Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Besluiten en benoemingen. SPORT. ONDERWIJS Landbouw en Veeteelt Ingezonden Stukken. Jacht en Visscherij. Rechtszaken. KERKNIEUWS. op 5 dezer in alle behoeftige d; te gelijkertijd ;lk geschonken •kt oogenblik in dezer door do Sint Nicolaas ooraan in het jkerij1 neergezet, bijzondere dank it is een on- ehulpzaam ge- 1 z'al willen be- Pemiingmeeeter. heelt 'Goes niet grooten en klei- a, hij1 do vluch- eurs en bij die ng'' gastvrij hef- op .de Groofe met voorliefde leergierige jeugd men, terwijl zijn „spes patriae" i moest helpen zak. groote plak ind, soms, vrind 1 ingens- en nieis- irdstraat en op iet te klagen.I onk aan de kin derwijs genieten ran den kostha- Waar op de bo tjes gerangschikt onder toezicht ist on Oliehoek, school en onder- litig, met luider klonk het aloude, isliecl onzer Hol de maan schijnt juist depd gewaad, begeleid ■r kapelaan zijn jevolgd door den van zak, j-oede »nd genoeg om m rakker in te iet onderwijzend aarden heer de le Sint Nicolaas- toen in vloeiend aenv. heer kape- ter kennis van hij ondanks 'den iet gastvrije Wei had kunnen ko- id va.n den bis- ia's de weleerw. ui aangekondigd k en menige jon- i kwam om zijn e nemen en nog ijn geweten had tegenwoordigheid ekende gulhartig ■en korte vader- hariig te worden jongens v'an de ïi uitnemend ko- van St. NikolaasI 1, bij, de Nikkers, ol zoo iels ge- :ioh in de won- ■hen de jongens •oot vermaak na liet Zagen. Raakt ing kwijt bijl den au zal ieder too- open armen ont- een auteur in, •honken liep vlug irafgegaan en b'e- va,n eenige liedo den smaak van gens deed instu- i witte boze" thold, Carmeliet) woorden van Ho l zeer welgeslang- 'ii van jnusicale ist, den Jieer Th. R.-K. school te aan doen. bedankte in een ntelende rede den ezoek. Vermelden ilaas de jongens vooral hel voor- Katholiek onder- Blijkbaar maakte onder de leerlin- vat dus als een ent gold aan liet in zoo korten tijd Jozefschool" de agogische leiding ralen. ■n de meisjes in urt. De heide b'e- lenedenvei dieping1 zaal gemaakt en velke den Zusters estrade, beladen; te kinderen, nam eld en toegezon- d, in een wijden i reis naar Goes n een mooie, Ook hier was Sabbas onvermoeid in het vertoonen van allerlei grappen, Zelfs sprong hij touwtje, danste met de kinderen rond, zoodat het jonge volkje zich koste lijk amuseerde. Het programma was hier hetzeude als in de jongensschool: de uitdeeling' der geschenken werd afgewisseld door liede ren, onder leiding der Zusters gezongen. Nu, de presentjes waren werkelijk jnooi, geen rommel. Zeer ac-tueel in deze oorlogs dagen was een zcegcvechtspel dat in tal rijke exemplaren voorhanden was. Ver der mondharmonica's, dominospelen, col liers, handwerktaschjcs, timmerdooz'en, blokkendoozen, panorama's, enz. enz. be halve de onontbeerlijke zakken suiker goed en speculaas, terwijl voor de arme kinderen warme 1;leedingstukken waren gereserveerd. In het geheel werden 375 pakketten geschenken, 375 pakketten spe culaas en 375 pakketten suikergoed aan de kinderen van onze Katholieke scholen uitgedeeld. Hulde en dank aan de milde gevers onder onze parochianen, die St. Nikolaas tol zoo'n milde distributie in staat stelden, hulde en dank aan de com missieleden, de heeren Jos. Stieger en jVVi. Bitter, die zich op zoo tactvolle wijze van hun taak kweten. Aan de Zuicl- en Westzijde der stad is gisteren namiddag in verschillende huizon alhier oen schok waargenomen, ongetwijfeld veroorzaakt door een verwij derde