BINNENLAND UIT DE PERS. Landbouw en Veeteelt O N D E R W IJ S. Rechtzaken. KOLONIËN. tal wachters verdubbeld. Een electrisch verlichtingssysteem stelt den millionnair in staat, vanuit zijn bed met de negers signalen te wisselen. Een druk op een knopje bij zijn legerstede en het geheele park wordt verlicht door roode, witte en blauwe lampen. Door deze illuminatie weten de negers, dat hun meester in doodelijken angst verkeert en zij stellen hem gerust met electrische geluidsignalen. Arme rijkaard! De Vereenigde Staten en Mexico. De Herald-correspondent J. K. Ohl seint dd. 9 Juni uit Niagarra-Falls De bemiddelingspogingen zijn reeds zoo ver gevorderd, dat het definitief pro gram in een of twee dagen gereed zal zijn. Slechts over twee of drie punten van ondergeschikt belan blijft nog te beslissen. De bekende Italiaansche correspondent Barzini meldt uit de hoofdstad Mexico, dat het nu zoo goed als zeker is, dat de voorloopige president van Mexico gene raal Velasco zal worden. Velasco wordt binnenkort minister van buitenlandsche zaken in plaats van den afgetreden minister Ruiz en volgens de bepalingen der constitutie president, zoo dra Heurta aftreedt. De generaal was indertijd de verde diger van Torreon, staat geheel en al buiten de politiek en is een man van orde, die zal zorgen, dat de aftredende staatslieden, met Heurta incluis, geen gevaar zullen loopen, zegt de correspon dent. Het proces Furnémont. Naar het „H. v. A." meldt is Donderdag voor de boetstraffelijke rechtbank te Brussel het proces tegen den beruchten socialis- tischen ex-afgevaardigde Furnémont en consorten begonnen. De zitting werd gepresideerd door den ondervoorzitter d'Oultremont. Alle ge tuigen en beschuldigden waren aanwezig, behalve de beschuldigde Furnémont. De zitting werd te 9 uur geopend. De advocaten Wauwermans en Soliier brach ten eerst ter sprake het vraagstuk van incompetentie van de boetstraffelijke rechtbank in deze zaak. De rechtbank beraadslaagde tot kwart over tien uur, waarna zij verklaard heeft, dat de kamer hare bevoegdheid in deze zaak niet kon afwijzen. De voorzitter heeft daarna besloten de zaak verder met gesloten deuren te behandelen. S F A AT J K. Roosevelt, by Koning A 1 f o n s op bezoek. Koning Alfons van Spanje heeft Dinsdag den Amerikaanschen ex- president, Roosevelt in het schoone paleis van La Granja ontvangen, waar hij hem met. zijn familieleden aan een dejeuner genoodigd had. De koning toon de zeer veel belangstelling voor den on derzoekingstocht dien Roosevelt onlangs door Brazilië gemaakt heeft. Koninklijk bezoek aan Twenthe. Donderdag om 2 u. 6 kwamen de Ko ningin en de Prins met een extra-trein te Oldenzaal aan. De burgemeester was ter begroeting op het perron aanwezig. Per auto werd gereden naar de fabrieken van de firma Gelderman, waar de hooge bezoekers door de vier firmanten wer den ontvangen en H.M. bloemen werden aangeboden. Vervolgens werden de vor stelijke personen door de fabrieken rond geleid. Daarna werd per auto over Denekamp en Ootmarsum naar Almelo gereden, waar een bezoek werd gebracht aan den Commissaris der Koningin in Overijsel. Souvereine Orde van Malta. Woensdag had te Utrecht de Ridder dag van de Nederlandsclie Ridders van Malta plaats. Om half elf werd in de rijkversierde Kathedraal een plechtige Hoogmis opgedragen door den Hoog- Eerw. heer Plebaan G. A. Starink, geas sisteerd door de Eerw. heeren kapelaans. Om 12 uur had een lunch plaats in het Hotel „des Pays Bas", aan kleine tafeltjes, met de dames der Ridders. Daarna werd om 2 uur een kapittel vergadering gehouden en om 3 uur opende Zijne Excellentie de Baljuw, Lt.