OamesDloüses op Donderdag 6 Augustus 1914, E. VERBEEM, Kreukelmarkt Goes. 18 Paarden, 41 30 Varkens Landbouwgereedschappen Woensdag 12 Augustus 1914, zijn Inboedel, OPRUIMING KERKNIEUWS. Onderwijs. Politie. Sociale Berichten. Ingezonden Stukken. (zo. OPENBARE VERKOOPING. Marktberichten. ADV E RTENTIEN. Openbare Verkooping. Woensdag 22 |uli 1914, Burgerlijke Stand. openbaar verkoopen Openbare Verkooping. Dinsdag 14 Juli 1914, openbaar verkoopen 9 Perceelen Tarwe. 14 Perceelen Haver. 8 Perceelen Erwten. BLAUWE en BRUINE INMAAKpOTTEN, zeer concurreerend. 9 perc. Tarwe. 6 perc. Haver. 2 perc. Bruine Boonen. 2 perc. Aardappelen. 4 perc. Tarwe. 3 perc. Bruine Boonen en 1 perc. Aardappelen. der resteerende tegen veel verminderde prijzen. Wed. I. G. HEIIKAM-MASSEE, Openbare Verkooping. Vrijdag 7 Augustus I9I4, openbaar verkoopen publiek verkoopen: lo. Donderdag 16 Juli a.s., lv2 Gemet Rogge, 3l/2 Tarwe, 1 Haver, 2o. Dinsdag 21 Juli a.s., 7 Gemeten Haver, 2 Tarwe, 3 Gemeten Haver, Openbare Verkooping. Maandag 20 Juli 1914, openbaar verkoopen: 4 perc. Tarwe. 1 perc. Haver 2 perc. Aardappelen, (Eigenheimers.) Openbare Verkooping. openbaar verkoopen Kalender der Week. Van 12 tot 19 Juli 1914. Zondag 12 Juli. Kerkwijdingsfeest (bl. 200); 2de gebed en laatste Evangelie v. d. Zondag (bl. 886 en 887); gedachtenis v. h. Octaaf v. d. H. Bonifacius (bl. 90 Do gebeden na de stille II. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water (bl. 69); na, de Hoogmis gebed voor do Koningin (bl. 122). Vespers op bl. 204 en 123. Maandag 13 Juli. II. Anacletus (bi. 1287 en 175); gedachtenis v. d. Kerkwijding (bl. 260); 3de gebed „Concede" (bl. 105). Dinsdag 14 Juli. II. Bonaventura (bl. 1287 en 222); gedachtenis v. d. Kerk wijding (hl. 200). Woensdag 15 Juli. Scheiding der Apos telen (bl. 107* en 108*); gedachtenis v. d. Kerkwijding (bl. 260). Donderdag 16 Juli O. L. Vrouw v. d. Berg Carmel (bl. 1289); gedachtenis v. d. Kerkwijding (bl. 260). Vrijdag 17 Juli. H. Alexius (bl. 1291 en 227); 2de en 3de gebed als Maandag. Zaterdag 18 Juli. H. Fredericus (bl. 111 en 175); gedachtenis v. d. Kerkwij ding (bl. 260) en v. d. H.H. Symphorosa enz. (bl. 1291 en 191); 4de gebed voor den Paus (bl. 102). De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op bl. 71. Zondag 12 Juli. Zesde Zondag na Pink steren. Epistel: Rom. VI 311. Evan gelie; Marc. VIII 19. waardiging ov&r het gebeurde een goed sportman 4s, zou deze heer voor den wedstrijd, die H. V. V. II tegen R. V. V. (Rilland) gespeeld heeft, gezegd heb ben: „Als het. niet goed gaat, lui, doe dan net of een of meer van jullie een trap gekregen heeft, dan kunnen er een of meer spelers van het eerste elftal in vallen." Het is' mijn bedoeling, M. d. R., om dit feit, door er hier op te wijzen, in meer uitigebneiden kring bekend te ma ken en zeer ernstig tegen dergelijke prac.tijkenIte waarschuwen. H. V. V. is nog een jonge club en heeft een mooie toe komst voor zic.li; het zou jammer zijn als die door dergelijke onsportieve uitin gen benadeeld werd. Zulke gedachten moesten bij een waarachtig sportbeoefe naar, zooals bedoelde aanvoerder toc.b ook zeker is, niet eens