan, welke moeilijkheden thans ondervonden worden, door het minder varen der booten hij veel grooter vervoer. De heer Van Rompu wees op de her haalde wijziging in de dienstregeling op de Staatsspoorwegen en later op het mij nengevaar, dat beide herhaalde malen osr- zaak waren van wijziging in de 'boot- dienstregelingen. Aan de hand van de vertrektijden trachtte spr. aan te toonen, dat de reis HansweerdHoedekenskerko geen bezwaar is voor de lijn Walsoorden - Vlake. Er is door de commissie alles gedaan om den dienst zoo goed moge lijk te doen mareheeren. Spr. heeft nooit veel verwachting van den dienst naar Hoedekenskerke gehad. De heer Fruijtier wil juist de boot meer naar Walsoorden doen varen, desnoods alleen voor goederenvervoer. Spr. stelt een motie voor, waarin de wensch wordt uitgesproken, dat de dienst naar Hoedekenskerke mei de boot van Walsoorden wordt gestaakt. Deze motie wordt verworpen met 18 te gen 13 stemmen. Rij het laatste voorstel, dat tot wijzi ging van de begrooting 1915, gaf aan een lid in een der afdeelingen a,anlei ding lot de vraag of de reserveboot en die voor Terneuzen- -Hansweerd reeds zijn aanbesteed en gat hij in overweging die aanbesteding nog een jaar uit te stel len. Een kander lid voelt veel voor de opschorting der aanbesteding en zoude in overweging geven oin een van de boo ten BreskensVlissingenNeuzen te ge bruiken voor den nieuwen dienst. De vraag wordt gedaan of een reserveboot noodig is, terwijl een ander lid in overwe ging geeft een reserveboot te huren, zoo als ook particuliere maatschappijen doen, tegen welk laatste jvordt aangeroerd, dat liet huren van een boot veel moei lijkheden oplevert en duur is. Een lid van Ged. Staten deelt mede, dat de heide booten nog niet zijn aanbesteed, doch dat er bericht is ingekomen, dat de tijd gunstig is om aan te besteden volgens het oordeel van een deskundige, welk bericht nog niet besproken is in het col lege van Ged. Staten. Of de reserveboot gemist ban worden is nu moeilijk te zeg gen. Van de booten, die er zijn, wordt veel gevergd en een boot uit den dienst te nemen als er geen reserveboot is zou toL moeilijkheden aanleiding geven. Bij stemming over den post voor de reserveboot stemmen 5 leden voor, 2 tegen en 3 behouden zich hunne stem voor. Bij stemming over de post voor de inrichting van den dienst van Neu zen naar Hansweerd verklaren zich 8 leden voor het voorstel, 1 lid legen en 1 behoud zich zijn stem voor. In de heide andere afdeelingen vereenigden zich alle leden met het voorstel. De heer van Itompu deell op een vraag van den lieer de Veer mede, dat de boo ten nu zullen worden aanbesteed, daar de andere noodige werken reeds in uit voering zijn of gereed zijn. Het voorstel werd verder zonder dis cussie aangenomen. De vergadering wordt daarna door den Commissaris van de Koningin gesloten. Goes. De hondsavond van de Afd. van den Ned. Meisjeshond zal gehouden wor den op Woensdag 16 December e.k. (Z.) Met liet oog op de ongunstige tijden, zullen de plannen voor de opricliting ecner coöperatieve slagerij alhier voor- loopig geen voortgang hebben. - Danspartijen en luidruchtige verma kelijkheden vermelden wij, de Katholieke zede getrouw, liefst zoo min mogelijk in den Advent- en Vastentijd. Dit neemt niet weg, maar veronderstelt integendeel dat wij volkomen accoord gaan met het protest, dat ons Vrijdag een ach tenswaardige Belg ter hand stelde tegen he.t orgamseeren van bals door zijn land- genoolen in deze tijden. Het schijnt, dat de schrikkelijke ernst des levens zelfs nu nog voor sommigen niet krachtig genoeg is om hen te doen breken met de wufte genoegens van tiet mondaine leven. Ook op vele Nederlanders, die dergelijke pret met het mom van liefdadigheid be dekken schijnt de vermanende stem van dezen lijd geen indruk te maken. Ten volle beamen wij wat onze collega „De Zeeuw" dezer dagen schreef: „Nog is 't gevaar, dat wij in den oorlog gewikkeld worden, groot, en daarmee ook hot gevaar dat er ook van onze zonen te cenigcr tijd dooi de handen der vijanden omkomen. Nog loopen in onze steden en dorpen Bel gische ballingen rond die het verlies van stoffelijk bezit of wel van bloed verwant of vriend betreuren. Nog gaan duizenden landgenooten gebogen ouder den druk der tijdsomstandigheden. Waarlijk, er