- Generaal Baron van Voorst tot Voorst den Ridderdag met de mededeeling, dat telegrammen van hulde waren ge zonden aan H. M. de Koningin, aan Z. D. H. den Vorst Grootmeester en Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht. Vervolgens werd admissie verleend aan den nieuwen Ridder Jhr. J. IJ. G. G. Dommer van Poldersveldt en herdacht de overleden Ridder Jhr. P. M. G. von Fisenne. Om 7 uur had in Maison Okhuysen de Riddermaaltijd plaats, waaraan werd deelgenomen door Z K. H. den Prins der Nederlanden. Rechts van den Prins zat Zijne Excellentie de Baljuw Lt.- Generaal baron Voorst tot Voorst, voor zitter der Eerste Kamer, links de schat meester baron van Hugenpoth tot Aerdt Tegenover den Prins zat de Kanselier jhr. mr. Wittert van Hoogland en de lste en 2de Kapittelridder Z. baron van Dorth tot Medler en mr, E. baron van Hovell tot Westerflier. De coadjutor Baron van Wijnbergen en de werkmeester Baron van Lams- weerde waren afwezig wegens familie omstandigheden. De Baljuw bracht een heildronk uit op H. M. de Koningin, op Z. K. H. den Prins en het Koninklijk Huis. Diplomatiek gekonkel. Ouder dit opschrift schrijft het Hgz. - Wat in Albanië voorvalt trekt in Ne derland bijzondere aandacht, omdat Ne derlandsclie officieren daarbij betrokken zijn. En geen Nederlander kan zijn ergernis onderdrukken, dat het goede werk, het welk onze mannen daar op zoo loflelijke en nobele wijze verrichten, bemoeilijkt, straks wellicht onmogelijk gemaakt wordt door een loos politiek en diplomatiek spel. Indien een kerel, als overste Thomson zich ook nu weer getoond heeft, de vrije hand werd gelaten, zou in Albanië, voor zoover zulks in een Balkanstaat ihogelijk is een toestand van orde, vrede en recht zijn te scheppen. Het politiek en diplomatiek gekonkel belet dit. Met name de Italiaansche diplomatie heeft zich in een zeer ongunstig licht vertoond. Daartegen kan een eerlijk soldaat als Thomson is niet op. Hij wil recht door zee, de diplomatie bewandelt kronkelpaden. Vandaag of morgen komt het het niet tot een botsing, want die is er al geweest en meer dan één, maar tot een breuk. En dan zal het Sanhedrin der hooge Europeesche politiek Thomson ongeschikt verklaren voor zijn taak. Het is de oude strijd tusschen macht en recht en de eveneens oude overwin ning van de macht. Mocht het zoover komen, dan kan overste Thomson er op aan, dat heel Nederland den wakkeren soldaat met groote geestdrift zal terugontvangen. En mocht het zijn, dat de Nederland sclie diplomatie om overwegingen van z.g. hoogere, maar feitelijk lagere orde zou moeten zwijgen, het volk zal hem den cijns zijner waardeering niet onl hou den. Vereenvoudiging van de schrijftaal. Zooals bekend is, heeft de regeering, bij Kon. besluit van 22 Juni 1909. een staatscommissie ingesteld, belast met een onderzoek naar de vraag welke de