Uit de pers. UIT ZEELAND. Journalistiek. Ingebonden Stukken. KERKNIEUWS. Laatste Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. dag zijn eerste tochtje maakte door de Vaticaansche tuinen. Hij werd vergezeld door mgr. Gerlach en den opperstalmees ter markies Sertupi. Zaterdag ontving Paus Benedictus den Pruisischen gezant bij het Vaticaan, von Mühlberg, die zijn geloofsbrieven kwam overhandigen, in audiëntie In antwoord op diens rede, waarin hij den wensch uitsprak, tusschen Duitschland en het Vaticaan steeds inniger mochten worden, drukte de Paus zijn groote voldoening er over uit, dat de keizer zoo spoedig den gezant als zoodanig bevestigd had. Hij verzekerde, dat ook de Curie groote waarde hechtte aan goede betrekkingen met Pruisen en naar een inniger ver houding streefde. Daarop noodigde de Paus den gezant naar zijn particuliere vertrekken. (Msbode.) OOST K II IJ K. De Oostenrijksch-Hongaarsche legatie in Den Haag deelt het volgende mede Keizer Frans Jozef heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan het hospitaal, dat door aartshertogin Maria Josepha in het Keizerlijk Paleis te Augarten is ingericht. Gedurende zijn langdurig bezoek be zichtigde de Keizer alle verdiepingen en richtte in hunne moedertalen het woord tot alle gewonden, die er opgenomen waren, met het doel zich op de hoogte te stellen van hun toestand en van hunne wenschen. Bij zijn komst en terugkeer werd de Souverein opgewacht door duizenden personen, die, onder het aanheffen van liet volkslied, Z. M. zulke stormachtige ovatiën brachten, dat het Keizerlijk rij tuig niet dan stapvoets naar den Hofburg kon terugkeeren. ZUU-lFUIK.t. Generaal De la Rey's dood. Omtrent den tragischen dood van gene raal De La Rey wordt nader gemeld, dat de politie aan den Witwatersrand sedert eenige dagen jacht maakte op een bende auto-bandieten, de zoogenaamde Jackson- bende, in verband hiermede was aan de politie bevel gegeven, alle auto's langs den Rand aan te houden en te onder zoeken. Toen nu de auto der beide gene raals niet stopte, vuurde een politie-be- ambte zijn geweer af. Hij vuurde niet rechtstreeks op de inzittenden, maar de kogel raakte den grond, sprong terug en drong den generaal in den rug. Generaal Beyers bleef ongedeerd. Bijna terzelfder tijd werd aan den an deren kant van den Rand de Engelsche medicus dr. Grace ondergelijke omstan digheden door de politie gedood. Ook deze reed in een auto, die veel gelijkenis had met dien door de bandieten gebruikt. (De Tijd). Geen ultimatum aan Nederland. Onder heit opschrift „Onjuiste geruch ten" schrijft de Haagsche correspondent van het „Handelsblad" Sedert den oorlog uitbrak zijn meer dan eens, soms door ernstige personen die volkomen te goeder trouw waren, ge ruchten verspreid over ultinlatums, die aan onze Regeering zouden zijn gesteld, nu eens door Duitschland, dan weer door Engeland. Dezer dagen bereikte ons op nieuw zulk een bewering. Nu zouden wij wellicht kunnen volstaan met te verwij zen naar dezen zin in de Troonrede: „Ik mag echter dankbaar vaststellen dat onze vriendschappelijke betrekkingen met alle mogendheden ongestoord zijn gebleven", ware het niet dat er altijd tal van achter- dochtigen zijn, die zulk een klaren zin toch nog wel ingewikkeld weten uit to leg gen. Daarom zullen wij ten overvloede zoo stellig .mogelijk verzekeren, dat sinds het uitbreken van den oorlog onze Ile- geering noch mondeling, noch schr if tel jj'k een i g ultimatum heeft ontvangen of zelts maar iets dat op een dreigement geleek. De moeilijk heden, waarvoor de Regeering herhaalde lijk wordt geplaatst, zijn zeiier ernstig genoeg. Maar al Kijft de toekomst gehoed onzeker, men mag den staat van zaken niet versomberen door onjuiste geruchten. Geen verdoezeling van beginselen. Be Haagsche Briefschrijver