UIT ZEELAND. Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten aansloot, omdat ook zij het verlies be treurt door deze hooge vergadering gele den. Zij verklaart gaarne ook de nage dachtenis van den overleden© in eere te zullen houden. Na regeling der werkzaamheden, waar bij het. voorstel van den voorzitter, om Donderdagmiddag in openbare vergadering te- behandelen, was aangenomen, werd de vergadering gesloten. In de zitting van Donderdag werden verschillend ewetsontwerpen aangenomen, ook dat van instelling van een bouwfonds voor het departement, van hinnenlandsche zaken. Dij de behandeling van liet wets ontwerp grenswijziging tusse.hen Nijmegen «enerzijds en Groosbeek, Ubbergen ander zijds, protesteerde de lieer Van den Bie- sen legen de beroovingspolit.iek, waarbij groot© gemeenten, die, zooals hier, be- georig zijn naar omliggend© kleine' ge meenten iten koste van laatstbedoelde» worden bevoordeeld. De Minister van bin nenlandsche zaken verdedigde hat .ont werp, als door algemeen belang gevorderd. Het ontwerp werd aangenomen. De Eerste Kamer zal de belastingwet ten in de tweede helft van September behandelen. (Zie verdei' Tweede Blad.). Goes. Nieuw Kevelaarsvaan del. Toen vorig jaar de Zeeuwsche pro cessie naar Kevelaar trok kwamen eemge dames, wien de luister van onzen eoie- dienst bijzonder ter harte gaat, op bet idee, voor die processie een schoon vaan del 'te doen vervaardigen. Zij vereemgden zich tot een comité en wisten bun voor nemen uit te voeren op een wijze boven allen lof verheven. Want inderdaad, het vaandel dat voortaan boven de hoofden onzer Zeeuwsche bedevaartgangers zal wapperen als symbool van hun geloof ,.,i godsvrucht tot de maagdelijke Moeder des Hoeren, is een mooi stuk werk, flink van grootte en sierlijk van vorm. Up een middenvak van witte zijde vertoont het bovenaan in teen door rozen om kranst medaljon de miraculeuze beelte nis van O L. Vrouw van Kevelaar, den pelgrims welbekend en daaronder het Zeeuwsche wapen in een veld van tulpen en va.n hyacinten. Aan weerszijden van het middenvak zijn op gele zijde in twee medaillons voorgesteld het. ontstaan dei bedevaart in 1641 en het bedevaartkape - letje te Kevelaar in 1642. Beide medail lons zijn omgeven van lelien. De symbo liek der bloemen wordt vertolkt door 4 opschriften, betrekking hebbende op de H. Maagd: puritas (zuiverheid), charitas (liefde), oratio (gebed), potestas (macht). Aan de bovenzijde van het vaandel is over geheel de breedte het opschrift aan gebracht: Zeeuwsche Processie naar ICevelaar. Het vaandel is met bronskleurige zijde gevoerd en versierd met koorden en kwas ten, die ter weerszijden afhangen De fraaie kruisstok waaraan het. vaan del met lussen is bevestigd, kan uit. elkaar worden genomen, zoodat het. vervoer daar door zeer vergemakkelijkt wordt. Het geheel doet de firma Rietfort te Haarlem, in wier ateliers het werd ver vaardigd, alle eer aan. Mo«e de Moeder Gods, ter wier eere do dames van het vaandelcomité deze schoone banier deden vervaardigen, Gods mildsten zegen over hen afroepen Het vaandel is voor belangstellenden a. s. 'Dinsdag van 's morgens tot 's na middags 3 uur te bezichtigen in de kerk alhier. Nog zij medegedeeld, da.t de processie naar Kevelaar dit jaar 31 Augustus ver- trekt en 2 September terugkeert. Middelburg. Onze lezers zullen zich wel licht herinneren, dat ter gelegenheid van het een paar jaar geleden alhier gehou den congres van de Pharmaceutische ver- eeniging door den heer 'Jan Morks een marsch werd gecomponeerd, getiteld „Nos Jungit Pharmacia". Deze marsch is bij de leden van genoemde vereeniging zoo in den simaak gevallen, dat hij op verzoek bij het jongste congres dat te Amster dam gehouden, is, weder is uitgevoerd en wel Maandag j.l. in Artis door het muziekkorps der Nederlandsche Weer- b aarheidsvereeni ging. Met ingang van 16 Augustus wordt, de