KERKNIEUWS. Rechtzaken. posterijen. SPORT. Land- en Tuinbouw. Visscherij. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. K e i z e r 1 ij k e j a chtbuit. Een dezer dagen gepubliceerde statistiek meldt dat keizer Wilhelm in den jare 1913 gedood heeft 4006 stuks wild, waar onder 39 herten. 64 wilde zwijnen, 3185 fazanten, 75 patrijzen, 34 geiten, 1 gazel 1 haas en 411 konijnen. In het geheel heeft Zijne Majesteit gedurende zijn leven 78.308 stuks wild neergelegd. Clément-bayard gevangen genome n. Onlangs is Clément-Bayard de bekende Fransche luchtschepen bou wer niet drie collega's door de Duitsche politie te Keulen gevangen genomen. Bijna 30 uur is Bayard, volgens zijn eigen verklaring, op een onwaardige wijze be handeld geworden. De reden van zijn arrestatie was, dat hij met een drietal vrienden op een Hin ken afstand, had toegezien, hoe een mi litair luchtschip in den hangar van Bic- kendorf werd gebracht. Verdacht van spionnage dus 1 Clément-Bovard werd, na zijn inhech tenisneming, in een cel voor gewone mis dadigers opgesloten. Gevangenisbrood en koffie werden hem aangeboden, maar hij sloeg dit „onsmakelijk ontbijt", naar Bayard aan een man der „Liberté" mede deelde, af en dronk slechts een paar glazen water. Bayard en zijn vrienden werden in vrijheid gesteld,' zonder dat verontschul digingen werden aangeboden of een op heldering werd gegeven van de inhech tenisneming, De Franschman heeft op het ministerie van buitenlandsclie zaken een klacht ingediend. Bayard wees er op, hoe hij nog ver leden jaar den Duitschen vlieger Frie- drich gastvrijheid heeft verleend en hem te Issy les Moulineaux, zijn personeel ter beschikking heeft gesteld. Het is nog niet zeker of de Fransche minister van buitenlandsclie zaken te Berlijn stappen zal doen. Door de intervieuws, die in de „Matin" de „Liberté" en do „Temps" gepubliceerd werden, heeft de zaak in Frankrijk zeer de aandacht getrokken en groote ergenis verwekt in nationalistische kringen. (Maasbode.) Een journalist ontvoerd. De Fransche journalist Monnier, die sinds eenigen tijd in Marokko vertoeft, is door de Audscheia-stam ontvoerd. Hij heeft aan zijn vrienden een brief geschreven, waarin hij meedeelt dat de roovers een losgeld van 1C00 duros (pl.m. 2000 gulden) eischen en om hulp verzocht. Vredesbeweging. De lange en belangwekkende reeks artikelen, getiteld .Het Vredespaleis" besluit mr. H. J. de Lange met een beschouwing over de georganiseerde vredesbeweging als volgt Meermalen heb ik er reeds op gewe zen, dat de vredesgedachte, het denk beeld om een einde aan de oorlogen te maken, even oud als de wereld is. Maai de vredesbeweging, dat wil zeggen het stelselmatig bevorderen van den vrede door middel van vereenigingen en orga nisaties, is veel jonger. In 1915 zal het eeuwfeest gevierd kunr.en worden van de eerste vredesvereeniging. In 1815 werd te New-York opgericht de Peace Society vredesvereeniging de eerste ter wereld. In het volgende jaar kwam de Engelsehe Peace Society tot stand. In 1828 vereenigdun zich verschillende Ame- rikaansche vredesgezelschappen tot de American Peace Society. Vijf en twintig jaren later kon het eerste internationale Vredescongres plaats vinden te Londen Dit eerste congres is gevolgd door een groot aantal, welke eerst met