t Een HUIS, eenige Meubilaire Goederen 1 pk. Sjalofa eii Paardepeeën en I perc. Mappelen en Groenten, Correspondentie. KERKNIEUWS. Onderwijs. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Sociale Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Openbare Verkooping. op Woensdag 29 Juli 1914, openbaar verkoopen, met Kippenren en Erf 1 perc. Suikerbieten, 1 perc. Suikerbieten en 1 perc. blauwe Aardappelen, 1 perc. Tarwe, Arbeidersgereedschappen. Weenen. WeenonAan de „Sud-Sla- vische Coirespondenz" wordt bericht, dat de Montenegrijnsche kroonraad besloot tol algemeen© mobilisatie. Berlijn. Een voornaam diplomaat deelde -mede, dat D.uitschland en Italië gemeen schappelijk optreden ter bevordering van de localiseering van hel conflict. Oosten- tijk zal alle voorstellen welwillend aocep- teeren, mits niet geraakt wordt aan pe maatregelen, die de militaire overheid heelt getroffen. Vandaag1 zou de beslis sing (al of niet localiseeren) vallen. Weenen. Gemeld wordt, maar t is nog Iniet bevestigd, dat de Serviërs de Spoorbrug tusschen Seinlin en Belgrado in de lucht deden springen. Weenen. Be „Reichspost" verneemt dat in den Donau aan den Siervischen oever mijnen zijn gelegd. Potsdam. De keizer zou vanmiddag hier aankomen. De keizerin en die prinsen waren ter begroeting aanwezig. Wilhelmshafen. De grool» schepen 'zijn gelast naar het. vaderland terug te koeren. Weenen. Be Ternenhubin zijn schermut selingen voorgevallen tusschen Servische en Oiostenrij'ksche troepen. Den Haag. De Koningin kwam in verband met dan gespannen internationa len toestand vanmorgen om 9.5G hier aan en confereerde met verschillende mi nisters over den politieken toestand. Den Haag. De regeering neemt maat regelen vficir handhaving onzer onzijdig heid bij het uitbreken van een Oost? Enropeeschen oorlog. De ministerraad in buitengewone vergadering bijeen, over woog de noodzakelijkheid van een mobili satie. Het resultaat dezer conferentie die om, 5 uur begon, wordt geheim gehouden. Aan de Departementen van Oorlog en Marine heerscht bedrijvigheid. De oor logsvaartuigen „Noord-Brabant" en „Zee land" worden morgen te Den Helder ver wacht. Zoowel de minister van marine als cle chief van den generalen staf heb ben hun verlof afgebroken. In de mari tieme stellingen worden alle maatregelen voorbereid om bij eventueel© gebeurte nissen gereed le zijn. Wij kunnen op ingezonden stukken, of brieven met onleesbare handteeke- ning geen acht slaan. De Redactie. Het Eucharistisch Congres te Lourdes. De plechtige sluitings-processie, die Zondag j.l. gehouden werd, was aldus samengesteldvoorop een groep Pyre- neesohe ruiters, vervolgens muzikanten, vele genootschappen met huil banieren, werkliedenvereenigingen, de leden van de Derde Orde van St. Franciscus, een stoet van priesters in superpl', kanunni ken van liet protonotarii, de abten met myter, de Bisschoppen, Aartsbisschoppen en de Kardinalen; daarna volgt de Kar dinaallegaat onder den troonhemel, de leden van het gevolg, de Bisschop van Tarbes en Lourdes, met zijn vicaris-gene raal, de pauselijke kamerheeren, de Mathezer-ridders, de commandeurs in de pauselijke orden, de leden van het perma nent comité der Eucharistische congres sen, met Mgr. Heylen, Bisschop van Namen, aan het hoofd, vervolgens de Kamerleden, de leden van het diploma tieke korps en de gemeenteraad van Lourdes de geueeshecren van het genees kundig bureau, de leden van de stedelijke katholieke vereenigingen en ten slotte een tweede groep Pyreneeschc ruiters. Volgens bericht aan „De Maasbode" zijn processie en