kanonnadeofmijnontplofllng. Geble ken is nu, dat te Vlissingen een aange spoelde mijn is gesprongen. Men zie in dit ummer onder Vlissingen Middelburg. Bevolking. In de twee de helft van November zijn in deze ge meente ingekomen: J. L. Pitlo, binnenvader weeshuis, Mo lenwater N 42 uit Zeist; Mej. J. H. van Voorden, verpleegster, Veersohe Singel S 42a, Gorinchem; W. F- Nijzink, vertegen woordiger Oranje Nassau-mijn, Stations straat P 274, Brussel; 1'. Gordes, winkel bediende, Heerengracht M 3Gb, Venlo; Mej. Wed. I\ Casteleijn, Gravenstraat I 315, Rotterdam; P. ,T. Grims, Schoorsteen- vegerssingel Q 95, Wijk aan Zee en Duin L. Marcus, koopman, Blindenhoek D 62, 's Grav'enhage; Mej. C. G. van Eek, ver loskundige, Kinderdijk P 95, W.oens dreoht; L. G. van den Berge, kappersbe diende, Langedelft B 129, Zntphen; C. J. van de Putte, timmerman, Volderijlaagto M 79c, Delft; Mej. M. M. Burke, verpleeg ster, Noordpleinpooirt M 292; A. B. M. Biesen, werkman, Sleperssingel Q 159, Rotterdammej. J. E. van Unen, verpleeg ster, Langeviele K 205/6, Leiden. er tr okken: j. F. II. Stevens, van Heerenstraat II 193, naar Rotterdam; J. C. AVondergom, SchoorsteenvegeTssingel Q 83/ Amster dam; Sinke, Penninghoek L 63, Grijps- kerke; Mej. G. M. van den Bosch, St. Janstraat II 195, 's Gravenhage; J. M. van den Bosch, St. Janstraat II 195, 's Gravenhage; mej. M. de Meulder, geb. Goedbloed, Veersche singel S 57, Helder; M. G. Kok, Langedelft I 33, „het Bildt" (Fr.); J. J. lleijne, Langedelft B 129, Til burg; Mej. M. Dentz, Heerengracht M 49, Nieuwerkerk (Z.); I). Hage, Lange Noordstraat L 131, 's Hertogtenbopchmej. C. M. J. Camman, Korendijk P71, Schore; Mej. M. C. J. Verooelen, L. Burg C 101, Weert. (M. Crt.) Zaterdag brachten een drietal jon gens een ongewenscht bezoek bij den win kelier II. in de Spanjaardstraat en ont vreemden lekkernijen. Do politie heeft de zaak in handen. De politie heeft aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht F. C. M. M.-, die nog' hechtenis moest ondergaan. Al was het niet zoo druk als an ders, toch bleek Zaterdagavond, dat er nog aan de viering van St. Nicolaas is gedacht. Vooral de banketbakkers Zullen niet te klageu hebben, dat hun waar geen koopers vond. Jammer dat ook nu weder meerderen een borrel boven wat. zoetigheid verkozen en enkelen te .veel aan Bacchus offerden. Door de politic te Bergen op Zoom is aangehouden een ongehuwde Belgische dame verdacht van verschillende oplichterijen te hebben gepleegd. Deze dame is ook hier geen onbekende, zij heeft hier namelijk vrij geruimen tijd in een der voornaamste hotels vertoefd en deed zich voorkomen als een gefortuneer de, terwijl een haar vergezellend heeJI als haar man gold. Zij maakten hier zoowel in het hotel als daarbuiten door haar aangenomen omgang verschillende kennissen en deed grootc inkoopen, waar bij zij zich per automobiel naar de win kels liet brengen. Bij een der winkeliers kwam zij eenmaal met do mededeeling, dat zij haar haiultasehje met portemonnaie en andere voorwerpen had verloren en vroeg f 10 'ter leen. Aan dit verzoek werd gaarne voldaan, daar men haar voor eene goede klant hield. Later werd haar nog eens f 35 en nog eens f 25 ter leen ver stokt, terwijl zij ook een damestasebje ter leen kreeg en haar voor f 10 op cre- diet werd geleverd. Voor een en ander gaf zij oen bontmantel van ruim f 300 waarde en een phototoestel in pand. Op telegraphisch verzoek van de politie te Bergen -op Zoom, nam die te Middelburg den bontmantel, die