niet mogen worden verhandeld, De Burgemeester der gemeente GOES maakt be kend, dat vanaf heden 5 Augustus, de verschil lende soorten Graan, Peulvruchten, Rijst, Haver, Hooi, Stroo en andere levensmiddelen en gereserveerd moeten blijven ten dienste van leger en vloot, uitgezonderd datgene wat voor eigen gebruik noodig is. Goes, 5 Augustus 1914. De Burgemeester voornoemd, J. B. DE BEAUEOBT. Gemengd Nieuws. Visscherij. SPORT. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. POLITIE. Burgerlijke Stand. Laafsfe Berichten De heer J. Onderdijk steunt het voor stel van den heer Boddaert en meent dat als deze commissie niet ook de werkloozen helpt, er zeker een tweede comité zal komen, het geen versnippering zal geven. De heer Boadaert zegt nog dat volgens zijne meening de werkloozen het finanti- eél nog moeilijker zullen hebben, dan, zij, die onder de wapens zijn. De heer Snij ders vraagt of zij die door het comité geholpen worden toch recht blijven houden op de Rijksvergoeding. De heer Heijse zegt dat hij dit ook bedoelde bij de uitdrukking dat er met alle omstandigheden rekening zal worden gehouden, maar het kan voorkomen dat de rijksvergoeding niet voldoende is. De heer jhr. mr. E. A. C. de Casembroot stelde voor niet over eene commissie te stemmen maar daarin de voorloopige commissie tc benoemen. De lieer Heijse zegt dat de leden der voorloopige commissie gaarne zullen aanblijven, maar dat zij moeten uitge breid worden en spr. stelt voor daartoe te benoemen de hoeren S. Hendels, Ds. N. M. de Ligt, Herman Snijders, J. A. Vertregt, J. Bruggemati, J. Onderdijk, Herman Boasson en W. Reijnierse. Dit wordt bij acclamatie goedgekeurd. De heeren de Ligt, Boasson en Reij nierse zijn niet ter vergadering, doch de andere heeren namen alle hunne benoe ming aan. De commissie zal iederen dag vergaderen. De heer Bruggeman vraagt of het niet wenschelijk is op meer dan een plaats een bus te zetten. Dit zal worden overwogen. De heer W. J. Sprenger stelt voor dat dc aanwezigen reeds staande de verga dering eene bijdrage toezeggen, teneinde een basis te krijgen, dit werd algemeen goedgevonden. Do heer Netelenbos vraagt of het niet beter is allen per weekte laten inschrijven. De heer Heijse zegt, dat men dan de kleine bedragen, die niet te verdoelen zijn, zou missen en dit zou spr. spijten. 'De vergadering ging hierop uiteen, behalve de aanwezige commissieleden, die direct vergaderden. Middelburg. Ter gelegenheid van de verjaardag der Koningin-Moeder wap perde Zondag van enkele openbare en particuliere gebouwen de Vaderlandsche driekleur. De werkzaamheden voor de Provin ciale Landbouwtentoonstelling welke al hier op 8, 9 en 10 September zou worden gehouden, zijn voorloopig met het oog op den ernstigen toestand gestaakt. Het thans alhier liggend versterkt garnizoen was gisteravond op het Molen water aangetreden met de wagens enz., en hield de garnizoenscommandant een inspectie over de troep welke inspectie door een groote menigte werdbijgewoond. Den geheelen dag kwamen vele buitenlui in de stad om te trachten hunne onder dc wapens zijnde vei wanten of bekenden te spreken. Zondagavond ontstond een begin van brand in een woning in het Rooster- straatje, welke echter met een paar em mers water kon worden gebluseht. Het Zondagavondconcert is niet