F [rij. fchten Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Rechfszaken. financieele Mededeelinjen. Correspondentie. Uit de Staatscourant. Besluiten en Benoemingen. KERKNIEUWS. in het noemd 3 weer Sacre- ler lang 'n. Het iet kra- i twee ling op eel. De 3. Boer- van t burge- ïeer L. iter, den aan het tiaar aan |een fraai :n album in rijk 1. draagt jerwijl in ;ekerke utbladen IclitAan Simons, ;gekerke, ;wijs van l voor de em sinds bewezen, enen aan- teekening en de wa- en de ge- |gemeente- gesclienk, !n wethou- lurgemees- erkt, een |ige samen- Is van den burg, waar tiet 9 Juni is van den geval van te Hoek en In roodvonk rtsdijk. „M. Ct.") ing 11 Juni. f16282 14410 G222 120904 10007 10297 340G 3661 10049 10123 11483 18074 8504 10021 11446 3410 8613 10063 11444 11499 king 12 Juni. 00: 19295 406e S taats,- gemeente ver leden waren rooting dienst! - vastgesteld int 1457.20. Verder Ier 1913 vastge- ntvang en met |alzoo met een .•ment Van der verworpen met. Spiekman werd stemmen. (Zie n dit nummer.) ifgehandeld. De ■n nader te be- r deze gemeente ïgen in de asch loen maker, die ster Talma heeft naar Ben nebroek Men maakt 1 uit Halifax ments-slonmboot dal zij met man opvarenden zijn angenen van het hlalonië brak op- moordden den di recteur; 'de troepen moesten zich me'J geweerschoten verdedigen. Velen werden I gewond. Peklnj. Te Shangai wordt eea ops'and ft door de revolutionairen voorbereid. Zij willen Shangai tol operatiebasis uit kiezen. De president Juansjikai laat de arse nalen geducht versterken- Rome. De Albaneesche minister-pre sident Toerchan Pasja heeft in een on derhoud met don correspondent van hot Giornale d'Italia verklaard, dat vorst Wilhelm zich de volgende maand naar Skoetari zal begeven, daar in Juli te Durazzo de malaria heerscht. Van Skoe tari zal de vorst naar Valona gaan en daarbij door Toerchan Pasja vergezeld worden. 1 Londen. Een telegram uit Kaapstad meldt dat Botha na het bezoek van den ministerraad aan de volksvertegen woordiging heeft medegedeeld dat de re- geering zal aanb'ijven en lelooft maalre- gelen te zullen nemen; die van voorbe reiding zijn reeds genomen. Algemeen gelooft men dat de [regen- ring, nadat het financieel program zal zijn afgewerkt, zal aftreden. Droevigecrvaring. De Capueijmcr pater Fabianus, door Z. D. II. den Bis schop van Haarlem belast .met hel doen van huisbezoek bij a.l dc- katholieken, die zich te Amsterdam komen vestigen, deelt zijn ervaring van één maand, toen alle 1 gegevens en bevindingen nauwkeurig ge noteerd waren, in „Dia Tijd" mee. in die éene maand vestigden zich in Amsterdam 125 mannelijke personen, de goeden niet te na gesproken; .menschen, wier burgerlijk en godsdienstig leven niet heel hoog slaat, In dezelfde maaiul vestigden zic.h (in de hoofdstad 84 katholieke en 53 ge mengd-katholieke gezinnen, voor liet mee- rendeel door teruggang' van zaken! door armoede, gebrek en gemaakte schulden naar Amsterdam gedreven. Vooral voor de katholieke partij is van hen geen aanwinst 'tb verwachten. De uit, ikomsten van mijn onderzoek hebben mij zelf versteld doen staan. Van de Katholieke gezinnen heb ik geno teerd als: kinderloos 28; met 1 kind 9; met 2 kinderen 13 en zoo verder, te za Bnen uit deze 84 families 144 kinderen. In de gemengd-katho'ieke gezinnen was het kindertal als Volgt: kinderloos 26; met 1 kind 18; met 2 kinderen 7; met 4 kinderen 2, te zamen 40 kinderen ujt 53 gemengde huwelijken. Van 