Sport Rechtzaken. Correspondentie. Ingebonden Stukken. ONDERWIJS. posterijen en Telegrafie. Afloop vefkoopinp, aanbestedingen enz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. pen zoon van den Koning van Bolieme was, (1350) naar Praag gebracht werden. Maar daar bleven zij ook niet lang; oor logen en onlusten vergunden de schatten geen duurzame rust en zij zijn nog een tijd lang in Regensburg en in Neuren berg bewaard, totdat de laatste Keizer van het Duitsche Rijk, Frans II van JJabs- burg, ze in 1806 naar Weenen liet bron gen, waar ze nog zijn. Waaruit bestaan nu die kostbaarheden? Vooreerst uit de kroon, dan de rijksappel, de heide scepters, het rijkszwaard, dat volgens de overlevering nog van Karei den Groote afkomstig is, het zwaard van den H. Mauritius, dat bij de opening van den Rijksraad door een heraut voor den Keizer uitgedragen wordt en dan het evan gelieboek, dat volgens de overlevering op de knieën van Karei den Groote lag, toen keizer Otto zijn grafkelder liet open ma ken en het lijk op den troon zag zitten, dat door de zuiging van de lucht in elkaar zakte. De band van dit boek is van blad-goud met figuren en de bladen zijn van violet perkament, liet behelst de vier evangelies met miniaturen en de portretten der evangelisten. Het zwaard van Karei den Groote is krom. liet groot- ste deel van de kroningsinsignes komt uit Sicilië. AI die kleinoodiën zijn prachtig, maar maken levens den indruk van bar- baarschheid. De keizerlijke kroon was er niet toon ik er kwam. Ze was weg om gefotografeerd te worden. De teeke nen van waardigheid zijn van goud, rijk met parelen en andere edelgesteenten ver sierd. Vele'ervan dragen opschriften. Daar naast hangt in een kast de historische kroningsmantel. Het is een Saraceensch weefsel, niet allerlei symbolische afbeel dingen, die voor de kunstgeschiedenis van beteekenis zijn. Verder een opperkleed (een Dahnatiek), rijk geborduurd met gouddraad, parelen en émail, een stola uit witte stof en goud, een blauwe gor del, verder handschoenen uit roode zijde, bedekt met edetsteenen, gouden plaatjes, roode kousen met arabesken en purperen, met. parelen en steenen versierde schoe nen, alles zwaar en overladen. Maar daarmee is men nog niet aan liet eind van de schatten. Want behalve de luerbovengenoemde kostbaarheden, wor den in de schatkamer nog wonderdadige relcijuieën en de familiejuweclen van het huis Ilabsburg bewaard. Onder de rele- quieen is de lans van de H. Mauritius. Keizer Otto de Groote, die in 950 re- geeide, heeft een spijker, waarmee Chris tus gekruisigd is, in de spits van de lans laten klinken. Vervolgens het. met parelen en juweelen versierde rijkskruis waarin een stuk hout van het kruis van Jezus. In een kostbare doos ligt aarde, die volgens de overlevering gedrenkt is met het bloed van den H. Stefanus en die vroeger bij de kroning gebruikt werd. e eerbied, die aan zulke voorwerpen werd betoond, maakt begrijpelijk, hoe in vroegere eeuwen om het bezit ervan ge- vochten is. Men gaat een kamer verder en komt in een gewelf, waar do kroondiamantten van het Keizerlijke huis bewaard zijn. De gloed en de pracht, van al die steenon m de glazen kasten is overweldigend en als ze door een zonnestraal beschenen worden, dan blinken en schitteren zij in alle kleuren. Kronen, sterren, halsbanden, oorbellen en liaken, liezet met steenen zoo groot; als hazelnoten, liggen er 0p wit fluweelen kussens. 