i J BUITENLAND BINNENLAND. SPORT. Laatste Berichten. Gemengd De pastoor van Scheldewindeke. Ziehier wat een inwoner van Schelde windeke (West-Vlaanderen) vertelde Woensdag morgend, iets voor zeven ure, kwamen hier twee uhlanen toe, wel dra gevolgd door een derde. Zij kwamen uit de richting van Oosterzeele Seffens was een groepje rond hen ge vormd en de buitenlieden konden hier en daar wat verstaan. Het waren onder officieren zij kenden ook wat gebroken Fransch. De mis was weldra ten einde en de eerw.h. Waekens, pastoor der parochie, kwam ook eens nader. De Duitsohers vroegen wat water voor hunne paarden, hetgeen zij dadelijk kregen. Zij vroegen ook aan degenen, die bijkwamen, niet weg te loopen. De burgers verstoutten zich een beetje en vroegen of er nog soldaten zouden komen en of het waar was, dat zij de burgers gevangen namen. Hierop kregen ze geen antwoord. Eensklaps vernam men de komst van een regiment Duitschers en elk trok weg. Wat ging er gebeuren?De eerw.h. pas toor Waekens werd opgeëischt. Hij kwam bij de Duitsche officieren. Men zag sommige soldaten de vuist naar hem uitsteken. Er werd medegedeeld, dat er 82 bur gers, die tusschen de soldaten als gevan genen te Dendermonde en omtrek waren opgenomen, op den Kouter (steenweg van Oosterzeele) door den kop zouden geschoten worden. De eerwaarde heer pastoor moest mede gaan. Daar de priester nu een beetje de Duitsche taal machtig was, vroeg hij aan de officieren genade voor die menschen. „Neen, neen, was het ruw antwoord, en als gij veel beslag maakt, staat gij er ook bij." Die toestand werd langsom erger, maar de eerw. heer drong immer aan. Als er nu toch iemand moet dood geschoten worden, vroeg de priester, neem mij en laat al die menschen, die ook niets misdaan hebben, in vrijheid. Na lang gepraat, verkreeg de pastoor eindelijk, dat hij de menschen in eene zaal op 't dorp kon brengen en dat hij er verantwoordelijk zou voor zijn. Onder de gevangenen bemerkte men twee paters. De pastoor kon nog eens tegen de officieren spreken, die er ten slotte aan toegaven de 82 menschenle- vens te sparen en de pastoor zou ook niet doodgeschoten worden. Het regiment trok weg en de achterste kompagnies wilden absoluut de gevan genen medenemen. Intusschen was een «hunner toch ontsnapt. De pastoor kon de mannen ietwat be daren en zij schoten niet. Toen zij reeds ver weg waren, liet de pastoor allen buiten. Men oordeele over hunne tevredenheid. Zij vonden geene woorden genoeg om den eerw. heer pastoor te bedanken. Personen van Scheldewindeke ver klaarden, dat de Duitsche soldaten zou den gezegd hebben„Wij willen niet vechten tegen de Belgen, maar tegen de Franschen 1" De Duitschers hebben voorzeker een aardige manier van vechten. Zij ver woesten onze steden en dorpen, moorden de bevolking uit en noemen ons „brave lieden." („De Tijd".) Veldmaarschalk Von Steinmetz gesneuveld. Men meldt uil Berlijn: De overwin naar van Luik, Namen en Maubeuge, veld maarschalk Von Steinmetz, welke de be storming van genoemde vestingen met de nieuwe 42 c.M. kanonnen leidde, stierf aan het hoofd van een iufanterie-divisie den heldendood. Dinsdag werd zijn lijk, onder buitengewone belangstelling der be volking, in het familiegraf te Mainz bij gezet. De kist, welke ojr een houwitser ver voerd werd, was met het ijzeren, kruis versierd. Katholieke charitas. Een Duitscher, die zijn gewonden zoon te Trier bezocht, schrijft over de chari tas der Thiersch© Katholieken en kloos terlingen lk ben vol bewondering over hetgeen de christelijke liefdadigheid tel Trier vermocht. Op