4 UIT ZEELAND. 406e Staatsloterij. Laatste Berichten M Bisschopswijding te Breda. In verband hiermee vergaderden Don derdagavond in „de Katholieke Kring" te Breda eenige geestelijken en leekeu ter bespreking van plannen voor de a.s. bisschopswijding. De vergadering werd geleid door den HoogEerw. heer P. Pot ters, pastoor te Breda. Als hoofdcomité werden aangewezen de ZeerEerw. heeren pastoors van Breda met de kerkbesturen. Eveneens werd benoemd een uitv. comité bestaande uit de heerenPastoor dr. A. Smits, voorz.Jhr. de Roy van Zuidewijn vice voorz.P. L. Faes, H. van Wees en Ingenhousz, respectievelijk le en 2e secretaris en penningmeester. Op verlangen van den nieuwbenoemden bisschop zal alles in den grootst mogelijken eenvoud geschieden. Tot alle vereenigingen in het bisdom zal een oproep gericht worden tot deel name. Het ligt inde bedoeling van het comité den Wijdeling des morgens in een zeer eenvoudigen stoet naar de Kathedraal te bege'eiden, terwijl na de consecratie aan den terugtocht naar het bisschoppelijk paleis alle luister zal bijgezet worden. Voorts werden ook plannen besproken tot. bijzondere feestviering, welke nader bekend zullen gemaakt worden („C".) Spoorwegongeval. Men seint ons uit Eerbeek: De personentrein 1088, die te 6.15 uur gisterenavond uit Dieren vertrok naar Hattern, ontspoorde door onbekende oor zaak even voorbij het station. De trein bestond uit locomotief en' drie personen rijtuigen. De locomotief kwam dwars over de rails te liggen, doch de Waggons bleven overeind. Alle assen braken. De reizigers werden door een hulptrein afgehaald en naar Apeldoorn overgebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, slechts de machinist en de slokor bekwamen lichte kwetsuren. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Het treinenverkeer ondervindt vertraging. Goes. „Euphonia" zal Woensdagavond a.s. bij gunstig weder in den tuin der Soc. V. O. V. een concert geven voor hare kunstlievende leden, waarbij onder staand programma zal worden uitgevoerd. 1 „Halsteren's Festivalmarsch" J. R. v. d. Glas 2 Ouverte„Célimène" F. Boisson. 3 „Valse des Ombres" P, Ségo. 4 „Ballerina", Fantaisie de Ballet, (Con coursnummer), J. Muldermans. 5 „Si tu veux Marguérite". Marche populaire, A. Valsien. 6 Ouverte„La Saöne (Con coursnummer) H. Bourrellis. 7 „Les Roses" Grande Valse A. Preckker. 8 Grande Fantaisie sur: „Si J'etais Roi" W. v. Perck. 9 Finale. No. 4 en 6 zijn de nummers waarmede „Euphonia" te Breda op het internatio naal concours 16 Augustus a.s. om den prijs zal kampen. Zondagavond gaf de harmonie „Eupho nia" in den tuin van de Soc. V. O. V. onder leiding van haar directeur dhr. J. Horst, een volksconcert. Hoewel het den geheelen dag steeds buiïg was, mocht het Euphonia toch gelukken het geheele programma onder begunstiging van droog weer af te werken. Het programma werd ingezet met de populaire polka-marsch „Si tu veux" van Marguérite die zeer in den smaak viel. Het programma werd goed afgewerkt. Jammer echter dat de Har monie zich Zondagavond moest bedienen van een hulp groote-tromslager, waardoor er wel eens een enkele slag buiten het tempo viel. Dinsdag 28 Juli maken de leerlingen van school B een uitstapje naar Vlis- singen. Des avonds zullen zij met de trein van half negen arriveeren, alwaar zij dan zullen worden opgewacht door Euphonia. Dezer dagen werd gemeld, dat bevorderd was tot commies 3e kl. bij de P. ien T. de heer J. Andriessen Rzn., commies 4e kl. Men verzoekt ons, ter voorkoming en opheldering van misver stand, mede te doelen, dat genoemde heer Andriessen niet in Zeeland werkzaam is. -Zaterdagmiddag half vier had de landbouwer D. K. het ongeluk een klap te krijgen van een jong paard, van den heer Lenshoek van Kloetinge, dat in een waggon aan het station geladen zou wor den. D>e man sloeg bewusteloos ter aarde. Dr. Coenen verleende den man, die in ©en goederenloods ondergebracht was, de eerste hulp. Zijn toestand baart geen zorg, ofschoon de hoofdwonden vrij ern stig zijn. (Z.) De raad dezer gemeente komt Don derdagavond a. s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling der navolgende agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Reorganisatie van het O. L. Onderwijs. 