UIT ZEELAND. door in de toekomst de geheele subsidie) met 38 tegen 31 stemmen, zuiver links tegen rechts. Deze stemming komt, ontdaan van franje aldus de Kameroverzichtschrij ver van ,.De Maasbode" neer op een ontkenning van de veredelende, hoog- maatschappelijke verdiensten der Chris telijke kerken. Een hartstochtelijke dag, als' die van heden, toont de antithese in haar ware diepte. Waar de gelegenheid slechts even zich voordoet, schaart het linksche blok zich aan de overzijde dei- kloof. Straks echter tijgt men weer uit om te gaan verkondigen, dat de antithese dood is. Integendeel, ze wordt uitgediept met den dag. Met iederen dag, dat het roode element links meer de leiding krijgt. Een post van f 500 voor de Nationale vereeniging voor Vrouwenarbeid ten be hoeve van haar jaarboekje werd afge stemd met 34 tegen 24 stemmen. Regeling der werkzaamheden. Aan de agenda zijn nog toegevoegd eenige wetsontwerpen. Op Duijm;ers voorstel werd echter met 35 tegen 33 besloten niet meer vóór het recès te be handelen de suppl. marine-begrooting, o.a. betreffende de opleiding van het minder personeel. Besloten werd tot toelating van dhr. dr. De Visser, wiens geloofsbrieven waren ingekomen. Majoor L. W. J. K. Thomson f De Nederlandsche gezant te Rome heeft den Minister van Buitenlandsche Zaken Maandagavond getelegrafeerd, dat de Italiaansche Minister van Buitenlandsche Zaken hem bevestigd heeft, dat overste Thomson tijdens den aanval op Durazzo gesneuveld is. Vorst Wilhelm van Albanië zond aan H. M. de Koningin het navolgende te legram Tief erschüttert teile ich Dir die Heldentot des Oberst Thomson mit, der heute fill- mein Land und micli sein Leben Jiess. Seiner tapferen und umsiehtigen Fillirung verdanken wir den Sieg. Der Tod dieses aussergewöhnlich edlen und pflichttreuen Mannes und tapferen Krie- gers ist ein unersetzlicher Verlust filr mein Land und micli und zugleich ein gliinzendes Vorbild fill- Alle. Er hat seinem Vaterland in allen Stiicken Ehr gemacht und sein Namen wird stets im Lande unvergesslich sein. Wilhelm" Diep geschokt deel ik U den helden dood mede van overste Thomson, die heden voor mijn land en voor mij het leven gelaten heeft. Aan zijn dappere en voorzichtige leiding hebben wij de zege te danken. De dood van dezen buitengewoon edelen en plichtsgetrouwen man en dapperen soldaat is een onher stelbaar verlies voor mijn land en voor mij en tevens een schitterend voorbeeld voor allen. Hij heeft zijn vaderland in alle op zichten eer aangedaan en zijn naam zal in mijn land steeds onvergetelijk blijven. H. M. de Koningin heeft aan mevrouw wed. Thomson haar deelneming betuigd in een telegram waarin Zij de woorden van vorst Wilhelm aanhaalt. Het stoffelijk overschot, van majoor Thomson dat op kosten der regeering naar het vaderland werdt gevoerd, zal met militaire eer te Groningen worden ter aarde besteld, De broeder des over ledene, de marechaussee-kapitein Thom son te Arnhem, is naar Triest vertrokken om er het lijk zijns broeders in ontvangst te nemen. Generaal De Veer. Een Haagsch redacteur van het Pers bureau M. S. Vas Diaz heeft zich Maandag tot Generaal De Veer gewend, die, Woensdagnacht jl. uit Valona vertrokken, Zondagavond bij zijn gezin te Breda terugkeerde. De Generaal heeft echter geen inter view waarom hem werd gevraagd, toe gestaan. Indien een zekere partij eene verkeerde voorstelling van zaken geeft en tenden- zieuse berichten verspreidt, schenkt mij dat nog niet het recht sprak de Ge neraal den waren toestand bloot te leggen en de juiste feiten openbaar te makendaarvoor is een en ander van te zeer confidentieelen aard aan de Re geering zal ik verantwoording over mijne aaden doen, maar ik zie niet in dat het publiek daarbij betrokken behoeft te worden; de verdediging van den aange vallene zelf zou daarbij geen portée hebben en bovendien reken ik mij te hoog om op deze aanvallen te ant woorden. Generaal