BINNENLAND. UIT ZEELAND. UIT DE PERS. Landbouw en Veeteelt Laatste Berichten. Rechtszaken. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Marktberichten. Advertentie. Fa. Wed. M. VAN DER REIT. Militairen worden in Antwerpen uiterst goed behandeld. In winkels en herbergen wil men geen geld van hen ontvangen en wordt alles gratis verstrekt. Oorlogsgruwelen. De oorlogscorrespondent van „De Tijd' schrijft De kwestie, over de gruwelen op het oorlogsterrein gepleegd, acht ik ondanks het artikel van generaal Staal, een zeer belangrijkewant gaat het zóó door, dan zal blijken, dat de oorlog meer offers gevraagd heeft van de vreedzame be volking, dan van de strijdende soldaten. Van het Oostelijke deel van België, door de Duitsche troepen bezet, is de bevolking nagenoeg gedecimeerd, eenige dorpen zijn verbrand, verwoest en ge. plunderd, de nog overgebleven bevolking grootendeels tot den bedelstaf gebracht. En nog is het einde niet daar. Integen deel, dagelijks worden opnieuw zeer vele mensehen gefusilleerd en woningen ver brand. En de oorzaak? Bezien we eens de houding der bevol king en der soldaten. Welnu, ik hebniet één Belgische familie gesproken, die niet door de grootste vrees werd beheerscht omtrent de Duitschers. Op alle mogelijke wijzen sloofde men zich uit, hen tot vrienden te houden. Eén voorbeeld zal ik u noemen. Vermoeid trad ik deze week dicht bij Luik een klein café binnen, wat wij zouden noemen: een dorpsherbergje. Verscheidene Duitsche soldaten zaten in het kleine zaaltje en dronken bier of jenever, rookten sigaren uit een kistje, dat op de toonbank stond, zongen en tierden. Soms maakte er een eene bewe ging alsof hij wilde betalen, doch de kastelein beduidde hem dan, dat hij vol strekt geen betaling wenschte. In een hoekje waar ook de kamerdeur zich bevindt, vertelde de kastelein me fluiste rend, dat hij expres geen betaling wenschte om hen niet boos te maken. Gisteren had hij een van zijn twee koeien geslacht, ook al weer om de soldaten goed te kunnen bedienen. „Alles, mijn heer, alles wat ik heb weten te sparen wil ik geven, als men mij maar het dak boven het hoofd laat en u begrijpt, ik heb volwassen dochters line en vijftig woningen in den omtrek zijn ver brand en ik weet dat het allen goede, beste menschen waren Ik zit naast de kamerdeur en van daar, achter hoor ik vrouwen-, meisjes- en kinderstemmen„Wees gegroet Maria...", 't is de rozenkrans, die gebeden wordr. „Over deze mannen hier" verhaalde mij de kastelein verder „heb ik geen klagen en ik wilde, dat ze maar hier bleven, maar straks gaan ze weg, en komen er weer anderen, en deze weten niet, wat ik voor hun kameraden ge daan De houding van dezen kastelein typeert de stemming der bevolking. En de sol daten? Vele spreken over de bewoners als over „Schweine", die niet anders verdienen dan gedood te worden en het dak boven het hoofd vernield te zien. Natuurlijk zal het geheele Duitsche leger zoo niet zijn en ik veronderstel ook, dat het troepengchalte, dat hier rondom Luik en Visé zit, een troep is die uit een in Duitschland minder gunstig bekend staande streek afkomstig is. Toch be vinden zich onder hen nog wel goede elementen. Aan een hunner bood ik deze week b.v. een paar goed belegde boter hammen aan, die ik uit voorzorg meege nomen had, doch de man antwoordde: „Neen, wij hebben eten genoeg, maar als het u hetzelfde is, geef ze dan aan die menschen daar, want die lijden bit teren nood." Hij vertelde mc ook, dat hij die aangerichte verwoestingen schrik kelijk vond en het lijden van die vluch tende vrouwen en kinderen niet kon aanzien. „Dat doet me zoo leed. Ik wilde wel, dat ik weer bij vrouw en kinderen was en een einde