BINNENLAND KOLONIËN. HIT DE PERS. Gemengd Nieuws. Rechfsza 4 ■u D© namen van di© officieren zijn: Snel len, van Vollenhoven, Doorman en Ma- linckrodt. MEXICO. D© toestand. Volgens een telegram uit Mexico-City aan de „Times" is Huer- ta met groot© meerderheid tot president gekozen. Het is een leelijke tegenvaller voor d© Amerikaanse!» regoering, welke hoopte, dat Huerta van de verkiezing zou gebruik maken om zich met eer uit het Mexicaanse!» wespennest terug te trekken. Nog meldt een telegram, dat de rebellen- generaal Villa zou zijn doodgeschoten. 11 U S Ei A IV It. Bosch branden. Men seint uit St. Petersburg: Groote branden verwoesten uitgestrekte bos- schen in het Noord-Oosten van Rusland. Bij St. Petersburg en langs de spoor lijn naar Warschau staan groote veende rijen in brand. Bij Witebeck, Dunaburg en Ljuszin nemen de branden het karak ter van een algemeene ramp aan. In Saraja-Russa zijn vijftien huizen vernield. Ook in Opotjka staan verschillende bosschen in brand. In het district Tischwin zijn groote voorraden hout, voor den verkoop be stemd, in de vlammen opgegaan. De stad is in rookwolken gehuld. llDliBIkA, Independence-day is Zaterdag in 'New- York, naar een telegram aan de „N.-Y. Herald" meldt, met de noodige feeste lijkheden gevierd. Echter vielen er niet de anders gebruikelijk© buitensporigheden met het afsteken van vuurwerk enz. voor, zoodat er heel wat minder mensehen dan vorige jaren naar de gasthuizen behoefden te worden gebracht. Het was zelfs een record-cijfer van laagte. Prinses Juliana en het geitje. 't Is enkele weken geleden, vlak vóór het vertrek van het Hof naar Het Loo. Op een der rijtoeren, in de nabijheid van het Huis ten Bosch, zag Prinses Juliana een drietal geitjes. Ze dartelden levensblij en maakten allerkoddigste sprongen. Dat moest de Prinses zien. Even stilstaan. Weer deden de geitjes 't. Wat echt! Kijk, hoe lief spelen die diertjes. En in minder dan enkele oogenblikken ontwaakte bij do Prinses do lust zich ook in het bezit van zulk een geitje te mogen verheugen. Het rijtuig ging voort. Maai- thuis ge komen, was de Prinses die levendige diertjes, al springend en buitelend daar in het sappige gras, nog niet vergeten. Telkens weer babbelde ze van de geitjes. Ze wou er toch zoo graag een hebben. Ééntje maar. Niet zooveel als van die witte muizen, waarvan ze er vier kreeg, en er later tachtig te> tellen waren. Neen, één geitje maar, dan was ze volkomen gelukkig, zoo'n springend, huppelend geitje! Enkele dagen later ging Freule van de Poll met Prinses Juliana weer langs de plaats, die haar zoo had aangetrokken. Maar nu was 't om te beproeven, een geitje machtig te worden. De Freule ver- lelde, dat de Prinses zoo graag een geitje wilde hebben. De eigenaar vond liet ver rukkelijk, dat een zijner geitjes door het Prinsesje begeerd werd. Ze mocht het mooiste diertje uitzoeken, zei hij. Gaarne wilde hij dat schenken. Neen, dat ging niet. Als de Prinses iets wilde hebben, moest zo dat ook betalen. En na spoedig beslist te hebben, wat zij mieend© het liefste dier te zijn, telde Prinses Juliana in de hand van den eigenaar enkele goud stukken neer, waarmee hij zoo vereerd was, dat hij later zichzelf plechtig be loofde die geldstukken nimmer uit te geven, maar als een aandenken immer te bewaren. Maar veel blijder nog was de Prinses, toen 's avonds het zoo zeer begeerd© springertje in den 'Paleistuin werd gebracht en dat mi op Het Loo dartelt! (Maasbode.) Jhr. Van der Wijck f. Woensdagnacht is de oud-Gouverneur- Generaal van Nederl. Indië jhr. C. H. A. Van der Wijck, wonende te 's-Gra- venhage, doch gedurende de zomermaan den te Baarn vertoevende, aldaar over leden. De overleden oud-Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, jhr. Van