KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Journalistiek. UIT DE PERS. Gemengd Nieuws Wijziging gemeente begroeting 1914; 4. Voorstel tot aangaan tijdelijke geldtee- ning; 5. Aanleg gasleiding langs Pen- ninghoèksingel6. Idem waterleiding in de Wijngaardstraat7. Idem waterlei dingshuis in de Werfstraat; 8. Verbou- wing van school G9. Procedure tegen Oost- en West-Souburg; 10. Deelname in het onderzoek inzake drinkwatervoorzie ning op Walcheren. (Z.) Door dat het eerste Zondagavond concert voor veertien dagen werd uitge steld en verleden Zondag plaats had is er tusschen het eerste en tweede slechts een tijdsverloop van een week geweest, liet tweede concert was gisterenavond weder zeer goed bezet nog dl ukker dan het eerste en het. programma dat weder meerdere nieuwe nummers bevatten viel bij het publiek zeer in den smaak, vooral noemen wij de beide lieve stukjes van Mozart en Aufzug der Stadwacl», een karakterstuk dat zeker er een is, dat er bij het publiek „in" zal gaan. Dat ook de feestreien die het programma sloten weder een dankbaar onthaal vonden spreekt haast van zelf. Het dreigende weder en een enkel regenbuitje kon de feeststemming niet verdrijven. Hedenmorgen heeft de politie a Illicit ernstig verzet ondervonden, toen zij ze keren D. .T. S., een ouden bekenden van haar, die ondanks herhaalde aanmanin gen niet wilde nalaten zich onordelijk te gedragen, wegens dronkenschap ;wil(ie arresteeren. S. was vergezeld van zeke ren H. ,T. en zekeren W. B., deze hee ren! velzetten zich tegen de arrestatie en toen men ook B. wegens dronkenschap wilde wegvoeren werd het verzet nog heviger. De politie lag met de mannen over den grond te rollen en zij moest met de gummistok aardige klappen uil- deelen. B. wist aanvankelijk te ontkomen, maar S. en J. werden ieder door twee agenten onder toeloop van veel belang stellenden naar de wacht op het Stadhuis' overgebracht en in arrest gesteld, terwijl even later ook B. weder werd aangehou den en naar het politiebureau in de Giststraat jverd getransporteerd. Vlissingen. Wegens den dikken mist ge durende de geheele reis kwam de nacht mailboot „Mecklenburg" der stoomvaart- Mij. „Zeeland" Zaterdagochtend eerst te kwart voor negen op de haven, in plaats van 4 uur. -Dat de brandschade aan de stoom- houtzagerij van de fabriek „De Schelde" aanzienlijk is geweest, blijkt wel uit de cijfers die hier genoemd worden. Aan hout., machines, opstal van gebouwen enz. moet aan een waarde van ruim £100.000 verbrand zijn. Zaterdagmorgen 11 uur lü m. vertrok de mailboot „Oranje Nassau" om een excursiereis te maken naar Engeland en Frankrijk, 's Avonds zal het schip geheel geïllumineerd worden, van welke illumi natie de proeven Vrijdagavond uitstekend geslaagd zijn. Hoedekenskerke. In de Vrijdag alhier gehouden gecombineerde vergadering del' colleges van Burgemeesters en Wethou ders van Baarland, 's Gravenpolder en Hoedekenskerke is liet tusschen de 3 ge meenten bestaande contract tot gemeen schappelijke aanstelling van een gemeente geneesheer, dat 1 Juli 1915 eindigt, we derom voor 6 jaar verlengd en den te genwoordige» titularis dr. H. van Ingen Schouten wederom voor die G jaar als geneesheer benoemd Krabbendijke. Door de Staatsspoor is met ingang van 28 Juni e.k. verplaatst J. de Bad van Billand naar Kruiningeni Wachtpost No. 29, en J. v. 