in „De •Tijd" schrijft: Een van de beste gevolgen van den oorlog is zonder twijfel, dat in alle lan den het gevoel van saamhoorigheid der burgers is versterkt. Tot verbazing van allen, misschien niet in de laatste plaats van hen zelve, is het internationalisme der sociaal democraten in rook opgegaan, ja, is tijdelijk het geheel© socialisme opge borgen en zien wij de socialisten zich scharen om hun regeeringen, die van1 hun kant vriendelijkheid met vriendelijkheid beantwoorden, zoodat in Duitschland de sociaal democratie op het oogenbhk troef is. Zij, die, indien zij daartoe de macht hadden gehad, hun land Juuiten staat van verweer zouden hebben gelaten, en het geld, voor de defensie uitgegeven, als weggeworpen beschouwden, erkennen met de daad, wat beter nog is dan met het woord, hun ongelijk en trachten het zoo veel mogelijk goed te maken. Men gevoelt zich vóór alles Duitscher, Franschman, Oostenrijker, Belg, Engeischman, Neder lander, enz, en men geeft waar noodig, blijmoedig het leven voor het vaderland, om hét tegen overheersching door een ander te beschermen. Het verschijnsel is niet altoen verras send maar tegelijk verblijdend onder de ééne voorwaarde, dat niet wordt gevraagd het offer van een beginsel. Hot gevaar is zeker niet denkbeeldig, dat verdraag zaamheid en eensgezindheid verward wor den met de neutraliteit en de onverschil ligheid, waartegen jarenlang de strijd ging. In zooverre lijkt mij de vermaning van den heer Lieftinck, 0111 ons geestelijk kruit droog te houden, dan ook zeker op zijn plaats. Er wordt bijv. op dit oogenblik veel gedaan voor ontspanning van den soldaat onder de wapenen. De vraag lijkt niet geheel ongewettigd of daarin dei maat behoorlijk wordt gehouden, maar ook en vooral of de ontspanning van dien aard is ,dat zij1 zonder gevaar kan genoten worden. Hier in Den Haag -kon men nog zeggen, dat zij, die er van gediend zijn, naar een voorstelling niet behoeven te gaan, maait in Militaire Tehuizen ontspan ning kunnen vinden. Wanneer echter b.v. een Speenhof in een of ander fort eep voorstelling komt geven, dan is 't nagenoeg onmogelijk voor een milicien, om van de voorstelling weg te blijven. 'tMag trou wens gevraagd worden of het goed gezien is, om, waar die andere gezinsleden het vaak zeer zwaar te verantwoorden hebben, vader of moeder in de meening, te brengen, dat men een keer of drie, vier per week recht heeft op een bioscoopvoorstelling o£ iets dergelijks. Wij hopen natuurlijk, dat onze mannen weer eens thuis ko men liefst zoo spoedig mogelijk - en zich dan in hun gezin weer thuis gevoelen. Op de lectuur dient vooral niet minder gelet. Het past zoo, ik zou haast zeggen, 'in stemming van het oogenblik, dat men op zijn best daarbij de ouder- wetsche neutraliteit betracht en dat men daar onzerzijds maar stil toeziet. Een der gelijke verdraagzaamheid staalt niet, maar ontzenuwt een natie en maakt haar al lerminst meer en beter geschikt, om zijn land te dienen. Wij hebben elkanders be ginselen ook tftans in liet leger te eer biedigen, niet ze op te rollen en te ,viair- bergen als contrabande. Stukken van den Gemeenteraad van Middelburg. Zooals reeds in het kort gemald is, zal in de vergadering van den gemecnte- raad, Woensdag te houden, een voor stel worden behandeld van B. en W» inzake eene noodregeling van de gemeen telijke werkioosheidverzekering. Thans kunnen wij omtrent dit voorstel het volgende mededeel-en: Het Voorstel is een gevolg van het schrij- van van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 22 Augustus, waarin de wenschelijkheid van uitbrei ding der vverkeloozenverzekering met hulp van het Rijk wordt betoogd. Naar aanleiding yan dit schrijven zijn B. en W,. in overleg getreden met hot be stuur van het gemeentelijk werkeloozen- fonds en leggen zij een© ontwerpveror