de daken van alle katholieke kloosters en ziekenhuizen, scholen en andere .openbare gebouwen waait een Roode Kruisvlag. Trier lijkt een groot lazaret te zijn. De kloosters hebben hun refters ën cellen ontruimd en alle vertrekken voor gewonde soldaten beschikbaar gesteld. Ik heb het reusachtige ziekenhuis der Barm hartige Broeders bezocht en het klooster der paters Redemptoristen, waar mijn zoon ligt. Ik heb mij tiaar kunnen over tuigen, met welke liefde en opoffering onze kloosterlingen zich in dienst van het vaderland en de christelijke naasten liefde hebben gesteld. Hoe zou het er in deze streken uit zien, als wij onze katholieke klooster lingen niet hadden! 'Onmetelijk groot en aangrijpend schoon zijn de offers, die de Triersöhe burgerijl brengt. In zulk een garnizoenslad aan de grens ziet men pas goed, welke op offeringen ons Duitsche volk zich graag en mieit vreugde getroost. Eu dan moet men door de' kloosterlingen en wereld geestelijken hooren vertellen, hoe de biechtstoelen dag: en nacht door de sol daten worden belegerd, die naar het veld trekken, o! gewond aankomen, en hoe groot het aantal is de'rgenen, die lot de Tafel des Heeren snellenWaarlijk, het is een grootsche, verhevene tijd, een van dei .vernieuwing der zielen! De kathedraal te Reims. Over liet 'gebeurde met de Kathedraal Ie Reims ontleent de ,,N. 11. ft." nog hel volgende aan een verhaal van den oor logscorrespondent Gerald Morgan, in een der Engelsche couranten. Deze heeft van do geestelijken der kathedraal vernomen, dat in den nacht van 12 op 13 Septem ber door de Fransch© troepten' op een der- torens van de kathedraal een zoeklicht was gemonteerd om vliegtuigen te kunnen observeeren. Nadat echter do slaven air heide krijgsmachten niet elkaar hadden, onderhandeld, werd het zoeklicht gede monteerd en! sindsdien heef! geen Fransch officier de kathedraal voor militaire doel einden gebruikt. Daar de Duitschers beloofd hadden de de kerk te zullen ontzien, was de beschie ting o'pi 17, 18 en 1!) September volkomen baldadig- Het geschutvuur was liet hevigst op 19 September. Dat was de dag waarop het steiger-werk (aan de kathedraal in, brand geraakte; dien dag ook werden meer dan 100 inwoners van Reims gedood. Do hui zen aan beidie zijden naast de kathedraal zijn in de richting der vuurlijn over een lengte va:n twee blokken vernield, waar uit blijkt, dat het vuur opzettelijk op de kathedraal gericht was. Schade te Reims. De materiëele schade te Reims aan gericht door het bombardement wordt van Fransche zijde op 50 millioen gulden geschat. Dc Britsclie Admiraliteit deelt mede, dat de stad en haven van Friedrich Wil helm, de zetel van het gouvernement van Kaiser Wilhelm-land, Duitsch Nieuw- Guinea zonder tegenstand door de Austra lische strijdmacht en bezet is geworden. De gewapende macht van den vijand schijnt te Herbertsliöhe geconcentreerd te zijn geweest, waar ze vernietigd werd. De Britsclie vlag is te Friedrich Wilhelm gelieschen en er is daar een garnizoen gevestigd. De stemming in Ouitschland. Een te Berlijn, vertoevend correspon dent van „De Tij'd" schrijft o.a. Het prachtige, het zekere, het niet te schokken optimisme en vertrouwen iu Duitschland's zegepraal, dat mij vóór mijn vertrek naar Holland zoo geweldig geïm poneerd had, vond ik in nog' veel lioogere mate terug. Daar was niet één, die maar een oogenblik twijfelde aan de overwin ning ran Duitschland. Ik sprak van de verontwaardiging der heel'e wereld over de verwoesting van Leuven en Reims. Mijn vrienden zouden daarover toc-h wel een andere meening