De Veer verklaarde niet te weten of hij naar Albanië zou terug- keerenvan de recente gebeurtenissen zeide hij niets te kunnen mededeelen, temeer daar de opstandelingen de tele graaflijnen tussehen Durazzo en Valona, waarheen de Generaal was gegaan, had den doorgesneden. Kapitein Fabius. Te Bussum is bij de familie van ka pitein Fabius, die in Albanië is, bericht ontvangen, dat hij ongedeerd is. Majoor Sluys. De Haagsche bladen melden, dat de Koningin majoor 81uys, pas uit Albanië teruggekeerd, in audiëntie heeft ont vangen. Waterloo. Morgen (Donderdagl is het 99 jaar ge leden, dat Napoleon door de verbonden legers van Engeland, Nederland en Duitschland bij Waterloo werd geslagen. Bakkerijtentoonstelling. Te Amsterdam is in het Paleis voor Volksvlijt een internationale bakkerij- tentoonstelling geopend. De laatste bak kerijtentoonstelling aldaar was gehouden in 1900. Evenredig Kiesrecht. liet rapport der Staatscommissie in zake het evenredig kiesrecht, dezer dagen aan II. II. de Koningin aangeboden en thans openbaar gemaakt, bevat ook o. in. een exposé van het stelsel der territori ale i n d e e 1 i n g, waaraan de Commis sie (d.w.z. in meerderheid) de voorkeur geeft boven het Belgische (personen- of lastenstelsel), dat door de minderheid dor Commissie wordt voorgestaan. liet stelsel komt, kort samengevat, hier op neer: Voor de verkiezing van de leden dei- Tweede Kamer wordt hel rijk verdeeld in achttien kieskringen. Evenals in bet stelsel der kiesdistric ten stemt in dat van de kieskringen de kiezer uitsluitend over de lijsten, die zijn ingeleverd binnen zijn kieskring. Terwijl in het. kiesdistrict een bepaald aantal zetels worden verdeeld alléén over de candidatenlijsten, ingeleverd in dal dis- triet, worden in bet stelsel der kieskringen alle honderd Kamerzetels verdeeld over alle lijsten Ie zamen, onverschillig in wel ken kieskring. Zoodra het verkiezingswerk is gevorderd lot de verdeeling der zetels, naar evenredigheid van 'I aantal stemmen op elke lijst uitgebracht, vallen de gren zen der kieskringen dus weg en wordt het land één kiesgebied. Om over het geheele land de stemmen van haar aanhangers te verzamelen zal een partij een lijsl moeten inleveren in iederen kieskring. liet hier voorgedragen stelsel dwingt de partijen, zich bij de verkiezing krings gewijze Ie organiseeren. De decentralisa tie is dus afdoende verzekerd. Elke stem binnen welken kring ook uitgebracht, beeft volkomen dezelfde waarde. In het stelsel van het ontwerp der commissie stelt het hoofdstembureau in eiken kieskring het aantal stemmen vast, daarin uitgebracht voor elke lijst en op eiken candidaat, zoodat. het centraal stem bureau in hoofdzaak deze gegevens slechts heeft over te nemen, om dan de verdeelingsmethode toe te passen. Al leen 'beperkt het stelsel de keus van den kiezer iot de eandidaten, die gesteld zijn binnen zijn kring. Wel ontveinst de commissie zich niet het bezwaar, dat in hel stelsel gevallen denkbaar zijn, waarin 'I lokaal verband tussehen kiezer en afgevaardigde niet vol ledig tot. zijn recht komt. Naar de commissie voorkomt, zouden voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer de meeste provinciën ieder één kieskring kunnen vormen, terwijl Gelder land en Noord-Brabant in twee, Noord- IInlland in drie en Zuid-Holland iu vier kieskringen zouden kunnen worden ver deeld. Wat de voorziening in tusschentijdschc vacatures betreft, slaat de commissie voor, het uitvallend lid te doen vervangen dooi den candidaat, die met hem voorkomt op dezelfde lijst en van de niet verkozen eandidaten van de lijst de meeste stem men heeft behaald. Wie hij aanneming van een bezoldigd staatsambt moet aftreden zal niet her kiesbaar zijn en zijn plaats tijdelijk door een ander worden ingenomen tot aan zijn herkiezing hij de eerstvolgende algo- meene verkiezing. Voor het evenredig kiesrecht ter ver kiezing van de Provinciale