UIT ZEELAND. Journalistiek. Landbouw en Veeteelt Laatste Berichten Goes. D-onderdagnamiddag a.s. te half vier des namiddags zal de gemeenteraad in openbare vergadering bijeenkomen Ier behandeling der navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. aanvragen om 'bijschrijving en teruggaaf van be lasting; 3. voorstel om adhaesie te be tuigen aan het adres van den Raad der gemeente Velsen, gezonden aan de Tweede Kamer der S Ui ten-Generaal, inzake het wetsontwerp, betreffende het verleenen van ouderdomsrenten aan behoeftigen4. het verleenen van een gratificatie aan den concierge van het Raadhuis A. C. de Wit, voor het verrichten van werkzaam heden voortvloeiende uit de pensioenwet ten voor de gemeenteambtenaren 1913; 5. hot verleenen van een gratificatie aan de onderwijzeressen, mej. E. P. Alal- thijssen en T. C'. de Rondt, voor het geven van liandwerk-onderwijs huiten de schooluren, tijdens de ziekte van mej. Hartman, tin do maanden Januari en Februari 1914; 6. af- en overschrijving van posten op de gemeente-begrooting voor het jaar 1914; 7. verzoek van den heer D. H. C. lttmann, om eervol ontslag als leeraar in de wiskunde aan de avond school voor ambachtslieden; 8. wijziging der gemeente-begrooting voor het jaar 1913; 9. wijziging der gemeeiile-begroo- ting van het jaar 1914; 10. verzoek van den heer 11. Dronkers, om teruggaaf van gestorte gelden in het gemeentelijk pen sioenfonds; 11. aanbieding van het ge meente-verslag over het jaar 1913; 12. vaststelling van liet primitief kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1914; 13. vaststelling voorwaarden van gaslevering aan den Wilhelmiriapoidei'. Ten bewijze, dat onze Ambachts school niet alleen theoretische ontwik keling .aanbrengt, maar ook menschen kweekt, bruikbaar in de praktijk, mag, gelden de benoeming van den heer J. K. van der Veen, oud-leerling onzer am bachtsschool tot bouwkundig opzichter te Amsterdam. Vrijdagavond omstreeks kwart voor acht, had het 6-jarige zoontje van den heer II., touwslager aan den Westsingel het ongeluk in de sloot te vallen. Ge lukkig kwam op dat oogenblik de veld' wachter Kik van den Poel weg voorhij. Deze slaagde er in het kind behouden op het droge te brengen, zoodat het knaapje er met den schrik en een be- modderd pakje af kwam. (Z.) Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot schatter der pachtwaarde van gronden, gelegen in het calamiteuze waterschap Oud- en Jong-Breskens dhr. P. Oele alhier. Middelburg. Het schijnt met het feesten alhier geen einde te zullen nemen. Is het niet gelukt algemeen tegelijk de feest verlichting te ontsteken, toch willen de meeste straatcommissies hunne medebe woners, waar voor him geld geven en zoo volgden Zaterdagavond de Dam, de Kade, de Hoogstraat en de Gravenstraat het voorbeeld van de Gortstraat en on danks den motregen bleef de verlichting, die overal, doch voorai in de Graven straat en op de Dam zeer aardig effect maakte, goed aan. Op de Hoogstraat had men voor muzikale afwisseling gezorgd door een orgel te engageeren. De Bakkerijtentoonstelling in het Schuttershof heeft, zooals alle dingen, ook weder een einde genomen. Zaterdag was de laatste dag en tevens de drukste, niet minder dan ruim 1350 bezoekers, waarvan ongeveer 1500 alleen des avonds, richtten hun schreden naar het Schuttershof. Het was er dan ook eigenlijk te druk. In den tuin