UIT ZEELAND. Gemengd Nieuws. „Haarlemsche Hanze." In antwoord op het huldetelegram, door de Centrale Vergadering van hoven- genoemden bond, op 13 en 14 dezer te Zierikzee gehouden, aan Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem, verzonden, ont ving de heer Verbeek, voorzitter van dezen bond, van Mgr. Callier een breed voerige dankbetuiging. Mgr. verzoekt hein Zijnen dank aan de bondsleden te willen overbrengen en de leden nogmaals te verzekeren dat Mgr. het streven van den Haarb-mschen Hail- zebond ten zeerste waarde- rt, zijn ijverig werken met groote belangstelling blijft beschouwen en de beste wenschen koestert voor den voortd arenden bloei van den bond en zijn afdeelingen Staatscommissie Onderwijs. Hoewel de Staatscommissie voor het Onderwijsvraagstuk vóór September in haar geheel nut meer zal bijeenkomen, houden haar sub commissies zich midde len wijl bezig met de voorbereiding van onderdeelen, de verzameling en bewer king van gegevens, die den grondslag zullen leveren, waarop de commissie in September dadelijk den arbeid kan her vatten. Overste Thomson. Mevrouw Thomson heeft van den Koning van Montenegro voor haar over leden echtgenoot ontvangen het kruis in de orde van Danilo, met een bege leidend schrijven van den vorst, waarin deze hulde brengt aan de nagedachtenis van den overleden held. (Msbode) Onze officieren in Albanië. In verschillende bladen is een oproep geplaatst aan het Nederlandsche volk tat steun eener beweging om de Neder- landsche officieren in Albanië op de meest eervolle wijze to doen ontheffen van hun ondankbare taak, die zij met zoo edele opoffering blijven vervullen. De 70 Zuid-Afrikaansche landbouwers zijn vorige week in ons land aangekomen. Onder geleide van Jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, tweede voorzitter van de Kon. Ned. Landbouwvereeniging, bezoe ken zij de erschillende landbouw- en veeteeïtinrichtingen. Goes. Het concert der „Symphonie" in den tuin van V. O.V. was Vrijdagavond vrij druk bezocht. Nu, dit druk bezoek was ten volle verdiend, want er werd onder leiding van den lieer Mannhardt uitmuntend gespeeld. Ook de keuze van het program was voortreffelijk en luide klonk dan ook na elk nummer liet applaus. Wat men ook hoorde, hetzij Suppé's „Dichter und Bauer", of het lieve „die Mühie im Schwarzwald" met de klepper- muziek of het arrangement op Faust, het was een genot er naar te luisteren, vooral echter de liefelijk-teere Mexicaan- sche mandoline serenade klonk in den stillen zomeravond als een lied uit de heerlijke gewesten, waar het altijd zomer is. Met uitbundig applaus nam het gretig luisterend publiek dit nummer als toegift in ontvangst. Deo heer Mannhardt onze gelukwensch met het welgeslaagde concert. Vanavond musiceert „Symphonie" in de tent op de Groote Markt, terwijl „Hosanna" bij gunstig weder Dinsdag avond een uitvoering zal geven. Voor den goeden uitslag der concerten is het gewensclit, dat liet pubiek onder het spelen der stukken zoo stil mogelijk zij Bij de uitreiking van de diploma's aan de Meisjesschool alhier is de directrice mej. P. A. Snoep, door den burgemeester dank betuigd voor de door haar bewezen diensten en haar het beste toegewenscht als schoolhoofd te Gouda De leerlingen gaven haar als souvenir een boekenkastje. In d© buitengewone algemeene ver gadering van de V. P. N. afdeeling Zuid- Beveland, welke 21 Juli a.s, (morgen, Dinsdag) te Goes zal worden gehouden, zal de oprichting eener eigen ©ierveiling worden besproken. De hitte van het twistvuur bleek in den Armenhoek alhier Zaterdagavond niet minder fel te blaken dan de zomer hitte, waar een ruzie ten huize van de K. ontstaan op straat werd voortgezet en in een formeel© vechtpartij' ontaardde Heel wat menschen waren van dit tour- ncoi getuigen, totdat de politie kwam, die aan de piet een einde maakte. Middelburg. A 1 