Politie. Burgerlijke Stand. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Besluiten en benoemingen. SPORT. Laafsfe Berichten 405e Staatsloterij. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. van de nieuwe gasfabriek af 'te "koopen voor f283.20. Aan de gehouden gaaischieting op Zondag j.l., namen 53 schutters deel. -De gemeenteraad van Kerkdriel (G.), benoemde in zijne j.l. zitting tot gemeen te-geneesheer dr. A. van Pelt, alhier. Boschkapells. Toen de knecht van den landbouwer V. aan liet opstapelen van boomstronken was, rolden een paar zware stukken hout naar beneden, die hem zoodanig den arm kwetsten, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De man zal verscheidene dagen niet kunnen werken. Lamswaarde. Op den koopdag bij^ den landbouwer Jac. v. Linden in den Kruis polder werden buitengewoon hooge prij zen betaald voor het vee. Het duurste paard, eene zes-jarige merrie, gold f 980 de andere paarden golden f600 tot 1800 Twee jaarling- merries brachten elk f 395 op, en een merrie-veulen van nog geen 3 maanden oud, niet minder dan f255. De duurste koe bracht f 400 op, de an dere van f350 tot f380; een bekalfde vaars ging voor f 345. al deze prijzen zijn „op den roep", dus moeten nog verhoogd worden met de onkosten. Het landbouwgereedschap was opval lend goedkoop; als curiositeit zij vermeld dat een w7agen voor f 14 van de hand ging: dit was natuurlijk geen nieuwe, maar zoo'n lage prijs zal toch niet ver wacht zijn. Schoondijke Tot opzichter bij den rijks waterstaat is benoemd dhr. L. Leenliouts Oostburg. Aan de beurt van aftreding voor lid van den gemeenteraad zijn dit jaar dlirn. Mr. F. van Dam en E. Ie Grand. Naar we uit goede bron vernemen, zal naast de aftredende leden ook candidaat gesteld worden dlir A. van Unen-Henner bankier alhier. Uit Noord-Beveland. Op de Maandag gehouden vergadering van inge landen van den polder Nieuw Noordbe- veland waren 11 van de 15 stembevoegde Ingelanden tegenwoordig of vertegen woordigd. Do rekening over liet dienstjaar 1913/14 wees aan ontvangsten aan een som van f10399 60, aan uitgaven een be drag van f8070.315, alzoo een goed slot van f2329.283. De begrooting voor liet dienstjaar 1914/15 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 10839,85 met een post voor onvoorzien van f 1797.24. Het dijkgescliot bleef bepaald op f 14 per H.A. Op de aanbevelingslijst ter benoeming van een gezworen wegens periodieke aftreding van den lieer Anth. Hansen werden respectievelijk geplaatst de heerenAth. Hanson, G. J. deLooff en G.N. C. Israël. Besloten werd aan den polder Oud Noordbeveland gedurende 5 achtereen volgende jaren een bijdrage te verleenen van f 150 'sjaars voor onderhoud van al en uitwateringswerken. (M. Ct.) Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de navol gende voorwerpen, die in de maand April 1914 -als gevonden zijn aangegeven: Een zwarte ceinture met een vergulde en een nikkelen gesp, een nieuw vlocr- kleedje, vijf nieuwe sponzen, een' porte- mohnaie met eenig geld en ©enige huissleutels. Goes, 6 Mei 1914. De Commissaris van Politie, E. C. W1ERTS VAN COEHOORN. GOES. Huw.-aangifte: 6, Johan Mari- nus Barends, 29 j. jm. en Pietemella Lourina Kramer, 27 j. jd.; Johan Hen drik "Nonnekes, 25 j. jm. en Wilhelmina Hendrika Barends, 24 j. jd. MIDDELBURG. Gehuwd: W. Flikwesrt, 25 j. jm. en M. W'. Melis, 22 j. jd. Overleden: M. Kanters, weduwe van C. W. ter Smette, 75 j.; J. W. H. Grims, echtgenoot van E. C. Vreke, 44 j. Van 25 Mei. VLISSINGEN. Getrouwd: C. J. H. du Gardein, 26 j. jm. en M. J. Legein, 22 j. jd. Bevallen: T. Hak, geb. De Voogd, d. C. van Leeuwen, geb. Van der Noordt, Z.; A. G. van der Hoeven, geb. Pleijte, d.; S. Boersma, geb. De