opkomen. Hopende met deze regelen er toe te hebben bijgedragen, dat zulke gevallen zich niet meer zullen voordoen, ver blijf ik, U, Mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de verleende plaatsruimte Uw dw. dnr. H. J. HANNINK, 2e Secretaris der G.V.V. „Zeeland Vooruit". Hoes, 10 Juli 1914. i j Het vijftigjarig bestaan van de Retraiten voor mannen te Drongen (bij Gent). In 1864 besloten eenige leden van den Belgischen adel een retraite te houden hij de paters Jezuïeten in Drongen. Het volgende jaar sloten zich eenige andere katholieken bij hen aan en ieder jaar nam het aantal retraitanten toe. 'Zoo ont stond spontaan het werk der retraiten voor mannen. Van 1866 af was de on langs gestorven pater Petit S. J. de leider Zondag is nu liet vijftigjarig bestaan fees telijk gevierd met algemeene Communie, plechtige II. Mis en redevoering van pa ter Hénusse S. J. Des morgens kwamen de retraitanten bijeen hij liet graf Van pater Pet.it, waar graaf Aymard d'Ursel den ov'erledene herdacht. Van Z. II. den Paus werd een jelegram ontvangen van hulde en aanmoediging. Van de oprich ting af namen niet minder dan 18.000 mannen aan de retraites deel. Dom Aeli'ed, bekeerd Anglikaansc.h Be nediktijneralA, die niet zijn convent terug keerde in den schoot der Moederkerk, is Maandag j 1. in de Beiiediktijnerabdij te Maredsous (België) door den bisschop van Namen priester gewijd. Te Middelburg beeft heden (Vrij dag) de heer dr. II. Japikse, die met 1 Sept. a.s. eervol ontslag als directeur der Rijks Hoogere Burgerschool heelt ge kregen, welke betrekking hij meer dan 20 jaar heeft vervuld, afscheid genomen van leeraren en leerlingen. Namens de leeraren sprak de oudste leeraar de lieer II. I,. Gerth van Wijk en namens de leer lingen, de leerling der vijfde klasse C W. van den Broeeke uit Aardenburg Laatstgenoemde Ixwd den scheidenden di recteui' namens zijne medeleerlingen als blijk van dankbaarheid en hoogachting de volledige encyclopaedic van Winlder Prins aan. De heer Japikse had te kennen gegé ven liever geen geschenk van de leera jren te aanvaarden. Hedenavond biedt de heer Japikse de leeraren een diner aan terwijl deze Woensdagavond het den di recteur doen. Nder meldt men ons: Bic halve door bovengenoemde heer word nog het woord gevoerd door hoeren mr. F. J. Sprenger en inr. Gratama, respect, waarnemend voorzitter ien secretaris der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en door den heer K. Tenbruggecate, inspiecteur van het middelbaar onderwijs, benevens door den nieuwen directeur, den heer C. D'. Zimmerman. Allen schetsten den aangenamen om gang piet den hear Japikse 'en tevens wat deze voor het onderwijs is geweest.. De heer Japikse bedankte in een uit voerige rede de lieeren voor hunne gespro- kon woorden en de leerlingen voor het hem gebrachte geschenk, terwijl hij 'aan ieder der leerlingen van de 4e en 5e klasse als herinnering zijn portret aan bood., GEVONDEN VOORWIERPEN. Aan het politiebureau alhier zijn inlich tingen te bekomen omtrent de volgende voorwerpen, die in de maand Juni 1914 gevonden zijn Een gouden zegelring, een vulpenhou der, een zilveren kinderarmband, een