ook van oplichterij afkomstig moet zijn, in beslag. Het schijnt dus dat men hier een geraffineerde op- lichtster te pakken heeft. Zaterdagavond laat vond een inspec teur van politie een jongen in dronken toestand op den Noordsingel op den grond liggen. Bij zijn arrestatie verzette do jongen zich zoo, dat de inspecteur verplicht was van zijn gummistok ge bruik te maken. Ook toon een agent met bedoelden inspecteur even later oen be schonken man, die niet op hun bevel naar huis wilde gaan, ontstond verzet en zagen burgers zich verplicht hulp te bie den, o.a. cloor meerdere agenten te waar schuwen. Het aantal bons voor warm eten bedroeg gisteren 1196 en heden 1213. Door de keurmeesters van vee en vleesch alhier is in de afgeloopen week afgekeurd negentig KG. reuzel, spek en rookworst, benevens eenige organen van verschillende slachtdieren. Een en ander is onder toezicht der politie begraven geworden. Vlissingen. Aan het badstrand on in de omgeving daarvan waren gistermorgen een drietal mijnen aangespoeld. Een de zer mijnen is des middags 0111 ruim twee uur door hot stooten op de stoencn glooi ing1 uiteen gesprongen. De hevige knal deed bijna ieder opschrikken en niet al leen hier maar ook te Middelburg' en op vele andere plaatsen werd de slag gehoord. Wonder boven wonder hadden bij deze ontploffing geen persoonlijke on gelukken plaats, maar in do buurt waar do mijn lag, dit was voor het café van den heer de Groot en in de huizen aan het einde der Badhuisstraat zijn. lallooze ruiten gesprongen. Er zijn woningen waar geen enkele ruit heel bleef, terwijl in sommige ook andere schade werd aan gericht. De palen uit de zeewering vlo gen een heel eind Weg, men beweert zelfs lot aan Koudekerk©. In verband met het gevaar dat de beide andere mij'nen opleverden werd de omgeving van bet Bad strand en do Boulevard door militairen afgezet, wat niet verhinderde dat velen eon kijkje naar de aangerichte verwoes ting kwamen nemen. De marine was ook spoedig ter plaatse om eene herhaling, zoo mogelijk, ie voorkomen. Nader méldt men ons: De twee hier nog aan den strandboulevard liggende mij nen zijn heden door een vaartuig met netten weggesleept ien in zee onschade lijk gemaakt. De typhuslijders te dezer stede wor den met nog andere zieke vluchtelingen verpleegd in een steenen gebouw, de z g. Ziekenbarak op do Paardenmarkt. Dit gebouw is geheel bezet en nu ligt het in de bedoeling, zoodra de twee houten barakken gereed zijn, die men bezig is buiten de kom der gemeente op een open terrein op te trekken, naar een daarvan dc gewone zieken over te brengen uit eerstgenoemde ziekeninrichting en de vrijgekomen bedden te reserveeren alleen voor nieuwe typhuslijders, De onhygiënische levenswijze van ver schillende in asyls ondergebrachte vluch telingen heeft de verspreiding der ziekte zeer in de hand gewerkt. Geconstateerd is dat faecaliün onder stroo verstopt waren, waar volgende nachten weer andere personen hadden moeten slapen. Daarom zullen door bijzonder daarvoor aangestelde/verpleegsters de vluchtelingen in de groote loods op het haventerrein geregeld geobserveerd worden. Dat aan do reinheid der omgeving de noodigc aandacht zal geschonken worden behoeft geen betoog. Aan de vluchtelingen is niet meer toegestaan zich naar andere gemeenten in ons land te begeven. Voor het buitenland geldt deze bepaling dus niet. Wat bovendien blijkt uit het feit, dat Maandag do Administrateur de Badts 97 passagiers voor Antwerpen had. Mochten in de