J. BONNET, GOES, Ad vertenfiën. 5 pond Pruimen voor f 1,--, TANDARTS enfie. oterij. richten KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. finandeele' [Mededeelingen. Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. enz. SPORT. Marktberichten. e in de Benting liskebke. Uw om- lis'.ag inoet, hoe ens plaatsgebrek |t laatste oogen- ertentiën tot lu-den uitgesteld. (Trekking 25 Mei. 1)90 16178 17514 |G14 13045 18061 1427 1214 4816 9317 .099 17493 19169 1688 9330 10015 1487 S462 3169 3948 4709 9308 10001 1062 10138 20293 3508 13513 13517 gasfabriek alhier I vrije Zondag in- J»ns 7 uur tot des leen gas gemaakt, lr voldoende voor zal Zatcrdagna- haar Het Loo vcr- Nederl. officieren I gevangen genomen, lid. Hun arrestatie lad. morgen vertrok de |>en Haag met bet. naar Amsterdam. Bin aan hot. Centraal aan. Vandaar ging I voormaligen Entos |>aviljocn was her- de vcirscbillenrlo waarvan door do lelcl wérd genomen, lie koninklijke sleep I' te worden geroeid, pzicht kwam werden Iepen kononschoton li'ri veerde men aan pp door de muziek gespeeld, terwijl de |aste. Nadat het de- gebruikt, had het Irsitinnon omhelsden Istiaan deed H. M. en Prins Hendrik Koningin en Prins l m ktyart over twee ■tie. 4 Nederjandsche elden de Dconsche De Koning pn Ko la do commandobrug li Kanaaldijk staande (langs; het kanaal tot In do menschen op |len worden de vcr- ithousiastisch tcege- hver.l gekozen. (De Provinciale Sta- pord-Brabant hebben te sluiten van 5 de electriciteitsvoor- lnillioen gulden deel |or do Êlectriciteits- schrijven obligatie- l 1 .1. >cho pers blijft Hen als buitengewoon Volgons particuliere azzo zou vorst -Wil- apstandelingon geheel li zelfs het afstands- onderteekend. Wan- jen hun aanval tegen llen voortzetten, dan n zijne omgeving zich Italiaanschc kruiser geval niet meer naar cae.ren en zich naar i. aden bevestigen het iet verongelukken van 19 van Halifax; 25 erongelpkt; de lijken door liet slaan tegen >eld. s door de Vingtième over de verkiezingen toe een juist resul- Ons nieuwsbureau geen berichten. icha had hier een oil- minister Van buiten- heet dat zijn onschuld spoedig naar Albanië roepen. Daily Telegraph" ver- alls, dat alle hoop he iige hijlegging der ver- innten. Naar verluidt van Huerta geteld zijn. ïeeft het voornemen de llen te erkennen zoo- hunne handen bevindt, dan waarschijnlijk het sident Wilson volgen. Dat de Aartsbroederschap der H. Familie ook buiten de kerk haar zegenrijken invloed doet gelden, moge blijken uit het volgende bericht, ontleend aan „De Tijd". ROOSENDAAL, 22 Mei. De socialisten, wien het tot heden nog niet gelukken mocht, vasten voet te krijgen in onze gemeente, stellen alle pogingen in liet werk, om zich hier te nestelen. De brood wagen der coöperatieve bakkerij „Voor uit" van Breda tracht hier op alle mo gelijke wijzen klanten te wipnen en gisteren zou op een propaganda-verga dering van genooten liet geestelijk socia listisch brood gebroken worden. Deze bijeenkomst was echter zeer sleelit be zochtzoolang de H. Familie hier bij de 1000 leden telt, is Roosendaal nog niet rijp voor het roode huishouden z o n d e r G o d. (De spatieering is van ons. Red. N. Z. Crt.) A. J. M. van der Bom. t De WelEerwaarde lieer A. J. M. van der Bom, vroeger kapelaan te Eede (Z.