commies-titulair bij de 1'. en T de heer J. H. Schenk, verplaatst van Bergen op Zoom naar 'Middelburg (tele graafkantoor) V") In de ijsfabriek alhier was men Dins dagmorgen bezig om te trachten dooi aan bet groote wiel te draaien de gas- zuigmotor, die den laatsten tijd meerma len weigert, aan den gang te Hieraan Ifrielp o.a. mede de knecht D. Toen hij vervolgens naar buiten ging, viel liij plotseling neer en moest per rij tuig naar huis worden vervoerd waar de dokter hem rust voorschreef. Of schoon het dus niet zeker is, dat men hier met een ongeluk te doen heeft, meen den wij in verband met de loopende ge ruchten onze lezers toch het feit te moe ten meedeelen. Sinds Zaterdagavond kon geen ijs meer worden gemaakt, doch door den grooten voorraad, die nog aanwezig is, zal men aan alle aanvragen kunnen voldoen. (Z.J Nader meldt men ons: De zuiggasinstallatie van de ïjsta- briek alhier is weder in orde gebracht, zoodat het bedrijf zonder stoornis kan worden voortgezet. D© directe treinverbindingen van Oostende naar Breskens en in aansluiting van de Provinciale Boot van Vlissingen naar hier vangen aan op Donderdag 16 Juli, om vervolgens iederen Donderdag plaats te hebben tot Donderdag 10 Sep tember toe; het vertrek van Oostende is bepaald op 7.10 u. en de aankomst alhier op 10.58 u., de terugreis vangt aan te 3 uur precies en eindigt te Oostende om 8.40 uur. Dienstregelingen van deze en andere verbindingen van België naar ons eiland worden door de vereeniging tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer op grooten schaal verspreid. Niettegenstaande heden deze extratrein nog niet reed, werden door de trammen waaronder extra die direct van het Stati on Vlissingen reden, honderden vreemde lingen aangebracht en er heerschte weder om de gezellige drukte waarop wij de laatste zomers iederen Donderdag re kenen. Thans stelt ook de justitie een on derzoek in, in verband met het ongeluk den wielrijder, den heer T. verleden Za terdag in de Korte Noordstraat over tomen. Een ongeluk, dat allertreurigst af liep, had alhier hedenmorgen om half acht plaats. Door drie slagersknechts moest een koe van een stal op den Dom- poortsingel naar een slachtplaats op den Beenhouwerssinge! worden overgebracht. Het dier, dat langen tijd op stal lieeft gestaan werd toen het buiten kwam on rustig en onhandelbaar, waarom men be sloot liet te blinden. Ten einde het mas ker te kunnen opzetten maakte men het dier vast aan een lantaarnpaal in de Dampoortstraat. Terwijl men aan hel blin den was, bleef liet dier rukken en trekken, totdat plotseling het touw van de hoorns gleed en het dier vrij was. Het rende nu met den kop naar beneden weg en viel daarbij leen jongen, den 11-jarigen Leendert Broodman, (in den rug aan. (Hierdoor kwam de jongen te vallen, hij werd door een agent en een burger in de woning van die moeder, in de Nederstraat binnen gedragen en was, alvorens de 'onmiddellijk ontboden geneesheer ter plaatse was reeds overleden. De koe werd door de geleiders en en kele andere personen den Ouden Veer- schen weg opgedreven en sprong daar over een sloot in eene weide, waar meer koeien loopen, hier had het dier den geheelen morgen veel bekijks. De slagersknechts en ook andere per sonen hadden de in de buurt spelende kinderen herhaaldelijk gewaarschuwd zich te verwijderen, doch hun nieuwsgierigheid was te groot en kostte ditmaal een men- schienfeven. De politie nam liet touw in beslag en maakte proces-verhaal op, zoodat een ge rechtelijk onderzoek zal uitmaken in hoe verre ltier sprake is van schuld. t Vlissingen. Voor plaatsing op de kie zerslijst 19141916 voor de Kamer van Koopliandel en Fabrieken alhier, hebben zich 6 personen aangemeld. A.s. Zondag zal voor de eer ste maal in de 0. L. Vrouwekerk aan den Singel het plechtige feest van Aan bidding gevierd worden. -- Door bijzondere medewerking van den