'De menschen kij ken er met 'eerbied naar, alsof zij in de kerk zijn, omdat zij er de enorme waarde ervan beseffen. Een garnituur van pa rolen op zwart fluweel heeft haast een m0nc11Wr J',8* mtwerkin8 op een paar da mes, die kleine, opgewonden gilletjes ge ven Misschien wel een paar Amerikaan- scho dm dachten zelf heel wat moois te hebben, maar aiu toch nog heel wat anders zien. We zien een halsketen met 114 matte parelen, waarvan de kleinste zoo groot als hazelnoten zijn, en waar voor, zooals mij verteld werd, een juwe- wiMen Jl"JS g''aag 50 milli0e" *0,1 willen betalen en daarbij nog zooveel uH rieneV*°U' dati h'J zi(h als millionair U't de zaken zou kunnen terugtrekken Een ander pronkstuk is het zoogenaam de Rozenhalssnoer, dat 'uit heldor-witte hiiWn b&Sta;at' ^gewisseld door ro- ën ve!vlB°° g'°i, .aIs klcme kippeneieren, ('ei' een halssnoer van smagarden waarvan elke steen wel een huis™! Js Ziet men al die heerlijkheden dan welke!1 0ud,e gedachten toch indruk nelke eeuwen lang al dat moois konden (verzamelen, zonder eraan te hoeven den ken dat aan die kostbaarheden veel ar beid en moeite, misschien wel tranen en bloed kleven. Maar mijn omgeving en het ^heCgedadurijVen n1'0*'"8 dezc scePü gedachten en ik ga lieen met het heruit1 dn/eni®pr00kjV' 8eho°rd te heb- nen mt. dnizend-en-een-nacht. De slechte tand van den on derofficier. Een sergeant van het Pruisische leger bad een slechten tand. De tandarts, tot wie liij zich wendde, en die natuurlijk „züstiindig" was, gaf zwart op wit, dat de tand getrokken moest worden en door een kunstproduct vervangen. Deze schriftelijke verklaring was het (begin van de papier-lawine Do compag nie-chef diende het schriftelijke voorstel in bij den bataljons-chef, de kosten te doen dragen door den militairen fiscus. En de bataljons-chef, gehoord den batal jons arts, gaf liet voorstel verder aan den regiments chef, die natuurlijk den regiments-arts kende in deze belangrijke aangelegenheid. Ten slotte werd ïiet advies ingewonnen van den divisie-arts en deze wendde zich schriftelijk tot liet „Sanitiitsamt" van het corps. Tot zoo lang had de sergeant kans op een goedkoopen tand. Maar het „Sanitiitsamt", niet twijfelen de aan de slechtheid van den tand in kwestie, vroeg zich af of liet kauwen van soldatenbrood gerekend moest wor den tot de dienstverrichtingen. „In geen geval lieeft men hier te doen met het nadeel toegebracht in en door den dienst, daar de manschappen het brood kunnen snijden." Met deze belangrijke opmerkingen gingen de stukken naar liet ministerie van oorlog, waar een principieele be slissing genomen moest worden in deze uiterst belangrijke aangelegenheid, die dringend opgehelderd diende te worden. In liet ministerie van oorlog werd beraadslaagd en men kwam er tot de conclusie dat eerst vastgesteld diende te worden of de tand slecht geworden was door het kauwen van soldatenbrood alleen of ook van ander brood. Dit bleek niet voldoende uit de schrifturen. „Boven dien