I FAILLISSEMENTSUITVERKOOP Opril B 6 - GOES. Dames- en Heeren Rijwielen, UI I L Landbouwhoeve Haast u! wie het eerst komt heeft het mooiste. Een Huis en Erf, Donderdag 21 Mei zal onze zaak van 8 uur tot 5'2 uur geopend zijn B t een flinke Boerendienstbode Gaat allen naar (len de Entree is vrij Onze PIANO'S Prima Landbouivzout een mooi 2111 Gil ONTEVREDEN Meubilaire Goederen, als: E 1e. BOUWLAND, 2e. BOUWLAND, 3e. Weiland, Water gangen en Uitweg, nette R. K. Dienstbode. Dus allen naar den Openbare Verkooplnj. No. 60. FE UILLEI 1 op Woensdag 20 Mei 1914, bekwaam Wagenmaker TE HUUR FEUILLE TON. EEN DOORNENKROON. Een Reuzenpartij Eerste Klasse fijn gemoffeld en vernikkeld vanaf f28,75, mef 2 jaar Bondsgarantie. Verder een partij Binnenbanden f 1,17 en Buitenbanden f 1,57, alle bekende merken. Pomp met Slang 19 cent, Lantaarn 37 cent; nog duizend andere artikelen, te veel om op te noemen Alle artikelen worden binnen den kortst mogelijken tijd ver beneden de gewone prijzen uitverkocht. zijn gemaakt in keurige kasten, bezitten vollen krachtigen toon en houden onbe. rispelijk stemming. Graan- en Meelhandel GOES. KLIJBERG'S MODERNE REPARATIE-INRICHTING. verkoopen op Woensdag 20 Mei 1914, Leeraar in de Wiskunde Zealand's grootste ei goedkoopste Manufactu renhandel. Hemelvaart EEN DOORNEN des namiddags te 2 uur, te 's-Heer Arends kerke, in de herberg bij C. M. van Iwaar- den, voor de erfgenamen van wijlen dhr. Domus Vermet, ten overstaan van den Notaris PILAAR, te Goes, van: in 's-Heer Arendskerke, in Ankerveere, in Krobslioek, groot 83 A. 40 c.A. In pacht bij den heer Jacs. Nijsse, tot na 't rooven oogst 1921, voor f60 's jaars. in 's-Heer Arendskerke, beoosten het Moolwater, groot 82 A. 30 c.A. In pacht bij den heerM. J. Op 'tHof, tot na rooven oogst 1918, voor f63 's jaars. in 's-Heer Abtskerke, onder Baarsdorp, in Adolfshoek, groot 1 H.A. 33 A. 71 c.A. In pacht bij wijlen den heer Jan Braamse tot 25 November 1914, voor f 75,'s jaars. Om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden een gehuwd of ongehuwd gevraagd, tegen flink loon en vrije woning, bij G. KOCH, Smid, Heinkens- zand. Dames MES, Ginnekenstraat 40a, Breda, vragen nu of later eene GEVRAAGD: klein gezin, kleine melkerij, 1 a 2 koeien, bij J. C. MOELKER, Wolphaartsdljk. met ingang van November een met 25 H. A. ontgonnen GROND, gunstig gelegen aan de tram Breda Antwerpen. Adres: JULES PILLOT, Zundert (N.Br.) 9.) De jonge vrouw stond bij deze woor den als stom, en wist in 'teerst niet, wat te zeggen. Ten laatste echter spron gen haar de tranen uit de oogen en snikkend antwoordde zij„Maar Karei, hoe kunt gij zoo spreken? Gij zijt toch zelf voor ons huwelijk ter kerk gegaan, om de H. H. Saramenten te ontvangen. Gij zijt katholiek en hebt mijn oom vast beloofd, dat gij mij onder godsdienstig opzicht de volste vrijheid zoudt laten. Gij zult mij toch niet hot recht willen betwisten, wanneer het mij goeddunkt ter kerk en tot de H. H. Sacramenten te gaan. Dat was een openlijk verbreken van uw eenmaal gegeven woord." Bij deze bemerkingen viel hij nog' veel heviger uit, en riep zoo luid dat zij van angst ineenkromp„En ik blijf er bij dat gij heden niet gaat biechten; ik ben heer |in huis en niet de pastoor. Toen ik uw laffe oom die belofte deed, ver onderstelde ï.k, dat gij een verstandig meisje waart, dat zal zelf maat en grens Verf in Bussen, 30 cent per pond. GOES Ganzepoortstraat. (6 zoude weten te houden. Maar in plaats daarvan loopt gij ieder ooigenblik naar de kerk, zoodat, wil ik u eens, wanneer het noodig is, thuis houden, ik er u plechtig om verzoeken moét." „Maar dat was toch op een Zondag, waarop ieder katholiek verplicht is ééne H. Mis bij te wonen." „Dat zijn domme dingen," antwoordde hij nog driftiger; „papengezwetsbid God aan in den geest en in waarheid, zoo als het verstandige menschen past. Daartoe hebt gij geene papen of kerken noodig. Dat kunt gij thuis even goed doen als daarbuiten. En om kort te gaan, gij