finandeele Mededeellngen. en tijdschriften te zwijgen een zekere leiding noodig zijn of althans de kennis van hetgeen goed of schadelijk is, tenzij men het pad geheel bijster worde. Im mers, lectuur die uit zichzelf vrijwel in different is, kan op sommige tempera menten en karakters verkeerd werken, waar zij bij anderen geen nadeel berok kend. Een onontwikkelde plaatsen te mid den van allerlei lectuur, rijp en groen, grof en fijn, is hetzelfde als een met de artsenijkunde onbekende te zetten in een apotheek ter bereiding van een genees middel. De kans is dan niet gering, dat zijn onervaren hand naar gifstoffen in stede van naar de heilaanbrengende me dicijn grijpt, of waar die gifstoffen bij oordeelkundige menging anders heilzaam zouden werken, thans door zijn gebrek aan de noodige kennis en ervaring' hem (en veiderve worden. Wat zal b.v. een nicl-katholick bezoe ker van een openbare leeszaal, die niets of weinig van den Katholieken godsdienst weet, van dien godsdienst te weten ko men als bij b.v. in de AVereldkro- n i e k leest, dat „bet gewijde brood al leen Zondags onder de Hoogmis wordt gegeven en na de wijding in manden wordt rondgedragen, waarna het door sommi gen direct wordt gegeten en door anderen in papier mede naar liuis wordt geno men. (Deze onzin slond onlangs in dat geïllustreerde tijdschrift). En wat voor nut heeft de Katholiek aan bet bezoek van een openbare leeszaal als bij in bet Paaschnummer van „Het Leven" een plaat ziet, gewijd aan „den raad van elf", een soort van smulcollege, dat bet liefst den Hoeden Vrijdag voor zijn feestelijke eetpartijen uitkiest. Ontwikkeling is bet tooverwoord, waar mede de openbare leeszaal haar bestaans recht wordt aangepraat. Maar de gewone vrucht van dat instituut is verwarring. Verwarring in het verstand door een op- eenbooping van allerlei lectuurindrukken, die liet evenals een overladen maag de spijzen - niet verwerken kan. Verwar ring van den geest, die geschokt en ont steld door betgeen bij uit boeken en ge schriften van allerlei aard opnam, het. juiste besef verliest van wat geoorloofd of ongeoorloofd is. En dan spreken wij maar liefst niet over het allerergste wat de openbare leeszaal kan kweeken: bederf van het gemoed, veroorzaakt door de gif plant van het slechte boek, dat geloof en onschuld vermoordt. Wij veronderstellen de Goesche open bare leeszaal zoo goed mogelijk 111 baar, soort. Op zijn mooist geeft de openbare lees zaal wat hersenvulsel, waardoor wij men- schen krijgen op wie de oude klassieke spreuk van toepassing is: „de omnibus aliquid, de toto nihil", zij weten van alles wat, maar van bet geheel niets. Circus A 11 h 0 f f. De „Zutfensehe Courant" schrijft over dit circus: „'Het i,s een eerste rangs-circus. jHe(, heeft daarbij de groote deugd, niet te ver vallen in de fout welke in zoo'n inrich ting zoo vaak wordt begaan n.l. van te veel te offeren aan de voorliefde van velen voor hel variété-genre. Want pair- dendressuur blijft, bier hoofdzaak. En wat we .op dat gebied hier zagen doet in geenen deele onder voor wat we we Vaak io groole 'steden zelfs in vaste circussen te aanschouwen kregen. Daarbij wordt voor een prettige afwisseling' gezbngd, er zijn grappige clowns en een komiseha August de Domme, die vooral de .jeugd zoo prettig kunnen amuseeren. Er was va,n alles te zien en te be wonderen. Een 'vaardige school rijd eras, die baar paard laat walsen en op' de maat der muziek