kwam aan dien schrik- kelijken krijg." Het wil er bij mij niet in, dat de bevolking werkelijk in al de geteisterde plaatsen geschoten heeft en evenmin, dat het heele Duitsche leger voor de gruwelen aansprakelijk mag worden ge steld. Een enkele maal, zeker, hebben burgers op militairen geschoten, doch ik kan niet aannemen, dat het door dorpe lingen gedaan werdveeleer door rond trekkende heethoofdige patriotten, die hier en daar een gunstige gelegenheid trachten te vinden, een officier te dooden. Doch daarvoor moet dan, volgens oorlogs recht, een onschuldige bevolking boeten! Verhalen van vluchtelingen. De volgende mededeelingen kreeg de correspondent van De Maasbode van eene Limburgsche dame, die jaren lang in Luik verbleef, en verleden week uit Gent vluchtte naar Zeeland „Waar is de stationschef toch vroeg ik, aangekomen bij de Dampoort. Alles was er gesloten. Een meisje wees mij op iemand, „Dame", zei de heer, „ik heb mijn dienstpet afgezetik ben niet langer chef hier". Het ging me door de ziel. „Help me toch om weg te komen", smeekte ik, maar hij kon me niets zeg gen. Toch jieb ik Gent nog kunnen ver laten en kwam ik vóór den avond te Terneuzen aan. Wij zaten met tientallen in één coupé. Het was ons genoeg erin te zitten, hoe het ook was. Vrouwen en kinderen reisden mee, allen in angst en nood. Het heette, dat de Pruisen komen zouden en ieder was in allerijl gevlucht. Er waren er bij, die geen Vlaamsch ver stonden, anderen, die alleen maar Waalsch spraken. Maar we voelden ons allen samen verbroederd. Het zal ons wel goed gaan, als we maar in Holland zijn, troostte ik allen. Wij kwamen te Terneuzen aan. „De Belgen aan de ééne zijde, en de Hollan ders aan den anderen kant", heette het op het perron. Ik bleef bij de Belgen staan, daar ik immers Belgische gewor den ben door mijn huwelijk. Er kwamen heeren en ook officieren naar ons toe. Zelden ondervond ik zulke welwillend heid. Men vroeg mij wie ik was, waar heen ik wilde. „Heeft u trek in iets? Heeft u voldoende geld? Ik dankte. „Koffie, melk, thee, broodjes, alles wat u wenscht staat hiernaast voor allen klaar op groote tafels". De menschen, die uitgehongerd waren, stortten zich op den rijkelijken voorraad. „Heeft u een hotel?" Ik kende er geen weg. Zij riepen iemand voor me, die belast werd me te brengen naar het Hotel Rotterdam. Hun voorkomendheid was grenzeloos. Zie, toen was ik er trotsch op, eene Nederlandsche te zijn. Hoe gul was dat onthaal, hoe treffend die ontvangst in het vaderland. Dat ge voel overweldigde, vervulde me met fierheid tegenover de Belgische mede reizigers. Het vaderland 1 Nooit heb ik begrepen zooals toen, welk een wondei- lijke toovermacht er zit in dat woord. En met mijn Limburgsche gevoeligheid, weende ik toen van geluk. Graan en alcohol. Het „Nijmeegsche Kruisverbond" heeft den Minister van Landbouw in tennis ge steld van ©en bestuursmoti© om zich lot den minister te wenden met het eerbiedig; doc.h dringend verzoek, het daarheen te willen leiden, dat, zoolang deze gedrukt© tijden aanhouden, het beschikbare graan uitsluitend voor de volksvoeding wordei aangewend en niet tot alcohol worde ver werkt, tenzij hoogore belangen een am dere bestemming zouden wettigen. Goes. Bij proclamatie van '28 Aug. j 1. maakt do burgemeester dezer gemeente bekend, dat, door den territorialen bevel hebber van Zeeland de minimumprijs van het graan ds bepaald op f 10, de maximum prijs op f 12 per 100 K.G. Goes. Door het bestuur der Vereoni- ging „Handelsbelangen" alhier is een adres gericht aan den Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid met het ver zoek: a. óf de trein U.S. 85 die des morgens 8.45 uit Breda vertrekt, op