Ridder, d.; J. P. Schutijser, geb. De Vliegher, z. Het Priestercongres te Roozendaal. De Geestelijkheid van het bisdom van Breda heeft door een congres opnieuw een schitterend bewijs gegeven van haar hooge waardeering voor de zuiver gods dienstige vereenigingen, met name de H. Familie, en voor de gesloten Retraiten. Maandagmorgen te half tien waren in de groote St. Janskerk te Roozendaal een goed aantal Eerw. Heeren en een zeer groot aantal geloovigen aanwezig ter bij woning van de II. Mis, die door den Hoogeerwaarden Heer Vicaris-Generaal, Mgr. P. Hopmans, zou worden opgedra gen voor het welslagen van het Congres. De Hoogeerwaarde Heer Vicaris-Generaal hief aan den voet des altaars het Veni Creator aan, hetwelk door een krachtig koor van priesters werd voortgezet. Na de Consecratie zongen de Eerwaarde Hee ren nog hot Adoro Te. Kwart vóór elf, toen de treinen uit de verschillende richtingen de nog ver wachte deelnemers hadden aangevoerd, nam het congres een aanvang in de groote zaal van den Katholieken Kring. De ver gadering was alleen voor de Eerwaarde Heeren Geestelijken toegankelijk. Op het podium hadden met den IIoogEerwaarden Heer Vicaris-Generaal, die in naam des Bisschops het congres zou voorzitten, plaats genomen de leden der Commissie van voorbereiding, n.l. de Hoogeerwaarde Heeren J. Schets en Dr, A. Couwenbergh, de Zeereerwaarde Heeren F. A. Luykx, J. Oomen, Adr. v. d. Noort en II. Schrau. wen; de Weleerwaarde Heeren II. Ver- heijden en P. II. v. d. Eiken O. S. B. en de weleerwaarde Paters W. de Groot C. ss. r. en Chr. Boomaars C. ss. r., de laatste als secretaris. De Voorzitter opende de vergadering met den Christclijken groet, verklaarde met blijdschap zijn taak te aanvaarden en verzocht de aanwezigen vrijmoedig te verklaren, wat naar huil meening kon bijdragen ter bevordering van de H. Fa milie en de Gesloten Retraiten. Als eerste spreker trad op de weleer waarde heer II. Vei'heijden, kapelaan te Ginneken, die de conclusies uiteenzette omtrent de middelen tot werving van nieuwe leden voor de Aartsbroederschap der II. Familie. De werving stuit op moei lijkheden hij de jongelieden, die vooral door sport en vrijheidszucht worden af gehouden van de II. Familie; bij de vol wassenen, die alleen willen weten van Katholieke vereenigingen, waarvan zij stof felijk voordeel wachten: van de meerge- goeden, die met minachting op de II. Fa milie neerzien. Daartegen bood de spre ker, een jeugdig priester van reeds groote ondervinding, in deze middelen zoo doel treffend, dat bij aanwending het rijke baar kleed der afdeeling nooit zal worden ge spreid over de gestorven H. Familie. Wij gaan thans niet verder in op de ontleding dezer heerlijke rede, omdat spoedig, hopen wij' een uitgebreid verslag van dit congres in druk zal verschijnen met de heele rede van dezen en van de volgende inleiders. De Zeereerwaarde Hoer A. v. d. Noort opende de discussie, waaraan verschil lende sprekers deelnamen. Een besluit, waarvan we reeds aanstonds de vruchten mogen verwachten, was de benoeming van een commissie, die de meest geschikte Zondagen zou vaststellen, waarop in alle parochies de II. Familie zou vergaderen. Wel te verstaan op plaatsen, waar de vergaderingen om de veertien dagen wor den gehouden. Ofschoon gaarne m.et den Weleerwaarden Directeur van Steenber gens II. Familie werd erkend, dat voor den bloei der Aartsbroederschap de weke- lijksche vergadering, waar mogelijk, de voorkeur verdient. Van half één tot twee uur werd ge poosd; ondertusschen zaten in de boven zaal van den Katholieken Kring de meeste Eerwaarde Heeren gezamelijk aan den maaltijd aan. Toen te twee uur de vergadering op nieuw aanving, was het aantal deelne mers, vooral uit de omliggende