KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Rechtszaken. Land- en Tuinbouw. SPORT. Laatste Berichten Gemengd Nieuws. ambtenaren en beambten de rekening van het Harmeniegezelsehap „Kunst en Eer" en de rekening der Gasfabriek. Aan mej. A. II. Fluijt wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als on derwijzeres aan school A. Aangenomen wordt de verordening op de heffing en invordering van schoolgeld op de M. U. L. O.-en de herhalingsclrool. Met de stemmen van de heeren de Craine en Gelderman tegen, wordt aan genomen het voorstel der commissie voor de strafverordeningen tot wijziging dei- verordening op het slachten van vee en het verkoopen van vleesch. Aan de schietvereeniging „Zierikzee" wordt een medaille, benevens f 10 ge schonken in verband met de door deze vereeniging te houden wedstrijden. Voor tien jaar wordt aan de Gebrs Schot verleening toegestaan van de pacht van buitengronden of vooroevers. Bij de rondvraag informeert de heer van den Bout naar de schade aan het Sas ontstaan De Voorzitter geeft de noodige inlichtingen. Kapelle. De laiidbouwveroeniging V. f. o>. s. is voornemens voor haar leden poot- taardappolen aan te (schaffen. Voor dit doel zijn 2 afgevaardigden benoemd, die in Friesland de aardappelvelden zullen gaan bezichtigen, om zoodoende te trachten lo kwaliteit poofgoed a.an te koopen. Ovezand. Raadsvergadering van 3 luli. Present 5 leden, afwezig F. de Jonge en D. van den Dries. Als ingekomen stuk ken werden medegedeeld: een© missive tot goedkeuring der begrooting voor 1914 en van hef. kohier hoofdgeld alsvoren. De gemeenterekening voor 1913 werd goedgekeurd in ontvang met 15574,725 en in uitgaaf met f 14877.17b Alzoo met een goed slot van f697.55. Op de voord nicht zetters, period, aftr. van de heeren L. Goensa en J. C. Rosseel werden geplaatst le: L. Goense, 2e. D. v. d. Poel, 3e, A. Drijdijk, 4e. C. Ver meide. J. C. Rosseel wenschte niet meer |ii\ aanmerking te Jtomen. Nisse. Donderdagavond woedde boven deze gemeente een zwaar onweder. Die bliksem sloeg in een schuur van den boomkweeker M. Kegel en veroorzaakte een begin van brand, welke gelukkig di rect kon gebluscht worden door de be woners. In de Woensdag gehouden gemeen teraadsvergadering werden de volgende zaken behandeld. De jaarwedde van den telefoonhouder werd verhoogd met f 5 en gebracht op f 75. De begrooting 1914 werd gewijzigd: door verkoop polis van den veldwachter a f 150.12 kon f 100 gesteld worden voor aanschaffing van meubels voor 't gemeentehuis en f50.12 voor on derhoud wegen. De verhooging van den telefoonhouder werd gevonden uit de post onvoorzien. Op de voordracht voor 2 zet ters werden geplaatst de volgende perso nen. Aftredend zijn: A. Slabbekoorn en L. Dronkers, laatstgenoemde wenschte niet meer in aanmerking te komen: 1ste voordracht A. Slabbekoorn en M- Nieu- wenhuijse, 2e voordracht D. de Kuijper en M. Ossewaarde. De rekening over 1913 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 11750.435 en uitgaaf f11835.715, nadeelig slot f85.28. Daarne sluiting. Rillami-Bath. De officieele opening der Roomsch-Kath. school en bewaarschool alhier is bepaald op Maandag 6 Juli a.s. (Z.) Bruinisse. In de Dinsdag gehouden ver gadering van Ingelanden van den polder Bruinisse, werd de Dijkgraaf, de beer J. Goudzwaard als zoodanig herbenoemd en in plaats van den heer M. van der Bijl, die wegens hoogen leeftijd niet, meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen de heer J. van der Sluis. J.l. Dinsdag werd de gemeente be zocht door een Commissie uit Ged. Sta ten, bestaande uit de