blijft thuis en daarmee uit." Bij deze woorden verliet hij het ver trek en sloeg driftig do deur achter zich dicht. Als door den bliksem getroffen zonk Bertha op den canapé neer. Wat zoude zij nu beginnen? Niettegenstaande zijn tegenstreven ter kerk gaan? Zij hield zich daartoe volkomen gerechtigd, en was aanvankelijk over het gedrag1 haars echtgc- noots zóó verontwaardigd, dat zij op het punt stond, dit plan ten uitvoer te leg gen. Maar daar kwam de beangstigende gedachte, hoe het dan zoude eindigen. Rij was zeer opgewonden; hare hardnek kigheid zoude wellicht cene nog veel vreeselijker scène uitlokken. En dan onte vredenheid, twist en strijd op het H. Kerstfeest. Deze gedachte alleen deed haar sidderen. „Maar het is toch een tiran nie van hem", dacht zij weder, „mij' zoo in de vervulling mijner godsdienstplichten in den weg te staan. Wat gaat het hem aan? Ik zal de geheele zaak aan mijn oom vertellen." Mijn oom? Het schaam rood bedekte bij' deze woorden hare wan gen. Zoude zij hem toegeven, dat hij recht had, toen hij haar voor het huwe lijk met Brandt wegens zijn goddelooze gezindheid waarschuwde? „Mijn God, wat zijn dat voor gedachten," riep zij luide. „Weg, weg, daarmee. Ik bemin hem im mers van ganscher harte en zal het nooit betreuren hem mijne hand geschonken te hebben. Want hij' bemint mij insgelijks, Het zal wel een luim van hem geweest zijn. Of mogelijk zal een onaangenaam voorval"in zijn ambt hem gehinderd en opgewonden hebben. „Maar waarom laat hij mij dat ontgelden," dacht zij verder; „ik hen toch geheel onschuldig daaraan. En wanneer zich dat dikwijls zoude her halen. God, mijn God. Het waren droeve uren, die de arme Bertha itiot aan het middagmaal door- TE KOOP: bij A. C. CORNELISSE, N.- en St. Joosland. over Uwe Schoenreparaties zendt ze dan naar Dagelijks worden bestellingen uitgenomen. Prijzen Billijk. Afwerking Solide. KLIJBERG'S Schoenmagazijn Opril (Markt) - GOES. bracht. Aan tafel echter was Brandt weer ge heel kalm en liefdevol en sprak geen woord over het voorgevallene. Zij1 zweeg eveneens daarover. Slechts toen hij haar hij het weggaan naar zijn bureau vol gens gewoonte een kus gaf, zag zij' hem verwijtend in de oogen. Hij zag' hierop be schaamd naar den grond, zonder even wel zijn verbod in te trekken. Men kan zich voorstellen in welke stem ming de jonge vrouw thuis bleef, en hoe zij behoefte gevoelde voor deu eenen of andereu haar hart uit te storten. En bracht haar nu ook deu brief aan haar ver verwijderde vriendin eenige verlich ting aan, zo-o bleef haar hart nog im mer gedrukt, weshalve zij niet vermocht de treurige gedachten, die zich aan haar geest opdrongen, geheel meester te wor den. Dit was alzo;o de reden, waarom aan Bertha's oogen tranen ontvallen waren, terwijl zij eenzaam aan Karen arbeid ziat; zij waren de vrucht van hittere ontgoo cheling, die zij ondervonden had. „Dat was echter ook eene zonderlinge handelwijze van dien man", zal wellicht menig lezer en menige lezeres denken; „zeer liefdeloos en onfatsoenlijk handelde Abonnementsprijs p. Alzonderlijke numm Advertentiën worder lialf drie en Vrijd De abonné's op dit blad directie uitgereikte poli daarvoor vastgestelde GRATIS verzekerd De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder, zal in liet openhaar A. des voormiddags 11 uur, in de her berg van dhr. N. Gelok te Hoedekens- kerke, krachtens machtiging van den heer Kantonrechter, op het dorp Hoedekenskerke, sectie D no. 598, groot 91 c.A., bewoond geweest door wijlen W. Looy. Te bezichtigen daags vóór den verkoop van 1—4 uur. Aanvaarding onmiddellijk bij de beta ling. Met goedvinden van den Hypothe- cairen crediteur kan het bedrag der hypotheek er op gevestigd blijven. B. Onmiddellijk na afloop aan het te verkoopen huis, Kabinet, Tafels, Stoelen, Re gulateur, Lamp, Spiegel, Naai machine, Glas- en Aardewerk, ijzeren Potten en Pannen, een nieuw Bed met toebehooren, Karpet, Zeilen, enz. Voorts: Gouden Hemdsknoopen, zilve ren dito's, zilveren