plaatsen nog aanmerkelijk aangegroeid, zoodat. ruim tachtig Priesters uit het kleine bisdom van Breda samen waren. Thans was het woord aan den weleer waarden Pater W. de Groot tor behan deling van de middelen 0111 de vergade ringen aangenaam en aantrekkelijk te ma ken. Van een Directeur, die te 's Bosch gedurende zooveel jaren de II Familie met zoo schoon gevolg heeft geleid en in enkele jaren de Roozendaalsche man- nenafdeeling van beneden de 500 deed stijgen tot over de 800 leden, verwacht ten alle aanwezigen voortreffelijke wen ken. En die verwachtingen werden nog overtroffen; op onderhoudende wijze leer de hij de vergaderingen onderhoudend en boeiend tg maken. Er volgden verschillende discussies. Van meerdere zijden werd aangedrongen op eenheid van handboekje, waarbij de voor keur bleek voor het nieuwe handboekje door de drukkerij van het Tilburgsche Weeshuis, onder de noodige goedkeuring uitgegeven. De Zeereerwaarde heer Adr. v. d. Noort beval aan een eerewacht in den geest van „Voor Eer en Deugd" te vormen uit- en te vereenigen met de II. Familie. Dit punt werd thans en nog uitgebreider aan het einde der vergade ring, namens het hoofdbestuur van „Voor Eer en Deugd" en van Mannenadei toe gelicht door den Weleerwaarden Heer J. v. d. Mnijsenberg, die de oprichting van afdeelingen van Mannenadei in de H. Fa milie krachtig aanbeval. Wij weten, hoe reeds zeer spoedig overeenkomstig dezen wensch afdeelingen van Mannenadei in de H. Familie zullen worden gevormd. Nu bekwam de Zeereerwaarde Heer II. Schrauwen, Pastoor der St. Jozelfskerk te Breda, het woord, om met groote warm te en overtuiging het werk der retraiten aan te bevelen. Kort, maar pakkend, be toogde hij het groote belang der retraiten voor het godsdienstig leven en ter vor ming van de sociale werken. Vooral ried hij aan vorming van retraiten-comité's, be staande uit de verschillende klassen. Nog ried hij aan de behartiging van den re- traiten-penning, opdat onze werklieden uit de rctraitenkas niet alieen een tegemoet koming in de uitgaven kunnen ontvangen, maar ook van vergoeding voor loonder ving. Opdat echter schier niemand geheel kosteloos ter retraite zou gaan, werd de invoering van spaarzegels aanbevolen. Nog waarschuwde hij z.i, zeer terecht: laten wij nooit werkeloozen ter retraite uitzenden. Aan het slot spoorde Zijn Eerwaarde nog aan met aller instemming, zooveel mogelijk te trachten, dat de geloovigen van dit bisdom, ter retraite gaan naar het St. Gerardushuis te Seppemannen en vrouwen, heeren, middenstanders, land bouwers, werklieden, spoormannen, maré chaussee, politie, allen naar óns retraiten- huis. Gaan b.v. de heeren naar elders, dan voelen zij voor het retraitenwerk in het bisdom niet eens zooveel, dat zij bij dragen in den retraiten-penning. Alleen, als alle standen naar het retraitenhuis van het bisdom komen, kan er een actie ten góede over het bisdom uitgaan. De onder vinding leert daarenboven, dat onder de gewone klassen propaganda voor andere retraitenhuizen gewoonlijk weinig vruchtbaar is, vergeleken hij de werving voor het eigen retraitenhuis. Het was reeds half zes toen de be sprekingen geëindigd waren. De Hoog eerwaarde heer Vicaris-Generaal sloot de vergadering met een hartelijk woord van dank aan allen, die hadden bijgedragen aan liet voortreffelijk slagen van het con gres. Nog vaster, zoo verklaarde de Hoog eerwaarde sp'reker, is bijl mij' de overtuiging gew.ordenDe H. Familie is noodig' voor onzen tij'd. Wij behoeven voor onze actie vóór alles, mannen van innig godsdienstig leven, die nielt willen weten van een slecht blad, die dikwijls communiceeren, het huisgezin echt Christelijk inrichten, kin derlijk gehoorzamen aan de Kerkelijke Overheid. De