he©ren Jhr. de Ca- sembroot, Sprenger en van Niftrik, ten einde den toestand van d© Dee in oogen- schouw te nemen. De commissie werd rondgeleid door den Burgemeester, waar na op het gemeentehuis ©en conferentie werd gehouden met het Dag. Bestuur. Hel is te wensehen dat het College van Ged. Staten de pogingen van het gemeente bestuur om verbetering in dien onhoud- baren toestand te brengen, krachtig moge steunen. Het gebrachte bezoek zal daar toe zeker kunnen medewerken. (Z.) De gemeenteraad heeft besloten aan de maatschappij tot exploitatie van gemeente-bedrijven te Utrecht op dracht te geven voor het ontwerpen van een plan en kosten-berekening voor den bouw van een gemeente gasfabriek. Tholen. Het waterleidingcomité alhier, heeft besloten niettegenstaande do gemeen teraad van Stavenisse besloten heeft, aan de totstandkoming van een waterlei ding niet mede te werken, toch met haar plannen door te gaan (Z.) Sluis. Maandag had hier de gezellige jaarlijksche koningschieting plaats, der handboogmaatschappij. Vurig werd er ge mikt en gekampt om dezen koningsvogel van zijn hoog standpunt (34 meter) te doen nederdalen. De heer S. van Mal- deghem 71 jaar, het oudste lid der Gilde, zou den jonge schutters eens een lesje geven; reeds had hij dezen vogel, ge streeld, doch nu, beweerde hij, zou hij eir nog eens een beetje meer fut hij doen, en waarlijk, genoemde heer velde den vogel neer, en werd onder luide en wel gemeende bravo's tot koning der maat schappij uitgeroepen. Verder werden do prijzen behaalt als volgt: le prijs Jan Plasschaert, 2e prijs Alf. Vlamij'nck, 3e pr. Alt. Aaxnoudts, 4e pr. Cam. Verleije, 5e pr. C. van Voosen, 6e pr. II. Grahame, 7e pr. J. de Blieck, So pr. E. v. d. Vijver, 9e pr. K. Jooris. St-Jansfeen. Bij de Woensdag gehouden koningschieting der Maatschappij „St. Jean" werd de koningsvogtel geschoten door J. van Remoortere alhier. Aan hem is dus de 'regeering van „St. Jean' 'voor één jaar opgedragen. Het paard van den landbouwer A. Mortier hetwelk gisteren op hol ging kwam met kracht tegen een boom terecht, waar door het dier een gapende wonde in de borststreek bekwam. Een ontboden vee arts heeft de wonde dichtgenaaid, doch het dier zal vermoedelijk moeten worden afgemaakt. Koewacht. Naar wij vernemen zullen be halve de geitienvebeeniging van Koewacht zich nog een 5 a 6-tal andere vereenj- gingen afscheiden van den Provincialen Bond. Deze zullen da.n gezamenlijk een 11. K. gewestelijke bond vormen. De plechtige installatie, van den nieuw benoemden burgemeester den heer A. Dieriok, zal a.s. Dinsdag plaats hebben. Er zijn maatregelen genomen om dezen dag lot oen onvergetelij'ken feestdag te maken. Donderdagmorgen ontlastte z'oh bo ven deze gemeente een kort, doch hevig onweder. Verschillende hoornen werden door den bliksem getroffen. Ook richtte hij veel schade aan in de woning van P. Tideken, waar zelfs een brand ont stond, die gelukkig spcedig _kon gebluscM, worden. In de naburige gemeenten West- dorpe en Sas van Gent berokkende het onweder 'hier en daar schade. Oostburg. Woensdag j.l. is de nieuwe bouw van het St. Anthonius-Gesticht aanbesteed. We vernemen verder dat alle gebouwen zullen verlicht worden door de gasfabriek alhier. De jaarlijksche kermis behoort weer tot. het verleden. Aa.n dansgelegen heden ontbrak het niet,: de eigenlijk© kermisvermakelijkheden wanen slecht, ver tegenwoordigd. Zondag 'j.l. werd een groots gaai- sohieting gehouden, waaiaan 64 schutters deelnamen eu Maandag j 1. eene, waaraan 34 schutters deelnamen. Waterlandkerkje. Tot lid van den raad 'alhier zijn bij