3. Voorstel tot het nemen van de gemeentereiniging in eigen beheer. Jubileum „Hosanna". Za terdag 1 Augustus zal het 25 jaar ge leden zijn, dat het muziekgezelschap „Ho sanna" werd opgericht. „Hosanna" is voortgekomen uit de toen maals bestaande Chr. Jongel. Vereen. Openb. 3:11b; en bleef als onderdeel vanaf de oprichting in Aug. 1889 tot Juni 1892 daaraan verbonden. Na 'dien tijd trad „Hosanna" zelfstandig op. Van de heeren oprichters is opi heden alleen de heer H. Janse Bz. nog aan de vereeniging verbonden. De heer G. Hartog, bij de oprichting tot voorzitter gekozen, werd na zijn vertrek naar Ame rika in 1892 vervangen door den heer L. de Beste, die tot op heden als zoo danig in functie is. Als le directeur was aan het gezel schap verbonden de heer P. de Jonge Jz., van Augustus 1889Augustus 1891, waarna hij vervangen werd door den heer P. I. Kievit van Wilhelminadorp. Deze heeft slechts kort de muzikale leiding der vereeniging gehad, daar hij wegens verandering van woonplaats meest be danken als directeur. Na hem trad (in 1892 als directeur op de heer L. de Beste, voornoemd, welke 'tot 1907 als zoo danig aan „Hosanna" verbonden bleef, waarna op zijn voorstel besloten werd de directie op te dragen aan dhr. C. Anderson. Deze is van dien tijd af als directeur aan „.Hosanna" verbonden. In October 1907 besloot de vereeniging de harmoniebezetting te veranderen in fanfare. „Hosanna", klein begonnen, kan thans wijzen op een goede bekendheid, zoowel in de provincie als daar buiten. Donderdag a. s. hoopt het gezelschap ©en Feestc-onoert te geven in den tuin der sociëteit V. O. V. Op het programma van dit concert komt als no. 1 voor: Feestouverture, gecom poneerd door den heer J. C. Anderson ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van „Hosanna". Middelburg. Op het politiebureau al hier vervoegde zich Zaterdag' zekere de W., die zich kwam beklagen over het een en ander. Toen het antwoord niet naar zijn genoegen was, werd de man lastig en Tiet ging zelfs zoo ver, dat verbaal tegen hem moest worden opge maakt wegens het niet op bevel zich van liet bureau verwijderen. Even latei- was de man in de Langedelft en in de Segeerstraat, waar zich een volksoploop rondom hem verzameld had. Toen Lij wei gerde zich uit dezen volksoploop te ver wijderen op last. van den commissaris, werd hij wederom verbaliseerd. Voor de a.s. Landbouwtentoonstel ling heeft de lieer Jan Morks een feest- marsch gecomponeerd, welke getiteld is „Viva Zelandia" en die op de verschil lende matinees en concerten, welke ge geven zullen (worden door liet Middel- hurgsoh Muziekkorps, zal worden uitge voerd het korps geeft iederen dag een matinee en ©en concert. De politie alhier heeft, aangehouden zeker© de V„ di© echter na het betalen eener nog Verschuldigde boete weder in vrijheid werd gesteld. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op de tooneeluitvoering van den St. Petruskring pp Dinsdag en Donderdag dei- volgende week. De goede roep, die van deze tooneeluitvoeringen uitgaat wettigt de verwachting, dat ook ditmaal zeer ge.- zellige avonden door den Kring zullen worden verschaft. In het Schuttershof te Middelburg is gisterenmiddag eene meeting voor staats pensioen gehouden uitgaande van de federatie Middelburg Vlissingen der S.D.A.P. Tegen half drie was de tuin met eenige honderden meeting gangers gevuld toen liet muziekgezelschap Exel- sior met een paar vroolijke marschen de bijeenkomst opende. De heer L. Onderdijk, voorzitter der federatie deelde vervolgens mede dat vertegenwoordigd waren 45 organisaties met 4000,' leden en gaf hierop het woord aan mevrouw Wolf Buijs, die de geschie denis van den strijd voor het staatpen- sioen memoreerde en