Staten ko men, naar het oordeel der commissie, dezelfde gezichtspunten in aanmerking als voor de verkiezing van de Tweede Ka mer. De commissie beveelt dan ook voor de Staten hetzelfde stelsel aan. Intusschen brengt het aanvaarden van dit stelsel de noodzakelijkheid mee om te breken met het grondwettelijk voorschrift van aftreden van de leden bij de helft. De grootere, thans bestaande kiesdistricten zijn als kieskringen overgenomen, terwijl de kleinere bij tweeën of drieën zijn ver- eenigd tot een kring. Voorts stelt de commissie voor, den zittingsduur voor de Statenleden even eons vast te stellen op vier jaren en dien dus met twee jaren in te korten. Voor de gemeentelijke vertegenwoordi ging, wordt in het algemeen ook het voor Tweede Kamer en Staten aanvaarde stel sel aanbevolen. Ook de groole gemeenten kunnen, naar der commissie voorkomt, één onverdeeld kiesgebied uitmaken. De commissie vindt geen termen om voor te stellen voor de raadsverkiezingen in kleine gemeenten het meerderheidsstelsel te behouden. Wel be hoeft, naar het oordeel der commissie, voor deze gemeenten de huidige regeling der periodieke aftreding van de leden van den raad wijziging. De commissie stelt daarom voor, in de gemeenten, waar de raad bestaat uit vijf tien of minder leden, alle leden tegelijk te doen aftreden. Voor de verkiezing van de Eerste Ka mer beveelt de commissie hel personen- stelsel aan, omdat hier, waar het aanlal kiezers beperkt is en die kiezers boven dien zijn de leden der Provinciale Sta ten, alle vereischten voor het personen- stelsel aanwezig zijn. Goes. De raad dezer gemeente komt .Maandag «i.s. te half vier in openbare vergadering bijeen, ter behartiging der navolgende agenda 1. ingekomen stukken; 2. Aanvragen om afschrijving van belasting; 3. Goed keuring der besluiten van het Gasthuis- bestuur, tol wijziging der begroolingen over 1913 en 1914 van die instelling; 4. Wijziging der gemeente-begrooling van. het jaar 1913; 5. Het. aangaan van een ruiling van grond met het bestuur van het Leger des Heils; G. Onderhandsche verpachting van gemeentegrond aan S. Boone. („Trek kerswoning" en bijhehoorende gronden); 7. Tweede suppletoir kohier van school geld voor school A cursus 19131914; 8. Vaststelling der pensioengrondslagen voor do nieuw aangestelde gemeente ambtenaren J. Schöuwenaar en J. Meijler; 9. Benoeming van leden voor de verschil lende stembureau x. Klokkespel. Hel hoofdbestuur van de „Nat. Ver. voor den Volkszang" verzocht, evenals verleden jaar, alle klok kenisten op Watorloodag (18 Juni) eene beiaardbespeling Ie willen geven en wel des avonds van 9 lot 10 uur, daar op dezen lijd liet meeste rumoer bedaard is en dus meer aandacht aan de bespeling geschonken kan worden en in 'deze maand mooi stil weder verwacht kan worden. Doel is in hoofdzaak het Nederlandsche lied meer hekend Ie doen worden, waarom verzocht word, daaraan eene eenigszins belangrijke plaats Ie geven. Het programma, door onzen klokke nist samengesleld, vinde hier een plaats: I. Vaderlandsc.he liederen: Wij leven vrij, Wilms; Wilhelmus van Nassau we, Marnix van St. Aldegonde; id., .Mel. 1813; Vlaggeliod, Smits; Mijn Nederland, Hol; Wien Neêrlands bloed, Wilms. II. Oiul-Nederlandsche liederen (Vale rius): Wie dat. sich self verheft; Ge- luckig is het Land; Wilt heden nu treden; Merck toch hoe sterek; O Heer: die daer des Hemels tente spreijt. III. a. Vlaamsehe liederen: De Vlaam- sche Leeuw, Miry; Ons Vaderland, Blockx; Klokke Boelanl, Desloop; h. Duitsch-, Oostenrijksch-, Unssisch- en Engelsrh volkslied. IV. GeschiedzangenEen draaiersjon gen, Hol; De Ruyter, Viotta; Een triom fantelijk lied van de Zilverviool, idem; Een liedje van Ivoppestok den Veerman, Schooleman; In 'tvoorhout, Heye; Oranje- liedje, ViottaHet lied van Chassé, Over de leuning van de Ganzepoortbrug sprong Dinsdagavond even na half elf een paard van dhr. Moens van Kvvadendamme, do