moest de vraag of liet kauweu van soldatenbrood gerekend diende le worden tot den dienst, zoodat op rijkskosten een nieuwe tand ingezet mocht worden, beantwoord worden voor elk geval op zichzelf." Volkomen opheldering is er in ddfce zaak nog niet gebracht, want nu dient vastgesteld te worden of en hoe dikwijls de sergeant ander brood dan kommies- brood gegeten heeft, en of bij dit deed in dienst dan wel toen hij met verlof was. En dit alles om een bedrag van vijf Mark(„Hbl.") Woensdag begon te Weenen het straf proces tegen baron Heinrich Stralendortf. Hij wordt beschuldigd van chantage, ge pleegd op gravin Vera Esterhazy. De gravin die sedert anderlialfjaar in een hotel te Weenen woont, bezit een groot vermogen. Haar familie beweert echter, dat zij niet in staat is dit zelf te beheeren en'probeert thans baar onder curateele te stellen. Sedert jaren houdt de gravin een dag boek, waarin, naar beweerd wordt, vele dingen staan opgeteekend, waarvan haar familie tegen haar zou kunnen gebruik maken, ter adstructie van den eiscli om baar onder curateele te doen stellen. Dit dagboek nu bleek in Februari jl. uit de kamer der gravin te zijn wegge nomen. Onmiddellijk werd vermoed, dat baron Stralendorff de dief moest zijn. Deze is van aanzienlijke familie, doch is aan lager wal geraakt, en leefde, naar in de acte van beschuldiging wordt uiteengezet in den laatsten tijd van het geld, dat hij ontving van vrouwen met wie hij in intieme relatie had gestaan. Kort na dc aankomst der gravin te Weenen, kwam hij in haar hotel en zocht hij zich bij liaar in te dringen. De gravin wilde echter niets met hem te maken hebben. Toen maakte hij ken nis met baar kamenier, Emma Böjti genaamd. Stralendorf toonde groote belangstel ling voor liet dagboek der gravin en de kamenier bracht het hem dikwijls. Op 24 Februari verdween het boek uit een gesloten kast van de gravin. Daar, zooals gemeld is, men onmid dellijk vermoedde, dat Stralendorf de dader was, stelde de advocaat der gravin zich met hem in verbinding. Stralendorf verklaarde toen, dat hij de lieden kende die liet dagboek in bezit haddendezen eisclilen echter 80.000 krencn als prijs voor uitlevering. Daarop liet de advocaat Stralendorf en de kame nier in hechtenis nemen. Oostburg. De postduivenver. O. S. hield een wedvlucht naar Breteuil (Fr.) Eerste prijs J. Aars te Oostburg. Cadzand. De vereeniging „De Getrouwe Duif" hield hier een wedstrijd naar Arras (Fr.), zijnde een afstand van 128,8 KM. Eerste prijs P. Vasseur. Voetbal. Sluis. Zondag j.l. speelde „Trap Door" van alhier een match tegen „Breskens Vooruit". Uilslag 2—1 ten gunste van Sluis. Voor de rechtbank te Middelburg werd hedenmorgen voortgezet (le behandeling der zaak tegen den landbouwer De J. uit 'sHeer Arendskerke, beklaagd van het wegnemen van gras van een dijk toebehoorende aan den heer mr. 0. Rui- casse te Goes. Deze als getuige gehoord verklaarde zelt.het wegnemen te hebben gezien. De eisch luidde f 10 of 10 dagen wegens strooperijl met een wagen. De beide gedetineerden R. M. en A. V. uit Terneuzen, bekenden zich te samen tweemaal te hebben .schuldig gemaakt aan diefstal van zakken, terwijl laatstgenoem de zulk een diefstal alleen