ge dragslijn der regeering behoort te zijn ten opzichte van de schrijfwijze der Ne derlandsclie taal, en heeft de meerder heid der kommissie zich uitgesproken vóór het behoud van de spelling De Vries en Te Winkel. Door de „Vereeniging tot vereenvou diging der schrijftaal'' is het verslag aan critiek onderworpen in een uitvoerig stuk, dat door haar aan den minister van bin- nenlandsclie zaken is toegezonden. De minister heeft het stuk wederom gesteld in handen van de letterkundige afdeeling van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen, met verzoek om advies, en heeft de afdeeling daarvoor een commissie benoemd, bestaande uit de professorendr. H. Kern Ss., dr. J. Ver dam en dr. R. C. Boer. Het „heilig huisje". In „Onze Eeuw" pleit de bekende liberale publicist C. K.Elout voor tariefs herziening Hij citeert een staatje, dat de afge vaardigde voor Breukeien, de heer de Monté Verloren, in de Handelingen heeft doen opnemen en dat een overzicht geeft van de opbrengst der invoerrechten in verschillende landen. Daaruit blijkt, dat Nederland verreweg het minste uit die rechten put n.l. f 2.15 per hoofd der bevolking, terwijl Engeland bijv. f 8.03 ontvangt. De heer Elout vindt hierin een aan leiding, om voor tariefsherziening op te komen. Men moet het tarief niet als een „heilig huisje" beschouwen, zegt hij. „Tegen protectionisme zal men scherp moeten waken, ook wanneer het zich onder anderen naam mocht aandienen, maar het lijkt mij voor de liberalen tijd om te breken met de zonderlinge con ventie, dat elke verhooging van het tegenwoordige tarief een verraad jegens den vrijhandel zou zijn. Dat beweerde men reeds toen minister Pierson op het laatst van het leven van het kabinet- Pierson-Borgesius een verhooging voor stelde, die het gemiddelde van 5 op 6 procent zou hebben gebracht. Mij heeft dit toen reeds onredelijk geleken en ik ben overtuigd gebleven van de mogelijk heid eener zuiver fiscale tariefsherzie ning, die eenerzijds heel wat op zou leveren, anderzijds gelegenheid zou bieden tot het verbeteren van een aantal fouten in ons bestaande tarief." Ziedaar nu Onder het vorig Kabinet wilde men Links ook van een fiscale herziening niet weten. Kolkman's ontwerp was trouwens in de eerste plaats fiscaal van strekking. Maar er werd hevig tegen geagiteerd en de nieuwe Regeering trok het haastig in. En thans? De inkomstenbelasting van het Recht- sche ministerie is overgenomen, en nu pleit men voor herziening van het tarief. Het mag geen „heilig huisje" zijn. Hoe jammer, dat men niet aldus schreef en pleitte vóór de verkiezingen van verleden jaar, toen men de Rechter zijde vooral door middel van dit heilig huisje, in de minderheid bracht (Centrum.) De zoogenaamde „overwin naars" in België. Naar aanleiding van het geschil in de Belgische anti- clericale pers over den afloop der jongste parlementaire verkiezingen maakt het „Hbl. v. Antw." de volgende opmer kingen „En dat zaagsken duurt maar altijd voort in de oppositiepersze hebben nog altijd overwonnen, ze hebben nog altijd het meest stemmen gehaaldzij alleen hebben den vogel afgeschoten en mogen de kevie blijven dragen. „Maar intusschen is er nog iets anders dat ook voortduurtnamelijk, hun ruzie maken onder