i<i Prijzen en kwaliteit onzer Theesoorten blijven DEZELFDE. P. E. TIUERÉ. BERICHT! SAMBO. Uitgesteld. BERICHT. UITGESTELD. UITGESTELD. Dienstbode net meisje Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Correspondentie. Onderwijs. Visscherij. ADVERTENTIE N. Burgerlijke Stand. Arbeidsbemiddeling voor den Landbouw. I)e iu de maand Augustus 1914 te houden verkoopingen vau Boereninspan, Vruchten te Velde, Boom vruchten en Hui zen worden De in de maand Augustus 1914 te houden Verkoopin gen van Boereninspannen, Vruchten te Velde en Boom vruchten worden COKES GASFABRIEK. Openbare Verkooping. Dinsdag 18 Augustus 1914, verkoopen: ST00MB00TD1ENST Admiraal de Ruyter en Stad Goes. Naar wij vernemen, hebben lal van werkgevers groot gerief gehad van de bons bij de uitbetaling van het loon. Zoo goed als alle winkeliers en handelaren accep teerden de bons. Slechts een paar onbe duidende zaakjes moeten de bons hebben geweigerd, ongetwijfeld tot eigen schade. Middelburg. De kermis die dit jaar door den vreeselijken internationalen toestand al van weinig beteekenis was, hetgeen des te meer te betreuren was, nu zij werkelijk nog al iets beloofde, is Zaterdag geëindigd. Ondanks alles waren er dien laatsten dag nog heel wat men- schen op de been, ofschoon een groot deel van de tenten reeds was afgebroken en juist de grootste. Koek- en paling- kramen, die uitverkoop hielden, daar de anders bezochte kermissen niet doorgaan trokken zeer veel koopers. Vlissingen. Tot aalmoezenier der R.K. Militairen alhier is benoemd de weleerw heer II. Kemper, kapelaan van de Paro chie van St. Jacobus. Op de reede van Vlissingen ligt nu reeds ongeveer 10 dagen het Duitsche stoomschip „Maine" met 800 passagiers aan boord, hetwelk door de oorlog niet vertrekken kon. De toestellen voor draad- looze telegralie zijn op last van de re geering onbruikbaar gemaakt. Verschil lende schepen zijn te Vlissingen binnen gekropen. De dagmailbooten der Maatschappij „Zeeland" zijn thans alle opgeschut en liggen in de binnenhaven te Vlissingen daar de dagdienst thans door de nacht booten wordt onderhouden en de nacht dienst gestaakt is. Sluis. De toestellen voor draadlooze te legrafie op het pensionnaat der Fransche Broeders alhier zijn op last van den militairen bevelhebber verwijderd. Philippine. Het visschersbedrijf alhier wordt door den politieken toestand in ons land en in naburige landen zeer gedrukt. In de eerste plaats staat alle handel met Frankrijk stil. In liet begin der week ontvingen de handelaars hier bericht, dat de mosselen, voor Frankrijk bestemd, niet verder waren gekomen dan de Fran sche grens. De mossels bedierven en de handelaars moesten bij hun geldelijk ver lies onkosten betalen 0111 ze verder on schadelijk te maken. Uok de handel met België, hoewel niet verboden, is zeer slap. De ongeregelde treinen loop geeft geen verzekering van tijdige aankomst der mosselen. Verder doet de toestand der Zeeuwsche wateren vreezen, dat ook de noodige aanvoer in de haven zal stop gezet worden. Alzoo gaat ook philippine met haar visschersbedrijf een treurigen tijd tegemoet. (M. Ct.) Blijkens opgaaf aan den centralen ge zondheidsraad kwam in de week van 29 Juli tot en met 4 Augustus in Zee land 1 geval van besmettelijke ziekte voor en wel van roodvonk te Hoek. (M. C.) De Haagsche Tram. Men schrijft ons uit 's Gravenhage Door de „Hoofdbesturen der samen werkende