elegante passan laat maken, cow-boys die een buitengewone handig heid in het werpen met da lasso ve.r- toonen, wilde paardrijderessen en dito rijders, die met. hun vieren één paard in vliegende vaart bespringen, en vooral verdient alle lof na kranig'e manier waar op de directeur zijn vrijheidsdressuur v>er- toont. Het, is altijd een prachtig schouw spel, zoo'n arena vol paarden die op een woord, een wenk of een zweepslag van een menscli allerlei behendige evo luties verrichten, keerenspringen, zich voegen bij den voorman, of opmarchesren in rijen 'van vier of acht. En t.ot slot dat keurige Irechlop loopen, met de voor- beenen graaiend i,n de lucht, dat altijd meer de menschen boeit. Daarnaast werd prachtige dressuur van andere dieren vertoond. Het mooist was wel wat op dit gebied de twee olifan ten 'met de vier kameelen vertoonen Leeken staan er gewoon paf vanhoe ke ren ze dat die schijnbaar onnoozele en .onhandelbare dieren toch, vraagt men zich af', op om commando te marcheeren, te keeren, te walsen op olifantenmanielr, steeds (gehoorzamend aan den leider? Trouwens ook 'beren kunnen 'top dit ge bied ver brengen: die fietsen zelfs en rijden op rolschaatsen, waarbij, hun hree de voetzolen hen uitnemend van pas ko men. En wie gisteravond de voorstelling bijwoonde, mag nooit meer spreken van een domme ezel, want deze liet geen onbevoegde uit 't publiek op zijn rug rij den nog minder van een dom varken, want ook die kan men leeren een wagen tje le trekken, en evenmin van domme gan zen, want die marcheerden alweer zoo gehoorzaam en een toonde zelfs zoo'n groote zelfverloochening, dat, bij een aan geboden lekkernij weigerde, omdat 'them 1111 eenmaal geleerd was. Vele menscben zijn moeilijker 'te drasseeren dan deze als dom uitgekreten dieren. 1 Vermakelijk was ook de mijnheer die ettelijke glazen water leeg'- dronk, wedk water bij na verloop van tijd weer eerlijk teruggaf, bij kleine en groote porties, ter wijl hij onderdehand nog e,enige levende goudvigschen en kikkers slikte die bij eveneens weer gezond en wel pit den mond te Voorschijn haalde. Of bij, ze wer kelijk in de maag heeft gehad, was niet na te gaan, maar het is onmogelijk, dat da man al dat water in den mond had ge houden hij praatte en rookte er bij. Merkwaardig was ook het ïietsrijdan, van de Salvano's, en angstwekkend de doodensprongiedere keer moet die mr. Gadbin toch wel vreezen dat 't. voor de laatste maal is wanneer bij van 15 M. boogie zich 'naar beneden laat vallen 0111 langs een sterk hellend gebogen vlak nau* 'I, aardrijk ie 'glijden. Het was, blies bijeengenomen, een keu rige vertooning. En het publiek dat at dadelijk alle rangen stampvol bad bezet, liet niet. na door daverend applaus y'an zijn ingenomenheid blijk te geven. Het circus Althoff komt binnenkort bier. Men zie de advertentie in dit nummer. De Roomsch-Katholi-eke Centrale Kiesvereeniging in het district Goes hield Dinsdag baai- jaarvergadering in liet „Slot Oostende", die door zoo goed als alle afgevaardig den werd bijgewoond en gepresideerd door den lieer B. G. Lumbers, te Ovezand. Notulen werden goedgekeurd en het jaarverslag van den secretaris werd met instemming ontvangen. Aan de actieve houding van de afdeeling Hansweerd, ook in tijden van rust, werd in dat ver, slag hulde gebracht, welke hulde de voorzitter nog eens herhaalde. De jaar rekening, sluitende met een batig saldo ad f 29.69 werd na geverifieerd te zijn