alle stations tussehen Bergen op Zoom en Goes te laten stoppen tot het opnemen van reizigers, óf des morgens een trein to doen inleggen van Roosendaal of Ber gen op Zoom; li. trein B.S. 86 die om 6.55 van Vlissingan vertrekt te laten stop pen. op alle stations tussehen .Goes en Rilland-Rath. Middelburg. Bij de eerste uitbetaling van vergoeding voor gehouden inkwartiering alhier, hebben een aantal personen ge volg gegeven en de quitantie voor ont vangst geteekend, zonder het geld in ontvangst te nemen, dat nu aan het Steuncomité is afgedragen. Een bedrag van f58.20 vloeide aldus reeds in de kas van dit comité. Vele anderen die het geld wel in ontvangst namen, zegden toe het zelf aan het Steuncomité te doen toekomen. lerseke. Bij de 'familie V. alhier kwamen gisteravond een ticnlal vluchtelingen aan uit Meclielen, die de stad bij het bombar dement 'ontvlucht waren. Zij deden aan doenlijke verhalen over den toestand in België. Een kind van yijftien maanden van een hunner werd door een Duit schen kogel gedood. Zij vinden hier een liefderijk onthaal. Koewacht. Deze week heersclite er een groote vreugde in vele gezinnen op Bel gisch grondgebied. Toen kwamen name lijk de brieven aan van de jongelingen en mannen, die den heeten strijd hadden mede gemaakt en waarvan men enkelen reeds door waanden. Geen enkele inwo ner van BelgischKoewacht schijnt ge troffen te zijn. Allen zijn tot nog toe ge spaard gebleven, iets, waarover wij ons te zeerste verheugen. Iedere avond heeft hier in de kerk een plechtig lof plaats, met het bidden van den Rozenkrans en de gebeden voor de gesneuvelde en ge wonde soldaten. Deze godsdienstoefening wordt door zeer velen bijgewoondIedere avond is de kerk gevuld met aandachtig biddende geloovigen. Ook hebben nu en dan bedevaarten plaats naar Zuiddorpe en klein Sinay voor liet verkrijgen van den vrede. Door Ged. Staten wordt bekend ge maakt dat voor Walcheren en Zeeuwsch Vlaanderen de opening der jacht op klein wild voorloopig wordt uitgesteld en dat de jacht op waterwild tot nader aan kondiging wordt gesloten met ingang van 5 September. Oorlog en Beschaving. P. M. Vismans schrijft hierover in „De Maasbode" Als Job op de mesthoop zoo zit liet menschengeslacht nu terneer, weeklagend en verslagen van schrik en angst. Luide wordt er gejammerdMaar hoe is nu toch in onze beschaafde twintigste eeuw zoo iets moorddadigs nog mogelijk. In onze beschaafde twintigste eeuw? Daar is geen beschaving tenzij gegrond vest op do erkenning van het Opperwezen. Afgeweken van den eencn waren grond slag waarop al het geschapene lust kan de maatschappij komen tot ontwikkeling in verfijnd paganisme, doch de gang. hoe snei ook, zal steeds zich neigen als in kringloop terug tot het dierlijke peil waarop het individu in het oerwoud eens terugzonk. Stond de beschaving der twintigste eeuw inderdaad hooger? Met God had men afgerekend en slechts één levensdoel kende de mensch nog: weelde en genot. Geleefd werd van de hand in den tand, van den eenen dag in den andere. Waar was gebleven, het pronkjuweel van voor vaderlijke zorg: de zuinige spaarzaam heid Waar werd algemeen hoog gehouden de menschenwaarde in eer en deugd, waar geteld de glorie der Christenvrouw volstrekte eerbaarheid en jonkvrouwelijk gevoel van zedigheid? Als in een roes van zingenot werd door velen geleefd, zucht naar vermaak en verfijnde weelde vierden hoogtij. Le monde óu s'on amuse geleek een doorloopend bal-masqué, een vasten- avond-pret zonder maat en zonder einde. De jongelingschap had verleerd alle neiging tot ernst, zelfs op bezadigdon leeftijd en in hoogen ouderdom werd liij een dwaas gescholden, die niet minde: Wcin, Weib und