G BINNENLAND UIT ZEELAND. Laatste Berichten Gemeenteraad van Middelburg. 4 ill blad, naar aanleiding van dit bericht liet volgende: Ik geloof dat hier bedoeld wordt de stad Kao Théou in de provincie Koeang- 'J'oung, gelegen 100 K.M. ten Noorden van de gelijknamige Fransche concessie. TWEEDE.KAMER In de zitting van Dinsdag werd de Woensdag geschorste behandeling van de suppl. Indische Begrooting voor 1014 voortgezet. Dhr. Heeres en Fock verdedigden te genover dlili. Scheurer en Bogaardt de suppletiepost van 110.000 aan liet infor matiebureau van de Vereeniging Oost en West voor verschaffing van inlichtingen aan de Regeering ter voorziening in de behoefte van ambtenaars personeel in In- die. Wel wenschten zij meer inlichtingen van den Minister. Dhr. Loeff echter bestreed die over dracht eener Regeeringstaak aan een niet verantvvoordefiike particuliere vereeni- ging- Ook dhr. Mareliant had er bezwaar tegen dat de Regeering gebruik maakte van eene particuliere Vereeniging- tot het inwinnen van inlichtingen naar het privéleven van gegadigden. Beide laatste sprekers verzochten den Minister den post terug te nemen. De Min. v. Koloniën nam daarop den post terug. Voorts werdt goedgekeurd de post voor verhoogen van den begrootingspost voor kapitaalverstrekking aan de Cen trale Credietkas met 1 millioen en ook de post voor oprichting van eene afzon derlijke kweekschool voor vorming van gouvernements onderwijzers. Na de pauze werd zonder hoofd, stem ming de Stuwadoorswet aange nomen nadat dhr. v. d. Voort v. Zijp verklaard had, dat uit het niet vragen van stemming niet mag worden afgeleid onverdeelde instemming van de anti revol. fractie met het ontwerp. Immers, zij betreurt dat daarin niet is opgenomen het arbeidsboekje en een verhoogd Zondagsloon. 1. D. Baron van Wassenaer van Rosande. 'f Te 's-Gravenliage overleed Maandag nacht de heer J. D. Baron Van Wassenaer van Rosande, christ.-historisch lid van de Eerste Kamer, in den ouderdom van bijna G3 jaar. De thans ontslapene was ridder in den Nederl. Leeuw, curator der Technische Hoogeschool en drager van het Eereteeken voor Belangrijke krijgsverrichtingen en van de Atjeh-medaille. Provinciale Statenverkiezing Overijsel. Dinsdag heeft in het district Raalte de stemming plaats gehad voor een lid der Provinciale Staten van Overijsel, ter voorziening in de vacature, ontstaan dooi- het bedanken van den heer Mr. H. de Bie (C. H., aftr. 1916). De uitslag was als volgt: Uitgebracht 5468 stemmen, van onwaarde 38, geldig 5430, volstrekte meerderheid 2716. Ge kozen is de heer J. W. J. baron de Vos van Steenwijk (C.-H.) te Zwollerkerspel met 2985 stemmen. Óp de heeren II. Sa- lomonson Gzn. (vrijz.) te Almelo waren 2189, en J. E. Vogt (s.d.a.p.) te Zwolle 256 stemmen uitgebracht. De „Maasbode" voegt hieraan toe De gunstige uitslag van gisteren doet ons gelooven, dat de verwezenlijking der vrijzinnige leuze „Overijsel links", nog wel langen tijd tot de „vrome" wenschen zal belmoren. De Vlootplannen. Zaterdag was er een buitengewone ver' gadering van den Ministerraad naar ver' luidt in verband met de vlootplannen, waarvan de indiening bij de Staten-Ge- neraal nog in dit zittingjaar wordt ver wacht. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Go's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uit gesproken 35 faillissementen tegen 34 faillissementen iu dezelfde week van het vorige jaar. R. K. Vacantie-Kolonie te Egmond aan Zee. Men meldt uit Egmond aan Zee Vrijdag jl. arriveerden alhier uit Utrecht 30 kinderen, terwijl te Egmond aan de Hoef 8 kinderen uit Rotterdam aan kwamen. Verder is dezer dagen gearriveerd een club kinderen uit Nijmegen, Den Bosch, Venlo, Leeuwarden, Den Haag en Bergen op Zoom, terwijl weer kinderen ver trokken zijn naar