KOLONIËN. Gemengd Nieuws Correspondentie. ONDERWIJS. SPORT. Leger en Vloot. KERKNIEUWS. Sociale Berichten. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. van zijn de 23 candidaten ei' 22 geslaagd Een verzoek van de aideeling Zeeland van de Nederlandsche vereeniging tot be scherming van dieren, waarin gewezen wordt op de slechte behandeling en aan spanning der paarden van de vuilnis karren, en waarin verzocht wordt bij liet eindigen der pacht op 1 Mei 1915, de stadsreinigingsdieinst in geen geval meer te verpachten aan den tegenwoordigen pachter, doch een onderz'oek in te stellen naar de mogelijkheid om, evenals o.a. te Vlissingen, zelf de exploitatie van de zen dienst op zich te nemen. Ten slotte nog een adhaesiebetuiging van de afdeeling van Volksonderwijs met het verzoek van de afdeeling van den Bond van Nederlandsöhe Onderwijzers in zake de invoering vanverplichte school vergaderingen. Goedgekeurd werd een voorgeste.de wij ziging in de gameen'.eb:?g.o:t ng 1914. Behandeld werd vervolgens het voor stel om eene tijdelijke geld'.ecning aan te gaan van ten hoogste f32009. Dit voorstel werd aangenomen. Aangenomen weid een voorstel 0111 oen gasleiding 'aan te leggen langs den Ben- ninghoeksingel. Het voorstel van B. en W. om water leiding aan te leggen in de Wijngaardstf., was geamendeerd door de- conim ss.e voor do financiën dat in dit geval de bepaling dat door de eigenaars der woningen gedu rende drie jaar 8 pet. der aanlegkosten worden gegarandeerd, niet zou worden ge handhaafd. Dit voorstel werd aangenomen, onder toezegging van Bi. en W;. dat de aanleg zoo góedkoop mogelijk zal zijn. - Aangenomen werd het voorste! om een tweede hoofdleiding voor de waterleiding aan te leggen in de Werfstraat. Vervolgens >vas aan de orde liet voorstel om ecnige verbouwingen aan school G te doen plaats hebben. Dit voorstel werd aangenomen, liet voorstel o;n tegen de gemeente Sou burg een procedure aan fe gaan, in ver band met de weigering dezer gemeente om aan de commissie voor den rijweg Middel- burgVlissingen de hij contract bepaalde retributie voor het leggen van gasleiding in dien weg, wc:d aangenomen. Het laatste punt der agenda was het verzoek van de commissie uit Bed. Sta ten om 5 cent pe.' inwoner hij te dragen voor het onderzoek naar di beste wijzo om het platteland van M al 'he.e.i van drinkwater 'te voorzien. Het collego van B. en \V. war ii zijn advies verdeeld, de meerderheid was te gen, de minderheid voor het verleeuea van een bijdrage. De commissie voor d- fabricage vereenigde zich met'de minder- heid van B. en W., die voor' da financien was verdeeld in haai' advies, de minder heid is lief. eens met do minderheid van B. en W., de meerderheid acht faOO meer dan voldoende omdat Middelburg minder belang hoeft bijl de zaak dan liet overige deel van Walcheren. 5 cent per inwoner komt in totaal op f 939.15. Na breedvoerige discussie vereenigde de de gemeenteraad met 7 -4 stemmen, die van dlirn. Heijse, v'. d. Harst, dei Veer en Sp'renger, zich met, het voorstel van de commissie van fabricage om overeen komstig verzoek commissie uit Ged. Staten 5 cent, per inwoner bij to dragen in de kosten van genoemd onderzoek. Heinkenszand. Heden werd alhier door den 'notaris F. v. Cleef publiek geveild een perceel weiland, gelegen in de ge meente Goes in Verderven Hoek, groot 1.18.40 1I.A.; en 1 perceel weiland, ge legen in de gemeente 'sBeer Abtskerke in l'oelhoek, groot. 