't Leven van Krabbendijke naar Rilland, Wachtpost No. 23. Heinkenszand. Alhier hebben zich thans 17 personen aangemeld om deel te nemen aan ,de Schietoefeningen tot verliooging van 's Lands weerbaarheid. De oefeningen zullen des Zaterdags worden gehouden van zes tot acht uur 's avonds. Nieuwdorp. Donderdag ging de vracht rijder Spijker met een jong paard naar de paardenmarkt te middelburg. Onver kocht kwam S. met liet paard terug. Op den Nieuwlandschen weg gekomen, ge raakte een span paarden meteen voer hooi op hol waardoor S. omver werd gereden, paarden en wagen gingen over hem heen. Zwaar gekneusd aan heide beenen werd hij opgenomen. In der haast werd de dokter van Nieuw en St Joostland gehaald die het eerste verband legde, daarna werd hij per as naar huis gebracht. Rilland. Onder leiding van den Z. E. Pa ter Gardiaan deed de Jongelingsvereeni- ging „Voor eer en Deugd" alhier, Zondag per spoor jeen uitstapje naar Oudenbosch alwaar de Kostschool werd bezocht en zooveel mogelijk bezichtigd. Vooral het daaraan verhonden museum mocht zich in een aandachtige beschou wing verheugen. Des avonds keerde men hoogstvoldaan huiswaarts. Stavenisse. Een vijftigjarige vrouw, W. P. geheeten, heeft zich hier in een wel put verdronken. Men schrijft deze daad aan een vlaag van zinsverbijsterig toe daar de vrouw sinds lang malende was. Koewacht. Men seint ons Even over de grens, in de gemeente Stekene is een zekere Frans Moens (leeftijd konden wij door onduidelijk telegramcijfer niet achterhalen) door den bliksem getroffen en gedood. St. Jansteen. Tijdens het onweder van j.l. Zondag trof de bliksem den wind- korenmolen van dhr. Buijsrogge te Abs- dale welke een begin van brand veroor zaakte. Het mocht hun na vereende krachten gelukken den brand nog juist bijtijds te blusschen. Oostburg. Sinds eenigen tijd verblijven hier op hel. Groote Gat oen vijftal zwanen, afkomstig uit de stadsgrachten van Brug ge. De overheid dezer stad heeft oen pre mie gesteld van honderd francs voor den- gene, die de dieren levend terugbrengt. Zooals men weet zjjn de zwanen de traditioneel© vogels der stad Brugge. Aan deze dieren is een aardige legende ver honden, zooals we in folkloristische hoe ken eens hebben gelezen. In, den ouden tijd hadden alleen de heeren van het Slot het recht zwanen te houden in de vijvers. Het was op zware straffe verboden de vogels te ver ontrusten of haar eieren te rooven. Vele gilden hadden eigen zwanen, die de gilde- teekens en gildewapens in zilver of goud om den hals droegen. De historicus Jaco bus de Clerq (1448 -14G7) zegt, dat in 1403 de zwanen reeds op het Minnewater en op Den Dijver zwommen. Jaarlijks was er toen een groot waterfeest: de „Zwa- nenjacht". Dat de stad Brugge veel voor de zwanen over had, bewijst het feit, dat de stadsregeering in 1536 een proces aan ging met den heer van Oostkerke, die be weerde de zwanen te mogen houden, in dien ze op zijn erf kwamen. De legende spreekt van Keizer Maximi- liaan van Oostenrijk en de zwanen. Maximiliaan zat in 1488 gevangen in het huis Cra.nenburg op hot Marktplein. Toen was hij de gevangene der stad Brug ge. Eiken dag werden onderhandelingen gevoerd over zijne invrijheidstelling; hij kon de zware voorwaarden der Bruggelin gen echter niet aannemen. Om