II. Familie vormt hen. Mo gen dan al onze parochies, bloeiende H. Families hebben, en hare leden van tijid tot tij'd opgaan naar het St. Gerardus1- huis. Wat zegen, Eerwaarde heeren, zou daarvan uitgaan over het bisdom. Kee- ren wij huiswaarts met het vaste voor nemen aanstonds te gaan werken tot ver wezenlijking dier wenschen. De Hoogeerwaarde heer J. Schets dankte Mgr. voor de taktvolle leiding van 'het even onderhoudend als leerzaam Congres, waarop de voorzitter sloot met den groet „Geloofd zijl Jesus Christus". Wij twijfelen er niet aan, of dit pi'ies- tercongres zal rijk zijn in vruchten voor do II. Familie, die iu het 'bisdom onge- veer 70 afdeelingeu telt, en voor het werk der Gesloten Retraiten, sinds ruim twee jaar zoo zegenrijk begonnen in het St. Gerardushuis te Seppe, en daardoor voor liet waarlijk Katholieke leven en werken in het bisdom. Vlissingen Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bis schop van Haarlem, heeft herbenoemd als Lid van het R. K Kerkbestuur den WelEd Heer T. Manse en als lid van liet R. K. Armbestuur den WelEd. Heer A. Lagace. De IIoogEerw. Paters Stanislaus, Pro vinciaal der Capucijrien, en Anasfasius, Gardiaan van liet Gapucijnenklooster te 's-Bosch, zullen a. s. Vrijdag 8 Mei af reizen naar Rome om aldaar liet Gene raal Kapittel, dat 18 en 19 Mei gehouden wordt, bij te wonen. Dc IIoogEerw. Pater Libertus zal gedurende de afwezigheid van Pater Provinciaal de provincie be sturen en te 's-IIertogenboscli verblijf houden. (Msbode). Middelburg. 5 Mei, Onderwijzersexamen (acte 1 o.) Geëxamineerd 7* mannelijke candidatenafgewezen 1. Geslaagd de heerenJ. Dekker, W. Toussaint, J. van der Wal, W. J. de Zeeuw, allen te Middelburg. J. P. Duste te Oostburg en S. II. Gemert te Sluis. Voor het coöperatief examen van den Nederlandsehen coöperatieven Bond slaagde o.a. J. C. Cornelis, te Vlissingen. (M. Ct.) Avondschool voor handwerks lieden te Middelburg'. De volgende leerlingen dezer inrich ting kwamen voor een diploma in aan merking Afd. A (timmeren) C. van Damme, L. P. v. Noppen, C. Kramer, A. v. Sighem, Joh. Clement, S. Crucq, P. J. Poppe, J. Mondeel, H. van Booijen, Joh. F. Scheij- beler en Sturm; afd. B, (smeden) J. W. Joziasse; aid. C, (schilders) A. Wille- boordse; afd. D, (meubelmakers) J. W. Antheunisse, J. J. Vlieger, M. Roth. Van de 2e naar de 3e klasse zijn be vorderd: afd. A, J. C. Brouwer, P. Poort vliet, A. Verhage, K. Willems; afd. B, A. Antheunisse, C. W. Wolf, -J. C. Zande©; afd. O, C. M. G. Petterson, J. Reijnhout, S. P. Volherda; afd. D, F. Wi. Diermanse, A. Joh. Eiff, F. Grims, P'. J. Jongepier. Van de le naar de 2e kl. zijn bevor derd: Afd. A, O. Crucq, P. Eiff, W:. G. Roose, J. de Ruijter, F. Rijks©, J. de Kuijper, J. Koekman; afd. B; J. M. Ha- riot, P. van Sorge, M. F. Poortvliet, W. H. Vermeulen; afd. D, P. J. Bi. Dierikx, P. Antheunisse, J. Eiff, C. Geers, A. G. Hubrechsen. (M. Crt.) Burgeravondschool te Middelburg. Het diploma der 2e kl. weird behaald door Afd. A, W. Adriaanse, II. O. Annot, L. Jongebaas, L. A. Pieterse, J. Sinke; afd. B, A. J. Eiff, L. A. Alewijnse, P. H. Geers, M. Janse, J. Quist, M. van Westen, S. Leijnse; afd. C, J. Leijnse, J. Goote, A. S. Boone; afd. D>., P. L. An theunisse; K. C. de Baare, P. Buijs, J. Clement, I. de Lange, II. W. Schroevers, S. J. Zandee. Bevorderd van de le naar de 2e kl.: Afd. A, W. Antheunisse, J. J. de Bruijne, G. M. Barentsen, L. J. Berwald, Joh. II v. d. Bel, W. L. Bliek, J. J. Boone, G. Bouwens, I. J. Cappon, W. Dingeman- se, J. J. Floresse, J. J. Good, J. Grims, S. P. Hamel; afd. B, W. A. Joziasse, M. de Jonge, A. W. Joose, Joh. M. de