is ook ten onzent geen aanleiding tot feesten, veeleer is eni grond voor een algeheele, oprechte ver ootmoediging". Plaatselijk Steuncomité. Met. dank ontvangen van Mevrouw Mandl te Budapest 7 gld., door den heer K.; van 2 Belgische kinderen van het Vlaamsch tooneelgezeischap in Zuid Revo Iandsch cosluum 3 gld. en 42 centimes; van de firma Den Hollander eenige Idee- deren. Toezending van aardappelen en groen ten is zeer welkom. Aanbevelend. DE L1GNV, Penningmeester. Benoemd met ingang van 1 Januari a.s. aan de gasfabriek alhier, tot stoker: M. W. de Kok; en tol smid-fitter II. de Kok, heiden alhier. Middelburg. De politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag proces verbaal opgemaakt tegen .een verlofhou- der, die zonder vergunning na, liet slui tingsuur nog (bezoekers in zijn lokaliteit had. Het gold hier een zilveren bruiloft, ook de bezoekers werden allen verbali- seerd. Vlissingen. Alhier viel Zaterdagavond een 6-jarig zoontje, van oen Belgischen vluchteling, die verblijf houdt, op een loodskotter in de binnenhaven, alhier, al al spelend te water. Eerst. Zondagmorgen werd het lijkje opgehaald, liet is door politie naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Aan de Binnenhaven alhier is Zater dag de 27-jarige werkman L. v. E. uit Ritthem, werkzaam aan teen kolentip, door uitglijden zoodanig met do linkerarm be kneld geraakt tusschen 'de wielen van een Spoorwegwagen en de rails, dat dit lichaamsdeel in het R. K. Ziekenhuis, waarheen de man vervoerd was, moest worden geamputeerd. Belgische vluchtelinge n.. Men meldt ons uit Vlissingen: Zondagmorgen heeft de Belgische mi nister van landbouw en openbare werken, do heer Floris Helleput,te, met eenigo liooge Belgische staatsambtenaren, oen be zoek aan Vlissingen gebracht, teneinde do Belgische vluchtelingen alhier op te zoeken. In de verschillende asyls rond geleid door den commissaris van politie, den hoor Cesinjet, heeft Z.Exc. vele der refugiés toegesproken en zeer belang stellend naar hen geïnformeerd, terwijl hij hen moed insprak. Vooral in de Bel gische Loodsensociëteit heeft de minister geruimen tijd vertoefd en aan het bestuur dier sociëteit zijn oprechten dank betuigd voor alles wal hot in deze dagen van smart voor zijn ongelukkige landgenooten heeft gedaan. Bij zijn vertrek waren in do groote sociëteitszaal vele Belgische loodsen uit Vlissingen en vele uitgeweke nen, die „thee cheers" op hun minister uitbrachten, waarvoor de heer Helleputte zijn iiartelijken dank heluigde. liet was velen refugiés aan te zien, dat zij onder den indruk waren van de vriendelijke- vVoorden van dezen bewindsman, die ze ker hij ve'.en te Vlissingen in aangename herinnering zal blijven. Des middags vertrok minister Helle- putte naar Den Haag naar het gebouw der Belgische legatie aldaar. De „Administrateur Debats", Zater dag mot 67 passagiers naar Antwerpen vertrokken, is Zondag met 28 pereonon te Vlissingen teruggekeerd. Te Antwer pen worden weder passen aan Belgen afgegeven, aldus verzekerde men ons te Vlissingen. (Maasbode.) Talrijk zijn de Belgische vluchtelingen, die van Vlissingen uit naar Engeland over steken. Van de gelegenheid tot vrijen over tocht wordt zulk een druk gebruik ge maakt, dat lol Vrijdag a.s. alle plaatsen reeds besproken zijn. Toch brengen de treinen geregeld nog vluchtelingen naar Vlissingen; zij moeten ten minste nog een week wachten. (N. JL C'rt,) - De stoomboot „Oranje-Nassau" van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" rapporteert, dat door haar twee personen van een watervliegtuig zijn gered. D e t y p li u s. Het aantal alhier waar genomen gevallen van typhus bedraagt thans meer dan_30. Op verzoek van de verschillende 'ge neeskundigen is door lusschenkomst van den inspecteur van de volksgezondheid, dr. Oosterhaan, van regepringsw-ge een geneesheer dr. van Eijk, uit den Haag aangesteld, om niet den hem tocgovoeg- den officier van 'gezondheid van land- en zeemacht de noodige maatregelen te ne men ter bestrijding van de ziekte. De armlastige vluchtelingen worden nu on dergebracht in twee groot." loodsen en de verdachten onder hen worden in obser vatie gehouden in een andere loods. De lijders zijn (gMiuisvest in oen borate, de gewone zieken onder de Belgen kunnen