Maximili aan te bewegen de voorwaarden te tee kenen, namen de inwoners eenige edel lieden uit zijn gevolg en richtten voor het getraliede venster, waarachter de Kei zer gevangen zat, een schavot op. De edellieden werden onbarmhartig onthoofd en de hoofden richtte men op pieken langs het verhoog. Do keizer was verplicht de edelen in het ontzielde aangezicht te staren. Eén dezer edellieden was Jonker Petrus Lanchals (Lange hals en slanke hals). Na zijn ontkomen uit den vunzen kerker nam Maximiliaan bloedige wraak over de stad. Ten eeuwigen dage werd de stad toen verplicht de „Lanchalsige" zwanen op hare stndsvijvers te onderhou den, als gedachtenis aan de schanddaad der Bruggelingen en als aandenken aan Petrus Lanchals. Thans beschouwt elke vreemdeling de dieren met waar genoegen en met trols spreekt de Bruggeling van zijn zwanen. Ze drijven steeds in kleine groepjes, als groote vlokken wit schuim in de verte, van nabij als de meest ideale donsvogels. Komt men tegenwoordig aan de Kruis- poort over de brug, dan is men gedwongen naar heneden te zien op de donzige vo gels. Vooral in het Minnewater vormen de zwanen mooie groepen, tusschen de oude gevels en de romantische, hangende tuintjes. Daar is dan ook haar liefste verblijfplaats! En de vreemdeling voelt zich hier geplaatst in het Middeleeuwse!» Brugge, de zwanenstad, de mystieke, de mijmerende, de droomende stad, waarbij de mijmerende, droomende vogels zoo juist passen. En als de beiaard in nachtstille uren zoo plotseling uitbreekt in hemelsch ge zang, dan doet het den vreemdeling aan alsof de zwanen er zongen De zwa nen, die niet kunnen zingen, dan in den nacht van haar sterven. O. V. Breskens. Alhier doet zich een eigen aardige kwestie voor. Door sommigen werd beweerd, dat het Raadslid dn Hullu oen huis aan de gemeente had geleverd, wat hem, in zijn kwaliteit als lid van den Raad, is verboden. In den gemeen teraad werd dit geval breedvoerig be sproken. De Gedeputeerde Staten hebben de buiskwestie onderzocht, doch hebben geen overtreding van art. 24 der gemeen tewet kunnen conslatoeren. De huis was niet betaald, dus naar hunne meetiing een geschenk. Zij verzochten daarom Bur gemeester en Wethouders te bevorderen, dat door den Raad een besluit werd ge nomen lot aanvaarding der huis als ge schenk. Dit voorstel werd echter met drie stemmen voor en drie stemmen togen verworpen. Dhr. de Hullu kon in dezen niet meestemmen. Wat nu te doen? Benoemd tot ontvanger der invoer rechten ien accijnzen te Hilvarenbeek de heer A. van Diermen, alhier. Burgemeester en Wethouders hebben goedgunstig beschikt op een ver zoek van winkeliers en herbergiers om op kermis-Zondag 5 Juli diverse verma kelijkheden te houden. Voor het examen van kommies bij de belastingen slaagde dhr. Jac. de Smit vroeger alhier, thans te Hellevoetsluis. De directeur van het postkantoor alhier is benoemd in gelijke betrekking te Ailvarenbeek. Sluis. De Zondag gehouden kermis werd druk bezocht, veel drukker dan andore jaren, daar er nu gelegenheid was om te dansen. Het marktplein was slechts matig bezet met kramen en vermakelijk heden. Er werd een groote gaaischieting gehouden, waarbij dhr. C. Hontolez' te Oostburg den hoofdvogel schoot. Alles is verder kalm afgeloopen. Zondag vertrokken met een tweetal extra-trams een groot gedeelte van de leerlingen van het Fransche pensionnaat St.