Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. Onderwijs. Red. N. Z. Crt.) in. Middelburg zijn in- koopen doet. Het lijdt geen twijfel, of, zoo als de lijn WolphaartsdijkGoes thans is geprojecteerd, een groot deel der reizi gers, ja het grootste, dat van Noord-Beve land komt, naar Middelburg zal trekken. Dit nu mogen wij, die in den raad de belangen der gemeente hebben te beharti gen, niet toelaten. Waar van ons een belangrijk offer in geld wordt gevraagd, daar mogen wij eischen, dat, met. de be langen van Goes worde rekening gehou den. Laat nu de aanleg Wolphaartsdijk— Tiende SchuurGoes duurder zijn, stel het kost f50000 meer. Wat is dat op het inillioenen groote bedrag van den geheelen spoorweg? f50 op f3000. Wil voor zoo'n bedrag de Maatschappij haar geheple plan laten varen? Spreker kan het niet gelooven of wel, hij mist het verstand, de wijsheid van de hoeren der Maatschappij to peilen. Genoegen doet het hem hier te kunnen mededeelen, dat de vereeniging „Handelsbelangen" una niem besloot den raad te vragen, dat die bij de vaststelling van de lijn Wol phaartsdijkGoes zoo goed mogelijk voor de belangen onzer gemeente zou waken. Spreker eindigde met den raad te advi- seeren, zich in deze niet door vrees te laten leiden, die steeds een slechte raad geefster bleek, maar met de vaste over tuiging, dat onze flinke houding het spoor wegplan niet zal verijdelen, het voorstel van B. en W. te steunen De heer Fransen v. d. Putte zeide van een geheel ander gevoelen te zijn dan vorige spreker en noemde het standpunt door den heer Dekker ingenomen gevaar lijk. Immers waar hem van zeer bevoegde zijde (een der bestuurders van de maat schappij in kwestie) is verzekerd, dat de maatschappij met de voorwaarde van Goes geen genoegen zal nemen en, houdt Goes voet bij stuk, er van de tram niets zal komen, daar is hij het met den lieer Risch eens, dat. men om wille van het betere het goede niet mag in de waag schaal stellen. De vrees voor afvoer van reizigers naar Middelburg acht spreker overdreven. Reeds de ongemakken aan het overstappen en wachten te 's Heer Arendskerke, zal de lokaalspoorreizigers er van terug houden. Daarbij moet men niet vergeten, dat de provincie haar rente loos voorschot afhankelijk stelt van be paalde bijdragen der gemeenten en water schappen als blijk hunner belangstelling met het tramplan. Komen die gelden er niet, dan vervalt èn de provinciale èn de rijkssteun en komt er geen tram. Waar zooveel jaren naar de tram is verlangd en wij op het punt staan een mooie ceintuurbaan op het eiland te krijgen met Goes als middenpunt., daar hoopt spreker, dat later toch nimmer zal kunnen gezegd worden: Goes is van de mislukking van dat plan de oorzaak. Spreker zal stemmen tegen het voorstel van B. en W. Deze beide laatste redevoeringen wa ren de uitingen van de twee stroomingen in den raad en daarom heen groepeerden zich de duplieken en replieken der woord voerders met de vele en velerlei op- en aanmerkingen, die wij omwille van de beperkte plaatsruimte onmogelijk in ex- tenso kunnen weergeven. Alleen stippen wij aan, dat de heer Donner zich afvroeg: zijn wij, wanneer door de aanneming van het voorstel van B. en W. de tram er niet komt, verantwoord Wethouder v. d. Bout meende van wel Trouwens zijn sympathieën zijn niet met dezen lokaalspoor, die goederen van Am sterdam, zonder overladen, tot aan Baar land kan