hebben als de kran ten. Maar meen. Met het rustigste ge zicht ter wereld zeiden zij', dat het leven van den minsten Dujtscfaen soldaat voel meer waard was dan heel Leuven met de kathedraal van Reims incluis. i: i: Ministerie en Kamer. liet ministerie Hammerkjöld, dat gevormd werd om het verdedigingsvraagstuk op te lossen, heeft zijn mandaat ter beschik king van den koning gesteld daar het vraagstuk thans geregeld is. De koning verzocht den ministers aan het bewind te blijven en zij besloten daarop den wensch des konings te ver vullen. De uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer zal den socialisten winst brengen ten koste der liberale linkerzijde AfillANl»; Het einde van een melo- d r a m a. Zoodra prins Willem van Wied te Neu-Wied aankomt, zal hij bij procla matie meedeelen, dat hij afstand doet van den troon van Albanië. Essad Pasja is op weg naar Albanië De Belgische uitgewekenen. liet aantal uitgewekenen uit België, voornamelijk uit Antwerpen, Brugge, Namen, Luik, Ostende en andere kust plaatsen van dit land is te Scheveningeri zoo talrijk en neemt nog dagelijks zoo toe, dat de drukte aan het hulppost- en telegraafkantoor van de badplaats even groot is als in de drukste Augustusmaand De meeste uitgewekenen nemen hun in trek in private woningen. P. J. Raaymakers. Zaterdag is de lieer P. J. Raaymakers afgetreden als secretaris-generaal dei- Rijksverzekeringsbank en nam hij afscheid van zijn ambtenaarspositie, die hij bij kans vijftig jaren heeft bekleed. Zoowel het bestuur als liet personeel heeft op de afscheidsreceptie blijk gege ven, hoezeer dit aftreden van den lieer Raaymakers wordt betreurd en in hoe liooge achting hij zich bij allen mag ver heugen. Als souvenir werd hem een fraai gecalligrapheerde oorkonde aangeboden. De Maisprijzen. De hoeveelheid maïs, voor welker aan, voer de regeering zorg gedragen lieeft- moct zóó groot zijn, dat er alle hoop be staat, dat de buitensporige prijzen, welke thans voor dit artikel gevraagd worden, zich niet zullen handhaven. Ook zonder het stellen van een maximum-prijs voor mais zal dus het gevaar, dat varkens met tarwe en rogge instede van met mais gevoerd worden, kunnen worden be zworen. (N. R. Ct.) Militieplichtigen. Leden en niet-Ieden van het Nederl. Gymn -Verbond, die er prijs op stellen in liet bezit te komen van liet getuig schrift, bedoeld in Art. 70 der Militiowet (waaruit moet blijken, dat dc loteling zich, gedurende de 3 jaren aan het onderzoek voorafgaande, geregeld heeft geoefend en en eene voldoende geoefendheid heeft verkregen) kunnen zich aanmelden tot uiterlijk 9 October a.s. bij den Bonds- secretaris, onder overlegging eener ver klaring onderteekend door daartoe bevoegden dat zij zich, gedurende de 3 jaren aan het onderzoek voorafgaande, geregeld hebben geoefend. Zij, die zich hiervoor aanmelden, zullen zich hebben te onderwerpen aan een examen, af te nemen door de Bouds Technische Commissie op een nader te bepalen datum in de maand October. De plaatsen, waar de examens zullen worden afgenomen, te bepalen naar ge lang der aanmeldingen. Aan ieder van de drie hieronder vermel de hoofdtoestellen (rek, brug en paard) zullen door de deelnemers aan hetexamen twee oefeningen moeten woiden uitge voerd. De oefeningen zullen worden sa mengesteld uit drie of vier onderdeelen volgens onderstaand voorbeeld. lloogrek. Uit strekhang langzaam met gestrekte beenen voorwaarts omtrekken tot streksteun; links of r. overhellen fus el e handen; achterwaarts draaien en onderdoorzwaaien l.