Sociale Berichten- Laatste Berichten Wetenschap en Kunst. Aan de schietoefeningen kunnen deel nemen le. Miliciens en landweerplicht'gen met groot verlof; 2e. Kadeireservisten met onbepaald verlof; 3e. De overig© manne lijke ingezetenen van 1640-jarigen leef tijd. De oefeningen worden gehouden van 15 Mei tot omstreeks 15 November, ten min ste éénmaal per week, hij voorkeur op Zaterdag. De uren worden zoodanig gesteld dat voor zooveel mogelijk een ieder daaraan kan deelnemen, waarhij1 met de wenschen der deelnemers rekening gehouden zal worden. De deelnemers zullen, wanneer zij zich op de vastgestelde uren op de banen aanmelden, zonder lang verwijl ge legenheid vinden tot schieten. Om de oefe ningen te doen plaats hebben, moeten zich ten minste tien deelnemers hebben aangemeld. Aan hen, die zonder kennis geving of zonder bepaalde redenen meer dan driemaal achtereen zijn weggebleven, die zich misdragen, kan het verdere deel nemen aan de oefeningen worden ontzegd.. Wanneer één uur na het tijdstip, voor den aanvang van de oefening vastgesteld, nog geen deelnemer aanwezig is, gaat de oefe ning op dien dag niet door. Aan ei ken schutter wordt een. schietboekj© uitt gereikt, waarin de gedane schoten worden, aangeteekend en dat in diens bezit blijft. Aan een schutter, die met ijver de oefe ningen heeft bijgewoond, kan een ge- tuigschritt worden afgegeven. Aan het einde van het oefeningsjaar zal een schietwedstrijd worden gehouden door hen, die aan drie vierden van het aantal gehouden oefeningen hebben deelgeno. men, waarhij van Rijkswege prijzen wor den uitgeloofd. De aanmelding tot deelname aan bovem bedoelde oefeningen behoort te geschie den: le. In garnizoensplaatsen bij den com- mandeerende officier der infanterie ter plaatse; indien geen infanterie ter plaat se aanwezig is bij den commandeerende- officier der vesting-artillerie en eindelijk bij den commandeerenden officier der ca valerie ter plaatse. 2e. In de overige plaatsen bij den bur gemeester der gemeente. (Zeeuw) Middelburg Het was Zaterdagavond ge zellig en er heerschte een oprecht vroo- lijke stemming in de groote Schuttershof- Izaal, waar de tweede repetitie plaats had van den gezamenlijken zang voor 5 Mei a. s. Ofschoon niet allen die kwamen ook den geheelen avond bleven, mag het totaal aantal, dat belang bleek te stellen in deze wijze van pogen om den gezamen lijken zang heter dan vroeger tot zijn recht te doen komen, genist op 500 wor den geschat. Nadat eerst Middelburg's Harmonie de vier liederen, namelijk „Wilhelmus van Nassaue", „Wien Neerlandsch Bloed", „Vlaggelied" en „Een Lied van Neder land" had gespeeld, nam de heer H. de Blouw, den leider van dit deel van het feest, de dirigeerstok ter hand en ver zocht thans de aanwezigen mede te zin gen en hieraan werd door bijna allen met groote opgewektheid voldaan. Eerst werd ieder lied met muziek en vervolgens zonder gezongen, waarbij de heer de Blouw enkele aanwijzingen over het leg gen van de klemtoon en het goed houden van de maat deed hooren. Nadat op deze wijze hot programma was doorgewerkt, nam de heer de Blouw het woord en wees er op, dat hem her haaldelijk gevraagd is, waarom hij de kinderen heeft uitgesloten. Spr. antwoordt daarop, dat het hem, toen hij Woensdag avond in het Schuttershof kwam trof, daar driehonderd kinderen aan te treffen en slechts een 25-tal volwassenen. Hij heoft toen de kinderen zachtjes weten weg te krijgen en een leeftijdsgrens voor deelname gesteld. De reden hiervan is, dat de gezamenlijke zang op 5 Mei een tweeledig doel heeft en wel ten eerste de viering van Walcheren's 100-jarige onaf hankelijkheid, maar tevens ook ©en poging om den Volkszang te verbeteren. Het gezegde „Wie de kinderen heeft, heeft de toekomst" gaat op het gebied van de veredeling van den Volkszang niet op. Zoolang de grooten de liederen op straat blijven zingen van „Karolientje" enz. doen de kinderen het ook. Daarom is spreker zoo blij dat thans de volwassenen in zoo'n groote getale zijn opgekomen, hij hoopt dat dit ook op 5 Mei het geval zal zijn. Na eene pauze werden de liede ren nog eens gezongen, terwijl aan het slot van de repetitie de heer de Blouw nogmaals het woord nam om mede te dee- len waarom de oude woorden van het Wien Neerlandsch Bloed worden gezon gen. Dit geschiedt omdat H. M. de Konin gin zelf den wensch daartoe heeft te ken nen gegeven bij een daarover aan Haar gestelde vraag. Nog verzocht de heer De Blouw op 5 Mei als de burgemeester van de pui van het Stadhuis de proclamatie voorleest, deze te beantwoorden met ge juich, hetwelk overgaat in het uit volle borat gezongen Wilhelmus. - Deonafhankelijkheidsfees ton. Hedenmorgen is men begonnen met de eerste toebereidselen voor het in feest dos steken der stad. Op de Markt is men bezig met het plaatsen der gas .erlichting- stukken, die een groote afwijking toonen met die welke vroeger hij Koninginnever- jaardag weiden opgesfe.d. Toen waren het slechts W's, E's, H's, J's en zonnen, thans zijn het groote stukken met zeer toepasselijke opschriften als: „De Zeeu wen aan Oranje", „Hersteld Nederland", „Blijdschap, Vreugde, Eerbewijzen". Tal van commissies stelden nu hun plannen vast en verwacht mag worden dat ook mot de versiering der" verschillende buur ten en straten spoedig een aanvang wordt gemaakt. Naar wij vernemen is aan het programma nog een avond- of haast beter gezegd een nachtconcert toegevoegd. Het Middelbuagsch muziekkorps zal n.l. van half elf tot twaalf uur hei feest mot een uitvoering op de Markt sluiten. Als het mooie lenteweer van heden ook op 5 Mei ons deel mag zijn, dan zal het zeker een feestdag worden de traditie van Middel burg waardig en wij vestegen dan ook nog eens met kracht de aandacht van onze lezers huilen Middelburg er op, om indien zij daarvoor de gelegenheid kunnen vinden plannen te maken om op 5 Mei hun schreden naar Middelburg te richten. Zoo juist zien wij, dat men in de Noord straat reeds begonnen is met de aan brenging dor versiering. Door de N. V. voorheen firma Wed. J. II. C. Kakabeeke, meelfabrikanten al hier, zijn voor de eerst© Zeeuwsche Bak kerij-tentoonstelling drie medailles ge schonken; terwijl door het comité voor de tentoonstelling en door verschillende meelfabrikanten, meelhandelaars en fa brikanten van honingzoet een groot aan tal medailles zijn toegezegd, speciaal voor de brood- en beschuitwedstrijden. Naar wij vernemen is de opening der tentoon stelling bepaald op Maandag 4 Mei des namiddags te vijf uur. Op het voetbalveld achter de meelfabriek alhier ontstond gisteren middag oneenigheiil tusschen een spe ler en een toeschouwer. Laatstge noemde, zekere J., wachtte den speler, zekeren B., op, en bracht hem een vuist slag toe, waardoor een bloedneus ont stond. Van deze mishandeling werd hij de politie aangifte gedaan en tegen J. werd procesverbaal opgemaakt. Gisteren brachten een drietal onder den invloed van sterken drank verkeeren- de personen do Langedelft in rep en roer. Twee hunner werden door de po litie i'ngerekend, terwijl de derde wist te ontkomen. Vlissingen. In een gehouden bestuurs vergadering van het feestcomité „het Eiland" werd het voorstel van den voor zitter om op den verjaardag van II. K. H. Prinses Juliana, des avonds een mu ziekuitvoering te geven op het Eiland, met algemoene stemmen aangenomen. Aan den burgemeester zal toestemming worden gevraagd tot het plaatsen van een muziektent. Van