Sociale Berichten. UIT DE PERS. Weienschap en Kunst Landbouw en Veeteelt Alkmaar dan komen we aan de f 100.000. 'tls duidelijk: de hoofden der R.-K Scholen, zij hebben 't in hun hand, een R.-K. Iünder-Paviljoen te stichten geheel naar de eischen des tijds. Als zij willen, dan is 't er. En wie, die de opofferende liefde kent van onze schoolhoofden, zou aan hun goeden wil durven twijfelen? Dan is 'ter. En dan is 't er op eene wijze verheven boven allen lof. Kinderen hebben kinderen gered. Niet één mensch lijdt er iets schade mede. Het kind. dat geeft, leert liefderijk medelijden en steeds gedenken, wie min der gelukkig zijn in 't leven. Honderden, duizenden levens kunnen worden gespaard. De Groote Kindervriend zegene den Kruistocht onzer Kleinen! Wat zou het toch heerlijk schoon zijn, als onze Roomsche kinderen zelf een Hink R.-K. kinder-paviljoen hadden gesticht! President Poincaré en Koningin Wilhelmina. Op zijn thuisreis heeft de president der Fransche Republiek, toen hij langs de Hollandsclie kust voer, een teiegram van begroeting gericht aan Koningin Wilhel mina. De Nederlandsche officieren In Albanië. Volgens het nieuwsbureau Reuter heb- de Nederlandsche officieren in Albanië zooveel aan den Vorst als aan de inter nationale commissie van Toezicht ontslag gevraagd uit hun bediening. De Vorst hield zich zijn beslissing voor. Kapitein Doorman over Albanië. Kapitein Doorman, met ziekteverlof tijdelijk te Utrecht heeft een pers gesprek gehad met een redacteur van de Sticht- sclie Courant. De heer Doorman ging aan't vertellen. Alles ten zuiden van de lijn Valona, Berat, Koritza is in handen der Grieken. Versta me wel, niet in handen der Epi- roten, maar in die der geregelde Griek- sche troepen, aangevoerd door Grieksche officieren. Het geschrijf in de couranten over Epiroten is dan ook reine onzin. Deze Grieksche legermacht is ongeveer 14000 a 15000 man sterk en zeer goed toegerust. Zij beschikt over uitnemend oorlogsmateriaal, uitstekende artillerie, heeft mitrailleurs en zelfs leger-automo- bielen. U begrijpt dus, dat willen de mogend heden, die troepen terugdringen, een groote legermacht daarvoor noodig is. Schandelijk is het, dat door de Grieken zooveel wreedheden zijn bedreven. Ik heb het plan, binnen eenige dagen over deze barbaarsehheden eens eenige artike len te schrijven. Dit is wel noodig. Te gen het onmenschelijke dat ik daar heb gezien, moet de geheele beschaafde menschheid protesteeren. Kapitein Doorman vertelde verder. Reeds eenige dagen nadat we aankwa men in Koritza, begon de pret. Deze stad van ongeveer 30.000 inwoners ligt nabij de Grieksche grens, 't Is dus zoo'n klein plaatsje nog niet, en daarom is het niet te verwonderen, dat Griekenland gaarne dit gebied zou annexeeren. Direct werden wij als officieren van hoogst ongeregelde troepen in gevechten ge wikkeld. En geen kleine. Het gebeurde, dat we 4000 man troepen tegenover ons hadden staan. Waarbij nog kwam, dat we in een vijandelijke streek waren. Drie vierde gedeelte der bevolking van Koritza zijn Grieken. In de stad zelve werden onze troepen dan ook uit de huizen en kerken beschoten. Het beste middel, te vens om eigen mannen te sparen, was dus de huizen in de lucht te laten vlie gen. Wat we herhaaldelijk hebben moe ten doen. Deze huizen leenden zich voor verdediging te goed, om ze aan te vallen. Elk huis is dan een fort. Zoo werden we ook bestookt door Grieksche priesters uit de beroemde Kathedraal van Koritza. Ook daarmede liebbea we, zeer tot ons leedwezen, dit radicale middel moeten toepassen. Denkt u dat de andere Nederlandsche officieren spoedig huis-toe gaan, vroegen we Daar is niets van te zeggen, ant woordde de kapitein. Dit hangt geheel van de mogendheden af. Grijpen die in, dan zullen ze zeker gaarne van' de dien sten onzer officieren gebruik maken. Nu kunnen de