doorgegaan. De kermis lijdt natuurlijk zeer onder den toestand, waarin door de Europeesche oorlog ons land verkeert, toch werd er Zaterdag en Zondagavond vooral door de jeugd nogal gebruik van gemaakt. Beide avonden was de drukte echter zeer vroeg geëindigd. Door het garnizoen alhier worden geregeld op het Molenwater oefeningen gehouden en marschen gemaakt, 0111 en rond Middelburg. Bevolking. In de tweede helft van Juli zijn in de gemeente Middelburg Ingekomen: L de Roos, brugknccht, Kanaalweg Y 137 uit VlissinhenJ. S. Lenselink, bankwerker, Blindenhoek D 05, O. en W. SouburgII. A. Klaassen Bos, melk- controleur, Nieuwstraat G 217, Amster dam mej. H. Boerman, Bellinkstraat G 161, Medemblik; A. Labruijère, kappers bediende, Hofplein D 73, 's-Gravenhage J. van Zomeren, kellner, L. Noordstraat C 20, Amsterdam A. van Hessen, reizi ger, Korendijk I' 57, Rotterdam D. J. van Kuik, kappersbediende, Lange Delft B 121, Almelo; J. Melse, veldarbeider, Noordweg S 246, St. LaurensJ. M. de Booy, 2e luit. ter zee, Langeviele K 195, J. Rozemond, Rijwielhersteller, Graven straat I 199, Breda; inej. Wed. C. Oranje, Langeviele K 194, 's Gravenhage, V ertrokken: Mej. A. Meijers van Segeerstraat H 82a naar Nieuwerkerk (Z.)mej. P. Th. van Ilolthuijsen, Achter de Houttuinen Q 41, Amsterdammej. A. C. Jansen, vr. van P. M. van der Weele, Eigenhaard- straat P 220, LeidenC. van Haalem, Bree E 132, IJsselmondeA. Verwijs, Nederstraat O 187, Oost- en West-Sou burg; M. Netten, Vliss. Wagenplein Q 126 's-HertogenboschS. Ileuseveldt, Slepcrssingcl 161, IJsselmonde J. van Straaten, Lange Delft I 33, 's-Graven- liage A. W. Krijger, Segeersweg V 109, Gnjpskerkemej. E. M. S. C. van der gade, L. Noordstraat C 17, Amsterdam mej. A. P. Ogterop, Molenwater N 47, Davos Platz (Zwitserland)P. K. Donse laar, Vliss. Wagonplein Q 113, Bergen op ZoomJ. Hollenga, St. Janstraat H 204, Sloten (Fr.); C. Schout, Noordweg S 246, St. Laurens; L. Hillesum, Molen water M 259, Hilversum; J. Pot, Lon- densche kaai II 65, Haarlem; mej. P. Bol, Noordpoortplein M 292, Ierseke A. Lombaard, Brakstraat O 251, Zuid- zandemej. A. E. de Wolf, Langeviele K 217/218, Arnhem. (M. Ct.) Vlissingen. Met de mailboot zijn heden 1100 passagiers aangekomen. Vlissingen. In de tweede helft der maand Juli zijn Ingekomen: W. G. Callenfels, dir. postkantoor, Stee- nenbeer 6 uit RotterdamR. de Witt, kok a b. Prins Hendrik, Middelburg E. F. J. Schreij, stoffenverver, van Dishoeck- straat 25, TilburgG. A. Peters, stoker, Schermiukelstraat 28, TerneuzenA. L. Bijl, ingenieur K. M., C. Buskenstraat 12, HelievoetsluisP. J. van de Volde, roeier N. L., Kanaalstraat 132, Terneu zen A. Le Feber, ass. brievenbesteller, Noordstraat 14, Amsterdam Wed. E. J. Emond Andriessen, zonder beroep, Wa- genaarstraat 14, MiddelburgH. H. Van- huysse, marconist, Nieuwendijk 35, Rot terdamJ. A. Top, directeur wasclunees- ter, Kerkhoflaau 1, TienhovenC. A. Janisse, scheepstimmerman, Samaritaan slop 2, Amsterdam J. J. Kimmel, gepens Bankerstraat 23, N.-Indië P. A. du Pon, scheepmaker, Evertstraat 48, O. en W. SouburgA. de Mol, onderwijzer, Molen straat 24, Amsterdam; A. W. Aarnoutse, kleermaker, Noordstr. 