tweewielige kar, waarvoor bet gespannen was, als een veer tje met zich meenemende. De kar bleef met een der wielen vastzitten aan een ijzeren knop der brugleuning en hing toen in hori zontalen stand aan den buitenkant der brug, terwijl '1 paard in vrij benarde positie hing te spartelen. Gelukkig was het on geval aan het begin der brug en dus vlak aan den wal geschied, waardoor men het paard, na de strengen te hebben losgesneden, kon bevrijden. Het dier bleek zich aan een der zijden, docli niet ernstig te hebben bezeerd. Het was een jong dier, dat met den laatsten trein nog was meegekomen en door dhr. Moens bij Westdijk in de Voorstad voor de kar was gespannen. Het paard, dat nog niet in bet gareel had gestaan, schijnt vooral den staartriem onprettig te hebben ge vonden. Plotseling se,hoot liet vooruit, draafde de voorstad uit, naar de brug toe, waar liet den noodlottiggen sprong nam. Aan liet late avonduur is liet te danken, dat geen persoonlijke ongelukken zijn voorgevallen. De kar is betrekkelijk niet zwaar beschadigd, van het linker- wiel, dat aan de brugleuning vastliakend den val heeft gebroken, zijn de spaken vernield. Hedenmorgen heeft men onder leiding van den eigenaar de kar van de brug leuning afgehaald, wat natuurlijk veel bekijks had. De harmonie „Euphonia" hoopt aanstaanden Vrijdagavond 19 Juni bij gunstig weder een volksconcert te geven. Ook hier ter stede heeft zich een sub. comité gevormd tot steun van liet Hoefijzer-verbond. Het comité, dat tegen Sept. a. s. een feestavond zal organisee ren is aldus samengesteldeere presi dente Mevrouw de Beaufort, verder de dames J. v. d. Meulen (pres.) J. Hanken, (sccr.) P. Gabriëlse (vice seer.), C Sturm, (penningm.) J. Ittmann, L. Siemelink, A. Oele, B. Duvekot, E. van den Bout, en N. Hanken. Zooals men weet, stelt zich liet Hoef ijzer-verbond ten doel gelden in te zame len voor een Nederlandsch Kinderherstel lingsoord te Nunspeet op de Veluwe Middelburg. Morgen, 18 Juni, is liet de dag, waarop tiet 99 jaar geleden is dat Napoleon den slag hij Waterloo verloor en voor goed een einde werd gemaakt aan zijn heerschappij. Ter herdenking vari dit ook voor ons land zoo veelbeteekenend feit, heeft de heer Jan Morks voor de we kelijkse he carillonbespeling een program vastgesteld, bestaande uitsluitend uit na- iionale liederen. Van 12 tot 12.15 zal worden ten gehoore gebracht Wilhelmus van Ma mix van St. Aldegonde; Wij'willen Holland houden, van A. Spoel en Marsch- lied van 0. A. Brandts Buijs; van 12.15 tot 12.30 Mijn Nederland van R. Hol, Kent gij het land van J. J. Viotta, en Lied van de Zilveren Vloot van dezelfde; van 12.30 tot 12.45 Wij loven vrij, wij leven blij van J. W. Wilms, Vlaggelied van W. Smits en In naam van Oranje van A. J. Schooleman; van 12.45 tot 1 uur Bede voor het Vaderland van alerius, Wat klingelt én beiert liet torenklokspel van Jan Morks en Neerland's Volkslied van J. W. Wilms. Opening der ijsiabriek Wal cheren te Middelburg. De Ijsfa briek aan de Loskade alhier had heden middag een feestelijk aanzien. Aan de buitenzijde was een eenvoudige, doch aar dige versiering aangebracht en tegen drie uur kon men de aandeelhouders en ver- deie genoodigden er heen zien trekken om de officieele opening van deze groote aan winst voor de Middelburgse'.e nijverheid hij te wonen. En de fabriek is oen bezichtiging ten vollo waard. In de eerste plaats is dit liet lokaal waarin d' eigenlij':e fabricage van het ijs plaats heeft. Hier bevinden zich behahe het groote reservoir, waarin water dat uit de nortonpomp, welke bui ten het gebouw is geplaatst wordt ver kregen, drie pompen, een om genoemd water aan te voeren, een pekelpomp voor de Vifkoeling van den kelder, (en een pomp voor de koude lucht. Voor liet ver krijgen van deze koude lucht is op liet dak een condensator geplaatst, en in de machinekamer een amoniakcompresser aanwezig. In deze machinekamer