organisaties" is een manifest gericht aan de Haagsche Burgers, waarin zij zich beklagen dat de directie der H. T. M. hare beloften niet nakomt en dus „drijft naar een nieuw conflict". In het stuk worden de gedane beloften opge somd en daarnaast de door de directie genomen maatregelen. Reizen met hindernissen. Een reiziger, die zooeven uit Zwitser land over Duitschland in Nederland is teruggekeerd, heeft aan de „N. R. Ct." uitvoerig vertelt over zijn wedervaren gedurende de reis, welke van Zaterdag tot Woensdag heeft geduurd. Hetgeen hij meedeelt over het gedrag van het Duitsche spoorwegpersoneel, verdient wel de aandacht. Hij had zich, met een reis genoot, een plaatsje weten te veroveren 111 een restauratiewagen, waarin echter niets te verkrijgen was. Het bleek echter, dat het bedienende personeel en de conducteurs zich in den chaos in het bezit hadden weten te stel len van de noodige flesschen champagne, rijnwijn, cognac enz. en die duchtig had den aangesproken, zoodat de meesten stomdronken waren. Zij ontzagen zich zelfs niet, het eenigen Engelschen dames, die in denzelfden wa gen zaten, lastig te maken, wat ten slotte zóó erg werd, dat de overige reizigers, hoewel over het algemeen zelf ontsteld en verward, er zich mee bemoeiden en de kerels uit de wagons terug drongen. Bij aankomst op een station trachte men zich te beklagen bij den stationchef, doch deze wist niets anders te doen dan zijn schouders op te halen. Gelukkig was de machinist van den trein zoo flink, geen gebruik te maken van een flesch cognac, hem Jgul door een beschonken conducteur aangeboden. De angst van de reizigers zou anders nog grooter zijn geweest. Te Emmerik hebben de reizigers 's nachts onder den blooten hemel moeten ver toeven. 's Morgens konden zij zich alleen onder de pomp aan den openbaren weg eenigszins wasschen. De Nederlandsche bedevaartgangers in Lourdes maken het goed en zijn allen nog gezond. De geest is opgeruimd. (Msbi.) E.E. P.P. Jezuïeten bij het Duit sche leger. De „Kölnische Volksz." be richt, dat Duitsche Paters Jezuïeten zich ter beschikking van den minister van Oor log gesteld hebben. Uit Valkenburg zijn reeds een aantal Duitsche Jezuïeten in Keulen aangekomen, om bij het veldleger hospitaaldienst te verrichten. Men zal nu waarschijnlijk weer dezelfde heldhaftige tooneelen van katholieke kloosterliefde op de Duilsch-Fransche slag velden beleven als in 187071. Of het dankbare Vaderland hen daarna opnieuw over de grenzen zal zetten, vraagt „l)e Tijd"? De Fransche „liefdezusters. Een Rotterdamsch dokter, die met veel moeite van Parijs thuis is kunnen komen, zag te Parijs het volgende Toen hij te Parijs naar de „Gare du Nord" ging, passeerden hem twee auto's met Zusters van Diefde, mot hun witte wapperende kappen. De Parijzenaars schaarden zich langs de boulevards, hoe den en petten gingen af, er steeg een gejuich op, alsof Poincaré voorbijreed. Parijs erkende weer zijn Zusters van Liefde in deze uren van nood. (Msbode) In de 6 Augustus j.l. gehouden verga dering van Commissarissen der Levens verzekering Maatschappij „Piëtas" te Utrecht werd op voorstel der Directie besloten het nevengebouw der Maatschap pij ter beschikking te stellen van het Roode Kruis. Men meldt aan do „N. R. Crt." Paarden uit den strijd bij Visé te Maas tricht opgevangen, zijn naar Breda over gebracht. Zij waren nog van zadels voor zien, waaraan de vlijmscherpe