speelde „St, Caecilia" uit Vlis- singen en trok veel hoorders. Te tien uur sloot de tentoonstelling in naam maar tegen half elf waren de suppoosten nog druk bezig om do laatste bezoekers tot heengaan aan te manen. Velen gingen met een geschenk in den vorm Van brood of koekjes. Zeer druk was het o.a. hij de ijsmachine midden in de groote zaal, welke bestemd is voor den heer A. W. van de Vaate te VJissingen, die nu reed» volop ijs maakte, hetwelk door zijn heer lijken smaak en zuivere bereiding veel attrek vond. De stand van de firma Maas en De Groot alhier, was verrijkt met een bordje, waarop stond: „Extra prijs, zilveren me daille, geschonken door de vereeniging Handelsbelang"; deze medaille was be schikbaar gesteld voor de mooiste étalage. Toen alle bezoekers vertrokken waren vereenigden zich het bestuur, do jury, do exposanten en enkele belangstellen den in de Kolfbaan en nam de voor zitter, de heer Ch. J. de Wolff het woord om er op t© wijzen, dat do tentoonstelling zeker geslaagd mag hcelen; het aantal bezoekers bedroeg een kleine 4500, het geen de stoutste verwachting heeft over troffen. Geen enkele wanklank werd ge hoord. Ook deze tentoonstelling kleefde fouten aan, doch voor een tweede is veel geleerd. Spr. bracht dank aan alle exposanten, doch inzonderheid aan do firma Kakebeeke. Hoewel natuurlijk velen hun werkkracht gaven, meende spr. dat een afzonderlijk woord van dank toekomt aan den secretaris, den heer C. D. van Noppen uit Vlissingen, die van den be ginne af doorgezet heeft, ook toen hij bijna geen medewerking, ja zelfs tegen werking ondervond. Tenslotte bracht de heer de Wolff nog dank aan de firma Wolders, die geheel belangenloos de electrische installatie voor zijn rekening had genomen. De heer Van Noppen bracht zijn dank voor de gesproken woorden, maar wilde deze niet voor zich alleen aanvaarden en bracht hulde aan den heer Wolff, die steeds de zaak krachtig heeft geleid. Tenslotte sprak namens de exposanten de 'heer H. van Brakel, die er op wees, dat hij do opening de heer Onne Jas van Hengelo dank gebracht heeft voor de geboden gelegenheid om te exposeeren en hij nu dank wil brengen voor de geboden gelegenheid om te verkoopen. Spr. bracht dank aan den heer Entink, den pachter van het Schuttershof en aan den heer J. A. Baljeu voor de ondervonden hulp bij het étaleeren en sprak de hoop uit, dat het bestuur steeds de aange naamste herinneringen aan deze tentoon stelling zal bewaien en na eenigc jaren een tweede zal uitschrijven. Zoo juist vernemen wijl, dat Mid- delhurg's Harmonie hedenavond le half 8 aantreedt op de Broe om een paar serenades te gaan brengen. Dat ook voor buitenlandse!» schil ders en schilderessen onze stad met haart oude gebouwen veel aantrekkelijks heeft is hekend, maar dat een achttal bezig i,s om gedeelten op het doek te brengen, zooals hedenmorgen, behoort zeker tot do zeldzaamheden. Het waren Engelse!» dames en heeren, die op1 Wal en Koor kerkhof aan het werk waren. Zaterdagmiddag brachten de verpleeg den uit Kinderzorg een bezoek aan de tentoonstelling in het Schuttershof en ook do weezen waren daartoe door het be stuur uitgenoodigd, trouwens reeds werd brood van de wedstrijden aan de gestich ten geschonken. De Vrijdag gehouden vakwedstrijden hadden tot resultaat dat prijzen verwier ven: C. Sanders f 15 en f 12.50; M. P. Blaas f 10; A. A. Brevet zilveren