sluitingspleclitigheden uitmuntend verloopen, een diepen indruk bij allen achterlatende. Het weder was droog docli met dreigende wolken. Te zes uur na afloop processie gaf de kardinaal legaat den zegen met het Aller heiligste vanaf het altaar vóór de Basi liek. Pastoor C. Luykx. f Zaterdagmorgen overleed plotseling te Roosendaal de zeereerw. heer C. Luykx, pastoor der parochie van den H. Antonius van Padua. Geboren in 18G1, werd hij in 1886 priester gewijd, is sub regent van het Klem-Seminarie „Ypelaar", daarna kapelaan te Breda geweest en was sinds 1903 pastoor te Roosendaal. Goes. De reorganisatie van het openhaar o-ndelrwijs hier ter stede heeft de openbare onderwijzers in actie gezet, om het plan door twee schoolopzie ners, in het belang van het openbaar onderwijs aan B. en W. aangeraden, onder elkaar, vrij van aanstokerijen en ophitsin gen, met elkaar te bespreken? Mis lezer, om er tegen te ageeren in'een openbare vergadering, waarbij de heer H. Groene,- wout. uit Amsterdam eens zal komen zeggen wat men in Goes te doen en te laten zal hebben. Hebben de Goesche onderwijzers zoo weinig in hun maïs, dat d© agitatie tegen de reorganisatieplannen met vreem de hulp moet worden gevoerd? Maar 't is waar, agitatie voeren, is ook heel iets anders dan actie voeren. „De Zeeuw" drukt in zijn jongste Zater- dagntunmer het breed gemotiveerde voor- patel van Burgemeester en Wethouders aldus af: i Zaoals wij U reeds mededeelden in ons: voorstel van 19 Juni j.l. beqtaat bij ons geen bezwaar tegen eene fupie van de scholen B, en C en vooral opk na het gehoorde in die hierbovenbedoplde bijeen komst op, 15 Juli j.l. zijn wij' veaiSitea'Kt in onze meening, dat zulk een fusie heli onderwijs ten goede zal komen en opk zeea- wei uitvoerbaar is. .Wij wjemsqhen vooral op' den voprgrond te .stellen, dat jyij ons; hij dez,e reoï-, ganisatietpjannen geenszins laten leiden door bezuinigingsideeén en liet zal U voor zeker nu ook wel reeds duidelijk geworden zijn, dat bij1 den heer Districts-school- opziener uitsluitend de bedoeling yopr- zit, ons openhaar onderwijs, :te verbe-s teren, hetgeen inderdaad gewensebt js, vooral nu door het vertrek of aanstaand vertrek van drie schoolhoofden het meest gunstig tijdstip daartoe is aangebroken. De door den heer. Distri,c;ts;-schootop;- ziener aangegeven middelen vinden ook volkomen instemming hij den heer Arron dissement,s-schoolopziener en jyerti opk reeds voor eenige jaren, door laatsiges noemden ambtenaar op; eene. noodige re organisatie meermalen gezinspeeld. Vooropstellende dus, dat het verkrijgen van goed onderwijs hoofddoel is, zoo sluit dit volstrekt niet pit, dat de financiën: der gemeente, daarmede niet tevens ge baat kunnen zijn, .hoewel wij' dienaan gaande vooreerst geen vaststaande cijfers, noch zelfs eene globale berekening kun nen geven, aangezien een en ander van velerlei factoren afhankelijk is, zoowel wat de ontvangsten als ook de uitgaven betreft. Wat nu de samenvoeging dor leerlin gen van B, en C aangaat, zoo hoorden wij het bezwaar noemen, dat daardoor kinderen, die thans ,op; school B, zijn, die school zonden verlaten. Wij kunnen dat bezwaar niet deelen en wijzen daarbij' op het feit, dat reeds tal van jaren, het onderwijs in de handwerken, gelijkelijk aan de meisjes van de scholen B, en C wordt gegeven, zonder dat zulks oojt, ook niet van de zijde der ouders, tot eenige moeilijkheid aanleiding gaf. Even min hoorden wij daarvan bij: net herha- lingsonderwijs. Ook de openbare bewaar school herbergt kinderen, afkomstig uit gegoede en mingegoede gezinnen en steeds leerde de ondervinding, dat de minderen er beter van werden en de beter-gesitueejr- den voorzeker niet slechter. Klachten kwamen, niet voor. Hadden wij in ons voorstel van 19 Juni j.l. nog eenige bedenkingen tegen de tot stand koming van een M.U.L.O.