brengen, wat ook geen voor deel is voor onzen middenstand. Menig een heeft zich indertijd door een dineetje in Utrecht laten inpalmen en staat nu verwonderd, dat het station ,z:oo'n eind van zijn dorp zal komen te staan. Wij moeten nu van ons afslaan. Eens het geld gegeven staan wijl tegenover een machtige maatschappij en hebben niets meer in te brengen. Dien heer Pilaar steekt het zwijgen der maatschappij (ook na zijn uitdrukkelijke vraag aan. dr. Jenny Weijerman) over de redenen waarom de lijn niet kan komen direct van Wolfertsdijk naar Goes. Ook hijl vreest afvoer van Zuid-Bevelandsche reizigers bezuiden 'sH. Arendskerke naar Middelburg en is het geheel eens met den heer Dekker. De heer De Witt Hamer legde er den nadruk op, dat waar aan bezwaren, van gemeenten ten platten lande door de maat schappij werd tegemoet gekomen, met Goes, geen rekening wordt gehouden; wij weten niets; wij kennen geen cijfers en men geeft ze ons niet. Ook hij1 adviseert: houdt voet bij stuk. De heer Von Schmidt vroeg of de heer Fransen v. d. Putte ook weet op welke gronden men het plan van Goes niet kan uitvoeren. De heer v. d. Putte antwoordde op grond van grootere aanlegkos-ten. Die heer Hollmann zeide dat de ont eigening ook veel grootere sommen zou verslinden en enorm hooger zijn, wanneer de lijn WolfertsdijkTiendenschuur—Goes moest worden aangelegd. Hij vindt, dat, waar de tram in ieder geval veel voor deel oplevert voor Goes, men de plan nen der maatschappij niet moet dwars- boomen. Ook hij heeft gehoord: anders komt er van de spoor niets. De heer Dekker, na te hebben aan gemerkt, dat de eenige voorwaarde voor het dadelijk en bereidwillig geven van subsidie gelegen is in de conciliante hou ding .der maatschappij, doet het bemid delingsvoorstel om, waar geheel de raad de belangen van Goes wil bevorderen, sommigen echter het voorstel van B. en W. niet aandurven uit vrees, dat anders het geheele s-poorpla.n zal kelderen, de maatschappij categorisch te vragen, waar om zij tegen den aanleg is van een (oogen- schijrdijk goedkooperé) lijn Wolphaarts dijkTiende SchuurGoes. Met het ant woord hierop in de hand kan dan de raad in de volgende vergadering met kennis va,n zaken beslissen. Dit voorstel wordt aanstonds door den heer Kakebeeke met volle instemming on dersteund, terwijl de heer v. d. Putte meent, dat de raad zich met dit voor stel niet op den goeden weg bevindt. De heer I)e Witt Hamer was van oor deel het voorstel van B. en W. in om vraag te brengen. De maatschappij is dan geforceerd om zich uit te spreken. Hem wordt echter door eenige leden geant woord, dat hij over hel. hoofd ziet dat het voorstel van B. en W. kan worden .ver worpen, zoodat dan de. subsidie wordt verleend voor een lijn Wolphaartsdijk - 's Heer ArendskerkeGoes, iets wat door sommigen, b.v. door den heer Kakebeeke, niet in het belang van Goes wordt ge acht. De heer v. d. Leeuw meende het voor stel van den heer De Witt Hamei- te moeten ondersteunen, doch na nog wat over en weerpraten verklaarden alle raadsleden zich voor het bemiddelings voorstel van den lieer Dekker. De heer Kakebeeke bracht nog een na drukkelijk protest uit tegen de voorstel ling van den heer v. d. Bout, als zou den zij die zich voor deze spoorwegplan nen zooveel moeite hebben gegeven, op de wijze als door den heer y. d. Bout genoemd, n.l. het geven van dineetjes de belanghebbenden aan zich gebonden