ongelijke tusschenruimten, later jaarlijks gehouden werden. Dezen zomer zal Weenen de plaats van samenkomst zijn. Na 1850 breidde de Vredesbeweging zich verder over Europa uit. De verschil lende oorlogen in Europa tusschen 1856 en 1870 brachten wel is waar oen scha duw, maar toonden eveneens, dat de Vredesbeweging meer dan ooit gesteund moest worden. Het gevolg was dan ook dat in verschillende landen na 1870 Vre- desvereenigingen geslicht werden. Het Tweede Kamerlid Van Eek deed het voor Nederland, met eenige anderen. Uit deze verceniging, samengesmolten met een Vrouwenbond, die hetzelfde doel nastreefde, ontstond dé tegenwoor dige Algcmeene Nedcrlandsche Bond „Vrede door Recht". Daarnaast kwam in 1912 de Nederlandsche Roomsch Ka tholieke Vereeniging tot Bevordering van den Wereldvrede. Een ander belangrijk jaartal voor de Vredesbeweging is 1889. Niet alleen dat toen besloten werd vredescongressen jaarlijks te houden, maar ook vereenigden zich in dat jaar te Parijs een aantal leden van verschillende volksvertegen woordigingen tot een blijvenden bond, de Interparlementaire Unie genaamd. Men begrijpt, welk een invloed deze Unie op den duur zal kunnen uit oefenen. De volksvertegenwoordiging moet de gelden toestaan voor een te voeren oorlog! Zij vormt.een groot deel van de openbaie meening, zonder welker bijval een regeering niet licht een krijg zal durven beginnen. Op het oogenblik telt de Unie over de 3500 leden van volksvertegenwoordigingen,verdeeld over 25 Nationale groepen. In 9 parlementen is de meerderheid lid der Unie, n.l. in Denemarken, België, Noorwegen, Neder land, Zweden, Portugal, Frankrijk, Cana da en de Vereenigde Staten van Amerika. De Koning van S p a n j e n a a r ons land? De „N. R. Crt." publiceert het volgende uit een haar gezonden parti culieren brief van den Hollandschen schil der Piet van der Hem uit Madrid: „Mijn werken op straat heeft me een politieke primeur doen snappen waarmee ik zelfs Buitenlandschc Zaken vóór ben. Koning, Alfons is van plan ons land te bezoeken, en hij heeft mie dat zelf gezegd. Terwijl !ik op 'n straathoek zigeunerkin deren zat te schetsen, die duiven voed den, zag ik opeens den koning met een adjudant (beiden in politiek) voor 'n win kel staan kijken. Z'n vermakelijk', en wel pittig profiel was naai" mij toegekeerd natuurlijk moest ik een krabbel van hem maken. Ik weet niet of liijl het bij instinct voelde, maar hij kwam naar me toe en moest z.'n portret zien. „U hebt m'n neus niet geflatteerd", zei bij leukweg' in het Fransch, maajr hij vroeg toc.h of de tee- kening te koop was. Voor zoo'n paal" lijnen kon !iik geen prijs vragen, en ten slotte nam Zijne Majesteit het ding fds souvenir kan me a,an. Zijn mededeeling dat hij ons land dacht te bezoeken, was zeker een tegen-beleefdheid. „De Hollan ders hebben toch zekér igeen yanoune meer?" vroeg hij' lachend, „vanwege die moeilijkheden Jmiet Filips II?" Ik verze kerde den koning dat onze Zoouwsehe vrouwen met zwarte oogen onze mooiste herinneringen aan dien tijd vormen." De Alcohol-geesel in Frankrijk. De Parijsche corrrespondent van „De Tijd" schrijft aan zijn blad: Er worden al heel wat plannen gevormd van voorstellen, welke bij het heropenen van do Kamer zullen ingediend worden. Tot de vraagstukken, die