-sohool door de samenvoeging van school A en de Meisjesschool, zooi erkennen yvij vol gaarne te dien opzichte geen vrees meer te koesteren, na het zakelijk en overtui gend betoog van heeren schoolopzieners, waarbij door den An;ondissements-schoiol- opziener neig .werd verzekerd, dat het voorgedragen reorganisatieplan het beste is, dat wij voor het openbaar onderwijs kunnen krijgen. Wij moeten er tevens met nadruk opi wijzen, dat het onderwijs tot heden dooi de leerlingen van de Meisjesschool ge- noten, onverkort ook op de M.U.L.O.- sohool zal worden gegeven, nog aange vuld met het onderricht in gymnastiek, teekenen en zang. Mag dus al de Meisjesschool in hare tegenwoordige vorm verdwijnen, zop zal dan toch daarvoor eene inrichting in de plaats komen, waar ook yoor de meisjes nog beter en uitgebreider onderwijs wordt gevonden, dan tot heden aan de Meisjes school gegeven kon werden. Wij hebben de eer U alzoo voor te stellen te besluiten tot de fusie der scho len B en C en het stichten van eene volledige M.U.L.'O.-gchool dooi- opheffing van school A, eqn en ander zooals dit nader is uiteengezet in het hierbijgaand schrijven van den heer Districts-scliool- opzienei' van 22 Juli 1914, no. 392/1004. Ten aanzien van' de overgangsmaatre gelen met betrekking tot de M.U.L.l0.ti school, hebben wij de eer, U, na gehou den bespreking mot den heer Districts-1 schoolopziener, het navolgende voor to stellen a. ischool A op- te heffen met ingang van 1 September 1915; 1). bedoelde school te voegen hij de Meisjesschool, en daarvan te maken een negenjarige M.U.L.O.-sehooI met faculta tieve 10e en 11e klasse; mej. Van den Bosch te doen fup- geeren als tijdelijk hoofd der meis'ejs- school, totdat een hoofd der M.U.L.O.- sohool zal zijn benoemd; d. tot zoolang de ,4e en 5e klasse der meisjesschool /totaal 10 leerlingen) te combineeren, Waardoor het onderwijs toch kan worden gegeven door dene an dere verdeeling der leervakken over do verschillende onderwijzeressen. Tijdens lipt overgangstijdperk blijven dus school A en dp Meisjesschool geheel gescheiden en behoeft fle le klasse den Meisjesschool niet te worden onderge bracht bij de 7de klasse van school A. Aan de raadsleden is een vertrouwe lijke circulaire gezonden, waarin betoogd wordt, dat het niet goed is een M. U. L. 0.- school te stichten en de opheffing der meisjesschool wordt, afgeraden, terwijl be zwaren worden ontvouwd tegen fusie van school B on C. De circulaire is namens de afd. Goes van Volksonderwijs onderteekendI. G. J. Kakebeeke en C. ,1. Snouek, laatstgenoem de openbaar onderwijzer to Goes. Vlissingen. Aan het toelatingsexamen tot de voorbereidingsklasse aan de Zee vaartschool werd door 19 eandidaten deel genomen. Toegelaten zijn: J. de Blok, J. Bondewel, B. van Gelder, M. van Gent, D. M. Piera, A. Siebenga, J. Spapé en P. van Tol. Zaamslag. Verleden week werd de open bare School in de kom der der gemeente bezocht door den heer arrondissements schoolopziener en een Deensch officier. Deze laatste wenschl e eens een Holland- sche School te zien en was over het be zoek zeer voldaan. Stoppeldijk. Voor de vacante betrekking van Hoofd der School in de wijk Paulus- polder hebben zich vier sollicitanten aan gemeld. Schore. Zaterdag werd door B. en W. onder toezicht van den lieer H. van Koeveringe