Gesang. Vrouwen en meisjes, die zich vóór jaren zouden geschaamd hebben in de oogver blindende kleurschakeering van de oogen- blikkelijke kleedij op straat zich te ver- toonen, wier eerbaarheid in opstand ware gekomen alleen reeds bij de gedachte zich tc kleeden volgens een mode uit liet tijdvak van Nero's verdorvenheid, zij onderwierpen zich nu gewillig aan de tyrannie der geïmporteerde Ideeder- drachten uit de metropolen van wereld- sche zinnelijkheid. Nauwelijks waren zij nog te onder scheiden, de lichtekooi en net eerzame meisje. Daar moest komen een revolutie, een vreeselijke omwenteling, een oorlog, althans iets verschrikkelijks, opdat men weer zou erkennen de peillooze diepte van de kloof waarheen de wereidling was geijld cn die voor hem door weelderige rozenstruiken aan het oog was onttrokken. Want één is er, ondanks al hetgeen de hypermoderne wetenschap beweert, Dien men niet ongestraft kan tergen. Eén molen maalt ontzettend langzaam, maar, o, zoo fijn. Het is de molen van Hem, die door een act van Zijn wil kan vernietigen even gemakkelijk als Hij het Al ten voor- sclqjn riep. Wiens vinger den arm heelt geraakt tegen Hem opgeheven en Die verdord doet terugzinken dienzelfden arm. Slechts bezien in het licht van deze waarheid is de gruwel van den oorlog verklaarbaar. Doch tevens in staat om weer heil te brengen eens na liet onheil, dat gekomen is over de maatschappij in al hare ge ledingen. Oogstbericht. Dank zij het voortdurend gunstige weer hebben de oogstwerkzaamheden algemeen geregeld voortgaan. Gebrek aan arbeids krachten is er nergenseerder kan er in sommige streken van een begin van werk loosheid worden gesproken. Rogge, gerst, tarwe en erwten zijn overal nagenoeg of geheel binnen. In het Zuiden des lands is ook de haver reeds grootendeels geborgen. De boonen zijn bijna rijp. Het zonnige weer heeft voorts gunstig gewerkt op (1e ontwikkeling dei- aardappelen en suikerbieten. Er bestaat op sommige plaatsen eenige vraag naar oonsumptieaardappelen, zij het ook tegen vrij lage prijzen De tweede snede hooi komt prachtig binnen. in de streken waar het gebruikelijk is veel producten dadelijk na den oogst af te dorschen, zijn ook thans de stoom-en motordorschmachines druk in de weer. Zooals reeds werd opgemerkt, valt de roggeoogst algemeen tegen, terwijl ook de gerst veelal matige opbrengsten geeft. Die werkt de vraag naar krachtvoeder- middelen, die reeds hoog in prijs zijn nog in de hand. Haver, erwten en tarwe belo ven goede tot zeer goede opbrengsten. In Zeeland heeft de tarwe echter meer of minder van de regens te lijden gehad. In verband daarmede komt er van uit die provincies veel z.g. geschoten tarwe aan de markt. (Met.) I fe Den Haag. Da ministerraad kwam gis teren en heden in buitengewone vergade ring bijeen. Amsterdam. D© Holl. IJzeren Spoor wegmaatschappij zal vanaf 2 September e.k. weer 150 nieuwe treinen inleggen. Rotterdam. H. M. de Koningin bracht lieden een met-officieel bezoek: aan de gemeente om zich van dè economische crisis, als gevolg van den oorlog op de hoogte f© stellen. Zij bezocht pui. de Rijn-, Maas- en Waalhavens. Den Bosch. Mgr. Van dei Ven, bis schop van 's Bosch schonk f 300 aan het comité tot ondersteuning van Belgische vluchtelingen. Middelburg. Door tusschenkomst van de arbeidsbeurs zijn heden 60 menschen aan werk geholpen, die gedurende onge veer twéé maanden graafwerk zullen ver richten in de buuri van Breskens, des morgens zullen zij' per tram en boot naar hun werk gaan, om iederen avond terug te koeren, er wordt dan van half negen lot vijf uur gewerkt cn per dag wordt 1' 1.25 aan loon uitbetaald. Middelburg. De keurmeesters van Vleesch enz. hebben in de afgeloopen week ongeveer 50 kiloi varkensvleesch dat van buiten is .aangevoerd, afgekeurd. Dit vleesch is onder politie-toezicnt begraven. Middelburg. Door den territorialen be velhebber is heden per publicatie bekend gemaakt dat het inleveren van vuurwa- péns door de burgers binnen tweemaal 24 uur verplichtend wordt gesteld. 