goedgekeurd. De heer Lambers had te kennen ge geven zijn voorzitterschap te willen neer leggen wijl hij zich daarvoor verder on geschikt achtte. De vergadering was ech ter van meening zijn sympathieken voor zitter niet te kunnen missen en nood zaakte hem hij acclamatie en onder applaus van zijn voornemen af te zien. Besloten werd 11a gedaclitenwisseling over liet voor en tegen deel te nemen aan de Algemeene Vergadering van den Bond van li. K. Kiesvereenigingen in Nederland te Utrecht den 23en a s. door liet zenden van een afgevaardigde. Tot afgevaardigde werd benoemd de lieer J. W. Vienings, secretaris van liet Centraal Bestuur, die, zoo noodig, het voorstel Emmen (de kosten van de afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering worden door de Bondskas gedragen) zal hebben te steunen. De berichten over de nieuw opgerichte R. K. Centrale kiesvereeniging op Wal cheren werden met ingenomenheid dooi de vergadering begroet. Zoomede de door die Centrale geuite wensch tot samen werking. Den heer mr. J0I1. Stieger, penningmeester van het Centraal Bestuur werd opgedragen met den voorzitter der Middelburgsche Centrale over die samen werking nader te confereeren. Na eenige huishoudelijke opmerkingen van eenige der vergaderden sloot de voorzitter met een opwekkend woord do geanimeerde vergadering. Middelburg. Zooals blijkt uit bet verslagl van do Kamer van Koophandel en Fa brieken, dat wegens zijn uitgebreid heid lot ons volgend nummer moest worden uitgesteld, heeft de heer M. P. van dei Hars! bedankt als lid der Kamer. De heer Van der Harst wais in 1908 voor het eerst gekozen en moest thahls dry 1916 aftreden. Dit jaar zijn aan 'de beurt van aftreding de boeren inr. G. .1. Sprenger, jhr. II. A. van Adri- che.rn Iloogaert, G. Noske, mr. J. A. Ifeijse, jhr. A. E. Bocldaert en W. Bos man. Maandagavond heeft ten huize van J. aan den Molenberg oen vrij ernstige schoorsteenbrand gewoed, reeds' was ook de zoldering aan het branden, 'tGelukte aan de werklieden van de StadschuuB om door wegbreken van planken bij het vuur te komen, dat toen met emmers water gebluscht werd. Een door de po litie medegebrachte minimax werd niellj gebruikt. Gisteren is alhier gevankelijk bin nengebracht de 27 jarige M. R.. die door de maréchaussee te Roosendaal was aan gehouden in het bezit van liet rijwiel dat Maandag alhier ten nadeele van den lieer dr. Bolle werd ontvreemd. R., die reeds meermalen voor een zelfde feit werd veroordeeld zal voor den officier van justitie worden geleid. Hij heeft reeds bekend. De politie alhier beeft liaar hulp verleend aan die van Vlissingen bij het opsporen van aldaar gestolen ijzer en koper. Een partij werd alhier in beslag genomen. Aan ons bericht in bet Maandag avond nummer betreffende den nieuwen winkel van de firma Sam van Os kunnen wij thans nog toevoegen, dat het werk werd uitgevoerd dooi- den timmerman P. van Loo, den schilder A. F. Noest en de electriciens de firma G. Wolders Co. Gisterenavond was er steeds een groote menigte voor den winkel te teamen, (lie de aantrekkelijke etalage en den winkel bewonderde. De wegens diefstal van een rijwiel te Roosendaal aangehouden M. R. is'heden voor den officier van justitie geleid en ,op diens; last naar het huis 'van bewaring gebracht. De kermis alhier belooft wat het aantal kramen en tenten betreft gunstig af te steken bij hare voorgangers. Alle ruimte op de Markt is verpacht en dit voor hooge prijzen. In