'deze 40 kinderen waren er 32 pro teslant gedoopt, G katholiek gedoopt, 1 godsdienstloos, 1 godsdienst onbekend. F Die gemengde gezinnen zijn allen door mij bezocht maar slechts' bij 42 heb ik iemand thuisgetrofïon. Helaas, Ï11 deze 42 gezinnen deed slechts op één plaats de katholieke partij nog aan haar godsdienst plichten. Deze was 'een vrouw, uit Lim burg afkomstig. I Wat pen verlies voor de Roomsc.hc Moe derkerk. H 53 Katholieken gaan een gemengd hu welijk aan, vestigen zich in do hoofdstad, brengen 40 kinderen mee en van dezen eijir 32 protestant. Slechts 6 'zijn er katholiek gedoopt, maar worden waar schijnlijk nog niet 'katholiek opgevoed. Bij "42 van die katholieke ©ehtgenooten jis huisbezoek gedaan en 41 hebben praclisclr de Kerk vaarwel gezegd. KOegandaprinsen. Eenige Katho lieke prinsen ,van het uitgestrekte rijk/ Oeganda 5n Afrika, die o.a. door Paus Pius "X in audiëntie werden ontvangen, zijn Dinsdagmorgen via Vlissingen uil En geland naar Roosendaal gekomen waar zij in het missiehuis hun intrek namen, 1 Aan de Maasbode werd nog geseind dal de geestelijkheid van Roosendaal gis termiddag 'hij do prinsen een bezoek ge bracht heelt, In den loop van den mid dag brachten de prinsen ©on bezoek aan de familie Laane. «Gisteravond [vertrokken zij naar Ouden bosch, waar de Zeereerw. pater van Aken een lezing hield, door de prinsen bijgewoond. Den 'nacht zouden zij 1c Oudenboseh doorbrengen. De twee regenten zouden vandaag naar Boxel 'vertrekken en prins Joseph zou om 11.14 uur aan het D. P.-slation te Rot terdanr aankomen. liven der prinsen werd tijdens de Chris tenvervolging van 4882 tot den vuurdood (venvezen, maar dankte op het laatste &genblik aan een gril van den koning het leven. Titanic en Empress. Met de „Corsican" is 'de eerste groep van ge redden van de „Empress of Ireland" te Glasgow aangekomen. Onder deze bevond zich ook de stoker William Clarke, die eveneens gered 'werd hij de ramp van dc „Titanic". De man verklaarde dat hij van heide rampen, die van de „Titanic" de vfeeselijkste vond. De ondergang van de „Titanic" ging niet. boo sn'el in zijn werk en juist dat wachten was het meest gru welijke. Bij de „Empress" was er geen kwestie van afwachten, hier was alles in enkele .minuten geschied. Het is Ze ker wel merkwaardig, dat iemand twee van zulke groote scheepsrampen heeft overleefd. In het ijs bekneld. Kapitein Bartlett, de leider van het in het ijs om gekomen schip der Stefanson-expeditie, publiceert thans een uitvoerig relaas over het vergaan van de „Karluk". Op 20 Nov. j.l. kwam op 20 K.M. van de monding van den Colville-stroom, het ijsvlakl, waarin de Karink" vastgevroren zat, ten gevolge an een sterken Oostenwind in beweging en idxeef in Noordelijke richting weg. Eerst op 10 Januari had de catastrophe plaats, nadat reeds door verschillende voorteeke- ncn Van een Vermeerderden ijsdruk de be manning op de nadering van het gevaar opmerkzaam gemaakt was. Om 3 uur 's morgens, aldus deelt Barlett mede, werd ik door een hevigen knal uit mijl nslaap gewekt; het klonk als een slag uit een kanon. Het geheel© scheepsruim trilde en steunde. Ik snelde naaï het dek. Het ijs was [bij den voorsteven geopend; ongeveer 100 [meter verder sloot zich de scheur we der. Maar de ontzaggelijke druk trad eerst 'savonds om half 9 in. Op dat oogonblik was de wind tot een hevigen storm aange wakkerd, gepaard gaand met wild© neeuwjachtcnde ijsschotsen beukten