Broeksknoo- pen en Horlogeketting, een nik kelen Horloge, Heerenrijwiel en een partij Arbeidersgereedschappen. BURGEMEESTER EN WETHOU- DERS van GOES, roepen sollicitanten op voor de betrekking van aan de Avondschool voor Am bachtslieden. De cursus loopt van den 2en Maan dag in de maand September tot 15 Maart d. a. v. Het minimum aantal lesuren bedraagt tien en de bezoldiging f 40- per wekel. lesuur bij een lagere en f60- per wekel. lesuur bij een middelb. be voegdheid. Stukken 'te zenden aan Burgemeester en Wethouders van Goes, vóór 23 Mei 1914, terwijl nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Directeur der avondschool voor ambachtslieden. hij met de arme Bertha. Goddank, dal zulke zaken toch tot de uitzondering" behooren. In den regel gaat het geli"- anders; veel, veel beter." Zeker, waar het geloof het huweli) steunt en draagt, daar kunnen zulke oni goochelingen niet plaats vinden. En waar bij' de keuze van echtgenoot of ecl# noote, de vraag naar een oprecht god!' dienstigen zin en naar een zuiver als de eerste en gewichtigste beschon» wordt, zullen de andere bitterheden, immers in geen huwelijk ontbreken, f makkelijker gedragen worden, daar l> geloof ze verzacht en de liefde, daarin wortelt, haar helpt verdragen Maar Betha had van zulk eene chrisr lijke opvatting des huwelijks nauw# een zwak begrip. In de romans, die verslonden had, was immer als certj voorwaarde van een gelukkigen echt wederzijdsche liefde voorgesteld, die rijpe, 'teergevoelige liefde, die uit hli» drift ontsprongen, in blinden harts# gevoed, alle hindernissen, 't zij niet f weid, 'tzij' met list, 'tzij met ongehoof heldendaden, overwint en haren triunn een vroolijk bruiloftsfeest viert. Het feest van 'sHeei voert ons in gedachten zalig hiernamaals, naar I ders waar vele woninge: hemel. Het is treurig, maar zoovelen gevonden wor woord hemel niets zegt vezelen van hun aardsg aan het stoffelijke, aan zijn verkleefd, dat alle eeuwige bestemming na is ontgaan. Nog zijn er, die met nischen wellust de ge,, hemelsche bij hun med veel als het maar kan t stikken. Het zijn de V lichten des hemels heb althans meenen dit te Met dat al, de hemel ons, wacht ook degenen, loochenen of vervloeke leven liun nog kans op De ten hemel opgeklo. zooals het Zondagsblad v lieke Huisgezin schrijft, der ontslapenen en de i rezenen is, ging ons voor lichts, waarheen wij in d van dit aardsche leven on moeten houden. Hij heeft c poorten en de intrede mo; De weg erheen, naa: liemel daarboven, begaat der moeite. Er is geen a waarts te vinden dan die hcerlijkte Aanvoeder van 1 bewandeld heelt. Slecht gotlia loopt ook voor de r. ren het pad naar den bi vaart. Slechts door den st voert de weg ten eeuwigen, door het offerleven komi gelukslechts door het zegepraalslechts door 1 ons zelf tot liet eeuwige door den dood tot het lev graankorrel niet in de sterft, blijft zij alleen; sterft, brengt ze rijke Indien 's menschen 'leven afdaalt in de diepten van kruisweg, dan zal het oo opstijgen tot de hooge be, lijkheid Gods bij den Vad' Zoo is de aardsche leven zaaitijd voor liet Godsrijk levensstrijd eenegelegenhe: lauweren te behalen; de loopbaan een weg, om naar liet licht en naar vieren wij hemelvaart me varen Koning. Hij ging vo 1°) M at gewoonlijk na ieder wel ijk komt, droeve stond ei goochelingen, zelfovorwinn woord, al die kruisen, welt in zijn eersten brief aan d met deze scho-one woorden zullen verdrukkingen in hun hen", van dal. alles wist, zoude het haar ook zegge indien haar oom het haar v zoude zij zulks geloofd mers het kruis va.n den ecl komt betrekkelijk slechts ze licht, en de romans, die zij' eindigden allen met, de bri van het verdere leven mee dan dat men die beide ge elkander zoo lang gezocht eindelijk gevonden hadden, e later ergens door ©enige „I spelende kinderen omringd van geluk en vreugde, gez had nu, zoo zij meende, ook met Brandt beleefd. Die v'r<

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 4