de heden gehouden vergadering van de vereeniging tot bevordering der belangen van den dienstbaren stand werd bij monde van den voorzitter dhr. ds. H. Jonker aan een 8 tal meisjes diploma met geldelijke belooning uitgereikt. De namen der meisjes zijn El. G. v. ICalmt- bout wegens 25 jar. dienstvervulling Ca. Pa. La. van SteenhuijzenJa. Ca. Baas beiden 20 jar. dienstvervullingCa. D. van der Weel 12 '/2 jar. dienstverv. en Jac. Joha. Bouwense 1113 jar. dienst verv. M. Roose, Ela Goedhart, Ca. Ja. Schippers 10 jar dienstverv. Na lezing notulen door den secretaris dhr. H. J. Snoep werd jaarverslag uitge bracht met bijzondere hulde aan de nagedachtenis van het overleden bestuurs lid dhr. W. A. graaf van Lijnden. De rekening aanwijzende ontvangst f 992.73, uitgaaf f823.8Ó werd goedgekeurd. In plaats van dhr. Graaf van Lijnden werd tot bestuurslid gekozen dhr. Pr. Plankeel en 111 plaats van dhr. P. Keg, die niet herkiesbaar was Mej. Anna M. de Man. Viissingen. R. K. Militairen-ver een i g i 11 g. In tegenwoordigheid van belangstellenden en genoodigden zal het schoone vereenigingsgebouw Maandag a.s. plechtig in gebruik genomen worden. Een heerlijke voldoening voor het bestuur en vooral voor den Eerw. Directeur, kapelaan P. Kemper, die voor het wel slagen dezer moeilijke onderneming zoo veel moeite heeft besteed. Door deze Stichting- wordt in een groote behoefte voorzien, daar bet vorige lokaal reeds jaren lang veel te klein was voor liet groote getal R. K. Militairen in liet Ylissingscho garnizoen. Kapelle. Openbaro vergadering van den raad der gemeente op Maandag 18 Mei 1914, des, namiddags 2 ure. Do voorzitter opent de vergadering. Te genwoordig alle leden. De secretaris leest de. notulen rler vorige vergadering d.d. (i April j.l., die daarna onveranderd worden goedgekeurd en gqt'-ekend I iint 1.: mededccling ingekomen stukken w. o. dat de boeken en kas waren in orde bevonden van den gemeenteontvan ger; dat dhr. Van 'tVeer zijn 'benoeming als klokluider aanneemt e.i zijn dank be tuigt voor die benoeming; (lat. dhr. Potje- wijd zijn lierioeming aanneemt als lid der commissie lot wering van schoolverzuim; dat dhr. Johs. Staal zijn benoeming aan neemt als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur; dankbetuiging van de ge meente-werklieden voor de verbooging hunner jaarwedde; dat Ged. State.i goed keuren de wijziging der begrooting. Van het kerkbestuur was een schrijven ingekomen aan R. en W. om eventueele schade, veroorzaakt aan bet kerkgebouw, dooi' liet vallen van steenon van den toren, door de gemeente te vergoeden. De voorz. deelde mede, dat de hecven blijkbaar ongeduldig waren geworden, om dat nog geen antwoord er op was ge geven en hadden nu een adres van gelijke strekking aan den raad gericht. Voorz. stelt voor een verklaring le geven voor losvallende st enen. Ganseman: is R. en \V. er van over tuigd dat de nood hooger loopt dan van losvallende tce.ien. Voorz. bet onderzoek van de.i deskun digen heeft bevestigd,, dat er geen gevaar bestaat, en als men geen vertrouwen stolt in dergelijk advies, is er niet. veel aan te doen; de heeren behoeven niet zoo beet gebakerd te zijn. Zegerser kan wel een torentje af vallen bij storm en bliksem, doch dat zijn uitersten. 