bevindt zich verder de zuiggasmotor van 30 paar denkracht, de zuigga-sinstallafie is ge plaatst in een lokaaltje grenzende aan de machinekamer. Het zuiggas wordt uit an 1 rac iet v erk regen Nog dient vernield, dat naast de machinekamer een kantoortje is inge richt, terwijl hoven de woning van den machinist, den lieer Flipse is. De machi nist heeft alleen hij het wegbrengen der- staven ijs naar clou kelder lijdelijk hulp, maar doel overigen - liet geheele bedijj't al leen. De fabriek werkt nu reeds een paar we ken, zonder dat alles gereed was en reeds wordt geleverd te Goes, Terneuzen, Ylis- singen, Domburg, Souburg enz. Nadat hedenmiddag ile genoodigden, zijnde buiten de aandeelhouders o.a. Bur gemeester en Wethouders, de leden van den raad van bestuur, de commissaris van politie, de gomeeiitehouwmceslor, de aannemer en do architect der fabriek en de heer Van Rietschoten, directeur en bcdrijfsehef der Ijsfabriek „de Noord pool" te Dordrecht, zich op hot terrein der fabriek hadden verzameld, nam de heer I,. Lcijdcsdorf, voorzitter der fa briek hel woord en zeide ongeveer het. volgende Het is mij aangenaam hier een paar woorden tc mogen spreken Ier gelegenheid van de opening onzer „onderlinge" ijs fabriek en ik wil in do eerste plaats u allen welkom heeten. De waarnemende burgeme s'.er de Wel Ed. Achtb. heer 1'. Dumon Tak heeft mij gisteren zijn leedwezen te kennen ge,ei en niet tegenwooidij Ie kunnen zijn doch mij verzoehl wel zijn excuses aan het bestuur te willen overbrengen. Ook van den lieer Van der Harst, waarnemend wethouder ontving ik bericht van verhin dering, evenals van den heer van Riet schoten. De voorzitter dor slagerspat,roonsver- eeniging, de heer J. Botting, die tevens lid is van den raad van toezicht aldus ging de voorzitter voort - is door uit&tedigheid verhinderd bij de opening tegenwoordig te zijn. Ik meen dit wel te moeten relevoeren, daar ook genoemde heer een belangrijk deel van liet bestuur en den raad van toezicht uitmaakt. De ijsfabriek is thans in werking en het be hoeft ge -n betoog, wanneer ik z g dal. dit niet zonder moeite is gegaan. Dank zei de goede gezindheid van het bestuur is het. zoover gekomen. Het is voor de leden aandeelhouders een groote geruststelling en we hebben dan ook verkregen wat we verlangden„bedrijfszekerheid". De krach tige steun der slagersvereeniging, welke! direct 20 aandeclcn nam mogen wij ook wel dankbaar releveeren. We hebben f hans G5 aandeelhouders met 207 aan- deolen. Dan rest mij nog een woord van dank aan den WelEd. Gestr. heer mr. J. A. Fokker, die liet overige financicele gedeelte voor de Credietvereeniging over nam en die als lid van den raad van toe zicht. steeds in vele zaken onze raadsman was en nog is. Het houwen der fabriek werd opgedragen aan den lieer Walraven, alhier, en het leveren der machines aan de firma Gonnerman to Haarlem en over heide leveranciers hebben wij, reden tot. tevredenheid. Mag ik nu de heeren be leefd uitnoodigen - aldus eindigde de heer Leijdesdorf mee naar binnen te gaan, dan zal een onzer bestuursleden u aanwijzing doen van de machines en het maken van ijs en hiermee eindig ik en open de fabriek in de hoop dat de ver wachtingen niet zullen worden be schaamd. De heer Fokker sprak daarop enkele woorden van geiukwensch voor de (nieuwe onderneming. Onder geleide van den heer A. Beuge link werd hierop door de aanwezigen een kijkje in de fabriek genomen. De politie .alhier heeft gisteren bij den Vlissingschen fringe] posten uitgezet om te letten op het afspringen van een in beweging zijnde elect ische tram. Niet minder dan tien personen werden ver- haliseerd. Men zij dus andermaal gewaar schuwd. Door de Vereeniging „Gemeenschap pelijk Belang" hier ter stede, is gezon den naar de Tweede Kamer een adres, ter betuiging van haar groote belangstel ling voor de indiening van een artikel Ier bestrijding van de oneerlijke 'mededin