2.40.40 H.A., te veilen in één perceel. Het is op, bet hoogste bod, f1440.per H.A. niet toegewezen. Oostburg. Dhr. .1. de Sutfei' alhier, thans hij de Koninklijke Marechaussee te 'sHer- t.ogenbosch, is benoemd tot rijksveldwach ter te Feijnaart (Nrd. Bir.) Oostburg, 24 Juni 1914. Eierveiling van de V. P. N. in Westeljjk- Zeeuwsch-YÏaanderen. Offirieele opgave van den marktzetter. Aangevoerd 23995 kipeieren, 1744 eenden eieren, 1 ganzenei, 42 kalkoeneieren en 4 parelhoeneieren. Kipeieren f 3.92s a f 4.eendeneieren f 4.10 a f4.20; ganzeneieren f 8.kalkoen eieren f 4.32s en parelhoeneieren f 3.50 alles per 100 stuks. Verder aangevoerd 18 K.G. boter ïi f 1.17' per K.G, De markt was slapper dan vorige week. Londen. Alle passagiers van de „Goth land" zijn gered. De officieren en een ge deelte der bemanning ton gelalle van 40 bleven op het schip; Sf, Ajnes. De reddingsboot van bet stoomschip „Lyonnaise" zette de rest dor bemanning aan land. De „Gothland" zsit nog' op de rotsen vast. (Do „Gothland", varende van Quebec naar Rotterdam, strandde tijdens een dik ken mist nabij Lizard op de rotsen. Het schip behoort aan de Red Star Line en vaart voor de HollandAmerika-lijn Red. N. Ct.) Konsfantinopel. De Turkse,he regeering treft met grooten ijver bare militaire voor bereidingen, welke zij in verband met. do dreigende houding van Griekenland noo- dig acht. Alle reservisten tot. den 45- jnrigen leeftijd bevinden zich op het oogén- blik ónder de wapenen. De Dardanellen zijn, in tegenstelling met loopende geruch ten nog niet voor Grieks'che schepen ge sloten. New Vork. Het Huis van Afgevaardig den beeft besloten de oorlogsschepen „Ida ho" en „Mississippi" aan Griekenland to verkoopen. Parijs- De correspondent van de „Ma- tin" te Durazzo seint: De Ilollandsch© militair© missie heeft zich gekalmeerd on zal niet aftreden. Pest op Java. Blijkens ingekomen opgave deden zich voor van 36 Juni In Malang 400 Dieuwe gevallen en 400 dooden Madioen 14 nieuwe gevallen en 12 doodenKediri 46 nieuwe geva'len en 44 dooden. Ongeregeldheden in Matan. Blijkens een uit Ned.-Indië ontvangen telegram betreffende de ongeregeldheden in het landschap Matan (residentie Wes- terafdeeling van Borneo) is door een pa trouille eene versterking te Tandjong Kedang genomen, waarbij de geheele bezetting is gesneuveld. Onzerzijdscli sneuvelde een Inlandscli sergeant, terwijl twee Aniboineesclie fuseliers gewond werden. Poets wederpoetst. Uit Allen- stein, district Koningsbergen, wordt ge meld, dat Zondagochtend de Russische officier-aviateur Schoranski, van het vliegstation Grodno, die 's morgens met een passagier was opgestegen, wegens een defect aan den motor bij Gingen in liet district Lyez een noodlanding moest doen. Schoranski, die voor bet eerst een groole vlucht deed, was de richting kwijt geraakt en vloog over de Oost-Pruisische grens, waarbij bij door Russische solda ten werd beschoten. Zij vliegtoestel werd bij het landen licht beschadigd. De vliegers werden door de autori teiten ontvangen en bleken geen