1 posterijen en Telegrafie, KOLONIËN. Correspondentie. 405e Staatsloterij. Laatste Berichten ONDER Financieele [Me< «Sf ll liek in het openbaar maatschappelijk leven. In d© algem. vergadering zullen wor den behandeld het onderwerp„Het Roomsch-Katholiek Bijzonder Onderwijs", door den zeereervv. heer mr. dr. Ch. Raaymakers, en het onderwerp: „De ka tholiek van de daad", door den zeereenv. heer Pater Borromeus de Greeve. „Maasbode."; Katholiekendag in de Streek. Door de afdeelingen Hoorn, Blokker, Lutjebroek, Grootebroek en Bovenkar- karspel der Katholieke Sociale Actie is besloten een gewestelijken Katholiekendag te houden. Deze zal plaats hebben op Zondag 26 •Tuli te Lutjebroek, het middelpunt van de- streek. Aan Z.D.H. den Bisschop is verzocht de onderwerpen Ie willen opgeven, welke behandeld zullen worden. Een drietal sprekers zal worden aan gezocht. „Maasbode." Tweede Kamerverkiezing Katwijk. Da Minister van Binnenlandsche Za ken, overwegende, dat ten gevolge van het aannemen door den heer mr. O. 3. E. baron van Wassenaar van Catwijck van zijne benoeming tot lid van de Eer ste Kamer der gtaten-Generaal, in het kiesdistrict Katwijk eene verkiezing moet plaats hebben voor een lid van de Twee- do Kamer der Staten-Generaal, heeft goedgevonden te bepalen dat die verkie zing moet plaats hebben op Dinsdag 2 Juni e.k., de stemming, zoo noodig, op Vrijdag 12 Juni d.a.v., de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 23 Juni d.a.v. Oneerlijke concurrentie. Aan de Tweed© Kamer is door den voorzitter en waarnemend secretaris, ne- mens het Hoofdbestuur van de „Haar- lemsche Hanze", Bond van Roomsch-Ka. tholieke Vereenigingen voor den Handel- drijvenden en lndustricelcn Middenstand in het Bisdom Haarlem, tellende 40 af deelingen met 4700 leden een adres ge richt waarin zij verklaren, dat zijl met instemming hebben kennis genomen van liet wetsontwerp tot bestrijding der on eerlijke concurrentie, van Mr. Aalbeise, en den wensch uitdrukken, dat dit ont werp zoo spoedig mogelijk in behandeling kome en aangenomen worde. „Maasbode.", Goes. Donderdag a.s. vergadert de ge meenteraad Jn openbare zitting ter be handeling ter navolgende agenda. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering 1. Ingekomen stukken; 2. Aanvragen om afschrijving van belasting; 3. Contract met het Bestuur van den Wilhelmina- polder over gaslevering aan den Wilhel- minapolder; 4. Wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1913 en af- en overschrijving van posten op die li©gr°°ting. Naar men ons meldt, is onder de chauffeurs en verder personeel der firma Dominicus en Lindenbergh alhier heden morgen eene staking uitgebroken en wel omdat zij in het vervolg om 6 uur in plaats van 8 uur 's morgens aanwezig moeten zijn, zonder verhooging van trac- tement. Z.Exc. de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland mr. Dijckmeester bracht heden zijn officieel bezoek aan deze gemeente. Van het Raad huis en andere openbare gebouwen woei de driekleur, benevens van 'de Katholieke kerk en de R. K. bijzondere school aan do Vlasmarkt. Immers, laatstgenoemd ge- houw zou door Zijne Excellentie bezocht worden. Na afloop van de audiëntie ten raadhuize verscheen te 3 uur ongeveer de hooge bewindvoerder, vergezeld van den burgemeester en secretaris dezer ge meente en zijn eigen secretaris den heer Hartmann, een oud-Goosenaar. Het hooge gezelschap werd verwelkomd door het kerkbestuur, aan wiens hoofd de Hoog eerwaarde heer J. JVI- J. Raede, die een gepast woord van iwelkom sprak. Mede was ter ontvangst aanwezig de eerwaarde Mère Supérieure van