heb ben. Een dergelijke appreciatie voor den arbeid dezer heeren door den oudsten wethouder heeft spreker diep gegriefd. Op de voordracht voor het college van zetters (vacature P. A. de Ligny en A. E. Janssen, van wie laatstgenoemde niet meer in aanmerking wenschte te komen) werden door den Raad geplaatst: voor de eerste vacature de heeren P. A. de Ligny en L. de Beste, voor de tweede vacature de heeren S. de Koning en P. Buitendijk. (Zooals, men weet, geschiedt de benoeming door den Commissaris dei- Koningin). De cijfers van de Gemeenterekenimg X913 zijnInkomsten f 286254,16, uitga ven f 277363,21i/2, goed slot f 8990.941/2, van welk saldo reeds over een som van f 4000 is beschikt.. De rekening 1913 van hel, Burgerlijk Armbestuur wijst aan in inkomsten f 108534.951/2, in uitgaven f 97610.47, goed slot f 11224.481/2- Punt 18, vaststelling van liet kohier van den Hoofd. Omslag geschiedde in een besloten vergadering. Tijdens de openbare vergadering was de publieke tribune druk bezet., o.a. 'door verscheidene jonge da mes. Toekomstige suffragettes soms'? Goes. Bevolking. In de eerste helft der maand Juli zijn in deze gemeeritje ingekomen: P. van der Sande, barbiers-bediende, uit Vlissingen, L. Kerkstr. 23; F. A. 1'. van Grinsven, assistent posterijen, Til burg, Viasmarkt, 47; M. J. Wesdorp, ar beider, Ierseke, Wiesthavendijk 61; J. van Zweeden, banketbakker, Amsterdam, Gr. Markt 56; M. Hogerhe-ijde, werkman, Zie- rikzee, St. Jacobstr. 108; P'. Goedhart, besteller v. Gend en Loos, Katfcendijke, Heernisseweg 155; JCvan Mastber- gen, control. Rijksl. Proefst.., Woensel, ftrenkelmarkt 124a. Vertrokken: M. J. J. Schelleken», winkeljuffr., naar Eindhoven; J. C Dhonl, kantoorbediende, Amsterdam; C. A. Corslanje, timmermans knecht, Rotterdam; J. H. L. Verhaegen, koopman, Teteringen. (Z.) De welbekende J. D., in de wande ling Mokertje Dortman -geheeten, iwiensi opneming in het gasthuis wij Dinsdag j.l. meldden, is hedennacht aldaar overleden. - Hedenmorgen 11 uur had eeu zoon van den heer "V. H. hij' het overklimmen va.11 een deur, waarop ijzeren pennen wa ren aangebracht, het ongeluk daarin te blijven hangen met zijn rechterhand. Na opgelicht te zijn door eenige jongens, kon hij1 weer zijn hand vrij krijgen. Een diepe wonde was daardoor ontstaan. Direct ging men naar den dokter, die de wonde ver bond. Bij het fietsrijden 0111 den hoek van de Beestenmarkt, had een juffrouw het ongeluk in de goot terecht te komen, waardoor haar geheele kloeding met mod der bedekt, was. Na door eenige toege schoten nienseben te zijn opgeholpen en wat afgepoe(st, werd de weg verder te- voet afgelegd. De firma Wed. P. de Jongli zal op haar kosten haar personeel aanstaan den Donderdag met den pleziertrein een reis laten maken naar Rotterdam. Voor het personeel is dit een buitenkansje, van de firma een daad, die pleit voor haar sociaal medevoelen met hare werk nemers. Middelburg. Gisteren is ten nadeele van een boer, die een. oogenblik een mand met eieren voor eene woning op het Mo lenwater had laten staan, deze mand met inhoud ontvreemd. Vlissingen. In de alhier gehouden ver gadering van de vereeniging van Gasfabri- kanten in Nederland is nog als plaats voor de volgende vergadering aangewezen En schede -en indien dit niet kan, dan Nijme gen. Rilland-Bath. Het lijk dat Dinsdag te Bath is opgevischt, is Woensdag zonder dat de inden Lit eit is kunnen