Bouw- en Weiland wland ALLE TIMMERWERKEN, Bou Landbouwkalk, Draineerbuizen en Cementen Damhuizen. Tel. no. 93. f EUILLETON. EEN DOORNENKROON. Marktberichten. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE K. volledig pension STOOMBQOTDIENST „Admiraal de Ruyter" en Motor „Volharding". Openbare Verkooping Ie. EEN WOONHUIS, 2e. EEN TUIN, lederen Dinsdag Versche Erwtensoep, Openbare Verpachting Te koop bij Inschrijving FABRIEK VAN JACQ VAN GROENENDAEL BREDA. Voor het a. s. seizoen beveelt JAC. DE DREU, Goes, zich aan voor het leveren van lieer W. A. de Jong, gemeente-bouw meester, die verklaarde dat de schoor steen, waarvan hier sprake is er reeds stond voor het huis van Braat gebouwd werd en dat deze nu bij het afbreken van dit pand weder is vrijgekomen. Bekl. verklaarde zich bereid de helft dei- kosten van het herstel van den schoor steen te willen betalen als er niet meer dan 2 meter van het oude gedeelte werd vernieuwd. Op deze laatste voorwaarde kon het gemeentebestuur echter niet ingaan. Bekl. meent thansdat de gemeente wil trachten hem voor de kosten te laten opdraaien en dat zij hoopt dat bij 't afbreken van den laatsten muur van het aangrenzend pand de schoorsteen zal blijven staan, want als hij instort dan zal de gemeente van zelf voor de schade aansprakelijk zijn. De gemeentebouwmeester ontkent den toeleg, men wil alleen door overleg met bekl. tot een goed resultaat komen. De tweede getuige, de heer F. M. C. Hoorninck, de slooper van het gebouw van Braat is evenals de gemeentebouw meester van meening, dat de schoorsteen kan worden afgebroken, zonder dat te gelijkertijd de muur wordt weggenomen. De ambtenaar van het O.M. erkent de billijkheid, dat de gemeente in deze aan bekl. tegemoet komt, maar acht het voorstel van bekl. 0111 een limiet te stellen voor het deel dat mag worden hersteld, dwaas, bekl. heeft niet aan het wettig bevel van B. en W. voldaan en daarom eischt de ambtenaar f5 of 3 dagen. Uitspraak Donderdag a.s. (VI. Crt) Ka ntongerech t te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: overtreding Leer plichtwet: J. D. en J. v. K. te Kattendijke, W. N. te 's-Gravenpolder, A. B. te 'sHee- kenhoek en S. v. K. te Kattendijke, ieder f0.50 b. s. 1 d. h., B. v. K. tie Katten dijke, P. v. d. L. te Wolfertsdijk, J. W. te Wemeldinge, J. v. d. P. te Kloetinge, J. S. te Kloetinge, P. de P., P. S. te Hoedekenskerke, P. F. te Kwadendamme, allen f 1 b. s. 1 d. h., M. de V. te Driewegen f2 b. s. 2 d. ,h., J. S. te Kloetinge (bij 2e herhaling) f 4 b. s. 3 d. h.; jagen zonder akte en vergunning: C. T. li. te Kloetinge 2 maal <f 1 b. s. 2 maal 1 w. tuchtsch., uitl. gew. of f3 b. s. 1 w. tuchtsch., W. J. v. 't VV'. te Borssele 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitl. gew. en haas of f 2 en f 1 b. s. 2 maal 1 d. h., J. L. de W. te Vlake 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 'd. h., verb. gew. en 2 patronen, P. G. te Goes 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d. h., verb, buks; in 'tveld wild vervoeren: M. G. te Ove- zande, M. de J. te Wemeldinge, ieder f2 b. s. 2 d. h., beiden uitl. haas of fl b. s. 1 d. h.; niet beletten dat hond wild opspoort: C. R. te Wolfertsdijk f2 b. s. 1 d. h., H. B. te Ovezande f2 b. s. 2 d. h.; pogen met strik wild te bemachtigen: P. M. te Baarland Ï2 b. s. 2 d. h., verb, verkl. wildstrik; zich met wildstrikken in 'tveld bevinden: C. P. S. te Ovezande, terug aan ouders; straat schenderij: C. L. J. H. Jzn. te lerseke f 1 b. s. 1 'w. tuchtsch.trekdier onbeheerd laten staan: M. II. D. te Baarland f2 b. s. 2d. h.; nachtelijk rumoer verwek ken: W. K. en C. D. te Hansweerd f2 b. s. 2 d. h.; overtreding wapenwet en opgeven valschen naam: A. S. C. te Hans weerd f2 en f5 b. s. 1 en 3 d. b. overtreding Drankwet: M. R. vr. v. P. B. te Ellewoutsdijk f5 b. s. 3 d. h., J. B. V. te Hansweerd f'20 b. s. 10 d. h.; overtreding Woningwet: J. B. G. te 's Gra- venhage f5 b. s. 3d. h.; overtreding TrekhondenwetP. de D. te Goes f2 b. s. 2 d. h.zonder voldoende toezicht vee over weg laten loopen: S- B. te Goes f2 b. s. 2 d. h.; fietsen over ter rein Oude- en Oostsingel en Oostwal M. V. te lerseke, terug aan ouders; te Coljjnsplaat zitten op daartoe niet be stemde voorwerpen: J. de S., J. F. te Colijnsplaat f 1 b. s. ld. h., A. de F- te Colijnsplaat f 1 b. s. 1 w. tuchtsch.; wielen van wagen niet van slijk zuiveren: J. R. Mz. te Ovezande f 1 b. s. ld. h., M. N. te Driewegen fl b. s. 1 d. h.; 57) „Nu, dan hebt gij een grooten schuts patroon, den II. Apostel Johannes. Vereer hem van harte en smeek bem dagelijks dat bijl u steeds onschuldig en vroom mo ge bewaren. Maar daar gij mij iets ge schonken hebt, Johanna, zoo moet ik u toch ook iets geven, niet waar?" De oogen van het kind straalden van vreugde. Pius haalden twee zilveren me dailles te voorschijn, en gaf er ééne van aan de kleine, en de andere aan Bertha, terwijl hij op goedhartigen toon voort ging: 1 „Zoo, nu hebt gjji ook een aandenken van mij; en zijt zeker tevreden; ik wil u ten slotte ook de medailles en de andere Zaken, die giji daar hebt, wijden en u zelf ook mijnen zegen gevien, die ook voor vader geldt." Daarop maakte hijl het H. Kruisteeken over de rozenkransen en de andere za- kan, en voegde daarbijl zijn stil „Benedicat vos" over Bertha en Johanna, vervolgens reikte hij haar zijne hand tot den kus, en verwjjderde zich met een vriendelijk vee over zijpad van straat laten loopen: K. do B. to Goes f 1 b. s. 1 d. h.; zonder vergunning openbare vermakelijk heid houden: M. K. te lerseke f3 b. s. 2d. h.op straat zingen en schreeuwen J. V. te Colijnsplaat f2 b. s. 2 d. h.; niet stapvoets rijden: M. W. Mz. te Waar de, P, L. V. te Colijnsplaat, ieder f 1 b, s. 1 d. h.; rijden over beam van een weg: L. R. te Waarde fl b. s. 1 d. h.; 's avonds rijden zonder licht: D. K., P. do K., W. K., allen te 's Gra venpolder, ieder f 2 b. s. 2 d. h.'s avonds fietsen zonder lantaarn: C. L. te We meldinge f 1 b. s. 1 d. h., J. de B. te Kats f2 b. s. 1 w. tuchtsch., J. P. te Ovezande, D. T. te Wemeldinge, J. v. S. te 's Heer Hendrikskinderen, H. K. te 'sHeer ATendskerke, M. W., J. P. de R., C. B. te Rilland-Bath, J. J. Z. te Oudelande, C. J. K. te Hansweerd, A. A. te Goes, J. 11. te Colijnsplaat, J. V. Czn. en L. T. te Heinkenszand, A. D. Azn. te Rruiningen, P. B. en L. v. d. L. te Kapelle, allen f2 b. s. 2d. h.; niet behoorlijk voor motorrijtuig uitwijken J. L. te Heinkenszand f3 b- s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder consent: M. v. S. te lerseke f3 b. s. 2 d. h.; dron kenschap F. J. S. te Hansweerd, J. J. E. te Biezelinge, J. K. te Wissenkerke, ieder f 2 b. s. 2 d. h., H. K. en A. V. te Goes, ieder f3 b. s. 2 d. h., A. V. te Kruiningen, 2 maal gepleegd, 2 maal f5 b. s. 2 maal 3 d. h. Vrijgesproken, beklaagd