een. „Wij hebben reeds gewezen op de toestanden te Luikdaar hebben de vereenigde liberalen de socialisten geklopt, maar zij vechten onder malkander reeds als kat en hond over het algemeen stemrecht. „Van hunnen kant vallen de socia listen boven arms, niet alleen op de doctrinairen, maar zelfs op de radicalen. Men vindt, inderdaad, in „Le People", brieven van de volksvertegenwoordigers Troclet en Dejardin, die de radicale „Express" en haren bestuurder uitklee- den tot op het hemd. „En in 't zelfde nummer van 't socia listisch blad wordt de doctrinair, M. van Iloegaerden, afgeschilderd als een dwin geland en als de grootste huisjesmelker, die God op Zijn land heeft loopen. „En toch gaan liberalen, radicalen en socialisten nog maar altijd voort met het samentellen hunner stemmen, als waren er ter wereld geen trouwer kameraden. „Ze staan als water en vuur tegen over elkander en ze willen water en vuur doen samen huizen. „Te oordeelen naar de verwijtingen, die zij elkander toerichten kan men ze best bij bedorven onwelriekende eieren vergelijken; en toch willen zij daarmee aan het volk een gezonden eierkoek opdienen. „Dat gaat niet heeren, en dat kan niet gaan. „Herinnert u de betrouwbaarheid der becijferingen van vóór de kiezingen van 1912. „Toen ook waren er menschen, die wiskundig hadden berekend, dat de regeering in minderheid was en van 't bewind zou vliegen. Ook toen hebben de kiezers getoond, dat men wel getallen kan optellen, maar geen gedachten. „Onze tegenstrevers mogen gerust èn hunne berekeningen èn hun ruziemaken voortzettenhet eene bewijst dat zij nog even veel illusies hebben als weleer en het tweede, dat zij even onbekwaam zijn om te regeeren als vroeger. „Tot een ander besluit is er toch niet te komen." Tentoonstelling van f o k- paarden. Voor de jaarlijksche tentoonstelling van fokpaarden, die gehouden wordt den 23 Juni te Axel, zijn aangegeven 82 hengsten fen 156 merriën. Bovendien is er nog een aparte rubriek van paarden, die niet mee dingen naar de prijzen, maar alleen te koop worden aangeboden. Hiervoor zijn opgegeven 17 paarden waaronder 4 hengst veulens en 10 merrieveulens; verder 7 merries. In den catalogus is aangegeven welke van de paarden die meedingen naar de prijzen, te koop worden aange boden. i In den catalogus komen voor: 12 oude re hengsten waaronder te koop 2; 9 hengsten van 3 jaar waaronder te koop 3; 14 hengsten van 2 jaar waaronder te koop 3; 14 hengsten van 1 jaar waar onder te koop 5; 30 hengsteveulens waaronder te koop 8; 29 oudere merries, groote categorie, waaronder te koop 2; 17 oudere merries, kleine categorie; 22 merries van 3 jaar waaronder te koop 1; 28 merries van twee jaar waaronder te koop 2; 29 merries van 1 jaar waar onder te koop 2 en 31 merrieveulens waaronder te koop 7. Deze derde tentoonstelling zal hare beide voorgangers in belangrijkheid over treffen. De Vereeniging van Zeeu.wsche Kokkers spant zich in om te arbeiden in bet, belang van de paardenfokkers, waarom zij aller steun ten volle verdient. (Z.) Het besproeien der aardappelen. Sedert, meer dan een halve eeuw wordt een onzer beste cultuurgewassen, n.l. de aardapppel door een ziekte aangetast, wel ke zoo regelmatig en algemeen optreedt, dat men haar