worden vastge steld, na bekomen vergunning van den Heer Officier van Justitie te Middelburg, op -de algemeen© begraafplaats te Rilj land begraven. (Z.) Ierseke Woensdagmorgen zijn in een wei in de Ierseksche Moer door twee hon den van nog onbekende eigenaars vijf schapen van den Landbouwer Remijnse te Kapelle aangerand Drie er van werden in een sloot in de modder gestikt gevon den de twee andere zullen, als zij goed gekeurd worden, geslacht worden De politie stelt een onderzoek in. Dii sdagavond nam alhier een man bij vergissing zuringzout in plaats van zuiveringszout in. De werking van liet vergif deed zich spoedig gevoelen en de geneesheer moest te hulp geroepen wor den. De maag van den patient werd leeg gepompt. Heden was hij buiten gevaar. (Met.) Kruiningen. Naai' aanleiding van het her gieten van onze torenklok waarover wij in een vorig nummer spraken, schrijft men nog aan de N. Rott. Crt. Opmerkelijk is wel dat de groote klok te 'sHeer Abtskerke en die te Eversdijk met die te Kruiningen, alle afkomstig zijn van de klokgietersfamilie Woglievens of Wogheneus te Mechelen, Ook die an dere dragen soortgelijke opschriften. Die van 's Heer Abtkerke is gegoten in 1544 die te Eversdijk in 1525 Verder luidt het bericht Welke heilige patroon der (Kruining- sche) kerk was, is onbekend, misschien de Maagd Maria. Zeker is het, dat in den aangrenzenden Oo.-,t Hinkelenpolder eene kapel stond, de kapel van Hinkel of de nieuwe kapel genoemd, die aan de heilige Moedermaagd was toegewijd. (Zou liet niet St. George kunnen ge- weestzijn, wiens beeld als ridder te paard, den draak vellend, op de klok voorkomt - - Red. N. Z. Crt. Hansweerd. Hedenmorgen ontstond eene lekkage in de hoofdbuis der water leiding waardoor het water over den weg stroomde. De Directie werd tele grafisch er van in kennis gesteld en men is thans bezig het lek op te zoeken. Voor vele aangeslotenen is het een ongerief, daar de hoofdleiding is afge sloten, zoodat er geen water in de huis- leidingen voorhanden is. Het zeilschip „Johanna Adriana", schipper Schot, werd op het kanaal dooi de Duitsche vrachtboot Ristelhuber No 9 aangevaren. Bij eerstgenoemd vaartuig werd de boeiïng over de geheele lengte van het schip weggedrukt en ook tuig en lieren werden verbrijzeld. Het schip moet slepende de reis naar Merxem voortzetten. Wolfertsdijk. Met ingang van IC Juli is voor de derde postbestelling tot vasten postbode benoemd de lieer Joh. Kalle- mein, thans hulpbode. Ouwerkerk. Op verzoek is eervol ont slagen als burgemeester dezer gemeente de heer J. v. d. Have Czn. Hengstdijk. Bij K. B. van 13 Juli is toestemming verleend aan L. G. Hermans, secretaris en ontvanger dezer gemeente, 0111 tot 1 Juli 1919 te Ossenisse te blij ven wonen. St. Filipsland. Bij de stemming voor drie leden van den gemeenteraad te St.. Fi lipsland zijn herkozen de drie aftredenden A. van Dijke, A. L. van Eldik en A. van Rooijen met resp. 262, 202 en 187 stemmen. Op den heer J. van Strien Cz. waren 98 stemmen uitgebracht. (Z Domburg. Hier wordt van 19 dezer tot September eene schilderijtentoonstelling van levende meesters gehouden. Boschkapelle. De arbeider A. V., werk zaam bij den landbouwer J. H., verwondde zich deze week bij het gerstsnijden zoodanig de hand, dit de pink bijna geheel van liet lichaamsdeel werd ge sneden, waardoor hij, volgens verklaring van den geneesheer, verscheidene dagen