papie ren bij zich te hebben. De Duitsche autoriteiten hebben lien in voorloopige bewaring sesteld. Zij zul len thans tegenover de Russen, die ver dwaalde Duitsche aviateurs buitenge woon streng behandelen, vermoedelijk poets wederpoets spelen Correspondent Ilansweerd. Uw be richten a vivcerden te laat voor liet num mer van lieden. Redactie. Breskcns. Rectificatie. Hef bericht, in ons vorig no. omtrent dei benoeming van den directeur van liet postkantoor moot aldus gelezen worden: Benoemd tot. ontvanger dei' directe be lastingen dhr. A. van thermen te Hil- varenbe-ck, thans alhier. Neuzen. Voor den nieuwen cursus van de school voor M. U. L. O. alhier zijn thans reeds 33 leerlingen aangegeven (waarvan 15 uit omliggende gemeenten) welk getal vermoedelijk nog zal stijgen. (M. O.) Stoppeldijk. De lieer P. Staal, geboortig van hier, legde met goed gevolg liet eind examen gymnasium af op het Petrus Canisius-College te Nijmegen. Verdwijnt het huis Rolduc? Het „Huisgezin" schrijft: Van een zijde, die het weten kan, ver nemen wij een tijding, die, indien ze waar mag blijken, ongetwijfeld in zeer breede kringen deelneming zal wekken. Men deelt ons nl. niet meer of niet minder mede dan dat het oude, histori sche Rolduc zal moeten verdwijnen. Let wel, niet de onderwijsinrichting zelf zou verdwijnen als zoodanig, maar het ge bouw. De plek zou moeten verlaten wor den, omdat door de steenkolenmijnen de lieele inrichting ondergaaven en met tertijd de mogelijkheid van een instorting niet uitgesloten zou zijn. Men wist er ons bij te vertellen, dat het in de plannen zou liggen de onder- wijsinricliliDg te verplaatsen naar Gulpen. De betrokken mijnen zouden voor schadeloosstelling aansprakelijk zijn. De heer II. L. Gerth van Wijk heeft, tegen 1 Januari 1915 eervol ontslag aan gevraagd |als leeraar in de Natuulrlijfce historie aan het Gymnasium en aan de Rijks Iloogére Burgerschool te Middel burg. (Z.) Op dé aanbeveling voor tijdelijk leeraar in de Duitsche taal en handels correspondentie aan de te 's Gravenhagte te openen Middelbare Handelsschool komt o.a. voor do heer I. Carvalho, tijdelijk leeraar in het Duitsch aan de II. B. S. te Goes; en op die voor tijdelijk leeraar inliet boekhouden 'en'of handelstekenen, o.a. de'heer B. J. Krijgsman te Terneu- zen. (Z.) Goes. Post duiven vereeniging „de Zeeuw". Bij de vorige week ge houden wedvlucht Tours Frankrijk (af stand 512 K.M.) werden de prijzen be haald als volgt: le en 2e prijs Gebrs. Rijk, 3e prijs W. Wessel, 4e prijs F. de Jongh en 5e prijs Gebrs. de Valk. Een zilveren medaille, uitgeloofd door een lid der vereeniging, voor de eerst getoonde duif, verkregen de Gebrs. Rijk. Vlissingen. Be luitenants ter zee 2e kt. D. Scalogne en J. T. A. J. Bruinsma zijn te Vlissingen geplaatst om toezicht te houden bij de verdere gereedmaking van do voor Oost-Indiö bestemde onderzee boot K 1. (Z.) De luitenant-kolonel P. A. F. Zanino commandant Van het 3e regiment infante rie te Bergen op Zoom, vroeger te Ylissin- .gen, 'zal, naar de N. R. p. meldt, bin nenkort den dienst met pensioen verlaten en kiaohtens kon. besluit optreden als militie commissaris in de 3e militaire af deeling van Noord-Brabant ter standplaats Eindhoven met ingang van 1 