pleegde en bovendien nog een jas stal. Verschillende getuigen werden gehoord, die slechts het reeds bekende nader be vestigden. flet O. M. eischte voor ieder der beklaagden ©en jaar met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. II. J. C. Groot, wees erop1, dat een heel© dievenbende werd aangehouden, maar dat dc anderen om dat zij halsstarrig bij hun ontkentenis ble ven zijn losgelaten. Hij meende voor deze bekl. daarom de clementie der rechtbank to mogen inroepen. Vervolgens stond terecht W'. de J. uit) Terneuzen, eveneens gedetineerd, beklaagd van holing der zakken. Dezc bekl. gaf toe de zakken te hebben gekocht, hij heeft echter niet geweten dat zijl gesto len waren, bijl gaf echter toe dit wel te kunnen hebben vermoeden. Tegen deze bekl. luidde de eisch vier maanden met aftrek van het voorarrest. De Verdediger, mr. J. F. van Deinse, wees er op1, dat deze bekl. een gunstig bekend staand persoon is, terwijl de twee vorige btekende recidivisten zijta. Het oj> zet tot het koopen van gestolen goedercni is niet bewezen, evenmin als het doel om Winst te maken, want bekl. kocht de zakken voor een gewonen prijs. Tegten P. II. uit Sas van Gent werd wegéns diefstal van hout f 10 of 10 dagen geëischt. Bekl. ontkende en de verdediger mr. J. Adi-iaan.se meende, dat wel liet wettig, docli niet liet overtuigend bewijs is geleverd. i Wegens bedreiging met een mes van A. de Caluvé werd tegen A. G. uit Koe wacht een week gevangenisstraf geëisoht. [Wegens liet niet voldoen aan een be vel van den gemeenteveldwachter te Hulst om van zijn rijwiel af te stappen en wegens beleediging van dienzelfden po litieman luidde de eisch legen G. A. L., aldaar, f 15 of 15 dagen. F. de C. uit Oostburg was niet ver schenen, wegens niet voldoen aan een bevel van twee maréchaussee's, luidde de eisch f 10 of 10 dagen. Wegens beleediging van den rijksveld wachter A. van Maagdenberg werd tegen F. V. uit Heinkenszand f 10 of 10 dagen geëischt. J. B. de L. uit Rotterdam bekende van een motor van de firma. Massee te Goes een magneet af te hebben gedraaid en deze een dag in zijn bezit te hebben ge had. Hij was van plan de magneet terug te geven. Eisch f 18 of 12 dagen. M. D., penningmeester van de muziek vereniging „Excelsior" te Kloetinge, be kende van den voorzitter f 108.10 te heb ben ontvangen om deze op de Rijkspost spaarbank te beleggen, hij heeft ze ech ter ten eigen bate aangewend. i Tenslotte werd nog tegen W. V. te Mid delburg f 10 of 10 dagen geëischt wegens beleediging van de agenten van politie Lorier en Seijis. Uitspraak 22 Mei. 1 De rechtbank te Middelburg beeft lie den veroordeeld wegens Omkooping van een ambte naar: A. V14 jaar, arbeider te Driewe gen, f 3.50 b. s. een week tuchtschool. Wede rspannig beid: N. P35 jaar, zeeman te Harlingen, f 14 b. s. 14 dagen hechtenis. Mishandeling: V. E. d. C., 30 jaar, arbeider te Sluis, f 10 b. s. 10 dagen hechtenis; D.J., L. 24jaar, werkman te Vlissingen, fl5b. s. 15 dagen hechtenis. Diefstal: J. II., 41 jaar, dijkwerker te Westkapele, f 10 b. s. 10 dagen hech tenis J. P. v. W., 19 jaar, timmerman te Aardenburg, f 12 b. s. i2 dagen hechtenis. V r ij g e s p r o k e nJ. M., 16 jaar, ar- leider en P. M., 14 