gewoonlijk de aardappel ziekte noemt. De oorzaak dezer ziekte is een schimmelplantje dat eerst het loof en vervolgens de knollen aantast. Gewoonlijk treedt die ziekte in Juni of begin Juli op, vooral bij warm, vochtig weer, hetwelk de ontwikkeling der schim mel zeer bevordert. Er gaan maar bit ter weinig jaren voorbij dat men niet van deze ziekte hoort en daarentegen komen er jaren, dat zij zoo vreeselijk op treedt, dat de aardappeloogst grootendeels mislukt, niet alleen tot, schade Van den verbouwer, maar ook tot die van den consument. Geen wonder dus, dat men beproeft om deze ziekte te bestrijden. Tegenwoordig geschiedt dit door eene besproeiing met Bourgondische en Bor- deauxsche pap. De eerste wordt bereid uit kopervitriool en watervrije soda, van welke stoffen men een poeder maakt, die met de noodige hoeveelheid water de pap vormt. Het is van groot belang, dal men pap- poeder neemt van een juiste samenstel ling neemt men die hoeveelheden soda en kopervitriool niet in een goede verhou ding, dan kan een besproeiing schadelijk werken op het'gewas. Een goed poeder verkrijgt men door 2 gewichtsdeelen ko pervitriool te mengen met 1 gewichtsdeel watervrije soda. Door de bemoeiingen van het Phylopathologiseh Instituut te Wage- ningen wordt thans, een poeder in den handel gebracht, die aan de ve rei sr litem voldoet en die bekend staat onder den naam van „Normaal pappoeder". 1/2 Kilo pappoeder is voldoende voor 13 lot 15 L. pap. Bordeauxsche pap wordt bereid uit ko pervitriool en ongebluschte kalkvoor hel besproeien der aardappelen meent men 2 gewichtsdeelen kopervitriool en l»/g ge wichtsdeelen ongiebluschte' kalk op 100 gewichtsdeelen water. De bereiding van de Bordeauxsche pap is veel omslachti ger dan die van Bourgondische pap, daar om komt liet gebruik van de-ze pap steeds meer en meer in zwang, hoewel zij iets duurder uit,komt dan Bordeauxsche pap. Het. is wenschelijkom rle grondstoffen voor de pap aan te koopon voor gemeen schappelijke rekening, daar men dan groote hoeveelheden tegelijk kan opdoen, waardoor de prijs allicht lager wordt, terwijl men dan tevens kan koopen on der controle van een Hijksproefsta.tion. Bij, de besproeiing van de aardappe len doen zich tal van vragen op, bijv. hoeveel keer moet. men sproeien, wan neer moet men voor de eerste keer sproei en, moet, men ieder jaar sproeien, hne hoog komen de kosten, hne groot zijn de voordeeten, enz. enz. (Z.J Hoedekenskerke. Dhr. D. de Jonge Bz. is benoemd tot onderwijzer aan de open bare lagere school te Boskoop, op een aanvangsjaarwedde van f GOD. Hoofdplaat. Op de voordracht voor on derwijzer aan de O. L. School alhier zijn geplaatstJ. le Bleu te Breskens, J. Lucieer te Oostburg, G. Kijlstra te 's Hage en J Duste te Oostburg. Breskens. Tot onderwijzeres aan de O. L. school in de kom is benoemd mej. A C. Steijn van Dedemsvaart (Overijsel Een aanklacht tegen de godsdienstlooze school Wij lezen in „de Nederlander" De inspecteur van het volksonderwijs in Frankrijk, de heer Dufrenne was 15 jaar geleden een der lijdende vrijdenkers, die den strijd tegen het godsdienstonder wijs op school opnamen en daarvoor een moraalonderwijs in de plaats stelden Hij was een der ijverigsten die den naam Gods uit de