-Joseph, afgehaald door hunne ouders en begeleid door het tachtig man sterke muziekkorps. Begrijpelijk, dat hierdoor aan de haven een groote drukte heerschte Oostburg. Tot lid in de commissie voor adspirantvcrilicateurs der belastingen is benoemd dhr. J. van Bendegom inspec teur der directie te Oostburg. Hoofdplaat. Dinsdag a.s. wordt voor den rechter van Instructie te Middelburg de zaak behandeld van zekeren A. V. Z die beticht wordt van uit eene lade van de toonbank in het hotel „Het Wapen van Zeeland" eene som gelds te hebben genomen. Ossenisse. Vrijdagvoormiddag ten 8' uur had alhier een vergadering van den raad der gemeente plaats. Afwezig do heer P. J. Adriaansens Na opening door den voorzitter wor den de notulen den vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Allereerst werden eenige kleino ver anderingen in de gemcentebegrooting 1913 afgehandeld. Daarna weid voorgelezen het proces verbaal van kasopneming bij den gemeen teontvanger gehouden op 29 April 1914. Alles was in orde bevonden. Ingekomen stukken. Schrijven van Gedeputeerde Staten dat de goedkeuring van de gemeentebegroo- ting 1914 is uitgesteld tot 1 Juli 1914, Schrijven van Gedeputeerde Staten over het Herhalingsonderwijs. Medege deeld wordt dat do Rijksbijdrage over 1914 voor deze gemeente bedroeg f55.80. Schrijven van Gedeputeerde Saten dat de Rijksbijdrage voor het Lager Onder wijs voor deze gemeente f 1200 bedraagt voor 1914 evenals in 1913. Schrijven van Gedeputeerde Staten dat f71,40 als Rijksbijdrage op de ge- meentebegrooting moet worden gebracht voor het pensioenfonds van gemeente ambtenaren. Voorgelezen wordt het verslag van de inkomsten en uitgaven van het Burger lijk Armbestuur. Er blijkt dat er een goed slot is van f3G.57. Na rondvraag door don voorzitter blijkt dat er niemand meer iets te zeggen heeft en wordt de openbare vergadering ge-, sloten en overgegaan tot een geslotene Bij den dienst der directe belastingen enz. zijn benoemd lot. kommies 3e kl. met ingang van 1 Juni: A. Raadsen to Ilontenisse, M. 11. van Rooijen 'te IJzendijke, L. J. Lieven*» Ie Zuiddorpe, Koster, te Koewacht, W. Gonthals lo Sluis, I'. II. v .d. Kolk te St. Jan steen, J. Johsen te IJzendijke, M. J. Man neke te Aardenburg. Pensioen is verleend aan E. Bruin zeel, weduwe van J. W. Slager, onder wijzer aan de Chr. Norm.-lessen te Tholen en hoofd der o.l.s. te St. Annaland, al. resp. i' 92 en 1437 'sjaars. De Ziekenfondskwestie. Door de afd. Walcheren der Nederlandse!» Maatschappij' ter bevordering dei' Genees kunst is opgericht „het Algemeen Afdee- lingsziekenfonds Walcheren", dat ten doel heeft geneeskundige en pharmaceutische hulp te verzekeren aan personen, geves tigd in alle gemeenten van Walcheren. Onderafdeelingen van het fonds zijn of zullen worden gevestigd zoowel te Mid delburg en Vlissingen als alile dorpen. Als deelnemers hebben zich reeds aan gemeld vrijwel alle genee-sheeren en apo thekers van Walcheren. Toetreden als lid kan ieder gezin, wiens inkomen te Mid delburg, Vlissingen en Souburg bedraagt ten hoogste f 1000, ieder alleenstaand persoon met een inkomen van ten hoogs» 1800; voor alle andere gemeenten is deze wolslandgrens vastgesteld op respectieve lijk l'GOO on f400. Dc contributie be