KERKNIEUWS. Onderwijs. Muziek. Gemengd Nieuws. tegen 1 uur naar de weide van den heer De Box, waar het feest gevierd zou worden. De leerlingen van de zangschool van den heer O. Lies, zongen Maandag avond op het met planten aardig versier de tooneel van de concertzaal der socië teit V. O. V. verschillende liederen in tegenwoordigheid van ouders en familie leden. Liederen van Ca tb. van Ronncs vormden de hoofdschotel Na de pauze werden kinderdansliederen ten gehoore gebracht. De heer Lies begeleidde zijn leer lingen op het klavier. De zang klonk zeer zuiver en gaf een goeden dunk van de leermethode van den heer Lies. Het Symphonieeoncert op de Groote Markt werd Maandagavond met aandacht door 't publiek gevolgd en had een uitste kend verloop, al dreigde een oogenblik een opkomende donderbui storend in te grijpen. Verschillende nummers o.a. „Leichte Cavallerie" van Suppé werden zeer toegejuicht. Ook het concert, dat „Hosanna" Dinsdagavond op de Groote Markt gaf werd door een aandachtige en ordelijke menigte aanhoord. De uitvoering van het welgekozen pro gramma was onberispelijk. Zondagmorgen vertrok de a fdeeling der S. D. A. P. por boot naar Zieiikzee om aldaar aan een meeting deel te nemen. Bij het vertrek der boot werd door een gramafoon ten gehoore gebracht. Het Nederlandsche Volkslied: „Wien Neerlands Bloed"! (Het Centskr.) Middelburg. Omtrent de restauratie van den zijgevel van het stadhuis aan den kant der Lange Noordstraat vermeldt het gemeenteverslag het volgende Bij het herstellen der omlijsting van de raamopeningen in den betrokken gevel en van de zich aldaar tussclien bevin dende dubbele pilasters bleek een en ander in veel ongunstiger toestand te verkeeren, dan vooruit te zien was, zoo dat de daaraan te verrichten herstellingen een belangrijk grooteren omvang verkre gen dan oorspronkelijk bedoeld was. 'l ot deze uitbreiding- der uit te voeren herstellingen werd echter eerst overge gaan na gehouden overleg te dien op zichte met den Rijksadviseur den heer dr. P. J H. Cuijpers te Roermond In verband met het vorenstaande en het voor de herstelling beschikbare be drag over 1913, konden de tracceringen en omlijstingen van drie ramen geheel, doch de gootlijst boven den betrokken gevel slechts gedeeltelijk in orde worden gebracht, terwijl nog een groot deel van het benoodigde steen- en beeldhouwwerk voor twee stuks dubbele pilasters werd gereed gemaakt. In de vestibule van liet raadhuis wordt een aanvang gemaakt met het herstellen van liet plafond aldaar in zijn oorspron- kelijken toestand. Bloemendag voor „Her wonnen Levenskrach t." De Zon dag te Middelburg gehouden bloemendag had het volgende resultaat. Verkocht werden 500 bloempjes voor een totaal bedrag van f73.28. Een woord van dank aan de dames, die zoo bereidwillig waren de bloempjes te verkoopen. Als ©en bijzonderheid mag wor den gemeld, dat de heer L. die Rijke op tachtigjarigen leeftijd nog ©en voer hooi heeft geladen, wat niemand hem zou verbeterd hebben. „Z." De heer mr. Bergsma, substituut- griffier bij de rechtbank alhier, wien op 5 Mei een zoo droef ongeluk trof, is ge heel hersteld en hoopt binnenkort zijne werkzaamheden weder aan te vangen. •(Z.) Bij het werken in het ruim van het stoomschip „Crown of Granada" kreeg de werkman W. G. een afschuivende balk op een der boenen, hetwelk brak. Per brancard werd de man, op last van een geneesheer naar liet Gasthuis overge bracht. (Z.) Maandag heeft het comité der on afhankelijkheidsfeesten op 5 Mei j.l. zijr, eindvergadering onder voorzitterschap van den heer L. K. van der Harst J Jz. Een terugblik werd geworpen op de welge slaagde feesten en nog eens loffelijk her innerd aan den steun van zoovele zijden ondervonden. De penningmeester, de heer Delzenne, bracht zijn rekening uit, die bleek te sluiten met een voordeelig saldo van f 23.09. De rekening werd do-or de heeren Schuurman en Reudink nagezien en op him advies de penningmeester gedechar geerd. De voorzitter bracht hierop ook hulde aan den penningmeester,' die zich op som mige dagen den moed voelde ontzinken, maar die nu toch nog op zulk een onver wacht gunstig resultaat kan wijzen. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd besloten het saldo over te dragen aan de commissie voor reclame en ver siering, die een tekort heeft van f 43.35. De heer Callenfels bracht eenige woor den van hulde aan den heer Van der Harst. De heer Van der Harst zeide steeds te zullen blijven trachten Middelburg aan gename dagen te bezorgen. De voorzitter deelde mede, dat het da gelijksch bestuur besloten heeft het Al bum, aangeboden door den heer Henning, en reeds vroeger door ons besproken, 1 aan het gemeente-archief aan te bieden, terwijl besloten werd het archief der com missie aan de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" o-ve-r te dragen. Ten slotte verklaarde hij liet comité voor ontbonden, na dank te hebben gebracht aan de pers, die, ofschoon eerst des middags gewaar schuwd, toch ter vergadering aanwezig was. Het programma voor de earrillon- bespeling van den Abdijloren op> mor gen, luidt, als volgt: van 12 Lol 12.15: 1. Lied uit de opera „Die Entfiihrung aus dem Serail"; 2. Arie des Cherubim, uit d© opera „Figaro's Hoch- zeit" bedden van Mozart; 3. Lied ohne Worte, Wenz-el; van 12.15 tot 12.30: 4. La Matinee, Rondo van Busselt; 5. Es isl beslimmt in Goftes Rath, Mendelssohn- Bartholdy; 6*. Ronde Villagoois, Hummel; van 12.30 tot 12.45: 7. Wanderfreaden, 1 Wenzel; 8, Gavotte uit. „Ddx Miniatures" Morks; 9. Tyrolierme, Cursch; van 12.45 tot 1 uur: 10. Serenade, 11. Andante, beiden van Haydn en 12. Fransch Volks lied. Op de schoener „Bethlehem", lig gende aan de Loskade alhier, werd een horloge en ©enig geld vermist, terwijl te gelijkertijd de kok verdwenen was. De kapitein riep de tusschenkomst van den Russischen consul alhier: in, en deze stel de de politie te Vlissingen met het geval in kennis, die gisterenavond den kok aan hield in het bezit van het horloge en een deel van het geld. Daar de diefstal aan boord, dus op Russisch grondgebied plaats had, kan de kok hier niet gerech telijk vervolgd worden en werd hiji heden morgen onder geleide van een hoofdagent naar hier overgebracht en direct aan boord teruggebracht. Daar hij te kennen had gegeven niet naar boord 'terug' te wil len, doch wel naar den consul, werd hij1 geboeid overgebracht. In een gemeente in onze omgeving werd verleden week een zwaar kalf, dat des middags de natuurlijke doud stierf, ■in plaats van het dier van de huid te ontdoen en te begraven, den volgenden morgen aan den plaatselijken keurmees ter ter keuring aangeboden en ondanks dat het dier bij de hitte reeds ongeveer 18 uur dood was zonder geslacht te zijn, voor de c-onsumplie geschikt geacht. Van dit vleesch, waarvan bet volgens des kundigen zeer de vraag is of het werkelijk geheel onschadelijk was, werd o.a. in onze gemeente verkocht. Men zij dus op zij:n hoede en hope slechts vleesch bij' te goeder naam en faam bekend staan de slagers, want ondanks de strenge ver ordening en d-e activiteit van de keur meesters, is invoer als bovenbedoeld niet te voorkomen. Alhier is het bericht gekomen van het overlijden te Groningen van mevrouw M. HuizingaSchorer, dochter van wij len onzen vorigen burgemeester. Zij:, die zich met ons herinneren, wat deze dame alhier heeft gedaan in het belang der vereeniging „Kindervoeding" zullen met ons ten zeerste betreuren haar verschei den op den betrekkelijk jeugdigen leeftijd van 37 jaar. Aan een der huizen op de Markt al hier is een reclamebord aangebracht, nog wel uitgaande van hen, die voor het Rijk