Augustus a.s. De Katholieke Kerk in Engeland. Volgens de laatste statistiek zijn erin Engeland en Schotland (Ierland dus niet medegerekend) meer dan 13 millioen Katholieken op een bevolking van onge veer 41 millioen zielen. Plet vorige jaar hadden 6500 bekeeringen plaats en er werden in Engeland en Schotland 160 nieuwe kerken gebouwd. Zaterdagavond arriveerde te 's-Herto- genbosch de Hoog Eerw. Pater Pacificus, Apostolisch Prefekt van Borneo. Zijn Hoog Eerw. gaat voor de belangen zijner Missie naar Rome en zal bij deze gele genheid ook eenigen tijd in zijn vader land doorbrengen. Met hem keerden wegens ziekte voor goed uit de missie terug de weleerw. Paters Desiderius en Andreas, welke laatste door zijne ziekte het gezicht heeft verloren. (j c.") Bevorderd te Leiden tol doctor in de rechtswetenschap de lieer L. J. de Vo: geboren te Middelburg. R. K. 0. B. in het bisdom Breda. Bovengenoemde vereeniging zal op Zondag 19 Juli 1914 te Roosendaal (N -B.) hare jaarvergadering houden. Behalve de gewone huishoudelijke za ken zullen aan de orde gesteld worden eenige conclusion betreffende art. 21 dei- Wet op het L. O., in te leiden door den lieer Th. Festen, uit Roosendaal. Door meerdere afdeelingen zijn hierop amende menten ingediend. Voorts komt aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur omtrent toekenning van pensioen aan weduwen en weezen van onderwijzers, overleden of gepensi- onneerd vóór liet in werking treden dei- wet van 1905. Ten slotte zullen behandeld worden eenige voorstellen van de afdeelingen, terwijl de lieer Nijsten, inspecteur van de lichamelijke opvoeding, een lezing zal houden. („De Tijd".) De ervaring toont aan, dat bijzondere matigheid en geheelonthouding het licha melijk welzijn verhoogen. Spr. gaat na de gevallen voor wie geheelonthouding eisch is, stelt daarnaast het motief, dat de Katholieke drankbestrijders hebben. Liefde tot God en liefde tot den naaste bewegen ons tot het geven van een voor beeld, dat de zwakken sterkt. Z. H. de Paus keurt geheelonthouding goed, men denke aan de geestelijke gunsten, die verleend zijn aan zelfs een enkelen dag geheelonthouding. Nog dezer dagen gaf Z. H. talrijke volle en gedeeltelijke aflaten van werken van onthouding. Deze geestelijke gunsten sterken ons in de overtuiging van het goed-Roomsclie van ons werk. Met een opwekking tot het geven van een goed voorbeeld, sluit de spreekster haar be-applausde rede. In welgekozen woorden dankt de voorzitter de geachte spreekster voor het vele, dat zij ons met deze rede heeft geleerd. Verschillende vragen worden gedaan. Daarop wordt geantwoord van welken aard de aflaten zijn, die door den Paus zijn geschonken. Ook wordt liet schert sende woord van den Paus tot kolonel Repond tot zijn ware beteekenis herleid. Verklaard wordt ook de aard van liet lidmaatschap van het Italiaansche Kruis- verbond, waaraan de Paus zich verbonden heeft. HetHoofdbestuur heeft het plan een Bloemendag te organiseeren. Door liet Bestuur wordt voorgesteld ook in Zie- rikzee een Bloemendag te organiseeren. Het Bestuur der Mariavereeniging zal de plannen uitwerken. In verband met liet te houden Derde Nationaal Congres te 's Hertogenbosch wordt besloten als Begunstiger op te treden van dit