Breda, Delft, Bolsward, Eist en Groesbeek. Deze week wordt een club kinderen te Helmond verwacht. Onze officieren in Albanië. Volgens een door den minister van oorlog van den kapitein Thomson, broeder van den overledene, ontvangen telegram, Maandagmiddag te 12 uur uit Durazzo verzonden, was genoemde kapitein Zon dag te Durazzo aangekomen. Onze offi cieren waren welvarend; de toestand rustig. Het Persbureau Vaz Dias seint ons hedenmiddag Te 's-Gravenliage is bij het departe ment van Oorlog van kapitein De Jongh uit Walona een telegram, gisterenavond te elf uur ontvangen, volgens hetwelk de gevangenneming van majoor Verb u 1st en kapitein Rei m e r s wordt bevestigd. Officieren De Waal, Groot, Sonne en Van Vliet in Noord-Epirus zijn in goeden welstand. Omtrent de officieren Snellen, Doorman en Mallinkrodt was geen bericht. Overste Thomson. Op het telegram van deelneming dooi de internationale commissie van toezicht in Albanië aan II. M. de Koningin gezon den naar aanleiding van het sneuvelen van majoor Thomson, heeft H. M. aan den voorzitter der commissie het volgende te legram gezonden Diep getroffen door de gevoelens van deelneming welke de internationale com missie van toezicht in Albanië mij! heeft kenbaar .gemaakt, verzoek ik u, mijnheer de voorzitter, de verzekering te aanvaar den van mijn oprechten dank. Me,n meldt nit Groningen Naar wij vernemen, zal de begrafenis van overste Thomson hoogstwaarschijnlijk vanuit hef hospitaal aan liet Martini kerkhof geschieden. Overeenkomstig heit reglement der Militaire Willemsorde zul len vier ridders van dezelfde klasse dier orde als slipp'endragers fungeeren. De on derofficieren van het derde bataljon zullen als dragers optreden. Rijksmiddelen Mei. De opbrengst der Rijksmiddelen over Mei was weer een meevaller, doch geen groote. In cijfers uitgedrukt bedraagt het accres in vergelijking met (de opbrengst van Mei 1913 nog geen anderhalve ton, namelijk 'f 140.962.DP/.,. En dat niettegen staande de directe belastingen met circa zeven ton naar boven gingen. Feitelijk gingen dan ook met uitzondering van bovengenoemde, alle middelen eenigszins terug. 'De suikeraccijns bracht 36 dui zend, de gezamenlijke accijnzen brachten 52 'duizend gulden minder op. De .ge zamenlijke 'indirecte belastingen vermin derden 'met vijf en een halve ton, waar van de successierechten alleen reeds ruim vier ton voor haar rekening hebben. De posterijen brachten een halve ton meer op en de telegrafie 10 duizend gulden rneeï; doch deze meerdere opbrengst wordt door deze beide takken van itienst zelve ver slonden. i Totaal resultaat voor minister Bertling een mager beestje. Toch blijft de opbrengst der eerste vijf maanden van dit jaar nog altijd circa vier miljoen boven die van het gelijk namige tijdvak des vorigen jaars, en be hoeft voor blijvende teruggang alsnog niet te worden gevreesd. (Z.) Provinciale Staten. Zomerzitting 1914. De zomer- zitting onzer Zeeuwsche Staten is bepaald op Dinsdag 7 Juli a.s. Wij ontvingen de stukken voor deze vergadering, die wij echter wegens hun uiigebreidheid - zij beslaan een geheele pagina der courant beden niet zullen publiceeren, doch in liet 2e blad van ons aanstaand Yrijdagnummer. Alleen vermelden wij thans dat de provinciale rekeniug over 1912 bedraagt in ontvangsten op f874637,39' en in uit gaven op f784217.97', alzoo een goed slot van 190119.42. De begrooting voor 1915 bedraagt f 828998.415 in ontvang en uitgaaf, met een post van onvoorzien ad f 18301.51'. Goes. Naar men ons mededeelt, is door een 20 tal leden van „Handelsbelangen" Maandagavond in beginsel besloten tot oprichting eener vereeniging „Goes Voor uit". Het „Volksblad" zegt er van: „Onder de behartiging van de belangen van den middenstand verstaat zij ook de bevordering