t Lage Rente. Laatste Berichten Gemengd Nieuws Posterijen. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Burgerlijke Stand. Sociale Berichten. Aanbestedingen. Afloop verkoopgen, aanbestedingen, enz. Marktberichten. ADVERTEHTIEH. MARIA JOHANNA CAROLINA VERSTERRE, de punten, wordt de gemeentebegrooting voor 1914 gewijzigd. (Zeeuw) Terneuzen. In de raadszitting van Yrij- dag werd een schrijven medegedeeld van de Gezondheidscommissie om maatrege len te nemen t<egen de erge verontrei niging van sommige straten daar de Koeien van de stallen naar de wfeido j en daarheen tomg worden geleid. De raad M zag geen kans die kwestie op te lossen en nam het (schrijven voor kennisgeving aan. Besloten werd een motorbrandspuit aan 'te koopen van de firma V an der i Ploeg to Grouw, met een capaciteit van 1500 liters per minuut. Na nog eenige «discussie wel'd niet 6 tegen 5 stommen J aangenomen een voorstel van den voor- I tutter om 1150 aiit te betalen voor de I ex tralessen in October gegeven door den Voormaligen directeur der II. B. 5. in-, 3 afwijking van hot raadsbesluit, welke som I de raad had geweigerd te voldoen, doch t waarvoor Burg. cn Weth. door omstan- 5 digheden verantwoordelijk waren. Besloten werd aan de Prov. Staten te I verzoeken het aanleggen van een weg voor verbinding van Oostdij en Westelijk I ZeeuwSch-Vlaandelen over Nederlandsch gebied, en aan de belanghebbende ge meenten te verzoeken steun te verleenen. Medegedeeld werd dat de commissie te- I gen do waterverontreiniging zich bezig 1 houdt met een onderzoek naar de vor- I ontreiniging der westelijke waterleiding, I waarover reeds zoo dikwijls is geklaagd. (VI. Ct.) Oostburg. De bazar alhier gehouden van het Protestantscli Tehuis voor ouden van dagen te Sluis liec-ft f2365,18' 2 op gebracht. Door liet onweer werd hier een jongen van zijn fiets geworpen, terwijl een vrouw liét ongeluk bad door den schrik van hare kar te vallen en den arm te breken. IJzendijke. In de gehouden zitting van den raad is aan V. Groosman eervol ont- slag verleend op verzoek, nadat een in gediend adres om verhooging van f400 tot f800 als machinist der electrische door den raad was afgewezen. Thans zal een deskundige worden opgeroepen in 8 de vakbladen voor f800 per jaar tegen 1 Augustus in dienst te treden. Schoondijke. Onder onze gemeente zijn verschillende velden met vruchten ge teisterd door den hagelslag der vorige week. Vooral sommige velden hebben te lijden gehad. De schade is ter ver goeding opgenomen door do assurantie agenten. Breskens. Bij het gehouden examen voor kommies slaagde C. Koster alhier. Hem is reeds met 1 Juli a. s. Koewacht als standplaats aangewezen. Waterlandkerkje Door den commissaris Ïder Koningin is benoemd tot schatter voor 's.Rijks directe belastingen in deze ge meente de heer M. M. WaddevanRoon ter vervanging van den lieer F. van Prooije die de gemeente metterwoon heeft verlaten. Tholen. Zondagmiddag na liet uitgaan der kerk liep H. Schot in een zeer over spannen toestand langs dc straat en gaf ieder die hem te na kwam een klap of een scliop. In de wandeling mocht liet zijn zwa ger gelukken hem vast te pakken waar na liij door vier personen met zeer veel moeite naar huis werd gebracht alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het gaf zooals te begrijpen is een heele opschudding in ons rustig plaatsje. (Zoom.) Stavenisse. Als gevolg' van 't raadsbe sluit van 8 dezer, dat de gemeente niet zal deelnemen aan de oprichting eene'r „Waterleidingmaatschappij eiland Tho len", hebben de heeren jhr. mi-, de Casein- h'root, lid van Ged. Staten van Zeeland, Van Oldenburg, directeur van