congres. De Mariavereeni ging zal zich doen vertegenwoordigen door de dames A. Jongmans en J. M. van Groesen. Aan „Sobriëtas" zal verzocht worden de aflaten, door den Paus inzake Drank bestrijding afgekondigd, in druk te doen verspreiden. De sluitzegels van „Sobriëtas" zullen ook onder de leden verspreid worden. Nadat gebeden is voor de zielerust van liet overleden lid, mej. Vermeulen te Heinkenszand, wordt de vergadering op gewone wijze gesloten. Middelburg. Door de afdeeling Mid delburg van den Algemcenen Nederland- schen Tinimerliedcnbond,, is aün de Patroonsvereeniging „Middelburgs Bouw- kring" het verzoek gericht 0111 invoering van een collectief arbeidscontract, waar in wordt vastgesteld een minimum ar beidstijd van 48 en een maximum arbeids tijd van 60 uren, oen loon van 23 cent per uur met 25 pCt. verhooging voor overwerk, 50 pCt. verhooging voor nacht werk, 100 pCt. verhooging voor arbeid op Zon- en Chr. Feestdagen, benevens toe passing van art. 1638 c en d van het Burgerlijk Wetboek voor alle werk. (Z.) R. K. Drankbestrijding te Zierikzee. Maandagavond hielden Kruisverbond en Mariavereeniging een vergadering. De tweede secretaris, dhr. P. Ideler leidde de vergadering bij ontstentenis van den voorzitter. Hij moest er tot zijn leedwezen op wijzen, dat de opkomst vooral van de lieeren, niet schitterend was. Het Bonds lied werd gezongen en de Secretaresse, mej. A. Jongmans, las de uitvoerige notulen der vorige vergadering, die onder dank werden goedgekeurd. Aangaande de Reddingsbrigade deelt de voorzitter mede, dat liet Bestuur naar omstandigheden zal handelen. Medege deeld wordt de stand der vereeniging, alsmede eenige maatregelen van orde op te houden uitvoeringen. Daarna krijgt mej. J. M. van Groesen liet woord tot het houden eener rede over Drankbestrijding. „Bijzondere matig heid" was het onderwerp harer rede. Spr. wijst erop, dat wij aan ons woord van eer verplicht zijn, de beloften, die wij hebben gedaan, te houden Waarom die bijzondere matigheid noodig is, wordt aangetoond op het gezag van professoren en deskundigen. Alcohol is voor een gezond organisme niet noodig. Wie de matigheid verdedigen, erkennen, dat de behoefte slechts ontstaan is, waar drank gewoonte is te voorschijn geroepen. Geestelijke gunsten voor de Katholieke Drankbestrijding. Door een decreet van de Congregatie van de 11. Officie worden bizondere geestelijke voordeelen gehecht aan ingeschrevenen in vereenigingen van matigheid en af- schatting van sterke dranken. De H. Vader, Zijne bizondere welwil lendheid jegens de vereenigingen van matigheid en afschaffing vati sterke dran ken te kennen willende geven, en om de leden tot getrouw onderhouden van hun voornemem aan te moedigen, schenkt de volgende aflaten aan de vereenigingen, welke wettig door de Kerkelijke Over heid opgericht zijn of nog opgericht zul len worden. Volle aflaten aan alle leden, die ge biecht en gecommuniceerd hebben, een kerk of publieke bedeplaats bezoeken en daar bidden tot de intentie van Zijne Heiligheid 1. Op den dag liunuer inschrij ving 2. Op den feestdag van den Pa troonheilige. 3. Op het feest van den H. Joannes den Dooper of de Zondag daar opvolgend. 4. Op vier dagen van het jaar door de Kerkelijke Overheid vast te stellen. 