enkele candidaatstelling ge kozen dhrn. A. de MilianoDoens (R. K.) en C. van Diixhoorn (Lib.) in de vacatures A. van Vooren (R.K.) en A. van Prooyen (Lib.) Groede. Maandag werd hier de geiten tentoonstelling gehouden. Er waren 150 dieren aangebracht. Bekroningen: le prijs Saanengeiten A. Vroon alhier, le pr. In- landsch© geiten M. Bouwens alhier, le pr. Gekruiste geiten Gh. Lobman te Watier- landkerkje, le pr. jonge geiten P. Jon- gejan te Waterlandkerkje; le pr. Geiten- boter J. Haartsen te Groede, le pr. Gei tenkaas, niet aanwezig, le pr. vereeni- gingsbokken „De Vereeniging" te Water landkerkje. De „Stct." (no. 152) bevat de sta tuten van de Conferentie van den II. Petrus te Middelburg; id. van den H. Joseph te Zierikzee; idem van die II. Maria Mag- dalena te Goes. Besmettelijke ziekten. In de week van 24 tot en met 30 Juni kwamen ter kennis uit Zeeland aan den centralen gezondheidsraad 1 geval van roodvonk te Stavenisse en Wolphaarts- dijk, 1 geval van diphteritis te Kloetinge en 0 gevallen dier ziekte te Hontenisso. (M. Crt.) Kalender der Week. Van 5 tot 12 Juli 1914. Zondag 5 Juli H. Bonifacius (bl. 96 on 191); 2de gebed eu laatste Evangelie v. d. Zondag (hl. 883 en 884)gedachtenis v. h. Octaaf v. d. H. Joannes den Ilooper (bl. 1245). De gebeden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zege ning met wijwater (bl. 69); na de Hoog mis gebed voor de Koningin (hl. 122). Tweede Vespers II. Bonifacius op hl. 83 of 202 met gebed 83*. Maandag 6 Juli. Het Kostbaar Bloed O. II. J. C. (bl. 1020); gedachtenis v. h. Octaaf v. d. H.H. Petrus en Paulus (hl. 1278). Dinsdag 7 Juli. H. Michaël de Sanctis (bl. 96*); gedachtenis v. h. Octaaf v. d. H. Bonifacius (bl. 96*). Woensdag 8 Juli. H. Elisabeth (bl. 1283 en 256); gedachtenis v. h. Octaaf v. d. 11. Bonifacius (bl 96*); 3de gebed „Con cede" (bl. 105). Donderdag 9 Juli. H.H. Martelaars van Gorcum (bl. 102* eu 188); gedachtenis v. h. Octaaf v. d. II. Bonifacius (bl. 96*). Vrijdag 10 Juli. De H.H. Zeven Broe ders (hl. 1285); 2de en 3de gebed als Woensdag. Zaterdag 11 Juli. H.H. Cyrillus en Me thodius (7 Juli, bl. 1281); gedachtenis v. li. Octaaf v. d. II. Bonifacius (bl. 96 eu v. d. If. Pius I (bl. 1286 en 172); 4de gebed voor den Paus (bl. 102). De gewon© orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert begint op bl. 71. Zondag 5.Juli, 5e Zondag na Pinkste ren. Epistel: I Petr. III. 815. Evan gelie: Matth. V. 2024. Geslaagd voor liet diploma boekhou den de heer A. Blok Jzn. te Kruinin- gen. Kwadendamme. Dhr. .1 Keijzer sedert 1 April 1893 'hoofd der Boomsch Ka,th. Parochiale .school alhier, is overeenkom stig zijn verzoek met ingang vian 1 Januari 1915 eervol ontslag verleend, liet diploma A der stenografie Ricnts Balt werd o.a. ook uitgereikt aan Q. Zweedijk te Aardenburg. (M. Ct.) Door de arrondissementsrechtbank te Zierikzee zijn Dinsdag veroordeeld we gens diefstal: M. A. K., oud 40 jaar, melk boer, wonend© te Duivendijike, tot drie maanden gevangenisstraf. Voor beklaagde was als raadsman opgetreden mr. J. A. C. van Housde eenvoudige beleediging Van ©en arable naar: C. van de V., 46 j., landbouwer te Tholen, tot f5 boete, sulis. 7 dagen hechtenis. (Zier. Nwsb.