me daille en f5; J. J. van de Berge, Goes, zilveren medaille; J. Boogaard diploma zilver; D. W. van de Herder Jz., Goes, diploma verguld zilver en f 10J. J. de la Vienne brons, 17.50 en f5; C. P. Filius, Driebergen, diploma brons; C. F. Schonis f 20 en diploma bronsTh. A. Brouwer f 12,50; C. Luijk, Vlissingen, 17.50; J. de Buck, WilheLminadorp, f 12.50; A. L. Roskam f7.50; J. C. de Dreu f5; M. J. Ornée £10 en A. C. Dekker, Botterdam, f 10. (Zeeuw) De leden van den Nederlandsclien Hotelhouilersbond, die Zaterdag alhier de vergadering bijwoonden, vereenigden zicli na afloop aan een diner in het Grand- Hotel en maakten gisterenmorgen een autorit over Veere en Domburg naar Vlissingen, waar in liet hotel Albion de lunch werd gebruikt, waai na met de „Administrateur de Bats" een tochtje werd gemaakt en later naar bier werd gestoomd om met een gemeenschappelijken maaltijd in liet hotel du Commerce het congres te besluiten. Vlissingen. „De Zeeuw" zegt: Wij kun nen van welingelichte zijde mededeelen, dat voor de meeting op den 3den Pinkster dag alhier, uitgaande van Patrimonium, Chr. Nat. Werkmansb. en Jongelingsveree- niging van Middelburg en Vlissingen reeds door oud-minister ïalma en den heer Smeienk toezegging is gedaan om daar op te treden. Met de heeren Snoeck Ilenkemans uit Den Haag en Wagenaar uit Rotterdam worden nog onderhandelingen gevoerd. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot onbezoldigd gemeente veldwachter te Vlissingen de agent van politie J. Rottier aldaar. Kloetinge. In de Vrijdagavond gehou den vergadering van leden der Groenten- teelersvereeniging alhier, is met o<p vier na algemeeno stemmen besloten de te teelen groenten als naar gewoonte door bemiddeling van de heeren Van Weijlick te Venlo te 'doen verkoopen. Het vervoer van Kloetinge naar Goes zal door het bestuur worden aanbesteed. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen to komen moeten lid zijn van (le ver eeniging. (Z.) Wolfaartsdijk. Met ingang van 16 Mei a.s. is tot postbode alhier benoemd dhr. .1. F. v. Wel (in de vacature van J. Sandoe), thans hulpbesteller. (Z.) Kruiningen. Donderdagmiddag 7 Mei had alhier de heropening van den meis jescursus in de landhuishoudkunde plaats met 15 deelneemsters. Tegenwoord'g was de commissie van toezicht J. Welleman, J. Kooijman en mevr. Geill. Aan dezen cursus zal ook les gegeven worden in de groenteteelt door den heer M. v. Weele te Waarde. „M. Ct." Hoedekenskerke. Bij het lossen van zeer zware balken uit een schip, welk mate rieel voor den nieuw te. bouwen steiger alhier wordt aangevoerd, geraakte de werkman A. L. alhier vrij ernstig tus- schen de halken met één been bekneld, zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en hij vooreerst wel niet zal kunnen werken. Krabbendijke. Door den aannemer J. Dtonkers van Kapelle, is alhier een begin gemaakt met liet afbreken der keermuren aan wachtpost 23 en 25 alhier. Deze waterkeeringen worden evenals wachtpost 24 vervangen door ijzeren deu ren om 'hij oventueelen doorbraak der zeedijken in een minimum tijüs de jibldehs te kunnen afsluiten, Kapelle. Met ingang van 11 dezer is) alhier benoemd tot surnumerair bijl de Staatsspoor dhr. J3. H. van Velzen. De rijwielhandelaar E. liacl het on geluk zoodanig met zijn motoii in botsing, te komen met een rijtuig, dat dit laat ste ernstig beschadigd werd en de