worden opgenomen in een nieuwe door liet rijk gezonden ziekenbarak. Onder do ingezetenen alhier komt lot heden nog geen lenkel geval voor. Onder de vluchtelingen, die naar Hon tenisse zijn ge-zonden, zijn ook 10 geval len van typhu-s vastgesteld. I C't." Gemeenteraad van Vlissingen. In de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Vlis singen, werd mededeeling gedaan van goedkeuring van verschillende raadsbeslui ten, o. a. dat tol. het verlengen van den termijn binnen welke de tijdelijke geldlee- ning voor de groenten- en fruitveiling moet zijn afgelost, aanvankelijk bepaald op 31 December 1913 en later op 31 December 1914, andermaal veranderd wordt in 31 December 1915. Ook van het besluit lol het aangaan van eene tijdelijke geldleening ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld lot een maximum van f 100.000. Onder de over ie. leggen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten, waarin cleze met verdaging van de beslissing om trent het ter goedkeuring aangeboden be sluit dd. 9 October 1914 betreffende uit gifte van grond in erfpacht aan de ver- eeniging „Proeftuin Vlissingen" mede- deelen, dat zij het niet regelmatig achten, dat telkens om de 5 jaar de gemeenteraad zonder goedvinden van do wederpartij, de erfpachtsom zal kunnen wijzigen. Een verzoek van den Ned. Hond van werkverschaffing, waarin de gemeente uitgenoodigd zich hij dien hond aan te sluiten. De twee adressen van de Tuchlunie, welke ook in andere gemeenten o.a. te Middelburg zijn ingekomen. Een adres van hel, bestuur van het Gasthuis, waarin er np gewezen wordt dat door het gebrek aan gelegenheid om opgeleid te worden voor het diploma zich hij bestaande vacatures onder het ver plegend personeel alleen sollicitanten aan melden, die, eenmaal benoemd, zoo spoe dig mogelijk trachten geplaatst te worden in oen ziekenhuis alwaar daarvoor wel gelegenheid bestaat. Een gevolg van dien toestand is, dat er onophoudelijk mutaliën onder voornoemd personeel plaats heb ben, wat niet in het belang der ziekenver pleging kan worden genoemd. Om in dezen ongewenschten toestand verbetering te brengen is aan het bestuur door dr. Dui- vis verzocht, voor bovenvermeld doel een driejarigen cursus te willen op richten, waarhij hot vakonderwijs door hem geheel belangloos zal worden gegeven. Aangezien evenwel onder de te genwoordige assistenten z,eer velen zijn, die niet in staat zijn behoorlijk Neder- iandsch te schrijven en ook met teeltenen zeer achterlijk zijn, acht dr. Duivis het zeer gowenscht aan dezen lager onderwijs te doen geven b.v. een uur per week allen tegelijk. De kosten van dat onderwijs worden geraamd op f 150, 'waarhij voor 52 lessen ad i'2.50 en f20 voor leermiddelen. Daar het bestuur zich ton volle met het ver zoek van dr. Duivis kan vereenigen ver zoekt het B. en W. den raad te willen voorstellen tot het doen van voormelden uitgaaf de noodige machtiging te verlee- nen. Tot lid van het Burg. Armbestuur, va cature wijlen de lieer V. N. Rottier, werd uiL den raad gekozen do hoer J. J. Krij ger. Herkozen werd de heer II. C. J. Weycns. Tot leden, van de commissie van bijstand voor de groente- en fruitvei ling werden herkozen de heeren Auer, Tichelman en van de Putte en in plaats van wijlen de heer W. N. Rottier en van den heer de Meij, die wegens drukke werkzaamheden verzocht had niet meer in aanmerking te komen, gekozen de hoe ren Stuarl en Lindeijer. Tot lid van de Commissie van toezicht op de Zeemans- en Visschersbeurs werd gekozen in de vacature Rottier, de heer Staverman. Tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wer den herbenoemd, de heeren M. Laèrnoes, J. W. R. N. de Vroom en dr. A. van Maanen. Tot regentes van het Burgerlijk wees huis werd herbenoemd mevrouw Yor- maesStewart Sclmltz en lot regent do heer P. Landsman. Tot regent van het gasthuis werd her benoemd de heer F. C. Wijsveld en tot regentes mevrouw M. E. de Veij Mestdag - Mulder Drentli. De benoeming van een ondei wijzer aan school F waarvoor de voordracht be stond uil de hoeren A. Metz en L. van Urnkei, beide te Vlissingen, en den heer F. de Meijer te Sehoondijkc, werd even aangehouden. Nog werd benoemd tot lid van de com missie van den reinigingsdienst, vacature- Rottier, de hoer Tichelman. Daar de