24, Simmelnmej. P. Andriessen, kinderjuifr. Houtkade 18, Amsterdam P. van der Meer, werkman, Slijkstraat 13, Rotterdam wed. J. v. d. JagtTauw, zonder beroep, Spuistraat 52a, Dordrecht; I. de Bruijne, ïjzerwer- ker, Kerkstraat 8, RotterdamJC. La- gaay, le stuurman Gouv. Marine, Stee- nenbeer 9, Batavia. Vertrokken: G. E. Roos, C. Buskenstraat 12, naar Rotterdam; J. C. Hoebeke, Groenewoud 35, Nisse; L. de Roos, Trompstraat 1, MiddelburgH. Boegem, C. Buskenstraat 12, RotterdamB. de Boer, Scheldestraat 2, Ameland; mej. A. M. H. Bouma, Dokkade 19, Amsterdam; J. A. de Jong, van Dishoeckstraat 31. Rotterdam; J. Vreeke, Dijkstraat 47, Delft; J. van de Visse, W. Kerks tr. 8, Rotterdam; G. A. Ivludhaar, O. Buskenstr. 57, Koudekerke S. C. Bestelling, Bouwen Ewoutstraat 16, AmsterdamC. Barten, Vlamingstraat 10, Rotterdam; J. A. van der Klooster, Trompstraat 1, Zierikzee, P. M. Ingene- geren, Boul. de Ruyter 69, Deil; J. van de Buuse, De Ruyterstraat 10, O. en W. Souburg; H. A. Walters, Walstraat 36, Venlo. (M. Ct) Krabbendijke. De werkzaamheden aan den Oost en Stroodorpepokler alhier schieten verbazend vlug op men ver moed dat nog deze week de laatste grond zal worden aangebracht. Ook het zetten van de zeer zware steenglooiing gaat vlug zoodat, onvoorziene omstandigheden bui tengesloten, deze dijken voor het najaar komt wel in een zeewaardigen toestand zullen zijn. Volgens den algemeene opinie zullen déze dijken na voltooiing zeer zeker tot de sterkste van Zeeland belmoren. De vele regens der laatste dagen hebben 11a een onderzoek, veel schade aan de te velde staande gewassen toege bracht. Van de ongepikte erwten zijner zeer veel geschoten. Ook de tarwe, zelfs die welke rechtop in den stengel staat, is meestal ontkiemd, wat na het oogsten een zeer groote schadepost zal blijken te zijn zoodat thans al over een halve waarde wordt gesproken. De aardappelen staan meest alle best en en van ziekte is nog heel weinig te bespeuren. Uit deze gemeente zijn ruim een 70 tal manschappen voor de Militie en landweer opgeroepen. Bij het vertrekken van enkele huisvaders welke vrouw en kinderen moesten achterlaten was het af scheid nog al zwaar en vielen zelfs aan doenlijke tafereelen voor. Zaterdagavond werdt aangeplakt dat de achtergebleve nen volgens art. 3 der Militie wat schade vergoeding zullen ontvangen. Waterschapsbenoemingen. Benoemd tot gezworene van den Molenpolder (Zuid-Heveland), M. van Har- melen te Ierseke van het waterschap Gouweveer en Zelke, L. Koopman Cz., te Zierikzee; van den Wilhelminapolder (Zuid-Beve land), L. Kranenburg te Wilhelminadorp den Volckerpolder, 11. van Putte t,o Woens- d recht; Van het waterschap Groot en Klein Baarzande, .1. B. Govaert te Groede; tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Nieuwe-Veerpolder V. M. Krepel, te Nieu werkerk tot gezworen© van den Zuid-Kraaijert- poldcr, N. A. Remijn te 's Heer Arends- kerke; tot plaatsvervangend dijkgraaf Van den Jongepolder, C. Steendijk, te Nieuwerkerk; tot dijkgraaf van het waterschap Krui- ningen, L. Nieuwenhuyse, te Kruiningèn; tot gezworene van den Noord-Kraaijert- poderl, G. de Jager te 's lieer Arciuls- kerkej ,1 van het waterschap Oud-Vossemëer, A. van Tilhurgh, te Óud-Vossemeer; van den Reigersbergsche polder, J. Blok Jr., te Rilland van het waterschap Groote St. Anna en Nieuwehoven, I. de Bruyne Az., te Cad- zand; van den ICoudepoldei', M. Drabbe, te Hoek. van het waterschap de