van overtreding LeerpSchtwetL. K. wed. J. O. te Ove zande, P. M. te Heinkenszand, A. G. te Driewegen, M. de J., ,W. de P., J. J. vr. van J. J. S., allen te Goes, G. K. te Kloetinge, J. v. D. te Hoedekenskerke; idem bekl. te Colijnsplaat zitten op daar toe niet bestemde voorwerpen: J. L. V. te Colijnsplaat. ROTTERDAM, .7 Deo. Binnenlandsche granen. Gerst Chevalier niet noemenswaard ter markt, Winter- en Zomergerst tamelijk aanbod, onveranderd verkocht, brouwerij- soort f 13.25 a f 13.50, voergerst f 12.50 a f 13, Bruine boonen iets ruimer f 12.50 ii f 13.25, Haver tamelijk aanbod f 12 5 £12.75. 1 Buitenlandsche granen. M a i s. Grove Donau loco 240; La Plata 210 tot 240; Amerik. mixed oude loco 242; verwacht 239 tot 238; geladen 235; nieuw geladen 220. Varkens. Prijs 3436 ct. Lichte voor export 2426. Eieren. Zeeuwsche f 10 a f 10.50, Overmaassche f 11 k f 11.50. Aardappelen. Brielsche kralen f 2.40 a f 2.60, Zeeuwsche blauwe f 2.90 k f3.20, Zeeuwsche eigenheimers f2.10 a f 2.50, Zeeuwsche bonte f 2.80 a f 3.10, Zeeuwsche bravo's f 2.90 a f 3.Spui- sche eigenheimers f2.50 a f2.70, poters f 1.80 k f 2.10. Weinig aanvoer. Weinig vraag. Vlas. 9590 steen blauw, 1190 st. Holt. geel, 2400 st. Groningsch, 7745 st. wit. GOES. Huwel. afk.5, Marinus Schip per, 29 j. jm. te 'sHeer 'Arendskerke en Josina van Wijngen, 23 j. jd. te Elle woutsdijk, onlangs te Goes. Geboren5, Hermann Isaac Pieter, 7,. v. Pieter Stefess en Catharina Sinke. Levenloos aangegeven: een vrouwelijk kind van Adriaan Goeree en Tannetje Ventevogel. Van 57 Dec. MIDDELBURG. Bevallen: V. de Vro me, geb. Roels, z.; L. Meulblok, geb. Wisse, z.; J. P. Boone, geb. Ingelse, z.; J. L. Helleboogh, geb. T' Fels, z. Overleden: L. de Priester, 73 j., man van J. A. van der Weel. Van 15 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. ,C. Abrahamse, 27 j. jm. en A. M. van den Driest, 24 j. jd.H. J. M. van Raaltei, 32 j. jm. en A. D. Boas, 22 j. jd. A. M. de Bont, 26 j. jm. en F. M. Pi- son, 26 j. jd. Bevallen: V. D. Puijenbroeck, g|ebl De Grijse, d.; J. Leijnse, geb. Beokers, z. G. J. Woltering, geb. Troost, z.A. van Vlijmen, geb. Paardekooper, z.M. Spon- selee, cl'M. M. C. C. Lambert, geb. Van Cauwenbergh, z.; P. Knijpers, geb. De Vries, d.; C. J. van der Burgh, geb. Kuijpers, z.; M. C. Kotoun, geb. Van Duven, z. Overleden: E. van den Ende, man van L. M. van der Meersche, 30 j.; A. Ewijk, wed. van W. van de Voorde, 90 j. Over de maand Nov. 'sIIEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 19, Cornelis Philipse, 23 j. jm. en Maria Cor nelia Christiaansen, 28 j. jd.; '19, Din- genis Hoondert, 31 j. jm. en Johanna Remijn, 31 j. jd. Geboren: 9, Theodorus Adriaan, z. v. Meeuwis Leendert Brcure en Cornelia Jo hanna Boudeling; 10, Johannes, z. v. Jan van den Dries en Margrietha Pomper- nolle; 11, Maria Suzanna, d. v. Maarten Kompe en Christina Bolle; 18, Pieter, z. v. Gerrit Doekes en Marijtje Doekes; 19, Maria 'Theresia Jobina, d. v. Pieter de Koster en Elisabeth Geus; 20, Adriana Kornelia, d. v. Cornelis Proost on Pie- ternella Klap; 22, Adriaan, z. v. Johannes Jacobus Joziasse en Magdalena de Jonge; 28, Jannetje Anthonia, d. v. Johannes van Antwerpen en Johanna Jacoba van Sluijs; 29, Pieter, z. v. Jan Hoogerland en Jannetje Geene; 30, Centina Chris tina, d. v. Cornelis Braam en Johanna Kosten. Overleden: 4, een levenloos mannelijk kind; 4, te Breda, Cornelis Traas, 21 j., ongeil, z.12, Jozina, 3 mnd., d. v. Dirk Gastel en Hendrika Moerdijk; 22, Abra ham, 6' j„ z. v. Abraham Braam en Maatje Wiskerke; 24, Cornelia Priester, 86 j., wed. van Marinus do Fouw. Van 27 Nov.