men op de al lereerste plaats behandeld wil zien, be hoort hot alcohol-vraagstuk. Eenmaal te meer hebben wc moeten constateeren, dat het geboortecijfer klei ner is in Frankrijk dan het sterftecijfer. Er zijn hiervoor, zooals ieder weet zeer vele en zeer verschillende oorzaken. Doch is de alcohol niet de hoofdoorzaak, dan is hij toch medeplichtig. Weliswaar breidt Frankrijk zijn kolo niaal gebied uit. Doch te gelijkertijd met do vreugdekreten, waarmede de tijding van de inneming van Taza dezer dagen toegejuicht werd, vernamen we ook de waarschuwende stemmen, er op wijzen de, dat wij zelf telkens de vernielers zijn van ons eigen werk. Frankrijk en do ko loniën, heiden hebben te lijden door don alcohol. i Dat Europa aan de veroverde koloniën godsdienst en beschaving brengt, is in het algemeen gesproken een leugen. Frankrijk althans geeft den inboorlingen geen godsdienst, geen beschaving. Het geeft, alcohol. De slechtste wijn kost in de kolonie 0.55 fr. per liter, sterke alcohol kan men er krijgen voor 0.40 francs per liter. Is dit niet een systematische ver giftiging? Frankrijk en de Koloniën gaan te niet door den alcohol. Iedereen 'weet het, ieder een zucht er over. Doc.h er wordt niets gedaan. Niets, dat. is niet geheel juist. Met evenveel récht zou ik kunnen zeggen, dat er te veel wordt gedaan. „Pour bien gouverner*), zegt Solon in de Dialogues des Morts van Fénélon, „il fauit peu de juges et peu de lois". Ér zijn betreffende het misbruik van al cohol' zooveel wétten, dat er niets meer van te begrijpen valt. Het eenige, wat me duidelijk is, is, dat ze nergens toe dienon. Nemen we bijvoorbeeld de bestraffing van dronkenschap. De omstandigheden, die dronkenschap tot overtreding maken en daarna de overtreding tot een herha ling zijn zóó ingewikkeld, dat de over treding 'zoo goed als nooit met zekerheid kan vastgesteld worden. De straffen zijn licht; ze worden strenger „après une deuxième recidive, commise dans les douzc mois, qui ont suivi la deuxième condamnation dans le ressort du même tri bunal de simple police, qui a condamné lors de la première recidive". Er is dus een heele combinatie van omstandigheden toe noodig, om een groote straf op te loopen. Om deze te vermij den, ontbreken de middelen niet. Sinds 1880 is liet aantal herbergen Piet 130.000 vermeerderd. In 1911 werden in Frankrijk niet minder dan 221.897 II.L. absinthe verbruikt. Van do veroordeelden waren er in' 1912 bijna 40 pCt. onder den invloed van alcohol, toen ze hun 'misdaad begingen. Van tuberculeusen zoo tal rijk in Frankrijk zijn er 90 pCt. zelf alcoholist of wel kinderen van aan alco hol verslaafde ouders. Hail IIenri du Rouze ons reeds enkele departementen aangeduid, waar men één herberg vindt op 45 inwoners, Pierre Bernard wijst ons plaatsen aan, wa-ar de verhouding nog erger is: één herberg op vijftien inwoners. liet ergste is, dat de dronkenschap reeds begint hij de kinderenEn bijna is het niet overdreven te zeggen; reeds hij dief zuigelingen. Sommige boerinnen geven aan de kleintjes in de wieg niet een flcsch melk, maar een fleschjc wijn, op dat deze het kind in een zekeren roes zou dompelen. Zoo gauw kan de dreumes niet. loopen, of de moeder houdt hein thuis, om sommige boodschappen té doen. Drank durft ze zelf niet goed gaan