's Heer Arendskerke. Openbare verga- gadering van den raad op V rjfdag 28 Aug. 's namiddags te één uur. 'tegenwoordig 11 leden en de secretaris. Voorzitter oe burgermeester. Na lezing en onverander de vaststelling' der notulen wordt aller eerst in behandeling gebracht ©en ver zoek van dan heer L'. Boon© te Nieuw- dorp, om verhooging zijner jaarwedde als hulptc&egraal'kanto'ornouder aldaar. Mot al- gem. stemmen wordt besloten op dit ver zoek afwijzend te beschikken. Up de voordracht voor zietlers van 's Rijks direc te belastingen worden geplaatst de hee ren J. .1. de Jager, C. Aliuderhoud, ,W. Balje en C. Stekotec, allien wonende te Nieuw dorp. De staat vgn oninbare posten van den JioofdeJij'ken omslag over 1913 woult vaslgt-s'.eld op f 21.20 en die van Üe hondenbelasting op fl. Vei volgens >vonlt .aangeboden de Uemeanterskening over 1913, bedragende in ontvang £6?i> 16.04» en in uitgaaf f GG186.215. Gced slot f 1329.83. Tot dekking van de kosten van v©rbou,w van de school to 's Heer Hen drikskinderen iwiordt besloten een gpld- jeoning aan te gaan van f 1000. Ten stut te wordt vastgesteld het kohier no. 1 van de hondenbelasting en dat van den hoofdelijken omslag, heide over 1914. Daarna sluiting. i Van ,net Oorlogsveld. 29 Aug. 5 uur 's namiddags. Londen. (Uff.) Gisterenmorgen heeft in do baai van Helgoland een zeegevecht plaats gehad tussehen Engelsche en Duit sche kruisers en onderzeeërs, De Duitsche kruiser „Mainz" en een kruiser van het type „Cöln" zijn gezonken. Een andere Duitsche kruiser vloog in brand en was zinkende. Verder zonken nog 2 Duitsche torpodobootveriiielers en werden vele an dere Duitsche schejien beschadigd. Van Engelsche zijde werden een lichte krui ser en een torpedoboot beschadigd. Een Britsch oorlogsschip is naar Engeland ver trokken met 9 Duitsche officieren en 81 Duitsche matrozen als krijgsgevangenen aan boord. Antwerpen. De Belgische regeering pro testeerde in een officieel© mededecling tegen het bombardement van Mechelen, als zijnd© een open stad. Londen. Twaalfduizend man troepen staan gereed tot vertrek oin de Engel sche verliezen in Zuid-Belgjë aan te vul len. Tokio. De geheele kust vau Kiaotsjau wordt door de Japanners geblokkeerd. Berlijn. De generale staf deelt mede, dat Marainviller, het sterkste Fransche sperfört ten Oosten van Lunéville, door do Duitschers genomen, is. Londen. I)e Duitschers deden een in val in Belgisch Congo. De Belgische over heid beraamt met de Engclsohen mid delen tot tegenweer. Berlijn. Uit absoluut vertrouwbare bron weet men, dat te Parijs onlusten, hebben plaats gehad, waarbij de troepen niet scberj) hebben geschoten. Londen. Bij de Russische ambassade is eene mededeeling binnengekomen, dat de Russen zich meester maken van de Pruisische stad Allenstein, na de Duit sche troepen te hebben verdreven. In Galheië is een Oostenrijkse li regi ment in de pan gehakt. Londen. (Officieel). De inname van Allenstein wordt bevestigd. De Russische troepen achtervolgen de Duitsche. Londen. In Petersburg loopt het ge lucht, dat Koningsbergen zou zijn ge vallen. (Van dit zeer onwaarschijnlijk bericht ontvingen wij geen bevestiging Red.) Londen. (Officieel). Prins Albert, twee de zoon des Ikonings, dienende ,op, de vloot, is aan land gebracht, wijl hij lijdt aan blindedarmontsteking. Londen.) De „Times" verneemt, ifat de Duitsche bevelhebber van BrusseL ver schillende aanzienlijke burgers beeft ge. gijzeld en baron L. Rotschild en E. j.' Solvay resjiectievolijk 10 millioen en sq millioen francs heeft doen betalen, om zich van de promjite betaling der opge. legde oorlogsschatting te verzekeren. Antwerpen. Gisteren en hedennacht zijn 136 treinen, vervoerende oen gaheal legercorps met alle transportwagens gei heel België doorgel rokken van /.