vervolgens de wet Treub, waarvan zij erkende dat liet, liet eerste ontwerp is waarin staatspensioen staat, besprak en er de gebreken van opsomde, die er volgens de S.D.A.P. in zijn. Deze spreekster eindigde met een op wekking tot aansluiting bij de partij en tot strijd niet alleen voor staatspensioen, maar tevens voor a les, wat de arbeiders klasse kan opheffen. Nadat wederom een paar nummers muziek waren gemaakt, trad als spreker op de heer G. Middelburg uit den aard, die er vooral op wees dat men niet moest mede doen met lien, die met alle kracht de wet Treub willen doen vallen, want dan wordt binnen twee jaar de wet van Talma van kracht en dit zou spreker nog veel erger vinden dan de wet Treub, men moet trachten de wet Treub zooveel mogelijk te verbeteren. Na afloop der meeting werd met een twintigtal ontplooide banieren een optocht door een groot deel der stad gemaakt, waarbij het ons trof dat geen doeken met opschriften betreffende het doel der betooging werden medegevoerd. Hedenmorgen is men op de Markt met het opslaan der kermis begonnen; behalve de jaarlijks terugkeerende kra men komen er dit jaar nog een mroplaaii, een tent voor spiritisme, een glasblazerij, een acrobatentent, een dikke dame enz. In de vergadering van den Raad der gemeente alhier, op Woensdag 29 Juli 1914, des namiddags te 2 uur, zullen worden behandeld 1, Notulen; 2. Stukken; 3. Verzoek om ontslag van M. Ossewaarde, als onder wijzer aan school K; 4. Idem van H. L. Gerth van Wijk, als -onderwijzer school G; 5. Idem van H. L. Gertli van Wijk, als leeraar Gymnasium; 6. Idem van dr. L. Hillesum, als leeraar Gymnasium; 7 Idem van G. J. Endhoven, als leeraar aan de Burgeravondschool; 8. Benoeming van -tijdelijke leeraren aan 'de Burgeravond school en Avondschool voor Handwerks lieden; 9. Begrooting van den Armen raad voor 1915; 10. Rekening der Gods huizen 1913; 11. Wijziging begrooting Godshuizen 1914; 1'2. 2e suppletoir-kohier schoolgeld, scholen A, C, G en J, 1913 1914; 13, Voorstel naar aanleiding van eenige adressen inzake het sluiten der kermis op Zondag; 14. Voorstel naar aan leiding van het adres der vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" be treffende het desinfecteeren van hoeken 15. Voorstel tot verhuur van perceel 11 nr. 204 in de St. Janstraat; 16. Voorstel tot hel, doen draaibaar maken van ramen aan eenige schoollokalen; 17. Idem inzake het rlestaureeren van den gerei van de voormalige Bank van Leening in de St. Janstraat; 18. Slachthiiiskwestie. Vlissingen. Betreflende de vergadering van den gemeenteraad van Vrijdagmiddag vermelden wij1 nog liet volgende: Alvorens met de te behandelen punten aan te vangen werd d-e heer M. van der Beke Callenfels, hoofdcommies ter secre tarie, als waarnemend secretaris beöedigd. Tot keurmeester werd definitief be noemd W. Pronk Jr., ilians tijdelijk als zoodanig werkzaam. In 'bet reglement van orde voor den gemeenteraad werd een© wijziging aange bracht, waardoor in het vervolg de be grooting in twee door den raad te vormen afdeelingen zal worden behandeld alvo rens zij in openbare behandeling komt. Eene wijziging in de regeling der jaar wedden der secretarie-ambtenaren werd uitgesteld lot de volgende vergadering. Een verordening regelende het gebruik van kranen en materiaal op de haven terreinen werd vastgesteld zooals B. en W. haar voorstelde. Aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk werd tegen een retributie van f25 per jaar vergunning verleend om aan de Noordzijde der kerk, naast liet huis van Ja,min, een [basse cour met. toegang tol de St. Jacobskerk aan te brengen, doch geweigerd -om dit ook te mogen doen aan de Westzijde tegenover de Kerkstraat. In de reglementen voor de Iloogere Bur gerschool en de Handelsschool werd de bepaling -opgenomen, dat leeraren aan die scholen geen privaatles mogön geven aan leerlingen dier scholen, zonder daartoe vergunning van B. en W. te hebben ver kregen. Niet werd voldaan aan den door B. en