ha len en dus zendt zo het kind, dat ter belooning zijn deel krijgt. Ik Leb vele van die buitenkinderen ontmoet, die noch lezen nocli schrijven kunnen op negen jarigen leeftijd, maar precies weten, wat rhum, absinthe, wijn, cider enz. kosten por liter of jku- maatje. i Op do dagen, dat zé naar school gaan, men kan ze niet altijd thuis houden, brengen ze hun fleschjo wijn mee of zelfs een maatje absinthe. Des Maan dags verschijnen zé nooit. Vraagt men waarom niet, dan geeft het kind op1 den natuurlijksten toon ten antwoord, dat het moest uitslapen, omdat het 's Zondags met vader of met moeder zoo lekker dronken is geweest. Men kan hieruit genoeg' afleiden, hoe liet in die huishoudens moet toegaan. En 'dat niet alleen op het platteland, In Parijs is het dito. Heel veel arbeiders kunnen zich niet een feest indenken, w.aar- bij men niet dronken is. Een moedelq zal u heel eenvoudig zeggen; ge zult eens zien, hoe dronken mijn zoon mor gen wézën zalwe vieren namelijk zijfo verjaardag. Wijst men er de ouders op, dat alcohol slecht is voor de kinderen, dan zegt men u, op een toon van goed hartigheid „Maar u wilt toch niet, dat, als ï(k yat lekkers drink, ik liet, dien stumper weiger?" Alcohol is voor vele. arbeiders het eenige lekkere, dronken zijn het eenige feest. Ik ken menschen, hei- laas vele, die soms geen brood hebben, geen steenkool. Zeverdienen loeli? Vraagt men hun, hoe komt het, dat ze niet toekomen, dan geven ze u verslag' van hun budget, dat meestal aldus aanvangt: Acht soils absinthe per persoon. Pauselijke Allocutie. Wij verzuimden in ons vorig nummer onder de Pauselijke Allocutie de noot te plaatsen dat de tekst dier allocutie door ons was ontleend aan liet „Katholiek Sociaal Weekblad" van 6 Juni j.l. en herstellen bij deze dit verzuim. Red. De bisschoppen van Nederland kwamen Dinsdag j.l. in jaarlijksche con ferentie bijeen. Volgens geruchten wordt mgr. Flop mans, vicaris capitulaires van Breda ge noemd als opvolger van wijlen-Mgr. P. Leijten op den bisschoppelijken .zetel. Wij vermelden dit gerucht alleen „a titre dc curiosité". Door Mgr. Meeuwissen zijn Zaterdag j.l. ook nog de tonsuur en mindere orden toegediend aan de navolgende eerw. fra ters scholastieken der Sociëteit van Jezus A. Minderop, Fr. Schroder, G. Dopheide, II. Deledigue, H. Verhaest en Joh. Rietra. De Benedictijnen van Caldey. In het. moederhuis der Zusters van St. Charles, te Angers, leefde vóór eeni ge jaren Zuster Gertrude-Marie. Dernier, die door God op zichtbare wijze was uitverkoren als ©en voorwerp van Zijne genaden. Van den dag barer eerste H. Communie af werd zij overladen met goddelijke gunsten, en toen zij in 1.907 haar mystiek huwelijk sloot met haar goddelijken Bruidegom, werd haar veler lei geopenbaard. Op inwendig bevel be schreef zij haar eigen leven, later, ver schenen -onder den titel: „Une mystique de nos temps". In geur van heiligheid is zij gestorven den 24e>n Mei 1908. Haar overheid heeft thans aan Dom Bcda Camm, van de Paters Benedictijnen te Caldey (Engeland), 'wier bekeering zooveel opzien heeft gebaard, medegedeeld, dat deze Zuster reeds in 1907 do voorspel ling opschreef: „De duivel is vertoornd, nu een menigte zielen zich wondt tot God, Die groote dingen in hen zal vol trekken. De II. Drievuldigheid