van het vreemdelingenver keer. Pogingen zullen worden aangewend om een spreker te doen optreden mot een lezing over dit onderwerp. De volgende week wordt de nieuwe vereeniging geconstitueerd." -Mor m o n e n. Hier zijn strooibil jetten verspreid, uitnoodigende tol. een na- de te kennismaking met de Mormonen. Wij willen den nieuwsgierigen lezer .een gang sparen naar de „meeting" door hem bet. volgende over de Mormonen mede ,te deelen. De Mormonen werden gesticht door •lozepli Smith in 1830. De leer berust op z.g. aanteekoningen van Mormon, een pro leet der Joden die volgens Smith onder koning Sedecias naar Amerika kwam. De Mormonen zijn wederdoopers, loochenen de erfzonde, veroorloven de veelwijverij! on hadden aanvankelijk oni hun fanatiek optieden zeer veel tegenstanders. In don laatsten tijd trachten zij in de verschillen de landen van Europa proselieten te wer ven. Het mooiste van alles "as, dat het strooibiljet versierd was met teksten, zeker als lokmiddel; o.a. „Beproeft alle dingen en behoudt het goede" (1 Thess. V '21). Nu slaat die tekst ,op hot Mormonisme als een tang op een varken. Deze Schil iftaanhaling dient gelezen te warden in haar verband met vers 20. Daar 'zegt St. Paulus tot de gemeente van Thessalonica (het huidige Saloniki)„Wilt do voorzeggingen niet verachten." „Doch", zoo .gaat hij voort, „onderzoekt alles (daaromtrent) en behoudt liet goede (er van)". Is een misbruik, zooals in dit strooibil jet van de H. Schrift wordt gemaakt, niel treurig? Kaderoefeningen. In verband met de kaderoefeningen op terrein ep Walcheren, Zuid Beveland en den West rand van Noord-Brabant, kwamen hier hedenmorgen van Middelburg onder- bevel van kolonel Olre de hoofdofficieren en de oudere kapiteins van liet 3e en 14e regiment infanterie met hun oppas sers. Te lialt twaalf werd op de Groote Markt van liet paard gestegen. De of ficieren gebruikten daarop de lunch in het hotel-restaurant „Zoutkeet", Tegen half een vertrokken allen naar Kapelle, waar lieden zal worden over nacht. Morgen gaat liet gezelschap de richting uit naar Noord-Brabant. Op de Groote Markt bleven velen staan kijken naar liet voederen der paarden en het heen en weer gaan van officieren en manschappen. De heer J. de Hoogh, alhier, heeft wegens vertrek uit. de gemeente ontslag genomen als lid en penningmeester van de Vereeniging voor Wetenschappe lijke Belangen alhier. In de e.k. al- gemeene vergadering zal in de vacature voorzien worden. (Z.) Middelburg. Het programma voor de carillonbespeling op morgen luidt: Van 12 tot 12.15: 1. leb war ein Jiingling noch am Jahren, uit ile opera „Joseph in Egypte", Mehul; 2.Wiegelied, Weber; 3. Haidcnröslein, Schubert'; van 12.15 tot 12.30: 4. Der Vogelfiinger bin ich ja, 5. Ein Müdchen oder Weibellen, 6. Hei Miinnern welche Lielie fühlen, 7. Klingel, Gliickchen, Klinget, allen uit de opera „Die Zauberflöte, Mozart; van 12.30 tot 12.45: 8. Menuette, Bocclierini, 9. Tür- kischer Marsch, Beethoven; van 12.45 lot I uur. 10. Fruhlin sfel van Mendelsohn- Bartholdv; 11. Hondo Tiuv St'ebell, 12 Belgisch Volkslied. In de eerste he't van Juni zijn in deze gemeente i n g e k o m e n Mej .B. Scblegel, assit. in de huishou ding, Langedeltt II 3 van Boclium; C. J. de .long, a.dspi'. surnuiner. bij de. regislr., Stationstr. P 44g, Meppol; L. G. J. II. Hamelberg, ontvanger der regislr. Station str. P 44 g. Meppel; J. Weers, foto graaf, Nieuwste. (I 217, Nijmegen; B. J. Ilulstie.t varensgeze', Kind •rdij'c P 100, Antwerpen; T. van der Veen, boekhouder, Wal A 7, Loosduinen; R. Bijlsma, ehef meelfab i k, Spanjaardstr. E 74 L-.eken; F. Schets, schipper a. b. „Cornells", Vecie, M. II. Leger, beeldhouwer, Hoog straat, 1 127, Roermond; J. (1e Hest, blikslager, Eigenliaardstraat P 200, Me- demblik; mej. B. H. Baehier, juffr. van gezelschap, Noordsingel B. 08, Tavannes [Zwitser].); .1. van Wijngaarden, schip persknecht, Oud Arneniuidsohe pad T 81 Hordt; W. F. van Riet, klerk gem. secre tarie, Hofplein E le, Goes; mej. .1. M. Risseeuw, Volderijlaagte M 67, Krui- ningen; mej. C. F. de Jongh, Rouaansehe kaai G 159, Bergen op Zoom; A. M. v. Oosten, winkellooper, Vliss. straat 1. 