der Wijck, die 74 jaar oud werd, bezette den troon van Buitenzorg van 1893 tot 1899. Met tact en energie wist hij in de droevige dagen van Lombok en Atjeh het Nederlandsch gezag te handhaven. In dit hooge ambt ontving hij a's blij ken van diensterkenning den graad van commandeur en in 1898 van het groot kruis van den Ned. Leeuw. Als assistent- resident kreeg hij een tevredenheids betuiging voor zijn verdienstelijk gedrag bij de beteugeling van ongeregeldheden in 1878 op een particulier land in Indië. E. M. Jannink f. Te Goor is op 68-jarigen leeftijd over leden de heer E. N. Jannink, lid dei- Provinciale Staten van Overijsei, oud-lid der firma Arntzenius, Jannink Co. Belgische Middenstanders naar Nederland. Hel program der studiereis, die het Al.g. Syndicaat der Belgische Middenslandsver- eenigingen onder leiding va.n zijn secre taris, den heer J. Lambreohts, uit Brus sel, door ons land zal ondernemen, is, naar de R. K. Middenstander meldt, in grove trekken als volgt samengesteld: Aanvang van de icis omstreeks 25 de zer. Duur vijf dagen. Vertrek uit Brussel over Breda naar Tilburg, waar de instellingen van de H. K. Hanze, o.a. de Diocesane Coöp. Inkoop- vereeniging bezocht worden Een bezoek aan de schoenmakersvak- school te 'Drunen en de Klompenmakers organisatie van Best is waarschijnlijk. Dun naar 's Hertogenbosch, waar een bezoek wordt gebracht aan de Hanzebank. Van daar naar Utrecht, waal" de 'Midden- standcredietbank en het Centraal Bu reau. der Coöp. Inkoopvereeniging worden bezocht. Vervolgens naar Amsterdam, waar o.a. bezocht worden de Coöp. Ver eeniging Eendracht maakt Macht, het bu reau van advies voor den Middenstand en de inrichtingen van het bakkersgilde do Voorzorg, en waar de voorzitter van den Middenstandsbond, de heer J. S. Meuw- sen, een overzicht zal geven Van de „neutrale" Middenstandsorganisaties. Van Amsterdam vertrekt men naar Lei den, waar de hoofdredactie van de R. K. Middenstander, de heer A. Kellenaers, voor de Belgische gasten een conferentie zal houden over de werking der R. K. Middenstandsbonden in ons land, en waar een bezoek zal worden gebracht aan het Rijksbureau toit onderzoek van handels waren. iOok zal een bezoek worden afgelegd bij mr. Aalberse, den indiener van bet wetsontwerp tegen de oneerlijke mede dinging, en aan het Centraal Bureau der Kath. Soc. Actie. Van Leiden gaat het gezelschap naar Den Haag, waar men een audiëntie zal aanvragen bij: mr. Everwijn, chef Van de afd. handel van het ministerie van land bouw, nijverheid en handel. Na vervolgens nog Rotterdam te hebben bezocht, koe ren de Bplgen naar hun vaderland te rug. Bescherming van Meisjes. Verschenen is het elfde jaarverslag der „R.K. Vereeniging tot bescherming van Meisjes" in het Bisdom Breda over het jaar 1913. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende Ginniken, vroeger correspon dentschap, werd een zelfstandige paro chiale afdeeling. Hoewel nog niet gezegd kan worden, dat de St. Magdalenastich- ting geheel en al tot stand kwam, kan het verslag toch vermelden dat de oprich ting van het eigen huis reeds goed vlot en durft men de verwachting uitspreken, dat vóór het einde van dit jaar het nieu we gesticht geopend zal zijn. De afdeeling Breda deelt mede, dat voor de oprichting van het St. Martha- Patronaat (voor meisjes van den gering- sten stand) een nieuw perceel moest worden bijgehurd. In het tehuis der Vereeniging, het R. K. Gasthuis, verble ven 20 meisjes gedurende korteren of langeren tijd, te zamen 555 nachten. In het geheel waren in 1913 92 meis jes lid van het dienstboden-pratonaat te zamen telde men 1408 bezoeken. Met goedkeuring van het hoofdbestuur der Vereeniging werd het St. Martha- Patronaat onderafdeeling met eigen be stuur en financieel beheer. Kon vroeger slechts een 25-tal meisjes opname ge boden worden, thans is er plaats voor 50. Dit jaar kwamen er aan het plaatsing- kantoor 175 aanvragen in van werkgeef sters. 