wege den Vlissingschen Oran- jebond zal op Donderdag 30 dezer, den vijfden verjaardag van II. K. H. Prinses Juliana, een openbare muziekuitvoe ring plaats hebben in het Bellamypark. Mocht door ongunstig weder de uit voering niet kunnen doorgaan, zoo zal dit 's avonds te zes uur door een witte vlag op den St. Jacobstoren worden be kend gemaakt. (VI. Crt.) Op de helling op de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" al hier, waarvan Zaterdag het stoomschip „Tjikembang" voor de JavaChinaJa pan lijn is te water gelaten, zal thans worden gebouwd het stoomschip „Ecua dor" voor de kon. West-Indische Mail dienst te Amsterdam. Zierikzee. Ten behoeve der Oudheids kamer alhier, zijn ten geschenke ont vangen: van den heer A. P. van Dijk te Dreischoi', drie koperen stempels der voor malige garnnanefabriek te Zierikzee; van de dames C-ouvée te Zierikzee o.,a. een beschilderde tabaksdoos met vuurslag; van Jkvr. J. E. Schuurbeque Boeye te Zierikzee een zilveren gedenkpenning op de gouden bruiloft van Jhr. mr. W. A. de Jonge, den 11 Dcc. 1831 te Zierikzee gevierd; v,an N. N. eenige schetsjes in olieverf, voorstellende de gezichten in het voormalige Dijkwater en op den vroe- geren molen hij de Westbrug. Kapelle. In hevige mate vertoont zich weer de z.g. entkever, niet alleen in de pas gezette enten, maar ook in vele per- ceelen jonge bessenstruiken. Daar ze te voorschijn komen 's avonds als het don ker wordt, wordt er met behulp van licht als dan jacht op gemaakt, om ze te ver nietigen, want ze veroorzaken veel ischade. Kruidingen. Benoemd tot tijdelijk op zichter aan den rijkswaterstaat te Woer den de heer C. Witte, alhier. Zaterdag verloor do landbouwer ,L. Sinke een 12-jarig paard, Zondagmor gen nog één. Verleden jaar verloor hij er drie. Daar de man tegen verzekering is, zal hij zulke slagen diep voelen in zijn klein bedrijf. Heden is alhier aanwijzing van de straten en tevens voor den houw van 't nieuwe gemeentehuis. Er is zeer veel animo. lerseke. In den nacht van Zondag op Maandag is alhier bij dhr. P. Verweijs een konijn gestolen. De politie zoekt naar de brutale daders. Aangezien dit meer voorkomt is het te hopen, dat de daders gevat mogen worden. Mej. Joha. van Pulten verpleegster in de stichting „Eudokia" te Rotterdam, geboren alhier, slaagde Zaterdag voor het diploma verpleegster 1ste gedeelte. Hansweerd. Op de Westerschelde kwa men de sleepschepen „Willem" en „Filip" in aanvaring met een zeebaot „Nereus", waardoor hij het schip „Willem, schipper van Eersel" het achterschip voor een gedeelte werd ingedrukt, doch daar de schade hoven water was kon de reis worden voortgezet. De versehevischboot „Reserve", Wel ke de vorige week door op den dam te Terneuzen te loopen een gat in het schip ibekwam, is alhier stoepende met de stoom pomp „Amstel" op zij naar de werf te Dordrecht gepasseerd. De uitgaande zeehoot „Zwazie" is nabij Doel op de Schelde omhoog geva ren. Sleepbooten zijn ter assistentie op- geloopen. Alhier is een Dames-Comi.é gevormd ten doel hebbende op Hemelvaartsdag ©en baby-wedstrijd te houden en daarbij een liefdadigheidsvoorstelling te geven ten bate van het Groene Kruis. Aan de werf „Zeeland" is de bouw opgedragen van drie Rijnsleepschepen van circa 1500 ton groot voor Ilollandscho rekening. Zoodat er nu, mot do thans op stapel staande schepen acht groote Rijn- schepen moeten worden gebouwd. Rilland. Vrijdagmorgen 1 Mei om 9 uren zal een aanvang worden gemaakt met het geven der eerste lessen in de R. K. school alhier. Do kinderen welke in 't vervolg deze school zullen bezoeken, zullen zich des morgens om 8 ure in de kerk vereonigen, tot het bijwonen van den II. Dienst. Van het schoolgebouw zijn twee lokalen voor het gebruik geheel gereed, terwijl hel derde lokaal, bestemd voor bewaarschool, zoo spoedig mogelijk zal worden gereed gemaaiki om deze ook te kunnen openen. Dat Gods Zegen op den arbeirl der oprichters moge rusten is zeker ons al ler wensch. Krabbendijke. Onder grooten toeloop zoowel van ingezetenen als van elders, werd Zondagmiddag het nieuwe Kerkge bouw der Ned. Herv. Gemeente door Ds. Muller alhier in gebruik gesteld. 