16.1; Koudekerke; S. Blok pool, werkman, Korte Geere K 340, Rotterdam; L. J. A. v. d. Harst, jur. stud., Koepoort,sir. E 60, Utrecht. Vertrokken: J. Janusse,- Lange Bieestraaf, O 151 naar Vlissingen; M. Seijhel, Simpclhuis- slraat L. 167, Vlissingen; G. L. van Leeuwen, Lange Noordstr. C. 28, Koude kerke; J. J. van der Ploeg, Lange Delft, I 33, LeeuwardenJ. Rozemond, Gra- 'venstr. 1 199, Breda; J. II Hooijevs. Kin derdijk P. 93, Amsterdam; J. B. v. Liere, Lange Geere K 321, Oud Vossemeer; J. Bastiaanse, Langeviele K. 404, Helder; wed. II. A. v. d. Zanden. Bolt, kaai 0 225, Horst; J. Timmermans, K. Noordstr. 1/ 104, Hengelo; A. Regeer, YHss.str. K. 48, Antwerpen; A. Verhage Bot!, kaai O 246, Rotterdam; nicj. M. do Koning, St. Pieterstraat A 72, Brussel; P. van der Plank, Dampoort T. 174, Sas van Gent; J. Rottier, Lange Noordstraat L 115 116, 's II. Arendsk.; Ja. Fa. Verbeek, Vliss.str. 1 170, Helder; H. G. van Voorthuijsen, Korte Delft F 21a, Leiden; wed. P. Smeer- dijk, Bellinkstraat. (I 161, Vlissingen; M P. van der Weel, KI. Vlaanderen M. 207, Arnhem; C. J. Geldhof, Gravenstraat I 246, Sluis. (M. St.) Het Middelburgsch Muziekkorps (di recteur dhr. Jan Morks) zal Vrijdag 26 Juni, des avonds 8 uur op hel Molen water een muziekuitvoering geven. (Z.) -Dinsdagmorgen om 8 uur heers elite op de Markt alhier een buitengewone drukte tengevolge van hot vertrek van de officieren die alhier kadercefeningen hou den. De ongeveer 20 paarden trokken zeer de aandacht der aanwezigen, de officieren verlieten de stad door de Noordstraat. Door Ged. Staten is benoemd tot plaatsvervangend lid der commissie van aanslag voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten v.oor den kring Mid delburg, dhr. A. Loois aldaar. Vlissingen. Met den Dtiitschen mailtrein kwam hier Maandagavond aan het Her togelijk paar van Saksen Koburg-Gotlia. Met de aansluitende nachtboot zetten Hunne Hooglieden de reis naar Engeland voort. Zierikzee. Zondagavond hield de R.K. Middenstandsvereeniging een goed be zochte vergadering. Dhr. J. W. Gudde heette de aanwezi gen welkom. De Voorzitter deelde mede, dat de Handelcursus, die gedurende twee jaar gehouden is, thans is gesloten. Hulde werd o.m. gebracht aan liet Schoolbe stuur, dat door een subsidie liet houden van dien cursus mogelijk maakte, zoo mede aan den ZeerEerw. Adviseur, die tot dezen cursus het initiatief had geno men. De lozing der notulen volgt waarna goedkeuring. Dhr. II. de Wolf geeft zicli op als candidaat-lid. Aan de orde is nu de benoeming van twee afgevaardigden ter Centrale Raadsvergadering, die alhier gehouden wordt. Na tweede stemming wordt daartoe aangewezen de heeren C. Jongemans, en J. H. Ideler. Besloten wordt de candidatuur van den heer Wijdeman te steuneu. De motie-Beverwijk luidende, dat in de laatste jaren zoovele wetten in liet leven zijn geroepen ten gunste van de arbeiders, dat door dien arbeid in den laatsten tijd zoo'n krachtige actie is ont staan en wordt gevoerd ter verkrijging van een normalen arbeidsdag, dat van de gunstige resultaten, door die actie is verkregen, door den arbeider gebruik wordt gemaakt om den middenstand op verschillende manieren concurrentie aan te doen, wordt uitvoerig toegelicht. Men betuigt instemming met deze molie. De afgevaardigden krijgen echter een vrij mandaat. De voorzitter doet vervolgens verschil lende mededeelingen in zake de hier