g. R. K. Prop. Club „St. Paul us". Donderdag j.l. des avonds half negen hield bovengenoemde Club eene vergadering in liet Vincen- tiushuis. De Voorzitter, de heer J. A. Mes, opende de vergadering met den Christe- lijken groet en gebed en heette de aan wezigen van harte welkom. Vervolgens verzocht hij den Secr. de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen. Na voorlezing werden deze onveranderd goedgekeurd. Besloten werd tot aanschaffing van een stempel over te gaan, daar het zijn nut kan hebben op geschriften, welke van de Club uitgaan, het stempel der Club te zetten Daarna werd een schrij ven voorgelezen van den heer Ed. Peek, waarin hij wegens vertrek naar elders als lid dér Club moest bedanken. De voorzitter sprak eenige waardeerende woorden over den heer Peek en deelde mede, dat het Bestuur een schrijven aan liet vei trokken lid liad gezonden, waarin zij hem bedankte voor de vele diensten aan de Prop. Club bewezen Hierna verkreeg de Secr. gelegenheid tot liet houden eener lezing over Christe lijke politiek, waarvoor bij een warm applaus mocht ontvangen. De Voorzitter bedankte den Secr. voor de moeite, welke hij zich getroost had en gaf den leden gelegenheid tot het stollen van vragen Hiervan werd door enkeb n gebruik gemaakt, zoodat er ver der een aangename en leczame gedach- tenwisseling plaats vond. Hieruit bleek het groote nut van liet lezingen houden overduidelijk. Dit dit den Voorzitter niet ontging mag men opmaken uit het feit, dat hij reeds sprak van lezingen over Staatsinrichting, Socialisme, enz. Na de gebruikelijke rondvraag werd deze geanimeerde vergadering, die door alle leden bezocht was, met den Christe- lijken groet en gebed gesloten. In het informatie bureel van de Vereeniging tot Bevordering van het: Vreemdelingenverkeer wordt dezer dagen tentoongesteld de zilveren wisselbeker, welke door H. M. de Koningin beschik baar is gesteld voor de ook dit en vol gende jaren alhier te houden ringrijderij- en, de beker is voorzien van een ge kroonde „\V" en verder ook met fraaie figuren gedreven, het deksel is voorzien van een beenen knop. Onze Walchersche ringrijders zullen zeker hun uiterste best doen deze beker machtig te worden. (Z.) Naar wij vernemen wordt de in structie inzake het ongeluk hetwelk ver leden week hier door de woeste koe werd veroorzaakt nog steeds voortgezet, en zullen o.a. drie deskundigen in deze zaak worden gehoord. De heer Jan Morks, direc teur van het Middelburgsch muziek korps, is benoemd tot lid der jury van de op (Zondagen) 16 en 23 Augustus te Breda te houden groote internationale wedstrijden voor harmonie en fanfare korpsen. Het was Zaterdagavond laat en in den daaropvolgenden nacht hier en daar nogal rumoerig. Niet minder dan vijf per sonen werden in enkele uren wegens dron kenschap in arrest gesteld, waaronder twee leden der bemanning van een aan de I.oskade in lossing liggend houtschip, die zich dan weer eens aan boord en dan weder aan den wal ver van ruslig gedroegen. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt wegens vervalsching van melk tegen zekeren J. alhier. Gisteren geraakte op den Singel alhier een paard, dat liep te grazen in eene weide, in de sloot. Het kostte heel wat moeite het beestje weder op het droge te krijgen. Middelburg in 1913. Verschenen is het gemeenteverslag over de gemeente Middelburg, waaraan wij het volgende ontleenen: Zooals reeds vroeger gemeld, daalde het bevolkingscijfer van 18925 op 18783. Verder blijkt uit de mededeelingen van den loop der bevolking, dat er 356 kin deren werden geboren of 2 minder dan in 1912 en dat hieronder 8 kinderen of 2 minder dan in 1912 waren die onecht geboren zijn. Het aantal in echt geboren bleef dus geheel gelijk of 348. Er wer den 125 huwelijken gesloten of 20 minder dan in 1912. Er werden 20 kinderen le venloos aangegeven of 4 meer dan in 1912. De mutaties