Vrije Polders onder Tholen ,W. A. Bierens en J. M. J. M. Wagemaker, heiden te Tholen; van het waterschap Poortvliet, M. A. Geuze en II. van Westen Cz., beiden te Poortvliet; tot dijkgraaf van het waterschap Ooster- Zwake, S. Paul, 's Gravenpolder; tot gezworene van den Deurloopolder, I. van 'ttlof te Tholen; van den Paulinapolder, J. I'. van Hoe ve, te. Biervliet; van den van Alseinpoldcr, A. Staal, te Graauw; van den Nieuw-Othenepolder, li. But ler te Zaamslag; van den polder Willem 111, P. B. Mei, te Boschkapelle tot dijkgraaf van den Clarapolder, E- Cuelenaere te Philippine. Lage prijzen Te Goes werden vandaag op de markt eieren verkocht tegen 2 en 2'/2 cent per stuk en te Hansweerd aard appelen voor 10 ct de 5 kop. Met het oog op den Luidigen toestand in het buitenland is de Intern, tentoon stelling van bakkerij en aanverwante nij verheden te Antwerpen voor onbepaalden tijd uitgesteld. Gestikt. Te Hazerswoude vond men men in den boezem van den polder het lijk van den 26-jarige E. Hij was met cïrie andere Haagsche heeren gaan yis- schen, van de berm afgegleden en voor over in den modder terecht gekomen en daardoor gestikt. Gen:eskundig'e hulp mocht niet meer baten. Gevolgen van den oorlog. Aan het in aanbouw zijnde R.K. Krankzinnigen gesticht zijn de werkzaamheden gestaakt, omdat van de ruim 200 personen die daar werken, het grootste gedeelte is opgeroe pen voor militie- en landweerplichten. De Belgische pakketboot „Le Rapide,, varende vau Oostende op Douvrcs, is bijna in aanvaring gekomen met een oorlogschip dat met gedoofde lichten voer. Nood leert bidden. Sindsdenoproep der lichtingen, zijn de kerken te Brussel aldus de Vingtiéme Siècle voortdurend gevuld met soldaten en officieren, die de biechtstoelen belegeren. In vele kerken wordt reeds des morgens om 4 uur begonnen met het uitdeelen der II. Communie. Vrijdag, Zaterdag en Zondag naderden tal van militairen zoo officieren als minderen, tot de H. Tafel. Te Alkmaar is Vrijdagmiddag de stads- aanplakker J. V. bij het aanplakken van de oproepingsbiljetten, naar de N. R. C. meldt, van de ladder gevallen. De man was dadelijk dood. Mosselen. Gedurende de week van 24 tot 31 Juli werden in de haven van Philippine gelost 3000 balen mosselen a ,90 K.G. Hiervan werden aan geregelde afnemers in België en Frankrijk verzonden 2340 balen tegen 4 a 4,75 fr. per baal. Aan Hollandsche en Belgische venters werden verkocht 940 ton mosselen a, 00 K G. tegen 2 a 2 60 fr. per ton. 500 ton Zeeuwselie mosselzaad werd geleverd a f 1 per ton. Uit de Zuiderzee werden aangevoerd 1100 ton volwassen mosselen tegen 50 a 60 cent per ton, 350 K.g. garnalen werden verkocht tegen 12 cent per K.g. 150 K g. a 30 cent per K.g. en 600 K.g. krabben tegen 5 a 6 cent per K.G. (M. Ct) Ossenisse. Zondag begaf onze voetbal club O. F. C. zich naar Hansweerd om zich met de daar gevestigde club te meten. Ofschoon zij eenige van haar beste spe lers moest missen, bracht onze club het er tamelijk wel af, daar de strijd eindigde met 10 in het voordeel van Hansweerd. Naar ik van een der spelers vernam stond er water op het terrein waardoor hij menigmaal heen moest. 