het St. Jacobsge- sticht. In de breede gangen waren versie ringen aangebracht ten bewijze hoe men het bezoek op prijs stelde. Daarna werd door liet gezelschap een rondgang gel maakt door het imposante gebouw, waar bij alle klassen werden bezocht. In ieder© klas zongen de kinderen één of meer liederen, terwijl in de hoogste klasse een der leerlingen een aanspraak richtte tot het hoofd der provincie, den vertegen woordiger van H. M. de Koningin. Z.Excellentie was uiterst minzaam en gaf meermalen zijn hooge tevredenheid aan de inrichting der school te kennen, terwijl hij zicli ook erkentelijk betoort- do voor de aangebrachte versiering. Zeer tevreden over hetgeen hij had gezien en gehoord, verliet Zijne Excellentie bp get- lijko wijze uitgeleid als hij werd ontvan gen, het gebouw, na vriendelijk afscheid to hebben genomen Van den IIoogEerw. heer Deken, de Rerw. Zusters en het kerkbestuur. De Commissaris der Koningin bracht heden ook een bezoek aan de Ned. Herv. school in de .Nieuwstraat. Op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als gezworene van den Wilheltmina- polder (Z.-Beveland) aan P. K. van Daalen te Ginneken. De heer O. J. van Nieuwenliuijze alhier is niet ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot boekhouder aan liet Rijks landbouwproefstation alhier. Vele onzer abonnó's uit het Goesche land, die op ons administratiekantoor met den heer Nieuwenliuijze in aanraking kwamen zullen met leedwezen dit bericht vernemen. Humaan en vriendelijk in den omgang, van uitnemende plichtsbetrach ting en uiterst correct in het verzorgen der hem toevertrouwde belangen verliest de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" in hem een dier stille krachten, wier arbeid, naar mate die minder in het oog valt vaak des te vruchtbaarder en verdien stelijker is. De oprechte wensch dat het den heer Nieuwenliuijze in zijn nieuwen werkkring wel ga, is hier zeker op zijn plaats. In de Vrijdag alhier gehouden ver gadering van ingelanden van „De Breede Watering bewesten Ierseke'' werd uit voerig gediscussieerd over liet voorstel van liet bestuur om vanaf 1 Juni 1914 rekening-courant te openen met de hemen Fransen van de Putte Zoon te Goes. De voorzitter deelde mede, naar we aan het verslag in „De Zeeuw" ontleenen, dat van de Credietvereeniging en van de lieeren Fransen van de Putte offerten gevraagd zijn van de rente die zij bij opnemen en uitzetten berekenden en dat de firma Fransen van de Putte '/a pCt. beneden de Credietver. bleef, enkele maanden 14 pCt. Van verschillende zijde werd er be vreemding over uitgesproken, dat men nu plotseling de relatie met de Crediet vereeniging wil verbreken. Op voorstel van den heer Hollmann werd met 86 tegen 42 stemmen besloten de zaak uit te stellen om inmiddels andere offerten bij Goesche bankiers aan te vragen. Vervolgens werd behandeld de aan vrage van de N. V. Spoorweg-Maat schappij Zuid-Beveland, gevestigd te Utrecht, om een subsidie, zooals inder tijd is verleend aan den lieerE. Huighc- baert voor den aanleg van een spoor wegnet. In den Polder beslaat de aan te leggen lijn een 25 K.M. Het bestuur stelde voor een subsidie te geven gedurende 20 jaar van f 60 per K.M. tot een maxi mum van f 1500 per jaar. In beginsel verklaarde de vergadering zich er voor, dat subsidie verleend wordt. Na een bespreking van de belangen der ingelanden ten Oosten van het kanaal, werd het voorstel door het be stuur zoo gewijzigd, dat men nu f 1000 subsidie zal geven, en later wanneer de lijn WemeldingeKruiningen er is f 1500 Dit voorstel werd bij acclamatie aange nomen. Voor de voorziening