dening over waardoor de regeling welke door de buitengewone tijdsomstandighe den vereischt wordt, in afwijking van de bestaande verordening zal worden be- heerscht. Uit een overgelegd schrijven van het bestuur van het werkloozenfonds blijkt, dat de vakvereenigingen met zoodanige regeling aocooid gaan. Datzelfde bestuur heeft voorts medegedeeld, dat met geen mogelijkheid antwoord te geven is op de vraag, hoe hoog de kosten dezer nood- regeling zouden te ramen zijn. Up grond hiervan geven R. en W,. in de tweede plaats in overweging hen een onbeperkt crediet toe te sxaan, waaruit gelden aan het gemeentelijk werkloozen- l'onds ter beschikking kunnen worden ge steld 0111 de kosten van den voorgestel- den maatregel te bestrijden. Volgens de ontwerpverordening, welke 16 artikels bevat, zullen alle te Middel burg gevestigde vereenigingen of afdeelin- gen van landelijke bonden van werklieden of bedienden, die op 1 Augustus 1914 een plaatselijke werkloozenverzekering be zaten, en alle werklooskassen van natio nale vereenigingen, voor zoover betreft haar leden in Middelburg, 'trecht hebben zich bij het fonds aan te sluiten en zal aan jeder verzekerde (boven de 18 jaar, die gedurende tan minste drie maanden zijn contributie heeft betaald, het recht op uitkeering moeten worden toegekend. De uitkeering zal moeten bedragen: f3 per week aan gehuwden en kostwinners, f 2 voor anderen en f 1 voor personen beneden de 20 jaar, mits niet gehuwd en geen kostwinners, met een toeslag' yan 100 pet De commissie van financiën kan zich met het voorstel van B eru.W. niet vereeni gen en is van meening, dat het nemen van een besluit als B. en W, voorstelten, het gemeentelijk werkloozenfonds te veel aan banden zou leggen. De bijzondere regeling berust op het bestaan van een noodtoestand. Een dergelijke toestand eischt zooveel mogelijk vrijheid van han delen. Deze vrijheid van handelen ont breekt, wanneer de raad, die niet ieder oogenblik de door de omstandigheden ver langde wijzigingen in zijn besluiten kan brengen, nu reeds, zonder den toestand geheel te kunnen overzien, een geheel bindende gedetailleerde regeling treft. Daarom is het noodzakelijk, dat de .raad alleen de hoofdlijnen aangeeft. [Wan neer in de eerste plaats het .gemeentelijk werkloozenfonds wordt gebonden aan de voorschriften van den minister en vooris vereischt wordt goedkeuring van B>. en W. op de1 vast te stellen bepalingvn, wordt volgens de commissie voldoende gewaakt voor de belangen der gemeente. Be commissie beeft daarom een ver ordening' van 7 artikels ontworpen, waar in o.a. bepaald wordt dat het bestuur van het fonds de bepalingen zal vast stellen volgens welke het fonds wordt ge regeld onder goedkeuring van B. en ,VVj. De totaal-uitkéering wordt evenhoog voor gesteld als door B. en W,. is gedaan. Vlissingan. Benoemd tot lichtwacliter- stoker aan de gasfabriek ten dienste van de verlichting van 's Rijks loodswezen alhier C. Hart, gep. korporaal-machine drijver bij de K011. Ned. Marine. Onze correspondent schrijftI11 ons berichtje van gisteren over liet aankomen van treinen met Engelsche vrouwen en kinderen is een foutje geslopen in plaats van „alhier" staat er „alleen Dit laatste zou de gevolgtrekking kunnen doen ma ken dat er heden en Donderdag geen enkele andere trein binnen zou komen, hetgeen geheel bezijde de waarheid is, de treinen rijden gewoon, alleen komt en op beide dagen een extra trein bij. Door Ged. Staten is benoemd tot lid werkman van den raad van beroep (ongevallenverzekering) benoemd de heer G. J. Reijnliardt, timmermansknecht te IJzendijke en tot zijn plaatsvervanger de heer D. Baart, timmermansknecht te Hulst. Biervliet. Aangaande den brand in den kerktoren der Protestantsche kerk meldt men aan de „Midd. Crt.": Bij het treffen van den toren