draagt per verzekerde 121/2 cent en voor elk kind onder de 16 jaar 1 cent per week tot oen maximum van 5 kinderen. Behalve de gewone geneeskundige hulp en geneesmiddelen zal aan de leden koste loos verstrekt worden hulp van specia listen, verbandstoften en geneeskundige instrumenten als brillen, breukbanden enz. Tot een bijzondere verzekering voor het verkrijgen van verloskundige hulp zal de gelegenheid worden geopend. Het bestuur zal beslaan uit 3 geneesheeren, 3 apo thekers en 3 door de verzekerden te kiezen personen. De zetel van het fonds is gevestigd te Vlissingen. Een voorloopig bestuuï is reeds, gekozen. In dit. bestuur hebben zitting de heeren: A. Staverman, Vlissingen, voorzitter;' G. Baert, Vlissingen, eerste secretaris; A. J. de Koning, Vlissingen, penning meester; E. Plagge, Souburg, vice- voorzitter; J. Ris, Vlissingen, Iweode se cretaris; G. IC. A. Non hebei, Middelburg. Als administratie» is aangesteld mej. Dolvoije, Groenewo-ud 38, Vlissingen. Do hoogeerw. Vicaris-Kapitulaar van het Bisdom Breda heeft benoemd inplaats van den zeereerw. heer J. van Hoof, die ontslag heeft gevraagd tot deservitor te Bijen de zeereerw. heer J. Oomentot deservitor te Bosch kapelle den zeereerw. heer M. Gouverneur; tot kapelaan te Wouw den weleerw. heer Jos. Brouwers tot kapelaan te Klundert den eerw. heer J. Shets, en tot assistent te Leur den eerw. heer G. Hendriks, beide laatsten priesters van het Seminarie. Boschkapelle. Pastoor J. Oomen. Zondag deelde de Z.Eerw. Heer Pastoor van den kansel zijne benoeming mede tot Pastoor te Rijen (N.Br.) Zeer 1100de zien de parochianen hun algemeen beminden herder vertrekken, die in zijn vijfjarig verblijf alhier veel goeds tot stand bracht," getuige het prachtig aangelegde nieuwe kerkhof, de bloeiende Maria-vereeniging met haar keur van verplegingsmiddelen, de wel voorziene leesbibliotheek enz. Voor de Nederlandse!» vereeniging tot bevordering van handelswetenschapi- pen behaalde mej. Anna Witkam te Goes, leerlinge van het Pensionaat St. Marie te Roosendaal, diploma A boekhouden. Het sub comité voorde Zeeuwse!» eilanden ter verspreiding van „De Maas bode" vergadert 30 Juni as. in hotel „De Zoutkeet" te Goes. Ze hebben oogen en zien te laat. Men schrijft ons uit Londen Opmerkelijk is de storm, die opgaat uit alle kringen tegen het onderwijs der volksklasse. Een der groote bladen bevatte Vrijdag niet minder dan zeven ingezonden stuk ken, waarin onomwonden gezegd wordt, dat de meisjes der gemeentescholen (L. G. C.) volgestopt worden met sulfrages-idee- ën. Precies als bij ons. De massa gaat vragenZijn onze kin deren veilig onder de hoede van een on derwijzerscorps, voor 70—80 pet. suffra- giste en socialiste? Hetzelfde blad bevatte den volgenden avond weer vier proteststukken. Het laat ste over den soc.-deni. invloed der onder wijzers op de mannelijke leerlingen. Het laatste stuk is te merkwaardig 0111 het niet te vertalen. Het dient ook als bewijs, dat in Engeland de tegenpartij (geloovigl in hetzelfde blad ook iets te ber de mag brengen. Zie hier: „Geachte Redactie. Mag ik uwe aan dacht eens vestigen op 'n soort school, waar het gevaar van suffrage en zijn vreeselijke gevolgen niet kan bestaan „Ik bedoel de school, waar onderwijs gegeven wordt gegeven door de godvreezende nonnen dor R. K. Kerk. Daar