in de vacatures van gezworenen, op 1 Aug. a.s. open vallend door de periodieke aftreding van de lieeren C. D. Vereeke, J. A. Nijssen, C. Glerum en J. van de Velde, werden aanbevelingen opgemaakt, waarop de aftredenden als no. 1 voorkwamen, en als 2e candidaten de heeren Jan Rottier, H. P. Ganseman, C. Stols, E. de Jonge, en als 3e candidaten de heeren A. v- d. Have, W. de Groeve, J. G. van Nieuwen liuijze en P. J. Poleij. (M. Ct.) Middelburg. Daar tie hoer A. C'. M. J. Thomassen die als no. 1 voorkwam op do aanbeveling voor secretaris van het Bur gerlijk Armbestuur, alsnog zijn sollicita tie heeft ingetrokken, is een nieuwe aan beveling opgemaakt, bestaande uit do liee ren C. de Jong'h, die op de eerste aan beveling als no. 2 voorkwam, en J. P. Pieterse. (Z.) In den nacht van Zaterdag op Zondag ontdekte een agent van politie een sterke brandlucht in de omtrek van de Korte Noordstraat, na eenig zoeken ontdekte hij dat de lucht uit de woning ,van den bakker de Wolf kwam, deze werd gewaarschuwd en bleek het dat een aantal takkenhosschen, die te drogen waren gelegd, vlam hadden gevat, een paar emmers water waren voldoende om den brand te blusschen. Zondagmiddag stapte een onbekend persoon ongevraagd den winkel op de Lange Burg van de firma P. binnen en werd daaruit door een agent verwijderd. Op de Markt bleek 'het een leurder zekere V. te zijn, die verlof had hier eenige dagen te venten, die vergunning werd di rect ingetrokken mede omdat de man zich erg brutaal aanstelde en ten eene mal© weigerde om te zeggen waarom hij in den winkel binnen ging. Een paar uur werd hem gelegenheid gegeven om daar over na te denken. Zaterdagnacht werd een onzer ge achte burgers wakker van een geluid als of er iemand over de schutting in den tuin kwam, de politie kwam er aan te pas en vond twee ongenoode gasten, die op haar komst direct er van door gingen. Twee groole ratten waren eens komen kijken of er ook wat te halen was en hadden daarbij te veel kabaal gemaakt. i B. en W. (stellen aan den gemeente raad voor om in huizen, waarvan da kadastrale huurwaarde de f350 niet tel boven gaat, installaties voor electriscli licht aan te loggen en aansluiting te ma- keil op het kabelnet, van gemeentewege en d© betrokkenen in de gelegenheid te stellen de kosten dan te verdoelen over meerdere jaren. Door B. en \V. ïs aan den raad voor gesteld enkele werken aan ,de gasfabriek te doen uitvoeren, waarvan de kosten geraamd worden op f 13450. De benoo- digde gelden zullen moeten gevonden worden uit eene leening, waaromtrent B. en W. nader een voorstel zullen doen. De electrische tram Middelburg Ylissingen vervoerde op Hemelvaartsdag 5757 personen. Gisteren heeft het arbeidersmuziek gezelschap „Excelsior" een muzikale wan deling door de stad gemaakt. Gisterenavond is teil nadeele van W. G. zelf een oude bekende der politie, een rijwiel ontvreemd, dat hij voor een café had gezet. Vlissingen. Het nieuwe gebouw voor de R K. Militairenvereeniging in de Hellebardierstraat alhier Wijkt voor liet beoogde doel bij uitstek geschikt. Binnentredende komt men aan de rechterzijde eerst in de conversatiezaal, een zaal van 50 M- oppervlakte waarin de bezoekers op rustige wijze van de daar aanwezige lectuur, als couranten, tijdschriften, illustraties enz. kunnen genieten. Grenzende aan deze zaal en daarvan afgescheiden door glazen schuifdeuren, komt men in de achterzaal welke 72 M2. groot is. In deze zaal staan 2 biljarts en hebben de bezoekers volop gelegenheid voor gepast amusement. De schuifdeuren welke de twee zalen scheiden kunnen desgewenscht worden weggenomen, zoodat