te Bier vliet door het hemelvuur, Zaterdagmor gen, deed de luchtdrukking zich ook op de nabijstaande gebouwen gevoelen, blij kens de ruiten, die gesprongen zijn. Een der bekende geschilderde kerkra men 't verst van den toren, is daardoor ook beschadigd. De koperen weerhaan is van zijn hooge standplaats onttakeld naast de nieuwe consistorie neergekomen. Een der stijlen van de spits is vernield. Het uurwerk bleef onbeschadigd. Ook bet kerkgebouw, waarop de toren is geplaatst, heeft te Jijden gehad. Een gat werd in het dak geslagen, zoodat Zondag niet gepredikt kon worden. De ontstane brand kon met een paar emmers water gebluscht worden. De ambachtslui hadden ter reparatie juist vele dagen aan den toren gewerkt. Kerk en toren zijn verzekerd bij do maatschappijen te Tiel in Amsterdam. Door het onweer werd ook in de wo ning van den heer Kostenae, gemeente ontvanger, die een 50 M. van de kerk in de 'Kerkstraat woont, een opening in het dak geslagen. Bij den dienst der directe belastingen enz. zal worden verplaatst met ingang van 1 Nov. de komm. 2e. kl. J. VV, F. van Nieuwenhoven van Ellewoutsdijk naar Ruurlo; en is de verplaatsing van kom. Ie kl. M. Padmos van Middelburg naar Terheijden ingetrokken. (Z.) Soldatenvaria uit Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen. li. Onze soldaatjes zijn den polder in getrokken om oefening te houden. Een troepje er van komt voorbij een prachtige boerderij, waar de baas, de bazin en de glundere dochter voor 't hek staan om een en ander af te kijken. De laatste trekt de aandacht van de jonge zonen van Mars, en één hunner, de grappenmaker van het clubje, zegt, nimuer netjes dan wel begrijpelijk m znne woordenkeus „Baas als ge uw dochter soms naar den lommerd brengt, wil ik liet briefje wel hebben I" De boer kijkt denspreker eens lachende aan, maar talmt niet met zijn gevat antwoord „'k Verzeker oe, vrint, a 'tzoo wiet is za'k oe op tied nuufs laoten, dan kan joe probeeren, om 't noodige te gaore ie kriege om af te lossen, en ook nog om 't briefje te koopen", want „geven" da gao niet aan I „Zouw jidder nie 'n tochtje hier blu- ven, as je kunnen, da zou 'k noe is gern ziene." Men zette zich in 't gras, de boer liet bier, sigaren en natuurlijk ook appels aanrukken, want het is in den fruittijd, en na eemgen tijd ging men weer verder met gevulden maag en gevulde zakken, met een hartelijk dankje voor den gullen baas en de gulle bazin, en met een vriendelijk woordje voor het kostelijke beleeningspandje. Op 1 October a s. zal de lieer J. B. Vesters, hoofdredacteur van „Het Huis gezin", den dag herdenken, waarop hij vóór een kwarteeuw zijne intrede deed in de journalistiek. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Het ingezonden stuk in uw blad van Zaterdag 19 September jl. (extra editie), onderteekend door Anne Bolle, J. F. van Deinse en W. L. Ghijsen, dat wel lang is door regelental, maar waarvan de in houd kort is saam te vatten in de kern achtige spreuk „qui s' excuse s' accuse", schijnt tevens de bedoeling te hebben om op 19 September mede te deelen, wat reeds op 11 September gebeurd is. Eene vlugge manier om de zaken af te doen is dit niet. Maar men komt dan toch, zij het te elfder ure en onder excuses, ongelijk bekennen. Mogen wij Zeeuwsche, speciaal Mid- delburgsche katholieken, hieruit leeren, hoe goed en hoe gewenscht het is, zich dadelijk en krachtig te verzetten tegen daden van partijschap, als waarvan wij er bij de samenstelling van het provin ciaal comité voor de Belgische vluchte lingen weer een mochten constateeren. Indien men van de andere zijde, waar men op dit punt nog al eens wat hard- leersch is, nu voortaan maar wil tooneii iets geleerd te hebben, wil) ieder katho liek de excuses der drie bovengenoem de inzenders dan maar latend voor wat ze zijn