ï Alg. verg. van de B. V. G. De bond van vereenigingen v. gedipl. oud-leerlingen der landbouwwintei cur sussen in Zeeland (B. V. G.) houdt zijn alg. vergadering Vrijdag 31 Juli v.m. 10 uur in de „Prins van Oranje" te Goes. Op de agenda komen o.a. voor voor stellen van het bestuur om de ver. te Dirksland als lid toe te laten; van de ver. te Dirksland om voor 's bonds reke ning sprekers te laten optreden, van het bestuur om te komen tot de oprichting van een nationalen bond. De heer R. M. de Feijter Jzn. uit Neuzen zal ioleiden het onderwerp „Knoeierijen in den veevoederhandel". (M. Ct.) Goes. Door de gymnastlekver. „Volhar ding" werd op het Tuinfeest dat gisteren te lerseke gehouden is een tweede prijs gewonnen. Kloetinge. Op het gisteren te Ierseke gehouden turnfeest, behaalde Gymna- stiekver. „Sport Staalt Spieren,, alhier twee medailles zijnde een derde en een vierde prijs. Oostburg. De Oostburgsche Korfbal club' spoelde tegen de Vlissingsche met. 5 1 in het voordeel Van Oostbiwg. Duivensport. Oostburg. De dulvenvereeniging de „Snelvliegers" hield een wedvlucht naar Enghien. afstand 80 K.M. met jonge en oude duiven, totaal 75 stuks. De le prijs met oude duiven verkreeg A. Hei- neinan; de le prijs van de jonge duiven P. Wesdorp. Breskens. Van den duivenwedvlucht- Tarragona is in onze streek slechts één duif teruggekomen, n.l. van H. Brakman- van Male alhier. M In navolging van Oostburg en Aar denburg zal hier een korfbalclub worden opgericht. Tennis. De St. Ct. van Donderdag bevat de statuten (bijv. 1199) van de vereeniging tot stichting en instandhouding van ten nisbanen te Vlissingen. Den Haag- Kapitein Sar is heden door den Minister van Oorlog in audiëntie ont vangen. Den Haag. Woensdag a.s. zal in de kerk van den II. Jacobus aan de Park straat een plechtige II. Mis van Requiem worden opgedragen voor de zielerust van wijlen Z. Keiz. en Kon. Hoogheid, Aarts hertog Frans Ferdinand van Oostenrijk! en gemalin, door Z. D1. Iloogw. den Bis schop van Haarlem. Genoodigd tot bij woning dezer plechtigheid zijln bet corps diplomatique en andere autoriteiten. Utrecht. Luitenant avia,leur Spandau die gisteren hij een oefeningstocht te Soes torberg wegens een defect aan den motor viel en gewond per auto naar het militaire hospitaal alhier werd vervoerd, is hedenmorgen half 5 overleden. Lloessens Fr.). Het echtpaar Minne- ma is gisteren door den bliksem getroffen en gedood. In Friesland zijn bij de zware onweders 6 boerderijen en 2 watermo lens in de vlammen opgegaan. Rijfen (Oy De schilder F. B. werd door den bliksem gedood, zijn huisgenoo- ten vielen bewusteloos, doch konden wor den bijgebracht. De brandschade is ver zekerd. Dedemsvaart. A. S. alhier en ©en in wonend lö-jarig meisje zijn door den blik sem getroffen en gedood. Er ontstond geen brand. Belgrado. Naar verluidt, zou do be kende Albaneesche leider Issa Boljenej- witz te Tirana vermoord zijn. Serajewo. Gisternamiddag werd in bet bezit van den Serviër Gawro Tschecno- dortscher een bom en een browningrevol ver gevonden. Rome. Naar verluidt is spoedig een besluit te wachten, waarbij aan Perugia, den dief van de Gioconde, genade zal worden verleend. Weenen. Keizer Wilhelm van Duitseh- iand komt volgende week te Isold om persoonlijk keizer F;rans Jozef te condo- locrcn. Weenen. Een talrijke menigte maakte heden gebruik van de vergunning; (een laalsten groet te brengen aan hot stof fel ijk overschot van het aartshertogelijk paar. Weenen. Volgens de „Neue Frei Pres- ■se" is met. het oog op den kritieken toestand Ge Durazzo besloten dat de vorstin met hare kinderen zal uitwij ken naar Roemenië. Durazzo. (Handelsbl.) In hel kamp der rebellen is oneenigheid uitgebroken. Dinsdag vochten zij onderling, waarbij' 15 dooden vielen; 1000 opstandelingen zijn naar huis gegaan. Ach mod Beij is nog altijd te Croja.. Londen- Hedennacht, is alhier overle den de Staatsman Jozef Chamberlain, oud 78 jaar. [Jozef Chamberlain Werd in Juli 1836 te