225 Wilgeboomen, WOENSDAG II NOÏEIER1911, BROOD. ALLE TIMMERWERKEN, G. J. EGBERTS ZOON - UTRECHT. De Groote f WOONHUIS, SPEK- en VETHANDEL I Muziek. Afloop verhogingen, aanbestedingen enz. POSTERIJEN. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Openbare Verkoopingen. Verpachtingen. Aanbestedingen. ADVERTENTIE N. Donderdag 5 November 1914, verkoopen: met zwaren kap, Zaterdag 14 November 1914, aan te besteden: Openbare Verkooping ZWAAR OLMENHOUT. verkoopen: 24 OLMEN, 25 OLMEN, 29 OLMEN, 38 OLMEN, 67 OLMEN, 4 ESSCHEN, 1 ESSCHEBOOM, H. VAN 'T WESTEINDE TE HUUR Te koop gevraagd een Schotsche Colli, een nette Dienstbode R. K. FABRIEK VAN ff ff JACQ VAN GROENENDAEL BREDA. I die nog nooit gekeurd zijn, voor de ver plichte keuring aan te bieden. Wat met de andere dekhengsten, die reeds voor den dienst 1914 zijn toege laten, gebeuren zal is nog niet beslist. Er schijnt kans te bestaan, dat zij zon der nadere keuring ook voor den dienst 1915 zullen mogen gebruikt worden. IM. Ct.) Uitvoering in de groote (voormalige) Slnte Maria Magdalena kerk te Goes. De opkomst was Dinsdagavond be vredigend, doch hield niet over. Men had, en terecht, meer belangstelling verwacht, waar toch het programma iets zeldzaams beloofde, en de opbrengst van den avond voor een nuttig doel zou wor den besteed. Zij die kwamen, zullen zich hun gang dan ook niet hebben beklaagd. Immers een paar uren van heerlijk kunstgenot werden ons geschonken. Er zijn weinig goede fluitisten, zegt men. Welnu de heer A. van Eesteren is dan een dier weinigen. Zijn spel op dit innig mooie instrument was superieur, 't was soms of hij een menschelijke stem in zi]n fluit liet klinken. Mevrouw Louise van Resteren wist met veel talent de niet altijd even gemakkelijke liederen ten gehoore te brengen en alle muzikale klippen ge lukkig te ontzeilenin het „lascia ch'io pianga enz." en in de „Berceuse" was zij het gelukkigst in het gebruiken van haar stemmiddelen. De heer J. Kooiman bespeelde als naar gewoonte met meesterhand het orgel en wist aan Mozart's „Adagio" zoowel als aan de „Andante Cantabile" van Töpper en de „Fantaisie in Cgr." van Tours dat bijzonder cachet te geven, dat de Fransclien zoo kernachtig „la note d'art" noemen, welk cachet trouwens geheel de uitvoering kenmerkte. Niet alleen alzoo voor de executanten, maar ook voor de commissie, die ons op gezette tijden op dergelijke concerten weet te vergasten, was deze avond een succes en een welverdiende hulde aan haar nobel streven. Mogen wij dan ook voor een volgende maal clementie inroepen voor dat ge deelte van het programma, dat als tekst boekje dienst doet. liet was ditmaal met een wellicht artistieke, maar voor gewone stervelingen minder begrijpelijke nonchalance bewerkt. De vertaling was hier en daar onvolledig en de oorspronke lijke tekst niet zonder zinstorende fouten (b.v. „Ie jour a peine a lui", wat moet zijnie jour a peine a lui, de dag is ternauwernood aangebroken). Vooral de „Berceuse" leek ons zeer gehavend. Tenzij er twee „Berceuses" zijn die veel op elkaar gelijken, meenden wij hier te doen te hebben met het beroemde Wiegelied uit Lamartine's „Jocelijn", door Godard getoonzet. Dit wiegelied luidt aldus: Caches dans eet asile, oil Dieu nous a conduit, Unis par le malheur durant.les longues nuits, Nous reposons tous deux, endormis sur leurs voiles, Ou prions aux regards des tremblantes étoiles. Ohne t' éveille pas