Keijzer, J. Lorier, D. Maartense, Th. Ma- chielse, Jac. Mesu, II. Meliefste, II. Meu- lenberg, J. A. Montaan, Joh. Adr. Mol, Clement; Afd. C, Chr. Nierse, J. Neve, J. P. Philipse, J. D. II. Reinders, A. Schot, K. Schipper, J. Sinke, J. Sneevliet, F. II. Vader, J. IJssel, P. L. Wonder- gem, Joh. de Wijze, J. Wattel. (M. Ot.) Kruiningen. Benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de Openb. L. School te Krui ningen, de heer J. Witte, (alhier. Bij Kon. besluit van 4 dezer is, met ingang van 1 Juni 1914 opgeheven het ontvangkantoor der di recte belastingen en accijnzen te Noord- welle ingesteld een ontvangkantoor der direc te belastingen en accijnzen te Renesse, voor de gemeenten Renesse, Noordwelle, Haamstede, Burgh, Serooskerke (Schou wen), Ellemeet en Eikerzee en is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Renesse, G. J. R. Slotboom, surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen uit de directie Amsterdam. Voetbal. Degradatie-Promotie-Com petitie Zondag a.s. moeten onze stadgenooten den eersten wedstrijd voor de degradatie competitie spelen en wel tegen Waal wijk Vooruit Deze Noord-Brabantsche vereeniging, die voor het eerst geduren de het seizoen 1912—13 in de zuidelijke 3e klasse uitkwam, slaagde erin beide seizoenen liet kampioenschap van bare afdeeling te behalen. Eon dergelijk feit bewijst wel, dat Zeeland Vooruit Zondag alle krachten zal moeten inspannon, om de overwinning te behalen op haar geel-zwarte tegenstanders. Met liet oog op de groote kosten, aan de dregadatie- wedstrijden verbonden, heeft het bestuur van Zeeland Vooruit besloten, dat de donateurskaarten voor deze wed strijden niet geldig zullen zijn. IJzendijke. Veredelend voetbalspelDe secretaris van don Zeeuwschvlaamschen Voetbalbond heeft het noodig geoordeeld eene kennisgeving de wereld in te sturen voor de leden van de aangesloten vereenigingen. Daarin lezen we o. a. „Ontsier en misvorm de wedstrijden niet, door tijdens het spel luide protesten tegen den scheidsrechter te uiten of ruwe vloeken tegen elkaar te laten liooren". Vooral de laatste zinsnede is typee rend voor den geest van sommige voet ballers. „Sport werkt veredelend" Vlissingen. Maandagavond gaf de R. K. Gymnastiek-vereeniging St. Quadratus eene uitvoering met de Leden en Ad- spirant-Leden in de Groote zaal van het Concertgebouw. In tegenstelling met de andere uitvoeringen werden de meeste oefeningen in de zaal zelve gehouden, waardoor het publiek beter in de gele genheid was, de oefeningen te volgen. De verschillende jongens en meisjes- afdeelingen en ook de Leden zelve, zorg den voor een flink programma van oefe ningen, waardoor men met.de praestaties van de onderscheidene afdeelingen ken nis kon maken. De huisgenooten der Leden, de dona teurs en kunstminnende Leden waren in groote getale aanwezig en het flink applaus dat meermalen weerklonk, was een bewijs, dat deze uitvoering zeer in den smaak viel van de aanwezigen. Ook de Eerw. Geestelijkheid der stad was bijna geheel tegenwoordig; een bewijs zeker, dat deze gezonde sport- oefeningen ook door hen op hoogen prijs worden gesteld, en deze zeker nut tige Vereeniging ook bij lien goed staat aangeschreven. Middelburg 6 jVRI Onderwijzersexamen (acte L.O.). Geëxamineerd 8 Vrouwelijke candidaten. Afgewezen 2. Geslaagd de da mes: M. de Munck te Groede, O. P. v. Overbeeke te Aardenburg; J. v. Putten en G. A. Quist te Dombuig; J. S. v. d. Zande te IJzendijke en J. G. iWloittiez te Breskens. Den Haag. Het Kamerlid Brummel- kamp heeft, naar „De Telegraaf" meldt, tot de regeering ©enige vragen gericht naar aanleiding van het niet vlaggen der gemeentegebouwen te Zaandam, den 30 April j.l., en van het voornemen van den Z,aandamschen burgemeester, het, volgend jaar den len Mei, den onderwijzers der Openb. scholen