met reusachtig geweld tegen den scheeps wand en drukten ten persten; het geheele schip scheen te leven en te kreunen. Totdat eindelijk de vernieling begon. Zij trad het eerst in hij den zijwand van het machineruim, onder den geweldigen druk der ijsmassa barstte het schip en begon het water tot in het ruim te dringen. Thans wisten wij, dat de ondergang van de „Karluk" nabij was, en begonnen wij aanstonds de voorraden verduurzaamd vleesch, dat wij in kisten en pakken had den medegenomen, uit liet' schip te ha len. De molk, kle kleederen, de munitie, de wapenen en do olie volgden. De nacht was 'buitengewoon donker ten koud; maan noch sterren waren te zien, en steeds heviger joeg de sneeuwstorm. De beman ning werkte evenwel met groote inspan ning; al de voorraden werden op het ijs nedergezet, dat echter overal vol diepe spleten zat, I11 weerwil van het onmiddel lijk gevaar kon de bemanning alles op sle den behouden op een behoorlijken af stand van het schip opslaan. Om midder nacht waren alle voorraden gelost; om 5 uur had de ondergang van de „Karluk" plaats. Plotseling zonk het voorschip en weinige minuten later was van do „Kar luk' 'niets meer te zien. De officieren en manschappen waren zoo dicht mogelijk hij de plaats van het onheil genaderd en toen zij de blauwe vlag op den groo- ten mast tusschen de golven zagen ver dwijnen, ontblootten allen hot hoofd en riepen„Vaarwel Karluk", en allies Was voorbij. Toen eerst brak het moeilijkste deel van do taak voor ons aando eindelooze tocht over de drijvende ijsvelden. Vad. Do oudste vro-u w van Enge- 1 a 11 (1, mrs. Rebecca Clarck, vierde Woens dag haar HOden verjaardag. Op de ver jaringspartij waren vier van haar kin deren, verscheidene kleinkinderen, twee achterkleinkinderen en één achter achter kleinkind tegenwoordig. Het laatste kind is een meisje, dat pas één jaar geworden Het drama te Gros shoe flam Over de vreeselijke gebeurtenis te Gross- hoeflam of Gross-Hoflein bij Oedenburg waar een woesteling na een beganen moord zich in den kerktoren barrica deerde geven de bladen de volgende bijzonderheden. Sedert geruimen tijd verkeerde de landbouwer Tomsicz met het meisje Krauser, wier ouders echter hun toe stemming tot het huwelijk weigerden, Tijdens een twist met de ouders, ontstak Tomsicz in woede en doodde zoowel de moeder als dc vader van zijn meisje. Zonder een oogenblik te wachten, bo gaf de moordenaar zich daarna, met een revolver gewapend en van leeftocht voor zien naar den kerktoren van zijn dorp en sloot er zich op. Gendarmen omsingelden weldra het kerkgebouw, drongen in de kerk zelf en sloten den toegang tot den toren geheel af. Tot het bestijgen van den toren zelf konden zij zich echter niet wagen, want bovenaan de steile en smalle trap die naar boven leidde, had Tomsicz zich ver schanst, voortdurend schoten lossend. Zaterdagnamiddag had hij reeds twee honderd revolverschoten gelost, en vele personen gewond. Het altaar en de heili genbeelden in de kerk waren nagenoeg geheel vernield door de talrijke geweer schoten die Tomsicz elk oogenblik op de aldaar opgestelde gendarmen afvuurde. Zaterdagmorgen riep hij den gendarmen toe„Ik dank u er voor, dat gij mij toe gelaten hebt wat nachtrust te nemen. Ik voel mij nu geheel uitgerust en ik ver zeker u dat er vandaag een groote slach ting onder 11 zal aangericht worden. Daarop lostte hij eene nieuwe reeks revolverschoten, die echter gelukkig nie mand doodelijk kwetsten. Zaterdagmiddag openden de gendarmen een hevig geweervuur op den toren waar in Tomsicz zich verschanst had. Deze beantwoordde echter het vuur en kwetste verscheidene personen. De gendarmen riepen Tomsicz toe z'cli over te geven; de woesteling weigerde echter vlakaf. Toen trad de dorpspastoor vooruit en wist er Tomsicz toe te bewegen naar beneden te komen. Toen hij op den drempel der kerk verscheen, riepen de gendarmen hem toe ..