onder de bevolking strek ten zich uit over 5980 personen. Van de 1402 vertrokken personen gingen er 59 naar het buitenland. Herinnerd wordt aan de talrijk plaats gehad hebbende verkiezingen en aan hare uitslagen. In het afgeloopen jaar leed aldus het verslag de gemeente door den dood gevoelige verliezenhaar ontvielen drie mannen, aan wier werkzaam aan deel in haar bestuur en jarenlange toewij ding zij zeer veel heeft te danken. Den Sen Januari overleed de heer M. Fokker, die meer dan 25 jaar de be trekking van gemeente ontvanger had ver vuld. In zijn plaats werd benoemd de heer mr. H. Doorenbos, hoofdcommies ter secretarie. Den Gen Augustus over leed de heer J. H. C. Heijse, sinds 1897 lid van den raad. En den 18en Augustus ontviel der ge meente haar wethouder, de heer H. P. den Bouwmeester, die van 2 September 1890 deze functie onafgebroken heeft bekleed. I'it. de mededeelingen betreffende de Oudheidskamer en archief blijkt., dat zoo wel het een als het ander door geschenken werd uitgebreid. Voor de Oudheidskamer werd o.a. ontvangen van mej. E. S. Fokker uil. de nalatenschap van wijlen haar broeder M. Fokker, zestien assignaten der van de eerste Fransche republiek van verschillende waarde, drie coupons ten laste der Bataafsche republiek, een inte- rtest-recepis wegens het departement van Financiën en Onderzoek des Provincialen lfaads van Zeeland en tal van aandeel-en in reeds weder opgeheven instellingen. Van dr. IX Schoute werd ten geschenke ontvangen een foto van de schilderij op een walvischbeen in de Oudheidskamer, afkomstig uiL de voormalige Anatomie- of snijkamer met de afbeelding van een demonst'eorend fee raar. Van het bestuur der tentoonstelling „De Vtotiw 1813 -1913" een foto van 't uit hangbord]© der Arnemuidsche vroed vrouw, welk bordje op die tentoonstel ling in bruikleen is geweest. Nog werd ontvangen een kt ij.te 'kening (1761) door Aart Schouman, de schilderij met de vier commissarissen der Wisselbank van de zelfde in de Oudheidskamer. Voor 't archief werden ten geschenke ontvangen twee transporlac.'.en van 't huis de Granaatappel, Langedelft no. 18 van Augustus 1649 en 12 Martii 1652. Aan het gemeente archief van Domburg werden in bruikleen afgeslaan twee bun dels rekeningen, gebonden in twee band jes, de eene van 1601 —1608, de andere van 1660 1675; de eerste dateert dus voor den koop der ambachtsheerlijkheid Domburg door Middelburg, de tweede is uit do jaren (oen Middelburg eigenares was der heerlijkheid; heide zijn blijkbaar achtergebleven bij de overdracht van liet archief aan den nieuwen eigenaar. In 1867 heeft, de ambachtsheer, J. J. Sh elter, '1 amhachtsheerlijk archief, behou dens de overdrachtsbrieven, aan de ge- meerite Domburg afgestaan. De beide bun dels hooien dus daar thuis. Door geschenken en aankoop werd ook de bibliotheek belangrijk uitgebreid. Voor de gemeente werd een onderzoek ingesteld naar den loop van een vroegere gang tusschen de Nederstraat en '1 Kraan straatje. En naar rle uitgebreidheid van 'tterrein hoerende tot de Oostkerk. Voortgegaan werd met de inventarisee- ring van 't Nolariëel archief, doch alleen in de zomermaanden, daar in den winter de handen naar 't bureau zouden moeten worden overgebracht. Slechts langzaam vorderde zij, daar de tijd van den archi varis door de loopende bezigheden in beslag werd genomen en door allerlei beslommering, Welke wellicht beter ware opgedragen, hij ontstentenis van een vo lontair, aan oen daarmede belasten amb tenaar een paar voormiddagen per week. Betreffende do geldmiddelen der ge ineente wordt o.a. opgemerkt, dat de ko hieren van den hoofdelijken omslag over 1912 gezamenlijk bedroegen f 150562.59 en dat deze kohieren zuiver opbrachten f 145573.46. De oninbare posten hebben f 5038.98 bedragen. Ook blijkt, dat het aantal aangeslagen in 1913 bedroeg 3186, en dat het in 1904 slechts 2168 