-V1.) is te Groesbeek in het sanatorium Dek- kerswald godvruchtig in den Heer ont slapen. Zondag j.I. werd in alle kerken en kapellen van liet Bisdom Breda een schrijven voorgelezen van den Vicaris Capitularis en het Kappittel van de Kathe drale Kerk, waarin in eenvoudige, maar treffende woorden, het leven en het af sterven van Mgr. P. Leijten is beschreven. Tevens werd allen géloovigen verzocht dc H. Mis bij te wonen, die in elke parochie voor de zielerust van den Door- luchtigen overledene zal worden opge dragen. Goes. Benoemd tot tijdelijk ondenvijzoï aan de R.-K. parochiale school de heer Clement alhier, die onlangs slaagde voor tie acte L. O. Breskens. Zaterdag j.I. hield de Onder- wij lers-vereeniging in liet arrondissement Vlissingen hier eene Algemeene vergade ring. Dhr. P. Barentsen, oud-lioofd der School le Schoondijke en oud-directeur der R. N. L. te Üostburg hield eene lezing met het onderwerp „De Oude Tijd". De vegadering was druk bezocht. Hoofdplaat. Voor do betrekking van onderwijzer aan de O. L. School in de kom hebben zich vier sollicitanten aan gemeld. Oostburg. Dlir. P. Goud, vroeger leeraar aan de Ambachtsschool alhier, is benoemd in gelijke] betrekking te Leeuwarden. Zuidzande. Mej. A. Salome van alhier is benoemd tot onderwijzeres te Cortgene. Kruidingen. De heer R. Rijk alhier, die 15 Mei jl. te Breda de akte L. O. be haalde, is benoemd tot onderwijzer aan liet Instituut Si. Louis te Oudenbosch. gadel'ing van aandeelhouders der Stoom tram Walcheren, word het jaarverslag overgelegd, waaruit o.a. blijkt, dat het aandeelkapitaal onveranderd bleef. De bruto- ontvangsten der exploitatie hebben bedragen f62377.795 (v. j. f64332.01), waarvan aan personen vervoer, abonne menten en militairvervoer f 36199.125 (f38510.73 en aan goederen, postvervoer en buitengewone ontvangsten f24178.67 (f26021.28). De opbrengst per dagkilome ter bedroeg f6.276 (f6.45). Vervoerd wer den 172035 (173686) reizigers en 139 militairen (226), terwijl 189 abonnemen ten werden uitgegeven (164). De verhou ding van het aantal reizigers eerst© klas se tot dat der tweede klasse is ongeveer 16, de ontvangsten daarentegen 1—3.5. Per reiziger werd ontvangen f0.217. Ge middeld werden per dag vervoerd 471 reizigers met f 102.62 opbrengst. De druk ste dag, bracht op aan personen vervoer f563.976 met 2455 reizigers, de minste dag f29.825 met 165 reizigers. In het locaal verkeer te Vlissingen dat, in het eerste halfjaar nog steeds toenemend was, werd na de opening der stadslijn van de electrische tram, een achteruitgang be speurd. Het vervoer van suikerbieten ging, als gevolg van den minderen ver bouw en ook door geringere opbrengst dit ja,ar belangrijk achteruit, vervoerd werden 407 wagons met een totaal ge wicht van 3758359 K.G., tegen 717 wagons met 6353924 K.G. in 1912 en 555 wagons met 5057098 K.G. in 1911. Het vervoer van vlas- was eveneens minder, bet ver voer van tuinbouwproducten al hoewel eenigszins toenemend, was nog van wei nig beteekenis. Het vervoer van bouw materialen was vooral in de eerste helft van het jaar druk; het veevervoer nam eenigszins toe, terwijl het vervoer van melk in bussen eenigszins verminderde. De exploitatiekosten bedroegen f41643.21 (f 42062.765) of ongeveer G65 pCt. der ont vangsten. De winst uit dc exploitatie be droeg f 20734.585, de netto winst f 15638.54 (f 17351.93). De winst ad f16130.065, waaronder begrepen is het onverdeeld saldo 1912 ad f 491.525, wordt als volgt verdeeldVoor de vernieuwingsfondsen f 6208.44 