Nederlandscho officieren abso luut niets doen. Generaal De Veer heeft dan ook alle colonnes terug laten komen. Zoudt u denken dat men Durazzo zou kunnen houden tegen de opstandelingen Zeker, Durazzo zal niet licht vallen. Majoor Kroon heeft een zeer goede maat regel genomen, om het terrein om de stad, over een afstand van 800 M. te laten afbranden. Verder kunnen de Al- baneezen niet aanvallen. Dat ondervindt men in Durazzo, en dikwijls ook moeten ondervinden. Maar Valona dan? Ja, Valona is niet te houden. Binnen korten tijd zullen de opstandelingen deze stad in liun macht hebben. De stad wordt verdedigd onder leiding van den bekwa men kapitein van het üostenrijksche le ber Guillart. Of het echter zal baten, ik getwijfel het. Koestert u de verwachting nog weer naar Albanië terug te keeren Ja, ik geloof, dat de mogendheden wel zullen ingrijpen. En indien de Nederland sche officieren met verlof dan hersteld zijn, zullen ze ongetwijfeld naar Albanië teruggaan. Ik tenminste met graagte. En de mogendheden zullen, zooals ik reeds zeide, ongetwijfeld gaarne van onze dien sten gebruik maken. We hebben in dit land al te veel ondervinding opgedaan. Geen plek van beteekenis in Zuid Alba nië of de officieren die daar hebben ge streden kennen ze. Gevaarlijke bergpassen zijn we over ge trokken. Weken lang hebben we in het hooggebergte gemanoeuvreerd en daar door zijn we met het terrein en de be volking bekend geraakt als geen anderen. De mogendheden zouden dan eventueel van die kennis der Nederlandsche officie ren zeer goed gebruik kunnen maken. De Militaire maatregelen Geen onnoodig pessimisme DeAmster- damsche beurs. Wijl een oorlog is uitgebroken tusschen twee met Nederland bevriende mogend heden, heeft de regeering in de Staats courant van Woensdagavond bekendge maakt dat ons land in den oorlog neu traal, d.w.z. o n z ij d i g blijft, zoodat in ons land geen vijandelijkheden worden toegelaten noch geduld' wordt dat ons land en zijn koloniën door een der oor logvoerende partijen wordt gebruikt voor het doortrekken of doen verblijven van troepen en schepen. En wijl er geruchten gaan over een mogelijk uitbreken van een oorlog tus schen de andere groote mogendheden hebben de ministers van buitenl. Zaken oorlog en marine bepaald, dat oorlogs schepen van vreemde mogendheden, welke ook, zich niet mogen ophouden in de wateren, die gerekend worden te behooren tot Nederlandsch grondgebied. Om die onzijdigheid of neu traliteit te kunnen bewaren en handhaven, ziedaar waartoe de maatregelen dienen, die genomen zijn en die zich voorloopig alleen bepalen tot een bewaking der oostgrenzen en van de zeekust. Dat is de beteekenis van het besluit van den ministerraad van 30 Juli waarbij de landweerplichtigen van de kustwacht, grenswacht en bewakirigs- detachement zijn opgeroepen. Men make zich dus niet on gerust en men scheppo zich van deze maatregelen geen verkeerde voorstelling, alsof morgen „de vijand" in het land staat. Nederland heeft geen vijand en is met niemand in oorlog. Maar Nederland heeft den plicht zich op alles voor te bereiden. Natuurlijk zullen Oostenrijkers noch Serviërs op ons gebied komen, maar de onderstelling kan toch worden gemaakt, dat er meerdere groote volken in den strijd worden meegesleept en dat men Nederland of België zou willen gebruiken als vechtterrein of als doortocht. Zulk een pogen moet in beide landen met alle kracht worden verijdeld en vandaar dat in België reeds een doel van het leger is gemobiliseerd en men ten onzent zich daarvoor gereed houdt. Dat het bezetten en bewaken van onze grens stellingen door weinig manschappen behoeft te geschieden komt hier vandaan dat het doel niet is ze te verdedigen, maar ze te vernielen, opdat ze aan geen oorlogvoerende partij kunnen dienen tot basis van toevoer. Als men dit weet, zegt „De Tijd" zal men niet