was. Vlissingen. Do haven van Vlis- singett. Hot diplomatische en consulaire rapport over 1913 voor den handel, de scheepvaart en den landbouw in Neder land, is te Londen verschenen en uitge bracht aan het Hoogcr- en Lagerhuis. In dat rapport komt een hoofdstuk voor over onze haven. De voordeelen van de haven te Vlis singen worden uitvoerig uiteengezet en o.a. er op gewezen dat de haven te Vlis singen nimmer door ijsgang is gestremd geworden. De afstand voor schepen van het westen komend naar Vlissingen is korter dan naar Antwerpen of eenige andere Neder- Jandsche haven. Schepen kunnen bovendien te Vlissin gen dadelijk naar de losplaatsen vet trek ken zonder eenige vertraging. Passagiers kunnen dus dadelijk worden ontscheept en goederen onmiddellijk worden gelost. Dat is vooral een groot voordcel voor mail- en passagiersstoomschepen. Verder wordt gewezen op de voortref felijke reede van Vlissingen en bovendien in liet rapport er nog op gewezen dat de haven zelfs hij mist gemakkelijk kan worden binneiigeloopen en het kalm, stille water in de haven liet manoeuveeren zeer vergemakkelijkt. Vlissingen, zoo lezen wij verder in het rapport, is een goedkoope haven, in ver gelijking met Amsterdam, Rotterdam en Antwerpen, wat nog nader in dit belang rijk rapport wordt uiteengezet. Een andere zeer gewichtige omsfandig- lietd is, dat lissingen in belangrijkheid moet toenemen, omdat schepen metgroo ten diepgamr, bestemd voor Antwerpen, soms op de reede te Vlissingen enkele uren moeten wachten tot het water vol doende is gerezen, om de schepen in de gelegenheid te stellen de Schelde op te varen. Nauwkeurige rapporten hebben aange toond dat jaarlijks op de Schelde onge veer een mtllioen M3 grond moet worden uitgebaggerd om de Schelde op diepte te houden, vooral is dit liet geval tusschen de Belgische kust en Batli. In 1830 was de vaargeul hij Bath 1200 M. voor schepen met een diepgang van 20 voet en op den 6 Januari 1914 bedroeg deze vaargeul voor Walzoorden slechts 180 M. en voor Bath 230 M., hoewel voortdurend gebaggerd werd. In het rapport wordt dan verder de toekomst van de haven te Vlissingen uiteengezet. (VI Crt) De tram van liet station naar de stad rijdt vanaf lieden tot eu met Zater dag 25 Juli niet verder dan tot het Belje Wolffplein. Het stoomschip „Nymphea" van Cuba vertrokken, is 25 Juli bij South Winnysold gestrand. Het was op weg naar hier. Het schip is verloren 21 man zijn ge red, onder wie 2 Vlissingers, genaamd S. en N. van T. Half Augustus worden hier ver wacht de Fransche marine-vaartuigen „Chamois" en „Tramontane" om een be zoek aan Vlissingen te brengen. (M.C.) Het. stoomschip „Tjikemtoang", gebauwd aan de werf tier Koninklijke Maatschappij „De Schelde'' alhier, heeft bij de Zaterdag van h'.er naar Amsterdam gehouden proeftocht goed voldaan en is door de reederij de Java China-Japan-lijn overgenomen Zierikzee. Aan den heer C. .1. Bethe, gemeentesecretaris van Ellenreet is een pens'oen verleend van f236; idem een pensioen als gemeente-ontvanger van El lemeet van f80; idem als secretaris van Elkerze? f237; idem als ontvanger van Eikerzee f67. De sociaal-democraten uit. Zeeland hielden beden 19 Juli een betooging tan gunste van algemeen kiesrecht op die weide nabij bet station der tram. Het muziekcorps „Excelsior" verleende zijn medewerking, evenals d-> Vlissingsche en Middelburgsche Zangverecnigingen. Het woord werd gevoerd o.a. door de hoeren Spiekman en Lindeyer. Na afloop werd een opkomst, met mu ziek door de stad gehouden, waarbij vlag gen en banieren werden meegevoerd. Ver tegenwoordigd waren de afdeelingen Vlissingen, Goes, Middelbuirg, Brouwers haven, Noordgouw.", Ouwerkerk en Drei- schor. Krabbendijke. De eerste s-teen van de gasfabriek Oosteind© alhier is Zaterdag gelegd. E,r was veel belangstelling voor deze plechtigheid. Kapelle. De kerecnoogst is zoo goed