vereeniging Kindervoeding" zich bereid verklaarde om in dezen winter haar taak ojp nieuw" ter hand le nemen indien de gemeente een keuken beschik baar stelde met do noodige local i lei ton voor het gebruiken der spijze», hebben R. en W. terstond aan den gemeentebouw meester opgedragen om hiervoor een plan niet kostenberekening op te maken. Daar de militaire keuken, die voorheen voor dit doel ten gehruike werd afgestaan, niet gemist kan worden, moest elders een kookgelegenheid worden gemaakt, waar toe het meest doelmatig word geacht do open plaats achter liet gymnastieklokaal van school D (Hendrikstraat). Evenals de commissie van fabricage waren 11. en \Y. van oordeel, dat volstaan kon worden niet den aanbouw van een keuken terwijl de maaltijden zouden kunnen worden ge bruikt in liet gymnastieklokaal tusschen de schooltijden. De houw van een apart lokaal zou belangrijk duurder zijn ter wijl daarvoor levens oen te groot gedeelte van de open plaats in ge,slag zou worden genomen. Na overleg met de commissie van fabricage hebben B. en \Y. ter be vordering van den meest mogelijken spoed met de uitvoering van liet werk, in eigen helleer een aanvang doen maken. Met liet oog op de omstandigheid dat alsdan ge bruik kon worden gemaakt van voor handen materialen zullen de kosten van den bouw op f250 te stellen zijn. li. en \V. stellen thans den raad voor hun een crediet van f 250 voor dit werk te verlecnen. Aldus wordt besloten zonder discussie ol stemming. In verhand met hot verzoek van do afdeeling lissingen van den Bond van Nederlandsche onderwijzers betreffende 'I vroeger aanvangen der werczaamlieden van de vereaniglng Kindervoeding en het uitbreiden van haar werkzaamheden over meerdere gezinnen, wijzen B. en \V, op hetgeen in hun eerste voorstel is gezegd over keukon en lokaliteit; liet zal mogelijk zijn omstreeks half December met het verstrekken van warme spijzen aan te vangen. Dit is echter de gewone tijd, waarop de vereenlgi.ng in de vorige jaren eveneens begonnen is. De inkomsten be staan uitsluitend uit vrijwillige bijdragen, die dil jaar niet minder zijn dan ver leden jaar, doch in verhand daarmede is de sverkzaamheid der vereeniging vanzelve beperkt en niet voor groote uitbreiding vatbaar, in den zin als adressanten zulks wenschen. De vereeniging doet al wat. zij kan en op lofwaardige wijze, maar er kan niet worden verlangd dat zij haar werkzaamheden over. meerdere gezinnen uitbreidt, (laar haar inkomsten, zulks niet toelaten. Trouwe us adressanten hebben niet aannemelijk gemaakt dat er thans voor de ingezetenen abnormale behoefte bestaat om het kostelooze verstrekken van kindervoeding, waardoor een subsidie van van de gemeente zou zijn gewettigd. B. en W. stellen daarom voor hel adres voor kennisgeving aan I" nemen. Aldus wordt besloten. Van do zijde van liet schooltoezicht is bezwaar gemaakt tegen den heslaanden toestand in de voormalige school C langer te bestendigen, doordat ten behoeve van de hulpklassen van school A en F, wel ke tot nu toe in deze scliool gevestigd waren, het nemen van andere maatregelen noodzakelijk werd. (lm niet te vervallen in do kosten van den houw van een geheel nieuwe school doden li en ,\Y. een verhouwingsplan ontwerpen, waar aan de lopzicner zijne go d- keuring hechtte. Hoewel blijkens de begrooting deze ver- houwing de niet .onbelangrijke som van f8600 zal cischen waarvan na aftrek van de Rijksbijdrage ad 25 jict. nog f6450 ten laste der gemeente blijven, stellen li. en \Y. voor te hesluiten daartoe over- te gaan, waardoor het houwen van een nieuwe school voor vele jaren zal wor den verschoven. Het ligt in de bedoeling van B. en IV. de uitvoering van dil werk openhaar aan te besteden, terwijl de op levering op 1 Maart 1915 is bepaald. De commissie van financien stelde voor dit voorstel le verdagen en te trachten verlof te krijgen te wachten, tótdat he slist is welk een gevolg' liet houwen van 80 werkliedenwoningen te Souburg door „De Schelde" voor V lissingen z,al hebben. Het voorstel werd verder uitgesteld tol de volgende vergadering. Het jachtrecht op gronden gelegen bij de Buitenhaven, achter den Singelweg en het voormalige fort de Nolle eindigt op 31 December a.s. Thans achten fi. cn

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2