toertje roode halskoralen, een portemon- naie waarin eenig geld, een rozenkrans in étui. Goes, 1 Juli 1914. De Commissaris van Politie, E, C. WJERTZ VAN COEHOORN. Jaarvergadering der Haarlemsche Diocesane Hanze te Zierikzee. Men schrijft ons 'tGaat prachtig met de deelneming aan de Jaarvergadering, die op Maandag 13 en Dinsdag 14 Juli te Zierikzee wordt gehouden. Daarwaren zwaartillende menschen, die medelijdend de schouders ophaalden, als gesproken Werd over de Centrale Raads vergadering te Zierikzee. Zouden de Hollanders zich doen vertegenwoordigen op ©en jaarvergadering, die betrekkelijk zoo ver van het centrum van het diocees werd gehouden? De Zeeuwen, die maar zeer sceptisch gestemd waren ten opzichte van het welslagen eener zoo uitmiddel puntige! vergadering, ,ook zij zullen (moeten erkennen, dat zij zich vergist hebben, als zij hooren, dat een talrijke deelname van do Hollandsche Hanze-afdeelingen verze kerd is. En nog dagelijks melden zich nieuwe deelnemers aan 1 Het hoofdbestuur van de Diocesane Hanze rekent echter op Zeeland, rekent op Ido Katholieke middenstanders van Mid delburg, Goes en Vlissingen, die nog neutraal georganiseerd zijn, die (nog zonder-. De Centrale Raadsvergadering op Zeeuwschen' bodem bedoelt immersP r o- p ag a n d a voor Kath oliek Zee land. j Zal dat vertrouwen beschaamd worden? Dat gelooven we niet. i' - Daarvoor (ontplooide zich 'het Zeeuwsc.be Katholieke loven te prachtig op den vorig- jaarschen Katholiekendag. Het zaad toen gestrooid, kan nu zijn kiemkrachtigheid toonen. Nu kunnen onze Zeeuwsche mid denstanders hun Katholiek sociaal mede leven daadwerkelijk toonen. Mannen van de daad moeten wij durven zijn. Als oen Katholiekendag niet méér is dan een grootse!» parade, dan wordt het doel voorbij gestreefd. Met parades alleen wor den geen veldslagen gewonnen. Daar Inoet gewerkt en gestreden worden. Op 'allerlei terrein. En zeker niet het minst op soci aal terrein. Onder welk vaandel wij ten strijde trekken is niet twijfelachtig: Paus en Bisschop hebben te dikwijls en te dui delijk verklaard, dat de plaats van d e n K at h o 1 ie k is i n de Ka 1, h o- lieke Vereeniging. Dus ook de plaats van den middenstander. Moge de herinnering aan de wenschen der geestelijke overheid vele vooraan staande Katholieke middenstanders er toe bewegen de Centrale Raadsvergadering tevens jaarvergadering op Maandag (en Dinsdag met jum tegenwoordigheid te ver eeren. Aan do Katholieke Middenstands beweging zal dat ten ^oede komen. (Bniten verantwoordelijkheid der Eedactie.) M. de R.t Beleefd verzoek ik U voor onder staande regelen een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat, mijn dank. Omtrent de nieuwe voetbal vereeniginu' te Hanswee id, of liever omtrent den len aanvoerder dier club, zijn ondergeioekende irare geruchten ter oore gekomen. Volgens mijn zegsman, die, blijkens zijn veronl B'evallen: M. Brevet geb. Harpe 'i. Overleden: A. Steyn 73 j. echtgenoot van D. van Flierenburg. Over de: maand Juni. 