men dan voor even- tueele uitvoeringen een zaal heeft van ongeveer 120 M2. oppervlakte. Achter deze zalen bevindt zich de tuin. Bij de inrichting van dit nieuwe ge bouw bleef aan de linkerzijde nog een zaal ter beschikking welke is bestemd voor Patronaatsgebouw van de jonge- lings-vereeniging „St. Aloysius", voorzit ter de WelEerw. heer H. van Kan. Het geheele gebouw is eenvoudig, doch netjes geschilderd, waarvoor de lieer A. C. Beniest zorg droeg. Wij mogen niet verzuimen te vennel- den, dat tot inwonend concierge is be noemd de lieer A. Belfroisl. Nog meldt men aan de Vliss. Crt. Bij de officieelo opening op Woensdag а.sdes avonds 8 uur, zullen behalve de directeur ook tegenwoordig zijn de voorzitter, de Zeer Eerw. heer pastoor P. van der Aa, de voorziter van hot Patronaatsgebouw, de Vincentius-ver- eeniging, het R. Kath. kerkbestuur en het bestuur van den R, Kath. Volksbond, terwijl de harmonie „St. Caecillia" de plechtigheid zal opluisteren. De zaal zal voor deze gelegenheid door tussclienkomst van de firma wed. A. J. Witte Zonen met planton en bloemen worden versierd. Wij vernemen dat ook de garnizoens commandant, de luitenant-kolonel van Alphen de Veer, de uitnoodiging tot bijwoning van deze opening heeft aan genomen, terwijl behalve de garnizoens commandant ook nog verschillende andere militaire autoriteiten zijn uitgenoodigd. Zaterdag werd een man gear resteerd die ©en partij lood ontvreemd had van het nieuwe kantoor der „Schelde". „M. Ct." -J. L. Rouff, machinist der S.S. is bevorderd lot de eerste klasse. Hot. 3de hat. van hot 14e regiment alhier zal op 3 Juni per extra-trein van б.10 uur y.m. vertrekken, om deel tol nemen aan de oefeningen der October- bataljons in de Legerplaats hij Rijen. De heer G. H. Minderhout, klerk- telegrafist hij do Staatsspoor te Sittard- wordt met ingang van 1 Juni a.s. over geplaatst naar hier. Kapelle. Uitgelokt door zeer mooi weer gaf de fanfare „Ons Genoegen" Vrijdag avond, een goed geslaagde uitvoering op het Kerkplein. Onder de leiding van den zeer bekwa men en ijverigen directeur den heer A. van Dijke, van Jerseke en op de tusschen repetitie's onder leiding van den heer P. Vergouwe, is het te constateeren dat de fanfare goede vorderingen maakt. Heinkenszand, Zondag j.l. hield de handboogschulterij „Soranus" alhier een buurtschieting, waaraan slechts door 25 schutters werd deelgenomen. 1-e prijs word behaald door P. van 't Westeinde van „Diana" van 'sHeeren- hoek op de eerste klep; 2e pr. tweede klep door J. Rijk van „Willem Tell II" van Ovezand; 3e pr. darde kl©p( door J. van Eijkeren van „Eensgezindheid" van 's HoerenhoekIe pr. Ie zijvogel Jan Raas van „Soranus" alhier 2e pr. tweede zij- vogei A. Westveor van „Ons Genoegen" van Oudelande. De prijzen op de eerste en tweede kal werden behaald door A. v. d. Bliek van „Zorgvliet" te Ellewouts- dijk en J. Rcmijnse van „Ons Genoegen" van Oudelande. Kloetinge.' De uitslag van- den alhier gehouden schietwedstrijd is als- volgt: Korps ba a n, snelvuur: le prijs zil veren medaille, geschonken door den WelEd. heer A. M. Pieman-Kakeheeke, „Pro -Patria" te Nisse met 1178 punten; 2e pr. zilveren medaille van het Hoofd bestuur van Volksweerbaarheid „Voor Nederland en Oranje" te Nieuwdorp met 1180 p.; 3e pr. groole bronzen medaille van de wedstrijdgev'ende vcreeniging „Elk naar zijn krachten" te Hoedekens'keike met 1387 p.; 4e pr. bronzen medaille van dezelfde „Pro Patria" te 's Heer Arendskerke met 1403 p. Per so nee le baan, maximum 120 punten: le pr. I'. Geense, Hoedokenskerke, 114 p.; 2e pr. C. J. van Overbeeke, 'sGra