schoolboeken deed verdwij nen. In zijn geschriften sprak hij zijn in stemming met het Darwinisme uit, en noemde hij God slechts een bijgeloovig iets uit oude tijden. „Wij weten bepaald, dat er geen voorzienigheid is", schreef hij o.a dat was de zékere vrucht der weten schap en dit moest onderwezen worden. Den 31en Juli 1904 schreef hij, dat duidelijk gemaakt moest worden, dat er geen Voorzienigheid bestaat, en dat hij hij iedere gelegenheid uitdrukkelijk zou zeggen, dat er geen God is. Hij wenschte het geloof aan God onmogelijk te maken, zeide hij. Wij hebben hier dus te doen met een man, dien men niet van half slachtigheid kan beschuldigen. Maar niet het geloof aan God verdween natuurlijk ook de absolute moraal, die Dufrenne als een fictie beschouwde, ter wijl hij het geweten op één lijn plaatste met de vrees van het dier voor een tuchtiging. De regeering erkende den ijver en de bruikbaarheid van dezen man in den strijd tegen den godsdienst, terwijl zij hem van eenvoudig onderwijzer tot districtsschool- inspecteur bevorderde, Na tien jaren aanschouwt Dufrenne intusschen de vruchten van zijn werk zaamheid en hij is ontsteld over de op voedingsresultaten van het door hem steeds bevorderde materialisme. Onlangs verklaarde hij openlijk„Ter wijl (1e moderne opvoedingsmethoden zich hebben losgemaakt van iedere gods dienstige traditie, hebben zij zich van een groote kracht der overtuiging beroofd, want de godsdienstige overlevering is in den diepsten grond de overlevering van het menschelijk geslacht en in buitenge wone mate geschikt om de menschen te vormen." Dufrenne is overtuigd, dat de godsdien stige traditie de meerdere is van de filo sofische moraal. Hij zegt, scholen bezocht te hebben, waar men de leerlingen bezig houdt met allerlei filosofische vraagstuk ken en ook eenvoudige dorpskerken, in welke de geestelijke sprak over de geboor te van des menschen Zoon. En het was het laatste, dat een machtigen indruk op den vrijdenker maakte, en hij komt tot de slotsom, dat de school „zich moet begeesteren aan de godsdienstige traditie van Frankrijk, en aan de denkbeelden en gevoelens van den Christelijken gods dienst groote ruimte moet geven." Tot zijn beschaming moet Dufrenne verklaren: dat o.a. de armzalige lectuur, die aan de scholen wordt aangeboden en de geeste lijke beperktheid der klassieke teksten, die de schooljeugd in handen gegeven worden, verre verwijderd zijn gebleven van het ideaal eener werkelijk Fransche school. Deze verklaringen van Dufrenne hebben in Frankrijk groot opzien verwekt, want men heeft hier te doen met een man, die algemeen als vrijdenker bekend is en die nu den moed heeft, zijn dwaling open lijk te erkennen. Radicale, ongeloovige onderwijzers be roepen zich zoo gaarne op Fransche voor beelden hier hebben zij de resultaten van het godsdienstloos onderwijs. Zij zijn een aanklacht tegen dat onderwijs. Kantongerecht te Oostburg. Zitting van 5 Juni 1914. Veroordeeld wegens: overtreding art. 453 Wetb. v. Str.H. de K„ Biervliet, f 1 b. of 1 d. li.J. P. V., Gent, f'5b. of3 d. h.L. D., Selzaete,f 3b. of 3 d. h.P. v. d. S., f 5 b. of 3 d. h.R. v. L., Rouaan, f 5 b. of.3 d. h.M F. v. d. B., Sluis, f 5 b. of 3 d. h.; J. A. v. P.,IJzendijke, 3 