204 meisjes meldden zich aan het bureau aan. 129 informaties werden ge nomen en afgegeven. De afdeeling Roosendaal besloot in November tot oprichting van een bemid delingsbureau. Verder deelt deze afdee ling mede Voor plaatselijken steun had den wij 61 gevallen. Meest inlichtingen naar betrekkingen voor dienstmeisjes. Het grootste getal was voor Antwerpen. Wij zijn er ten zeerste tegen, dat de meisjes naar het buitenland gaan, maar de vraag is groot en de loonen zijn gewoonlijk hooger. Bij het stationswerk dezer afdeeling deed zich hetzelfde verschijnsel voor als het vorig jaar. De ernstige gevallen ne men af. Ten slotte wordt medegedeeld, dat in het naburige Esschen, op herhaald ver zoek, en na herhaald bezoek aan het bureau te Antwerpen, het stationswerk is opgericht, hetgeen hoog noodig werd geacht. De afdeeling Baarle-Nassau merkt op, dat slechts weinig meisjes van Baarle vertrekken, om elders een betrekking te zoeken komt het voor, dan is liet meest naar België. Oosterhout zegtTen deele faalden hier onze pogingen door het gebrek aan medewerking, zelfs tegenwerking der ouders. De ouders werden gewaarschuwd, dat hunne dochter zich te Antwerpen wilde verhuren door een bemiddelings bureau aldaar, ons als slecht bekend. De rekening van inkomsten en uitga ven sluit met een nadeelig saldo van f272.03'/2. („Tijd.") Begrafenis Overste Thomson. Het „Gron. Dagblad" verneemt de vol gende bijzonderheden omtrent de begrafe nis. te Groningen van het stoffelijk over schot van wijlen luitenant-koloneïi Thom son. De stoet vertrekt 15 Juli te kwart voor vieren van het station. De lijkwagen woi-Jt voorafgegaan door tamboers, een muziek korps en een vuurpeleton. Vier ridders zullen als slippendragers fungeeren, ter wijl door 14 onderofficieren het lijk in den lijkwagen wordt gelegd. Daarna vol gen militairen die kransen dragen, een escorte van militairen, gevolgd door fami lieleden, afgevaardigden en genoodigden. Met een kiemen omweg wordt van het station door het centrum der stad naai de Zuiderbegraafplaats gereden. Gisting te Semarang. Men seint uit Batavia aan „Het Han delsblad": Onder de Chineezen te Semarang heerscht groote beroering, door het doodschieten van een Chinees bij een inval in een speelhuis. In een door de Chineezen belegde vergadering is besloten beklag te doen over het feit bij den president van de Chineesche re publiek en bij den Chineeschen Consul- Generaal te Batavia. De Chineezen, werkzaam bij de Ten toonstelling te Semarang hebben besloten den arbeid te staken. Dat klopt niet. Onder het kopje „Dal klopt niet" schrijft de anti-rev. „N. Prov. G. Ct.": „De socialistische raadsleden hebben zich aan alle feestelijkheid onttrokken, waarbijl ook II. M. de Koningin verscheen. De heer Schaper beeft aan den voor avond van de feesten een tamelijk onbe nullige rede gehouden althans te oor deel en naar de verslagen waarin hij vertelde hier gekomen te zijn om de Academiefeesten bij te wonen, zijnde daar toe uitgenoodigd, naar de heer Schaper vermeldde, als afgevaardigde van de ar beiders, wat natuurlijk eene vergissing was, omdat hijl de uitnoodiging kreeg als lid der Tweede Kamer. Er waren op 'de feesten geen afgevaardigden van de ar beiders, evenmin als (er afgevaardigden' wanen van de patroons. Heel de burgerij was er vertegenwoordigd. Zoo namen dus de socialisten deel aan de feesten. Al leen als de Koningin er kwam, die 'toch ook in hun oog wel recht had 'te komen, evengoed als de luaer Schaper, dan waren zij niet