sabels nog hingen, ook waarop do soldatenmuts met zakboekjes van den voonnaligen berijder zich bevonden. Het planten van voedingsmid delen, Een der lezers van het „Hbl." doet het volgend denkbeeld aan de hand Ofschoon wij gerust mogen aannemen, dat de voedingsmiddelen voor Nederland voldoende zullen blijken, 0111 te voorzien in de behoeiten van alle menschen en vee, verzoek ik u mij te veroorloven, openlijk de volgende vraag te stellen Zou liet niet gewenscht zijn, om een beroep te doen op alle eigenaren van buitenplaatsen, villa's kweekerijen, etc., om zooveel mogelijk grond, thans in be slag genomen door sierplanten en andere voor voeding totaal nuttelooze gewassen onmiddellijk te doen omspitten en te beplanten met kool, wortelen, knollen en andere voedingsgewassen, die nu nog gezaaid of geplant kunnen worden Naar ik hoop zullen zij, die bevoegd zijn te beoordeelen, in hoever deze maat regel van nut kan zijn, hun meening hier omtrent te kennen willen geven. Van de woede der overweldigers, verlos ons Heer! Het „Hbl. van Antwerpen" schrijft: In O. L, Vrouwkapel der Antwerpsolie hoofdkerk, waar Maria's gekroond beeld, als Beschermster van Antwerpen, wordt vereerd, wordt een noveen gehouden, met het doel, door de tusscl-ienkomst onzer machtige patronesse, het behoud des vaderlands en het emde van den oorlog te bekomen. Deze noveen dient tevens als voorbe reiding tot het hoogfeest van U. L. Vrouw-Hemelvaart. Zij begon heden, Donderdag. Eiken dag, 's morgens te 7 ure, plechtige misna de mis, litanie van O. L. Vrouw 's avonds te 5 ure, plechtig lof; onder het lof, Rozenkransgebed. Ganscli onze katholieke bevolking zal, in deze droeve omstandigheden, naar de hoofdkerk stroomen. En zij, die belet zouden zijn, zullen zich, met den geest en met het hart, vereenigen bij dit open baar gebed. Inderdaad zien wij reeds heel de week veo meer volk uit eigen beweging naai de kerk gaan dan in eewone tijden. Wij zien veel meer volk tèi communie gaan en talrijke kinderen komen ter H. Tafel. Troostend is het te zien, hoe nu do vroege Eerste Communie haar uitwerksel begint te vertoonen, hoe jonge kinderen eiken dag bij de communietafel neer knielen, zichtbaar biddend voor het be houd van het vaderland. Naar de kerk dus, katholieke vrouwen. Geene iamelie, ot' zij heeft ten minste een lid, werkzaam in het leger. Elk heeft er een persoonlijk belang bij en voor liet behoud van het vaderland js het noodig, dat de oorlog spoedig eindigde. Dat God en de Patrones van Antwer pen ons dus beschermen. Op het kasteel te Eijsden. On der degenen, die zich te Eijsden onder scheiden op charitatief gebied, behoort de grafelijke familie De Geloes. Op liet kasteel zijn 400 arme Belgische vluchte lingen ondergebracht. De graaf, die bur gemeester van Eijsden is, verricht onder hen bewonderenswaardige daden van liefdadigheid. Den Haaj. Vanmorgen is H. M. de Koningin ^ütgieredea om de forjan aait Hoek van Holland te inspecteeren. Den Haag. Op initiatief en in tegen woordigheid van onze Koningin is heden in hel Vredespaleis een vergadering gol- houden van vooraanstaande persoonlijk heden, waaronder minister Tnaub om een heid in de pogingen te krijgen. tot het ondersteunen van diegenen 111 den Jandia lande die steun noodig hebben. Minister Treub huldigde het edel initiatief nemen van II. Majesteit en bood Haar het eere- voorzitterschap aan. De Koningin deelde mede, dat aanslui ting is gezocht met alle bestaande steun- comité's en vereanigingsn op sociaal ga- bied, terwijl Zij hoopte dat die thans aan wezigen 'met piinister Treub als voor zitter een kernoornilé zouden, vormen, waarmede allen in liet' land die zulks ver mogen, zullen samen werken om den nood te lenigen. Het mag niet voorkomen zei' de minister, dat iemand in ons land honger lijdt. Van het Oorlogsveld. 