'sHeer Arendskerke. Bij de Zaterdag 1.1. gehouden openbare aanbesteding van den verbouw der openbare lagere school te 'sHeer Hendrikskinderen werd inge- geschreven door A. Schrijver en J. de Graafl' voor f2463.door Chr. Minder- lioud te Nieuwdorp voor f 1760.en door L. Oele te 's Heer-Hendrikskinderen voor f1510.Gegund aan den laagsten in schrijver. Middelburg. Heden werd alhier aan besteed het draaibaar maken van ramen in verschillende scholen en werd hier voor ingeschreven Perceel 1. K. A. Modingberg, f420; H. J. Mengekeur, f420; M. .1. Sanderse, f360; J. A. Maru, f245. Perceel 2. K. A. Modingberg, f385; H. J. Mengekeur, f385; M. J. Sanderse, f310; J. A. Maru, f297; J. Janse, f295. Alle inschrijvers wonen te Middelburg. Gunning volgt later. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan litt politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de voor werpen die in de maand Juli 1914 als gevonden zijn aangegeven: Twee portemonnais met eenig geld; een zilveren broche; een nikkelen broche en een lange lederen riem. Goes, 3 Augustus 1914. De Commissaris van Politie. E. C. WIERTS VAN COEHOORN. OVEZAND. Geboren24, Jacobus, z.v. Pieter dc Vrieze en Jacoba de Bul. Overleden 31. Jan Giljam Kempe, 4 maanden. DRIEWEGEN. Geboren. 13. Jan z.v. Jan van de Guclite en Levina Hartlioorn. Overleden. 1, Barbora Suzanna Verburg 84 j. NISSE. Geboren 18, Neeltje d.v. Nico- laas van Houteen Jacoba Nieuwenhuijse, 23, Johannes Marinus z.v Johannes Jansen en Maria van Maris. 's HEER-ABTSKERKE. Overleden 22, Maria Geertruida Kegel, 1 m. KRABBENDIJKE. Geboren 31, Hen- drika Jannetje, d. v. Cornelis Haverbock en Francina van Harn. Ondertrouwd31. Cornelis Hogesteger 23 j. en Maria Koster 22 j. 's HEERENHOEK. Geboren: 14, Cor nelis z.v. Jan de Jonge en Maria Priem. Overleden 16, Elisabeth de Vos 5 m. d.v. B. J. de Vos en M. Westdorp; 20, Maria Hoondert 65 j., wed. Pieter West elijk. Wij ontvingen heden de navolgende berichten, zoowel per telegraaf als per telefoon. Te 12 uur vanmiddag. Amsterdam. Het Persbureau Vaz Dias deelt officieel mede dat Duitschland sedert 3 Augustus zich in oorlogstoestand met Frankrijk bevindt. Parijs. De diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland zijn verbroken. Generaal Joffre is naar de grens vertrokken. Salonikl. Een correspondent van de „Daily Telegraph" meldt: op grond van ambtelijke Servische berichten zijn de Oostenrijkers tot Zondagochtend 1 uur op alle punten der Servische grens terug geslagen. Men meent dat de Oostenrijkers de Servische krijgsmacht te gering hebben geschat. Londen. De regeering heeft den uitvoer van oorlogsmaterieel verboden. Zij waar borgt alle risico gedurende den oorlog voor verscheping van tarwe uit Canada en is verzekerd dat voor minsténs 2 mil- lioen ton (rule in voorraad is. Constantlnopel. De gedeeltelijke mobi lisatie is afgekondigd overeenkomstig besluit van den gemeenteraad. Te Stamboel zijn de desbetreffende plakkaten aangeplakt. Weenen. Geheel Turkije is in staat van beleg verklaard. Berlijn. De Duitschers hebben het Aland-eiland bezet. Door visschers is medegedeeld, dat een Russisch pantser schip vlak bij het eiland is gestrand en niet vlot is kunnen komen. Brussel. Het is een feit dat het Duit- sche ultimatum niet meer is geweest dan een middel totintimidatie(inscliuchtering) waaraan geen gevolg is gegeven, aange zien de gestelde termijn reeds verstreken is en zich niets aan de grenzen heeft voorgedaan. De