soldaten voor het Indisch leger werven. Dit bord ontsiert evenals zoovele derge lijke borden, de omgeving en bij ons rijst de vraag of het niet wenschelijk was dat de gemeente, gezien de desbetreffende be palingen door de Provincie vastgesteld, en de besprekingen in een der laatste raadsvergaderingen, tracht aan deze ont siering paal en perk te stellen. Vlissingen. Tn onze provincie is een comité gevormd voor de vereeniging „Het Nederlandsche Kankerlnstituut." Het Dagelijksch Bestuur van dit co mité bestaat uit de heeren jhr. M. van den Brandeler, voorzitter;, dr. D. Scho-ute, secretaris; -en mr. G. J. Sprenger, pen ningmeester, allen te Middelburg. Verder hebben uit onze gemeente zit ting de heeren jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke; P. J. Siegers en dr. A. Staverman. (V. Ct.) Duur „p o o L j e b a d e n". Van een heer uit Middelburg, die alhier aan bet vootjeswasschen was en die ook zijn jas en vest had uitgetrokken, is een horloge ontvreemd. Heinkenszand. Beledigd tot geagreëerd klerk aan. het kantoor der directe belas tingen alhier, de heer C. Swemer, ambte naar aan dit kantoor. (Z.) Kippendiefstal. De landbou wer L. Courtin alhier bemerkte j 1. Dins dagmorgen, dat uit het kippenhok niet minder dan vijftig a zestig kippen ver dwenen waren. Van een en ander werd bij de politie aangifte gedaan. De zaak is in onderzoek. Krulningen. De hulpbode D. de Jonge is met 1 Augustus a.s. benoemd tot postbode alhier. Nisse. Zonnesteek. Dinsdagavond werd een zoonlje van den vrachtrijder Loenhoud van Ovezand door een zonne steek getroffen op den weg tusschen 'sHeer Alitskerke en Nisse. Dr. Klos alhier werd geraadpleegd, maar kon weinig hoop op herstel 'geven. Ternenzen. Maandagavond vonden werk lieden in 't kanaal nabij de staalfabriek het lijk drijven van li-jarig zoontje van den straatinaker L. de Blaaij. Een vischtuig lag bij hem. Aanstonds werd aangevangen met het toepassen der bekende middelen voor eerste luilp aan drenkelingen, doch ofschoon deze een uur werden voortgezet mocht liet niet meer gelukken de levens geesten op te wekken. (Met.) St. Jansteen. Maandag had het koewach- tertje van den landbouwer A. de Coclc alhier liet ongeluk van een beladen kar in een zeis te vallen, die hem diep in de zijde drong, waardoor hij in bedenkelijke omstandigheden verkeert. (Met.) Koewacht. Door het R. IC. Kerkbestuur zijn beden de noodige gronden aanger kocht voor het bouwen van een© nieuwe kerk. De kerk zal komen op Nederlandsch grondgebied, juist tegenover het Gemeente huis, dus in de Kom van het doip. IJzendijke. In de gehouden raadsverga dering is benoemd lot. machinist der Elec- trische Centrale dhr. Joh. Rip te Mid delburg en tot assistent dhr. V. Groosman. Hoofdplaat. Alhier hebben zich gevallen van vlekziekte voorgedaan bij de varkens. Cadzand. Ter benoeming van een voor zitter voor het Bestuur van het Water schap de Wielingen staan op de voor dracht dhrn. Cli. Sturm-de Coster te IJzen dijke, P. Erasmus te Cadzand en A. Bonte te St. Kruis. Nieuwviiet. De arbeider L. Jansen had hier het ongeluk met een zeis in het been te tnaaien, waardoor jeen diepe wonde ontstond. Na verbonden te zijn is hij naar het Gasthuis te Aardenburg ge bracht. Oostburg. Men is begonnen mei het grondwerk en bet afbreken van een woonhuis, noodig voor de verbouwing van het Sint-Anthonius-Gesticht. Do zaak omtrent de afwatering langs do goederen van mej. Le Nobel alhier en de gemeentel anderzijds schijnt nog niet geheel in orde te zijn. Althans zagen we dhr. H. Gratama, burgemeester en Mr. Heysse uit Middelburg weer op bet terrein om de afwatering in oogen- scbouw te nemen. Groede. Er bestaan plannen om hier ©ene Coöperatieve Roomboterfabriek op te richten. Het gemis aan een goeden verbindings weg tusschen Zeeland ©n N.