10 Aug. i> uur 's avonds. Thorn. (België). Den geheelan dag is gisteren kanonvuur gehoord uit da rich, tuig Tongeren. Maastricht. Vanmorgen is Tongeren door de Duitschers bezet. Deze plaats was door do Belgen verlaten. Bij' Lixhe werd door de Duitschers ©en 2e brug over de Maas geslagen. Rome. Uit Bazel wordt getelegrafeerd dat da Duitschers Coliuar in de Vogeezen hebben bezet. Parijs. Uit llome wordt gemeld dat de Montenegrijnen Skoetari nebben be zet. Het bombardement der verdedigings werken tot verdediging der toegangen naar Cattaro wordt voortgezet. Londen. De admiraliteit deelt mede, dat door Duitsche duikbooten een aanval is- gedaan op een eskader van de hoofd- vloot. Aan het eskader weid geen schade toegebracht. De Engelsoben slaagden er in een Duitsche duikboot te doen zinken. Londen. Uil Petersburg1 wordt mede gedeeld, dat oen Russische legerafdee- iing Oostenrijk binnendrong door het dal van de Styr en do Oostennjksche troepen voor zich uitdreef. Middelburg. Vanmorgen is een E11- gelsch eskader de kust van JValoheren gepasseerd. Brussel. Tot heden hebben zich 40.000 vrijwilligers aangemeld. Correspondent Middelburg. Tot op heden komt alles vrij geregeld. Red. Geslaagd te 's Gravenhage voor akte Fransch L. O., mej. C. G. T. van der Weele te Middelburg. Geslaagd voor de akte handteeke- nen L. O. de heer M. Droge, leerling der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg. (M. Crt.) JSaaï wij' vernemen, zal aan de candi- daten voor het eindexamen bijl de Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cur sus die ten gevolge van de mobilisatie of niet of slechts gedeeltelijk hun monde ling examen konden doen, later, als alles weer normaal is, alsnog gelegenheid wor den jgegeven dit examen te doen. Er gal dan echter slechts één examencommissie voor het geheel© land benoemd worden. Mosselen. Gedurende de week van 31 Juli tot (1 Augustus werden in de haven van Philippine gelost 1550 balen mosselen a 90 K.G. Hiervan werden verzonden naar België 800 balen tegen 5 fr. per baal. Aan Nederlandsche en Belgischen venters werden verkocht 1125 ton mosselen a 60 KG. tegen 2.75 franc per ton. Handel in zaad was er niet; ook de omzet van bot, garnalen en krabben was zeer gering. (M. C.) Nu is het tijd om je OLIEGOED waterdicht te maken met het alombekende kleedensmeer Frima J. VAN VIJVEN Gz., r, o CORNs. VAN DE REEPE, j0CS' Geboren: 7, Loth ar Frans Willem, z. v. Frans Lothar Weiss en Martha Johanna Klasina Bakker; 10, Dimmen, z. v. Corne lls Breen en Alida Jacoba Ivikke. MIDDELBURG. Bevallen: M. Maartense, geb. v. d. Voorde, z.; J. J. de Rijk, geb. Baars, d. Overleden: J. J. Langeweg, ongeh. d. 74 j.; C. Bruinooge, vrouw van C. Traas, 56 j.; J. P. D. Wulf, 9 mnd., z. Van 4 tot 8 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Adri aans©, 25 j. jm. en C. R. Burgprhoff, 22 j. jd.A. Goormachtig; 22 j. jm. on M. II. Diemoor, 20 j. jd.; M. F. VVitte, 23 j. jm. en J. J. Baas, 20 j. jd. GetrouwdM. Zeijlemaker, 