indruk bij het ministerie van oorlog was zeer gunstig. Parijs. Duitsche troepen zijn Frankrijk op twee plaatsen binnengedrongen te Longwij en te Cirey. De Duitschers kwamen Luxemburg binnen in 30 auto mobielen vol officieren, gevolgd door cavallerie. Berlijn. Een Russische en Duitsche vloot hebben een gevecht geleverd bij den ingang van de Botnische golf. De Russische vloot moest wijken en zit thans opgesloten in de Frnsche golf. Londen. In het Lagerhuis las minister Grey een telegram voor van koning Al- bert van België om diplomatieke tus- schenkomst ter bescherming van België's onafhankelijkheid. Als België zijn onaf hankelijkheid verliest, aldus de koning, loopt ook die van Nederland gevaar. Grey zeide verder, dat Engeland onder geen voorwaarde de neutraliteit kan toe zeggen, daar de gevolgen zeker grooter zijn als Frankrijk kwam onder de macht van een grootere mogendheid dan wan neer België, Nederland en Denemarken onder denzelfden invloed kwamen. Engeland moet er voor zorgen, dat feiten met zulke gevolgen zich niet kun nen voordoen. Londen. De mobilisatie van de geheele Engelsehe vloot is gereed gekomen. Weenen. Het bombardement van Bel grado is gisteren hervat. Parijs. De Duitsche gezant is nog hier. Hij zegt nog zonder instructies te zijn, daar de telegrafische gemeenschap is verbroken. Brussel. Officieel wordt medegedeeld dat België's neutraliteit op dit oogenblik ongeschonden is. Brussel. Morgenochtend komt de Ka mer in plechtige zitting bijeen onder voorzitterschap des konings. Parijs. De Eransche gezant heeft bij de Belgische regeering verklaard dat Frankrijk de verplichtingen van België's neutraliteit zal eerbiedigen. Stockholm. Een Duitsche vloot ligt aan den ingang van de Botnische golf en bewaakt den toegang tot de Baltische zee. Ds houding van Italië. BRUSSEL, 3 Aug. (R.O.) De Italiaan- sche legatie deelde officieel ,mede, dat Italië de neutraliteit zal bewaren ten opzichte van de mogendheden, welke in staat van oorlog zijn. Vanmiddag te 3 uur. 'S-Gravenhaje. De troepen alhier heb ben voor het paleis gedefileerd. De Ko ningin verscheen op het balcon. Zij hief Prinses Juliana in de boogie, zoodat al len die goed konden zien. Zelve zong Zij met de menschen het „Wien Neerlands Bloed" mede. Er heerschte groote ont roering. Velen weenden. Roermond. Twee Bergisclie officieren- aviateurs zijn bij Roosleren gedaald en door de Hollandsche grenswacht, aange houden. Brussel De „Vingtiéme Siècle" bericht dat Duitschland aan België den oorlog heeft verklaard. (Duitschland heeft er dus blijkbaar een paar veldslagen voor over om zich door België een weg naar Frankrijk te banen. Intusschen is België daarmede 111 een zeer neteligen toestand gebracht. Red.) Brussel. De Duitsche Keizer heeft Ko ning Albeit geantwoord dat 'de toekomst en het lot van Duitschland hem dwingen zijn plannen voort te zetten. Brussel. Duitsche vliegers wierpen van nacht 3 bommen boven 'Luneville, nraar richtten alleen materieele schad© aan. Londen. Er is bericht ontvangen van de ontmoeting van Eransche en Duit sche schepen nabij' Flamobough-heai doch dit bericht is niet bevestigd. Uit Stockholm wordt bericht dat sck© pen van de Noord-Duitsche Lloyd me soldaten aan boord naar Finland opstoo- inen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 6