voor weg en werken en f 2618.54 voor het rollend materieel, pensioenfonds f500, uit te keeren aan aandeelhouders 2i/2 pCt. of f6250, dividend belasting f 170.50 en over te brengen op nieuwe rekening f382.585. In de Vergadering van de stoomtram Walcheren waren 11 aandeelhouders, uit brengende 31 stemmen, aanwezig. Op Voorstel van Commissarissen werd het dividend (bepaald op D/r pet. D-e hear J. A. Sip te Middelburg werd als commis saris herkozen. (Zeeuw) N.B. De cijfers tusschen haakjes zijn die van do bedrijfsresultaten van hot vo rig jaar. de resultaten, door anderen verkregen goed kunnen zijn, is natuurlijk volstrekt niet uitgesloten, maar over deze mij onbekende resultaten kan ik geen oor deel uitspreken. Men waclite zich voor te groot enthou siasme bij het in den handel komen van een nieuw middel tegen den Amerikaan- schen Kruisbessenmeeldauw. Er zijn reeds verscheidene middelen als afdoend aanbevolen, maar ze zijn even snel ver dwenen als ze waren opgekomen. Dat een bespuitingsmiddel eenigszins werk zaam is tegen den zomervorm van de zwam, is volstrekt niets bijzonders. Ook met de tegen andere ziekten gebruike lijke middelen als Bordeaux'sche en Cali- fomische pap (voor zoover de struiken dit laatste middel zonder nadeel kunnen verdragen) kan men in den zomer de uitbreiding van de zwam vrij aardig te gengaan, als men maar een voldoend aantal malen spuit, d. w. z. eenmaal in de 10 of 14 dagen. Maar aan een af doend middel worden nog geheel andere eischen gesteld en zoolang een met zeker heid als afdoend bekend middel nog niet kan worden aangewezen is de toepas sing van al die bespuitingsmiddelen in zooverre minder gewensclit, als men dan allicht de winterbeliandeling (het in- snoeien en het omleggen van den grond) niet of minder nauwgezet gaat toepas sen, en dit kan voor den oogst zeer nadeelige gevolgen hebben. Niemand zal met meer' vreugde een af doend middel tegen den Amerikaanschen Kruisbessenmeeldauw begroeten dan ik dat doen zal. Gaarne zal ik dan ook de met „Nasfa" („Gravenzegen") verkregen resultaten in oogenscliouw nemen. Men verlrouwe er echter voorloopig niet te vast op en verzuime niet de andere be proefde bestrijdingswijze toe te passen Het hoofd van den Phytopathologischen Dienst Prof. Dr. J. RITZEMA BOS. („De Tuinbouw"). Zaterdag 23 Mei vergaderde de afdee- ling „Zeeland" van R K. Bijz. onderwij zers in het bisdom Haarlem in de zaal van het hotel „Zeeboulevard" te Vlissin gen. De opkomst was flink. Na opening met den Cliristelijken groet G. z. J. Chr., heette de voorzitter, de heer R. G. van Nieuwkuijk de aanwezigen hartelijk wel kom, met name de nieuwe leden, die voor het eerst ter vergadering aanwezig waren, de lieeren A. D. de Waal en A. L. Kerckhaert van Ovezande en den heer J. P. Janssen van Rilland. De belangrijke agenda voor de 21e Algemeene Vergade ring te Haarlem werd nader besproken. De bestaande plannen om te komen tot een „Onderlinge Interdiocesane Ziekteverzekering" vonden algemeene instemming. Na afloop der vergaderiug bracht hot gezelschap gezamenlijk een bezoek aan de bekende „Ruijterschool" in Vlissingen. De directeur dezer in korten tijd tot zoo lioogon bloei gekomen inrichting bad welwillend verlof tot dat kijkje verleend en was zoo vriendelijk, zelf de bezoekers rond te leiden en hun de Vele merk waardige en interessante hulpmiddelen en toestellen bij het onderwijs aan