Londen geboren, nam spoedig deel aan het politieke leven, was burge meester van Birmingham, parlements lid, nam zitting in het Kabinet van Gladstone, trad na 1886 op als leider der unionisten en werd in 1895 minis ter van koloniën in het ministerie Ro- sebery. Hij beschermde de schuldigen van den beruchter» Jameson-inval en was do verwekker van den Zuid-Afri- kaanscben oorlog in 1899, waardoor hij buiten Engeland zoo goed als aller sympathieën verbeurde. Red. „N. Z. Crt."] Van 'tpup'uus en van 't t i n t e 1 k o t. (Zuid-Bevelandsch dialect.) A Wullem 'socliens opstoeng Was 't erste dat 'n dêe, 'n Lekker puupje stoppe Dan zei'n tegen Kee „Wat smikt me dat toch lekker, Zoo'n puupje 's ochens vroeg Mer eentje nak voe 't eten, Wan dat is net genoeg." En Wullem's aldergrost genot Was z'n pup'uus en z'n tintelkot. Voor 'at 'n 's ochens wig gieng, Nam Wullem eiken dag 'n Dooze vol tebak mee, Die op de schouwe lag. Dat zou'n nie vergete, Dir was gin dienken an Wei'n keer of wat nie ete, Da kwam er nie op an. Ie gaf z'n beste middagpot Voe 'tpup'uus en voe 'ttintelkot. Of Wullem in de mispit stoeng, Of in de schure op 'tdilt, Z'n puupe mos 'n roöke Ie a 't nooit aars e'wilt. Zelfs in de kantooi-dulve En op 't petate-land, Zo wel as onder 't maaien, Z'n puupje was bie d'and. Io vergat wel is z'n zeise of bot, Nooit 'tpup'uus en z'n tintelkot. Dat spul was goed in orde Z'n vierslag en z'n kei, En eerste soort van tintel, Liefst van 'n wolle sprei. 'n Erde puupje deur 'rokt, 'n Dopper van v.uuf cent, 'tWas werkmans ieventaris. Dat is van ouds bekend. 't Was wezelik 'n zoet genot, Is vier neme uit zoo'n tintelkot. Mè vierslag, kei en tintelkot, Ze roclite ok uut den tied 'tis lucifers, 'tis schietkatoen, Benzine aal da je ziet. Je knipt mer even mie je duum En 't zaakje is gezond. Ze zége wél dat 't schrikkelik stienkt, Mer da komt van de lont Mer ak de wérheid zégge mot 'tRokt lekkerst uit zo'n tintelkot. Mè Wullem was nog ouwerwetsch En tegen nieuwigheid En dirrom ijt 'n 'touwe spul nog mè nie wig 'eleid. En op z'n gouwe bruilofsfeest, Toen kreeg 'n van z'n boer 'n Palemoute pup'uus, En van Merien -z'n broer (Ok zoo'n ouwe patriot) 'n Mooi nieuw zuiver tintelkot. BOUDENS. Herinneringen. Het „Eindlio- vensch Dagblad" publiceert, van de hand van den oud-militair M. H-, een episode uit het leven van luitenant-kolonel Thomson in Atjeh, waarvan wij het volgende ontleenen: „Het was bij een overval van Toekoe Oemar in 1896. Reeds eenige uren lagen wij in de sawah plat op onzen buik in hinderlaag. Tweehonderd meter voor ons was een kampong, die door den vijand versterkt was, zooals alleen Atjehers dat kunnen, en uit den kampong werd een geregeld vuur onderhouden. Zoodra maar één der onzen zijn hoofd boven de sawah durfde uitsteken, vlogen hem de kogels langs het hoofd. Een aanval op dezen kampong was bijna niet te ondernemen, omdat, alvorens wij den kampong bereikte, zeker een groot aantal der onzen zou zijn neergelegd. Niettegenstaande dat alles, wilde kapi tein Dreiber tocli de bestorming wagen. Doch de bataljonscommandant, overste Soeters, wilde wel zijn toestemming geven, maar niet alvorens debergartillerie, welke bezig was één der heuvelen van den Goudberg te beklimmen, boven stel ling had genomen, en door eenige goed gemikte projectielen de heeren daar in den kampong een toontje lager bad doen zingen. De muilezels, welke de zware stukken geschut moesten trekken of dragen, hadden echter hun dag niet of ze heulden met de Atjehers. Hoe het ook zij, liet duurde te lang, en zeker naar den zin van onzen kapitein en