te houden Centrale Raadsvergadering. Door circulaires is de iioodige bekendheid ge geven aan deze vergadering. Aan de ZeerEerw. Heeren Pastoors van het de kenaat en de Pers is deze circulaire even eens verzonden. Van verschillende zijden is medewer king ontvangen. Zoo heeft de firma van der Scliuijt en de It. T. M. een belang rijke reductie toegestaan. l)e regeling van de vergadering enz. blijkt uit het in liet vorig nummer omschreven program. Na verschillende besprekingen vaii liuislioudelijken aard wordt de vergade ring op de'gebruikelijke wijze gesloten Volgens het te Brussel verschijnend „Anti Vrijmetselaarsblad" is onze stad genoot dr. J. Helder, predikant, eerste Groot-Opziener van liet Ncderiandsch Groot-Oosten. (Aftredend 1914. Red. N. Z. Crt.) Dit is een der hoogste waardigheden in de Nederlandsche vrijmetselarij. Door den Commissaris der Ko ningin wordt aan liet. liesbuil' dor schiet- vereeniging „Zierikzee" alhier voor hare in Juni a.s. te houden Nationale Schiet wedstrijd een zilveren medaille beschik baar gesteld. (Z.) Rilland Bath. Onder voorzitterschap van dhr. M. van Liere werd Maandagavond, in de zaal van dhr. Rottier oen openbare vergadering gehouden om te komen tot het oprichten van een vereeniging tot stichting en instandhouding van con be waarschool alhier. Dertig der aanwezigen traden als lid toe, terwijl enkelen zich reeds hadden opgegeven en verwacht mag worden, dat velen dit nog zullen doen. De Vereeniging zal worden aangegaan voor 29 jaren en bestaan uit leden, eere- leden en begunstigers. Tot bestuursleden werden gekozen do heeren M. van Liere, A. A. Mol, W. Griep, T. M. Boot en D. Butijn, terwijl tot eere-voorzitter werd benoemd de Edelachtbare heer burgemees ter dezer gemeente. Het huishoudelijk reglement en statuten werden ontworpen en vastgesteld, terwijl op de statuten de Koninklijke goedkeuring zal worden aan gevraagd. (Z.) Ovezand ff- kniisbessenstraiken in den boomgaard van Mej. Tak van Poortvliet onder deze gemeente ten getale van ruim 4000, zijn alle gerooid wegens hot in erge mate aangetast zijn door den Ame- Irikaanschen Kruisbessen Meeldauw. De struiken worden op eene weide in de nabijheid alle verbrand. lerseke. Sedert geruimen lijd kunnen de bewoners van ons dorp den juisten tijd op de wijzerborden van onzen dorpwtoren niet meer te welen komen, aangezien dn wijzers sedert lang hunne functie heb ben .gestaakt. Op het nieuwe gemeentehuis wordt ook geen klok geplaatst. Een voor uitstrevend ingezetene in 't centrum der gemeente woonachtig, de horloger D. P., laat nu e>n groote, des avonds verlichte buitenklok aan zijn huis aanbrengen, di - den tijd tot in seconden nauwkeurig zal aangeven. In de gemeente vindt dit flinke plan veel bijval. Kattendjjke. Maandag is lot lid van den Raad dier gemeente gekozen de lieer A. Spruit. Uitgebracht werden te Kattendijke op den lieer P. M van den Broecke 11, en op den heer A. Spruit 96 stemmente Wilhelminadorp op den lieer van den Broecke 85 den lieer Spruit 15 stemmen en werden 5 stembiljetten blanco inge leverd. Den heer Spruit werd, door het Katten- dijksche muziekgezelschap, een serenade gebracht. (M. Crt.) Kruiningen. Tot politieagent te 's-Gra- venhage is benoemd de heer J. v. d. Berge alhier. Aardenburg. Een lage daad. Men schrijft aan de „Vliss. Crt." Tot nu toe onbekende daders hebben een in de weide loopend paard van den landbouwer M. alhier, dat bestemd was op een tentoonstelling uit te komen en dat reeds verschillende malen werd be kroond, een steek in het spronggewriclit van een der achterpooten toegebracht, waardoor liet dier, dat een waarde heeft van ongeveer f 1000, vermoedelijk voor altijd ongeschikt zal zijn tot werken. Terneuzen. In de Maandagavond ge houden raadszitting werd mededeeling