zal in zo- koren zin haar hemel op de aarde hebben. Sedert eenigen tijd zie ik oen klooster van in het wit gekleedc vrouwen; en ook een klein eiland, aan alle zijden door golven omspoeld. De, bodem is niet be bouwd, doch midden op het eiland zag ik een zeer mooie roos op een stengel zonder bladeren, Onze Heer zeide mij, dat die .onbebouwde grond beteekende, dat de godsdienst nog niet geheel bezit had genomen van die plaats, welke ech ter bestemd was om heiligen voort te brengen, die het Hart Gods zouden ver troosten. En tevens werd ik mij bewust, dat deze plaats niet lag in Frankrijk. Eenige dagen nadien, op 16 Januari 1907, zag 'de Zuster in haar geest een regen over dit eiland neerdalen en het werd haar geopenbaard, dat déze regen beteekende de genaden, welke anderen verwaarloosden of verachtten en die nu verspreid werden over dezen bevoor rechten grond. En zij zag, hoe door dezen regen de grond vochtig en malsch werd, hetgeen beteekende, dat de zielen, ontbonden uit hun staat van onwetend heid, weldra zouden uitbotten en vruch ten voortbrengen. Van deze merkwaardige voorspelling is, naar de „Revue de l'Archiconfrérie de N. D. de Campassion" meedeelt, bericht gezonden aan Dom Beda C'amni door een Engelsehe Zuster, die schreef, dat zij niet wist, of de Benedictinessen in het zwart, of wit zijn gekleed, noch of de feiten overeenkomen met wat Zuster Gertrude-Marie heeft geschreven. Dom Camm lieefL thans geantwoord, dat inder daad de feiten in harmonie zijn met de openbaringen. De eveneens bekeerde Bene dictinessen van St. Bride zijn, evenals de monniken van Caldey, gekleed in het wit, hoewel dit niet gebruikelijk is bij de katholieke Benedictijnen. Gelijk men weet, had de providentieele bekeering, reeds in 1907 geopenbaard, plaats in 1910. I De Hooge Raad heeft Maandag het cassatieberoep verworpen in de zaak te gen D. H., agent van .de Tijdgeest" te Ter Neuzen, door het gerechtshof te Amsterdam na tweede verwijzing dooi den Hoogen Raad veroordeeld tot fl boete of 1 dag hechtenis wegens over treding der loterijwet. Schore. Tot groot gerief der buiten de kom wonenden zal hier een tweede post bestelling worden ingevoerd tot de hof stede Westdorp en den Molen. De directeur-generaal der posterijen en telegraphic maakt bekend dat, met in gang van 21 dezer hot liulptel "graaf-en teleloonkantoor te Westkapelle op Zon en feestdagen zal zijn opengesteld van 8 tot 9 uur voormiddags. Vliegen. Olieslagers en Garros. De match tussclien Jan Olieslagers en Roland Garros, die Zondag door liet slech te weer niet kon doorgaan, is Maandag te Stockel bij Brussel onder enormebelang- stelling gehouden. Over het algemeen zijn de Belgische bladen van oordeel dat Garros als de overwinnaar van dezen wedstrijd in de lucht moet worden beschouwd, hoewel de prestaties van Olieslagers meer waardee ring verdienden door het beleid en de kalmte, waarmede ze verricht werden. De vluchten van Garros waren daarentegen roekeloos te noemen. („De Zoom"). De proeftuin te Vissingen. Door Paulus Koole te Oost- en West- Souburg en 16 andere groentenkweekers is het volgende adres aan den minister van landbouw, handel en nijverheid ge zonden Dat liij met de medeondergeteekenden, allen wonende in de omgeving van de gemeente Vlissingen, en allen