WelEerw. heer P. Kemper hebben zich een 30-tal dames beschikbaar ge steld, op Zondag 19 Juli voor het. Tuber- culosefonds „Herwonnen Levenskracht" van de federatie der R. K. Volksbonden en R. K. Werkliedenvereenigingen in de onderscheidene Bisdommen, bloempjes ten verkoop aan te bieden. In de 1.1. gehouden Bestuursvergade ring van het Plaatselijk Comité voor Kath. Soc. Actie zijn de functiën als volgt ver deeld: de WelEerw. heer J. J. M. Moerel voorzitter; de WelEd. lieer T. Manse vice- voorzitter; de heeren Joh. L. Buissing, le secretaris, J. Lagaoe, 2e secretaris en M. L. Melker Jr., penningmeester. Aan de Koninkl. Maatschappij „De Schelde" is de houw opgedragen van een onderzeeboot voor rekening van het (Departement van Koloniën. Donderdag is de zandzuiger „Zuid- Holland III" van uit de buitenhaven begonnen met zand te spuiten naar het fort De Ruijter; de buizen liggen over de zoogenaamde Slikliaven op pa len van 6 a 7 meter hoog tot aan den dijk en verder onderlangs naar liet fort. Door de sleepboot „En Avant" wordt het zand in bakken uit het Sloe aange voerd. (M. C.) De St. Ct. van Donderdag No 158 bevat de statuten van de conferentie van de vereeniging van den H. Vincentius van Paulo alhier. Zierikzee. We vestigen er de aandacht op, dat bezoekers van de Jaarvergaderingen der Diocesane Hanze wél zullen doen met zich tijdig te voorzien van logies. Het Bestuur der plaatselijke Ilanze-afdeeling (secr. de lieer J. H. Ideler) geeft ge- wenschte inlichtingen. Naar wij vernemen zal de Zeerreew. Bondsadviseur der Hanze, rector Stroo- mer uit Amsterdam, onder de Plechtige H. Mis van Dinsdag voor de Midden standers een predikatie houden. Maandagavond wordt aan de gasten der Hanze-afdeeling een concert aange boden in de sociëteit van den lieer Verwer. Wilhelminadorp. De kinderen der O. L. school alhier zullen Dinsdag a.s. per s.s. Admiraal de Ruijter een boottochtje maken naar Middelburg en Vlissingen. Een bezoek aan het strand neemt natuur lijk een voornaam punt op het pro gramma in. 's-Hendrikskinderen. Door den herbergier J. II. is een postduif opgevangen, heb bende aan den rechterpoot een aluminium ring met het merk 2370. Centr. Ale 13 Brux. Aan den linkerpoot een gummiring met de aanwijzing 9.631. Bij herhaalde proeven bleek, dat de duif den koers niet vinden kan lerseke. Het handtaschje, dat een lersek- sche jonge dame dezer dagen in de VI is- singsche tram werd ontvreemden waarin zich een belangrijk bedrag aan geld be vond, is teruggevonden. Het is in een hotel te Vlissingen achtergelaten. De ho telhouder heeft het hij de politie bezorgd. Er werd niets uit vermist. (Tel.) Heinkenszand. Woensdag j.l. had de timmermansknecht L. v. Duijvenbode al hier, die te 's Heerenhoek werkzaam was, het. ongeluk in zijn heen te hakken met een scherp voorwerp. De snee kwam zoo ernstig aan, dat geneeskundige hulp ver leend moest worden, v. D. die niet in staat was te loopen, werd per as naar Heinkenszand gebracht. Nisse. Benoemd tot rijksveldwachter te Bruiniss-e (dhr. .1. Kooman, thans gemeente veldwachter alhier. Terneuzen. De vorige week ging een stoker van een der locomotieven van de spoorwegmaatschappij1 Meehelen-Ter Neu zen alhier, baden in de Wester-Schelde, nabij den oesterput. Hij werd daarbij door een of ander heest gestoken of gebeten, met zoodanig gevolg, dat hij: geneeskun dige hulp moest inroepen, daar zich een vergift door zijn bloed verspreidde. De geneesheer paste- een inspuiting toe, met het resultaat dat de .patient den volgen den morgen zijn post weer kon bezetten. (T. Crt.) Koewacht. Door den nieuwen (burge meester, den h-eer A. Die rick, is aan de lanl'a ren maal, schappij „De Eendracht" en de Eerewacht, die zich zoo- kranig ge dragen hebben hij gelegenheid zijner in stallatie een geschenk in geld ter hand gesteld. Sinds «enigen tijd zijn hier onder handelingen aangeknoopt over het