's Heerenhoek. Ook hier had de bios coopvoorstelling „Van de Kribbe tot het Kruis,, een succesvol verloop. Steeds werd voor volle zalen vertoond. Ovezand. Op de voorjaaraveemarkt wa ren aangevoerd 6 stuks hoornvee. Handel niet groot. Hoedekenskerke. Vergidering van dm raad der gemeente HoedekenskeA© op Vrijdag 24 April 1914 des namiddags 4 uur in het gemeentehuis. Afwezig de hee- ren M. G. Verheek en A. Walraven. De eerste met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaanle. dat door Ged. Staten de goedkeuring der gemeente begrooting 1911 is verdaagd tot 1 Juli a.s 2e. dat door Gel. Statui is geweigerd het verzoek tot vrijstelling van het geien van onderwijs in ;v'ak j aan de openbare lagere school alhier, zoodat dit vak 1 Juli a.s. zal moeten worden ingevoerd. 3e. dat door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit tot af- en overschrijving der ge- mcente-begrooting "1913, genomen in da voorgaande vergadering. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt aan den raad over gelegd het verslag van den toestand dei- gemeente over 1913, waarvan de voor naamste punten door den gemeentesec retaris worden voorgelezen. Een door het Burgerlijk Armbestuur voorgestelde wijziging van haar beglooting 1911, wordt na toelichting door den voorzitter zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Dhr. J. Louisse wordt als lid van dit Arm bestuur geacht zich van stemming te ontt- houden. Van P. Ja Grand, thans wonende te Nieuwdorp, pachter van een perceel grond achter de openbare lagere school al hier is een verzoek ingekomen om ver mindering van pachtpemiingen al f 7.5') over 1914, daar die grond bij de plaats gehad hebbende schoolverbouw veel t-3 lijden heeft gehad. De voorzitter zegt dat B. en W. den toe stand aldaar persoonlijk hebben opgeno men en het hun billijk voorkomt aan den pachter over 1911 een vermindering van pachtpemiingen van fö toe te staan. Al dus wordt met 4 tegen 1 stem, die van dhr. J. Jasperse, besloten. Na een zitting met gesloten deuren wordt daarop besloten hot contract met de gemeenten Baarland en 's Gravenpol der, tot aanstellen van een gcmcenschap- pelijken geneesheer, welk contract 1 Juli 1915 vervalt, zoo mogelijk wederom te verlengen. Bij de gewone rondvraag door den voorzitter, zegt dhr. J. Louisse, dat de goot voor de woning bij de wed. J. Jo- ziasse, in een (zeer Slechten staat verkeerd. De steenen worden aldaar bij het spuiten van de waterleiding losgewerkt. De voor zitter zegt, de directie der waterlei ding hierop te zullen wijzen. Door liet gebruiken van enkele houten goten, die hier aanwezig zijn, kan die zaak ver holpen worden. Op voorstel van wethou der Groenewege, zal ter zijner tijd aldaar overgegaan worden tot bestrating. Nog vestigt dhr. J. Jasperse de aandacht op een verzakking langs den weg bij de hof stede bewoond door dhr. P. van Kruys- sen aan het Lange Weegje alhier. Do voor zitter zegt voorziening in deze toe. Nadat nog door den voorzitter aan den raad is overgelegd het nu vastgestelde ontwerp spoorwegnet door Zuid Bevc- land wordt de vergadering gesloten. Vrijdagavond hield een kapitein der Infanterie uit Vlissingen, in de openbare lagere school alhier, een lezing over het nut der schietoefeningen, ter