liet Rijks bureau voor drinkwatervoorziening, jhr. Van Vrcdenburgh, voorzitter van bet. wa terleidingcomité op het eiland Tholen, en Snijder, s amensteller van het rapport in zake do totstandkoming van een lokaal spoorweg op liet eiland Tholen, Maan dagnamiddag den gemeenteraad 'opnieuw de voordeelen eener aansluiting betoogd. Dc eerste drie heeren herhaalden in hoofdzaak, wat op een conferentie met alle gemeenteraden, burgemeesters en secretarissen .op het eiland Tholen', let St. Maartensdijk gehouden, reeds uitvoe rig was besproken. De heer Snijder bepleitte meer in het bijzonder de voor deelen, die de aansluiting zou geven hij den eventueelen en hoogstwaarschijnlijk spoedigen aanleg van een locaalspoonvcg op liet eiland Tholen. Ilij kon nu wel reeds zeggen, dat men het oog heeft laten vallen op Stavenisse, als begin- en eind punt, en dat de directeur-generaal dor Staatsspoorwegen mét eenige ingenieurs binnenkort alle gemeenten van het eiland zal komen bezoeken én in het bijzonder het haven-emplacement zal inspecteeren als toekomstig centraal punt, mits er water in overvloed beschikbaar zij. 'Verder wees de heer Snijder op daaruit voort vloeiende en daarmee in verhand staande voordeelen. Binnen een tiental dagen kan een raads zitting worden verwacht, waarin nogmaals over deze zaak zal worden gesprokn (N. R. C.) Den Haag Bij liet departement van Oorlog is uit Durazzo een radiotelegram binnengekomen van luitenant Roelfsema meldende dat behalve afzender dhrn. Kroon, Radingius, Fahius en Sar onge deerd zijn, Den Haag. De Italiaansche gezant heeft gisteren in opdracht van den Ita- liaanschen minister v. Buitenl. Zaken zich naar Jhr. Loudon hegeven om de deelneming zijner regeering omtrent het overlijden van dhr. Thomson te betuigen. Den Haag. Minister Pleijte heeft in de 2e Kamer in antwoord op ae vraag dhrn. Duijmaer van Twist en Sclieurer mede gedeeld dat de voorstellen der regeering betreffende dc slagschepen in zoover gevorderd zijn dat ze weldra den Raad van State zullen bereiken. Den Bosch. Het gerechtshof veroor deelde S. directeur derZuid-Limburgsche Bank tot 18 maanden gevangenisstraf onder aftrek van 1 jaar voorarrest; de mededirecteur werd vrijgesproken. Zwolle. De creosoteerfabriek derflrma Crol is afgebrand, geen persoonlijke on gevallen, verzekering dekt de schade. Kerkrade. Gisteren heeft een mijnwer ker uit Hertzogenratli uit wraak een 7jarig zoontje van Th. met revolver dood geschoten. De moordenaar bood bij arrestatie veel tegenstand. Ilij werd in de marechausseekazerne gebracht. Genua. In de nabijheid der stad is een dynamietfabriek ontploft. Tot lieden 3 lijken gevonden, 20 gewonden. Weenen. Een telegram uit Durazzo meldt dat de opstandelingen 2 parlemen tairen naar liet Koninklijk paleis zonden 0111 te onderhandelen, zij waren heiden geblinddoekt. Op dit oogenhlik duren de onderhandelingen voort. Durazzo. Het stoffelijk overschot van overste Thomson is met groote militaire eer voorloopig begraven op de katho lieke begraafplaats. De vorstin gekleed in rouwgewaad legde een lauwerkrans op de kist, de vorst de hoogste Alba- neesche ridderorde. De vorst sloot zich bij den stoet aan, waarin gingende diplomatieke en con sulaire personen, 3 admiraals, de stede lijke autoriteiten en de ministers. De Italiaansche cn Oostenrijksclie matrozen bewezen de laatste eer. De Mirdieten en gendarmes gingen de sloet in de stad vooraf. Durazzo Majoor Kroon die gisteren met Malissoren is aangekomen heeft liet opperbevel op zicli genomen. De vorst inspecteerde de soldaten waar bij hij enthousiastiscli werd toegejuicht. De toestand in de stad is rustig. De