spotten met de maatregelen, die aan onze grenzen genomen worden, maar veeleer zorgen, dat den legerauto- riteiten hun taak vergemakkelijkt worde door een gewillige tegemoetkoming ter plaatse en door den goeden geest wakker te houden onder de jonge mannen, die in de practijk moeten meemaken wat hun in vollen vredestijd geleerd is. Levensgevaar is er nietwel behoeven zij veel geduld en opgewektheid om 's lands dienst naar behooren te vervullen. Niet overbodig schijnt het, ook er de aandacht op te vestigen, dat het hoogst gevaarlijk is en strafbaar kan worden gesteld, wanneer men onder de huidige omstandigheden alarmeerende geruchten verspreidt of berichtende betreffende mo bilisatie-aangelegenheden publiek maakt, zonder voorkennis van de militaire auto riteiten. Ook moeten wij waarschuwen tegen opgewondenheid en onrust, zooals men o.a in verschillende Duitsche steden bij de spaarbanken heeft waargenomen en die in verschillende Europeesche hoofd steden aanleiding gaf tot het tijdelijk sluiten der Beurzen. Het sluiten der beurs te Amsterdam moge dan al een opzienbarend feit zijn wijl het sinds 1848 niet is voorgekomen, er ligt niets onrustbarends in, integen deel. Door deze daad, aldus wederom „De Tijd", heeft de Amsterdamsche Beurs een voorbeeld gegeven, dat geruststellend en kalmeerend zal kunnen werken. Het wordt tijd, daar gisteren zich de paniek reeds had meestergemaakt van een groot aantal kleine spaarders, die plotseling o.a. van de Rijkspostspaarbank f177.000 kwamen opvorderen, wat natuurlijk, daar het in kleinigheden moest worden uitbetaald, een groote drukte veroor zaakt. Een heropening der Amsterdam sche Beurs zou, wanneer de buitenland- sche gesloten blijven, hier een ontzaglijke drukte veroorzaken, daar het buitenland wel zou trachten hier te spuien. Daarom is groote voorzichtigheid gebodenmaar vertrouwd mag worden, dat in de huidige omstandigheden de commissie-liandel niet zal medewerken om het Nederlandsch kapitaal door winzuchtige speculanten te doen verspelen. De pier te Scheveningen bezet. Donderdagavond arriveerden militairen uit den Haag te Scheveningen om de Pier te doen ontruimen en te bezetten. Na een conferentie der directie met den Minister van Oorlog evenwel werd deze maatregel opgeschort; tot 10 uur des avonds. Toen moest het publiek liet café en de pier verlaten. Ook aan het hotel personeel werd het verder verblijf ver boden. Een detachement grenadiers, onder commando van den le luitenant Schaep- man, nam er toen bezit van. De militairen mogen ze niet verlaten het café is in gericht als verblijfplaats. Er zijn verder maatregelen genomen om zoo noodig de lieele pier in de lucht te laten vliegen, daar men vreest, dat ze een geschikte landingsplaats vormt voor den vijand. Verlenging van diensttijd voor Militie en Landweer. Verschenen is een ontwerp van wet, waarbij overwegende, dat politieke om standigheden het nemen van bijzondere voorzorgsmaatregelen wenschelijk maken, de ingelijfden bij de militie, voor wie volgens art. 99 der militiewet de dienst bij de militie zou zijn geëindigd, op 31 Juli 1911 of op een iateren dag, worden in dienst gehouden tot 31 Dec. 1914 of tot een vroegeren, nader aan te wijzen datum. In de Memorie van Toelichting wordt betoogd, dat de mogelijkheid bestaat, dat de tegenwoordige politieke toestand in Europa een zoodanig verloop heeft, dat onze krijgsmacht moet worden geroepen, de neutraliteit van ons land te handhaven. In verband hiermede mag het wensche lijk heeten, zegt de memorie, in overeen stemming met art. 101 der Militiewet, voorloopig bij de Militie in dienst te houden de ingelijfden, die naar deland- weer zouden moeten overgaan of wegens diensteindiging uit den dienst zouden moeten worden ontslagen". Een tweede wetsontwerp bepaalt het zelfde voor de dienstplichtigen bij de landweer, wier dienst