jaar, zonder beroep, beiden te Oudelande, beklaagd van we- derspannigheid en mishandeling, Ch. L. de W., 56 jaar, schipper te Nieuw-Namen, beklaagd van eenvoudige beleediging. Het Gerechtshof heeft. Woensdag uit spraak gedaan inzake F. A. K„ wonende te Middelburg, sigarenwinkelier en hoofd agent van de N. V. de Tijdgeest, door den kantonrechter en dc rechtbank te Mid delburg veroordeeld wegens overtreding van de Loterijwet, tot tweemaal f 500 boete of tweemaal 14 dagen hechtenis, waarna in cassatie de Ilooge Raad de zaak had verwezen naar het hof in den Haag. Het hof veroordeelde den bekl. tot tweemaal f 100 boete of tweemaal 20 dagen hechte nis. (Z.) Raad van Beroep' (O nge v al le nverzekeri ng) In (le Donderdag te Middelburg ge houden openbare terechtzitting van bo- vengenoemden raad had de uitspraak plaats in zake J. V. te Vlissingen, Waar bij de beslissing werd vernietigd en aan klager werd toegekend een rente van 70 pCt. van zijn dagloon benevens! vrije ge nees- en heelkundige behandeling'. In zake M. P. P. en D. de 'J. te Ter neuzen werd de vordering ontzegd en do beslissing der Rijksbank bevestigd. Aan L. L., Oost- en West-Souburg, J. L. I,., echtgenoote van D. O., Scherp'e- nisse, C. M. de P., echtgenoote van J. de L., Vlissingen, werd toegekend (le rente bedoeld bij- art. 369 der invaliditeitswet, en de beslissingen der Rijksbank vernie tigd. i. In zake P. C. v. d. B., Breskens, N. P., eohtgenoole van E. .1., St. Maartensdijk, L. M., wed. van 11. E. Qvezand, Ph. S., echtgenoote van J. v. W., Koewacht, M. V„ wed. van S. Burgh, iM. G„ Mid delburg, G. P. wed. van J. R., Zierikzee, C. d. B., wed. van J. v. E., Middelburg, M. v. B., echtgenoote van P. II., St. Maar tensdijk, E. W. C., wed. van G. M., Mid delburg. M. G., wed. van V. d. K., Vlis singen, L. de W., 's Ileerenhoek, A. II., wed. van D. H., St. Maartensdijk, J. v. d. P., Zierikzee, C. M. W. Ellemeet, M. v. H., Kruiningen, J. O. L., Middelbrug, A. J. D., wed. van P. P., Middelburg, werd de vordering ontzegd en do beslissing der Rijksbank bevestigd. Woensdag is de justitie van Middel burg naar Vlissingen vertrokken teneinde een onderzoek in itle stellen naar een vermoedelijk aldaar gepleegdon kinder moord. (Z.) Kantongerecht te Oostburg. Veroordeeld wegens overtreding prov. regl.C. E. B., Bier vliet, f2 of 1 week tuchtschool; A. G.,- Oostburg f2 of 1 w. "tnchtsch.; L. v. B„ [Watervliet f2 1). of 1 d. h.; overfr. pol. verordening: I'. L., zonder woonplaats ff of 1 d. h.; E. IJzen dijke, f 10 b. of 2 d. h.; II. W., Maldeghem Ï2 b. of 1 d. h.; .1. S„ IJzendijke, f 10 of 2 d.; M. H., IJzendijke f10 of 1 d.; E. M. H„ IJzendijke, MO of 2 d. overtreding art. 427 Well), v. Sir.E. v. W., IJzendijke ft b. of 1 d. h.; JE E. S., •Oostburg, f3 b. of 1 il. h.; overlr. Hchelderegl.P. v. W., Bier vliet, teruggave aan do ouders; ovortr. jachtwet: J. J. v. IV., Hoofd plaat, teruggave aan de ouders; 1). B., Eede ft b. of 1 w. luchtsch.; overtr. wapenwet: A. B. M., IJzendijke f5 li. of 5 d. h. overtr. dieren wet.1,. H„ Biervliet f5 b. of 4 d. h.; overtreding ijkwet: M. C. S., Oostburg, f 0.50 b. of 1 d. h.; overtr. leerplichtwet: I,. Sehoon- dijke, vrijspraak; J. B. Biervliet f2 b. of 2 d. h.; II. R., A arden burg ft h. of 1 d. h overlr. art. 453 Well), v'. Sir.; A. C. W., IJzendijke, fö of 2 w. 