-Brab&nt liet zich, zoo' meldt „De Zeeuw" Zaterdagmid dag weer eens geducht voe'en. Een heer uit Vlissingen kwam met zijn automobiel alhier en wilde om verder te gaan een waggon hebben, om' dan vanaf Bergen op Zoom zijn reis weer per auto voort te zetten. Daar hij echler 'tevoren geen waggon besteld had en er hier geen beschikbaar was, kon hij niet geholpen worden. Ileit wachten moede besloot hij mét zijn aulo den tocht over den spoordam te wagen. Dit bekwam hem echter slecht, want toen hij bij de „palissaden" kwam en daar omheen wilde rijden, zakte zijn voertuig zoodanig in den modder, dat na een paar uur vetgeefsche moeite om los te komen, niet minder dan vier paarden noodig waren om hem weer op het droge te brengen. De nieuwe bisschop van Breda. „Habemus pontificem", „wij hebben ©en bisschop" mogen de diooesanen van het bisdom Breda thans verheugd uit roepen liet Maandag loopende gerucht is waar heid gebleken. Het heeft Z. H den Paus behaagd tot bisschop van Breda te be noemen Mgr. A. P. Hop m a n s, vicaris- capitularis van het bisdom. De nieuwe prelaat werd 22 Augustus 1865 te Slanddaarbuiten, bij Oudenbosch geboren, doorliep de seminaria IJpelaar en Hoeven en werd in 1890 door wijlen Mgr. Leijten tot priester gewijd. Kort daarop naar Leuven vertrokken behaalde hij1 aan de universiteit aldaar don graad van baccalaureus in de theolo gie-. In het vaderland teruggekeerd werd de jonge priester tot kapelaan te Kruisland en spoedig daarop tot leeraar benoemd aan h-et Klein-seminarie IJpelaar. In 1898 volgde zijne benoeming als secretaris van het bisdom. Na het overlijden van den Mgr. Van den Corput in 1908 werd de bisschop pelijke secretaris bekleed met de waar digheden van den overledene en benoemd tot vicaris-generaal van het bisdom en pastoor van het Bagijnhof te Breda. De nieuwe bisschop is een man van groote werkkracht, die uit hoofde zijner bedieningen in de laatste 20 jaren het diocees door en door kent, de rechter hand van wijlen Mgr. Leijten. Voor de sociale nooden en behoeften zijns volks zal hij toonen een open oog le hebben, terwijl hij op al de daden van zijn pontificaat - dat de Heer moge zegenen het eigen stempel zal drukken van die wijze voorzichtigheid, gepaard aan kracht en kloekheid hot, al door priesterlijke deugd geadeld welke hem immer kenmerkten. Het bisdom Breda mag met volle recht een blij Te Deum aanheffen voor deze bisschopsbenoeming. Wij roepen den doorluchtigen kerkvost een eerbiedig „ad inultos annos" toe. Installatie Pastoor Bogers te Terneuzen.J es 'tWas feest in de parochie St. Wille- brord te Neuzen Dinsdag den 21en Juli. De vlaggen wapperden, de klokken zon gen hun schoonste lied. De parochianen vuldon het kerkje. Hel schitterde voor 'trood gesierde priesterkoor de prachtige zilveren gods lamp, een keurig geschenk door de paro chianen den nieuwen herder, die in korte dagen aller harten wist te winnen, aan geboden. Om half tien werd de nieuw-benoemde pastoor, de ZeerEerw. heer G, Bogers, plechtig geïnstalleerd door den HoogEcrw. heer J. Brouwers, deken te Hulst. Als ge tuigen traden op de HoogEerw. heet Schets en de ZeerEerw. heer F, Peeters, die met den WelEerw. kapelaan A. Smet ook assisteerden bij 't plechtig Misoffer. De HoogEerw. heer deken hield een korte maar kernvolle toespraak, waarin hij do plichten van herder en parochi anen schetste en de parochie Neuzen feli citeerde met haar nieuwen pastoor. Moge het pastoraat van den Zeer Eerwaarden heer Bogers zoowel voor hem als voor de hem toevertrouwde kudde een in alle opzichten zegenrijk pastoraat zijnl Tot bisschoppelijk inspecteur der R. K. Bijzondere scholen in het dekenaal Noord- wijk is benoemd de ZeerEerw. heer G. Kabel, pastoor te Bennebroek, zulks in plaats van den HoogEerw. heer G. H. T. Stoffels, doken en pastoor te Haaftcm, die