ging; zij dringt er bij de Tweede Kamer tevens op aan, om het ter deze zake ge dane voorstel van dhr. mr. P. J. M. Aal- berse, spoedig in behandeling Ie nemen en tot wet te verheffen; aan een naar haar meening reeds lang door den Mid denstand diepgevoelde behoefte zal daardoor worden voldaan. Vlissingen. Door ilen commissaris dei- Koningin zijn benoemd tot onbezoldigd gemeenteveldwachter alhier de agent van politie A. Bosman en de plantsoenwach ter J. v. Boenen. Alhier is Maandagavond eene vergadering gehouden, waarin pogin gen werden besproken welke zouden kun nen worden aangewend om het daarheen te (sturen, dat de bookmakers hiel- we der hun bedrijf mogen uitoefenen. Be sloten werd ;te dien einde een adres te zenden aan den Minister van Justitie. Zierikzee. Vergadering van den Gemeen teraad op 15 Juni des namiddags te 2 uur. Voorzitter de lieer mr. 1). van der Vliet. Afwezig met kennisgeving de lieer van den Bout. De benoemde secretaris, de heer I'. F. Wittermans, werd door den waarn. secretaris, dhr. P. D. de Vos binnenge leid, legt de voorgeschreven eeden at en wordt door don Voorzitter verwelkomd. Na zijn dank voor de benoeming aan B. en W. en aan den Raad te (hebben ge geven dat hij zijne beste krachten aan de gemeente zal geven, neemt hij de plaats naast de Voorzitter in. Aangenomen wordt het voorstel dei- Commissie voor de Gasfabriek en straat verlichting betreffende de aflossing van geleend kapitaal. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. totjaankoop van een stuk grond achter school B. tot uitbreiding dier school. Bij de rondvraag krijgt de lieer Tim merman het woord om te antwoorden op het door den heer Koopman in de laatste raadszitting gesproken in zake de progressieve schoolgeldheffing. Dinsdagavond gaf „Kunst (en Eer" een avondconcert in de tent op het Ila- venplein. Dit eerste concert in liet zomer- seizoens werd door een talrijk publiek bijgewoond. Wilhelminadorp. De bakkerij van dhr. J. De Graag alhier is hedenmorgen voor een gedeelte uitgebrand. Het bedrijf zal binnenkort kunncii worden hervat en wordt thans waargenomen door dhr. Bak ker, Langvorststraat Goes een zwager van den door den brand getroffene. Er is nogal waterschade in de belen dende huizen. Oorzaak onbekend, verze kering dekt de schade. Kattendijke. Te Wilhelminadorp wérden, hij de stemming voor een lid van den Raad in de vacature P. K. v. Dalem, op de hoeren P. M. v. d. Broecke 71, J. A. Vv. d. Keim(p 23 en A. SpTu.it 10 stammen uitgebracht; te Kattendijke op v. d. Broecke 10, J. A. v. d. Kemp 2 en A. Spruit 87 stammen. Maandag 22 Juni a.s. zal er herstem ming zijn tussehen de hoeren P. M. v. d. Broecke en A. Spruit. Krabbendijke. Iu den nacht van Dins dag op Woensdag werd door den Bur gemeester nachtverblijf verleend aan een vreemdeling. Woensdagmorgen was de vreemdeling verdwenen met een rijwiel, dat hij vermoedelijk heeft ontvreemd. Een onderzoek in deze is ingesteld. Wolfertsdijk. Vergadering van den raad op Vrijdag 12 Juni. Afwezig de heeren Zuijdweg met en Houterman zonder ken nisgeving. Met algemeene stemmen werd lot lid der commissie tot wering van schoolverzuim 'benoemd de heer W. A. van 'Wijk, aftredend, no. 1 der aanbeve ling. Met hem was aanbevolen dhr. Joh. v. d. Werft. Op voorstel van B. en W\ werd met algemeene stemmen besloten de jaarwedde van den veldwachter te ver- hoogen met f 100 en te brengen op f G00, te rekenen ingegaan te zijn 1 April 1914. Hierdoor wordt deze ambtenaar schade loos gesteld voor do premiebetaling', en den, inkoop ten behoeve van zijn pensioen. Te Oud Sabbinge zal ter afscheiding van hot terrein, Waarop het huis van Meulblok heeft gestaan, en thans in eigendom bij de gemeente behoorende, een muur wor den gebouwd, waarvan tevens een gedeelte voor aanplakbord zat dienst doen. In ver band o.a. ook met de beide Ratst genoem-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2