zijn mannetjes. Luitenant Thomson, dien het niet inviel zich te dekken, liet zijn prachtvolle vecht- sabel in de zon schitteren. „Luitenant, zal het nog lang duren?" vroeg ik, „wij krijgen hier van dit liggen de Berri Berri." Maar gelukkig: overste Soeters luid eindelijk kapitein Dreiber toestemming gegeven met zijn mannetjes den kampong te bestormen Nog een kleine bespreking tusschen de officieren en daar ging het voorwaarts. Natuurlijk lieten de Atjehers zich niet onbetuigd en een razend vuur werd op ons onderhouden, waardoor velen dér onzen buiten gevecht werden gesteld. Luitenant Thomson vooraan, en achter hem de hoornblazer Kareis. Alles wat voor ons kwam werd neergeveld. Het was of er geen hinderpalen meer voor ons bestonden. Eindelijk, na een reuzen- inspanning, waren wij den kampong genaderd, nog een liooge borstweringen dan zou binnen de strijd van man tegen man plaats hebben. Luitenant Thomson deed alle moeite om over de liooge ver sperring heen te komen, de hoornblazer, die dit zag, zou den luitenant even helpen, en gaf hem een duwtje in den rug. De luitenant kwam dus eindelijk vóór dat hij er erg in had de kampong binnen vallen. Wij waren den luitenant op den voet gevolgd, en was dan ook spoedig de strijd beslecht. De kampong was genomen en binnen enkele oogenblikken woei de drie kleur uit den top van den mast. Natuur lijk bleef de inneming van den kampong door één compagnie niet onbeloond. Toen wij ons weer bij het bataljon voegden, werden wij door den overste toegesproken. Als ik mij niet vergis, was het bij dezen kampong, dat luit. Thomson, die het eerst in de versterking was de Militaire Wil lemsorde verkreeg." 't Was tijdens de manoevres van verle den zomer, aldus meldt II. K. in de „Telegraaf", 's Middags om twaalf uur luid een afdeeling infanterie de school en het schoolhuis aan het Uddelermeer bestormd, om aan drie pompen de veld- flessclien te voorzien van frisch water. Toen het hoofd der school een tijdje later een kijkje ging nemen op 't school plein, zag hij een officier, omgeven door een schare zijner leerlingen, die de volks liederen en andere schoolversjes ten beste gaven. Deze officier was kolonel Thomson. Nadat hij het groepje genaderd was, ontving het iioofd der school, van kolonel Thomson een compliment over den goeden geest, die er in de school lieerschte en over de aardige wijze, waarop zg de liedjes hadden gezongen. Daarna deelde kolonel Thomson de rest van zijn chocolade provisie onder de jeugdige zangers en zangeressen uit, onderhield zich nog even met het hoofd der school en besteeg zijn paard weer, want de manoeuvre werd voortgezet. Hoera's der jeugd vergezelden hemEn nu moest de schooljeugd vernemen, dat die vrien delijke officier van verleden jaar door oproerige Mohamedanen in Albanië was gedood Een genezing te Lour des. Naar de „Croix" meedeelt is de Italiaan- sche priester T i n i in Lourdcs genezen van gewrichtsverlamming. Sedert twintig jaren kon hij alleen geknield de H. Mis opdragen. Daarvoor moest van Z. II. den I'aus ieder jaar machtiging gevraagd wor den en bij zulk een gelegenheid zeide Z. II.: „Mijn zoon, gij zult uw krukken nog wel eens thuis kunnen laten." En op de verwonderde vraag, hoe dat mogelijk zou zijn, zeide de PausGij moet naar Lour- des gaan." Hij begaf zich inderdaad naar Lourdes en de geneesheer R e b i r e verklaart thans, dat de priester volslagen fenezen is. Den dag na zijn aankomst te lourdes kon hij reeds staande de H Mis opdragen en volgde, zonder hulp van anderen, den kruisweg.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2