eervol ontslag verkregen heeft. (Msbode). Het Eucharistisch Congres te Lourdes. „De Maasbode" ontving van haar cor respondent een draadbericht over de aan komst van den pauselijken legaat te Lour des, Dinsdag, den vooravond van het congres; aan dit bericht onüeenen' wij het volgende: Lourdes, 21 Juli 1914. In een prachtig salon-rijtuig, Zijne Emi nentie tl oor de Spoorwegmaatschappij Pa lis- -Lyon -Méditerranée gracieus ter be schikking gesteld, is Kardinaal Granito Pignatelli, Prins van Belmonte. de Legaat van Z. H. den Paus, van Ro-mei naar Lourdes gereisd. In het gevolg van Z.Em. den Kardinaal reisden de volgende personen: Mgr. Lé- gasso, protonotarius apostolicns; Camille Bollaigue 'en graaf Sassoli dei Bianchi, heiden geheim-ICamerheeren van Z. H. den Paus; de ceremoniemeester en de secretaris van den Kardinaal en tenslotte de HoogEerw. heer kanunnik Joseph Del- ply, vertegenwoordiger te Rome van O. L. Vrouwe van Lourdes en van Mgr. Schoep- fer, bisschop van Tarbes en Lourdes. Tengevolge van een spoorwegongeluk in de nabijheid van Toulouse arriveerde de trein van den Kardinaal-Legaat eerst om '2.7 uur ruim veertig minuten later dan den vastgestelden tijd - te Lourdes, waar hij werd begroet door Z. D. II. Mgr Schoepfer, den burgemeester van Lourdes, Justin Lacaze en alle leden van den gemeenteraad. De lucht was bewolkt, doch gelukkig regende het niet. De receptie, die een onbeschrijfelijk geestdriftig karakter droeg, had plaats in het Hotel Terminus, waar talrijke bis schoppen onmiddellijk hunne opwachting maakten bij 's Pausen Vertegenwoordiger. Up weg naar het hotel werd het rijtuig van den Kardinaal omstuwd door het volk, dat al maar riep: „Leve Pius X". Op de receptie riep de burgemeester van Lourdes den Hoogen Gast in een warme toespraak een geestdriftig welkom loe, waarop de Kardinaal bewogen dankte. Daarna deed de Kardinaal-Legaat zijne plechtige intrede in Lourdes in oen prach tige a la Daumont bespannen karos. Aan zijne linkerzijde was Mgr. Schoepfer ge zeten, terwijl de burgemeester van Lour des tegenover hem had plaats genomen. Een lange reeks van volgrijtuigen, waarin liet gevolg van den Kardinaal-Legaat en de talrijke bisschoppen gezeten waren, vormde een indrukwekkenden stoel, die zich door de .rijk versierde straten van de Stad van Maria voortbewoog. (Toen de stoet op het plein van de Rozenkranskerk was aangekomen en de Kardinaal had plaats genomen op den voor hem bestemden troon onder het gran dioze kerkportaal, omringd door de aan wezige Kardinalen en Bisschoppen, sprak Mgr. Schoepfer met eene van geestdrift trillende stem het officiëele welkomst woord. De rede van den bisschop van Tarbes en Lourdes werd voortdurend on derbroken door de kreten der reusach tige menschenmenigte: „Leve de Paus". Nadat de Kardinaal den Bisschop be antwoord had, stelde de stoet zich op nieuw op en begaf men zich naar de Grot, waar de liturgische ontvangst plaats had. Toon deze ceremonie geëindigd was reed de Kardinaal met zijn gevolg naar het Bisschoppelijk Paleis, waar vertrek ken voor hein zijn gereed gemaakt. Volgens het te Lourdes verschijnende blad „Le journal de la G rotte" is het aantal der kerkelijke autoriteiten, die deel nemen aan het Eucharistisch congres 116 aartsbisschoppen en bisschoppen uit Eu ropa, waaronder 9 kardinalen, 18 aarts bisschoppen en bisschoppen uit Azië, 8 aartsbisschoppen en bisschoppen uit Afri ka, 43 uit Amerika, waaronder 1 kardi naal ©n 4 uit Australië. Reorganisatieplannen openbaar onderwijs te Goes. Het kan in verband met deze plan nen, die sjfoedig in den raad in behan deling zullen komen, nuttig zijn er aan te herinneren, dat de floor den heer K. Brants, districts schoolopziener, aan B. en W. voorgedragen plannen de volle goed keuring wegdragen van den arrondisse- ments-schoolopiziener, den