op 1 Augustus of op Iateren dag zou zijn geëndigd. De overweging en de toelichting zijn voor beide wetsontwerpen dezelfde. De opkomst der Kustwacht. Men meldt uit Den Haag aan de Maas bode De opkomst van een gedeelte landweer- troepen voor de kustbewaking is vlot van stapel geloopen. Te tien uur waren de 130 daarvoor nood'ige manschappen aangetreden op de achterplaats van de Oranjekazene. Op een enkele uitzondering na allen behoorlijk gekleed en uitgerust. Menige vrouw bracht baar man en menig kind bracht zijn vader tot aan de kazerne, alwaar een hartelijk afscheid van het familielid werd genomen. Te half elf rukte de troep onder bevel van de officiereu naar Scheveningen uit. Bij den uitgang van do kazerne aan de Mauritskado waren duizenden menschen die de landweerplichtigen met hoera's be groetten en een eindweegs vergezelden. De buitengewone kalmte en flinkheid, waarmede de troepen opkwamen, trok zeer de aandacht. Bijeenroeping der Tweede Kamer. Vanmiddag ontvingen wij een telegram dat op verscherping van den buiten- landsche crisis wijst. Het luidt als volgt Den Haag. De Koningin heeft beslist dat er oorlogsgevaar bestaat in den zin van artikel 18(5 der Grondwet, dat betee- kent, dat bij het nemen van militaire maatregelen eenige wel omschreven wettelijke bepalingen kunnen worden terzijde gesteld. De Tweede Kamer is vandaag bijeengeroepen tegen Maandag middag half twee. De Amsterdamsche Beurs blijft voor loopig gesloten. Het postkantoor wordt bestormd door lieden die huil spaargeld komen terug halen. Alles wordt grif nifbetaald, ook de Ned. Bank wisselt grif alle biljetten in tegen baar geld. Voorzorgsmaatregelen. De vice-admiraal (i. I'. Decking Co lenbrander, die met 1 Augustus a.s. den dienst zou verlaten hebben, hlijfl voor loopig als directeur en commandant dor Marine en Stellingcoimnandanl te Hollo- voetsluis gehandhaafd. Aan den kop van de vissehershaven te IJmuiden zijn twee zes centimeter ka nonnen geplaatst- De telegraafkantoren hebben tot nader orde onafgebroken dag- en nachtdienst. II. M. de Koningin is voornemens 14 Augustus op het Loo terug te keeren, wanneer namelijk de, tijdsomstandigheden een langer verblijf in den Haag niet noodzakelijk maken. Wat ze niet verdragen kunnen! „Ook een vak-centrale", schampert „Het Volk", als het de feestviering van het R. K. Vakbureau bespreekt en het doet voorkomen alsof de prestaties van het R. K. Vakbureau zoo goed als nihil zijn voor de verheffing van het levens peil der arbeidersklasse. De hoeren kunnen de zon niet in 't water zien schijnen! Want wil men feiten: Als voornaamste instelling van het Bureau mag zeker genoemd worden het Fonds tot steun bij staking en uitsluiting. In vijf jaren tijds keerde dit fonds f50 000 uit. Vervolgens het Tuberculose- fonds „Herwonnen Levenskracht", dat reeds vóór de Bloemendag van 1.1. Zon dag een kapitaaltje bezat van f3449.G0. Do commissie van beheer, die zich voorgenomen had met de practische verpleging te beginnen, wanneer er f25000 aanwezig is, dacht na den Bloe mendag de verpleging te kunnen doen aanvangen. De vierde instelling, die hb-r vermel ding verdient, is de op te richten eigen drukkerij voor de li. K. Arbeidersbewe ging. Voorts is te memorceren het tijd schrift „de R. K. Vakbeweging", dat zijn 2e jaargang is ingegaan, de biblio theek, waarvoor in den loop van dit jaar een catalogus zal worden uitgegeven, de brochurehandel, door welks bemidde ling 109209 exemplaren zijn verkocht alsmede de groote cursussen te Leiden. Tijdens het bestaan van het R. K. Vakbureau werden in studie genomen en door inleiders behandeld liet gewij zigd ontwerp „Arbeidswet", liet ontwerp ziektewet en werd geijverd door de wettelijke regeling van den 10-urendag, waarvoor 2(5 gewestelijke meetings en een generale mectingop25 September 1910 te 's Hage werd gehouden. Over