niet zal kunnen werken. De St. Crt. van 16 Juli bevat in de bijvoegsels (no. 1399 en 1408 de statu ten van de conferenties van de vereeni ging van den H. Vincentius van Paulo te Hulst en te St. Jan Steen. Koewacht. Velen uit deze en omliggende gemeenten zullen voorzeker nog kennen den zoogenaamden „Lange Marien", die hier vele jaren de schrik was van be zitters van kippen en konijnen en die, hoe vaak ook verdacht, maar niet op heeterdaad te betrappen was Toen de politie hem wat te veel op de hielen zat, ging hij met zpn gezin naar Zele wonen, waar hij ook al spoedig met zwart krijt stond aangeschreven. Toch wist hij het ook daar steeds zoo aan te leggen, dat hij uit de handen der justitie bleef. Deze week liep llij echter mooi in den val. Te Lokeren werden in denlaatsten tijd in eene fabriek herhaaldelijk vellen gemist en de knechts, die niet als de daders wenschten aangezien te worden, besloten de wacht te houden. lederen nacht zouden een zestal de fabriek be waken. De twee eerste nachten gebeurde er niets. Den derden nacht zagen zij omstreeks 1 uur een man naderen met een zwaren knuppel in de hand en een zak. Zij lieten hem den zak met vellen vullen, toen sprongen zij allen tegelijk op hem af en bonden hem. 't W as de bekende „Lange Marien", die onder op tocht van de geheele buurt aan de politie werd overgeleverd. I11 zijn zak vond men een dolkmes. Sas van Gent. Een uit de richting Ter- neuzen komende stoomboot is in ernstige aanvaring gekomen met den nieuwen kaai muur door de kunstmestfabriek langs den weg van Sas van Gent naar Selzaete aan gebracht, zoodat de zware houten be schoeiing als ware liet een plankje van een sigarenkistje, door midden knapte en den zwaar gewapenden betonmuur ongeveer dertig centimeter binnenwaarts drukte. Ook de daaraan verbonden binnen- waartsche van gewapend beton vervaar digde muur, waarop de looprail der elec- trische kranen bevestigd is, kreeg een binnenwaartschen knik, zoodat naar ruwe schatting een schade van ongeveer 10.000 gulden veroorzaakt is. Daar de plaats op'toogenblik doorliet weggeschoten aarden achterbekleedsel gevaar voor het publiek oplevert, heeft men onmiddellijk maatregelen moeten nemen voor de publieke veiligheid. (Met.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Tuberculose-Bestrijding. „De liefde die zich niet in daden uit is geen liefde"; zoo schreef de Secretaris van het fonds tot bestrijding der tuber culose „Herwonnen Levenskracht" in een artikeltje in „De Volksbanier" van 11 Juni 1.1 Zeer terecht is deze aanhaling uit den schat van wijze regels van het uitmuntende boekje „De Katli.v. d.Daad". Wij leven in een tijd dat er een liefde werk meer te verrichten valt, een gele genheid om onze katholieke overtuiging uit te leven. De tegenwoordige samenleving wordt ondermijnd door een kwaal, die zijn slachtoffers bij duizenden eischt. De Tuberculose of Witte Pest heerscht thans op verschrikkelijke manier. Overal slaat deze kwaadaardige ziekte zijn uit gestrekte vangarmen 111't, om hen, die gegrepen worden niet gemakkelijk los te laten. Talloos zijn zij, die lieden gebukt gaan of te kampen hebben met dezen kanker der maatschappij. In eiken rang en stand wordt dit ongeluk aangetroffen, doch in den lagere het meest. Onder de arbeiders-klasse is de kwaal ontzettend, sociale misstanden en tuber culose, gaan klaarblijkelijk hand aan hand. Lage loonen, slechte