heer Elenbaas, voormalig openbaar onderwijzer. Het is voor „Het Volksblad" ©en bil tere pil dat te moeten erkennen, maar het is en blijft een feit en een zijdo- lingscbe rehabilitatie van den heer Brants, wiens beleid en kennis door „Het Volks blad" worden aangevallen. Eindexamen Hoogere Burgerscholen met vijfjarige cursus. Middelburg, 22 Juli. Eerste ploeg ge ëxamineerd 12 eandidaten, geslaagd: W. J. Adriaansen, Middelburg; S. Bedje, Zierikzea; P. II. Oevaal, Middelburg; P. G. Kousemaker, Middelburg; .J. Mijs, Middelburg; J. W. L. van der Moer, Middelburg; M. Meeuse, Goes; C. J. A. van de Putte, Middelburg; L. J. de Rijke, Zierikzea; H. F. van de Velde, Middelburg. De plaatsnamen achter die van de ean didaten geven aan van welke Rijks Hoo gere Burgerschool de eandidaten komen. Afgewezen 2. Zierikzee. Bij ministeriëele beschikking is de heer J. A. S t o o p alhier, be noemd tot lid der examen-commissie voor het examen voor commies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, te houden 13 October en volgende dagen te Arnhem. Een nieuwe schoolbank De lieer II. M. Ragetlie te Waalwijk heeft oen nieuwe schoolbank vervaardigd, die geschikt is voor iederen leeftijd van het schoolkind, op een lengte van 1 tot 1.70 M., die als het ware met het kind meegroeit. De bank wordt met een sleu tel op één pnnt in beweging gebracht Het zitvlak rijst en gaat tegelijk achteruit terwijl dau tevens het bovengedeelte der bank, het zoogenaamde kastje, naar om hoog gaat. Ook voor abnormale kinderen is de nieuwe bank heel goed te ge bruiken. De heer Ragetlie heeft zijn viuding Maandagmorgen in tegenwoordigheid van den heer V. van Lissa, architect voor de schoolgebouwen te Rotterdam, gedemon streerd. (N. R. Ct.) Verbetering van den Volkszang. Men seint uit Den Bosch d.d. 21 Juli aan „De Maasbode" Het nieuwe orgel van de R.-K. Ver eeniging tot. verbetering van den Volks zang" is van Tilburg naar Den Bosch gekomen, waar het veel belangstelling trok en ve-1 liederenboekjes werden verkocht. Gisterenavond speelde het in de pauze van het plautsoenconcert door het stede lijk orkest onder leiding van den heer M. J. Ogier. Telkens als een der liederen was afge draaid, werd dit nagespeeld door het orkest, waarbij het publiek, waaronder vooral het jonge volkje, dan dapper meezong. Van Den Bosch gaat het nieuwe pro paganda-instrument naar Za't-Bommel en vervolgens onderweg in de verschil lende te doortrekken gemeenten zijn liederen spelend, naar de kermiste Gouda. Aldaar zal het plaatselijk comité van den R K. Volkszang dan de leiding op zich nemen. D ien s t b o de nn o o d. De dienst bodonnood te Wormerveer is zóó grool, dat er enkel om die reden leen familie ver trekken gaat. Door ongeveer 26 huisge zinnen wordt personeel gevraagd, maar zonder succes. De moeste meisjes gaan naar d© fabrieken, waar zij méér ver dienen, of naar Amsterdam, ook als win keljuffrouwen; anderen zijn te welvarend om de dienstbodenjapon aan te trekken. „Vad." -Een worsteling in het wa ter. De „Mepp. Crt." vertelt: Hij had 'skonings wapenrok gedragen, maar was met niet heel aangename her inneringen in het burgerlijke leven te ruggekeerd. Met woede dacht hij! terug aan 'de dagen, die liij in de provoost had doorgebracht, ten met nog meer woede dacht hij telkens en telkens weel' aan don 'sergeant, die hem dat koopje gele verd 'had. Hij zou 't hem wel betaald zetten. En de warmte kwam hem f hulp. Want toen hij in Adams kostuum lus- tigjes rondzwom in het groote bassin van de Hoogeveensche badinrichting, beu kende hij in een anderen Adam den sen gcant van vroeger. Hij greep hem bij den nek en duwde hem onder. En hoe do sergeant ook spartelde, hij bleef ondei en bijna zou hij gestikt zijn, als hij zich

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2