W. uitgesproken w-ensch, dat de raad zicli in princijie zou uitspreken of hij! met. de meerderheid van B. en W. is voor wijziging van de verordening op de hef fing ©ener belasting op de openbare ver makelijkheden in die voege, dat in het vervolg geen vaste som per voorstelling doch een percentage der bruto ontvangst zal worden geheven, of met de minderheid van het college, dat liever het bestaande vaste tarief wil verhoogen. De raad wilde alvorens le lieslissen in kennis worden gesteld met de vermoedelijke kosten van inning van de percentsgewijze (e heffen belasting. Goedgekeurd werden de door B. en \V. voorgestelde wijzigingen in de verordening op heffing van schoolgeld voor het lager onderwijs, aangebracht in verhand met door Ged. Staten gemaakte aanmerkingen, behalve het doen vervallen van art. 6, dat aan B. en W. de bevoegdheid geeft om kinderen, die volgens den aanslag hunner -ouders in den hoofdelijk-en omslag op een school zouden moeten gaan, waar voor hen geen plaats meer is, op een andere school te plaatsen, welk artikel was aangenomen om de te gioolo klasse te voorkomen. De raad handhaafde dit standpunt. Tenslotte werd tegen eene vergoeding van f 100 per jaar aan liet hoofdbesluu der posterijen en telegrafie (vergunning ver leend tot het plaatsen van een station met seinpaal voor draadlooze telegrafie o-p den voormaligen gevangentoren op den Boulevard. Ernstige mishandeling. Het was Zaterdag de laatste kermisdag alhier en deze dag is treurig ge ëindigd. Te ongeveer kwart over twee, juist nadat de politie de kermisvermake lijkheden en de tapperijen gesloten had, heelt de 39-jarige schoenmaker S., op het. Droogdok, vermoedelijk met een schoen makersmes zijn 33-jarigen zwager de K„ met wien hij in twist was geraakt, in den buik gestoken. De verwonde is ver voerd naar de 'woning van den in de buurt wonenden dr. Smitt, alwaar h-et eerstjo verband werd gelegd en alwaar den ver wonde door den commissaris van politie no-g een kort verhoor kon worden afge nomen. De verwonde is hierop p-er bran card naar het St. Joseph-ziekenhuis ver voerd, alwaar dr. Staverman een dadelijk operatief ingrijpen noodzakelijk achtte. Naar wij vernomen is da lever van het slachtoffer geheel doorboord en heeft hij door een inwendige verbloeding heel wat bloed verloren. Zijn toestand is hoogst zorgelijk en wordt door den behandelden medicus een verder verhoor of confron tatie met den verdachte verboden. De verdachte, die na het plegen van zijn daad naar zijne woning was gegaan, is daar denzelfden macht door de politie gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Heinkenszand. Raadsvergadering op Vrijdagavond 24 Juli, onder voorzitter schap van den burgemeester. Dhr. L. Kloosterman wordt beëedigd, gecomplimenteerd door den voorzitter en de heeren raadsleden en neemt daarna zitting. De presentielijst wordt gesloten. Alle ledien zijn tegenwoordig. Notulen dei- vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken medege deeld en voor kennisgeving aangenomen. Tot wethouder wordt met 4 van de 7 stemmen gekozen dhr. Iz. Uijterschout. Op de heeren J. Dominicus, H. v. Iwaarden en L. Kloosterman werden ieder 1 stem uitgebracht. De benoemde neemt deze betrekking aan onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen. 3 recla mes tegen aanslag-en in den hoofdelijken omslag worden behandeld. Op 2 wordt afwijzend 1 gunstig beschikt. De gemeente- rekening voor 1913 wordt door B. en W. aangeboden in ontvang op f 28253.165 in uitgaaf op f 27412.58, geed slot f 810.585. f9.?2 lioofd. omsl. wordt als nog te ver halen en f95.935 als oninbaar gebracht; Hondenbelasting wordt f 2.oninbaar ge bracht. Als commissie voor 't nazi-en dezer rekening worden aangewezen do heeren II. v. Iwaarden, J. Boonman en L. Kloos terman. In verhand met uitgevoerde wer ken in de O. ;L- school wordt d-e begrooting voor 1914 gewijzigd. Oji de voordracht v-oor 2 te benoemen zetters worden ge bracht no. 1 dhr. Iz. Uijlterschouut (aftr.), no. 2 dhr. Iz. Cappon (aftr.), no. 3. dhr. W. van Veen ©n no-, 4 dhr. A. Nijsse Gz. Hierna wordt de vergadering gesloten. (Z.) Nisse. Voor de betrekking van gemeen teveldwachter alhier hebben zich niet minder dan 61 solicitanten aangemeld, Rilland-Bath. Vrijdagavond word onder voorzitterschap van den EdelAclitb. heer L. J. Lucasse, burgemeester dezer ge meente, in de zaal van dhr. J. Rottier een ledenvergadering der bouwv-eieoniging „Rilland-Bath" gehouden. Tegenwoordig 17 leden. D-e statuten werden vastgesteld en daarop zal de koninklijke goedkeuring worden aangevraagd. Voorlezing werd ge daan van een schrijven van don heer De Jong, bouwkundige te Rotterdam, welke zich aanmeldt om tegen billijken prijs goede en gezonde woningen te bouwen, alsmede van 6 ingekomen brie ven van leden met opgaaf welke wo ningen zij verlangen. Definitief werden lof bestuursleden gekozen de heeren: I J. Lucasse, F. M. Boot, M. van Liere, W. Griep, A. A. Mol, M. J. I'. Weststrate en J. Nieuwd-orp. De heer F. v. d. Wege vraagt welke de huurprijs ongeveer zal wezen van de te bouwen woningen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit waarschijnlijk f 1.60 a f 1.70 per week zal zijn. Door den heer Weststrate wordt nog gevraagd, of het ook mogelijk is, dat door de Vereeniging te Batli wordt gebouwd het,geen door den voorzitter toe stemmend wordt beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. (Z.) In de j. 1. Zaterdagvoormid dag gehouden vergadering van den Baad dezer Gemeente, onder voorzitter schap van den heer burgemeester, werd na een geheim© vergadering, in de her opende vergadering besloten den aanslag m den Hoofdelijken omslag van P. A. van Boven, C. de G off au Jz., J. van Wee-Ie en Johs. van de Linde te hand haven, terwijl J. Deurloo, wordt terug-ge bracht naar de 12e klasse. Ontheffing der hondenbelasting wo-rdt verleenil aan A. van Nispen, eveneens aan J. de Bout, van zijn Hoofd, omslag. De overeenkomst der gaslevering aan Kruiningen voor h-et gehucht „Oostdijk" wordt overeenkomstig -opmerkingen van Gcdep. Staten gewijzigd. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt goed gekeurd niet een post van ontvangsten a 1 1952,2ir/2 en uitgaven eveneens f 1952,211/2, voorts He rekening van ge noemde instelling, waaruit blijkt dat in 1193 is ontvangen de som van 12180,49 en uitgegeven f 1685,15, zoodat in kas is een goed slot van f495,34. De igemeente-rek-eiiing wprdt voorloopig vastgesteld in ontvangsten op f 39361,545 ea Uitgaven f39481,78, zoodat overblijft een batig saldo van f 179,766. De begroo- ting 1914 wordt gewijzigd. Besloten wordt geen subsidie te geven aan d-e vereeni ging Nederlandsch Registratuurbureau. Een verzoek om to© te treden tot d-e vereeniging van gemeentebelangen wordt voorloopig aangehouden. Ni-ets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter 11a rondvraag de vergadering. (Z.) Waarde. In de Vrijdagnamiddag gehou den zitting van den gemeenteraad werd een wijziging aangebracht in art. I en 2 van de overeenkomst tot het leveren van gas op tiet gehucht Oostdijk in de ge meente Kruiningen. De muziekvereeniging „Paul Kruger" al hier verkreeg toestemming tot hel plaat sen van een muziektent. De heeren J. Blok Nz. en J. J. Mol, af tredende leden en de heeren J. Pieper en M. Weststrate Chrz. werden voorgedragen als leden van hel college van zetters, die aan de beurt van aftreden zijn op 31 December a. s. De gemeenterekening over 1913 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 14707.92V2, in uitgaaf op f 141.3t.80y2, goed slot f576.12. In verband met het stichten der gas fabriek Oosteinde, had een wijziging plaats van de gemeentebegrooting dienst 1914. (Z.) Poortvliet. Donderdagnamiddag, terwijl de onderwijzer L. Blaas per fiets van hier naar huis (Tholen) reed, had hij, in. do Langstraat alhier het ongeluk dat zijn overjas, die hij voor op zijn fiets had, in zijn voorwiel spon, met dit ge volg, dat hij voorover op de