encor' Pour qu' un bel ange de ton rêve En deroulant son long lil d'or, Enfant, permette qu' il s'achève! Dors, dors, le jour a peine a lui Vierge Sainte, veillez sur lui „Verborgen in dit schuiloord, waarheen God ons heeft geleid, vereenigd door het ongeluk, leggen wij ons gedurende de lange nachten beiden ter ruste, inslapend op hun sluiers of bidden, terwijl de flik kerende sterren op ons nederblikken. O, ontwaak nog niet, opdat de schoone engel, die bezig is de gouden draad van uw droom af te wikkelen, gedooge, dat uw droom, o kind, zich voleindige. Slaap, slaap, de dag is nauwelijks aan- aangebroken. Heilige Maagd, waak over hem I" Sous l'aile du Seigneur, Loin du bruit de la foule, Et comme un flot sacré, Qui doucement s'écoule, Nous avons vu les jours passer après les jours Sans jamais nous lasser d'implorer son secours. Oh, ne t' éveille pas encor' Vierge Sainte, priez pour lui! „Onder 'slleeren vleugelen, ver van der menschen gedruisch, hebben wij de dagen op de dagen zien volgen als een herlige golf diezachtkens uiteenstroomt, zonder ooit moede te worden Zijn heiligen bijstand in te roepen. O, ontwaak nog niet Heilige Maagd, bid voor hem 1" De tekstbladzijde van het programma gaf het volgende te lezen Cachés dans eet asile oü Dieu nous a conduits, unis par le malheur durant les longues nuits, nous reposons tous deux, endormis sur leurs voiles, ou prions aux regards des tremblantes étoiles 1 Oh I ne t' éveille pas encore, pour qu' un bel ange de ton rêve, en deroulant son long lil d'or, enfant 1 permette qu'il s'achève I Dors I Dorsle jour a peine a lui 1 Dieu puissant, veillez sur luiSous 1' aile du Seigneur, loin du bruit de la foule et comme un flot sacré qui douce ment s'écoule, nous avons vu les jours passer après les jours, sans jamais nous lasser d'implorer son secours I „In dit verblijf, waar God ons heeft geleid, één van zin in het ongeluk ge durende de lange nachten, genieten wij een zoete rust of richten onzen blik ten Hemel. 01 ontwaak nog niet, mijn kind, slaap voort. Heer derHeerenl waak over hem. Onder Uwe bescherming, ver van het gedruisch der wereld, hebben wij den éénen dag na den anderen zien voorbij gaan en zonder ophouden hebben wij Uw' bijstand ingeroepen. O, ontwaak nog niet, mijn kind, slaap voort. Heer der Heeren waak voor hem 1" Het zal den lezer niet moeilijk vallen eenig verschil tusschen beide lezingen van Lamartine's „Berceuse" op te merken Waarom het „Vierge Sainte veil- lez sur lui", „Vierge Sainte, pries pour lui" moest veranderd worden, is ons een raadsel. Het gold hier niet een godsdienstoefening in de „Nederlandsch Hervormde" kerk, maar een concert, dat in een kerkgebouw werd gegeven, toegankelijk voor alle muziek liefhebbers, van welke belijdenis ook. Niemand behoefde aan deze woorden aanstoot te nemen. Trouwens, die woor den zouden zeker niet misklonken heb ben in deze kerk, wier prachtig monu mentaal noorderfront door het katholieke voorgeslacht juist werd gebouwd en als Mariaportaal bestemd ter eere van de Vrouwe, die de H. Schrift, Gods Woord, „vol van genade" en „gezegend boven alle vrouwen" noemt. (Luc. I. 27.) Notaris H. J. van Nouhuijs te Zierikzee verkocht Maandag 2 November te Scha- rendijke in het openbaar a. ten verzoeke van de familie van der Scheldehet huis en erf met sloot te Scharendijke, groot 2 aren 96 centiaren, aan C. de Voogd q.q. aldaar voor f 75U; b. ten verzoeke van de familie Bezuijen het huis, tuin en erf, aldaar, groot 1 are 18 centiaren, aan C. bij de Vate, eveneens te Scharendijke, voor f300. (M. C.) Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand October 1914. Binnenland, brieven: Constandse, Krui- ningen; Gerrit de Jonge, Rotterdam; Ko- ruin, le Luit. 3e bat. voetvolk, Amers foort; Zuster Minderhoud, Middelburg; John Raymaekers, A'dam; Rombaut, Vlis- singen. Binnenland, briefkaartenMommaers, Goes. Buitenland, brieven: Burgemeester, Ant werpen; O. Derepas, Paris; Leon Moens, lteyst s/Mer; John Moll, Coopersville (Mich); Viktor Schuppe, Coblenz; Segers, Èsschen. Buitenland, briefkaartenFrans de Bruyn, Antwerpen; Jos Harlé, Antwerpen; Jonckheer A. ltenderickx, Deurne Z (Bel gië); A. van Kessel, Borgerhout; Frans Lanckpaep, Esschen; Jan Limmers, Rer- chem; Denré Proost, Caprijcke; A. Rot- saert, Ilitkerke bij Blankenberghe; Schan- denel, Gent; Frère Supérieur, Biest; Ur- sulines Soeurs, Hoogstraeten; T. Verschoo- tcn, Gent. N.B. Aan ide afzenders wordt aanbevolen hun adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kennen worden teruggegeven. Tholen, 31 Oct. 1914. Tarwe f 13.50af 14.haver f 11.a f 11.50, wintergerst f 12.a f 13.—, alles per 100 K.G., rogge f 9.— a f 10.bruineboonen f 14.— a f 14.50, witteboonen f 16.a f 16.50, kook- erwtenf 13.a f 13.50, kroonerwten f 11.a f 11.50, aardappelen f2.a f2.60, alles per H.L., uien f 4.a f 0.per 60 R.G., eieren f 0.— a f 6.per 100 stuks, boter f 0.70 per KG. Zier. Nieuwsbode. Goes, 3 November 1914. Tarwe niet noemenswaardig aangevoerd. Verkoopen zijn niet bekend. Nieuwe Tarwe fa fNieuwe Rogge fa f—Wintergerst per 100 K.G. f—a f—Haver per 100 K.G. 110.75 af ll.öOWinter-Koolzaadf a Maanzaad f a f 0.Mosterdzaad f a f0.Kroonerwten f 12.a f 12.75, Kook- erwten f a f Bruine Boonen f 13.— a f 14.50, Karwyzaad f 15.—a f 15.25, Zomer- gerst per 100 K.G. fa f Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 104 stuks f8.a f8.50. Mid- denprfls per 25 stuks f2.Aan particulie ren verkocht f0. Boter per kilo f 1.24 a fl.36. Middenprjjs per halve kilo f0.65. Aan particulieren ver kocht f0.75. Afwijkende boter f 0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer boter gering. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappjj. Boter f 1.28af 1.40. Rekenprjjs fl.34. Aan particulieren verkocht fl.60 per K.G. Eieren f8.a f9.Rekenprfjs f8.50. Aan particulieren verkocht f 0.— p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 440 eieren. Prijs f9.per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. stuks. Aardappelen bonte f2.50 a f0.blauwe f2.50 a f0eigenheimers f2.a f0. Veiling'svereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 3 Nov. Groote Veiling. Goud Reinet f 12.75, Zure Bellefleur f 11.30, Weidragers f5.29, alles per 100 K.G. Kleine Veiling. Gieser Wiidemann 3 a 8, Weidragers 3 a 7, Pondspeer 3 a 5, Soldat Laboreur 8 a 12, Winter louwtje 4 a 6, Bezy de Chamonthel groen 6 a 8, Bruin 5 a 7, Duchesse d' Angoulême 8 a 12, Beurre Blanc 10 a 12, liuronduau 8 a 10, winter vijgepeer 6 a 7, Napoleon I 6 a 8, win ter riejtpeer 5 a 6, Bergamotte d'Espeien 4 a 6, Beurre Margeau 10 a 12, Nouveau Poiteau 8 a 12, zoete Arm haarde 9 a 12, Pomme d' Orange 6 a 7, Brab. Bellefleur 8 a 12, Westlandsche Bellefleur 9 a 11, Fransche Bellefleur 7 a 10, Reinetta (Monstrueuse 8 a 13, ster appel 10 a 12, zoete Veem 5 a 7, Princes se Noble 10 a 11, Reinette Rouwman 7 a 10, Hollandseh zoel 6 a 8, champagne zoet 7 a 9, alles per K.G.; kippen 40 a 50 ct. per stuk; bloemkool 3 a 5, roode kool 3 a 4, witte kool 4 a 5, hazen f 1.20 a. f 1.35, alles per stuk. Vlissingon, 3 Nov. 1914. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 19 a 33 ct., kropsla 25 a 27 ct., .spruiten 82 ct. a. f 1.29, alles per mand; prei 2 a 6y, et., pcfan 3 a 51/2 ct., kiroltein 1 a 2 JciA, rapefal 2 ,a 31/2 ct., rame- nas 1 a 2 ct., selderie 31/2 a 4Va ct., witte selderie 4 a 8 ct., pieterselie 1 a 2 ct., alles per bos; bloemkool 4 a 13 ct., roode kool 3 a 5 ct., witte kool 1 a 4V2 ct., savoye kool 1 a 51/2 ct., alles per stuk; Alexandre Lambró 45 ct., beurré superfin 41 ct., comto de Flandre 63 a 64 ct., alles per vijfkop; tomaten 12 a 171/2 ct., per K.G.; aardappelen f2.60 a f2.64, poters f 1.50, uien t2.04 a £4.Gieser Wildeman f3.96 a f4.25, bezy v. Schoo- nauwe f7.20, kleiperen f3.24 a f4. koningszoet 5.16 a 5.24, Champagnezoeit f5.20, Culemburg rood f6.40, princesse noble f 6.40 a f 6.88, roodbakker f 4.96, reine d'or f 5.grauwzoet f 4.04, goud- reinwtben f4.60, alles por H.L. (Z.) Vlissingen, 3 November. Boter per K.G. f 1.60 a f 0. Eieren per 104 stuks f 9.20 a f 0. (VI. Crt.) Rotterdam 3 November 1914. Veemarkt. Aangevoerd 124 paarden, 11 ezels, 1679 magere runderen, 812 vette run deren, 855 vette tn graskalveren, 409 nuch tere kalveren, 2 schapen of lam., 0 varkens, 298 biggen, 2 bokken of geit, 3 veulens. De prjjzen waren: vette koeien le kw. 84 a 86 ct., 2 kw. 78 a 80 ct., 3e kw. 74 ct., ossen le kw. 82 a84ct.,2ekw.78act.,3e kw. 70 ct., stieren le kw. 72 a 74 ct., 2e kw. 70 ct., 3e kw. 66 ct., kalveren le kw. fl.lOafO. 2e kw. f 1.3e kw. f0.90, alles per kilo. Handel in koeien, ossen stieren en kalve ren matig. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f155 a f275, kalf koeien f165 a f 300, stieren f130 a 1330, pinken f90 a f115, vaarzen f 100 a f 150, werkpaarden 190 a f 210, slacht- paarden f75 a f140, hitten faf(nuch tere kalveren f8 a f 14, fokkalveren f16 a f 26, Biggen f 5 a f 13, graskalveren f 30 a f 65. Handel over het algemeen matig. (Maasbode.) Van 3 en 4 'Nov- GOES. Geboren: 3, Cornells z.v. Ja cobus de Graaff pn Kaatje Dalebout. MIDDELBURG. Getrouwd: M. A. van ISetten van der Meer 24 j. jm. en J. Kool wijk, 25 j. jd. Bevallen: G. Jongepier, gei». Polder man, d. Overleden: G. M. de Fluiter, 48 j. ongeh. d. Van 31 Oct.3 No-v. VLISSINGEN. Bevallen: M. M. Sarens, geb. Asselberghs, z.; J. M. Monteny, geb. van den Eeckhoute, z.; E. C. de Nooijer, geb. Smit, d.; J. C. Schout, geb. van Vlaanderen, d.; W. J. Burgerhoff, geb. Stroo, z.E. M. L. Prud'bomme, geb. Butaye, d., levenloos; A. R. Hoogstoel, geb. Beauprez, d., levenloos. 'Oves de maand Oct. RILLAND-BATH. Geboren: 9, Francis- cus, z. v. ,Carolus Leopoldus Pellens en Leonia Joanna Garis, ,te Antwerpen; 10, Julianus, z. v. Alina Maria Frans Heij- ken en Philomiha Paulina Laenens, te Antwerpen; 12, Adriana Wilhelmina, d. v. Pieter Abraham Dansen en Margaretha van Hogerhuis; 17, Helène Pauline Lain- bertine Marie Louise, ,d. v. Victor Luciën Jozeph Ghislain Thomas en Jeane Ma lie Jozephine Cornelie Augustine Mo- guez, te Antwerpen; 30, Willem, z. y. Cornelis do Klerk en Chatarina van Oos ten; 22, Christiaan, ,z. v. Marinus Kok en Cornelia Helena Pronkers. lOverleden: 12, Frans, ,7 m., z. v. Pe trus Koppens en Mathilda Marteerssens, te Antwerpen; 19, Laijnes Rogier, 2 mnd., z. te Antwerpen; 19, Cornelis Johannes, 2 mnd., z. ,v. Cornelis Johannes Bergs en Josina Tavenier; 3U Julius, 5 mnd., z. v. Joannes jlenricus van Lcmberghe en Maria Ludovica Bossche; 33, Marinus van Ban-lpn, 29 j., ongeh. z. „Z." HOEDEKENSKERKE. Overleden, 14, Paulina Johanna Vermeulen, drie w.15, Cornelia v. Weele, vr. van Jacobus Brou wer, 84 j. November. 