gedaan van een schrijven van den minister van Waterstaat, in antwoord op een schrijven van den raad, waarin hij te kennen gr eft vooralsnog geen aan leiding te hebben om over te gaan tot verbreeding der Brug over den Ooste lijken kanaalarm. (VI. Crt.) Sluis. Dc N. R. f't. vermeldt in haar ochtendblad van heden Lel volgende: Kermis op Zondag. D: rexeen- teïaad van Sluis (Zeeland), waar, an no meerderheid katholiek is, heeft met 5 tegen 2 stemmen besloten, dat daar voortaan ook des Zondags kermis zal worden gehouden. Dat het liberale orgaan der Maasstad dit bericht belangrijk genoeg vond voor hare kolommen, is reads verdacht. Wij 'hadden dan ook liever gezien, dat het votum van den Sluisc-hen raad anders- ware uitgevallen. Het ware meer in over eenstemming geweest met ds pog'ngb.i die ook van Katholieke zijde in het 'land worden aangewend ter bevordering der- Zondagsrust. En hoe men liet wende of keere, deze verdraagt zich niet met kat. mislawaai en al den aankleve van dien. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Middel burg waren de volgende stukken ingeko men F.en adres van acht bewoners van de St. Janstraat, die te kennen geven, dat zij met belangstelling kennis namen van de besprekingen in de jongste raadsvergade ring, betreflende hei. Gebouwenschcon dal. Middelburg bezit en de te nemen maat regelen tot voorkoming van vermindering van den welstand door oprichting van onaesthetische panden dal zij mee non, dat liet, geheel in de lijn van de bedoelingen van den raad ligt, dat allereerst de noodige zorg zal wo.den besteed aan die gebouwen, welke de gemeente zelf in eigendom bezit; dat zij daarom de welwillende aandacht van den raad vestigen op het pand in de SI. Janstraat II 204, „'tHuis van Lee- ninge" waarvan de gevel door verwering en ontbroking van steunen, onvoldoende voeging, onregelmat'gheid der zandsteen tus'schenzetsels, gedeeltelijke bestrijking met portland-cement, enz. enz., zich in een toestand bevindt, welke meer doet. denken aan een bouwval dan aan een uit oogpunt van a chitecuur hcz'e.iswanivlig pand, dat - zoo zij juist zijn ingelicht de huurder van een deel, namelijk het. Bijl;, deze meening deell, doch in het. on derhoud verhinderd iwerd. wijl het gemeen tebestuur meende, da,t door de manier, waarop het Rijk wilde onderhouden, de welstand zal worden geschaad; dat zij de meening van het gemeente bestuur doelen; wanneer het de stelling verdedigt, dat Middelburg meer gediend wordt, „door mooie antieke gevels" dan door gemoderniseerde, beportlandcemente gevels dat echter niemand kan zeggen dat de gevel van ,,'tHuis van Leeninge" in den toestand, waarin het zich nu bevindt, be hoort tol de mooie, antieke gevels; dat het evenwel zeer gewenscht zou zijn, dat dc gemeente een pand, zon dicht bij de hoofdverkeersstraat., gelegen in den verbindingsweg van slat on en stads centrum; van een gevel voorzag, die uit architectonisch oogpunt, bezienswaardig en bewonderenswaardig is; redenen waarom adressanten den ï.i.xl beleefd verzoeken, het daar heen te leiden, dat, óf het gebouw wordt voorzien van een gerestaureerden nlrtistieken gevel met pas sende ramen, zooals Middelburg niet trots meerdere kan toonen, óf dc muren worden ovorstreken met portland cement en in behoorlijken loo st ind worden onderhouden, zooals de an dere particuliere woonhuizen in de St. Janstraat. Vervolgens het verslag van de Kamer van Koophandel, dat reeds gepubliceerd Ss. Verslag van de commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs. Proces verbaal van kasopname te11 kantore van den gemeenteontvanger op 5 Juni j.l. Het verslag van de commissie belast, met het afnemen van het eindexamen dei- Burgeravondschool, waaruit blijkt, dat

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2