deze school onder duidelijke toelichting te laten zien. De voorzitter dankte bij het einde den directeur der Ruijterschool voor diens bereidwilligheid, voor zijn vele moeiten, om de vergadering een aangenamen en leerzamen middag te verschaffen. Hierna ging de vergadering uiteen, Voor de benoeming van een leeraar in de wis- en natuurkunde aan het gym nasium te Amsterdam wordt voorgedra gen de lieer dr. J. Wolff, leeraar aan de R. II. B. school te Middelburg, (M. Ct.) Benoemd tot leeraar in het handtee- kenen en schilderen aan de Ambachts school te Hoogeveen dh. J. Melse Jz van Goes. Goes. Do door de gemeente Ierseke aan gegane geldleening ad f30.000 is geplaatst hij do Kanter en Hordijks Bank, alhier. Stoomtram Walcheren. In de Dinsdag te Koudekerke gehouden ver- Amerkaansche Kruisbessenmeeldauw en „Gravenzegen". Naar aanleiding van een onder boven genoemden titel in „Floralia" opgenomen stukje zij liet mij vergund de volgende opmerkingen te maken. Het middel „Gravenzegen" wordt ge noemd het eenig afdoend middel tegen Amerikaanschen Kruisbessenmeeldauw" en ter staving van deze bewering wordt o.a. een zin aangehaald uit een schrijven door mij een paar jaar geleden aan den Heer Zegers gezonden. Ik wil hier echter uitdrukkelijk verklaren, dat het bewijs, dat „Gravenzegen" een afdoend middel is tegen den Amerikaanschen Kruisbes senmeeldauw,. voor mij nog absoluut niet geleverd is. In het najaar van 1912 heb ik e e n paar kruisbessenscheutjes, die volgens opgave van den HeerWeykman met het middel beliandeldjwaren, onder zocht en daarop geen spoor van meel dauw kunnen ontdekken. Ik zal mij er echter wel voor wachten naar aanleiding van dit onderzoek alleen een oordeel uit te spreken over de waarde van „Graven zegen" als bestrijdingsmiddel of als voor behoedmiddel tegen de gevreesde ziekte Om de bruikbaarheid van een middel te bewijzen zijn veel meer proefnemingen noodig en deze moeten dan ook op veel grooter schaal worden uitgevoerd. Na tuurlijk heb ik in mijn brief aan de Heeren Gebr. Zegers slechts mijne be vindingen omtrent de door hen'behan delde scheuten medegedeeld, maar deze mededeeling was natuurlijk niet voor publicatie bestemd en allerminst bedoeld om als reclamemiddel dienst te doen. Ik moet er ernstig protest tegen aanteeke nen, dat zulks nu geschiedt. Zooals gezegd heb ik slechts eenmaal enkele kruisbessenscheutjes onderzocht, die met „Gravenzegen" behandeld waren en deze hadden lo. niet het uiterlijk, dat zij voor de bespuiling ernstig waren aangtast ge weest, wat door den Heer Weykman later ook werd bevestigd; 2o, ligt de wijze, waarop de scheutjes behandeld (zijn, voor mij geheel in liet duister, daar deze nog in tegenwoordig heid van mij, noch in die van den ge noemden controleur Weykman heeft plaats gehad. Het staat dus voor mij nog niet vast, dat de behandeling ge schied is op een wijze, die ook in de practijk voor uitvoering vatbaar is. Vedere proefnemingen met „Graven zegen" zijn met mijne voorkennis en onder mijne controle niet ingesteld. Dat Van 23—25 Mei 1914. GOES. Huwel. alk.: 23, Petrus Judocus Boel, 28 j. jm. te Goes en Jacoba van de Kreeke, 18 j. jd. te Kloetinge, onlangs te Goes; Johannes Jakobus Nijsse, 25 j. jm. te Goes en Elisabeth Priester, 28 j. jd. te 'slleer Arendskerke; Adriaan Hendrik de Priester, 32 j. jm. te Gansho ren, onlangs te Middelburg en Maria de Koning, 26 j. jd. te