opstandelingen zijn nog steeds buiten Durazzo. Durazzo. Het laatste optreden van „Wilhelm" lieeft op de Albaneesche be volking een goeden indruk gemaakt, zijn positie is hierdoor verbeterd. Verschil lende dorpen werden door regeeringsge- zinde Alhaneezen bewerkt, en hebben zich nu voor den vorst verklaard. Dorp verwoest. Het dorp Ay- waille (België) is geheel verwoest door de ;overstroomingen, die het gevolg waren van de elkaar opvolgende onwéders. In de stallen van een hotel zijn zes paarden verdronken. Menschcn zijn niet omge komen. Men schrijft uit Ilattum aan do „Zwol- sclie Ct.": Do geheele gemeente is onder den in druk van een vreeselijke ramp, die een zeer achtenswaardige en beminde familie alhier getroffen lieeft. Het gezin van den lieer v. L. had sedert eenigen tijd, wegens zenuwziekte van de vrouw dos huizes, de ambtswoning in de gemeente verwisseld met een woning in de buurt van Molecaten, in de lioop, dat de gezonde boschlucht herstel zou brengen. De gezochte genezing is echter niet ge vonden ingendeel, de ziekte schijnt plot seling een verschrikkelijk noodlottige wending genomen te hebben. Een docli tertje is, terwijl de moeder liet baadde, in de badkuip verdronken. In haar vlaag van waanzin heeft zij het lijkje op het privaat gelegd en daarna de deur op slot gedaan. Toen is de ongelukkige vrouw met de twee andere kinderen naar buiten gevlucht en heeft zij bij de buren gevraagd of die ook wisten waar liet zusje was. Men hielp zoeken, maar liet dienstmeisje van de buren was al aanstonds getroffen door het verwilderd gelaat van mevrouw v. L. Deze liep inmiddels regelrecht naar den naburigen kolk en wierp zich met haar twee kinderen daarin, ten aanschou- wc der buren. Gelukkig kwamen er twee arbeiders op hun fiets over den Eierdijk. Een hun ner begaf zich te water en heeft eerst mevrouw, en daarna het zoontje en toen de baby van nog geen jaar gered. Dc wanhoop van den diepbedroefden vader laat zich denken. De ongelukkige patiënte is naar het krankzinnigengesticht te Deventer overgebracht. Men is alge meen diep begaan met het ongelukkig gezin. F.a m- i 1 i e d r a m a. Zondag heelt eon man te Kopenhagen in een oogenhlik van waanzin, zijn vijf kinderen, tusschen de zeven maanden en twaalf jaar, met een revolver doodgeschoten. Zijn vroiuv en een dienstbode, die buitenshuis wa ren, kwamen op het hulpgeschreeuw toe schieten, doch juist op het oogenhlik, dat zij de deur opendon, schoot de man zich zelf een kogel door het hoofd. Ilij over leed na eenige minuten. Lijst van de aan het postkantoor te Goes bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendhei 1 der geadres seerden niet kunnen worden uitgereikt, over de le helft der maand Juni. Brieven: A. van den Hulst, Middel burg; J. Kant, Driewegen; 1'. J. Siegers, Middelburg; 1'. de Vos, Ileinkenszajid. Briefkaarten: A. van den Hulst, Middelburg. H. Sacramentsprocessie te Huissen. Te Huissen (G) heeft Zondag j.l. de openbare II. Sacramentsprocessie onder enorme belangstelling plaats gehad, be gunstigd door prachtig weer. Mgr. de aartsbisschop van Utrecht, door Maltlie- serridders omgeven, droeg het Allerhei ligste. Een pauselijk schrijven aan den Generaal der Jezuïeten. De II. Vader heeft, bij gelegenheid van de eeuwfeestviering van liet herstel dei- Jezuïetenorde, tot den lioogeerw. pater Wernz, generaal der orde, een schrijven gericht, waarin Hij hem dankt voor alles wat deze orde voor de missies, de pre diking, de scholen en de opvoeding heb ben gedaan en zijn erkentelijkheid uit drukt, omdat zij in de wijsbegeerte en in de godgeleerdheid de leer van den II. Thomas volgt. De Paus verklaart