27 j. jm. en L. Zeijlemaker, 25 j. jd.; P. C. Loes- berg, 26 j. jm. en E. ivt. Sorgedrager, 27 j. jd. Bevallen: J. van Haveren, geb. Dume, d.; "P. S. Belfroid, geb. De Weerd, d. M. Leeflang, geb. Wiscli, z.; C. Boone, geb. Feij, d.; G. J. de Waard, geb. War- ger, d.; R. Berting, geb. De JBooij, z.; G. F. C. Heijman, geb. Klijnsoon, z.; J. Ilostelaar, geb. Van de Luijster, z. Overleden: J. J. Siegers, 6 w., p. GOES. Huw. aangifte: 7, Pieter Johan nes de Jonge, 31 j. jm. en Hendrika ten Voorde, 33 j. jd. Blijkens akte, den 13en Juli 1914 voor den ondergeteekenden verleden en op welker ontwerp de Koninklijke Bewilli ging is verleend bij besluit van den 4en Juli 1914 no. 53, zijn wijzigingen gebracht in de akte van oprichting van de Naamlooze Vennootschap „DE KANTER HORDIJK'S BANK", ge vestigd te Goes. De akte is met het Koninklijk besluit van bewilliging opgenomen in liet bij voegsel tot de Nederlandsche Staats courant van den 31en Juli 1914 no. 177 (Doorloopend nummer 853). JOH. PILAAR, Notaris. In liet gebouw der Rijkslandbouw- winterschool te Goes zal een Bureau gevestigd worden waar werkzoekenden inlichtingen kunnen bekomen omtrent arbeidsgelegenheden in de landbouw bedrijven en waar landbouwers in Zuid- Beveiand, die werkkrachten noodig heb ben, zich tot het bekomen dier krachten kunnen aanmelden. Het Bureau staat voorloopig onder leiding van den Rijks- landbouwleeraar te Goes en is op alle werkdagen geopend van 9—2 uur. Het Bestuur der Afd. Goes der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, I. G. J. KAKEBEEKE, Voorzitter. J. M. SLEGT, Secretaris. E. C. VAN DISSEL, Notaris. De verkoopingen, welke zouden plaats hebben op: 14 Augustus a. s. te Kattendijke, Woonhuis, Boomgaarden Bouwland, 19 Augustus a. s. te Kamperland, Boereninspan, 20 Augustus a. s. te 's Heerenhoek, Veldvruchten, worden tot nadere aankondiging Notaris PILAAR. H. W. NEERVOORT, Notaris. Voorloopig wordt niet meer dan 5 H.L. tegelijk afgeleverd. Buiten de gemeente Goes wordt NIET geleverd. Notaris J. VAN DER KLOES te Efle- woutsdijk zal op des avonds om 8 uur in liet „Slot Oostende" te Goes staande en gelegen te Goes, begin 's- Heer Hendrikskinderenstraat, bewoond geweest door den heer J. H. L. Verhaegen. Aanvaarding dadelijk. Inlichtingen te bekomen ten kantore van deurwaarders HOLLMANN VER HOEK te Gobs. GoesDordt.Rotterdam en Amsterdam, met de Stoombooten Vertrek van GOES n. ROTTERDAM: Woensdag 12 Aug. Vrijdag 14 Aug. Zondag 16 Aug. 's morgens 2 u. 's morgens 4 u. 's morgens 6 u. Kaar AMSTERDAM: Woensdagmiddag. Vertrek van ROTTERDAM n. GOES: Dinsdag 11 Aug. 's avonds. Donderdag 13 Aug. 's avonds. Zaterdag 15 Aug. 's avonds. Van AMSTERDAM naar GOES) Vrijdagmiddag 2 uur. LigplaatsRotterdam, Haring vliet, Zuidzijde.; INFORMATIËN te bekomen te Goes bjj den heer J. C. MONHEMIUS, te Dordt bij de heeren BOUMAN Zn., te Amsterdam bij de heeren J. R. VERSCIIURE en W. DEFAIS en te Rot terdam bij de Stoomboot-Reederij r/U J. A. VAN DER SCHUIJT. PASSAGIERSVRACHT Goeo-Dordf- Roflerdamenkele rela, f 1, retour f (,50 Terstond gevraagd een flinke tegen hoog loon. Adres C. RIJK, Gemeen te-herberg, Ovezand. Wordt gevraagd voor Den Haag, in stil gezin tegen September of later een als meid alleen met hulp van 2 maal per week een werkvrouw. Loon f140 en f26 waschgeld. Brieven Valkenboschbode 494, Den Haag.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2