eerst volgende dagen meerdere nieuwe typhusgevallen zicli voordoen, dan zal, naar wij vernamen, besmetverklaring der gemeente met al den aankleve van dien niet lang meer uitblijven. Het aantal gevallen steeg inmiddels van 17 tot 21. St. Nicolaas op een schimmel ge zeten, gevolgd door zijn knecht, waar achter een rijtuig volgeladen met ca deautjes maakte Vrijdag en Zaterdag middag een wandeling door de stad. Dat deze reclame, uirgaandc van de „Bellamy bioscoop" veel bekijks had, laat zich wel begrijpen. (Vi. Crt.) Hoedekenskerke. Dhr. A. v. Hoboken van Hoedekenskerke heeft na gehouden klopjajcht aan alle gezinnen van Belgi sche vluchtelingen, vertoevende in deze gemeente en in de gemeenten Baarland en Oudelande een haas present gegeven. Een voorbeeld, da.t voor andere jacht- heeren zeker aanbeveling verdient. 's Heer Arendskcrke. De in deze gemeente gehouden collecte voor een kerstcadeau aan dc militairen heeft opgebracht f 169.32. Ovezand - Vrijdag namiddag 1.1. werd de schooljeugd van de St Aloysiusschool een ODgekende vreugde bereid. Door de goede zorgen van den Zeereerw. heer Pastoor en den Weleerw. heer Kapelaan was het mogelijk, dat Sint Nicolaas, die voorheen enkel een paar buurtscholen bezocht, ook onze school mot een bezoek vereerde. Gezeten op een mooi paard en vergezeld van zijn twee knechten, „zoo zwart als roet" kwam de goede heilige plm. 2 uur aangereden. Voor ieder kind had hij wat meegebracht, zelfs waren er eenige leerlingen, die meerdere gaven van den goeden Sint mochten ontvangen. Men stelle zich de buitengewone pret dei- kleinen voor, toen zwarte Piet nog na de algemeene uitdeeling zoo goed was, voor hen nog allerlei lekkers met kwis tige hand uit te strooien. Om plm. half vier was het kinderfeest afgeloopen, maar zeker is het, dat de vreugd in elk hart nog voortleeft en wellicht nog lang zal blijven voortbestaan. Wij roepen dan ook Sint Nicolaas een van harte „tot weerziens" toe. Kloetinge. De loteling A. Mol, van de lichting 1914, onderwijzer aan de Chr. School Wijngaardstraat te Goes, heeft vrijstelling ontvangen uit den mil. dienst, wegens broederdienst. Koewacht. De katholieke kerk dezer gemeente staat op Belgisch grondgebied. Toen nu Zaterdag verschillende personen ter kerke wilden, werd lnm medegedeeld, dat zij er wel heen mochten gaan, maar niet terug. Daardoor verkeeren alle katholieken in do onmogelijkheid, hun godsdienstige plichten te vervullen. Waarom deze strenge maatregelen eens klaps door het Duitsche bestuur genomen zijn, weet niemand. (N. R. Ct-J - Vrijdag is de geheele grens langs deze gemeente door Duitsche soldaten met ijzeldraad en paalwerk afgerasterd Niets mag meer uit België zonder toe stemming van het Duitsche bestuur. Paarden, rijtuigen en rijwielen mogen in 't geheel niet meer naar Nederland. Volte wagens met pulp van Nederlandsche landbouwers, die van de suikerfabriek van Moerbeke kwamen, worden na veel moeite Vrijdag nog doorgelaten De vol gende dagen mag geen pulp meer ge haald worden. Alle verkeer met België is gestaakt. Ossenisse. Een. persoon, wonende op den Drogendijk, wilde alhier per fiets eenige personen voorbijrijden. Niettegen staande hij herhaaldelijk Hielde, weken dezie niet uit, waardoor hij te water geraakte in de udtwateringsgsul van hét waterschap „De vereenigde polders van Ossenisse." Tot den hals toe nat en met den schrik kwam hij vrij. St-Jansteen. De wacht aan de grens door do Duitsche soldaten wordt zeer streng, ook voor Hollanders. Dit onder