ook voortaan gaarne zijn steun geven aan comité's als dat voor de Bel gische vluchtelingen. CATHOLICUS. Middelburg, 21 September 1914. N B. Wij wenschen over deze zaak verder geen gedachtenwisseling in ons blad meer toe te laten. Red. Sociëteit van Jezus. Uit goede bron vernemen wij, dat de algemeene vergadering aller provinciaals der Sociëteit van Jezus en liuune mede afgevaardigden, die te Rome moet plaats hebben voor de verkiezing van een nieu wen pater Generaal, in den loop der a.s. maand Februari zul worden gehouden, zoo althans de benarde tijdsomstandig heden zulks toelaten. („De Tijd") Maastricht. Hedenmorgen te half lie gen vloog op groote hoogte een vliegma chine van onbekend» nationaliteit in de richting der Belgische grens. Bij' on geluk of bij' vergassing liet de vlieger ©ie 11 bom vallien, die te recht kwam in den tuin achter ,een woon huis in de Brusselsche straat, bewoond door Jhr. Graafland en den lieej- Krekel- berg Er werd v e e 1 s t o f f e 1 ij k e schade aangericht: de ruiten en deuren van het huls werden verbrijzeld en in den grond werd een groot gat geslagen, maar persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De ontstekings huis, die ter plaatse werd gevonden, is door de Nederlandsche autoriteiten in beslag genomen. Den Haacj De opperbevelhebber, gene raal Snijders ontving van den garnizoens commandant van Maastricht rapport van het hom-ongeval aldaar. Z.Exellentie stel de er aanstonds den minister van oorlog schriftelijk van op de hoogte. Wat onze Regeering zal doen weet men nog niet. Een sergeant, die te Maastricht met zijn kijker het vliegtuig volgde beweert, dat het een tweedekker was; een burger, die eveneens met ©en verrekijker het vlig: tuig nastaarde, beweert het tegendeel. Hoek v. Holland. De hier binnengeko men logger M. A. 140 rapporteerde, dat tijdens den jongsten storm op' de Noord zee twee man 'der equipage zijn over boord geslagen en verdronken. Van het Oorlogsveld. 22 September 5 uur 's namiddags. Maastricht. De bevolking uit Lanaeken (een der Belgische Maasdorpen) is ge vlucht. De Duitschers hebben artillerie opgesteld aan den ingang van het dorp. Zij zullen onderzoeken, ol onder de aan vallers van Zondag j.l. ook non-combat tanten waren. Wanneer blijkt, dat ook hiiaar één burger heeft meegevochten, zal hot dorp met don grond worden gelijk gemaakt. Gent. Op de lijn lieverHofstade SempstGent heelt Zaterdag een scher mutseling plaats gehad tusschen Belgen en Duitschers. Toen om 2 uur een Bel gisch verkenningsdetachement ©en bosch naderde, werd van daaruit op 'hen ge schoten. Dadelijk beantwoordden zij het vuur. Verscheidene Duitschers werden ge dood. Da Belgen hadden geen verliezen, Zij heroverden het dorpje Sempst. Parijs. Een olficeel communiqué van gisterenavond 11 uur zegt: De gevechten waren vandaag minder hevig. Wij maak ten belangrijke vorderingen, vooral tus schen Reims en Aïgonne. Washington. Een telegram aan de Mor ning Post zegt: Het Nederlandsche stoom schip Maartensdijk is gisteren van Ame rika vertrokken met een lading graan en katoen, bestemd voor de Nederlandscha regeering. Londen. Het Nederlandsche stoomschip' „Rijndam", varende van New York naar Rotterdam, dat geruimen tijd te Queen- stown was opgehouden, is heden aange houden door een Engelsch oorlogsschip en opgebracht naar Falmouth. Southampton. Een Engelsch oorlogs schip beeft den Duitschen driemaster „Po- nape" (2100 ton), op weg naar Antwerpen met een lading nitraat aangehouden on opgebracht naar Falmouth. Peking. (Handelsbl.). Volgens een be richt uit Rimo beeft ©en Duitsche krui ser ter hoogte van Kiautsjau ©en Japan- sche torpedoboot in den grond geboord. Londen. (Handelsbl.). De „Morning Post" verneemt uit St. Petersburg, dat de Oostenrijksehe ien Duitsche legers na den slag ten Westen van Lemberg zijn ingesloten binnen jeen terrein, begrensd door San en Weichsel. Uit Krakau be gint de bevolking reeds te' vluchten. Goes, 22 September 1914. Ruime aanvoer van alles. Nieuwe Tarwe f10.a f 11.50. Nieuwe Rogge f10.a f 11.Wintergerst per 100 K.G. f 11.a f 11.50. Haver per 100 K.G. f7.