fabriek- en woning toestanden, onhygiënische levenswijzen zijn schijnbaar trawanten van elkaar. In de schoen-industrie, de veenderijen, de bolienstreeken, de glasblazerijen en wasscherijen, textiel en sigaren-nijverheid, benevens typografie, en daar waar het wakend oog der arbeids inspectie en vak beweging haar gunstigen invloed mist, daar wordt het grootste percentage tuber- culose-lijders bereikt. In de fabriek cen tra's sterven jaarlijks per 10 000 inwoners pl.m. 35 menschen aan deze vreeselijke ziekte. Alhoewel de sterfgevallen, vooral in Duitschland sinds 1875 verminderd zijn wat voor een overgroot deel aan de systematische bestrijding te danken is, worden er jaarlijks toch nog 16 menschen- offers op de 10.000 personen geëischt, menschen veelal in de kracht van hun leven. Een ieder heeft dan tegenwoordig van nabij al eens kennis gemaakt met deze ziekte, 0111 te wettn met welk een hardnekkigheid zij den lijder aantast en hoe moeilijk het is er aan te ont komen. Dat bij dit alles het alcoholisme een voornamen rol speelt laat zich begrijpen. In verband met deze feiten, is het een prachtig idéé van het fonds „Herwonnen Levenskracht," behoorend aan het Bureau voor de R.K Vakorganisatie, ter gelegen heid van het eerste levensjaar van dit fonds en 't vijfde van liet „Bureau," een nationale Bloemendag te organiseeren. Op 19 Juli e. k. is de dag bepaald. Een spontaan enthousiasme heerscht in geheel het land. In tal van plaatsen hebben zich comitp's gevormd, die den bloemenverkoop voorbereiden. Enkele steden hebben massa's besteld, anderen hebben den bloemendag reeds gehouden, met gunstig resultaat. Iedere provincie doet mee; dat Zeeland ook niet achter- blij ve, Vlissingen en Middelburg verzekeren dit. Welnu 't geldt een schoone zaak, een liefdevol doel, de aandacht, de gift, de medewerking van ieder waardig. De samenleving te helpen ontdoen van de tnberculose-pest, door de genezing van den economisch zwakke, op de eerste plaats te bevorderen, is mensclienplicht. Bij den oproep 0111 medewerking schreef liet bestuur van bovengenoemd fonds: „Reeds komen beden om hulp. Van Noord tot Zuid roept men reeds onze hulp inhier voor een huisvader, daar voor een kostwinner, ginds voor een moeder van een talrijk gezin, elders voor een dochter, de vreugde van het gezin, weleer de vriendelijke zonneschijn, die thans echter dreigt onder te gaan achter de nevelen der witte pest. Elders vraagt men hulp voor een ijverig lid, in wiens hijgenden borst nog de geestdrift der propaganda brandt, wiens afgematte lendenen toch verlangen naar het zwaard onzer bewegingen, in het diepst van onze ziel moeten wij zeggen „wij kun nen nog nietl Inderdaad zoo is het er mee gesteld „wij kunnen nog niet". Laat uw liefde op den dag van 19 Juli zich openbaren in een gave tot herstel van levenskracht, opdat wij om God en den evenmensch dan vooral werkzaam zijn voor de arme tuberculose-lijders, die onze hulp vragen aan Herwonnen Levenskracht. In opoffering en liefde kan niemand een katholieken overtreffen. SI. Kalender der Week. Van 19 tot 26 Juli 1914. Zondag 19 Juli. Octaaf van Kerkwijding (lil. 260); 2de gebed en laatste Evangelie v. d. Zondag (bl. 889 en 890); gedachtenis v. d. H. Vincentius a Paulo (bl. 1293 en 230). De gebeden na de stille II. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69); na de Hoogmis gebed v-oor de koningin (bl. 122). Vespers -op bl. 264 en 123. Maandag 20 Juli. H. Hi-eronymus Aemi- lianus (bl. 1294); gedachtenis v. d. H. Margarita (bl. 1294 en 243). Dinsdag 21 Juli. H. Joannes Gualbertus (12 Juli, bl. 1286 ton 235); gedachtenis v. d. H. Praxedis (bl. 1297 en 248). Woensdag 22 Juli. H. Maria Magdalena (bl. 1298). Credo-. V 0 o r Goes gedurende het Octaaf v. d. H. Maria Magdalena dagelijks Credo ©n behalve Zaterdag en Zondag, gedach tenis v. h. Octaaf (bl. 1298). Donderdag 2.3 Juli. H. Apollinaris (bl. 1301); gedachtenis v. d. H. Liborius (bl. 1301 ien 212). Vrijdag 24 Juli. II. Camillus de Leilis (18 Juli, bl. 1291); gedachtenis en laatste Evangelie v. -il. Vigilie v. d. H. Jacobus (bl. 1303, 159 -en 160); gedachtenis y. d. 11. Christina (bl. 1303 -en 243). [Of welMis v. d. Vigilie v. d. H. Jacobus (bl. 1303 en 159); gedachtenis v. d. II. Camillus de Lellis (bl. 1291); gedachtenis v. d. II. Christina (hl. 1303 ■en 243.] 1 Kleur der II. Mis v. d. Vigilie paars. Zaterdag 25 Juli. H. Jacobus (bl. 1303); alléén in Stille H.H. Missen gedachtenis v. d II. Christophorus (bl. 1304 ©n 178). De gewone orde -der H. Mis, idie iederen dag terugkeert, begint op bl. 71. 1 I Zondag 19 Juli, zevende Zondag na Pinksteren, Epistel: Rom. VI 1923. Evangelie: Matth. VII 1521. Lezer, hebt. gij het z.g. „Roomse he B ij1 li 11 j e" (Evangeliën en Handelingen der Apostelen)? Dit allernoodzakelijkst hoek behoort in geen ©nkiel Katholiek huisgezin te ontbreken. Paus en bis schoppen bevalen het met. klem aan. Reeds werd het. in ettelijke h-onderd-du-i- K-enden exemplaren verspreid. Ook onze andersdenkende broeders prijzen de keu rige overzetting. Verkrijgbaar in iedereq' R.-K. boekhandel tegen 25 a 30 ets. Overgangsexamen Rijks H. p, S- te G o es. Van de eerste naar de tweede klasse. BevorderdC. S. Bedet, P. J. Dekker, P. M. Janse, A- Kole-, W. v. d. Linde, F. C. Maijs, F. M. Meulendijk, D. P. Pie- terse, A. Polak, A. L. Schrier, C. J. Tail lie, G. J. Verburg, J. G. Vermeulen, J. M. v. d. .Weele, J, Zandee, J. Hofman, A. W. B. van Altena, A. Buijse, A. 1'. Magielse, M. C. J. Pilaar, P. C. Pols, J. Verniet, J. A. Wilton van Reede, A. C. Zandee en W. van Zweeden. Voorw. bevorderdH. van "Gorsel, H. J. Andreae, en W. D. Neervoort. Niet bevorderd 6. Van de tweede naar de derde klasse. Bevorderd: S. Bedet, A. J. Boel, J. J- Doniinicus, J. Duvekot, S. van Dijke, J- M. Janssen, P. L. Klompe, J. R. Koert, M. Kort, C. Kooyman, C. van Nieuwen- huyse, A. Nij-ss-en, H. Folmer, C. W. v. Oeveren, C. Timmerman, C. M. H. Ver been), J. Brants, Marie van Bruggen, F. Flikken, Marie Gerrets-en, J. de Looff, L. J. Overbeeke, F. v. d. Plassclie, D. .1. Rietveld d-e Houdt, Neeltje Tollenaar, E. de Vries, C. de Wilde en ,1. Willemse. Ni-et bevorderd 6. Over 1 leerling wordt later een beslissing genomen. 1 Van de derde na-ar de vierde klasse. BevorderdL. v. d. Berge, M. van Brug gen, J. de Ho-o-gh, S. Koert, W. Koole,_L. Maas, J. Neervoort, J. Nieuwenliuijse, Macha. Nieuwcnbuijse, J. Polak, C. Qnakkelaar, J. Rosier, W. v. Schaik, C. Tolhoek, J. v. d. Wart, .1. Witte en G. Blok. Va,n de vierde naar de vijfde klasse'. Bevorderd: H. Adam, J. Hag-e, E. v. d. Hoek, .Toha. v. d. Kreke, J. v. d. Kree- ke, J. Noteboom, H. Noteboom, A. de Vos, II. Witkam, W. Hofman en A. Fol mer. Voorw. bevorderdM. Bartels-e, en Wdlha. Warnsinck. Niet bevorderd 2.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2