's GRAVENPOLDER. Geboren3, Maatje, d. v. Mattheus van Li'ere en Jannetje Everse; 20, Marti'na, d. v. Jan Zandee en Le-untje Verschuure; 24, Elisabeth Maatje, d. v. Ary Geelhoed en Ne.eltje van der AVerff. Overleden8, Neeltje Levi'na Landman, 54 j., weduwe van Hendrik den Dekker. WAARDE. Gehuwd: Jacobus de Bel, 23 j. jm. Itje Kruidingen en Pieternella Levina van Peenen, 22 j. jd. te Waarde. Geboren: 6, Francoi's Leendert, z. v. Cornell's Goud en Paulina Adriana van do Graaf; 22, Marinus 'Kornelis, z. v. Jacobus Staal en Adriana Poelman. Overleden: 1, Kornelia Levijn, weduwe van Francois van Houte, 71 j., wonende te Oosteriand. (Z.) RILLAND-BATH. Gehuwd: Pieter Luteijn 28 j. jm. te Ierseke en Cornelia Hendrika Boot 25 j. jd Jan Pieter Bode 25 j. jm, te Ambt Hardenberg en Johanna Cornelia Steketee 26 j. jd. Geboren Maatje d. v. Johannes ;Wis- kerke en Maalje van de Griek Pieter nella d. v. Johannes Breure en Cornelia ZuidijkMarinus z. v. Marinus Schout en Margaretha PoldermanCornelis z. v. Laurus Almekinders en Jozina Jansen van RoosendaalJan Adriaan z. v. Cornelis van Koevei inge en Adriana Minnaard Gerard z. v. Christiaun Traas en Stefa- nie Audeuaarde. (Kr. Crt Cureghem-Anderlecht, 8 Juli 1914. Ter veemarkt werden aangevoeld 447 ossen fr. 0.95 a 1.22, 403 stieren fr. 0.82 a 1.05, 1172 koeien fr. 0.75 a 1.alles per kilo en levend gewogen. Totaal 2022 stuks. (Msbode.) Middelburg, 9 Juli 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Handel van geen beteekenis. Nieuwe Tarwe f7.75 a f8.—. Officieele noteering van den m ar ktmeeste r. Boter f 0.75 a f 0.80, voor particulieren f0.825 per kilo. Eieren 1 3.90, voor particulieren f 4.30 per 100 stuks. Noteering van den marktzetter der 1 and b. ver. Boter f 0.75 a f 0.80, voor particulieren f 0.82s per kilo. Eieren fh.90, voor particulieren f4.30 per 100 stuks. (M. Crt.) Zierikzee, 9 Juli 1914. Boter f 0.67s a f 0.77s per KG. Eieren f 0.95 a f 1.12s, kleine Eieren f 0.—, Eendeieren f0.per 25 stuks. Aanvoer Boter 94 KG. Aanvoer Eieren 1380 stuks. De Deurwaarders 110LLMANN VER HOEK te Goes, zullen op des namiddags om I uur, aan het sterf huis van Jan Boonman te 's Heerenhoek veilen en verkoopen bestaande uit2 Kasten, Stoelen, Tafels, Bed, Ledikant, Kachels, Spiegels, Glas- en Aardewerk, alsmede Arbeidersgereerlschappen. GOES. Huw. aang.9, Andries Siepnian 22 j. jm. en Elisabeth Reijerse 22 j. jd. Geboren: 10, Petrus Johannes z.v. Ger- rit Cornelis Rijkse en Wilhelmina Smit. Overleden: 8, Jaeoba Mol 23 j. ongeil. MIDDELBURG. Ondertrouwd: N. M. de Ligt. 57 j. wednr. en A. van Eijk 45 j. ]dII. Bimmel, 25 j. jm. en G. van Oers 25 j. jd.; L. A. van der Harst 41 j. jm. en P. Kool-e 35 j. jd. Getrouwd: P. de Koning wednr. 25 i. en L. Sturm 20 j. jd. De Notaris II. W. NEERVOORT, te 's Gravenpolder, zal des middags 12 uur, in de herberg van dhr. C. de Blaeij, te Nisse, in liet De Notaris II. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder zal, ten verzoeke van dhr. A. KOLE te Colijnsplaat op des avonds 6 uur, in liet Café van dhr. J. Coomans te Colijnsplaat in het Alles wassende bij de Hofstede „Land bouw, Handel en Scheepvaart." Boekjes te bekomen ten kantore van genoemden Notaris en te Colijnsplaat bij genoemden Heer COOMANS en bij J. BARBIER. wassende in de gemeente Nisse. Voor dhr. P Zuidweg in Daniëlshoek; Aan den Drieweg: Aan den Zwaakweg: Voor dhr. NI. Vroonland aan den Koe- en Valdjjk: De perceelen zijn op het terrein met paaltjes aangeduid. Firma GOES. - De Notaris II. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal, ten verzoeke van den heer A. Kole, te Colijnsplaat, op der voormiddag 10 uur precies, op de Hofstede „Handel, Landbouw en Scheep vaart" in den Oud-Noord-Bevelandpolder te Colijnsplaat, in het DIENS bestaande o. a. uit als 9 Werk- en 9 Jonge Paarden. iiacfih, als10 baatgevende Melkkoeien, 4 Kalfvaarzen, 26 Vaarzen en Ossen van verschillenden leeftijd en 1 anderhalf- jarigen Stier met eervolle vermelding in het Zeeuwsch Rundvee Stamboek. Alles van Noord-Hollandsch ras. Voorts: als5 vette Varkens 250 K.G, 6 vette Varkens 120 K.G., 19 Big gen, Kippen, Hanen, Eenden, Kal koenen, Parelhoenders (poule pintade), Ganzen, Kuikens en Duiven. Verder: en hetgeen verder zal worden te voor schijn gebracht. Met den verkoop van de paarden wordt te één uur aangevangen. Alles breeder bij biljetten omschreven. Bergplaats voor fietsen, geen stalling. Muziek wordt niet toegelaten. J. C. A. HUVERS, Notaris te Ka- peile, maakt bekend dat hij de practijk heeft aanvaard; dat onder zijne berusting zijn de minuten enz. van wijlen de Notarissen H. K. DOMINICUS VAN DEN BUSSCHE te Goes, A. G. MERENS, te Kapelle en L. E. A. LIEBERT, aldaar, en dat zijn kantoor gevestigd blijft in het huis, bewoond geweest door wijlen Notaris LIEBERT. (Tel. no. 5). Kapelle, 1 Juli 1914. De Notarissen TH. L. F. ROERSCH te Aardenburg en ACH. ENGELS te Cap- rijeke, zullen ten verzoeke van dhr. VICTOR MATTHIJS: des middags ten 3 uur: wassende op bij hem in gebruik zijnde landen aan den Eedeweg, onder Aarden burg. des middags ten 3 uur: benevens de REEKANTEN dier par tijen, wassende op bij hem in gebruik zijnde landen aan de Bewester-Eedestraat onder Aardenburg; wassende op bij hem in gebruik zijnde landen aan den Stiershoekweg onder Aardenburg. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des avonds 6 uur, in de herberg van Mej. de Wed. L. Verbeek te 's Graven polder, in het en Alles wassende in de gemeente's Gra venpolder en bij biljetten breeder omschreven. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder zal ten verzoeke van dhr. D. REMEIJNSE te Ovezande, op des voormiddags 10 uur, op de door hem bewoonde hofstede te Ovezande, in het bestaande o.a. uit: 1 bruin Merriepaard, oud 4 jaar, 1 blauw Merriepaard, oud 7 jaar, 2 baatgevende Melkkoeien, 1 jaarling Stier, 2 Vaarzen, 2 Stieren, 2 Vaarskalvers, 1 Schaap, 1 drachtige Zeug, 1 Loop varken, 100 Kippen en Hanen, 2 Kalkoenen, 22 Ganzen. Voorts: 1 Brik voor 12 personen met Winter en Zomerkap, 1 Tilbury, 3 Menwagens op ijzeren assen, 2 Driewielskarren, 2 Sacksploegen, 1 Cocksploeg, 5 Eggen in soort, 1 Sleepbord, 1 Rosmolen, 1 Dorschmachine, 1 Stroomolen, 1 Peen- molen, 1 Waterpomp, Zeeften, Vorken, Griepen, Harnassement, w.o. een span Engelsch tuig en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Bergplaats voor fietsen, geen stalling. Muziek wordt niet toegelaten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3