aanwezig. Natuurlijk ontbraken zij ook op het appèl, toen de Raad het Staatshoofd op het Stadhuis ontving. Zulk een beleedigende houding tegen over het hoofd van den Staat om er van te zwijgen dat dit Staatshoofd een Vorstin is uit bet huis van Oranje trekt te meer de aandacht, omdat de heer Ter Laan beloofde zijn plichten tegenover da Koningin te zullen vervullen, als zij een bezoek aan Zaandam mocht brengen. De heer Schaper zou er zelfs' niet tegen zijn geweest, dat een sociaal-democraat van Hare Majesteit de Koningin de be noeming tot raadsman der kroon aan vaardde. Nu is een van tweeën waar: of 'de laatstgenoemde houding deugt en dan heb ben de socialistische raadsleden en de heer Schaper, die genoodigd waren tot de feesten, zich op een niet te verdedigen wijze gedragen; of de houding van den heer Ter Laan en dis van den beer Scha per bij de ininistercrisis deugt niet, en dan had men een afkeuring mogen ver wachten van da zijde der sociaal-democra ten hier. Dit laatste is niet geschied. Integendeel, in het .orgaan der soc.- dem. is indertijd geraden de ministersze tels te aanvaarden en is .ook gejubeld over de honing van den heer Ter Laan. Treurige bezoldiging. Te Wer kendam wordt gevraagd een ambte naar ter secretarie, volkomen op de hoog te met de gemeente-administratie en in staat zelfstandig te kunnen werken. Jaar wedde f200, met uitzicht om te worden benoemd tot administrateur der gemeen tewaterleiding, jaarwedde f 100. Sollici tanten moeten meerderjarig zijn. Aardbeien. Een tuinder te Zwijn- drechl heeft, zoo wordt aan de „D. Ct." gemeld, aan eenige zijner klanten te Dordrecht aangeboden bij' hem een ge- heelen dag aardbeien te komen plukken en deze mede te nemen, zonder daar iets voor te betalen. De geringe prijs der aard beien kan het plukloon bijna niet „goed maken." Dekhengst afgemaakt. Meldden we onlangs, dat nabij de Teuge, gem. Voorst, door een dekhengst van den land bouwer Brinkman, ©en bewoner van Wilp doodgeslagen werd, thans heeft men de zen prac.htigen Normandiscben .goudvos- hengst moeten afmaken, daar het dier iedereen, die het naderde beet of trapte. Nadat het 'woeste- dier zijn eigen meester bijna een duim afgebeten had en .ook diens zoon leelijk aan den schouder ver wondde., besloot men bet waardevolle beest .af te maken. Dit zeldzame einde van ©en dekhengst is, zooals men donken kan, voor den heer R. eene groote (schade, welke ook niet door verzekering gedekt wordt. „Do Tijd." De Hollander in den vreemd©! Wij blijven w-onder-schapen en niet alleen voor de goedgeloovige Amerikanen! De „Patriote", onze buurman te Brussel, pu bliceerde eenige dagen .geleden, zonder! eenige bron aan te geven, zonder naam, helaas, het volgende lijstje van wat men vond in den maag van een Hollandschen zeeman, die prozaïsch stierf aan letenej bronchitis: stukkien koper, ijzer, lood, zink, glas en aardewerk; spijkers, schroe ven, haken, deurhengsels, schakels van kettingen, stukken van sleutels, twee kur kentrekkers, verschillende ringen, een hemd-garnituur en een kardoes met haar kogel. Het record op den struisvogel is dus geslagen. („De Tijd") Per hondenkar naar het ca- c h o t. Een tweetal rijksveldwachters von den tusschen' Wylr© en Wiltem eene koop vrouw zóó dronken langs den weg, dat de Duitsch© geen, voet meer kon verzetten. Zij schold de politiemannen uit voor al wat naam heeft. Er werd door de rijks veldwachters even krijgsraad gehouden) een poos later kwam één hunner terug met ©en hondenkar. Daarin werd het on frisse!» vrachtje gegleden, en zoo ging het naar het gemeentelijk cachot van Wylre. Vóór de dronkelap in den amigo werd gestopt, werd zij ontlast van een flesch jenever. Toen zij des ochtends haar roes had uitgeslapen, vroeg zij! niet om water, doch om dejeneverflesch Verdronken. Maandagavond is in de zweminrichting aan de zgn. Ilirdes- boulevard te Breda verdronken zekere de J., afkomstig uit Deventer, kellnor in het hotel „De Kroon". De ongelukkige schijnt bij het duiken door een hartverlamming getroffen te zijn. Ontsporing. Men seint uit Weerden He locomotief va.n deu trein, die Dins dagmorgen om 7 uur 26 min. vanuit Al melo naar Zwolle vertrok, is nabij Wier den ontspoord. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats, doch de materiëele schade is vrij1 aanzienlijk. Vechtpartij te Heerlen. In een café alhier ontstond Maandagmiddag een vechtpartij tusschen Oosten rijksehe on Duitsche mijnwerkers. Het geheele café werd vernield, de ruiten ingeworpen. Ver schillende personen bekwamen messteken en werden door een geneesheer verbonden en daarna naar het ziekenhuis overge bracht. Eeu vijftal personen zijn gearres teerd. Te Breda heeft zich Dinsdagmorgen in een aanval van waanzin een dame den hals afgesneden. (Msbode.) Een studentengrap te Leiden. Men schrijft aan de Tel.: Terwijl de Sleutelstad nog in stille rust lag en buiten de poorten der veste de ochtend pas gloorde, kwamen twee zonen van Minerva van een fuif en al wande lend langs do pittoresk© St. Pieterskerk, die dezer dagen van buiten wordt geres taureerd, kwamen ze op de gedachte, eens te probeeren hoe ver zij al klim mende langs den steiger zouden komen. De daad bij het woord voegende stegen za van den eenen steiger op den ander, el kander moed insprekend als een hun ner het stijgen moeilijk viel. Een lantaarn opsteker, die juist de rond© deed, zag het tweetal klauteren en vermaande hen naar beneden te komen. Zonder resul taat. Onze studenten noodigden den man beneden uit bij1 hen te komen, hem een een smakelijke sigaar belovend. Al hooger stegen ze en eindelijk hadden zo den top van den koepiel bereikt, nage staard door een lantaarnopsteker, die er een uurtje nachtrust aan opofferde. En ziet, daar verdwijnen de mannen door een luik aan den top. Nu werd het den man daar beneden te erg. Ilij waarschuwde een politieman en nu komt' het tweede bedrijf. De politieman wekte den koster, mits gaders zijn ega en verdere huisgenooten en nu werd de kerk onderzocht. Aller blikken richtten zich naar hoven. Alleen des kosters hond wilde het beneden zoe ken. Hij snuffelde aldoor en blaffende stond hij voor een professoronbank. En daarachter vond men hot tweelal, dalt meedeelde, den tocht eens te hebben ge waagd. Niemand van hen had hel. nog ooit zoover gebracht,. Zij1 hadden het recoird geslagen. De koster, zijn ega, mitsgaders zijn ver der© familie vonden het geval ten slotte ilog al grappig, evenals de zoon van den Heiligen Hermandad, die echter per slot van rekening toch nog proces-verbaal we gens insluiping moest maken. Het derde bedrijf zal dus later vol gen in de rechtzaal. Vermist. Tc Winschoten, wordt se dert eenige dagen vermist do gepension- neerde zeematroos li. Hij ging met de academiefeesten naar Groningen, na een deel van zijn pensioen gebeurd te heb ben. Do man, die overigens zeer goed oppaste, is gehuwd en vader van 9 kin deren, alle nog klein. Eien krankzinnige. Men schrijft ons uit Putten: In de nabijheid van ons dorp, in de buurtschap Heil, woont op oen boerenhoeve een gezin, bestaande uit een oude moeder, |d© weduwe vau Zweden, twee dochters en vier zoons. D© oudste zoon Johannes verkeert in de vaste over tuiging, een bovenaardscli wezen te zijn. De moeder en die andere huisgenooten schijnen in zijn zonderling optreden een onbeperkt vertrouwen te bezitten. Johannes bevindt zich het grootste ge deelte van den dag op ©en bovenkamer, welke door hem tot een vesting is ver sterkt. Aan den wand hangen