aan koop-en van een perceel grond in de kom van het dorp voor liet bouwen van een nieuwfe kerk op llollandsch grondgebied. Naar wijl vernemen hebben echter die on derhandelingen tol. nog toe niet het ge wenschte resultaat opgeleverd. De Staats-Courant van Donderdag No. 158 bevat de statuten van de confe rentie van de vereeniging van den H. Vincentius a Paulo alhier. Hulst. Gisterenmorgen zou met den trein van half negen een meisje uit deze ge meente, verdacht van diefstal, uit de marechaussee-kazerne naar Middelburg vervoerd worden. Toen liet tijd was om naar 't station fe gaan, vroeg zij verlof om vooruit f-e loopen, om geen opzien te verwekken. Dit werd haar toegestaan, doch nu snelde zij langs ©en afgelegen straat de woning1 van een spoorwegbeambte binnen, en de trein kon zonder haar vertrekken. Natuurlijk gaf dit ©en beele consternatie bij de politie, die op zoek ging, maar niets vond. Toen de spoorwegbeambte thilis kwam, trof hij er de gezochte aan, die hem verzocht spoedig ©en rijtuig le gaan hestellen voor een haastige reis; hij beloofde dit, maar ging, aan 't slation reeds van ©en en ander op de hoogte gekomen, de marechaussee Waarschuwen, die wat blij was, dat ze de gevlogen vogel (weer kon inpikken, die daarna onder solieder geleide met den trein van half één werd vervoerd. Dat er in ons stille stadje 'smorgens en 's middags naar aanleiding van dit geval heel wat drukte was, is te- begrijpen. Naar hel huis van bewaring te Middelburg is overgebracht M. v. O., ar beidster alhier, verdacht van disfstal. Clinge. Woensdag is het 1 '/a-jarig zoontje van den landbouwer Ferket alhier in een op diens erf staande kuip met water ge vallen eenige oogenblikken daarna daar uit levenloos opgehaald. (VI. Crt.) Hontenisse. Een landbouwer, wiens huis de vorige week ter gelegenheid der ker mis netjes was opgeschilderd, vond des morgens deuren en vensters niet teer be smeerd zijne echtgenoote verdacht een buurman, met wien men op niet al te vriendschappelijken voet leeft, van de lage daad, en stuurde hem daarover telkens als ze hem zag, een aantal minder aange name woorden toe, wat dezen natuurlijk verbitterde, zoodat hij de politie met de herhaalde scheldpartij in kennis bracht. Een paar dienaren der II. Hermandad stelden zich nu verdekt op, en jawel, toen de verdachte buurman buiten kwam kwam ook buurvrouw toevallig buiten, onthaalde hem op de gewone portie, en trok daarna met opgelucht gemoed weer in huis, waar tot hare verbazing eenige oogenblikken later bovenbedoelde diena ren eveneens binnentraden, om te harer kennisse te brengen, dat zij verbaliseerd werd wegens uitschelden van haar buur man. Groote verwonderingZij schelden Geen haar op haar hoofd, dat aan zoo iets dacht. Toen de politiemannen echter haar den ongeveer woordelijken tekst harer laatste oratie vóórspelden, moest ze wel bekennen, als verontschuldiging aan voerende de euveldaad aan hare pas ge verfde woning, die elke zindelijke huis vrouw wel ten zeerste moet irriteeren 't Is ook een ellendige geschiedenis, als men bij eene verontreinigde woning nog een proces op den koop toe krijgt. Besmettelijke ziekten. In de week van 1 tot en met 7 Juli kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad, van roodvonk 2 gevallen te Hontenisse, 1 te Middelburg en 1 te Domburg en van diphteritis 1 geval te Haamstede, Kloetinge, Noord- gouwe en Vlissingen. (M. Ct.) Iu 't Land van Hulst is men begonnen met het snijden van de- gerst. Zoowel korrel als stroo is in 't algemeen beneden het middelmatige. Donderdagmorgen is de heer A. J. de Both, agent van de II. S. M. aan liet station L. P. te Rotterdam door een lo comotief aangereden. Hij bekwam ern stige inwendige kneuzingen, doch zijn 'toe stand is niet levensgevaarlijk. D e bliksem. Te Elsloo is de- bliksem geslagen in hot huis van den landbouwer L. W„ die met 2 dochters zat te- eten. De