(r.) met ondersprong. Barren. Schouderhoogte. Uit dwars- stand in het midden der barrenhanden aanvatten, sprong tot streksteun met vóór en achterzwaaiop het eind van den daaropvolgenden voorzwaai: achter waarts draaien tot vouwsteun kippen tot spreidzithanden vóór plaatsen, inweii- den, voorzwaai, achterzwaai met wenden 1. of r. met '/s draai buitenwaarts. Paard. Breedgesteld. Uit zijstand sprong tot steun met 1 (r.) voorzvvaaien terug-zwaaien tot steun voorhngs1. (r.) overhellen tot steun boven het zadel rechts (1.) bijheffen totruglingschcn steun; linkebeen (r.) achterwaarts overheffen, gevolgd door flank-wenden tot dwars- stand voor het paard. De paardoefening moet geheel als een doorgaande beweging worden uitgevoerd. R. W. Wulfhorst, Secretaris N. G. V. Haarlem. Briefwisseling met Nederlanders te Brussel Sedert hot begin van den oorlog heb ben de talrijke Nederlanders, die te Brus sel wonen, geen gelegenheid gehad, met hunne bloedverwanten in 't vaderland te correspondeeren. Ze waren van hen even volkomen geisoleerd als Robinson Crusoe van de zijnen. Thans is daarin een verblijdende ver andering gekomen Voor bedoelde land- genooten is thans door de goede zorg onzer regeering de gelegenheid geopend, brieven naar het vaderland te zenden door middel van het Nederlandsche ge zantschap. Een aldus uit dc Belgische hoofdstad naar hier gezonden brief werd ons dezen morgen getoond. Hij was niet gefrankeerd. Aan de voor zijde droeg hij de aanwijzing„Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Dienstbrief belast met port." Aan de achterzijde bevond zich een strafportzegel, waarop „Te betalen 10 cents". Of brieven uit Nederland door dezelfde bemiddeling ook naar Brussel gezonden kunnen worden, bleek ons tot hiertoe niet. (VI. Crt.) Twee Belgische geïnterneerden in vrijheid. De Leeuw. Ct. meldt, dat twee in Gaasterland geïnterneerde Belgen, de heeren Edmond Thieffry, een ordonnans per motorrijwiel van generaal Léman, den verdediger van Luik, en de garde civique, Lueien de Magnee, groot-indu strieel te Hasselt, zoowel op grond van art. 13 van liet verdrag van onzijdige mogendheden, ingevoerd bij Kon. besluit van 22 Februari 1910, S 73, alsopgrond van de „Regelen omtrent de interneering van oorlogvoerenden en verpleegde ge wonden". door den minister van oorlog in vrijheid zijn gesteld. Lotisico. in een zeer druk bezochte vergadering van Haagsche polishouders van Lotisico, welke o.a. werd bijgewoond door het Kamerlid De Jong (Hoorn), is besloten, over te gaan tot oprichting van een vereeniging. Er sloten zich ter vergadering reeds ruim 100 polishouders aan. Ter vergadering bleek, dat reeds een andere dergelijke vereeniging daar ter stedej bestaat, welke werd opgericht dooi den heer Molenbeek. Van van verschil lende zijden werd aangedrongen op sa menwerking met die vereeniging. De moeilijkheid bleek echter te zijn, dat de vereeniging van den lieer Molenbeek, vooral haar kracht wil zoeken in liet aandoen van een civiel proces aan Lotisico, terwijl het voorloopig bestuur van de nieuw-opgerichte vdreeniging zich in de eerste plaats, zoo noodig, tot de Regee- ring schijnt te willen wenden om hulp. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heerenmr. B. II. Vos, president, D. Brugund, mr. II. Veenstra en N. de Voogd. Middelburg. Het programma, voor de laatste muziekuitvoering .in dit seizoen, op liet Molenwater, welke bepaald is op Woensdag a.s., luidt als volgt: I. Marche des pelits tamboiurs, .1. Morks; 2. a. Me nuet a la Reine, V. Moret, l>. Down im Jungle town, 'Th. Morse; 3. Zweedsche Bruiloftstoet, A. Söderman; 4. Gavotte uit Feest-Reien, J. Morks; 5. Les Pa- IriiOites Beiges Pas Redouble, H. Reuland; G. Fragmenten uit „de slag van Water loo", militaire fantasie, .1. Wijsman. Deze fragmenten zijn de volgende: le. afdeeling' (soldatenleven), no. 1 signaal, no. 2 marseh, no. 3 wals, no. 4 polka, no. 5 appèl no. 6 dei oorlog wordt aan het leger bekend gemaakt, no. 7 aankomst van. het leger, no. 8 liet leger vertrejkt. Lil de1 tweede afdeeling (de oorlog), nu. 9 alarm na liet eerste vijandelijke schot, no. 12 de vijand is verslagen, liet vervoer der gewonden, no. 13 het begraven der gelsneuvelden, no. 14 koraal dankgebed, no. 15 het leger komt terug, no. 1G volkslied. Men ziet "wederom een uitgezocht pro- grapitaa en met gunstig weder wacht de muziekliefhebbers weder een genoegelijk uur I je. Heden bracht een afgevaardigde van het. hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis een bezoek aan deze ge meente en inspecteerde de gebouwen, die voor het Roode Kruis ter beschikking zijn gesteld. Vlissingen. De Engelsche matro zen naar Engeland terug. Zater dagavond kwamen te Vlissingen aan on geveer 280 matrozen en officieren van de gezonken Engelsche kruisers, die paar hun vaderland mochten terugkeeren. Di rect gingen tie mannen aan boord van de mailboot Mecklenburg" der Maat schappij „Zeeland", die hen naar Queens- boro zou brengen. Te ongeveer tien uur ging de „Mecklenburg" naar de roede om dee morgens vroeg zee te kiezep, te ongeveer twaalf uur was men op de plaats van bestemming, waar niet werd aangelegd. De Kngelschen werden per sleepboot afgehaald en naar Ohattani ge bracht. -Onderweg ontmoette men o.a. een zusterschip van een der gezonken krui sers, de bemanning van dit schip liet „three cheers" weerklinken, wat door de geredde matrozen werd beantwoord. Deze lua.tslein deden hetzelfde toen men de „Helena", een zusterschip, van de „Flora", welk schip zooveten redde, passeerde. De mannen hadden maar een roep over de behandeling, die zij van de Dutchmen hadden ondervonden. Bij liet verlaten van de „Mecklenburg" klonken de cheers voor onze Koningin en bij het wegstooimen der sleepboot klonk hetzelfde gejuich als afscheid aan de bemanning van de „Mecklenburg". De mailboot keerde direct naar Vlissingen terug en meerde (les avonds ongeveer half acht weder in de buitenhaven aldaar. Zeker persoon, zich noemende F. Smits van Waesberghe, logeerde ongeveer vier dagen in een logement alhier en vertrok in den morgen van 17 September 1914 per trein van 4.10 on bekend waarheen. Ven een anderen logeergast heeft hij ontvreemd en medegenomen een donker bruine handtasch, inhoudende blauwe en bruine macliinistenkleeding zoomede een bankbiljet van f25 en twee van f 10. Op de tascli is een olievlek. Ook heeft hij zich schuldig gemaakt aan oplichting van f30 ten nadeele van den logementhouder .bij wien hij logeerde. Verdachte gaf op stuurman te zijn bij de Anglo Saxon Petroleum Company te Den Haag. Bij onderzoek is gebleken, dat ver dachte waarschijnlijk dezelfde persoon is als Petrus Smit, geb. te Alkmaar, G Februari 189G, wonende Fnidsen 29 Alk maar, van beroep varensgezel, zich ook noemende J. Hagemeister. Het signalement van verdachte is als volgt: tamelijk lang, zonder baard of knevel, blond haar, gekleed met donker grijs costuum, donkere groote sportpet, Amerikaansche schoenen met groote neuzen. De Commissaris van Politie te Vlis singen verzoekt aanhouding en voorge val] genoemden Petrus Smit, alias J. Hagemeister alias Smits van Waesberghe benevens inbeslagname der op hem be vonden wordende gelden