zijn onze dochters veilig". Dat stond in een blad absoluut niet roomsch-gezind, en in een land, waar slechts een klein percentage der bevolking katholiek is. We gaan vooruit! (DeTijd.) Besmette liesse-n. Door een controleur van den phytopalhologischon dienst te Wageningen zijn te Rotterdam in beslag genomen 20 zakken kruisbessen, afgezonden uit Naaldwijk, die besmet wa ren met Amcrikaansche kruisbessenmcel- douw. j 1 'n Dure fuif. Socialistische mijn werkers hielden op Tweeden Kerstdag a.p. een familiefeest te Nieuwenhagcii. Ze hadden de zaal van een caféhouder gehuurd en heten niemand toe dan leden van den rooden mijnwerkersbond. Eu 0111 aan hun besluit nog meer meer kracht bij te zetten, prijkte op een plaatje het opschrift; gesloten feest. Doch een mijnwerker, die dc zaal ge huurd had, was in de overtuiging, dat ook na liet sluitingsuur der herbergen het feestje kon worden voortgezet, althans volgens advies van den leider der socia listen in de mijnstreek. Doch de mare chaussee was van andere meening en gelastte tot ontruimen van hetlokaal, toen het politieuur geslagen had. Dat was niet naar den zin van den lokaalhuurder, die begon te spectakelen. De marechaussee waarschuwde nog maals het publiek en begon toen de na men der wetsovertreders te noteeren. Doch de socialist, die liet lokaal had, bleef spektakelenhij hield het volk terug 0111 niet weg te gaan, wanthij stelde zich voor alles aansprakelijk. Wellicht dat de brave man thans spijt gevoelt van zooveel betoonden ijver, want voor de Maastr. Rechtbank hoorde hij, ter zake van 't hoven omschrevene, 5 maanden gevangenisstraf tegen zicli ei- schen. Elfers is zijn erediet als adviseur grootendeels bij den Nieuwenhaagschen organisateur van familiefeesten, speciaal kinderfeestjes, kwijt, („DeTijd.") Sneltrein ontspoord. Donderdag avond ontspoorde een sneltrein van de Highland spoor, op weg van Perth naar Inverness bij Carr-Bridge. Een wagon viel in de Duinan rivier, die door heftige regens zeer gezwollen was. Drie vrouwen zijn later dood uit dj rivier gehaald en twintig passagiers zijn min of meer ernstig gewond. Men vreest, dat zich nog twaalf lij ken in den verongelukten spoorwagen be vinden. Instorting. Uit Nizza wordt gemeld, dat, ingevolge van een aardschuiving, een gedeelte van ile tunnel, die door den berg Grazzian wordt geboord, ingestort is. Acht dnoden en gewonden zijn reeds onder het puin weggehaald. De ramp der „Empress'. Op de „Empress of Ireland", welke onlangs door eene noodlottige aanvaring verging, be vond zich ook eene dame uit Oss, 11.1. de ongeveer 30-jarige mej. Marie Cox, die eenige jaren geleden met hare ouders naar Amerika emigreerde, doch thans weer naar Holland terugkeerde, om hij een harer broeders in Holland te gaan wonen. Gisteren ontving de familie uit Amerika bericht, dat zij niet bij de geredde schipbreukelingen behoorde, zoodat alle verdere hoop op redding moet worden opgegeven. Dinsdagavond werd de stad Luik in opschudding gebracht door een schrik- kelijken brand in de vlasfabriek der voor stad Saint Leonard, waarbij verscheidene personen het 'leven verloren hebben en talrijke anderen érg gekwetst werden. Het was omstreeks 5 uur, Dinsdag avond, toen er in de vlasfabriek, tenge volge van liet heetloopen der assen, brand ontstond in een hoop1 katoen. Het vuur nam eene - bliksemsnelle uitbreiding e)i weldra stond de werkzaal van het gelijk vloers in vuur en vlam. Het Vernielend element had spoedig de verdiepingen aan getast. 