'tnchtsch.; E. (1. P., Sluis 2 \v. luchtsch.; G. d. IE, Groede, f3 b. of 3 d. h.M. M. Biervliet, >f 10 1). of 3 (1. h.A. P., Bier vliet, f8 b. of 3 d. h.; J. d. K., Bier vliet, f3 b. of 3 d. h.; overtr. motorwet: J. B. Biervliet, f5 b. of 5 d. h.; P. J. C„ Biervliet, If3 b. of 3 d. h.; A. V., Biervliet, If5 b. of 5 d. h.; J. W. Biervliet, 15 1>. of 5 d. h.; G. C., Biervliet, #3 b. of 1 w. tuchtsch.; A. J. G., St. Kruis fö b. of 5 d. h.; S. T.. Oostburg, fö b. of 5 d. h,.J. 0., Retranobemenf, f2 b. of 1 w. tuchtsch.; E. C„ Maldeghem 15 1). of 5 d. h.; D. J. d. C„ Oostburg, ft b. of 1 (1. h. Dhr. J. F. II. te P. Beleefd brengen wij U onzen dank voor de van U ontvangen dividendbe wijzen, waarvan liet bedrag in het re servefonds zal worden gestort. Hoogachtend, de Administratie. N.B. Indien er nog meer aandeel houders mochten zijn die liet dividend ons willen schenken, dan houden wij ons beleefd aanbevolen. (Builen veranlwooidelykheid der Redactie) Vereeniging tot verschaffen van Hulp aan Groene-Kruis-leden te Hansweerd. Geachte Redactie. Op 21 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) lioudt onze Vereeniging in de zaal van den lieer den Boer alhier een Bazar met Zuigelingen wedstrijd. We wilden door deze weinige regels uwe lezers ook uit de omringende dorpen opwekken te komen zien. We willen hen niet uitslui tend ontlasten van hun koper en zilver, maar we zullen tevens zorgen, dat ze bij liun bezoek kunnen leeren en genieten. Leeren, want mevrouw Dr. Weyl komt eene lezing houden. Genieten, daar muziek- en zanggezelscliappen hunne medewer king verleenen. Men zie de advertentie in dit nummer en de uitvoerige program ma's. Hoe meer bezoekers, hoe beter voor onze kas, hopen we, en hoe beter gevul de kas, hoe meer wèl we kunnen doen. Komt daarom allen die komen kunt. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. Namens het Bestuur, G. van Dooniiiick-Barteling, Voorzitster. G. de Blaey-de Graaf, Secretaresse. Hansweerd, 14 Mei 1914. Middelburg 14 Mei. Onderwijzersexa men (acte 1. oGeëxamineerd 5 manne lijke candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd A. Goote, MiddelburgF. van Vlaande ren, Souburg; G. M. A. Laernoes, Vlis singen en J. v. d. Graaf, Oosterland. Middelburg 15 Mei. Vrij en orde oefe ningen Geslaagd de lieeien A. F. K. Brandes, Meliskerke, A. Goote, [Middel burg en J. van der Graaf, Oosterland. Hiermede zijn de examens geheel afge- loopen Middelburg. Examen nuttige handwer ken. De eenige candidate is afeewezen. (Z.) u Voor het examen van zeeloods in de vaarwaters van de Ooster- en Wester- schelde, is geslaagd de heer J. But, thans loodsleerling 2e klasse te Vlissingen. (Z-) Van de 97 mannelijke en 63 vrouwe lijke candidaten welke aan het examen voor de acte lager onderwijs te Middel burg hebben deelgenomen, zijn er resp. 71 en 47 geslaagd. Benoemd werd tot onderwijzer aan school C te Steenwijk de heer J. C. Crucq te lerseke. Boschkapelle. Voor de vacante betrek king van Onderwijzer met verplicht Hoofdacte aan de school alhier, heeft zich, Ina de herhaalde oproeping, één sollicitant aangemeld. Breskens. Op 23 Mei a.s. houdt de Onderwijzersvereeniging in het arron dissement Vlissingen eene algemeene vergadering. Dhr. P. Barentsen te Oost burg zal eene lezing houden, met het onderwerp„Uit den ouden tijd". Tot tijdelijk onderwijzeres te Nieu we Tonge is benoemd mej. J. Woittiez van alhier. IJzendijke. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school is benoemd mej. J. van de Sande alhier. Goes. Lijst van de aan het ter post alhier bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt, over de le helft der maand Mei 1914: M. Meeuwse, Krabbendijke. Met ingang van 14 Mei worden de in de adressen van binnenlandsche tele grammen (met uitzondering van radis- telegrammen) voorkomende benamingen tot aanduiding van openbare wëgen, alsmede buisnummers of de inplaats daarvan gebruikte aanduiding van ge bouwen (hotels, ziekenhuizen, kasteelen, villa's) kosteloos overgeseind. Cadzand. Alhier is aanbesteed het her stel en onderhoud van de werken aan den Calamiteuzen polder Tienhonderd en Zwarte. Aannemer H. Lagasse alhier voor f2661. Waterlandkerkje. Woensdag had alhier de verkoop plaats van den kapitalen inspan van dhr. van Prooije. De koopdag werd zeer druk bezocht. Er werden 27 paarden en 49 koeien; verkocht, alle aan hoogen prijs. Cureghem-Anderlecht, 14 Mei 1914. Ter veemarkt werden aangevoerd 542 ossen fr. 0.95 a 1.20, 590 stieren fr. 0.82 a 1.05, 1241 koeien fr. 0.70 a 0.95, alles per kilo en levend gewogen. Totaal 2373 stuks. (Msbode.) Middelburg, 14 Mei 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Handel daardoor van weinig betee kenis. De prijzen waren als volgt: Jarige Tarwe f 0.— a f 0.—Nieuwe Tarwe f7.75 a f8.—, Rogge f 0.— a f 0.Zomergerst f 0.— a f 0.Kroonerwten f 0.— a f 0.Witte Boonen f 0.a f 0.Ronde Bruineboonen f0.a f0.Lange Bruine Boonen f0. a f 0.alles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.52s a f 0.62', voor particulieren f 0.62s per V2 kilo. Eieren f3.70, voor particulieren f4.10 per 100 stuks. Noteering van denmarktzetter der 1 andb. ver. Boter f 0.52s a f 0.62s, voor particulieren f 0.62s per */a kilo. Eieren f3.70, voor particulieren f 4.10 per 100 stuks. (M. Crt.). Zierikzee, 14 Mei 1914. Boter f 0.50 a f 0.62s per KG. Eieren f 0.75 a f 0.95, kleine Eieren f 0.Eendeieren f0.per 25 stuks. Aanvoer Boter 178 KG. Aanvoer Eieren 2600 stuks. GOES. Huwel.-Aang.15, Jan Rijn, 25 j. jm. en Neeltje Willemina Johannisse, 21 j. jd.Marinus Heinsdijk, 21 j. jm. en Elizabeth Johanna de Jonge, 22 j. jd.; Jan Wests trate, 24 j. jm. en Adriana Fran- cina Cornelia van Blitterswijk, 24 j. jd. Gehuwd: 14, Gdjsbertus Johannes Fran- ciscus Buijsrogge, 28 j. jm. te Simpetveld, onlangste Amsterdam en Mina Martina Rijk, 28 j. jd. te Goes; Abraham do Rubber, 23 j. jm. en Geertruid Cornelia Bookelaar, 21 j. jd.; Lambertus Josephus Eakké, 24 j. jm. en Maria Heijnsdijk, 21 j. jd.; Pieter Willeboer, 24 j. jm. en Neejtje Margaretha Johanna Snoodijk, 21 j. jd.; Jan Cornelis Pik, 30 j. jm. te Goes en Cornelia Verburg, 25 j. jd. le Goes, onlangs te 's-Gravenhage. Geboren: 14, Tiede, z. v. Daniël van Heerewaarden en Johanna Schotman.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3