en goederen. VI. Crt. De Engelsche mail. De „Vlissingsche Courant" schreef Zaterdag. De Engelsche post is hier sedert Woens dagavond niet aangekomen. De mailboot mocht de mail niet meenemen daar deze in Engeland is aangehouden. Zelfs werd het aan de passagiers verboden Engelsche bladen naar Nederland mee te nemen. Aan de bemanning van de mailbooten is ook streng verboden couranten mede te nemen en overtreding van dit verbod wordt zwaar gestraft en de douane-amb tenaren to Folkestone doorzoeken iedere vertrekkende boot. De sluiting der zeebaden is door Burg. en Weth. bepaald op Woensdag 30 September. Voor do bemanning der M ij. „Zeel a n d". Bij looporde is aan de opvarenden der schepen van de „Zee land" medegedeeld dat hij mogelijk on geval tengevolge van den oorlog voor de nabestaanden zal worden gezorgd. Hierbij kan worden aangeteekend (lat dezelfde regeling blijft gelden als in vredestijd, zoodat voor de bedoelde sche pelingen de risico niet grooter is geworden Driewegen. In de raadsvergadering van 24 September waren G leden present, afwezig M. de Dreu De gemeentebe- grooting voor 1915 werd behandeld en in ontvang en uitgaaf vastgesteld elk op f 10976.01r'. Een voorstel der gezondheids commissie tot onbewoonbaarverklaring cener woning werd aangehouden. Colijnsplaat. In de Vrijdag alhier ge houden vergadering van ingelanden van den Nieuw Noordbevelandpolder, waar 13 van de 15 stembevoegde ingelanden tegenwoordig of vertegenwoordigd waren, was voornamelijk bijeen geroepen ter opmaking van een aanbevelingslijst voor de benoeming van een gezworen, noodig geworden door liet overlijden van den heer P. K. Roone. Op bedoelde aanbe velingslijst werden geplaatst in de gege ven volgorde de namen der heeren: G. J. de Looff, G. N C. Israël en W. Israël Jz. (M. Ct.) Philippine. Naar men mededeelt, zijn de naburige Belgische grensgemeenten nog zoo vol vluchtelingen, dat er een gedeelte van naar Engeland zal gezonden worden. (M. Ct.) Koewacht. Vrijdagnamiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in een schuurtje nabij den Heikant. Wijl de meeste menschen op den akker waren, was er geen spoedige en krachtdadige lnilp bij de hand. Daardoor brandde niet alleen het schuurtje met al wat er in was, al', maar tastte het vuur ook nog twee andere schuren aan, die eveneens een prooi der vlammen werden. Verder verbrandden nog een houtmijt en een mijt met tarwe. Dc schuurtjes waren gevuld met haver, vlas en s'troo. Drie runderen en een waakhond kwamen in de vlammen om Gelukkig kon men met veel moeite de aangrenzende woningen, die reeds geheel ontruimd waren, redden. De gehouwen zijn verzekerd, de inboe del niet. Stoppeldijk. Heden stierf het kindje van den heer D. F., dal Woensdag j.l. door een camion word overreden. Terneuzen. In Zei. lezen we: Gistermor gen had do overbrenging plaats van liet lijk van den milicien li. M. Quakkëlaar. naar zijn woonplaats: to Poortvliet, die in den nacht van Maandag op Dinsdag nis offer van zijn plicht zoo noodlottig is verdronken. De sleepboot „Elizabeth", die het lijk overbracht lag daartoe gemeerd aan de ponton van dc Provinciale Stoomboot dienst, alvorens de kist met het over schot van den jeugdigen milicien, waar op was neergelegd oen krans van de of ficieren van liet garnizoen Terneuzen en een krans van de onderofficier on minde ren aan boord werd gebracht, deed de commandant, majoor Kollewijn, een toe spraak en wees er o.a. op, dat daar, waar giroote mogendheden in vuur en vlam tegenover elkaar staan en dagelijks dui zenden als offers van hun plicht