— a flO.Rroonerwten f9.50 a f 11. Maanzaad f 18.25 a fWinter-Koolzaad f 19.a f Mosterdzaad f 28.50 a f Kookerwten f0.— a f0.—Bruine Boonen f 12.50 a f 14.25, Karwijzaad f 15.50 af Aardappelen bonte en blauwe f 1.80 a f 2, eigenheimers fl.40 a fl.50. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f5.60 a f6.50. Mid- denprijs per 25 stuks fl.50. Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo fl.28 a fl.40. Middenprjjs per halve kilo f0.67. Aan particulieren ver kocht f0.70. Afwijkende boter f0.—per kilo. Aanvoer gering. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappij. Boter fl.30 a f 1.34. Rekenprfjs f 1.32. Aan particulieren verkocht fl.40 per K.G. Eieren f 5.60 a f 6.25. Rekenprijs f 5.80. Aan particulieren verkocht f 0.p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 3880 eieren. Prijs f5.80 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. stuks. Veil ing svereeniging Zuid-Beveiand' Goes, 22 Sept. 1914. Groote veiling. Pomme d'Oranje f4.60 per 100 K.G.; Beurre Bacheljeu f7.10; Wi.liams Duclies- se f9.10 per 100 K.G. Klein© Veiling. Beurre Hardy 812; Pondspeer 3— 4; Maagdepeer 7 10; Soldat Laboreur 7—9; Bezi van Schonouwen 79; Beur re Lebrun 68; Duchesse d'Angoulème 69; Maxie Louis© 68; Bonne Louise d'Avranches ''616; Nouveau Porteau a 7; Williams Duchesse 610; Blanke jutten 7 9; Fransch© Beurre 6—8; S.er- appel 68; Iiihiton pipping 45; Cox Pomona 48; Tuinzoet 57; Pomme d'Oranje 47; Prinses Noble 68; Rouw- man Reinette 46; The Queen 610; Durondeau da Tongres 7—9; Beurre St. Nicolaas 34; Cure 46; Beurre Har- geau 8- -12; Comellier de Latoer 6—8; Calebass© de Tirtemont 8—10; Marguèriti MarHlat 1012; Triumph© de Vienne G 8; Goud Reinet 68; Hondsmuil 3—1; Vlaamsche iSchijveling 46; Schutter Reinet 35©enden 4550Konijnen 50 60 ct. per stuk; roode kool 4G ct. per stuk; noten 3040 ct. per 100. IJzendijke, 19 Sept. 1914. Ter graanmarkt van lieden was de aanvoer ruim met goeden omzet, bij flinke prijzen. De handel was levendig. Men besteedde voor Nieuwe Tarwe f 11.25 a f 12.— Jarige Tarwe 11.75 a 12.— Jarige Rogge 0.a 0 Nieuwe Rogge 10.a 11 Nieuwe Wintergerst 10.a 10.50 Nieuwe Zomergerst 0.a 0.— Haver10.a 10.25 Paardenboonen 8.a 8.75 Groene Erwten 0.— a 0.— Kroonerwten 0.a 0.— Koolzaad0.a 0.— Tliolen, 19 Sept. 1914. Ter graanmarkt van heden was tarwe f10.a fil.wintergerst fl2afl3.— zomergerst f 10.af 11.-, haver f 10.— a f 12.karwei f 15.a f 16.alles per 100 kilo. Voorts rogge f 7.a f 8.witteboonen f 15.a f 17.bruinebooiien f 13.— f f 16.kleine erwten f 10.— a f 11—1 kroonerwten f 10.a f 12 -aardappelen f2.— a f 2.50, uien f 1.25 a f 0.aEes per H.L. (M. Ct.) Rotterdam, 21 Sept. 1914. Ter veemarkt waren heden aangevoeld: 190 vette runderen, 132 vette kalveren, 1921 schapen en 736 varkens, 0 nuchttr kalt. Prijzen vette runderen 1 kwal. 80 a 82ct, 2e kw. 78 ct, 3e kw. 72 ct, ossen le W" a ct, 2e kw. 76 ct, 3e kw. 72 ct, kaiveren le kw. 80 a ct, 2e kw. 76 et, 3e 72 ct, lammeren 66 a 70 ct, varkens lekw- 60 a 64 ct, 2e kw. 57 a 59 ct, 3e kw. 55 ct, 1®' soort 46 a 48 ct, schapen le kw. 52 a 54 ct, 2e kw. 50 ct, 3e kw. 46 ct, alles per Handel in koeien, ossen en kalveren matig, schapen, lammeren, varkens en licht soort redelijk. (Msbode.)^ MIDDELBURG. Getrouwd: M. J- Pienbroek, jm. 35 j. en M. C. Verhuist, jd- 25 j. Bevallen: H. M. Meijer, geb. van 4®, Grinten, d.; J. van der Weel, geb. >«J' bel, z. Overleden: A. M. Tamson, 70 j-, wed- van P. Tazelaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2