venpolder, 113 p.; ,3e pr. P. C. Drijgers, 'sHeer Abtskerke, 113 p.; 4e pr. M. Janse, Nisse, 113 p.; 5e pr. L. K. Kramer, Ierseke, 112 p.; 6e pr. J. le Grand, lloe- dekenskerfce, 112 p.; 7e pr. W. Modder- kreeke, Nieuwdorp, 111 p.; 8e pr. H. Steenblok, Nieuwdorp, 111 p.; 9e pr. P. Polderman Jr., Kloetinge, 111 p.; 10 pr. L. J. Dekker, Kloetinge, 110 p.; lie pr. W. Minnaard, 'sHeer Abtskerke, 109 p.; 12e pr. G. Lokerse, 's Gravenpolder, 109 p.; 13e pr. P. de Kraker, 's Gravenpolder, 109 p.; 14e pr. L. Nieuwenhuijze, Bor- sele, 109 p.; 15e pr. J. Sfcrvogel, Kloe tinge, 109 p. V r ij e haan, maximum 120 punten le pr. J. M. Weststrate, 'slieer Arends kerke, 120 p.; 2e pi'. A. J. Bruggeman, Baarland, 119 p.; 3e pr. K. Janse, 'sHeer Arendskerke, 118 p. -J-. 2 X 59 p.4e pr. J. Kloosterman, Nisse, 118 p. -|- 2 X 58 p.; 5e pr. J. J. Hoogvliet, Baarland, 118 p. -j- 1 X 58 pi.6c pr. W. Foley, Ierseke, 117 p. -\- 2 X 58 pi; 7e pr. L. K. Kramer, Ierseke, 117 p. -f- 1 X 57 p.; 8a pr. J. Janse, 'slieer Arends kerke, 116 p. -j- 1 X 57 p.; 9e pr. F'. J. v. d. Dries, Heinkenszand, 116 p. -j 1 N 56 p.; 10e pr. F'. Kievit, Wemel dinge, 116 p. -j- 1 X 56 pi. E ere ba an, maximum 60 punten: le pr. A. .1, Bruggeman, Baarland, 59 p.; 2e pr. K. Janse, 'slieer Arendskerke, 59 p. Ovezand. Zaterdagavond hield de ver- ecniging „Het Groene Kruis" voor Ove zand, Driewegen en omgeving haar jaarlijksehe algemeene vergadering in het gemeentehuis te Driewegen. Van de 200 leden waren maar weinigen opgekomen, misschien ook wegens liet dreigend onweer. Na de gewone huishoudelijke zaken had een verkiezing plaats van twee periodiek aftredende bestuursleden. Her kozen werd burgemeester D. Mulder, gekozen het hoofd der Kath. School te Ovezand, dhr. A. II. de Waal, wien hiervan kennis zal worden gegeven. Uitvoerige mededeelingen gaf de voorzitter, dr. Folmer, over do op te richten prov. Groene Kruisver. en de daarvoor ontwor pen statuten, alsmede over hot aanstellen van een verpleegster, in verbinding met Oudelande en Ellewoutsdijk. Een en ander gaf tot veel gedach'tenwisseling aanleiding. Dhr. C. de Jager van Drie wegen zal onze afdeeling vertegenwoor digen op de a.s. algemeene verg. der Ver. Zuid-Bevel." „Het Groene Kruis", onze voorzitter, zoo noodig, als diens plaatsvervanger. Krabbendijke. De werkzaamheden aan het versterken van den Stroodorpepol- der alhier, zullen heden Maandag onder leiding van dhr. Nieuwdorp als uitvoer der en dhr. Kalle als opzichter een aan vang nemen. Deze dijk wordt niet met beton doch met een steenglooiing versterkt. Rilland. Aan den milicien L. Moelker alhier, welke op 4 September e. k. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moest komen is op zijn verzoek uitstel verleend tot 29 Januari 1915. Als garni zoenplaats is hem Breda aangewezen. Terneuzen. Naar ,.Do Belastingambte naar" meldt, wordt met ingang van 1 Juli e.k de kommies 2e kl. C. W. Schuit over- geplaats naar Amsterdam. Schoondijke. Jn do vacature Leenhouts voor lid van dep Raad zijn candidaat gesteld: dhrn. P. Contant (anti-rev.J, J. Cransberg (lib.), J. van Lare (lib.) en J. Risseeuw (lib.). Stemming op 20 Mei a.s. Breskens. Hemelvaartsdag werd hier een provinciale schietwedstrijd gehouden' die druk werd bezocht. Van de korpsen slaat Groede bovenaan met 383 punten op 150 M en 433 punten op 20 M. Oostburg. Erkend en toegelaten is de heer A. Mijns als vice-consul van België voor het kanton Oostburg. Verplaatst met ingang van 1 Juni a.s. de klerk der posterijen en telegrafie le klasse J. L. F. Sieburgh van Ierseke naar Rotterdam en L. van Gelder van Rotterdam naar Ierseke. (M. C.) Ned. Oost Indië. De corresponpent te Batavia van „de Tel." meldt: Het „Nieuwsblad voor het Gouverne ment Atjeh" meldt, dat de le luitenant der infanterie W. van Kregten, belast met het civiel bestuur van Tjalang, een korporaal en een mindere in de Benting Lam Nego zijn vermoord. Correspondent Hoedokenskerke. Uw om vangrijk gemeenteraadsverslag moet, hoe zeer tot onzen spijt, wegens plaatsgebrek ontstaan -door op het laatste oogen- blik binnengekomen advertenüün tot een volgend nummer worden uitgesteld. 