als afgeloopeital viel het beschot over 't algemeen nog al mee, de prijzen waren gedurende de campagne van dien aard, dat er wel niet veel netto-winst zal zijn. Ze waren over 't algemeen op de veilingen duur verkocht. Hansweerd. Het 8 jarig zoontje van R had liet ongeluk in de kleine sluis te water te vallen, doch met spoedig toegeschoten hulp mocht liet den vader gelukken zijn kind te redden. Het knaapje kwam met den schrik en een frisch bad vrij. Het fanfaregezelschap „Schelde- galm" zal in haar tuin een muziektent bouwen. Eerstdaags zal met den bouw worden aangevangen. Schoondijke (Zeeland.) Bij liet hevige onvveder is de bliksem ingeslagen in de landbouwschuur van den lieer II. de Jonge. In een oogwenk stond de schuur in lichte laaie, welke met zijn inhoud geheel verbrandde. Baarland. Zaterdagmiddag openbare raadszittingafwezig van Damme cn van Wingen. Wordt meegedeeld, dat Ged. St. de wijziging der begrooting hebben goedgekeurd. Dat van dhr Huygebaart bericht is ingekomen dat hij zijne rechten en concessies inzake de tram op Zuid- Beveland, heeft overgedragen aan de Zuid-Bevelandsche spoorwegmaatschappij Het contract met Hoedekenskerke en 's Gravenpolder betreffende een gemeen schappelijk geneesheer is weder met zes jaar verlengd. Baarland zal voortaan f230 moeten betalen per jaar, dat is f 40 minder dan tot nog toe. Het contract is echter nog nietgetee- kend door B. en W., omdat er eene be paling in is opgenomen in strijd met de genomen besluiten, op de gecombineerde vergadering der gemeentebesturen. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1913 luidtOntvangen f3116 17, uitgegeven f3198,63, nadeelig slot f82 46. De begrooting voor 1915 sluit in ontvang en uitgaaf met f2200.71. Met de aftredende zetters K. Zeevaart en J. van Wingen worden op de aanbe veling geplaatst J, v. d. Repe en II. Sellout. Het uitbreken van een gewelf in den toren en het in de plaats daarvan aanbrengen van een houten zolder, is geraamd op plm f300. Na langdurige besprekingen wordt besloten, om eerst advies in te winnen hij een deskundige of het gewelf niet heelemaal zou kunnen vervallen, en de houten zolder dus niet te leggen. Op een schrijven van den heer school opziener te Goes, en een bijbehoorend advies der gezondheidscommissie zal wor den geantwoord, dat de Raid op de daarin gedane voorstellen inzake aanbren ging waterclosets en beerputten niet ingaat. J. Remijn en P. Braam krijgen voor het laatste halfjaar 1914 afschrijving hun ner hondenbelasting. H. de Vriend krijgt f2, omdat hij gedurende een week de lantaarns heeft opgestoken en schoon gemaakt, bij ziekte van den lantaarnop steker. De vrachtrijders krijgen op hun verzoek 5 cent opslag voor het vervoer van grint per M3, ze zullen nu f 0.85 per M3 ontvangen. Aan den polder w-.rdt een partijtje glooiïngssteen verkocht, liggende bij de poklerschuu". De gomeenterek' iiing over 1913 wordt goedgekeurd in ontvangst op f 20755.10 en uitgaaf op f20782.13 "5 alzoo met f27.731 o nadeelig saldo. De Voorz. deelt mee, dat weer nieuwe plannen en teekeningen zijn ontvangen l voor een gasfabriek voor zuidelijk Zuid- Beveland. Hierna sluiting. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde 18 Juli. Present alle leden- De geloofs brieven der gekozen leden, W. van Liere en .1. Tolhcek, werden onderzocht en tot hunne toelating besloten. De rekening der gemeente over 1913 werd onderzocht en vastgesteld in ontvang op f8134,725, in uitgaaf op f8356,23, alzoo met een goed s'.ot van f78,495. Op de voordracht voor zetters werden geplaatst: 1. van Liere (altr '2. A. van der Meiden (aftr.f, 3. F. de Boo, 4. J. Nieuwenhuize. Westkapelle. Het zeehad alhier is Zondag geopend. Van 20—31 Juli zullen hier mili taire kustwaehtoefeningen plaats hebben. Daarvoor worden verscheidene manschap pen alhier ingekwartierd. (VI. Crt.) Domburg. Zaterdagmiddag te 