1 Ganseman: als R. en W. een verkla ring geven, alleen van vallende steenen, hoever slrekl dat dan. Voorz.: wij hebben tweemaal een des kundige geraadpleegd, dus kunnen wij ge rust zijn. j Aangenomen een verklaring te. geven voor vallende steenen. Ontvangen de rekening van het Burgert. Armbestuur. De voorz. stelt voor deze in handen te stellen van een commissie en steltvoor de heeren Ganseman, Rottier en Wisse daarvoor te benoemen; alzoo besloten. Benoeming lid van het Burgerl. Armbe stuur in de vacature Jobs. Staal, die voor zitter is geworden. Benoemd wordt met algemeene stemmen dhr. J. A. Nijssen, die hiermede in kennis gesteld zal 'worden. Wijziging kohier Hoofd. Omsl.. Voorz. stelt voor een besluit, te nemen dien te verhoogen van f6500 tot f6800; aange nomen. I Voorz. deelt mede, dat hedenmorgen is ingekomen een berekening inzake het bestraten van don Stationsweg (parallel weg) en zou die willen behandelen, omdat er te veel tijd. overgaat 0111 te wachten tot een volgende vergadering. Slab-bekoom (weth.j: zou liever eerslt, R. en AV. doen vergaderen, er kunnen dan .ook andere plannen in overweging genomen worden. De behandeling der we gen ziooals te Ellewoutsdijk is nog niet besproken, bet advies van Ellewoutsdijk is goed. Voorz'.ik gevoel groole sympathie voor keien. Ganseman: brikkenlaag en walsen, dan heb je steedg onderhoud met macadam. Wisse: keien dat weten we dat goed is en ik heb er bezwaar tegen als dat niet gebeurt. Voorz.: ik bepaal me aan de opdracht 0111 een keiweg te krijgen en ben voor een vasten weg. Rottier: het wordt wel mooi beschre ven, een keiweg is meer afdoend. Zegel' (weth.): ik acht. beter jaarlijks rente en aflossen dan onderhoud. Ganseman: met een kleinigheid meer zou men twee wegen kunnen verbeteren. Voorz.dan krijgen we weer een ander element. Vreeke: ik zou beter achten, dat de leden het eerst ter inzage kregen, het staat niet op de agenda. Ganseman: hoe komt het dat de be grooting zoo laat inkwam A'oorz.bij (de gemeente-bonwm.) staat niet alleen in onzen dienst. Gansemanhij stelt zich toch beschik baar voor de gemeente Kapelle. Ganseman: zou het niet beter zijn den Paralelweg te 'verbeteren met do keien van de Biezelingsche straat en daar nieuwe aan te brengen? Zegersde Paralelweg is de hoofdweg wat bet .vervoer betreft. Gansemande Biezelingsche straat wordt vermeden, omdat, die zoo slecht, is. A'reekcdie keien deugen niet. Ganseman: waarom ze dan op Bieze;- lingo gebruikt, zijn ze daar dan goed genoeg voor? A'oorz.het geldt hier een bepaald ge deelte. Vreekehet voorstel van Ganseman is niet zoo slecht, ik bad ook liever daar een mooien. weg. Zegers: uit die sieen zal je nooit een goeden weg'. A'oorz.het oude materiaal is daarvoor niet geschikt en je krijgt oen voortdurend onderhoud. Zegersik beschouw de, Biiazelingteche straat niet meer als hoofdweg van vér- voer en zou hel jammer vinden, dal de Paralelweg, die jaar in jaar uit zoo druk bereden wordt, met. oud materiaal zou gelegd worden. Slabbekoom: met het oog op don lijd zou ik er mee doorgaan. Vreeke: ijk had het liever thuis, ik stel me liever eerst op de hoogte. Rottier: of je het nou hier hoort of thuis is toch "hetzelfde. Alsnu brengt do voorz. het in stemming 0111 het nu te behandelen al of nieit. Vijf leden verklaarden zich voor behande ling, 1 illegcn (Vreeke) en 1 blanco. lie voorz. deelt al.snu mede, dat de begrooting vierledig is wat betreft de breedte en het soort materiaal. Plan 1 Qnenastkeien, mét op den Paralelweg breed 4.30 Al. en den Dijkwelscben weg 3.50 Al. pl.111. f 10.000. Plan 2. hetzelfde materiaal mot minder breedte plan. f 9000. Plan 3, granietkeien met breedte als plan 1, pl.111. f9100. Plan 4, granietkeien met minder breedte plan. f7900. Ganseman: De Koning (gem.