„De handen op of wij schieten u neer!" Tomsicz gaf zich toen over, zonder nog eenigen weerstand te bieden. Men vond in zijn bezit een browning- revolver, met zeven kogels geladen. Hij had nog dertig patronen in zijn zak en bekende er in 't geheel driehonderd ge had te hebben. Er zijn in 't geheel drie personen gedood en negentig gewondeen paar dezer ver- keeren in doodsgevaar. Algemeen werd gedacht dat Tomsicz krankzinnig was geworden, doch bij nader onderzoek bleek, dat de moordenaar wel bij zijn verstand was. Hij vertelde de heele geschiedenis, zooals hij die thans had uitgevoerd, in... een boek te hebben gelezen. Een klein aandenken. Op een ochtend 0111 eon uur of half negen hield zich een dame in de voorgalerij, van een der te weinige paviljoens op Bodjongte Semarang (Ned. Oost. Indië) onledig met een handwerkje, toen zij plotseling be merkte, dat een inlander liet huis bin nengeslopen was en zijn krachten be proefde op een kistje, dat op de schrijf tafel van den heer des huizes stond. Kordaat trad de dame voor de belan gen van haar echtgenoot in de bres, schrijft de Loc., en heldhaftig te voor schijn. De dief wilde er toen natuurlijk van door gaan, doch tot zijn ongeluk bleef hij met zijn baadje aan een muur- kram haken. Jn haar overmeesterings- woede stak de dame den indringer een barer breipennen in het zitvlak en sloeg hem met een dambord op het hoofd. Toen de dame bemerkte, dat haar handwerkje aan de naald vastzat, be vrijdde zij den man van het wapen vrouwen zijn nu eenmaal zuinig. Tevens maakte de inlander van die schoone gelegenheid gebruik zich los te rukken, van den hem terughoudenden haak, en ging er van door, de hand op liet meest geteisterde lichaamsdeel. Toen achtte de dame den tijd gekomen om eens om hulp te roepen'en er haar bedienden op uit te sturen. De laatsten zagen den insluiper nog aan den kant van een kalle zitten, zich in alle moge lijke bochten wringende ter bestudeering van zijn op een gevoelige plaats toege brachte prikken, maar toen hij de achter volgers in het oog kreeg, verdween hij 'jongs uit liet gezichten is niet meer teruggekomen. Hij behoudt aan dit avontuurtje hopen we een afschrik wekkend aandenken in ieder geval (Bat. Nbi.) K ar dina als-plechtig heden te ffcenen en te Madrid. Te Vy eenen had Zaterdag met het gebruike lijke ceremonieel de opzetting der kar dinaalsbaret plaats aan Hunne Eminenties Kardinaal Piffl en Kardinaal Czernoch. De plechtigheid geschiedde door den troonopvolger aartshertog Frans Ferdi nand, die vervolgens de nieuwe Kardina- len en andere kerkelijke hoogwaardig- heidbekleeders, benevens de leden der ïegeering aan een feestmaal vereenigde. 1 te Madrid verichtte koning Alfonso, in tegenwoordigheid der koninklijke familie, dezelfde ceremonie aan Em. Kardinaal Guisasolo, die daarna met de vorstelijke familie aanzat aan een noenmaal. De banier van J canned' Arc. Zondag j 1 werd in de basiliek van Saint 1 enys te I'arijs de „Oriflamme" vertoond te midden van een enthusiaste menigte Het was een treffende herinnering aan Jeanne d Arc, die den 4en Juni 1214 met haar vaandel de geestdriftige Fran sche troepen aanvuurde, om hen te leiden naai de overwinning van Bouvines. 