in dit schrijven, dat de Sociëteit van Jezus, die zooveel smaad moedig verdragen hoeft, waardig is door den II. Stoel als verhef fend voorbeeld gesteld te worden. Mgr. Schrijnen, bisschop van Roermond heeft Zondag en Maandag zijn geboorte stad Venlo bezocht en een nieuwe kerk geconsacreerd. De bisschop is met groote geestdrift door de bevolking ontvangen. Dinsdag is te Ziirich geslaagd voor arts de heer M. P. Doorenbos, geboren te Middelburg. In liet arrondissement Zierikzee worden pogingen aangewend 0111 te ko men tot de oprichting van een cursus ter oprichting van de hoofdakte. GOES. Overleden: 17, Maria Joanna Carolina Verstcrre, 37 j., géh. m'et Pe trus Johannes Siemons. .Van 16 en 17 Juni. MIDDELBURG. Bevallen: J. B. Bogert, goh'. Vaal, z. Overleden: M. Baart, echtg. van L. Jon- gepier, 85 j. Achtste Sociale Week. Het Tijdschrift „C li r i s t e n d o m e n Maatschappij" hetwelk staat onder redactie van Prof. Diepenhorst en Ds. Talma, schrijft over de Achtste Sociale Week, welke van 8 tot 15 November te Enschedé wordt gegeven „Met zekere jaloerschheid moet liet ons, Protestanten, vervullen, dat onze Roomsch-Kalholieke landgenooten, thans reeds voor de achtste maal hun sociale week organiseeven. „Deze jaarlijksche saamkomsten heb ben groot succes en dragen sterk bij tot de ontwikkeling dergenen die in liet Roomscli-Katholieke kamp, in min of meer uitgebreiden kring, eene leidende functie hebben. De Sociale Week van dit jaar belooft belangrijk te worden. Van 8—15 Novem ber wordt zij te Enschedé gehouden. In afwijk'ng van vorige jaren, wordt thans niet één afgerond onderwerp be handeld, maar hebben de voordrachten betrekking op velschillende aangelegen heden. Wel nemen vragen uit liet ar beidsprobleem een breede plaats in, maar daarnevens vragen ook onderwer- werpen als Middenstandsvraagstuk, Vrouwenvraagstuk, Kartells en Trusts, Malthusianisme en Neo-Maltlmsianisine de aandacht. „Het kan niet anders of deze rijke verscheidenheid moet de aantrekkelijk heid verhoogen, terwijl toch het program niet zoo overladen is, dat de degelijk heid in het gedrang moet komen." Mogen nu de Katholieken hun waar deering toonen, door deze Sociale Week te Enschedé druk te bezoeken Groote Sociale Cursus voor Voormannen in de R. K. Vakbeweging. Maandagavond werd in liet gebouw van het Centraal Bureau voor de K. S. A. te Leiden liet tweede gedeelte aan gevangen van den grooten Sociale Cursus van vier weken, welke speciaal voor voormannen in de R. K. Vakbeweging wordt gegeven. De hoofdonderwerpen worden weer behandeld door Prof. Aengenent, Mr. Aalberse en Mr Tepe, respectievelijk Ad viseur, Directeur en Ónder-Directeur van het Centraal Bureau. De apologetische onderwerpen worden gegeven door Prof. E. P. Rengs en de sociaal-economische door kapelaan Joh. C. Aalbersè terwijl het onderwerp Taktiek en Leiding bij Werkstakingen behandeld wordt door de Voorzitter van het R. K. Vakbureau, v. Rijzewijk. Het aantal deelnemers is voor dit twee de gedeelte (1527 Juni) iets grooter dan voor liet eerste gedeelte, daar thans ook enkele studenten als toehoorders aan wezig zijn. De cursus werd geopend door prof. Aengenent met een voordracht ever De Katholieke Kerk en de Sociale Quaestie. Goes. Voor het Gasthuis van Rund-, Kalfs- en versch inlandsch Varkensvleesch, over het 3de kwartaal 1914, benevens: Gort, Rijst, Koffie, Witte- en Bastaard suiker, Zout, zuivere Glycerine Zeep, Wijnazijn en Sitroop over liet 2de half jaar. Voorwaarden hij den Huismeester. Inschrijvingen met liet opschrift „Be steding Gasthuis", Maandag 22 Juni, vóór 2 uur, bij den Voorzitter, den heer