heer L. zelf zich ernstig verwondde. Hansweerd. De Belgische sleepboot „Charles" kwam hier in de buitenhaven in aanvaring met liet zeilschip „Risico", waardoor hij de „Charles" aan stuur boordzij een plaat werd ingedrukt. Door den schok viel de stoker te water, die met veel moeite werd gered. Breskens. Aan dhr. E. Verdegem is ver gunning verleend tot het tappen van ster ken drank in de lokaliteit van dhr. V. de Jager alhier. De vergunning komt thans op naam van dhr. E. Verdegem. Voor den op 21,23 en 24 Mei te houden schietwedstrijd zijn door de hee ren R. de Muralt, F. van Dam te Oost burg en D. van Zuyen alhier flinke gel delijke bijdragen gegeven. Gedurende de maand April werd hierin de spaarbank ingelegd f 11741.05 en terugbetaald f 12057.33. Laatste boek nummer 6274. Oostburg. De postduivenvereeniging O. S. alhier hield -eene vlucht naar Arras (Frankrijk), met oude duiven. De le prijs behaalde J. Duste. Sint Kruis. Aan dhr. L. de Smet, bur gemeester onzer gemeente, is verlof ver leend om te Aardenburg te wonen. Aardenburg. Vergadering Boerenleen bank. Benoemd in de vacature P. Tem merman, dhr. If. Illondeel van Heille tot kassier. Herbenoemd werden Idhrn. E. Bon te ails president van den Baad van Toe zicht, F. Bonte te St. Kruis als Onder directeur en A. Buyck le Sluis als be stuurslid. Het bestuur Wordt thans ge machtigd, voorschotten te geven tol 6000. De rente der spaargelden blijft 3'/i pCt., van voorschotten 4 pCt. In het afgeloo- pen jaar bedroegen de spaargelden, ren ten en provisie 39579.60, het kapitaal aan voorschotten f 23678.25, het kapitaal aan effecten f 10050, de rekening-courant der Centrale bank f5476. In kas was nog (375.35. Onder dankzegging van de be wezen diensten werd eervol ontslag ver leend aan den kassier 1'. Temmerman. St. Jansteen. Bij den landbouwer P. Vael te Absdale vond men reeds enkele malen 's-morgens schapen dood in de wei liggen, zonder de oorzaak daarvan le kennen. Toen nu Zondagmorgen weer oen paar schapen dood lagen, ging men trachten de oorzaak op te sporen en is het nu gebleken, dat de dieren door hon den zijn omgebracht. Het is den landbou wer V. nog 'niet mogen gelukken de bloed dorstige dieren op te sporen. Ossenisse. Aan de Zondag door de doel- boogmaatschappij „de Arabieren" alhier gehouden schioting word door 37 perso nen deelgenomen. De liooge vogel werd geschoten door Alph. Valkx te Ossenisse, de eene zijvogel door Alouis Hermans en de andere door AI. van Put, beiden van Hengstdijk, en'de roosvogel idoor Alph. Vaal te Kuittaart (Hontenisse), Als hij- zonderheid verdient vermelding dat a 1 de hooge vogels werden 'geschoten voor er één kleine vogel geschoten werd, iets wat volgens de oudste schutters nog nooit is voorgekomen. Terneuzen. In de Donderdag ge houden raadszitting werd benoemd tot lid der commissie Ivan toezicht op1 hot lager en van die op het middelbaar on derwijs, de heer A. Spruitenburg. Het verzoek 0111 daarover van advies le dienen werd in handen van Burg. en Weth. igesteld een adres van II. J. Krijgs man. leeraar aan de II. B. S. betreffende het inrichten eener handelsavondschool. Een verzoek om de concessieaanvraag van de cokesovens te Sluiskil voor het inrichten eener electrische centrale voor Zeeuw-Vlaanderen te steunen, werd voor kennisgeving aangenomen. Burg. en Wjeth. werden gemachtigd tot het aanleggen van een wandelpad over den dijk vanaf de gemeentehaven naar (1e aanlegplaats der Prov. hoot. (VI. Cirlt.) 