3 uur werd voor genoodigden de schilderij-tentoon stelling geopend. Zeer velen hadden aan den opriep van het comité gehoor gegeven. De zaal was geheel gevuld met belang stellend-en. De heer F. Hardnibbrig nam allereerst liet woord. Daarna werd door den burgemeester het woord gevoerd. Ver volgens werden de schilderstukken be zichtigd. Vele 'schilderstukken en etsen van bekende artisiten zijn geëxposeerd. Voor de schilders belooft deze tentoonstelling een succes te worden. Reeds den eersten dag zijn drie stuk ken verkocht. Tot 31 ilua. blijft de ten toonstelling geopend. (Z.) Koewacht. Zondag werd hier ten huize van A van Hove eene ergadering ge houden van de R.-K. kiesvereeniging. Ver schillende leden waren opgekomen. De ondw-vo.rrzitler, de heer E. L. Pias- schaart, opende de vergadering en wijdde een woord aan d© nagedachtenis aan den overleden voorzitter, den stichter der af deeling. Hij stelde aan de orde de be noeming van een nieuwen voorzitter. Met algemeene stemmen werd benoemd de lieer A. Dierick, burgemeester dezer ge meente. Deze verklaarde de benoeming mot genoegen 1e aanvaarden en te zuilen trachten de afdeeling tot vooruitgang en blo-ei te brengen. Daarna g'ing men over tot inning der contributie, waarna, de ver gadering gesloten werd met den wensch dezen winter een spreker uit te noodigen om te komen handelen over kiesrecht, en kiesplicht. i Zondagnamiddag had op den Ouden Molen op het erf van den heer Baert eene tentoonstelling plaals van oude en jonge geiten. Deze tentoonstelling, die was uitgeschreven door de vereeniging tot ver edeling der geitenfokkeriji „St. Isidorus" alhier, had tot deel te laten zien, hoe gedurende het bestaan der vereeniging het geitenras alhier is verbeterd. Aangevoerd waren 32 geiten en 7 lam meren, waaronder zeer mooie exemplaren. Duidelijk was het tv zien, dat, ondanks de tegenspoeden, waa'msde de jonge ver- eenigin; tv kampen gehad had, het soort veel verbeterd was. Door het bestuur waten uitgeloofd 10 geldprijzen. D? eerste prijs werd toegekend aan A. Hamerlinck, de tweede aan A. Inghels en de derde aan P. de Bock. Ossetiisse. Vrijdagvoormiddag ten 8 uur had alhier een gemeenteraadsvergadering plaats waarhij do heeren Rijk en Adri- aa iscns aanwezig waren. Na opening der vergadering voorlezing der notulen vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Schrijven van Gedeputeerde Staten, goedkeuring der wijziging begrooting 1914 Schrijven van Gedeputeerde Staten, goedkeuring kohier hoofdelijken omslag 1911 Schrijven van de Gezondheidscommis sie te if ulst, rekening cn verantwoording over 1913, goedgekeurd; Schrijven van Burg. en Weth. der ge meente Terneuzen, verzoekende om on dersteuning van een verzoekschrift, dat zij anti Gedeputeerde Staten hebben ver zonden om een verbindingsweg te krijgen over Hollandsch gebied tusschen Ooste lijk- en Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Wordt voorlooi ig voor kennisgeving aan genomen. De voorzitlerlieeft Donderdag te Middel burg een vergadering bijgewoond, waar over dien weg gesproken werd, en alge meen was men het eens dat de toestand onhoudbaar was Eerst besloot men dat de betrokken belanghebbende gemeenten subsidie tot aanleg zouden verleenett, doch later besloot men zich tot de Pro vincie en het Rijk te wenden. Verder word door den gemeenteraad behandeld de gemeenterekening, welke bleek te sluiten met een batig slot van f 16 77. Niemand meer iets te zeggen hebbende, sluit de voorzitter de vergadering. Knoeier ij e n met spoorta a. r t- jes. Men meldt uit 'sGravenhage aan „De Maasbode". Het was al sedert ©enigen tijd bij de politie bekend, dat zekere per sonen, een soort van flesschentrekkers, aan spoorwogkaartjes wisten te komen, die, door het in de drukte niet contro- leeren van de reizigers in den trein, die-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2