1 °i »or'tlamrne is iets dergelijks als het labarum van Constantijn, hetwelk iet veldteeken werd van den Christen keizer, karei de Groote ontving de „onflaranieop den dag zijne kroning uit de handen van Paus Leo III, als be schermer der Kerk en bracht haar naar het Kasteel van Montjoie. I11 den loop der elfde eeuw werd de „oriflam me naar de basiliek van Saint-Denvs gebracht. Van toen af werd de kriigs- 10eP van Saint-Denys gevoegd bij die van Montjoie. loen Jeanne gevraagd werd, waarom zij haar wapenen in Saint- Denys was gaan nederleggen, antwoordde zijik heb mij naar Saint Denys bege ven, omdat van daar uit de kreet van Frankrijk gaat De oude blauwe standaard, die de vla» was geweest van de Merovingers, maakte plaats voor de „oriflamme". De koningen waren gewoon om haar op te heffen als zij ten oorlog togen voor den krnistoi o 0I" "e* bedreigde gebied te beschermen want de gewijde banier mocht alleen dienen om het verdrukte recht te verde- V°k werd zij geheven bij groote plechtigheden, bijv. nog tijdens Henri IV Daarna bleef deze ceremonie achterwe ge, totdat nu, Zaterdag j.l,, onder geest- uuftige deelname van de bevolking de 011de traditie werd hersteld, mede 0111 de herinnering aan den ouden roem te doen opleven. ()jDe Tijd U) Veertigachuiten vergaan.Uit Quebec, wordt gemeld, dat veertig vis- schersschuiten zijn vergaan en twintig menschen 0111 het leven zijn gekomen in een hevigen storm, die Vrijdag 1.1. bij New Brunswick heeft gewoed Het weder in de oude en nieuwe wereld. Terwijl ons uit verschillende Europeesche landen berichten bereiken over koude, regen, hagel, sneeuw, storm, als zaten we midden in den winter, ko men uit de heele midden-Westen en het merengebied der Vereenigde Staten be richten over ondraaglijke hitte. In Oost en Zuid-Kansas lieerseiit een temperatuur van bijna 100 graden Fahrenheit. In Pittsburg is de hitte grooter dan ze in veertig jaren geweest is. Ze heeft daar reeds drie sterfgevallen veroorzaakt. In Chicago, waar de temperatuur 95 graden Fahrenheit bedraagt, zijn zes men- schen tengevolge van de warmte gestorven In Detroit bezweken vier menschen aan de gevolgen van de hitte. In Virgina wordt tengevolge van de groote droogte de heele oogst bedreigd. Te New-York verloren vier menschen door de warmte het leven. (Msb.) Een onverwachte gebeur tenis heeft Zondag in het Buckingham- paleis te Londen plaats gehad. Een jonge man werd door een wachter op een dei- gangen gevonden. Hij wilde wegvluchten doch werd gearresteerd. In de wacht ge komen gaf hij op Harry Pike te heeten. Hij had geen wapens bij zich en zeide niet tot de beweging der suffragettes te behooren. Hij deelde mede, dat het hier een weddenschap met eenige vrienden gold, waarbij hij verklaard had, in het paleis te zullen binnendringen. GOES. Ondertrouwd: 11, Pieter Goed hart, 21 j. jm. te Katteudijk© en Maria v,an Boven, 23 j. jd. te Cioes; 11, Pieten Rijn, 30 j. jm. to Goes en Johanna So phia Neels, 23 j. jd. te Kloetinge, 01 iL langs te Roes. Geboren: 11, Leuntje Jacoba, (1. v. Ja cobus Crucq en Cornelia Medjler. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. A. Bal, 26 j. jm. en W-. P. J. Mink, 22 j. jd.j D. van Belzten, 23 j. jm. en M. Bruijnooge, 21 j. jd.; B. K. Steenland, ,30 j. jm. en A. BoS, 24 j. jd. Getrouwd: R. H. van Bekkum, 37 j. jm. en M. C. K11 ij per, 34 j. jd.; A. Adam- së, 22 j. jm. en A. ,G. Onwijn, 20 j. jd. (Bevallen: E. Landman, gel). Luitwieler, d.; C. Braun, gel). Van den Dorpel, d. Van 5 tot! en met 11 Juni 1914. KRUININGEN. GetrouwdCornells Fejj tel, 25 j. jm. en Dina Maria Kievit, 23 j. jd. 1 Geboren: Adriaan, z. v. Hendrik van de Velde en van Anna Joosse; Loenderf, z. v. Jacobus Schouten en Marina Meeuw- Recht!) ank te Middelburg. De eerste zaak, welke heden in liet openbaar behandeld werd, was die tegen J. A., te Terneuzen, beklaagd van ver duistering van oen rijwiel. Getuige C. de Letter uit Sluiskil gaf zijn rijwiel aan bekt. om het te Terneuzen van een nieuwe band te doen voorzien, deze verkocht het na dat te hebben gedaan te Sas van Gent aan getuige F. Bosman. Bekt. die in voorarrest zit, bekende volledig. Eisch drie maanden gevangenis straf. De verdediger mr. II. J. G. Groot, refereerde zich aan den uitspraak der rechtbank. Wegens het niet afstappen van zijn rijwiel, toen de maréchaussees van Ila- negem en F. de Bille hom aanriepen, werd tegen Ch. L. M. uit IJzendijke f 10 of 10 dagen geëischt. Bij verstek werd tegen M. van S. we gens beleediging van den rijksveldwach ter P. Buteijn te Wemeldinge een week gevangenisstraf geëischt. Vervolgens stond terecht P. V. land bouwer te Biezelinge. Volgens het pro cesverbaal en de verklaring van den on bezoldigd rijksveldwachter W. van de Linde, heeft bekl. dezen, toen hij op zijn grond liep, in verband met de jachtwet, toegesproken met de woorden: „Je bent een wetsovertreder". Bekl. zegt deze woorden niet te hebben gebruikt doch „Je mag de wet niet overtreden". Eisch f25 of 25 dagen. I De verdediger mr. Ilartog, trachtte aan te toonen dat bekl. door de politie ge zocht wordt, dit heeft ook de kantonrech ter te Goes begrepen en liy spreekt bekl. thans vrij als hij vervolgd wordt, trouwens de jachtwet laat wel toe dat een jachtopziener het land betreedt maar niet klat hij liet beschadigt, en jdeiter heeft van do Linde reeds vroeger beschie ven dit na te laten. Ook gelooft pleiter dat lliet best mogelijk is dat de woorden gebezigd zijn zooals bekl. het doet voor komen. Getuige was hang zelf vervolgd te worden en maakte toen verbaal te gen V. op. Tegen A. L. uit Wissekerkc die belee- digende woorden tegen een meisje uitte, werd bij verstek f5 of 5 dagen geëischt. Ten 'slotte werd behandeld de zaak te gen den koloniaal M. die in December 1911 te Ierseke in het lokaal van het Leger des Ileils binnenkwam en in dron ken toestand een paar menschen met een mes verwondde. Destijds werd hij bij verstek lot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld, nu hij na terugkomst uit indië die straf moest uitzitten, was hij in verzet gekomen. Na het hooren dei- getuigen en na de verklaring van bekl. dat hij' dronken was geweest, eischte de officier bevestiging van het verstekvonnis. Uitspraak in alle zaken 19 Juni. De rechtbank te Middelburg heeft he,- den veroordeeld wegens: Loterijwet overtredingCh. J. B. 48 j. winkelier, H. II. A., barbier 25 j., V. M. 40 j. timmerman, allen té Vlissingen, A. F. 53 j. winkelier te Goes, allen agenten van de Tijdgeest met vernietiging van de vonnissen waarvan hooger beroep, ieder tot f 500 boete subsidiair 14 d. h.; F. A. K._ 42 j. winkelier te Middelburg, 14 dagen pHciptaie hechtenis-; eenvoudige beleedigingL. de !W. 54 j. werkman te Middelburg, f 15 b. s. 15 d.; diefstal: P'. J. B„ schilder en P. J. v. d. B. 38 j. schilder, beiden te Middel burg, ieder tot 3 maanden gevangenis^ sitraf, G. v. Di. 16 j. landbouwersknecht te IJzendijke f7 b. ,s. 14 <1. tuchtsch.; L. C. v. L. 28 j. landbouwterskneoht, tie Coiijnsplaat 6 m. gevangenisstraf. StrooperijA. H. v. O. 19 j. landbou wersknecht te Groede f5 b. s. 5 d. h. Vrijgesproken: L. IV. 31 j. huisvrouw van M. M. zonder beroep te Middelburg, beklaagd van mishandeling; G. S. 35 j. koopman Ie Middelburg beklaagd van be lemmering van een door een ambtenaar ondernomen handeling; F. A. P. 64 j. klomjienmaker 'te Clinge beklaagd van he;- lin'g. Koewacht. Door het Bestuur dezer ge meente is eene 4'/2 percent leening a pari aangegaan groot f 2500 tot herstel van den steenweg van Koewacht naar Axel. Voor de 4 pet. geldleening, groot f 190.000, ten laste der provincie Zeeland, is ingeschreven voor f551.000 tegen koer sen van 94.6 tot 97 pet. Correspondent Kruiningen. Uw bericht loting is onbegrijpelijk en kan dus niet geplaatst worden. Red. Middelburg. De Stct. bevat de statuten van de Ver. Middelburgsche Bestuurders1- bond, alhier. Scherpenisse. De Stct. bevat de statu ten van de Ver. Vooruitgang zij ons stre ven, alhier. Zierikzee. De Stct. 'bevat de statuien van de vereen. Zierikzeesc.be Bouwkring, al hier. Bij kon. besluit is benoemd tot ontvan ger der directe belastingen en accijnzen te Oostburg W. M. Weve, thans surnume rair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen ter directie Utrecht en tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Aardenburg F. Greidanus, thans ontvanger derzelfde middelen te Amstenrade. Van 14 tot 21 Juni 1914. Zondag 14 Juni. Tweede Zondag na Pinksteren (bl. 873); 2de gebed Octaaf v. H. Sacramentsdag (bl. 861); gedach tenis v. d. II. Basilius (bl. 1231 en 215). Heden mag één II. Mis gezongen wor den van H. Sacramentsdag (bl. 861); 2de gehed en laatste Evangelie v. d. Zondag (bl. 873 en 874). De gebeden na de stille II. Mis op bl. 120. Vóór do Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69); ria de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers op bl. 875. Maandag 15 Juni. Mis Octaaf v. H. Sacramentsdag (bl. 861); gedachtenis v. de II. Joannes a S. Facundo (12 Juni, bl. 1231 en 227); gedachtenis v. d. H.H. Vitus enz. (bl. 1235). Dinsdag 16 Juni. Mis als gister (bl. 861); gedachtenis v. d. H. Joanne3 Fran- ciscus Regis (bl. 1237 en 227.) Woensdag 17 Juni. Mis als Maandag (bl. 861); 2de gebed „Concede" (bl. 105); 3de gebed voor Kerk of Paus (bl. 101 of 102). Donderdag 18 Juni. Octaaf van II. Sa cramentsdag. Mis (bl. 861); gedachtenis v. d. H.H. Marcus en Marcellianus (bl. 1237). Vrijdag 19 Juni. Feest v. h. H. Hart van Jesus (bl. 1006). Praefatie v. h. H. Kruis (bl. 96). Zaterdag 20 Juni. Mis van O. L. Vrouw (bl. 148); gedachtenis v. d. H. Silverius (bl. 1240 en 172)3de'gebed van den II. Geest (bl. 1458 en 831); 4de gebed voor den Paus (bl. 102). N.B. Tot en met Donderdag Praefatie van Kerstmis (bl. 94). De gewone orde der H. Mis, die iede- ren dag terugkeert, begint op bl. 71. Zondag 14 Juni, 2e Zondag na Pinksteren. EpistelI Joan. Ill 13—18. Evangelie: Luc XIV 16—24. Pater A. Petit S. J. f 'De geestelijke vader van het werk der gesloten retraiten voor leeken in België, de ZeerEerwaarde pater Adolf Petit, der.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3