5e klasse, 5e lijst. Trekking 25 Mei. 1 1000: 4021 11210 12090 16178 17514 18365 f 400639 3231 6614 13045 18061 20251 f £00: 5160 9847 17427 f 100: 935 3523 4214 4816 9317 12136 13901 15699 17493 19169 20763 f 708608 8627 8688 9330 10015 '10041 10107 11487 Nieten1048 3411 3462 3169 3948 8626 8673 8709 9308 10001 10018 10044 10062 10138 20293 11462 13501 13503 13513 13517 14204 Middelburg. Op de gasfabriek alhier is voor do stokers de vrije Zondag in gevoerd, van des morgens 7 uur tot des avonds 7 uur wordt geen gas gemaakt, er is dan natuurlijk voor voldoende voor raad gezorgd. 1 Den Haag- Het Hof zal Zaterdagna middag per exlratrein naar Hei Loo ver trekken. Den Haag. De twee Neder], officieren die in Albanië waren gevangen genomen, zijn in vrijheid gesteld. Hun arrestatie berustte op misverstand. Den Haag. Hedenmorgen vertrok de koninklijke trein nil. Den Haag met het Dcensche Koningspaar naar Amsterdam. Om 10.56 kwam de trein aan het Centraal station le Amsterdam aan. Vandaar ging het te voet naar den voormaligen Entos steiger, die in een pari Ij oen was her schapen, waarin zich do versclnllendo autoriteiten bevonden, waarvan door de vreemde Vorst >n ai.n-i.eid werd genomen. Men stapte daarna in de koninklijke sleep om naar de „Danebcog" te worden geroeid. Toen do sleep in het gezicht Iava,m werden van IJ. M.'s oorlogsschepen kononschoten gelost. Om 'half 12 arriveerde men aan de „Danebrog", waarop door de muziek het Wilhelmus werd gespeeld, terwijl do ..Ileimdalil" schoten roste. Nadat het de jeuner aan boord was gebruikt, had het afscheid plaats. De Vorstinnen omhelsden elkaar. Koning Christiana deed H. M. Koningin Wilhelmjna en Prins Hendrik uitgeleide. 11. .M. de Koningin en Prins Hendrjk vertrokken om kwart over twee weer naar de residentie. 4 Noderlandsc.he to-rpedobooten vergezelden de Dteensche schepen tot IJmujden. De Koning en Ko ningin verschenen op de commandobrug en wuifden de op den Kanaaldijk staande menigte toe. Overal langs het kanaal tot IJmujden toe stopden de ïn-enschen op den Dijk. Te IJmuiden werden de ver trekkende Vorsten enthousiastiseh toege juicht, waarna zoo werd gekozen. 's Hertojenbosch. Dc Provinciale Sla ton der provincie Noord-Brabant hebben besloten een leening te sluiten van 5 millioen gulden voor de electriciteitsvoor- ziening en voor 4 millioen gulden dee! te nemen in jde door de Êlectrieiteits- maatschappij uit te schrijven obligatic- leening. Parijs. De Parijschc pers blijft idea toestand tin Albanië als buitengewoon ernslig beschouwen. Volgens particuliere telegrammen uit Durazzo zou vorst 'Wil helm de eischen der opstandelingen geheel hebben Ingewilligd en zelfs het. afstands verdrag reeds hebben onderteek-end. Wan neer de opstandelingen hun aanval tegen Durazzo vorder willen voortzetten, dan zal vorst Wilhelm en zijne omgeving zich aan boord van oen Italiaansrho kruiser begeven om in dit geval niet moer naar Albanië terug te koeren en zich naar Italië in te schepen. Londen. De bladen bevestigen het Reuterbericht over het verongelukken van het lichtschip