vrijaf te geven. Arnhem. De 19-jarige C. uit Dieren, die bij den brand aldaar deerlijk werd gewond, is niet overleden, maar naar het Diaconessenhuis alhier ter verple ging overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Dordrecht. Barend van Hemert alhier zal als doelverdedigeï naar Kopenhagen gaan. Göbel heeft om studieredenen bei- dankt. Haarlem. Een ingezetene die onbekend wenscht te blijVen heeft f 250000 geschon ken voor een schouwburg: op het Wilson- plein, naar de plannen van Van der Steur. Rotterdam. Aan ©en looper der kas siersfirma Voorhoeve is op het post kantoor een aangeteekende brief met f5000 aan geldswaardig papier ontrold, De brief wa;s afgezonden door "het filiaal kantoor der firma te Delft. Hew-Vork. Van het stoomschip „Co lumbian", dat Zondag op ze© verbrandde, zijn 13 opvarenden met kapitein Macdo- nald behouden op het Saveleiland aan gekomen. Naar een boot met 19 op varenden wordt nog gezocht. Een machi nist werd gedood en een zeeman verdronk, .13 personen werden door d© .^Francohia" opgevischt. Leipzig. De tentoonstelling van Boek druk- en Graphisch© Kunst is in tegen woordigheid van den Koning van Saksen heden plechtig geopend. BrQnn. Te Sockolnitz hotsten twee treinen op elkaar; 2 reizigez-s werden zwaar, 14 licht gewond. Beilen. Over het spoorwegongeluk nabij Beilen (24 Dec. 1913) is versche nen het verslag van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdien sten en het verslag van de M a a t- sc ha pp ij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. Beide verslagen weiden over het geval in technisch© bijzonderheden nit, doch wijken af in de vaststelling van de oor zaak. De Maatschappij enz. komt tot de slotsom, dat een breuk van de wisselstang waarschijnlijk niet als de pri maire oorzaak is aan te zien, maar het gevolg is' geweest eener ontsporing naar rechts van het voorlaatste rijtuig van den trein, ontstaan door een inzinking van den grondslag onder de rechterspoor staaf. Ten aanzien van het verschil in de onderstellingen van raad van toezicht en Maatschappij, omtrent de oorzaak dei- ramp, heeft de 'minister met vertegenwoor digers van beid© lichamen een bespreking gehouden om de verschillende onderstel lingen nader aan elkaar te toetsen en, zoo mogelijk, tot meer overeenstemming dienaangaande te geraken. Het uitvoerige overleg heeft echter tot wijziging v.an het ingenomen Standpunt geen aanleiding gegeven. Brussel. Dinsdagavond vond hier een groote manifestatie ten gunste van Mexico plaats, die door de Zuid-Amerikaansche en Spaansche kolonies was georganiseerd. Talrijke, gedeeltelijk heftige redevoerin gen werden tegen de houding der Ver- eenigde Staten gehouden. De manifestan ten trokken na beëindiging der bijeen komst naar de Mexicaansche, Chileensche en Argentijnsche consulaten, waar hul- debetoogingen plaats hadden. 4e klasse, 2e lijst. Trekking 5 Mei. f 1000: 15408 f 400: 8099 13649 f 20015695 f 100: 9064 9250 12367 f 653460 3464 3478 3485 8606 8609 8691 8699 9324 10026 I 10081 10102 10119 10121 11437 11475 11482 13558 4e klassq, 3e lijst. Trekking 6 Mei. f25000: 13697 f 5000: 11163 f 1500: 10778 f 1000: 3059 j f 400: 12942 f 2001014 2736 6073 f 100: 3127 8376 9561 15709 18331 f 653445 3479 3667 3950 4004 8635 8692 8719 9303 9321 10016 10036 10079 11433 13531 13534 14181 14183 14187 14215 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Colijnsplaat. Aanbesteding van de Land- bouw-Sociëteit „Unitas" van f090 balen chili. Inschrijvers de heeren A. Kole, Co lijnsplaat voor f 11.64; I. J. v. d. Have, Rotterdam, f 11.60; P. J. van Aardenne, Dordrecht, f 11.58; G. Daane, Ierseke, f 11.54; W. Bedet, Terneuzen, £11,54; fir-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3