11 Goes, 183 olmen, Pilaar. 12 Heinkenszand, 60 canada's, v. Cleef. 13 Zuid-Kraaiert, olmen, esschen, enz., Pilaar. 19 Wolfertsdijk, huis, erf en tuin, Neervoort. November. 9 Borssele, grasetting en visscherij. Inl. Burg. en Weth. November. 14. Bath, Afbreken van het bestaande en bouwen van een nieuwe hoofd- onJerwijzerswoning. Burg. en Weth. Madame GUSTAVE RAAYMAAKERS de Roozendaal, fait savoir que les fa milies, MOENS LAENEN et SMEESTERS MOENS se trouvent: villa Rotherfield, Woodmaat Road Lyme Regis (Dorset) Angleterre. Elles demandent des nouvel- les des families: SMEESTERS DE THEIJSER SMEESTER MOENS et SMEESTERS DE COSTER. Hun, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den heer JOB KARELSE, overleden den 13 October 1914 en gewoond heb bende in den Zuid-Kraaijertpolder, ge meente 's Heer Arendskerke, wordt ver zocht, daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris PILAAR te Goes, vóór 15 November a. s. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 ure, in weiden van de „Hollanasche Hoeve", nabij Goes, geschikt voor werkhout, poten of staken. Betaling op de verkooping. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Rilland-Bath zullen op des voormiddags 10 uur, in het open baar in het Gemeentehuis trachten Het afbreken van de bestaande en het daar ter plaatse bouwen van een nieuwe Hoofdonderwiizerswoning te Bath. Aanwijzing zal op het terrein geschie den op Woensdag II November 1914, des voormiddags 10 uur. Bestek en voorwaarden met inbegrip van teekening zijn, zoolang de voorraad strekt, ter secretarie te verkrijgen tegen betaling van f2. Gezegelde inschrijvingsbiljetten moeten vóór of op den dag en het uur der be steding worden ingeleverd ter Gemeente secretarie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. LUCASSE, Voorzitter. W. GRIEP, Secretaris. Rilland-Bath, 2 November 1914. VAN De Notaris PILAAR te Goes, zal des namiddags te 1 uur, te Goes, op het „Slot Oostende" voor den heer M. C. E. Bongaerts te 's-Gravenhage in den Broeder- en Zusterpolder in Wol- phaartsdljk op de hofstede bewoond door Jan Rijk Bz., in Heinkenszand op de hofstede bewoond door A. de Winter, in 's-Heerenhoek op de hofstede bewoond door Jacob van Liere, in Borssele op de hofstede bewoond door P. G. de Lange, in Colijnsplaat. op de hofstede, bewoond door Th. Maat in Kats. op de hofstede, bewoond door van Dis, aldaar. Inlichtingen te bekomen bij de pach ters en bij den Notaris. N.B. De verkooping geschiedt tegen contante betaling op de veiling. Daar de Regeering bepaald heeft dat de bakkers slechts brood mogen verkoo pen van 80% tarwe met 20% bloem en daar enkelen nog van meening zijn, dat het met andere bestanddeeien wordt vermengd, diene dat ik vóór 2 jaren geleden mijn brood onder Contróle van 't Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen heb gesteld. Waardoor de afnemers het recht hebben mijn brood gratis te laten onderzoeken. Degenen dan die mochten twijfelen aan de zuiverheid, verzoek ik beleefd monsters te willen opzenden aan genoemd Station. Mij beleefd aanbevelend, Hofleverancier van H. M. de Koningin. 