belang hebbenden bij de groententeelt, zich ge drongen gevoelt uwe Excellentie het onderstaande mede te deelen Dat er zich te Vlissingen een proeftuin bevindt waaraan rijkssubsidie wordt ver leend. Dat naar het oordeel van ondergetee- kenden die proeftuin moest ten doel hebben, dat wij allen, die aan de groente en fruitteelt dóen, aldaar in de gelegen heid worden gesteld om de proeven in dien tuin genomen gade te kunnen slaan, teneinde van de aldaar verkregen uit komsten in het belang van die teelt te kunnen werkzaam zijn. Dat hun evenwel blijkt dat die proef tuin beslaat in het belang der leden van dien tuin, die bedoelden tuin zoodanig exploiteeren, dat dit tegen het belang van de groente- en fruitteelt-kweekers in den omtrek van Vlissingen is, daar bedoelde leden, zelfs tegen minderen prijs dan op de groente- en fruitveiling wordt bedongen, hun groenten en fruit uit dien tuin betrekken, zoodat telers en kooplieden beiden nadeel van dien proef tuin ondervinden, hetgeen volgens hunne meening nimmer in de bedoeling van de regeering kan gelegen hebben bij het toekennen van rijkssubsidie ten behoeve van meergenoemden tuin. Wordt een voorbeeld genomen aan Breda en Goes, alwaar eveneens een proeftuin met rijkssubsidie bestaat, zoo komt men tot de overtuiging dat in die ge meenten een dergelijke tuin werkt in het belang van de teelt, doch tevens in het belang van de kweekers en koop lieden die in de omgeving van beide ge noemde plaatsen woonachtig zijn. Het gaat zelfs zoover, dat aldaar getracht wordt in die richting te werken, dat rijkssubsidie overbodig zal worden, terwijl de proeftuin in Vlissingen een grooten aanleg heeft met de thans verleende subsidie nog niet eens toe toe te komen. Een en ander heeft ondergeteekenden dan ook aanleiding gegeven zich schrif telijk tot uwe Excellentie te vervoegen met beleefd verzoek, zoo dit mogelijk is, maatregelen te willen doen treffen, dat de bedoelde proeftuin, meer dan thans liet geval is, voldoet aan de eischen die men aan een dergelijke inrichting mag stellen en in elk geval zoodanig wordt geexploiteerd, dat nog de groenten- en fruittelers* noch de kooplieden van fruit en groenten in die omgeving daarvan financieele schade moeten ondervinden. (Vliss. Crt) Men meldt uit Zeeland aan de N. R. C. De eerste herdervisschers hebben het bedrijf voor dit seizoen ook weer opge vat, maar het koude, onstuimige weer is oorzaak, dat de resultaten der eerste week zeer slecht waren; slechts enkele exem plaren van dezen visch, die bijna uitslui tend in Frankrijk zijn afnemers vindt, kwamen in de nettende scholen, want evenals haringen leven de herders bijeen, blijven in diep water en daar de visscherij uitsluitend per roeiboot moet geschieden, influenceert het koude weer steeds erg op de vangsten. Uitgezonderd kleine partijtjes gaan de vangsten tegen vooraf bedongen prijs via een opkooper te Moerdijk naar Parijs. Middelburg. Heden wieiyl alhier aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur aan besteed bet uitvoeren van. keibestratingen op de dijken van het zijkanaal naar de Axelsche Sassing en van het zijkanaal naar Hulst, behoorend© 'tot de werken van liet Kanaal van Terneuzen. Raming f8000. Inschrijvers dhrn.: J. F. Adriaan- sens, Hontenisse f7449; R. Verschelling, Terneuzen f7335; W. Adriaansens, Honte nisse f7250; F. J. J. Kieboom, Sas van Gent f6820; G. J. Balkenstein Jr., Ter neuzen f6775; D. Tholens, Terneuzen f6722 en J. 