vuurwapens en in de buitenmuur zijn schietgaten aange bracht. Een der broeders, Elias, doch door Johannes Judas genoemd, is getrouwd en woonde ook hij' de familie in. Johannes vatte liefde op voor Judas' vrouw en maakte liet haar zoo lastig, dat ze de vlucht moest nemen om weldra gevolgd te worden door haar man en zulks met achterlating vau 4 jeugdige kinderen, die Johannes niet wilde afstaan. De justitie werd in den arm genomen en op bevel van den officier van justitie werd Vrijdag morgen oen inval gedaan door 12 rijks- en 2 gemeenteveldwachters, onder lei- dingding van den brigadier Haltes en den waarnemenden burgemeester van Putten, den wethouder Reernink. Een vijftal politiemannen drong de wo ning binnen, terwijl de andere zich ver dekt opstelden. Het toeval wilde dat de vier kinderen van „Judas" op het erf speelden en dus door do achtergeble ven veldwachters naar een gereedstaand rijtuig kondien worden geleid. Inmiddels ondervroegen de andere de moeder, waar Johannes zich bevond, en kregen ten ant woord dat hij op zijn kamer was. Op 't- zelfde oogenblik werd hoven aan de trap een deur geopend en verscheen Johannes met een groot gewer onder hot uiten van de vreeselijksto bedreigingen. De po litiemannen vonden het raadzaam ten spoedigste af te trekken, om noodeloos bloedvergieten te voorkomen, temeer waar zij wisten, dat de kinderen in veiligheid waren. Wij vernemen dat door den officier van Justitie de aanhouding van Johannes zal worden gelast. Uit het leven van Franz Ferdinand. Abbé Leblanc, die ieder jaar de gast was van den vermoorden aartshertog en zijn gemalin vertelt de volgende bijzonderheden Franz Ferdinand, en de hertogin van Ilohenberg kenden geen grooter zorg dan die voor de toekomst en het geluk hun ner kinderen. De aartshertog had over de wijze van opvoeding zijn eigen mee ningen hij wenschte, dat zijn zoons moe dig en verstandig zouden wordenmaar bovenal hoopte hij en zijn vrouw in hen ware christenen te zien. Met deze zorg vervuld vroegen zij mij onlangs bij den li. Stoel een bijzonder verlof te verkrij gen om als gouvernante voor hun kin deren te mogen hebben een uitgedre ven Fransche zuster, wier groote hoe danigheden beiden hadden leeren kennen, toen zij nog in het klooster leefde. Ik was zoo gelukkig hun wenscli te kun nen vervullen. De aartshertog en de her togin verborgen overigens linn geloof niet. Ik was hun gast op Belvédère, gedu rende het Eucharistisch CoDgres te Wee- nen in 1910. In den nacht voor 't sluiten van het Congres hoorde ik den aartshertog. Het was cén uur. Hij had de manoeu vres in Transsylvanië verlaten en een reis gemaakt van twaalf uren, om te kunnen deelnemen aan de sluitings plechtigheid. Om zes uur was hij reeds op, om zich voor te bereiden. Het was op een Donderdag. Ik herinner mij nog, dat ik 's Zaterdags daarop in zijn parti culiere kapel de H. Mis opdroegFranz Ferdinand, de hertogin, hun kinderen, en de gouvernante naderen tot de H. Tafel. Laat me, vo> gde abbé Leblanc hieraan toe, deze bijzonderheden vertel len. Ik heb de droeve overtuiging, dat de oorzaak van zijn Iragischen dood te Serajewo mede moet gezocht worden in den haat, dien hij door zulk een chris telijk leven opwekte. De aartshertog was een liefhebber van reizen. Zijn onrustige aard, kon zich moeilijk verdragen met de strenge eti quette van het hof te Weenen en het is voor niemand een geheim, dat vooral door zijn morganatisch huwelijk een ver blijf in de hoofdstad hem soms niet aan genaam was. Wanneer hij niet kon rei zen, trok hij zich terug in een zijner kasteelen het liefst verbleef hij in Kono- pischtdaar had bij zijn vijfligsten ver jaardag het volgende huiselijk tafereeltje plaats. Toen Franz Ferdinand door zijn gevolg en