vonden eenige kerkbezoekers welke de )L Mis hadden bijgewoond in de naburige wijk Hellestraat en dan naar Holland wil den terugkeéren. Niemand mocht échter België meer uit, zoodat zij langs omwegen en door velden mét veel omzichtigheid, naar Nederland moesten terugkeeren. De hoofdwegen zijn door de Duilsche'rs met pindraad en vlechtwerk afgemaakt. - Den smokkelhandel begint aan de grens zich zeer uit te breiden, daar in België gebrek begint te komen aan volg huishoudelijke zaken. Ofschoon alles streng bewaakt wordt, glippen er toch enkele smokkelaars tusschen de mazen door. Toen Vrijdagavond de patrouille eenige smokkelaars naar de Belgische grens zagen gaan, geboden zijl deze balt te houden en hunne waren af te geven Toon echter hieraan niet werd voldaan waren de soldaten verplicht te schieten, met gevolg dat een der smokkelaars ern stig aan de schouder werd verwond. Een dergelijk geval deed zich ook aan de grens te Koewacht voor, alwaar -een der smokkelaars in 't been is gescholen. Ook is een sergeant, geleidende een Ilolland- sclie patrouille door smokkelaars mishan deld. Een streng1 optreden is dus wel noodzakelijk. Ergerlijk. P. H. schrijft in de „Msbd.": In don loop der gepasseerde week werd den militairen van Valkenswaard aangezegd, dat een ieder, dio wilde, kon gaan luisteren naar een veldprediking, door een orthodoxen predikant te houden. Er waren pl.m. 45 liefhebbers, die een uur vóór do preek ep gecommandeerde plaats bijeenkwamen, om te exerceeren. 2de Luitenant van O. was bij 't aan treden der exercitie aanwezig, en deze barbaar heeft het volgende gezegd en ook uitgevoerd: „Ik zal jelui wel krijgen om naar de prediking te gaan. Die preek zal bestaan uit drie deelen le. Een uur exerceeren, dat jelui lang zal heugen. 2e. Uitrusten bij de veldpredikatie. 3e. Nog een uurtje na exerceeren. Deze onmensch heeft toen 1000 meter looppas gegeven, daarbij om de 20 meter- liggen en weer opstaan. Toen de beul zag, dat zijn mannetjes „op" en zeer bezweet waren, commandeerde hijPre senteert geweer, en hij liet ze zeker 15 minuten staan, in 't open veld, met 't gezicht in den wind Een der militairen kreeg het te kwaad en sloeg bewusteloos neer. Gisteren sprak ik een der jongens. Hij was schrikkelijk verkouden. Toen ik hem mijn medelijden toonde, deed hij mij het voorafgaande verhaal. Voor de waarheid van de feiten sta ik volkomen in. Door drift gestorven. De 20- jarige dienstbode van een banketbakker te Hilversum, maakte zich Donderdag avond bij een woordenwisseling met een knecht zoo kwaad, dat zij plotseling neer viel en bewusteloos bleef liggen. Dc te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constaleeren. Brieven voor België. Men meldt ons uit Den Haag: Naar wij ver nemen zijn in België bij herhaling per sonen, die geopende brieven vervoerden, daardoor in moeilijkheden geraakt, ook al bevatten die brieven slechts mede- deelingen van onschuldigen aard. Het is derhalve raadzaam dat reizigers in België zich van het vervoer van brieven onthouden. (N. R. Ct.) Een mooie gift. Een dame, die onbekend wenscht te blijven, heeft alle gezinnen, die door het Steuncomité te den Haag worden gesteund, een St. Ni- colaasverrassing bezorgd, Zij heeft name lijk het Steuncomité in staat gesteld, door het schenken van een vrij aanzien lijk bedrag, aan alle gezinnen deze week f l boven de gewone uitkeermg te geven. Ruim 3000 gezinnen genieten van deze extra uitkeermg. Van het Oorlogsveld. 