Middelburg, onlangs te Goes. Geboren: 23, Margaretha Godefrida Ca- rolonia Maria, d. v. Augustinus Francis- cus de Paauw en Frederika Carolina Gel dof. Overleden: 22, Adriana van der Bliek, 67 j., wed. van Hendrik Kuzee; 23, Jo hannes Ilubertus, 15 d., z. v. Johannes Ilubertus Jacobs en Elizabeth Adriana de Smidt; 24, Johanna, 15 d., d. v. Gerrit Verhoeven en Maaike do Jong; 24, Jacoba Jannetje, 21 maanden, d. v. Johan Fre- derik Anspach en Jacomina Braam. MIDDELBURG. Bevallen: P. Buys, geb Alewijnse, d.; M. A. den Hollander, geb. van Moolenbrook, d.H. Moens, geb. de Blok, d.A. E. de Jonge, geb. Kerkhove, d Overleden: P. Smeerdijk, echtg. v. II. A. Oerlemans, 48 j.; J. C. R. de Graaf, echtg. v. C. v. Velsen, 27 j.; J. Bliek, jm. 7 j. Van 19 tot 23 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd:' A. van Krieken, jm. 25 j. en S. W. van Geldeir, jd. 22 j.; E. O. Kunz, jm. 28 j. en M. C. Kuypor, wed49 j.; H. C. Stefes, jm. 2G j. on B.. F. Beuns, jd. 24 j.; J. P. F. Geervliet, jm. 28 j. en M. J. Seijbol, jd. 27 j.; j. F. Proost, wedr. 54 j. on A. M. Abbo, jd. 53 J. C. va.n Veen, jm. 23 j. en A. P. de Bliec.k, jd. 23 j. GetrouwdA. de Pagter, jm. 27 j. en K. P. Bak, jd. 21 j.P. Holster, jm. 27 j. en A. A. Sterzenbach, jd. 23 j.; J. I). van Biemerr, jm. 22 j. en N. van Wijk, jd. 20 j. Bevallen: F. Monté, geb. Snikkers', d.; IV. Bos, geb. Soetemeijer, z.C. Good, geb. van der Schraage, d.; L. Pieterse, geb. van Huizen, z. O velleden: R. van de Ree, ongeil, z. 69 j.; II. Piora, man van A. Lareman, 69 j. KRABBENDIJKE. Gehuwd: Cornelis de Boe 26 j. en Maria Vergouwe 27 j. Geboren: 3, Maatje Jitske d.v. Willem Staal en Antje de Jong te Steenbergen. 5, Cornelis Dirk z.v. Cornelis Jacobus Krijger 011 Johanna Adriana Dek8, Hen drik Adriaan z.v. Adriaan Kok en Eliza beth Cornelia Leijs; 17, Hendrik Jerus z.v. Steven van Ilarn en Adriana Chris tina Lont; Abraham Martinus z.v. Abra ham van de Sandc en Francina Wilhel mina van Houte; 14, Maatje d.v. Maarten Meeuwsen en Wilhelmina Mulder. Overleden: 2, Elizabeth Johanna Smits, 74 jaar, wed. van Karei Dieleman; 11, Cornelia, 5 maanden, d. v. Hendrik Lobbe zoo en Leuntje Kloosterman; 13, Neeltje Maatje, 8 weken, d. v. Louw Dominicus en Francina Helena van den Berge. (Z.) WEMELDINGE. Gehuwd: Jacobus Wil lem Minnaar 24 j. jm. en Jacomina Do-ra Polderman 23 j. jd.Foort Hoogestegeï 24 j. jm. en Geertruida Brik, 22 j. jd, Geboren: Wilhelmina Johanna d.v. Mar tinus Jacob 'de Rijke en Jozina Bosse- laar. (Kr. Ct-X 'ZIERIKZEE. Gehuwd: 20, S. Saaman, 27 j. jm. en W. van den Hoek 31 j1. jd. Geboren: 15, een d.v. J. A. Quist en M. M- Kristeleijn. 18, een d.v. O. Jongmans en A. A. M. J. Paulussen. Levenloos .aangegeven16, een koon van J. J. H. v. d. Velde. Overleden: 18, Jan Versteeg 71 j. wedn. van M. de Graaf. (Z.) Kruiningen. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis en schuur met aansluitende werken in den Nieuwen- Kraajjertpolder, gemeente 's Ileerenhoek, voor rekening van den heer C. Boonman aldaar, werd ingeschreven als volgt: J. A. Beckers, Middelburg, voor f10800; B. J. Schijf, Middelburg, voor f10790; A. M. Ruijper, Ileinkenszand, voor f8690; M. Jansen, Nisse, voor f8650; J. de Mol, Ileinkenszand, voor f8635; P. .1. Brand, 'sHeerenhoek f8384; L. Peeters, Kwaden- damme, voor f8333. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Stavenisse. Het bestuur van hot water schap Stavenisse heeft Vrijdag aanbe steed het herstellen en de vernieuwing van de aarde-, kram- en steenglooiingwer- ken aan de WuterkoaRng van genoemd Waterschap. Inschrijvers waren: J. M. Dekker ftj Brouwershaven voor f6695, J. van Vos sen te St. Annaland voor f6500, iWl. L. Klos, Scherpenisse voor f 6450, L. van do Welde, Bruinisse voor f 6440, W. Hok ken, Sliedrecht voor f6350, P. Besuijén te Scharendijke voor f 6350L. Wesdorp Stavenisse voor f6345; J. Elenbaas, St. Annaland voor f6294; V. O. P. Bolier to Sclierpenisse voor 16287D. Van Po- pering to Sir Jansland voor f6224; O. L. van Dalen te Stavenisse voor f6160; C. den Bra.ber te Stavenisse voor f6150 en M. Jacobs te Goes voor f6000. De gunning is aangehouden. (Zeouwj Colijnspiaat. Aanbesteding vcor reke ning der gemeente Colijnspiaat, van het bouwen van een onderwijkerswoning aan den Molenweg, alhier. Inschrijvers de h.h. C. en L. II. Kie vit voor f4147; L. v. d. Moer f3935; J. M. Haringman voor f3900, allen te 'Co lijnspiaat, en P. de Regl lo Cortgene voor 13540. Gegund aan laatstgenoemde. 1 bil jet was van onwaarde. (Z.) Schoondijke. Notaris de Smidt verrkocht te Sasput een woonhuis van de Wed, van Opdorp. Kooper C. de Poorter voor f 295. Hoofdplaat. Notaris Zijlstra herveikle hier een herberg met winkel, bakkerij, pakhuis, enz. van dhr. F. F. Hamelijnck- Boone. Toegewezen aan dhr. Cam. Dioriks te Hoofdplaat voor f5000. Voetbal. „Zeeland Vooruit I",—„Die Valk IV 30 Zondagmiddag won „Zeeland Vooruit" dezen laatsten wedstrijd voor de pro- motie-degradatiecompelitte. Te 2 uur werd begonnen en won Z.-V. den opgooi. Zij kiest wind mee en speelt aanvankelijk met 10 man. Dadelijk na den aftrap door de geel-z'warefen worden deze teruggedrongen -en weten de vier voor spelers van Z.-V. door goéd samenspiel het den backs der tegenpartij erg lastig to maken. Die doorbraken van de Valk zijn evenwel ook gevaarlijk, doch de Irood- witfen zijn op dreef, zoodat ook de backs telkens ook de backs bet leer terug zienden. Als ongeveer 20 minuten gespeeld is, weet de mid-voor van Z.V. uit een alge- meenen aanval op het doel der geel zwarten bet eerst den bal in het net ta jagen 1—0. Over 't algemeen is Z.-V. in de meerderheid, hoewel or van insluiten der gasten geen sprake kan 'zijn] haar voorhoede werkt zich telkens los en dan gaat het op het vijandelijke doel aan, doch zonder succes. Voor rust verhoogt do mid- voor van Z.-V. den stand met een ver schot, dat niet go-ed gestopt, juist tus- schendoor de beanen van den keepe'r over do doellijn rolt 2—0. Na hervatting is er weinig kentering, zoodat Z.-V. de meer dere blijft, en dat na een half uur door den rechts-binnen in een doelpunt weet uit te drukken 3—0. De Valk z-et er alles op toch vooral een tegënpunt te maken. Midden-voor en rechts-back verwisselen van plaats, maar ook zonder het ge- Wenschte gevolg. Zonder verandering komt na een vlug ;spel van beide kanten heb einde. Bij de gasten blonken vooral luit de backs en midden-voor, bij Zeeland Vooruit de rechtervleugel en 'backs. De Middelburgsche voetballiefhebbers kunnen zich tegen den eersten Pinkster dag op iets bijzonders voorbereiden, dan zal namelijk op het Veld v'an M. V. V. O. eene belangrijke ontmoeting plaats hebben tusschen de Grimsby Rover F. C. en M. V. V. O. alhier, versterkt met de bekende gebroeders Horb'urger van V. O. C. uit Rotterdam en een paar spelers van Zelandia. Dien tweeden Pinksterdag spelen cla Enjelschen tjegen Willem II té Tilbur lizendijke. De voorz. van den Zecuwseh- Vlaamschen voetbalbond dhr. J. Hoegen te Sluis heeft als zoodanig bedankt. IJzendijke, 23 Mei 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet ruim. Het aangevoerde ging gemakkelijk van de hand, vooral tarwe Beide soorten gerst en erwten worden niet meer gepresenteerd. Men besteedde voor: Nieuwe Tarwe f 10.a f 11. Jarige Rogge 0.