5. Eens per maand op een door hen te verkiezen dag, indien zij gedu rende geheel de maand een gebed hebben gebeden, daarvoor goedgekeurd door de Overheid. Gedeeltelijke Aflaten. 1. Ze ven jaren en zooveel quadragenen, vier dagen in liet jaar te verdienen, indien zij eene kerk of bedeplaats bezoeken en daar bidden tot intenlie van Zijne Hei ligheid en hun matigheids- of afschattings- voornemen hernieuwen. 2. 300 dagen, als zij anderen aftrekken van de ondeugd der dronkenschap of iemand doen inschrijven in de vereeniging, of wanneer zij de vergaderingen bijwonen. Deze aflaten zijn toepasselijk op de zielen van het Vagevuur. H.H. Missen, voor de zielerust van afgestorven leden der matiglieidsvereeni- gingen opgedragen, genieten steeds het „privilegium altaris". De beslissingen werden bevestigd en aan klagers de vordering ontzegd in zake A. v. S. echtgenoot© J. de V. te Vrou wepolder, D. V. fe Zierikzee, P. N. fe Goes, M. C. N„ echtgenoote K. te Tholen, P. V. wed. P. v. N., Hontenisse, D. P. L. wed. D. B. B., Vlissingen, A. Bi. wed A. P., St. Laurens, D. D. te Ellemeet, M. v. d. R. wed. D. C. G„ St. Filipsland, G. ,S. wed. N. W„ Nieuwdorp, J. E., St. Filipsland, L. v. d. S. wed. J. P., Brni- nisse, A. v. d. Wl. \ved. J. P., Clinge, J. d. H. wed. J. M. M„ St. Filipsland, P. de R. Sas van Gent, N. v. V. wed. M. H., Bruinisse, W. B., Biervliet,, T. V., Groede, P. A. v. D., Hulst, C. S., Ooster- land, J. B. wed. L. v. d. K„ Nieuwdorp, H, H. F. wed. A. v. d. V. te Wemel- dinge, J. Wi- Nieuwdorp, P. B. Zier'.kziee, F. L. F. ft. wed. W'. IV., Goes. (M. Crt.) K Kantongerecht te Middelburg, Zaterdag zijn veroordeeld wegens overtr. art. 426 Swb.G. J. L., B. R., beiden Middelburg, ieder tot f3 b. s. 3 d. h.overtr. arbeidswetS. J. E., Vlis singen, tot f 5 h. s. 3 d. h.F. van der F., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h. overtr. melkverordening Vlissingen; W. R., hvr. van A. M., aldaar, tot f5 b. s. 3 d. h.overtr. art. 444 Swb.W. B., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h.overtr. JachtwetF. C. de R., A. de R beiden Vrouwepolder, no. 1 tot f 5 b. s. 3 d. li. no. 2 tot f2 b. s. 1 w. t.L.K Koude- kerke, tot f3 b. s. 1 w. t.overtr. Tram wegreglement H. J. Q-, Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 w. t.overtr. Leerplichtwet K. S., P. de R., A.M.,allen Arnemuiden, ieder tot f3 b. s. 2 d. li.; overtr. art. 431 Swb.: L. V., Middelburg, tot f5 b. s. 3 d. h.overtr. art. 460 Swb.A. van D., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.overtr. visscherijwetC. de N. Mz., Arnemuiden, tot f5 b. s. 3 d. li.L. van E. Jz., Vlis singen, tot f3 b. s. 2 d. li.; overtr. mo tor- en rijwielwetJ. J. C. K., Koude- kerke, tot f2 b. s. 2 d. li.; met een voertuig in draf rijdenA. P. W. Vrou wepolder, tot teruggave aan zijn moeder fietsen zonder licht: J. deB.,Vlissingen, J. J. P. L., Goes, H. L., zwervend, ieder tot f2 b. s. 2 d. h.P. W-, Middelburg, H. G. S. Vlissingen, ieder tot f0.50 b. s. 1 d. li.op een rijwiel 2 personen vervoerenL. P. S.. Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. b.te paard in draf rijden P. S. Souburg, tot fl b. s. 1 d. h.een straat in verboden richting berijdenG. O. de J., Middelburg, tot f0.50 b. s. ld. h.overtr. art. 427 Swb.: C. A. V., P. Kbeiden Middelburg, ieder tot f 1 b. s. 1 d. li.P. P., Souburg, tot f2 b. s. 2 d. li.dronkenschapJ. S., zwervend, tot f 1 b. s. 1 d. h.G. de W., Souburg, tot 12 b. s. 2 d. li.Th. R., zwervend, tot f 10 b. s. 3 d. li.C. B. Vlissingen, tot 2 maal f10 b. s. 2 maal 3 d. h., J. P., Vlissingen, tot f 15 b. s. 3 d. li.; A. R., Vlissingen, tot 3 d. li. Bekrachtigd is liet verstek-vonnis van 18 April 1914 gewezen ca. C. de K., Koudekerke, wegens overtr. dei' Jachtwet veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. Ontslagen van alle rechtsvervolging is A. L., Vlissingen, aangeklaagd wegens overtr. der Drankwet. (M.Crt.) Raad van Beroep (Ongevallenverzekering Middelburg. In de Dinsdag alhier gehouden openbare zitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg', had de uitspraak plaats in 'zake Wl. W„ Brigdamme waarbij de beslissing der Rijks verzekeringsbank werd vernietigd en aan klager werd toegekenda. Genees- en heet kundige behandeling voor rekening; der Rijksverzekeringsbank' en b. met ingang van 7 Maart 1914 van eene rent© van f0.98 per werkdag. 'De beslissingen der Rijksbank werden bevestigd en aan kla gers de vordering ontzegd in zake Ch S. t© St. Nicolaas (België) en A. H„ te Middelburg. Aan W. S. v. d. P. te Schoondijke werd met ingang van 3 December j.l. de rente toegekend bedoeld bij art. 369 der Inva liditeitswet. y uuuuuuiuuiiiyuJ; 6DZ. Middelburg. Hedenmorgen is alhier aan besteed het bouwen van een blok wonin gen voor personeel van den rijkswater staat te Ilansweerd behoorende tot de werken voor den bouw van derde schut sluizen van liet kanaal door Zuid-Beve land te Ilansweerd en Wemeklinge. Ea rning f 17.900. Inschrijvers de heeren P. F. Voet te Kloosterzande f 17534A. la Clerq, Ilansweerd £17475; .T. J. Dronketrs Kapelle f17295; P. van der Stra aten, Ilansweerd f 17120 en M- Allewijn, Waarde f16980. GOES. Geboren: 24, Adriaan, Z. V. Jan de Vos en Anna Korstanje. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Th. van de Putte, 24 j. jm. en M. M. du Bois, 24 j. jd. Getrouwd: J. A. Bal, 26 j. jm. en W. P. J. Mink, 23 j. jd. Bevallen: E. Hendrikse, geb. Polderman, d.; E. Kögeler, geb. De Vries, z.P. H. de Munck, geb. TeeuW, z.; M. de Kok, gel). Maas, z.; C. Mol, geb'. Montonaris, d. J. W. Peterse, geb. Van Cappèllen, Z. W. van den Heuvel, geb. Dubois, Z. VLISSINGEN. Bevallen: S. M. Jilleba, geb. van der Hof, z.; T. Prins, geb. HeldingWerf, z. Overleden:: .T. Braam se, man van M. Karman, 78 j.; M. C. van der Maden, d. 12 j. Tholen, 19 Juni 1914. Tarwe f 10.50 a f 11.50, haver f8.50 a f8.75, wintergerst f0.— a f0.—alles per 100 K.G., rogge f 6.25 a f 6.50, bruineboonen f 13.a f 13.50, witteboonen f 0.a f0.kook- erwten f 10.a f 10.25, kroonerwten f 0.a f 0.aardappelen f 0.a f 0.alles per H.L., uien f 0.— a f 0.— per 60 K.G., eieren f 3.75 a f 0.—, per 100 stuks, boter f 0.65 per '/2 KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 22 Juni 1914. Per 100 KG. Tarwe f 10.a f 10.50, rogge f 7.75 a f 8.25, wintergerst f 0.a f 0. zomergerst f 0.— a f 0.—, haver f 8.—a f9.— erwten f 11.a f 11.25, paardenboonen f0. a f 0.duivenboonen f 0.a f 0.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3