vallen, ook ons leger een strijd te voeren beeft in geduldig <le gebeurtenissen al' te wach ten en ook offers kan eisohon zooals ka meraad Quakkëlaar, die in zijn jeugd, vol hoop op de toekomst, is gevallen. Laat ons daarom Quakkëlaar in onze gedarli ten houden alsook zijn moeder, voor wie hij eenige kostwinner was. Nadat de kist aan boord was gedra gen en het gewapende peloton de giewe ren presenteerde, vertrok de sleepboot naar de bestemming. Ossenisse. Gisteren speelde ds voetbal club o. F. an hier tegen d - club uil. Hulst. De strijd eindigde met 1-0 iu liet voordeel van 0. F. Ossenisse. Alhier ontstond, doordat een kind met lucifers speelde, op een slaap kamer brand. Geheel de kamer brandde uit, Koewacht. Zaterdag n.m. kwam hier de tijding dal er geen beetwortelen meer naar de Belgische fabrieken verzonden moch ten worden, wijl Nederland den uitvoer van bieten verbiedt. Verschillende wagons die geladen stonden, mochten het grens- kantoor niet passeeren. Naar wij verne men, 'zal de Nederlands regelen nemen om de hier aan Belgische fabr| door de Nederlandse]: ten verwerken. Kapotte Zaterdag I sociëteit „Luctor et E lijksche prijssehieting zen behaald als, volgt le prijs! een mooie Vervaal, 2e pr. ©en m van Wingen, 3e pr. sch pr. sigarenpijp J. O scheerkwast M. Willet pijp J. de Jonge. Eet de meeste kleppen v E. Venaal, Biezelinge. Een i waar Zondagmorgen dan gewoonlijk geslote onderzoek dood Ie hu Kopenhagen. Een I hij Stavanger in aanvt hol Nederlandse.be oor', rlat met zware averij vanger is binnengeloop Van het Oo 28 Sept. 5 Londen. De „Times1! Petersburg, dat de IJ Oost Pruisen is aan Ifet „Min ■Zaken ileell mede dat - zijn geconstateerd van] ten die uil Gallieië zij Ostende Hier is dat Mons (Borgen, li gouwen) in brand sla. Bij het (nieuwe) Mechelen zijn 10 hui- Gent. Zondagmirlda tairen Duilschcn gou matie uitgevaardigd, v gedeeld dat burgemeil resteerd. Men vermoil schiedt, wijl de burg: king zou hebben gewil Duitsch© inlichtingen beurtenissen. Gent Gisteren is door de Duitschers door de Belgen was batterijen stonden te Denderleeuw. Nadat geefs getracht hadden den Dender te staan, Aalst. Een regen va liet station en gedure twee granaten in de ontstond; dö mensch lichting Ge.nl. Toch Duitschers na een drijven tot Assche. Gent. Toem Donde: militairen een spion dermonde brachten op de brug bij Grim gische post oji de spion werd gedood en do chauffeur werd] Parijs. GSmmuniqu 11 uur: In den afgel ten (ie Duitschers op breken. Ilim aanval - hun blijkbaar bevel wi slissenden slag te vm geefs. Wij veroverden kanonnen en maakten Berlijn. Officieel be L Huil sell© hoofdk'wartiJ de verschillende gevet-I ging geen wijziging, (Deze zeer sobere I doorschemeren, dat dl gevechtstooneelen niet I der Duitschers heantvl snelle zeg© hadden \l Een eigenaard! Met een der a vond treil dagavond een eigenaal sagier aan het W. P.-stl Hij droeg damesschoen! de jas en broek aarl wijden hoed op. D© ril regeld d© aankomende I hield hem aan en loei I een soldaat der kolonil die uit Maubeuge gevU De man had zich hl d© vesting Maubeuge 1 burgerkleeren voorzie: gevangen genomen d Hij wist toen op een goederenwagen te onl hij Luik in de rivier. Ma. ©enige omzw© Eysden aan. Van <le la Maastricht kroeg kwain hij te Aiiiste.r< papieren in orde wane man, die volgens Cochin-China en naar Rotterdam doom geland te gaan. Hij was vol moed, vechten. Waar t oebo o ze Een korenhandelaar zer dagen van de bol geveer 80 H.L. rogge. Ingevolge machtiginf van Landbouw zou

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2