— a 0.— Nieuwe Rogge 6.50 a 7. Nieuwe Wintergerst 0.a 0. Nieuwe Zomergerst Haver Paardenboonen Groene Erwten Kroonerwten 0.— 7.50 a 7.75 8.50 a 8.75 0.— a 0.— 0.— a 0.— (M. Crt.) Tholen, 23 Mei 1914. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 10.a f 11.wintergerst f9.a f 10. zomergerst f 0.— a f 0.haver f 7. a f 8.karwei f 0.a f0.alles per 100 kilo. Voorts rogge f 5.a f 7.witteboonen f 14.a f 15.bruineboonen f 12.a f 14.kleine erwten f 9.a f 10. kroonerwten f 11.a f 12.—, aardappelen f2a f4.50, uien f 0.a f 0.alles per H.L. (M. Ct.) ROTTERDAM, 25 Mei 1914, Bimienlandscbe granen. Tarwe wederom tamelijk aanbod prijzen vast. Wilhelmina f 10.35 a f 10.65, overige soorten f9.25 a flO, bfuine boo- nen niet noemenswaard, Essex f 11.50 a f 12.75, erwten f9.50 it flO, karwei- zaad f 15.75 it f 16.25, lijnzaad f 12 a f 13.50. Buitenlandsche granen. Mais. Galfax loco f136, id. stoomend f 135, id. JuliOct. f 134, Grove Donau loco f 135, id. stoomend f 135, id. Juli— Oct. f 133, Amerik. mixed loco f 155, La Plata loco f 141, Juli 137, Aug.Oct. f132. Aardappelen. Zeeuwsche eigenhei mers f3.25 it f3.70; Zeeuwsche blauwe f 2.50 iv f 3.50Zeeuwsche bravo's f 4.30 it f5.Spuische eigenheimers f3.70 ii f4.Spuische bravo's f4.30 a f5. Geldersche bravo's f4.30 a fö.Duit- sche Roode f2.40 a f2.60; Magnum bo- num f2.80 it f2.90; Friesche eigenheimers f3.a f3.60; Maltha's 9 it 10 ct. per kilo. Tamelijk aanvoer, tamelijk vraag. Meel. In de afgeloopen week ging er niet veel 0111. De sterk heen en weer slingerende tarwenoteeringen droegen er niet toe bij, dat men meer vertrouwen in de markt kreeg. Prijzen inlandsch en buitenlandsch meel iets hooger. Rogge bloem zeer vast, doch weinig zaken. Ter beurze stil maar vast. Prima kwaliteit f 12.75 a f 13.le kwal. f 11.75 a f 12.pr. kwal. Patent f 13.25 a f 14. le kwal. Amerik. f 12.50 it f 13.2e kwal. f 11.25 a f 11.75; extra puike kwal. Ilongaarsch f24 a f25; Bel gisch f 12.75 a f 13. Varkens 22('o a 24i/L ets., lichte voor export 24 a 25 ets. Eieren. Zeeuwsche f3.70 h f3.90, Overmaasche f4 a f4.25 per 100 stuks. Geboren: MARGARETHA GODEFRIDA CAROLINA MARIA, dochter van AUG. F. DE PAAUW. F. C. DE PAAUW—Geldof. Goes, 23 Mei 1914. Heden werden we verblijd door de voorspoedige geboorte van een flinken zoon LAURENS. C. DUVEKOT. S. DUVEKOT—Spaeenberg. Goes, 22 Mei 1914. Die iets verschuldigd is aan-, te vorderen heeft van-, ook wegens borgtocht, of zaken onder zich heeft, behoorende tot de nalatenschap van ZeerEerwaarden Heer ANDREAS VAN RIJN, in leven pastoor en overleden te Kwadendamme, gemeente Hoedekenskerke, den 7 Mei 1914, wordt verzocht daarvan vóór 15 Juni 1914, betaling, opgave of afgifte te doen ten kantore van Notaris W. G. PAUWELS, Prinsegracht 35, te 's-Gravenhage. bij E. VERBEEM, GOES. is vanaf Woensdag 27 Mei tot en met Maandag 1 Juni NIET te Consulteeren.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3