—3 Dec. 1914. KRUININGEN. Ondertrouwd: Johannes Hendrikus Cornelis Rademaker, 37 j., jm. en Agatha Johanna van Dort, 33 j., jd.; Cbristiaan Mörzers Bruijns, 315 j., jm. en Johanna Anna Vos, 26 j., jd. Getrouwd: Adriaan van 't Westende, 22 j., jm. en Geertruid Maria Everaert, 19 j., jd. Geboren: Maria Elizabeth, d. v. Jacob Jansen en Maria Timmerman; Werner Heinrich, z. v. Jan Adolph van Doorninck en Gertrud Klara Barlling; Jan Pieter, z. v. Jacobus van de Parel en Cornelia Duin dam; Margaretha Suzanna, d. v. Willem Adriaan de Jong en Cornelia Lucretia Lie ve 11 se Suzanna Jozina, d. v. Cornelis Jacobus Kostense en Adriana Suzanna van Düke; Catharina, d. v. Francois Tim merman en Suzanna Verdonk; Elizabeth Maria, d. v. Marinus Acda en Pieternella Maria Kakebeeke, uit Antwerpen; Jean- netta Theresia, d. v. Josephus Ludovicus Danijs en Maria Catharina Aerts, uit Ant werpen. Overleden: Adriana Burger, 88 j., wed. van Dingenis Blok; Jan Kriekaard, 84 j., wedr. van Catharina Moeuwsen. KLOETINGE. Geboren: Jannetje Lam rina Janna, d. v. lman Koeman en van Jannetje de Puijt; Adriaan, z. v. Mars. Adr. Meulpolder en van Machelina Helena Paardekooper; Adriaan Jacob, z. v. Corns. Trimpe en van Maria Catharina van Liere; Leuntje, d. v. Jan Oele en van Adriana Murre; Mars. Francois, z. v. Johs. Corns. Kole en van Maatje Slabbekoorn; Pieter, z. v. Hubrecht Poortvliet en van Leuntje Molhoek. Overleden: Mars. Francois Kole, z. v. Joh. Corns. Kole en van Maatje Slabbe koorn. „Kr. Ct." OVEZAND. Geboren: 3, Johannes Hu- bertus, z. v. Willem Rijk en Maria de Punder; 25, Johanna Cornelia, d. v. Adri aan Remijn en Martina Rijk; 27, Johanna, d. v. Franciscus Koens en Adriana Pol- fliet. Overleden: 1, Catharina Maria Adri- aanse, 6 m.; 3, Petrus Hendricus Gerar- dus de Jonge, 4 j.; 11, Trijntje Tensen, 66 j., echtgenoote van Dirk Mulder. DRIEWEGEN. Gehuwd: 12, Jan Maat. 26 j. en Johanna Lamper, 22 j.; 26, Guil- jaam Abraham van der Meulen, 29 j., 'sHeer Abtskerke én Maria Catharina Bruggeman, 28 j., Driewegen. NISSE. Geboren: 4, Clazina, d. v. Ber- nardus Boudens en Johanna Bal. 's IIEER ABTSKERKE. Geboren: 27, Jan Adriaan, z. v. Eliza Kant en Dina Braam. Gevraagd in een R. K. Huisgezin voor Belgischen jongen van 18 jaar. Huise lijk verkeer ge wenscht. Aanbieding onder letter L. bureau van dit blad. Goes—Dordt.Rotterdam en Amsterdam, met de Stoomboot Vertrek van GOES naar ROTTERDAM. Woensdag 9 Dec. 's morgens 2 uur. Vrijdag 11 Dec. 's morgens 2 Zondag 13 Dec. 's morgens 6 Vertrek van GOES naar AMSTERDAM. Woensdagmorgen vroeg. Vertrek van ROTTERDAM naar GOES. Dinsdag 8 Dec. 's avonds. Donderdag 10 Dec. 's avonds. Zaterdag 12 Dec. 's avonds. Vertrek van AMSTERDAM naar GOES. Vrijdagmiddag 3 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde, INFORMATÏËN te bekomen te Goes bjj den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij de heeren BOUMAN Zn., te Amsterdam bij de heeren J. B. VERSCHURE en W. DEFAI3 en te Rot terdam bij de Stooinboot-Reederij v, b J. A. VAN DER 3CHUIJT. PASSAGIERSVRACHT Goes-Dordf- Raiterdamenkele reis, f 4, retour f 1,53 op Vrijdag II December 1914, des namiddags te 2 uur, te 's-Heer Arendskerke, in