Jac. Z. Risch. (Z.) Middelburg. In do sociëteit St. Joris had Dinsdagmiddag de aanbesteding plaats van een deel van het timmerwerk voor de Prov. Landbouwtentoonstelling. Aanbesteed werden 3 perceelen: Het le perc. bestuurstent; 2e perc. 21 brug gen en een houten toegangsweg en het 3e perc. loketten, privaten, enz. Ingeschre ven door: P. de Pagter Middelburg, le perc. f819, 2e perc. f1130; C. Roose te Brigdamme kesp. f465, f1350 en f 585; C. van Noppen te Koudekerke resp. f 717, f1148 en f383; IV. Maas Czn. te Koude kerke, resp. f705, f1220 en f375; W. Corbijn te Biggekerke, resp. f 700, f 1188 en f373; L. Pieterse te Middelburg, resp. f634, f1239 en f585; J. L. du Troije te Middelburg, resp. f636, f1586 en 1405; G. Valk 1e Middelburg, resp. f 685, f 1460 en f605; II. J. Keulemans te Middelburg resp. f635, f1131 en f447; J. de Kroo Czn. te Koudekerke, resp. f 740, f 1400 en f630; J. W. Willemse te Vrouwepolder, resp. f739, f1363 en 1579; II. J. Stop pels en M. Sinke 't Zandt, resp. f667, f1220 en f363; J. Dingemanse te Mid delburg, resp. f765, 10.00 en f500; en II. Jansen Jzn. te Middelburg, 1670, f 1200 en f 378. Voor het eerste perceel was dus de minste inschrijver C. Roose voor f465; voor het 2e perc. P. de Pagter f 1130 en voor het 3e perc. H. J. Stoppels en M. Sinke f363. (Z.) Middelburg. Bij de verkooping van de buitenplaats Veldzicht met villa en an- nexen werd het hoogste bod gedaan door A. de Wilde te Goes ad f 10 602.50. Tholen, 13 Juni 1914. Tarwe f 10.50 a f 11.50, haver f 8.a f 8.50, wintergerst f 0.— a f0.—alles per 100 K.G., rogge f6.a f 6.50, bruineboonen f 12.50 a f 13.50, witteboonen f 0.— a f 0.—, kook- erwten f 9.50 a f 10.kroonerwten f 10.a f 11.—, aardappelen f 0.— a f 0.—, alles per ILL., uien f 0.— a f 0.— per 60 K.G., eieren f 3.50 a f 0.per 100 stuks, boter f 0.65 per KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 15 Juni 19] 4. Per 100 KG. Tarwe f 10.25 a f 10.50, rogge f 7.75 a f 8.25, wintergerst f 0.a f 0.—, zomergerst f 0.— a f0.—haver f9.— afO.— erwten fll.a f 0.paardenboonen f0. a to.—, duivenboonen f 0.a f 0. witteboonen f 0.a f 0.bruineboonen f 0.— a f 0.—, Lpnzaad f 0.— a f 0.—, aardappels f4.a f5. Rundvee 13, verkocht 7. Varkens 28, ver kocht 19. Boter per kilo f 1.05 a f 0. Eieren per 26 stuks f 0.90. Op de veiling van de V. P. N. waren aan gevoerd ruim eieren. Prijs f0.— pei 104 stuks. (Zei.) Goes, 16 Juni 1914. Geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f3.50 a f4.25. Mid- denprijs per 25 stuks f 1.—. Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo f 1.10 a f 1.20. Middenprfis per halve kilo f0.58. Aan particulieren ver kocht f-0.Afwijkende boter f0.— per kilo. Aanvoer boter tamelijk. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappj). Boter f 1.10 a f 1.20. Rekenprfis f 1.18. Aan particulieren verkocht f 1.20 per K.G. Eieren f3.60 a f4.—. Rekenprfjs f 3.80. Aan particulieren verkocht f 0.— p. lOOstuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 15240 Eieren. Prijs f4.per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 400 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". G'ocs, 16 Juni 1914, Groote Véi 1 ing. Geveild werden 1500 K.G. kruisbessen a f6.20 per 100 K.G. Klein 'e Veiling. I Kersen 15 a 16 ct., Aardbeien 15 ct. per K.G.nieuwe aardappel!; 50 'a A3 ct. per vijfkop; kropsla 1/4 -1 1 c*t. ip'éij krop; bloemkool 4 ii 1)2 ct. pér stuk. Veilingsvereeniging „Walcheren". MIDDELBURG, 16 Juni. Aardbeien 19—13; aardappelen 911; doperwten 2125; peulen 3042; tuin bonen 810; alles per K.G.; uien 70; aardappelen muizen) 3240; id. rondo 3235; id. poters 2530; aardbeien 55 —72; peulen 40—19; doperwten 2729; alles per 5 liter; snijboonen 3133 per 100 stuks; sla i/a2; komkommers' 4 9; bloemkool 426; savoye 3; alles per stuk; spinazie 1940; zuring 11 15; beide per ben; andijvie (moskrul) 1722; postelein 3946; beide per mandje; peen 59; karo'en 3; rhabarber 26; rammenas 12; radijs 1; raapste len 1; selderij 5—8; uien 1—4; kervel 2 Groote veiling. Zwarte hessen gevoerd 50000 K.G., prijs f24.10. VLISSINGEN, 16 Juni. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eierveiling werden de volgende prij. zen besteed Spinazie 28—"3; zuring 56 ct.; mos- krul 18—19 ct.'; luinboonen 17—27 fit; alles per mand. Postelein 2127 ct.; kervel 1112 ct. alles -per vijfkopsgrietje; Postelein 46 ct.aardbeien 1215 ct.alles per klein rond mandje; rhabarber 47 ct.peen 48 ct.uien 34 ct.; pieterselie 3 4 ct.; selderij 37 ct.rapen 2—3 ct.; 'radijs 12 ct.kroten 4—7 ct.rammenas 13 ct.; alles per bos; komkommers 6 12 ct.bloemkool 520 ct.kropsla 12 ct.savoye kool 34 ct.witte kool 45 ct.alles per stuk; snijboonen per 100 stuks 3165 ct.; Prinsasseboonen per 300 stuks 50 ct. Nieuwe aardappelen 3337 ct.dito poters 29 a 36 ct.aard beien 6782 ct.doperwten 4144 ct.; peulen 57—70 ct; alles per vijfkop, nieuwe aardappelen per ILL. f6.08— f6.92, dito poters pér ILL. f5.36— f 5.68Eieren 58 ct. per 13 stuks. Vlissingen, 16 Juni 1914. Boter per Kilo f0.62'/s a f0.67'/a. Eieren per 104 stuks f 4.20 a f 0.—. Rotterdam, 16 Juni 1914. Veemarkt Aangevoerd 61 paarden, 0 ezels, 835 magere runderen, 432 vette run deren, 250 vette en graskalveren, 545 nuchtere kalveren, 2 schapen of lam., 1 varken, 176 biggen, 3 bokken of geiten, 0 veulens. De prijzen waren: vette koeien le kw. 80 a 82 ct., 2 kw. 78 a ct, 3e kw. 74 ct., ossen le kw. 80 a ct., 2e kw. 76 a ct., 3e kw. 72 ct., stieren le kw. 72 a 74 ct., 2e kw. 70 ct., 3e kw. 66 ct., kalveren le kw. f 1.20 tl f 0. 2e kw. f 1.15, 3e kw. fl.05, alles per kilo. Handel in koeien, ossen, stieren en kal veren zeer matig. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f 165 a f 285, kalf koeien f 175 a f 295, stieren f 130 a f 340, pinken f90 a f125, vaarzen f 100 a f 165, werkpaarden f 95 a f 175, slacht- paarden f 45 a f 120, hitten f 75 a f 180, nuchtere kalveren f 14 a f 23, fokkalveren f 18 a f 34, biggen f 9 a 14. Handel over 't algemeen traag. (Msbode.) Oostburg, 17 Juni 1914. Aanvoer luttel, handel goed, omzet flink. Prfizen goed staande houdend. Tarwe, gerst, zomergerst, haver en rogge genoteerd per 100 KG., kookerwten,- paarde- boonen en bruineboonen per HL. Oude Tarwe f 11.50 a f 12.10, Nieuwe Win tergerst f 0.a f 0.Zomergerst f 0.a f 0.Haver f7.75 a f8.Rogge f6.60 a f7.20, Kookerwten f 10.50 a f 11.25,Voererwten f 0.- a f0.Paardeboonen f8.50 a f9. Oostburg, 17 Juni 1914. Eierveiling van de V. P. N. in Westelijk- Zeeuwscli-Ylaanderen. Officieele opgave van den marktzetter. Aangevoerd 24265 kipeieven, 2197 eenden eieren, 38 ganzeneieren, 8 kaikoeneieren en 30 parelhoeneieren. Kipeieren f 4.a f 4.12'; eendeneieren f 4.15; ganzeneieren f 7.90; krdkoenéieren f 6.50, parelhoeneieren f 2.50 alles per 100 stuks. Verder aangevoerd 10 K.G. boter a f 1.10 per K.G. en 6 jonge hanen. Heden overleed na een langdu rig lijden onze geliefde Eclitgenoote en Moeder, Mejuffr. na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 37 jaren. P. J. SIMONS. G. T. W. SIMONS. Goes, 17 Juni 1914. Een fonds heeft voor belegging als le HYPOTHEEK OP LAND, een vrij groot bedrag beschikbaar. Aanvragen vanaf f 10.000 of meer komen alleen in aanmerking. Brieven franco onder letter A, Bureau van dit blad.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3