no. 19 van Halifax; 25 man zijn er bij verongelukt; do lijken zijn deerlijk gewond dopr liet slaan tegen de rotsen, aangespoeld. Brussel. De cijfers door de Vingtième Siècle hedenochtend over do verkiezingen gegeven lieten (niet toe een juist resul taat vast t© stellen. Ons nieuwsbureau had hedennamiddag geen berichten. Rome. Essad Pacha had hier een on derhoud met den -minister van buiton- 1 andsclip zaken. Het heet dat zijn onschuld is gebleken en hij spoedig naar Albanië zal worden teruggeroepen. Londen. De „Daily Telegraph'" ver neemt uit Niagarafalls, dat alle hoop be staat op oen spoedige bijlegging der ver schillende geschilpunten. Naar verluidt zouden do dagen van IJuerta geteld zijn. President Wilson heeft het voornemen de regeering der rebellen te erkennen zoo- dra zich Mexico in hunne handen bevindt. Ook Engeland zal dan waarschijnlijk het voorbeeld van president Wilson volgen. Dat de Aartsbroede H. Familie ook buiten zegenrijken invloed doet blijken uit het volgende bq aan „De Tijd". ROOSENDAAL, 22Mei. wien het tot heden nog mocht, vasten voet te 1 gemeente, stellen alle p werk, om zich hier te nesti wagen der coöperatieve 1 uit" van Breda tracht h gelijke wijzen klanten gisteren zou op een pro dering van genooten het listisch brood gebroken bijeenkomst was echter zochtzoolang de hier bi) de 1000 1 is Roosendaal no voor het roode h zonder God. (De spa ons. Red. N. Z. Crt.) A. J. M. van der De WelEerwaarde hoc der Bom, vroeger kapelaai^ is te Groesbeek in het si kerswald godvruchtig in slapen. Zondag j.l. werd in kapellen van liet Bisdl schrijven voorgelezen val Capitularis en het KappitU drale Kerk, waarin in eei treffende woorden, het L sterven van Mgr. P. Leijte Tevens werd allen geloc dc II. Mis bij te wonei parochie voor do zielerusl tuchtigen overledene zal dragen. Goes. Benoemd tot lijd aan de il.-K. parochiale Clement alhier, die onlar 'de acte L. O. Breskens. Zaterdag j.l. wijjers-vereeniging in hel Vlissingen hier eene Alg< ring. Dhr. P. Barentsen School te Schoondijke der R. N. Ij. te Óostb lezing met het onderv Tijd". De vegadering w: Hoofdplaat. Voor do onderwijzer aan dc O. kom hebben zich vier s- gemeld. Oostburg. Dhr. P. Gouc aan de Ambachtsschool al in gelijke' betrekking te Zuidzande Mej. A. Sa is benoemd tot onderwijz( Kruiningen. De heer R. 15 Mei jl. te Breda (le haalde, is benoemd tot i het Instituut Si. Louis f Zaterdag 23 Mei verg: ling „Zeeland" van R K zers in het bisdom Hat van het hotel „Zeeboul gen. De opkomst was fl| met den Christolijken g: heette de voorzitter, del Nieuwkuijk de aanwezig] kom, met name de n voor het eerst ter verg: waren, de heeren A. D L. Kerckhaert van OvezEi J. P. Janssen van Rillan agenda voor de 21e Algi ring te Haarlem werd n De bestaande plannen tot een „Onderlinge I Ziekteverzekering" voj instemming. Na afioop bracht liet gezelschap bezoek aan de bekende in Vlissingen. De directeur dezer i zoo lioogen bloei gekon; welwillend verlof tot d en was zoo vriendelijk rond te leiden en hu| waardige en interessai; en toestellen bij het or school onder duidelijkl laten zien. De voorzitter dankte directeur der Ruijtersc bereidwilligheid, voor z om de vergadering een leerzamen middag te v( Hierna ging de verga Voor de benoeming in de wis- en natuurkid nasium te Amsterdam 1 gen de heer dr. J. Woll R. II. B. school te Middl Benoemd tot leeraar kenen en schilderen aa, school te Hoogeveen van Goes. Goes. De door de gem- gegane geldleening ad f bij do Kantel' en Hordij! Stoomtram V1 de Dinsdag te Koudekei

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2