eenige officieele personen was gelukgewenscht, keerde lnj terug naar de huiskamer. Daar stonden zijn drie kinderen Max, Sophie en Ernst in de kleeding van zijn drie residenties: Kono- pischt, Artstetten en Bluhnbach en brach ten ieder op eigen manier, hun wen- schen ten gehoore. Frans Ferdinand en het Eucharistisch Congres. Vele Fransehen schrijft de Parijsche „Croix" hebben aartshertog Fraiiz Ferdinand voor het laatst gezien op den heerlijken feestdag, toen het volk van Weenen in zijn devotie vereenigde de met fonkelende diamanten omgeven H. Hostie en den eerbiedwaardigen keizer gebogen onder zijn zwaar gehorduurden mantel. God en Franz Jozef, den Koning der koningen en den keizer der aarde, die in gouden koetsen, sieraden uit den tijd van Maria Theresia en getrokken door zestien prachtige paarden, in een plechtigen stoet volgden. Er kwamen nog andere karossen, te voorschijn gebracht historie, naar de werkt grauwen dag. Daarna hertog-troonopvolger, gebed. De toeschouwe naar den toekomstigen in zijn aanbidding, hebben voor wat om Zijn kalm oog was gei heiligste. De zware km daten-figuur verborg gebed sprak. Zeker, i processie volgde, d; kroon, docli aan het het heil van zijn ziel. regeerd, maar hij het hij lieeft geleefd als De eerste zaak welke rechtbank te Middelburg wei-cl ibehandeld was die en d. N. uit Vlissinge' diefstal van koper en De eerste getuige, J. met (beklaagden, die niet af, dat hij van hen zij zouden stelen zou ook op 16 Mei j.l. Hij L. Polak te Middelburg Als tweede getuige Polak, die verklaarde Van Hoepen te hebben De hoofdmachinist v Stoombootdiensten, u het koper als afkomstig toezicht staande booten Iwerker der electrisehe het ijzer herkende als schappij toebehoorende Do hoofdagent van Uijen nam een en and Eisch Voor R. zes ma en voor d. N. drie maa straf. Vervolgens nam J. v. als heler plaats op hel en legde een volledige do getuige De Nooijer we-rd deze zaak voor uitgesteld. Tegen R. de C. te wegens het niet. voldoe van den gemeen te-v zijn rijwiel af te slappe geëscht. Eveneens hij verstek tegen P. E. v. O. te diefstal van een paar 12 dagen. Ook niet verschenen klaagd van poging1 om b te dringen te Terneu: (van 1 op 2 Juni. Eisch Wegens mishandeling werd tegen P. H. uit 12 dagen geëscht. Rekl te hebben, maar niet D hek te hebben gegöoid- klaarde. Tegen J. P. u:it. Midc uit andere hoofde in Breda vertoeft, werd w palingen uit een aalfu welk feit hij bekende, nisstraf geëischt. Niet verschenen was Wissenkerke, die minde den tegen den gemeente- de Vreugde had gebezig 10 dagen. Bij verstek luidde de uit Arnemuidon, die er twee rijksveldwachters veldwachter aldaar tra 14 dagen gevangenisstraf Vervolgens werd beh-"'1' door ons vermelde mis! agent van politie, Mot buïg door 11. B. uit L nacht van 3 op 4 Jun zooals hij ook thans urresteeren omdat hij op te geven, toen de het wateren buiten do baliseeren. Eerst in de zette hekl. zich en op wierp hij' zich op clen hij den agent, een stomp toe, dat nog niet gehee Een tweede getuige, r met bekl. in gezelschap voor zoover hij het geheel overeenkomstig eisch luidde bij verstel gevangenisstraf. Ook niet verschenen op 2 Juni op' den tram delburg den wagfenbestu aansen beleodigde en een hetgeen ook door 2 gezien. Eisch f20 of 20 Tenslotte werd opnieu zaak tegen P. R. on C waren gekomen van er zij wegens! diefstal van onder Serooskei-ke ieder tot 7 dagen gov. was weder niet vers daarom ten zijne op: als vervallen beschouwd, hout te hebben weggen o*" terha.ni te verdienen, bevestiging van het Klavervrouwk Een beruchte inbreker phen, bijgenaamd „KI- Dinsdag te Breda do aldaar veroordeeld we doodslag tot 2 jaar ge aftrek van voorarrest, jaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 6