-bouwm.) mist de capaciteiten, moet de hulp in roepen van oen waterbouwkundig amb tenaar. A'oorz.bij wou voorlichting hebben en is in overleg getreden. Vreeke: onze opzichter (Ferdinandusse) zegt: er zijn er geen beter dan graniet- keien. Ganseman: wé hebben op het moment een gebrekkigen bouwmeesterwegen toch is oen hoofilpïint van de gemeente. Zegers: we zijn een goeil werk begon nen en we moeten ons niet. laten af schrikken. In stemming gebracht wordende, Wordt' plan 3 met 5 stemmen (de heeren AVisse, Rottier, Zegers, -Slabbekoom en Vreeke) voor en 2 tegen (de voorz'. en dhr. Ganse man, die voor plan 1 gestemd hadden) aangenomen. Dhr. Slabbekoom wijst nog op een ver betering, die aan te brengen is op de scheiding tusschen de-ze gemeente en Schore. Zal nota van genomen worden. Gansemande vorige vergadering heb ik gesproken over den AAVmetdingschen grintweg, om daaroji proeven te nemén met macadam, inplaats van grint. Ik kom niet in den raad 0111 St. Nicolaascadeau- tjes aan dc hand te doen, maar 0111 zaken te doen, andere lichamen doen zulks ook en clat werkt degelijk, bezie don weg naar Schore maar eens, die ligt als een bolbaan, men kan dan met minder meters macadam doen dan grint, dan komt men aan hetzelfde bedrag, en ik stel voor 0111 proeven te nemen op voorn, weg in Eversdijk, dan kan men met de be- grooting van 1915 er rekening mee hou den 0111 tot betere wegen te geraken, te meer omdat de grint deels minder en duurder wordt. Voorz.: kan er nu geen antwoord op geven. Ganseman: voor welken tijd is de ge meente-bouwmeester benoemd Voorz.: voortdurend. Ganseman: het komt mij voor, dat Do Koning de gemeente voor laatst houdt, vanmiddag blijkt dit weer inzake de nieu we straat. Indien blijkt, dat bij bet elders zoo druk heeft, moet bij bedanken; hier ter plaatse zijn ook bekwame lui, bo vendien de provisie gaat 1111 naar Goes, naar iemand, die bier geen cent belas ting betaalt en indien hij zijn ontslag niet, indient, dan moeten wij hem dat als 'tkan, geven. A'oorz.: bij is zeer goed bruikbaar en een vertrouwd ambtenaar. Gan.senianals hij bekwaam is, heeft hij geen ander noodig. A'oorz.: daar hebben wij niels mee te maken, als bij zijn werk goed doet. Ganseman: goed gaan, 'kgeloof er niels van A'reeke: wanneer heeft hij de opdracht gehad voor den weg? A'oorz.: acht a veertien dagen na de bespreking. Slabbekoom: wel zóó vroeg, dat bij eerder had kunnen klaar zijn. Gansemanheeft B. en AA', een schrij ven ontvangen van de Gezondheidscom missie inzake de aschbelt te Biezelinge? A'oörz.ja. Ganseman: kan B. en AA', te zijner tijd er mededeeling van doen? Slabbekoom: ik kan je wel zeggen, (lat in dien brief groote onwaarheden staan. Ganseman: dan moeten ze gebrand merkt worden. Slabbekoom: Jacob van 'tVeer zei mij persoonlijk, het zou ons zeer spijten, als zij (de aschbelt) opgeruimd werd; we heb ben en veel gemak van. Slabbekoom: ik bob nooit van klachten gehoord. Het is eens gebeurd, dal zij niet op tijd verkocht kon worden, omdat er geen liefhebbers voor waren en toen is hij zoo vol geweest, dat er bovenop ge gooid moest worden, daaronder was ook wat papier en dat is toen wat over 't dorp gewaaid, vandaar die groole consterna tie. Ganseman: dan drukt van 'tA'eer zich tweeledig uit. Slabbekoom: van de week