deze 3 onderwerpen is aan de Regeering geadresseerd. Eveneens in zake de afschaffing van den Bakkersnachlarbcid. In herinnering zij nog gebracht de actie voor de sociale wetgeving, waaraan, dank zij den socialisten, nu een einde is gesteld. De sociaal democraten moeten nu een Treub steunen, die de Tal ma- wetgeving gaat verknoeien. Zie daarom mag er geen goeds gezegd van het R. K. Vakbureau, dat juist zooveel deed ter wezenlijke verheffing van het levenspeil der arbeidersklasse. De Katholieke vakactie kan wijzen op zeer gunstige resultaten, maar daarom juist zijn de roode heeren er zoo beducht voor. Oudegeest constateerde in het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen, dat in de plaats der anarchisten nieuwe vijanden zijn komen opdoemen n 1 de katholieken. Nu, voor vijanden die niets uitvoeren behoeft men immers niet bang te wezen. Maar zijns ondanks moest het N. V. V. het tegendeel constateeren. E i vandaar de onsteltenis, de klei- neering en spot in het roode kamp. Doch de katholieke vakvereenigings- mannen, die in 5 jaar tijds hun getal georganiseerdeu van 93515 op 50000 brachten, zullen daarop antwoorden met het blijven stellen van tal van zegen rijke daden ter verheffing van de arbeids klasse, niet alleen naar het lichaam doch ook naar dc ziei De Stuwadoorswet. Dr. Nolens schrijft in de- „N. Vent Ft..": Het ontwerp is thans in behandeling bij de Eerste Kamer, en hoogstwaarschijnlijk zal het in den loop van dit kalenderjaar zijn plaats in het Staatsblad vinden. Dan zal door de- wet. beschermd zijn de arbeid in een bedrijf, waarvan door nie mand, ook niet bij de behandeling in de Kamer, ontkend kon worden, dal er wan toestanden heerschen, waaraan op geen andere wijze een eind kon worden ge maakt- En die toestanden worden er niet lie ter op. In de maand Mei werden door de c.on- troleerende ambtenaren op 49 schepen werktijden aangetroffen van twintig tot zeven en dertig liur. En het getal ongevallen neemt evenmin af. Over do eerste vijf maanden van dit jaar beliep dit in de Amsterdamsche haven .ri88 en in de Rotterdamsc-he 1550. Hij do openbare behandeling kwam ook de vraag ter sprake ol' door de wettelijke maatregelen do Nederlandsche havens niet in moeilijker conditie zouden komen, wat do concurrentie met do buitenlandsche be treft. Eene internationale regeling, waardoor de verschillende concurreerende staten met zeehavens gehouden worden, is zon der twijfel ook iu dit. opzicht dringend noodig. De eerste stappen om daartoe te gera ken werden reeds gezet. Naar aanleiding van een voorstel van de Nederlandscho afdeeling van de Interna tionale Vereeniging voor Arbeidersbe scherming heeft deze vereeniging in 1912 aan haar bureau de opdracht gegeven lot do afdeelingen van Staten met zee havens het verzoek te richten, een onder zoek in te stellen en een rapport uit te brengen over de arbeidstoestanden in hel havenbedrijf. Op het dringend verzoek der Ned. af deeling om dit punt op de gedelegeerden vergadering, die dit jaar gehouden moet worden, aan de orde te stellen, heeft het burea.u de rapporteurs tot een bijzondere commissievergadering opgeroepen. Naar alle waarschijnlijkheid zijn ook in de meeste andere landen met. zeehavens de toestanden van dien aard, dat wette lijke regeling niet kan uitblijven. Daartoe komt men dan liet zekerst door een voorafgaande internationale regeling. Schilderij Begrafenis Thomson. De historische gebeurtenis, die groole ontroering in den lande heeft veroorzaakt, de dood van. den dapperen overste Thom son, en de plechtige uitvaart, te Amster dam van het stoffelijk overschot, na aan komst van hef oorlogsschip de „Noord- Brabant", dat het van Durazzo naar Hol lands hoofdstad overbracht, heeft Iden schilder Jan Goedhart; te Amsterdam aan leiding gegeven tot het maken esner ka pitale schilderij, welke gedurende