's-HEERENHOEK, November 1914. te Heinkenszand, Westdijk, een naar de eischen des tijds ingericht voorzien van 2 Kamers, Keuken en Waterleiding. Ook te verhuren aan vluch telingen. Te bevragen bij P. v. 't WESTEINDE, Boomkweeker, Heinkenszand. met volledige opgaaf van prijs, kleur en leeftijd. Franco brieven aan den Agent van dit blad onder letter A, Kapoenstraat B 32, Middelburg. TE KOOP een partij Beestepeen, bij W. SLABBEKOORN Hz., Biezelinge. Gevraagd voor dag en nacht, als meid alleen in klein gezin. Brieven letter S bureau van dit blad. speciaal in Eikenhout, Kerkbanken, Kerkstoelen, Schoolbanken enz. enz. Eenig adres van prima kwaliteiten vet en mager Spek, gesmolten Reuzel, Rundvet, Zultworst, Rookvleesch, Rolham, enz. enz. Extra aanbieding van Gezouten Kluifjes en Krabjes in bus van 13 Kilo a f 0,40 per Kilo. in bus van 20 Kilo a f 0,38 Zending„Af Utrecht." Rembours. Op aanvraag wordt prijscourant franco toe gezonden. Doornboomstraat 4. Telephoon 209. Abonnementsprijs p Afzonderlijke nurnirj Advertentiën worde half drie en Vrijt De abonné's op dit bla directie uitgereikte po! daarvoor vastgestelde GRATIS verzekerd De toesta Wat men ook zeggei en durf ontbreekt hel nietzij weten op ze- van zich af te bijten. Was tot voor korten het tooneel hunner ope: vlak onder de Engelse mouth, de Engelscln „Halcyon" beschadigdi zeeër deden zinken, van het stoute stuk v onderzeeër U 5, die 3 Ei het leven kostte, nu w< andere zijde van den Cliileenscne kust in de door een Duitscli sm gedaan op een Engelse gevolg dat, zooals de t den, de Engelschman uit den strijd kwam. Voegt men daarbij van den „vliegenden kruiser „Emden", die vaarders bij bosjes inpi den Brit ondanks al zi zijn „onoverwinnelijke' een beetje vreemd te Nu Duitschland mag hebben, want liet is alle: de rose" voor de Germai moeten de Üiutsch-Oost al de steden in Polen, den en met een Duitsi voorzien, in den steek 1; trekken op Silezië en Oo: de Russen van verdedi geworden met Berlijn veldtocht. Immers zooa dagen moet hebben ge; geen vrede willen, di| wordt voorgeschreven De Duitscli-ChineescJ tao, al verdedigt zij zii is ten doode opgeschi moet het Japansche vu verwoestingen hebben En in Frankrijk en geduldig voort met den beien en tot uitputting bij den Yser door de sliste nederlaag is gelt I op den linkeroever v meer dan een bruggeh muiden en Nieuvvpoort terugtocht, behalve g« wonden, een belangd materiaal, waaronder gezonken stukken gesc Ondanks den vastetf Wilhelm, dat Yperen worden, is het nog s der bondgenooten. Er I gelsche berichten van demoralisatie onder h overdreven zijn en al volk volgens de bericlil sche hoofdkwartier m<4 verderen loop der gebeil ten, de oorlogsbalans il tens is, dat valt niet tl Duitschland ongunstig, I het groote moreele nail door de occupatie van I een inbezitneming diel zelf als een vergrijp teg kwaliiiceerde. Geen wq schen vergelijkingen m en nu. De „Temps" b.v „Eind October 187( een leger van 173.000 Chateaudun genomen veroverd. Chartres bez van Coulmiers niet m| bel, Frankrijk zonder in de toekomst meer. Welk een totaal eind October 1914 te loozen opmarsch naarl woeste steden en dqf klacht noch verwijt v; overal eendracht, ove voorliet bedreigde vad(J plineerde massa van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 4