tafel werd versplinterd. W\ en zijn dochters, werden bewusteloos en waren toen zij bijkwamen gedeeltelijk verlamd. Te Ribera in Italië zijn Zaterdag in een boerenwoning een vader en zijn twee zoons vermoord gevonden. Klaarblijkelijk zijn de ongelukkigen met revolverschoten gedood. Men heeft echter in hel geheele Jiuis geen enkel vuurwapen kunnen vin den, -evenmin als eenig spoor van een worsteling. Men verkeert dan ook omtrent bet karakter van: d© bedreven misdaad- ge heel in het onzekere en denkt, aan teen geheimzinnigen aansslag van een of an der geheim genootschap. J onrnalis t. a f. Roosevelt, is afge treden als medewerker va.n liet New- Yiorksch© weekblad „Outlook", waaraan hij na afloop van zijn presidentschap was verbonden tegen ©en salaris van 75.000 gulden per jaar. Als reden van zijn heengaan wordt tapgegeven ander drin gend w-erk. Die hoofdredacteur zegt in een afscheids- artik-el, dat. Roosevelt's bijdragen steeds met, graagte in breed-en kring zijn gelezen en ten zeerste hebben bijgedragen tot de uitbreiding d-e-r oplage van de „Outlook". E-en juw-eel van een hoofdredacteur. („De Tijd") V a u tentoonstellingen ge noeg. Het plan in 1920 een wereldten toonstelling te Antwerpen te houden, schijnt opgegeven. De Belgische regee ring was ©r, na '(.fiasco van Gent, hiet voor, maar wilde wachten tot 1930 en dan te Brussel. Het gemeentebestuur van Antwerpen heeft nu aan het voorloopig comité of ficieus medegedeeld, dat de stad bereid zou zijn hare bescherming te v-erleenen aan «ene in' 1920 te houden internationale sche-epvaarttentoonstelling. Bij Lib-erach, in Wurtemburg, wedden twee -opgeschoten jongens om -een mark, dat zij- in een paal van de electrische leiding zouden klimmen -en, hoven ge komen, rle draden zouden durven aan raken. Zij voerden het plan uil, met het gevolg dat de -een door een stroom van 60.000 volt gedood werd en de de ander zulke zware brandwonden kreeg, dal. hij er w-el niet van op zal komen, er wel niet van op zal komen. (N. R. Ct.) Voorzorgen hij oe s terv.érk o op. Lombardo Pe-llegrino heeft in d-e Ri- vista dei Igiene Sanita publica d-e resul taten van (zijne (onderzoekingen van oesters medegedeeld. Hierbij was hem gebleken, dat oesters een zeer verschillende bacte riologische flora bezitten, maar dat deze bijna altijd van dezelfde soort zijn als die van bet. milieu waarin de -oesters leven. Gewoonlijk zijn de Hveefsels va:n den oester steriel, minder zuiver is -echter het water in de schelpen. O-esters, die gedurende 24 uren in open zee gelegd worden, on dergaan hierdoor eene zuivering en wor den weer steri-el. Daarentegen werden oesters, welk© op kunstmatig geïnfecteerde banken gelegd worden, ten slotte ziek en stierven. Het vle-esch van zi-eke en doode oesters heeft -een verhoogd© giftig© uit werking. Do pathogeenie kiemen verkrij1- gen een grooter kracht. Het is volgens Pellegrino van het hoog ste belang, dat de o-esterbanken zoo zui ver mogelijk gehouden en het water niet verontreinigd wordt, voorts dient, men te zorgen dat de herkomst van d-e oesters en mosselen steeds na te gaan is. Ook dient de verkoop door rondreizende koop lieden verbod-en te word-en, en moeten de oesters ten minste 24 uren iu open zee bewaard wordien voor zij ter markt gebracht mogen worden, terwijl d-e 'niet verkochte oesters weer in zee teruggelegd moeten worden. „Tijds. v. Soc. Hygiëne." Tholen. Hedenochtend is hij het Thqpl sehe veer aan de Eendracht een auto te water geraakt, waarin leden der keurings commissie zaten voor het keuren van vruchten o-p stam, n.l. de heeren dr. 11. v. d. Lek, leeraar 1e Wageningen, v'. <1. Broek, leeraar aan de Rijkslandhouw- winterschool te Go-es, De Bak te- óVe- meldinge en J. II. Rtoutjesdijk, te- Tho len. De heeren v. d. Lek en v. d. Broek kwamen in het water terecht, doch konden gelukkig 'door Schot, den veer mansknecht in een