'P. de Vos, Terneuzen f6650. GOES. Geboren: 8, Roelfke Maatje d.v. Johannes Remijn en Haïmanna Zieeff. Overleden: 9, Martinus 15 j. z,.v. Cor nells Jacobus Roose en Johanna Fraanje. Van 9 en 10 Juni. MIDDELBURG. GehuwdA. H. de Pries ter 23 j. jmi. en M. de Koning 26 j. jd. Bevallen: .1. P. Camper gieb. Brouwer z. (Icvenl.) Overleden: A. Oabnort wedr. v. P. Corró 61 j- VLISSSINGEN. Bevallen: J. Roelse geb. de Vries, z,J. E. Deuster geb. Dekker d.'; C. E. Sanderse, geb. Sanders©, zi.M. C. E. L. Yerstraete geb. Corneau d. Overleden: J. F. Schoolmeester man van I,. M. 'Vernieuw© 70 j.; W. Florusse, wedr. van N. Bosschaart 70 j.; A. de Carpentiër ongeh. d. 16 j. Tholen, 6 Juni 1914. Tarwe f9.75 a f 10.50, haver f8.a f8.50, wintergerst f0.a f 0.alles per 100 K.G., rogge f 6.a f 6.50, bruineboonen f 10.a f 13.50, witteboonen f 0.a f 0.kook- erwten f 0.— a f0.kroonerwten f9.75 a f 10.25, aardappelen f 0.a f 0.alles per H.L., uien f 0.a f 0.per 60 K.G., eieren f 3.50 a f 0.per 100 stuks, boter f 0.62s per '/a KR- (Zier. Nwsbode.) Hulst, 8 Juni 1914. Per 100 KG. Tarwe f 10.— a f 10.25, rogge f 7.a f 7.50, wintergerst f 9.— a f 0. zomergerst f0.a fO.-—liaverf8.50af0.— erwten f 11.— a f 0.paardenboonen f0. a f 0.—, duivenboonen f 0.a 1' 0. witteboonen f 0.— a f 0.bruineboonen f 0.a f 0.Ljjnzaad f 0.— a f 0.—, aardappels f 4.a f 5. Rundvee 14, verkocht 9. Varkens 38, ver kocht 24. Boter per kilo f 1.05 a f 0. Eieren per 26 stuks f 0.90. Op de veiling van de V. P. N. waren aan gevoerd ruim 10000 eieren. Prijs f 4.05 per 104 stuks. (Zei.) Goes, 9 Juni 1914. Geen noteering. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f3.50 a f4.—. Mid- denprjjs per 25 stuks f0.95. Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo f 1.0G a 11.20. Middenprijs per halve kilo f0.56. Aan particulieren ver kocht f0.—Afwijkende boter f 0.—per kilo. Aanvoer boter tamelijk. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappg. Boter fl.06 a fl.20. Rekenprfjs f 1.16. Aan particulieren verkocht f0.per K.G. Eieren f 3.50 a f 4.—. Rekenpr(js f 3.80. Aan particulieren verkocht f0.p. lOOstuks. Dierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 14870 Eieren. Prijs f4.per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 500 stuks. Veilingvereeniging „Zuid-Beveland." Goes, 9 Juni 1914. Groote veiling. Geveild werdén 22000 K.G. kruisbessen tegen f8.20 ii 18.40 per 100 K.G. Kleine veiling. Kersen, 17 ct. per K.G. Vlissingen, 9 Juni 1914. Boter per Kilo f0.62'/3 a f0.671/,. Eieren per Ï04 stuks f4.60 a f0.— Vlissingen, 9 Juni 1914. Bij dc Maandag gehouden groente- en fruitveiling werden de volgend© prijzen besteed: spinazie 31 a 40 ct., zuring 8 a 9 ct., beiden per mand, posteleijn 22 a 28 ct., kervel 14 a 15 ct.., beiden per vijfkopsgrietje, tuinboonen 30 a 38 ct, per platte mand, posteleijn 61/2 a 7 ct., aardbeien 11 a 28 ct. per klein rond mandje. Uien 3 a 31/2 ct., pieterselie 2 ai 4 let., sielderi© 5 a 61/2 ct., 'peen 7 a 12 ct., radijs U/a a 2 ct., ramenas I1/2 ct., rhabarber 41/2. a 7 ct., alles per bos.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3