d. li.1). P. v. d. V., Breskens, f 15 b. of 3 d. h.R. C., Sluis, f 5 b. of 3 d. li.A. V., Breskens, f2 b. of 2 d. h.C. L. V., Oost- burg, f 1 b. of 1 d. h.; I'. v. II., Schoondijke, f 5 b. of 3 d. li.B. d. P., Breskens, f 5 b. of 3 d. li.; W. K Schoondijke, 3 d. h J AP., IJzendijke, f 14 b. of 3 d. h.I'. J. 1)., Schoondijke, f 1 b. of 1 d. li G. A. J. V. O., Aardenburg, f 0.50 b. of 1 d. li. overtreding pol. verord.J. B. CHoofd plaat, f3 h. of 3 d. li.B. J. B., Biervliet f3 b. of 3 d li.; C. W., Biervliet, f3 b. of3d.h.; O.D.O.G.,Biervliet,f3 b. of 3 d.h.; P.E.M., Biervliet, f5 b. of 3 d. h.G.d.B.,Mal- deghem, f 1 b. of 1 d. h.; C. L., Roesselaere, f 1 b. of 1 d. li. overtreding art. 42G Wetb. v. Str.S. S., Sluis, f 5 b. of 3 d. li.M. d. R zonder woonplaats f5 b. of 3 d. h. overtreding art. 424 Wetb. v. Str.J. H Sluis, f 1 b. of 1 d. h. overtreding art. 459 Wetb. v. Str.F. L. B., Oosterhout, f3 b. of 3 (1. li. overtredirig,art. 427 Wetb. v. Str.J. .T., Breskens, 1 b. of 1 d-li.A. d. V., IJzen dijke, f2 b. of 2 d. li.F. L„ Maldeghem, teruggave aan de oudersL. d. P., Sluis, f 10 b. of 3 d. h.J. P. L., Schoondijke, f 1 b. of 1 d. li C. R., zonder woonplaats f 3 b. of 2 d. h.P. G., IJzendijke, f 1 b. of 1 d. li.F. L. B., Oosterhout, f 1 b. of 1 d, h. M. d. R., Retranchement, f 0.50 b. of 1 d.li.; overtreding arbeidswet: A. J. II., Groede, f 10 b. of 1 d. li. overtreding drankwet: J. v. d. H., Bier vliet, f 15 b. of 10d.h.; M. A. d. V., Oost- burg, f 15 h. of 10 d. li. overtreding veiligheidswet: C. A. d. W., Biervliet, f 5 b. of 1 d. h. overtreding K. B.B. T. v. L., Mal deghem, 5 maal f 1 b. of 5 maal 1 d.h.; overtreding leerplichtH. v. d. W., Cad- zand, f5 b. of 5 d.h.; II, d. Q., Oostburg, f 3 b. of 3d. li. overtreding prov. regl.J. A. d. L., Bou- chaute, teruggave a. d. ouders; M il.T., Zuidzaude, 1' 1 b. of ld li. overtreding motorwetK. W., Axel, f 5 b. of 5 d. li.E. C., Aardenburg, f 2 b. of 2 d.h.; L. C. D., Sluis, f 5 b. of 5d. h. J. V., Schoondijke, f5b.oföd. li.; P. O., Bier vliet, f 5 L>. of 5 d. li.L. F. v. L., IJzendijke, f3 b. of 3 d.h.; G. L., Caprycke, f 2 b. of 2 d. li.; A. B., Waterlandkei kje, f3 b. of 3 d.h.; P. B„ Zuidzaude, f 5 b. of 5 d. li.P. J. M. II., IJzendijke, f 5 b. of 5 d. h.J. G. d B., Breskens, f 2b. of 2 d. li.K. J. v. V., Waterlandkerkje, f2b.of2d.il.; J. J. v. H., Aardenburg, f 1 b. of 1 d. h.J. d. B., Groede, f5 b oföd. h.A. A. G.,IJzen dijke, f5 b. of 5 d. li.Th. d. C., Aarden burg, 15 b. of 5 d. li. overtreding visscherijwetA. F. R., Aardenburg, 2 maal fl of 2 maal 1 d. h. E. P. M.. Oostburg, 2 maal f'0.50 b. of 2 maal i d. li.I. A. E., Oostburg, f 1 b. of 1 d. li. overtreding jachtwetC. H.Hoofd plaat, f3 b. of3d.h.; I M., Hoofdplaat, f 1 b. of I d. h.J. F. R„ Hoofdplaat, f3 b. of 3 d. li.; G. G., Boucliaute, 2 maal f5 b. of 2 maal 4 d. h.P. C. d. G Boucliaute, 2 maal I'5 b. of 2 maal 4 d. li-II. J. G., Sluis, 1' 1 b. of 1 week tuchtschool overtreding motorwetvrijgesproken A. R., Retranchement. Gouverneur Generaal Idenburg. Gouverneur Generaal Idenburg is bezig een memorie samen te stellen van het geen gedurende zijn gouverneur-generaal schap is geschied en verricht in Nederl.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 6