de herberg bij D. van Damme, voor de erfgenamen van W. Breeweg, ten overstaan van Notaris PILAAR, van: met het erfpachtsrecht vanden grond te 's-Heer Arendskerke, aan den Achter weg, groot 90 Centiaren aldaar, groot 3 Aren 22 Centiaren. Ook te zamen te veilen. Beide panden zijn verhuurd aan Floris Meulbroeiï tct 1 Mei a. s. voor f 1,25 per week. in vleesch en bloed wortel schoot, maar in de kracht van het offer van den zoon Gods zijln oorsprong vond, dat alleen zoo iets kan voortbrengen. Toen zij eindelijk van de marmeren leuning der confessio opstond, voelde zij zich als van oen nieuw leven doordron gen; de kracht, welke het gevolg is der volle overgeving aan God, versterkte haar, en vertoonde zich zelfs in den zachtan vredevollen uitdruk haars gslaats, waarvan alle spoor van vergoten tranen geweken was. Johanna sloot zich innig en teeder aan hare moeder, toen zij1 we der in het rijtuig hadden plaats genomen, dat haar naar huis terugbracht. Zij ver moedde, dat er iets bijzonders in het hart barer moeder moest zijn omgegaan, zon der te weten, wat dit eigenlijk was; want Bertha had haar nog altijd niet de geschiedenis haars vaders medegedeeld; en al had het kind ook alles geweten, zoo was het toch niet bij machte, de grootte van het offer 'te begrijpen, dat hare moeder gebracht had. Die innige vertrouwelijkheid van Jo hanna bood echter aan Bertha een groo ten troost. Zij vond daarin rijke vergoe ding voor de ontbrekende liefde van ha ren echtgenoot; en terwijl haar gebed van offervaardige verloochening was, ver bij A. ZUIDHOF, L. Vorststraaf, Goes. op Vrijdag 18 December 1914, des voormiddags te 10 uur te Nisse, in de herberg bij C. de Blaeij, ten over staan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes. A. voor het Burgerlijk Armbestuur van Goes, van 2 perceelen in Nisseen B. voor het Bestuur van het Gast huis, te Goes, van; perceelen in Nisse. Boekjes zullen gratis verkrijgbaar zijn bij den Secretaris-Penningmeester, den heer E. VAN DEN BOSCH te Goes en bij den Notaris van af 8 December a. s. voor den heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloetinge I. Bij „het Witte Hekken" te Kloetinge 1. 15 Olmeboomen, metende tot 1,60 M. 2. 13 Esscheboomen, metende tot 1M. Inschrijving afzonderlijk of gecombineerd. II. Bij de hofstede, bewoond door C. Gijzel te Kloetinge: 1 Eikeboom, lang circa 25 voet en metende 2,40 M. omtrek en 1 Kastanje boom. III. Bij de hofstede, bewoond door W. de Braal 1. 26 Esscheboomen, in eene weide onder 's-Heer Abtskerke, aan den Lange- weg, in pacht bij de Braal, metende tot 21 duim. 2. 1 harde Olm, aldaar, metende 17 duim. 3. 1 Canada, aldaar, metende 19 duim. Inschrijving afzonderlijk of gecombi neerd. IV. Aan den dijk onder Hoedekens kerke, afkomstig van de hofstede, be woond geweest door Jasperse: 69 Olmeboomen, zeer geschikt voor afheining. V. Een Böschje met Sfrobbels en Hakhout, aan den straatweg naar 's-Gra venpolder, bij Padmos, bij de wissclien. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op 15 December 1914, 's middags 12 uur, ten kantore van Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, die nadere in lichtingen geeft. schafte haar de bede voor Johanna een zalig genot van teediere liefde, die haar des te gelukkiger maakte, naarmate zij wist dal het aardsche denken en voelen van dat kind in de reinste liefde tot haar op ging. Thuis gekomen, verbelde zij aanstonds, met welke goedheid de H. Vader haai' had ontvangen, terwijl Johanna aan Bi- anca, die haar met ongeduld wachtte, de geschonkenie medaille toonde. Mijh- j heer Monaldi, buitendien reeds een vurig vereerder van Pius IX brak bij Bertha's j woorden ia een herhaald „oviva Pio no- no" uit, en vertelde dan zelf, geheel den f: avond door, alle trekken van liefde en edelmoedigheid, die hem vau den grooten Paus bekend waren. Die gelukkige Bertha aanhoorde hem met innige blijdschap; het deed haar van dankbaarheid vervuld hart goed, steeds nieuwe gronden van liefde en vereering voor den vader der Christenheid te vindien, wiens beeld zij va.n nu af aan, gelijk zoovele honderd duizenden voor en na haar, die zijne bs- tooverende goedheid mochten ondervin den, onujtwischbaar in haar hart droeg. (W.ordt vervolgd). Addio. In het heengaan kuste Bertha nog snel zijnen voet, dien zij met bare vreug detranen besproeide. Overgelukkig door de heilvolle woorden van den vader der Christenheid verliet zij het Vatikaan, om zich met Johanna naar de St. Pieterskerk te begeven en, daar op de gravein der h.h. apostelen: te bid den en haar hart uit te storten. Diepe stilte heerschte: in de wijido ruim ten van den tempel, zoo stil zoo plech tig, dat deze eenzaamheid zich ook aan haai' gemoed mededeelde, en hare ziel zich losrukkende van de boeien des lichaams opwaarts zweefde, om alleen met God te zijn. In het gebed als verslonden lag zij daar op de H. plaats, terwijl zij nu, volgens de troostvolle woorden van den stedehouder Gods, de redding der ziel van haren echtgenoot, van God moest afsmeekon. De band, welke haar aan het altaar met den onzalige vereenigd had, toonde zich nu in al deszelfs verheven heid en heiligheid aan hare oogen. Beter dan ooit erkende zijl nu den plicht, om voor het zielenheil van. den haar toever trouwden man te bidden, en te doiern, wat in haar vermogen was, terwijl zij van den hemel zelf de bemoedigende woor den meende te hooren: „Bid, bid want uw gebod zal verhoord worden." Nu over viel haar angst en schrik bij de gedachte, dat zij dan misschien weder als echt genoote aan zijne zijde zoude moeten leven. Een inwendige walging deed haar voor zulk eene toekomst beven; de na tuurlijke liefde ;tot hem was immers reeds lang vervlogen. Zij had voor zich nog slechts één wensch, om mot haar haar kind in die vrijheid, welke zij van toen af had genoten, God te dienen. Maar was haar gebed van dit oogenblik voor het heil zijlner ziel ook niet tevens een gebed om hereeniging met hem? Een zware strijd begon in haar hart. De plicht van een innig, standvastig gebed voor zijnen terugkeer tot God en trouw jegens haar zelve, worstelde met afschuw tegen iedere hereeniging met hem, gelijk zij zich op dit oogenblik dreigend aan haar vertoonde. Het ijskoude zweet brak haar uit, terwijl de phantasie haar zulk een duistere toekomst afmaalde. Doch zij weende, bad en streed zoolang inet zich zelve den bitteren strijd totdat de bede vol versterving uit haar diepbewogen hart opsteeg„Red zijlrue ziel, o Heer, al zoude het mij ook alles, alles kosten." Het was een waarljjk groot en edelmoedig gebed, dat Bertha op die H. plaats stort te; een zwaar offer van Onbaatzuchtige liefde, eene van liefde, welke niet meer speciaal in Eikenhout, Kerkbanken, Kerkstoelen, Schoolbanken enz enz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 4