-Oost naar het Noorden. Dit doet veronderstel len, dat de Duitschers wegens den ©n- gunstigan toestand in Oost-Pruisen eeq legercorps van de Fransch-lielgisch© grens hebben teruggetrokken om het naar Oost- Pruisen te dirigeeren. Ook te Brussel zijn thans 'maar weinig Duitsche soldaten, meer, Men schat hoogstens 2000. Het bericht van de Engelsche overwin ning bij Helgoland werd hier met geest drift ontvangen. Bankbreuk. Indertijd was de bou.wer E. .1. de G. uit (Schors 'met ongeveer f 6500 uit zijn faillieten inboedel naar Amerika gegaan. Iiij ward er echter niet toegelaten, moest naar Engeland terugkeeren en vandaar, werd zijn uitlevering door do Nederland sche regeering gevraagd en verkregen. Vooraf zond de man zjjn geld aan zijn curator. Wegens bankbreuk heeft de Rechtbank hem veroordeeld Jut 9 maanden gevangenisstraf; de eisch was 1 jaar. Hoedenkenskerke. Heden werd door B. en W. dezer gemeente aanbesteed de leverantie van de benoodigde petroleum voor de straatverlichting dienst 1914/15, Eenige inschrijver maatschappij „Petro- lifère dépöt Kwadendamme voor 10.08' per L, waarvoor gegund. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 29 'Augustus 1914'. Groote Veiling. Jacques Lebel f4.10, Callebouts'pteer ,f 4.40 a f4.50, Duifjespeer f4, Zoete Alt- pels f 4 per 100 K.G. Kleine Veiling. Beurro do Merotle a 7 ot., Beurre il'Amanli 5 ii 8 ot., Clapp' Favorite 8 10 ct, Dulfjesp/eer 4 ii 6 ut., Diamant- peer 5 a 7 cc., Seigneur d'Esperen 5 ii 6 ct., Jutten 5 a 8 ot., Soldat Laboreur 4 a 5 ct., Calleboutspeer 3 it 4 cl., Triumf de Veine 6 a 8 ct.., Keswiok 2 a 4 ct., Lord Nuffield 4 a 6 ct., Manx Codlin 4 a 5 ct., Keizer Alexander 4 a 6 ct., Celline 5 a 7 ot., Zoete Rib- beling 4 a 5 ot., Wijnappel 3 a 4 ct., roode pruimen 6 a 8 ct., roode eierpruim 10 a 15 ct., wijnpruim 12 a 16 ct., aflos per K.G.; boontjes 50 a 120 ct. per mand; augurken 10 a '20 ct. per zak. Amsterdam, 28 Augustus 1914. De aardappelprijzen waren heden Andijker blauwe f l.GO a f 1.80 Andijker bonte 1.60 1.80 Andijker Muizen - 0.0.— Schoolmeesters - 0.0. Langedijker blauwe - 0.- 0. Friesche borgers 1.20 - 1.C0 Friesclie blauwe -1.80 - 2. Friesche bonte 0.— - 0.— Zeeuwsclie bonte 1.10 -1.90 Zeeuwsche blauwe - 1.40 -1.90 Zeeuwsche eigenheimers -1.20 l.GO Hillegommer eigenli. 2.50 - 3.40 Polder eigenheimers - 1.20 1.50 Hillegommer Kralen 1.70 3.— Rad Star0.- 0.— Drentsche eigenheimers. -1.40 -1.60 N. Holl. eigenheimers - 0. - 0.— N. Holl. zandeigenh. - 0.0.— Eigenheimer pooters - 1.10 1.25 Aanvoer 5 ladingen. Zierikzee, 27 Aug. Ruime aanvoer van tarwe en gerst, met vluggen handel. Overige artikelen weinig getoond doch ook weinig gevraagd, alleen erwten met veel aanbod en geen handel. Tarwe f 7.25 a f 9chevaliergerst f 5.75 a f 6.25, wintergerst 1' 5.50 a 16; rogge f 6.25 a f 6.60 haver f 3.50 a f 4.40aard appelen (eigenheimers) fl.25 a 11.35; dito bonte 11.60 a f 1.75 hooi f 30 a f 35. (Zier. Nwsbode.) Ondergeteekende deelt hare begunstigers beleeld mede, dat zij wederom voldoenden voorraad brandstoffen beschikbaar heeft en houdt zich voor levering be leefd aanbevolen, zoowel in als buiten Goes. Prijzen door de regeering vastgesteld. Betaling contant.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2