krijgen wij de begrooting voor de overkapping, dus zal je er later wel meer van hooren. Hierna niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Koewacht. In verband met het liezoek, dat Dinsdag door den Commissaris der Koningin aan onze gemeente zou wor den gebracht, wapperde reeds vroeg van bijna al de gebouwen in bet dorp, op het Zand en den Nieuwen Molen de natio nale driekleur. Om 2 uur arriveerde Z.Exe.j vergezeld door don heer Hart man, commies ter provinciale griffie, in de kom van het dorp en werd aan bet raadhuis verwelkomd door den waarne- menden burgemeester, den heer E. I,. Plasschaert, en de leden van den Raad, die in zitting vereenigd waren. Na eeni- gen tijd in liet gemeentehuis vertoefd te hebben, werd door Z.Exe., vergezeld door al de leden van den Raad, een bezoek gebracht aan de nieuw gebouwde Zuster school. Om circa half vier vertrok Z.Exe. weer naar Terneuzen. Maandagavond werd ten huize van den heer Ch. Swastelée de gewone jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de werkende-, contribueerende- en eereléden v. h. fanfarengezelscbap1 „(De Eendracht". De penningmeester, dhr. H. Plasschaert, bracht verslag uit over de inkomsten en uitgaven over het afgeloo- pen jaar, waaruit bleek, dat de uitgaven de inkomsten overtroffen. Ter verbetering der geldmiddelen wordt besloten a.s. win ter een tooneelvoorstelling te geven ten vooïdeelo der kas. In plaats van dhr. C. P. Dierick, onlangs overleden, werd tot voorzitter gekozen de beer Alb. Dierick. Tot le onder-voorzitter werd benoemd de heer II. Bonte, terwijl tot tweede onder voorzitter werd gekozen de heer Aug. de Blieek, en zulks inplaats van zijn broer, dhr. .1. de Blieek, die naar Sluis vertrok ken is. Mede werd tot bestuurslid geko zen de heel* J. de ATeesehouwer. Als di recteur werd herkozen dhr. Pr. v. d. AValle en tot bestuurslid voor het Belgisch ge deelte de heer P. Poppe. Voorts werd besloten deel te nemen aan het festival lo Stoppeldijk, en op den 2en Pinkster dag eene muzikale wandeling te maken naar de wijken St.. Andries en Heikant, inplaats van naar Stekene. Ia het ver volg zullen de uitstapjes naar de verschil lende buurten geschieden bij gelegenheid van de kermis. Ook zal bij gelegenheid van den AVielrijderswedstrijd op den Ouden Molen de fanfare1 er heengaanj Bij kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen polder Burgli enAVest- land, C. Blom, te Haamstede. Door den commissaris der Koningin worden Maandag 25 dezer de gemeenten 's Gravenpolder, 's Heer Abtskerke en Goes bezocht en Dinsdag daarop de ge meenten St. Laurens, A'rouwepolder, A'eere en Oostkapelle. Besmettelijke ziekten. In de week van 6 tot en met 12 Mei kwamen ter kennis van den centralen gezondheidsraad 4 gevallen van roodvonk uit Hoek en 3 gevallen van die ziekte uit Groede en van diphteritis 1 geval te Goes, Kloetinge en Zierikzee. Verlaging rentevoet. Men lschrijft 011s Door het Bestuur van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht is besloten 0111. tengevolge van den lageren rentevoet in de laatste maanden, mot ingang van 1 Juli a.s. de rente der deposito's te bren gen van 33/i percent op 3l/4, en die dor voorschotten van 4;(4 op 4''4 percent. De meeste onzer lokale, banken zullen tenge volge van dit. besluit ook wel wijziging brengen in hunnen rentevoet en weel moeten terugkeeren tot den vroegeren toe stand.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2