7 December, 5 uur 's namiddaos Berlijn. (Off.) Het groote hoofdkwar tier meldt: Van het Westelijk oorlogs- tooneel ien van het Oostelijk deel der Mazurische meren valt niets bijzonders te vermelden. In Noord-Polen hebben wij na een worsteling om Lodz, door het terugwerpen van groote Russische troe penmachten die ten Noordwesten en ten Zuidwesten stonden, een belangrijk resul taat behaald. Lodz, is in ons bezit. De bijzonderheden van dezen slag kunnen door de uitgestrektheid van Tgevechts- veld nog niet overzien worden. De Russi sche verliezen zijn zonder twijfel groot. De pogingen der Russen uit Zuid-Polen om het benarde leger in het Noorden te hulp te komen, werden door het ingrijpen vau vereenigde Oostenrijksch-Hongnarsche en Duitsche strijdkrachten verijdeld. Londen. De „Daily Telegraph" ver neemt uit Athene, dat de gezanten van Engeland, Frankrijk en Rusland Donder dag den minister-president Veniveloz een bezoek brachten. Men gelooft, dat een grondslag is, gevonden voor een Servisch- Bulgaarsche overeenkomst. [In verband met bovenstaande zijl er aa,n herinnerd, dat de minister-presi dent van Servië dezer dagen verklaarde, dat, waar het Servische leger een derde van zijn offensief heeft verloren, het land nog alleen heil ziet in een ver bond met Bulgarije. Reel.] Londen. De „Daily Mail" verneemt uit Noord-Frankrijk: een groot gevecht heeft plaats bij1 Alverdingen, tusschen Veurne en Yperen. Een Duitsch luchtschip' werd hoven de Engelsche linies door drie Aeroplanes aangevallen en met een kogel vernietigd. Londen. De correspondent van de „Daily Chronicle" seint uit Duinkerken, dat, naar onder voorbehoud gemeld wordt, O s t e n d e in b r a n d s t a a t, heizij door het vuur der Engelsche schepen, het zij door dat der Duitschers. Parijs. Naar aanleiding van de jongste samenkomst van de drie Staatshoofden van Engeland, Frankrijk en België, ge looft 'de Temps" dat thans de laatste beslissend© slag aan den gang gaat. Parijs. Uit Sebastopol wordt gemeld, dat de Turksche kruiser „Hamidieh" op een mijn is geloopen en onder veel moeite met zware averij Constantinopql is bin- nengeloopen. Parijs. (Officieel communiqué van gis terenavond elf uur). Er valt niets bijzon ders te vermelden. om weder een H. Mis in de openbare school te Krabbendijke op te dragen, zoodat dit gisteren, Zondag, weder is ge schiedt, tot groote voldoening der vluch telingen. Bij Kon. besluit van 4 December is, met ingang van dien dag, tot wederop zegging benoemd tot rijks keurmeester in bijzonderen dienst te Breskens, dhr. L. Louter, plaatsvervangend districts veearts te IJzendijke. Goös. „Sparta 4" speelde 6 Dec. j.l. tegen „Wilhelmina I" van den Wil- helminapoldcr, Deze match bleef onbe slist 15 minuten voor het einde verheten de Spartanen het veld uit protest over het voortdurend overtreden der spelre gels der Wilhelminianen. Laatstgenoem den kenden zich de overwinning toe met 7—2. Bij de rust was de stand 1—U in het voordeel van „Wilhelmina". VOETBAL. Te Middelburg werd gisteren een com- pitie-wedstrijd gespeeld tusschen Zeelan- dia II en E. M. M. I, eerstgenoemde vercemging won met 7—2, terwijl ie Vlissingen „Vlissingen" met 6—0 M. V. M O. I versloeg. Rector A. Francken f Na een kortstondige ziekte, overleed Zaterdagnacht te Hulst, voorzien van de IIH. Sacramenten der Stervenden de Weleerw heer Adr. Francken, rector van het liefdehuis aldaar. De overledene werd in 1872 te Groot Zundert geboren, in 1898 priester gewijd, en was sinds Februari 1914 rector van bet liefdehuis te Hulst. ZD. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het St. Bavo-gesticht voor R K. krankzinnigen te Noordwijkerliout den Weleerw. heer E. H. Rijkenberg, tot postoor te Enk huizen den Weleerw. heer A A. Ph. M. Guilonard, die rector was van het O L. Vrnuwegasthuis te Amsterdam, en tot assistent te Haarlem iH.H. Elisabeth en Barbara) den Weleerw. heer J. I. J. M. Velthuijse, die assistent was te Purme- reud. (Msbode.) Kardinaal Anyeio dl Piet'O. "j" Zaterdag overleed te Rome tengevolge van ouderdomszwakte Kardinaal Angelo di Pietro, geboren in 1828 te Vicovaro in het bisdom Tivoli. In 1893 ontving hij den kardinaalshoed. Vlissingen. De lessen aan de Burger avondschool en de Avondschool voor Handwerkslieden zullen Dinsdag 8 De cember worden hervat. Boter. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden den maximum-boterprijs voor binnen- landsch verbruik voor den verkoop en gros gedurende de maand December 1914 te bepalen op f 1.55 per K.G. bij verpak king in wit fust van 50 K.G Bij verpakking in wit fust van 25 K.G. kan 'vorengenoemde prijs verhoogd wor den met 1 cent per K.G. Bij verpakking in eiken fust van 20 K.G. kan vorengenoemde prijs verhoogd worden met 5 cents per K.G. Bovengenoemde prijzen zijn franco sta tion van afzending. De detailprijs van boter wordt per K.G. in maximum bepaald op f 1.75. Voor speciaal verpakte boter kan een verhoogde prijs worden toegestaan in over leg met het Rijks Centraal Bureau voor den Uitvoer van Boter, 42a Buitenhof, 's-Gravenliage. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Noodkreet Gedurende October en November werd door onze Vereemging aan 53.766 per sonen een ochtend-, middag- of avond- avondmaal verstrekt, terwijl honderden van onder- of bovenkleeding ol schoeisel voorzien werden. Bovendien verblijven thans in eigen gebouw en in een drietal door onze Ver. gehuurde perceelen meer dan 100 per sonen. Wie helpt ons, het liefdewerk onder de vluchtelingen voortzetten? Bij voorbaat dankende. Adres: JOH. L. BUISSING. Kasteelstraat 85, Vlissingen. Secretaris der St. Vincentius-vereeniging. Philippine. De aanvoer van mosselen was wegens het ongunstige weder dei- laatste dagen en vooral wegens de wei nige vraag zeer gering. Aan de haven werden gelost 375 balen mosselen van 90 kilogr. Daarvan werden per as naar Gent en omstreken gezonden 225 ton tegen fr. 2 a fr. 2.25 per ton van 60 kilogr. Rechtstreeks van de banken werden nog naar Gent gezonden per vaartuig ruim 300 ton, die daar tegen fr. 2.50 a fr. 2.75 verkocht werden en naar Antwerpen en Brussel ruim 600 ton, die fr 3 a fr. 4 per zak opbrachten. Door Belgis' he en Nederlandsche venters werden bovendien aan de haven opge kocht 490 1on mosselen, die hoofdzakelijk in de Nederlandsche en Belgische grens plaatsen in het klein verkocht werden. (N. R. Crt.) Krabbendijke. Daar het de laatste twee Zondagen door het slechte weder haast ondoenlijk was voor de Belgische vluch telingen om te Rilland hunne plichten te gaan waarnemen, was hunne opkomst zoo gering, dat door Pater Gardiaan van het Kapucijnenklooster te Rilland besloot Een geschil met het gemeentebestuur van Vlissingen. Voor het kantongerecht te Middelburg werd Zaterdag voortgezet de behandeling der zaak tegen II. J. B., te Vlissingen we gens liet niet voldoen aan het bevel van B. en W om de rookgeleiding aan zijn perecel op de Oude Markt te herstellen. Als getuige werd thans gehoord de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3