1 Een honderdtal vrouwen en kinderen, die op de verdieping arbeidden, vlucht ten naar de zolders en klauterden van daar op het dak. Het wa.s in een wild en woest gedrang, gedreven door een doodelijken schrik, dat de vrouwen en de kinderen naar het dak vluchtten. Tal rijke ongelukkige» Werden tegen den grond geloopen, vertrapt en min of meer eirg gekwetst. 'Ho pompiers en de gendarmen waren op liet. eerste noodsein ter plaatse gesneld. Zij beijverden zich eerst en vooral aan de redding der vrouwen en kinderen. Groote ladders wprden tegen de gevéls geplaatst, en aldus konden er talrijke per sonen gered worden. Intusschen nam de brand een voortdu rend groote re uitbreiding en naarmate het vuur kIc verdiepingen verder aantastte,, werd <le Schrik onder de vrouwen op het dak grooter. Eene vrouw, waanzinnig van (.schrik, sprong van liet dak en plofte O]» de straatstee!»». De ongelukkige hloef op plag dood. 'Verscheidene andere vrouwen en kin deren werden doodelijk gekwetst. Men De Harwicliboot bestemd naar Ant werpen passeerde pas Zaterdagmorgen 11 uur Vlissingen, dus ongeveer G uur 'te laat, vanwege den dikken mist. (Z.) De Vlissingsche Turnvereeniging heeft gisteren met haar adspiranten af- deeling en voorafgegaan door de Vlissing sche postfanfare een flinke marsch ge maakt het ging over Souburg, Middel burg, Nieuwiand, Arnemuiden, Middel burg en langs den Nieuwen weg weer naar luns. Ondanks de warmte werd kranig gemarcheerd. De werkman G., die de vorige week in een der ruimen van het op de werf „de Schelde" in aanbouw zijnde stoomseh. „Tjikembang" is gevallen, is in het St. Joseph-ziekenhuis aan de gevolgen over leden. De torpedoboot G 10, gebouwd op de werf „Feijenoord" te Rotterdam is hier aangekomen, teneinde op de reede do proeftochten te houden. Zierlkzee. Het Programma van de 21e Vergadering van den Cent ral en Raad van de H a a r 1 e 111 s c h e „Hanze", tevens 7e jaarvergadering, te iiouden op 13 en 14 Juli e.k. alhier is verschenen en luidt als volgt: Maandag 13 Juli: Vertrek uit Rotter dam per stoomboot „Stad Zierikzee" (ligplaats Oosterkade), v.m. 1130 uur. 1.303.30 uur: Vergadering op de boot. Aankomst Zierikzee pl. m. 5 uur. 5 7 uur: Vergadering in het „Huis van Nassau" (bovenzaal). 7 uurDiner „Hotel Van Oppen". 9uur: Concert, aangeboden aan de Haarlemse!» Hanzebond, door het Bestuur der Sociëteit „Ons Genoegen". Dinsdag 14 Juli: 7.30 uur: H. Mis tot intentie van „De Hanze". 9.30—2.30 uur Jaarvergadering en Centrale Raad in de Sociëteit „Ons Genoegen" (beneden). 3 uur: Diner in „Hótel Van Oppen". 4.59 uurVertrek uit Zierikzee per Rotter damse!» Tramwegmaatschappij (R. T. M.) lerseke. Bij een onzer bakkers vervoeg de zich dezer dagen een Engelschman om zijn inkoopen ite doen. Hij' wilde ook eieren koopen. Omdat hij die niet zag staan en de winkelier met den besten wil van de wereld niet begrijpen kon, wat de F.ngelschman wenschte, kwam deze 11a veel vergeefse!» moeite op een lumineus idee: ^„kok-kotk-kokkedé" zeid-ie, en di rect werd-ie begrepen en werd aan zijn Verlangen voldaan. (Kr. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2