0e Lokaalspoor op Zuid-Beveland. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de aanleg van een spoorbaan niet slechts ten Zujden maar ook ten N oorden van de bestaande lijn 's Heer ArendskerkeGoes meer en meer waar schijnlijk wordt. In dat geval komt do geprojecteerd© overbrugging hij 's fleer Arendskerke te vervallen en vormt het deel van liet lokaalspoorwegnet, dal loopt van Woï- faartsdijk via Goes naar VVemeldinge, een afzonderlijk geheel. Ook is het niet onmogelijk, dat met het oog op nieuw gerezen vraagstukken, deels de techniek, deels de exploitatie betreffende, toch nog aan den minister van Waterstaat enz. in overweging zal worden gegeven een brug te leggen over het kanaal hij Wemeldinge, teneinde de lo kaalspoorwegen l'ausweerd-Krui ïingen- lerseke met Wemeldinge, Goles enz. to verbinden en zoodoende een aaneenge-i sloten geheel te verkrijgen. Het kanaal HansweerdWemeldinge, indertijd voor de scheepvaart op België gegraven, is betrekkelijk van géén belang voor de streken rondom dit kanaal, wel echter een zoo .goed mogelijke lokale spoorwegverbinding, welke door hetgeen hierboven over de brug hij Wemeldinge is gezegd, tenzeerste wordt bevorderd. Lijst van hoogst aangesla gen en. Op de lijst v,an hoogst aangesla- genen in de Rijksdirecle belastingen in deze provincie komen, behalve die wij reeds in ons vorig nummer onder Vlis singen noemden, o. a. voor de hee ren: mr. J. Adriaanse, M. E. Alberts, H. W. Allaart, mr. J. If. v. Bel, mr. F. N. v. d. Bilt, II. Boasson, M. G. Boas- son, jlir. P. J. Boogaert, C. Boudewijnse, jhr. M. v. (1. Brandeler, H. J. von Brncken Fock, jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, mr. P. Dieleman, P. Dumon Tak, mr. H. J. Dyckmeester, C. M. Ghijsèn, E. W. Hendrikse, mr. J. A. Ifeyse, jhr. mr. W. H. Hoeufft, mr. A. C. A. Jacobse Bou dewijnse, A. Jeronimus, A. Jeronimus Jr., W. H. v. d. Kamp, P. Key, M. A. v. d. Leyé, Th. H. de Meester, mr. A. Mijn lieff, G. v. Nederveen, G. Plankeel, jhr. mr. A. v. Reigersberg Versluys, dr. D. Sclioute, mr. J. Smit, jhr. mr. Snouck Hurgronje, mr. F. J. Sprenger, W. J. Sprenger, J. IV. Verhuist, mr. M. J. de Witt Hamer en J. A. Zip, allen te Middel burg; mr. J. Pel te Biggekerke; mr. 1'. J. v. d. Feen te Domburg; J. H. Blum te Aagtekerke; P. S. Buteux le Souburg; H. J. E. Gerlach van St. Joosland; J. J. v. (1. Harst, mr. J. Loeff, allen te Koudekerke; P. W. M. Hoegen van Hoo- gelande te Serooskerke (W.); jhr. C. J. J. A. v. Teylingen en A. L. J. v. Hoek, heiden te Oostkapelle; M. de Bokx, M. Dekker, S. Dekker, E. C. van Dissel, I. D. Fransen van de Putte, J. A. van Heel, J. C. If. Hollmann, W. Kakebeeke, M. A. Lindhout, mr. C. Lucasse, J. C, E. Massee, J. Pijke, J. Pilaar, J. M. Pi laar, J. Staal, J. M. P. Stieger en J. J. Witkam, allen te Goes; jhr. C. 13. M. van Citters te HeinkenszandA. G. C. Danckaerts en L. van Oeveren te Kort- gene; Ph. R. Claus, W. F. K. Lenshoek, A. AI. Peman Kakebeeke en J. A. Trim- pe Burger, allen te Kloetinge; J. Kake beeke te Krabbendijke; J. I,. F. A. de Groof en F. D. Kolft' van Oostenrijk, heiden te Kruiningen; If. A. Hanken en Ik J. de Wilde, beiden te Kattendijke; C. D. Klos, J. de Koeyer, J. van de Velde, P. Vlaming en I. Willemsen, allen te Ierseke; J. Lindenbergh en L. Linden- bergli, heiden te Wemeldinge; C. van Stee te 'slleer Arendskerke; A. v. Dijke te St. Philipsland; A. C. Lensen te Neu zen; Jac. Dieleman Pz., J. J. Huyssen, A. de Kraker en G. Wieland, allen te Zaamslag; P. Dieleman Wz., L. de Fcy- ter, F. v. Hoeve, A. Koster, allen te Axel. Het gezamenlijke bedrag van aan slagen, dal tot plaatsing op de lijst heeft geleid, is f 434,31. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Motorvrarhtboot „Augusto Antoine" te Sas van Gent; N.V. Sleep- schip „Elfrida"; N.V. Sleepschip „Hu- hert" en N.V. Sleepschip „Ghislaine", te Terneuzen. Door den Commissaris der Koningin wordt Maandag 18 dezer bezocht de ge meente Neuzen en Dinsdag daarop de gemeenten Axel en Koewacht. Pors-idee. De „Standaard" bevatte dezer dagen een levenswaardig artikel over de macht der Pers, er o.m. op wijzende, hoezeer te dezen aanzien de tegenpartij ons nog de baas is. In het land, onder de kiezers, is de coalitie feitelijk meerderheid, maar op persgebied staan wij tegenover Links als drie tegen tien, en dat knakt ons. Het anti revolutionnaire orgaan wekte dan de partij-genooten op iii deze ver houding beterschap te breng( li. Wel werden reeds vergeleken met vroeger, zeer beduidende vorderingen gemaakt en dit proces gaat steeds voort Al bezitten we zegt de „Standaard" nog geen Dreadnoughts, er liggen dan toch reeds een twintig kanonneer- booten onder onze vlag in de haven. Alleen maar, het mag hierbij niet blij ven. Er moet op alle manieren (we zeggen niet voor één bepaald blad) maar pro paganda worden gemaakt voor de P e r s - i d e e als zoodanig. Het inzicht moet veld winnen, dat in de 20e eeuw de Pers een instrument van het publiek leven is, 't welk geen partij venvaarloo- zen kan. Dit is zeer juist gezegd, zegt „Het Centrum". En ook is het goed gezien, om niet voor één bepaald blad, maar voor de P e r s - i d e e propaganda te willen ma ken. Het nut van een dreadnought zal niemand ontkennen. Maar niet minder zijn noodig de „kanonneerbooten". vooral inonzen t ij d, nu de strijd verplaatst is, ja het hevigst woedt in wateren, welke al léén voor kleinere schepen te bereiken zijn en waar dreadnoughts geen toegang vinden, noch ruimte van beweging. Op de t a 1 r ij k h e i d komt het tegen woordig bovenal aan. Op dit naschrift van „Het Centrum" zou men kunnen aanmerken, dat door het bestaan van een Katholiek dagblad met ochtend- en avondeditie aan de Room- scho lezers van een N. Rott. Crt. een Handelsblad, een „Telegraaf" het voor wendsel wordt ontnomen: „wij kunnen niet buiten deze couranten" en er dus redenen kunnen zijn om een dergelijk Katholiek dagblad meer dan de overige te propageerenj juist in die kringen van ons volk waar de neutrale en liberale pers vroeger, omwille van bovengenoemd voorwendsel, moeielijk kon worden be streden. Kapelle. Was enkele weken geleden de verwachting, dat er dit jaar veel pruimen zouden zijn, groot, dit blijkt een teleur stelling te worden, ze vallen hij massa's van de boonien en er mag niets bijzon ders meer gebeuren, of het gewas zal tot beneden het middelmatige blijven. De jongste nachtvorsten en de koude dejl laatste dagen zullen het hunne er zekér toe hebben bijgedragen; ook de zwarte bessen worden erg gedund door val en liet afpikken dooi' de vogels. De kersen staan er mooi voor en beloven veel. Reis naar Keulen. Donderdag a.s. zullen een paar leden van de groenterikweekers-vereeniging te 's Heer A r e n d s k erk o met den heer Dr. Jenny AVeijerman naar Keulen reizen 0111 er het marktwezen (e bestudoeren in verband met het vinden van een nieuw afvoergehied voor de zich immer uit breidende groenteteelt. De .Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen heeft belangrijke faci liteiten voor het eventueel vervoer van groenten naar Duitschland toegezegd. Schore. De lieer A. C. Vissers, thans brugwachtersknec.ht aan de Schorehrug, is imelt 1 Juni overgeplaatst als sluis- knecht naar Veere. Amersfoort. Gistere,n is op 53jarigen leeflijd overleden ds. Budolpli. Hij was Voorstander voor invoering van den dood straf en is Jiekend door zijn werken op' sociologisch gfeibiied. Arnhem. Zondag heeft een troepje straatloopers liet de politie lastig-gemaakt. Een inspecteur van politie met agent werden omsingeld. De inspecteur waar schuwde en dreigde te zullen schieten nadat hij een slag'in den nek 'had ontvan gen. 'Hij1 trok zijn revolver, welke afging zonder dat hij het wilde, waardoor een persoon werd gewond. De troep sto-of uit elkaar. Even later werd de inspec teur aangehouden door een persoon waar op weer gedreigd 'werd te zullen schie ten en de revolver ging onverwachts af, waardoor de man doodelijk aan het voor hoofd werd gewond. Per brancard werd hij naar hot ziekenhuis vervoerd, maar bleek hij aankomst overleden. Dit zegt. het politierapport. Het publiek vertelt het geheel anders. De inspecteur zou on voorzichtig hebben gehandeld. Do Justitie onderzoekt. Bergen op Zoom. Om 9 uur heden morgen werd in een sloot achter Wouw, een vreeselij'k verminkt lijk gev'onden met 11 steken in den huik eu onherkenbaar gezicht. Uit de papieren op het lijk gevon den bleek, dat het was G. uil. Breda. De .justitie onderzoekt. Parijs. Hedenmorgen zes uur vernam onze correspondent aan het Ministerie van Binnenlandse!» Zaken ppgave van den stand der partijen in de Fransche Kamer na de gisteren gehouden herstemmingen. Behoudens den uitslag van vier herstem mingen zal de nieuwe Kamer als volgt zijn samengesteld 81 leden der rechterzijde (monarchisten, conservatieven enz.); 59 progressisten, waaronder 31 van de- vereenigde linksche partij; 59 links-republikeinen; 235 radi calen en radicaal-socialisten, waaronder 188 der vereenigde radicale partij; 80 republikeinse!» socialisten; 102 vereenig de socialisten en 1 onafhankelijk socia list. Vergeleken met de samenstelling der partijen in de vorige Kamer wint do rechterzijde twee zetels. De progressisten verliezen 20 zetels, waaronder 15 van. de vereeniging linksche partij. De links- republikeinen verliezen 11 zetels; de ra dicalen en radicaal-socialisten winnen 24 zetels, de republikeinse]» socialisten win nen 1 zetel, terwijl de vereenigde socia listen niet minder dan 34 zetels winnen. Parijs. Atelgens een telegram aan de Parijsche editie der „New-Yo-rk Herald" bedraagt, het aantal dood en hij de aard- heving op Sicilië 128 en het aantal ge wonden 257. De schade bedraagt 2 millioen L. Do- ingekomen giften bedragen reeds 400.000 L., waaronder eene van 45.000 L. van, Z. II. den Paus. New-york. De onzekerheid van den toestand in Mexico blijft voortbestaan. In Washington schijnt men, indien do bemiddelingspogingen nr.chten mislukken, een hesliss-enden slag voor te bereiden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2