bootje worden gered. D-e chauffeur was pas een dag pijl d-e firma in dienst en niet hekend met de toestanden van het veer. Hoek wan Holland. Volgens hetgeen opvarenden der binnengekomen Harwich- boot vanmorgen vertelden heeft vannacht op de Harwich-boot de „Olacton", op weg naar Engeland, ©en ont ploffing plaats gehad waarbij een of meer personen zij-n gewond. Een andere noo-t vertrok ter assistentie. De „Clacton" is inmiddels te Harwich aangekomen. Den Haag. Do Eerste Kamer heeft eenige kleine wetsontwerpen aangenomen ta.a. dat op nadere bepaling van den wijn accijns. Velgen- Namens de gemeente zal hij het passeeren van de „Noord-Brabant"- op 15 dezer door het No-ordzeekanaal een palmtak met -een lint in de me-entelijke kleuren worden gelegd op fie kist waarin liet stoffelijk overschot van majoor Thomson rust. D-e min. van marine heeft hiervoor permissie gegeven. Sanlillo. Generaal Obre-gon heeft Ca- I-anza doen weten dat hijl Chondalagani, heeft ingenomen, 5000 gevang-enen heeft gemaakt en een grooten huil aan munitie en levensmiddelen heeft behaald. Hasselt. Het militaire vliegtoestel)1, waarin zich de luitenants l'oo-l, en Li bert. bevonden, is met een der loodsen in aanraking gekomen. Luitenant Libert werd ddodelijk, luitenant Poot. licht, ge wond. Parijs. De Weensche correspondent, van de Echo de Paris verklaart te weten van iemand uit. de naaste omgeving van Graaf Beichold, dat zoowel Keizer Frans Jo seph als Graaf R-erchtolil zelf geener- lei oorlogszuchtig© -bedoelingen hebben en in tegenstelling met de berichten die tot dusverre zijn openbaar gemaakt, in hel. geheel geen diplomatieke stappen van Oostenrijk in Belgrado te wachten zijn. Het zou veeleer waarschijnlijk zijn dat, de regeering te Ween en zich naar de open- ha"© meening van Europa zal schikken. Parijs. Uit Bourses wordt geseind, dat gisteren aldaar een leeu-w tijdens een voorstelling uit de menagerie brak, waar hij zich met zes andere roofdieren in een kooi bevond. Het dier sprong te mid den van het publiek waaronder een vreesclijke paniek ontstondniemand werd evenwel gewond. De leeuw rende de straat op en is tot dusverre nog' niet gevangen. Onder de bewoners he-erscht groote ont steltenis. Londen. De toestand te Ulster is Zorg wekkend. Men vreest voor a.s. Maandag het uitbreken van vijandelijkheden tus- schen Ulsiersche en nationalistische vrij willigers, Sterke politiemachten zuillten naar <1© verschillende plaatsen in U'feter worden gezonden. D? politie heeft order gekregen ziich van geweren en munitie je voorzien. Berlijn. De spéciale correspondent van de „Berliner Tageszeitung" meldt aan zijn blad uil Durazzo, hal daar de toestand dagelijks onrustiger wordt. Gisteren zijn weer 50 gendarmen gedeserteerd. De vorstin gaat niet naar flumenië maar naar Duitschland. Onze Berlijnsche cor respondent seint, dat te Ne-uwied een vleugel van het slot, tot nu toe onbe woond, in gereedheid wordt gebracht, wat. dus de komst der vorstin aldaar schijnt te bevestigen. Berlijn. De „Vossische Zeitung" ont vangt uit Athene bericht, dat de aanvoer der der Èpiroten te Koritsa in een pro clamatie "verklaart de stad in bezit te hebben .genomen in naam der autonome Epirotische regeering. De inwoners moes ten de wapenen inleveren. D e tf o 1- landsche officieren werden vr ij.gel a ten. Wusseos heeft het bestuur op zich ge nomen. D-e afdeeling rukt verder op. De inname van Ebratz is nog niet beves tigd. Weenen. De „Neue Frei Presse" ver- neemt uit Durazzo dat Prink Bibtoda minister van buitenl. zaken is geworden. Hij heeft de mogendheden doen weten, dat zij zelf voor de verdediging van Durazzo (moéten zorgen. De Mirdieten zullen wor den weggezonden. Brussel. De Agence Vaz Ilias is be voegd alle geruchten over een aanstaand aftreden van minister De Broqueville for meel tegen te spreken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2