Jz. gcmeenteopzicliter aanbe steed de werken der O. L. School. Ingeschreven werd door de heeren Ja- cobes Paasse f 1965, A. Geluk, f 1833, A. Bierens, f 1815 allen te Schore. Gegund aan A. Bierens. Drankbestrijding te Hulst. Voorzeker getuigt het van moed van de jonge veieeniging van R. K. Drankbe strijding in iZ. VI. 0. D. om in deze streek, waar zooveel gedaan wordt om hierverhruik te bevorderen, waar herber giers en .brouwers zulk een machtigen invloed uitoefenen, dn het openbaar op te treden om het drankmisbruik tegen te werken en misbruik te' bestrijden. Wie voor een paar jaar had durven bewenen, dat in Hulst met succes een drankbestrijdersmeeling zou kunnen ge houden worden, hij zou bespot en uit gelachen zijn geworden, zooals hijl uitge lachen werd, die in een herberg een glas' melk of limonade durfde vragen. Hoe kunnen in een paar jaar de ideeën zoo veranderen? Dat is geen bloot men- schenwerk, hier is duidelijk Godes hulp en medewerking merkbaar. Om 2 uur werd, na aankomst van den trein uit Ter Neuzen, aan het station een .groot» stoet, gevormd, bestaande uit 15 verschillende vereenigingien en cor poraties. Wij merkten op. de Mariaver.ee- niging van Sluiskil, Westdorpe, Clinge en Ter Neuzen, de Kruisverbonden van Clinge, Ciraauw, Hontenisse, Hulst. Sas van Gent en Ter Neuzen. Onder het zin gen van een paar liederen uit den So- briëtasbundei trok men naar de kerk, waar een plechtig Lof werd gezongen, waar onder de ZeerEerw. heer Br. J. VullingS te Antwerpen in prachtig1 Nederlandseh ©ene boeiende rede hield over „Die Drank bestrijding beschouwd van godsdienstig) oogpunt". Uitvoerig besprak de gewijde spreker bet verband, dat er is tusschen onzen lijd en den godsdienst. Duidelijk toonde hij aan, dat het een der eerste christelijke plichten is op te- treden teg)en den gevaarlijken drank in onze samenle ving. In de matigheid ligt onze kracht. Dit is eene voorwaarde van volkswel vaart en van een Katholiek leven. On matigheid voert tot onverschilligheid', ongeloof en is de verleidster tot zonden. Tenslotte toonde hij: aan, dat de drank bestrijding is een Katholiek© zaak, die gesteund wordt door paus en bisschoppen. Na het Lof werd de stoet weder op gesteld, trok zingende door verschillende straten naar eene weide buiten de poort, waar een spreekgestoelte was opgericht. De voorzitter, de heer G. Adriaanaens, deelde onder applaus der vergadering mede, dat van Monseigneur Hopmans, den nieuwen bisschop van Breda, een schrij ven was gekomen, waarin hij Gods zegen afriep op het verdienstelijk werk. De geestelijk adviseur, de WielEerw. heer J. Hamerlijinck, brengt ©en woord van huid© voor de groot© opkomst ondanks het zeer ongunstige weder; waarna hij het woord gaf aan den heer A. Engels1 te Leiden, die behandelde „De Drankbestrijding be schouwd van maatschappelijk standpunt". De heer Engels had de zaak breed op gevat en in eene boeiende rede, die meer dan een uur duurde, toonde hijl aan, dat in het moderne leven, dat den mensch lichamelijk en geestelijk zulke hoogb eischen stelt, het gebruik van sterksl dranken aJlerverderfelijksti is. Hij itoon'l) aan den verderf el ijken invloed van den drank op den arbeider, op. de geestelijke ontwikkeling. (Hijl (wijst op de ontzagge lijke ellende, hetwelk de drank aanbrengt in het maatschappelijk leven, in' het buisi- gfezin. Ttenslotte (wekt hij allen op 4idi te worden van Kruisverband of Maria- vereeniging. Om half G werd in de zaal van den heer Nelemans eene vergadering gehouden voor mannen. Daar trad als spreker op de heer Ch. .v. d. Bilt uit Dien Helder, die behandelde „Drankbestrijding". Spr. zeide als oud Zeeuwsch-Vlaming gaarne .op te treden met dit onderwerp. De ziel van tien Zeeuwsch-Vlaming is ,in dein grond der zaak goed alleen er wordt te veel gedronken, wat spr. nader zal bewijzen. 