straatstee- nen terecht kwam. I11 bewusteloozen toe stand werd hij door den kleermaker W. C. Gebraad binnen gebracht, waar hij, ongeveer een half uur gelegen te hebben, eenigszins tot zijn bewustzijn terugkwam. Per ordonnans werd zijn vader van het voorgevallene in kennis gesteld, die ver gezeld van dr. Jekel, hem per rijtuig haalde. (Z. Crt.) Tholen. Vanwege de maatschappij tot exploitatie van gemeentebedrijven werden hier gedurende deze week opmetingen en waterpassingen verricht, in verband met liet buizennet der waterleiding. Tevens werd hier Donderdagvoormiddag een con ferentie gehouden, omtrent de verlichtings- plannen. Do heer Bonthuis, directeur dei- gasfabriek van Goes, daartoe uilgenoo- digd, confereerde met de gemeenteraads leden geruimen tijd op liet gemeentehuis, omtrent deze aangelegenheid. (Z. N.) Terneuzen. De geregelde omnibusdienst van de lijn M-echelen—Terneuzen al hier, die de aansluiting voor de treinen en de Provinciale- Stoomhoote'n verze kerde, zal met 1 Augustus a.s. ophouden te bestaan. (Z.) Gas voor het westen van Zuid-Beveland. Door de Maatschappij tot Bouw en Exploitatie van Gemeentedrijven te Utrecht is een plan ontworpen tot stichting van oen gasfabriek voor West en Zuid Zui.l- Bevel: md, omvatlende de gemeenten 's Heer Arendskerke, Heinkenszand, 's Heerenhcek, Borssele, Ovezand, Drie wegen, Ellewoutsdijk, Nisse, 's Graven polder, lp edekeiiskerke, Baarland. Oude- lande en Wolphaartsdijk, alsmede de on- derpfdeelingen dier gemeenten Nieuwdorp, Kwad 11 'a unie. 's lie r Hen Iril.sk'nder.-n, en OudSabbinge. D> betrokken gemeen le lies turen hebben allen daartoe oen plan met toelichtende nota, alsmede kaart van hel ontworpen v-erliehtingsgehied ontvan gen. en 'stelt de Directie zich voor Cle gasfabriek te- stichten te 's Heer Arends kerke, vanwaar onder hoogdruk het gas naar de verschillende gemeenten zal wor den gevoed. Binnenkort zal eene confe rentie dienaangaande worden bijeengeroe pen van d© colleges van B-. en W. dei- betrokken gemeenten, teneinde deze zaak nader met de Directie mondeling te be spreken. le klasse, le lijst. Trekking 27 Juli. I 20000 20783 f 1000: 6692 400: 6487 17281 20840 f 200: 3092 1 Ï002375 5169 7532 10873 13439 19885 f 20: 1016 1064 1075 4047 6323 6334 6385 8937 8.158 8972 8980 20279 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen heneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Middelburg. B., de dader van de te Vlissingen gepleegde ernstige mishande ling is heden middag naar hier overge bracht, en na verhoor door den rechter commissaris naar liét huis van bewaring gebracht. De toestand van het slachtoffer was hedenmiddag iets minder zorgelijk. Londen. Alen meldt: De Servische chef van den -generalen stal Pirtnik, die jn Oostenrijk op zijn thuisreis naar Servië was gevangen genomen, is weer vrijge laten. Petersburg. Nationalisten en Pansla- visten wisten onder aanvoering van een officier, die hen toesprak, een anli- Oostenrij-ksche betooging te organiseeren. Over het .algemeen is van oorlogszuch tige stemming weinig te hespeuren, doc-h is het niet onmogelijk dat. de- Slaven daarin verandering brengen. Parijs. Men .beschouwt thans de po litieke crisis mét gro-oter kalmte. De reden hiertoe ligt hoofdzakelijk in -een persoon lijk ingrijpen van keizer Wilhelm, die Zaterdag in den loop van don dag van liet intreden der crisis op de hoogte was gebracht en zich onmiddellijk king's draacl- loozen weg in verbinding stelde met dei| staatssecretaris Von Jagow, wi-en keizer: opdroeg den Duilschen gezanten -tei Parijs, Londen en Petersburg te berichten, dat de regeeringen der Triple Entente ver zekerd kunnen zijn van de volkomen vre delievende gezindheid der DuitscJie rege-a- ring. Parijs. Uit Petersburg wordt gemeld, dat tusschen den Czaar en keizer Wilhelm een telegrafische correspondentie heeft plaats gehad, waarvan men veel ver wacht voor het behoud van den vrede.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2