drie da gen in de kunstzaal Van Delden, Rokin 126 wordt tenoongesteld. De schilderij geeft een blik op de nu zoo vermaarde piek aan de Handelskade, waar de uitvaart, een geheele militaire plichtigheidgeschiedde Het oogenblik, dat de talentvor© sclnl der vereeuwigd heeft is dat,, waarop de kist naar de lijkkoets gedragen wordt, gevolgd door 'don stoot, die kransen en overige eerbewijzen draagt, nadat in de chapell© arden te in den achtergrond de gelegenheid jtiot défilé en bloemen hulde wa sgegeven. Links ziel men het gebouw van het Meteorologisch Instituut, in den (achter grond de stad gehuld in morgennevel, rechts den oorlogsbodem aan do kade ge meerd, terwijl hel centrum der handeling omgeven wordt door oen carré van mili- laiien van verschillende wapens. He schilder lreoft voorstudies gemaakt en op het ocgenbiik der handeling een groote studie naar do natuur g schil.lord, van een plaats hem welwillend afgestaan door <ie Directie der Hull. Stoomboot- Maa Ischappij(M shod e.) Stamboek Z.-B. trekpaard. Goes. Dinsdagmiddag had de algemeene ledenvergadering plaats van de Ver. Stam boek van liet Zeeuwsch-Belgisch trek paard, onder voorzitterschap van den heer F. Hombach. Aan de bestuurstafel zaten o.a. de heeren 1'. van Hoek, directeur generaal van den landbouw, en F. H. Löhnis, inspecteur van den landbouw. De opkomst is grool. In zijn openingswoord prees de voor zitter den steun van de heeren Van Hoek en Löhnis en leverde hij een pleidooi voor de oprichting van één Stamboek- voor geheeï Nederland. In de te 's Gra- venhage gehouden vergadering van af gevaardigden van Stamboeken is geen principieel besluit genomen, dat met Zee land's belangen strijdt. Het ontwerp sta tuten van het op te richten Stamboek voor het Ned. trekpaard Biel- gis c h t,y p e, is in de hedenmorgen ge houden bestuursvergadering met algemee ne stemmen aangenomen. De voorzitter zegt, dat aanstonds na de oprichting van het algemeen stamboek tol dc samen stelling van een afdeeling kan worden overgegaan, zoodat dezelfde kring kan blijven bestaan. Na vaststelling van de notulen der vo rige vergadering, wordl. overgegaan tot. bespreking van hel; genoemde ontwerp statuten. Er zullen zijngewone leden (bezittere van ingeschreven paarden), adspirant-Ie- den (niet fokkers), begunstigers en eere leden. Wanneer in een provincie min stens 50 personen voor oprichting van een afd. te vinden zijn, moet die aid. opgericht, worden. Het hoofdbestuur be staat uit voorzitter en commissarissen, deze laatsfen door de afdeelingen t,e be noemen. Met algemeene stemmen wordt dit ont werp-statuten door de vergadering goed gekeurd. Alsnu wordt overgegaan tot de benoe ming van drie afgevaardigden voor de consl.itneerende vergadering, op 14 Aug. to 's Gravenhage te houden, ter vaststel ling der statuten en ter voorbereiding van de eerste algemeene vergadering. Benoemd worden de heeren F- Hom bach, H. A. Ilanken en P. Vogelaar. Al ten nomen de benoeming aan. Als hunne plaatsvervangers worden be noetiul dc heeren Ph. van Dixhoorn, t', Lindenbergh en F. Koopman. Itet volgende punt: Opheffing van het stamboek voor lief Zeeuwsch-Belgisch trekpaard", kan vervallen, waar heeds vroeger hiertoe besloten is. Do heer P. van Hoek, directeur gene raal van den Landbouw, wijst op de groote beteekenis van de genomen besluiten en brengt den heer Vorsterman van Oyen lof voor wat hij in deze zaak verricht heeft. Spr. schetst de groote voordeelen van één stamboek, welke voordeelen den paardenfokkers ten goede zullen komen, en eindigt, met den voorzitter dank te betuigen voor zijn arbeid in het belang van deze goede zaak. Daarna werd de oplichting besproken van de afd. Zeeland van liet. algemeen Stamboek, een ontweip-reglement vastge steld en een voorloopig bestuur aangewe zen. (Z.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 6