0, als de stroom in goede richting geleid werd van dit kloek krachtig ras, ware een schoon volk te kweeben. Laat ons begin nen hij. het kind: de .ouderen zijn soms zoo vast geroest in hunne gewoonten. Maar het kind, het volk der toekomst, moet opgevoed worden in anderen geest. Zijn belang ien dat der maatschappij brengt dat mee. Spr. gaat na van hoeveel kinder leed tie dronk de oorzaak is. Juist om dat zij zooveel deernis hebben m>et het onschuldige kind dat onverdiend lijdt dringen de drankbestrijders .op opvoe ding 'in geheel-onthouding aan. Lichame lijk en geestelijk wordt het volk gedege nereerd als het kind drinkt. En dat dit voorkomt is spr. genoegzaam bekend. Meer da.n leien enquête heeft dit bewezen. Daar is veel ellende, die niet weggenomen kan Worden: dan buigen wij liet hoofd en zeggen: ,,'tis Gods wil". Maar de ellende door de drank veroorzaakt is niet Inoodig en wij: willen ze trachten te voorkomen door de opvoeding van een drankvrij1 geslacht. Wij willen de ouders toeren hoe alco holische dranken groot nadeel kunnen toebrengen naar lichaam en geest. Spr. licht dit uitvoerig toe. Het kind moet gewaarschuwd tegen den verleider die. rondgaat met den beker van schijnvreugde, die zoovelen ten verderve lijdt. Die moderne drankbestrijding wil den onderwijzer warm maken voor de groote zaak dier drankbestrijding. De jon ge menschein mogen niet de wereld in, zonder .ernstige waarschuwing. Spr. zet verder uiteen waarom een drankvrij© .opvoeding 411 't voordeel der gemeenschap zijn .zal. Er 'komt dan ook wat meer tijd en be langstelling voor godsdienstig en zedelijke opvoeding, zoo noorlig in onze dagen. Velen trekken van het platteland naar de stad en als zij dan niet goed onder legd zijn, gaan zij verloten voor God en Kerk. Drankbestrijding helpt fiere zelf bewustheid kweeken, zal meehelpen om onze Roomsohe jongens en meisjes belij ders te maken van een beginsel, dat de eeuwen door, zulke heerlijke vruchten af wierp. In een vurige peroratie dringt spr. er op aan, de jeugd op hei voeden in geheel onthouding terwille van het kind zelf, terwille der maatschappij', terwille van God. In het patronaatsgebouw hield mej. C. J. Vetter uit Zutfen v.oor een stamp volle zaal met dames ©ene rede over rede over hetzelfde onderwerp. Van 25—27 Juli. GOES. Huw. afk.: 25, Cornells Timo- theus Ruben, 27 j. jm. te Goes en Alida Johanna Takens, 27 j. jd. te Arnhem. Geboren: 25, Pieternella, d. v. Dirk Roose en Francina Vereeke. Overleden: 27, Pieter Leendert van Da len, 25 j., ongeil. MIDDELBURG. Bevallen: W. de Rijke, geb. Meliefste, z.; M. P. van Opdorp, geb. Betton, z.; A. C. Adamse, geb. O11- wijn, z. Gent, 24 Juli 1914. Ter veemarkt van Woensdag en Vrijdag werden te zamen geteld te koop gesteld 2 schapen, 0 lammeren, 0 geiten, 190 kalveren, 1024 vette varkens, 26 loopers, 791 biggen, 0 melkkoeien, 7 groote ossen, 151 jonge ossen, 160 vaarzen, 115 vette koeien, 225 stieren, 151 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1.92 a fr. 2. idem 2e qual. fr. 1.75 a fr. 1.83;koeien- vleesch fr. 1.58 a fr. 1.75; idem 2e qual. fr. 1.a fr. 1.50, stierenvleesch fr. 1.67 a fr. 1,75kalfsvleesch fr. 2.a fr. 2.33 scliapenvleesch fr. 1.70 a fr. 1.80; lam- merenvleesch fr. 0.— a fr. 0.varkens- vleesch fr. 1.37 a fr. 1.43. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.48; stieren fr. 1.15; kalveren fr. 2.32. Versch roet fr. 0.42 a fr. 0.56 en meer volgens qualiteit. (M. Crt.) Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 25 Juli 1914. Oomskinderenpeer 10 a 16 ct., Jan Baas 8 a 10 ct., Zomer touwtje 8 a 11 ct., Keizerinnen 6 a 8 ct., Iloningbekers 5 a 9 ct., Codem Iverwick 7 a 9 ct., IJellow Transparante 9 a 14 ct., blauwe pruimen 8 a 12 ct., citroen pruimen 8 a 16 ct., rood© pruimen 8 a 10 ct., alles per K.G., perziken 2 a 5 ct. per stuk, kruissbessen 3 a 5 ct. per K.G., augurken 20 a 30 c.t.ct. per 100, a.juin fl per kin, boonen 6 ct. per K.G., aardappels 2 a 3 ct. per K.G., morellen 12 41 15 ct. per K.G. Tholen, 25 Juli 1914. Ter graanmarkt van heden was tarwe f10.a f 11.wintergerst f7.af8.— zomergerst f 0.— a f 0.—, haver f 7.— a f 8.—, karwei f 14.— a f14.50, alles per 100 kilo. Voorts rogge f 5.a f 7.witteboonen f 0.a f 0.bruineboonen f 0.a f 0.—, kleine erwten f 0.a f 0.— kroonerwten f 0.a f 0. - aardappelen f2— a f3.—, uien f2.a f4.alles per H.L. (M. Ct.) IJzendijke, 25 Juli 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer klein met goeden omzet, bij onveranderde prijzen. Koolzaad 50 cent lager. Men besteedde voor Nieuwe Tarwe f 10.a f 11. Jarige Rogge 0.a 0. Nieuwe Rogge 6.50 a 6.75 Nieuwe Wintergerst 0.a 0. Nieuwe Zomergerst 0.a 0. Haver7.75 a 8.25 Paardenboonen 8.50 a 0.- Groene Erwten 0.a 0. Kroonerwten 0.— a 0. Koolzaad15.25 a 15.75 ROTTERDAM, 27 Juli 1914. Binnenlandsche granen. Tarwe matig aangeboden, hooger be taald. Wilhelmina f 10.75 f 11, overige soorten f 10 a f 10.50, lijnzaad, karwijzaad en e,rwten vorige prijzen. Buitenlandsche granen. Mais. Grove Donau loco; f155, Gal- fax loco f 155, La Plata Juli-lev. f 152, Aug.-lev. f 146, Sept.-Dec. lev. f 140, Jan.- Apr. lev. f 141, Odessa stoomend f 155. 'Eieren. Zeeuwsche f4.30 a f4.60, Overmaassche f4.75 a fö per 100 stuks. V ark ens. Aanvoer 1052 stuks. Prijzen 221/2 a 23 a 23V2 ets., lichte voor ex port 20 a 22 ets. Aardappelen. Brielsche kralen f3.30 a 3.50, Zeeuwsche eigenheimers f2.50 it f2.70. Geld. blauwen f2.90 a i' 3.10, Fiiesche eigenheimers f 2.40 A f2.60, West!, schoolmeesters (zand) f 1.60 a f 1.80. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. Vlas. Geen aanvoer. Meel. Aanvankelijk kalm waren de of fertes einde der week beduidend hooger, waardoor de kooplust toenam. De slechte oogstberichten begonnen ook hier stem ming te maken en er kwamen vele bieders tot 25 ct. boven de laagste prijzen. Hier en daar is iets gekocht. Het aantal za ken bleef beperkt. Roggebloem vast, wei nig zaken. Op de beurs handel levendiger. Heden overleed te Tilburg 11a voorzien te zijn van de Heilige Sa- crementen der stervenden mijn geliefde Zuster Mevrouw de Wed. H. JANSSEN-Mes. Mej. M. A. MES. Middelburg, 26 Juli 1914. Geen rouwbezoek. IfMBC** I'1 lossing een lading igjPe^* FRIESCHE TURF; korte, lange en vuuraanmakers. Bestellin gen worden aangenomen bij MART1NUS ROOZE, Groote Kade Goes, en schipper H. E. BLAAUW. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal in de herberg van dhr. M. G. Vekbeek te Hoedekenskerke, des middags 12 uur, in het ten verzoeke van dhr. ANTH. VAN DEN DURPEL: te Hoedekenskerke, Sectie D no. 656, groot 70 Centiaren. Aanvaarding uiterlijk 1 September 1914. b Vruchten te Velde, wassende in de gemeente Hoedekens kerke, als: in den Pikpot. in Ketelaarsbosch. achter 't Armenhuis. Ten verzoeke van dhr. MARs. VAN DEN DORPEL: in den Haverhoek. Onmiddellijk na afloop aan het te verkoopen huis: en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3