verhoo ging van 's lands weerkracht. Na afloop der lezing, die zeer goed bezocht was, gaven zich 27 personen op, om aan deze oefeningen deel te nemen. Zij zul len worden gehouden op de bestaande schietbaan aan den Zeedijk. tot gezWorene van den Jacobapolder, C. de Kam, te Wissekerke tot voorzitter van het bestuur der w.a- terkeering van de calamiteuze Hoofdplaat- en Thomaespoldcrs, B. J. M. Thomaos, 1e Hoofdplaat. Door Ged. Staten zijn benoemd tot schatter der pachtwaarde der gronden, gelegen in de ealamiteuzen Burgh- en Westlandpolder, de heer J. G. P. Timans, te 's Heerenhoek, van die in den eala miteuzen Vlietpolder de heer L. Maas te Korlgene en van die in het calamiteuze waterschap Bruiiusse de heer D. Keur te Scherpenisse. Koewacht. Zondagnamiddag werd ten huize van den heer A. van Hove de tiende jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van de Coöperatieve Boerenleen bank alhier. Een groot aantal leden waren tegenwoordig. De kassier bracht een uitgebreid verslag uit over de werkzaam heden der Bank in liet afgeloopen jaar en schetste hoe in de 10 jaar van haar bestaan de kleine Bank opgevoerd was tot een flinke financieele instelling, die liet vertrouwen heeft van al de inwoners der gemeente. De heeren P. L. Kips en P. F. de Roover werden benoemd tot commissie tot nazien der rekening. Ter wijl de commissie de rekening en balans nazag, werd deze door den kassier in het breede toegelicht. Op voorstel der com missie werd vervolgens de rekening, die in uitgaven en inkomsten sloot op f155755 goedgekeurd. Als lid van liet bestuur werd herkozen de heer H. Bonte en tot lid van den raad van toezicht de lieer P. van Daele, In plaats van den heer C. Dierick, die overleden is, werd tot lid van den raad van toezicht ge kozen de lieer A. Dierick. Het winstcijfer werd vastgesteld op f619,74, dat bestemd voor de reserve, die daardoor steeg tot f2550,47. Terhole. Begunstigd door prachtig weder werd heden door onze wielerclub een uitmuntend geslaagd wielerfecst gegeven, welwillend opgeluisterd door onze fanfare „Excelsior". Er waren drie wedstrijdenvoor elk dezer waren vier prijzen uitgeloofd, van respectievelijk f4, f3, f2 en fl. De uitslag was voor: Ringrijdenle prijs C. de Bakker, Stoppeldijk2e pr. E. Herrewegh, Abs- dale3e pr. P. Anthonisse, Hooghuis, Hontenisse 4e pr. Alph. Kindt, Graauw. Poppengooien le pr. H. Koene, Rust- wat 2e pr. P. Anthonisse, Hooghuis 3e pr. L. Kindt, Bosclikapelle4e pr. P. v. d Veeken, Bosclikapelle. Kwadetrienrijdenlepr.G.v.d.Brande, Overslag2e pr. Fr. Verlaat, Overslag 3e pr. L. de Smit, Terhole4e pr. D. Weemaes, Absdale. De premie voor de grootste club (f7.50) viel ten deel aan Bosclikapellede premie voor de daaropvolgende (f 5) aan Absdale en de premie voor de verstkomende (f 5) aan Overslag. Het prachtige rijwiel, dat onder de 531 werd verloot, werd gewonnen door W. Gelderland, van Stoppeldijk. Het wielerfeest geleek een 'kermis er waren eenige kramen, in een paar café's kon men een dansje maken en liet was verbazend druk. Oostburg. Zaterdag en Zondag j 1. werd eene tentoonstelling gehouden in de Am bachtschool alhier van het gemaakte werk der leerlingen vau het leerjaar Mei 1913- 1914. De tentoonstelling mocht zich in druk bezoek verheugen. De opbrengst van de gehouden ba zar ten voordeele voor een Protestantscli Tehuis voor ouden van dagen bracht hier c'rca f2000 op. - Tot onderwijzer in het timmeren aan de ambachtsschool is benoemd O. Selioori te Winkel (N.-H.) Vrijdagavond brandde voor het eerste het gas. Zoowel de straat- als de binnenverlichting voldoen goed. Sommige winkels zijn keurig verlicht. Hoofdplaat. Zaterdagvoormiddag werd het benend, dat dhr. B. Thomaes, bur gemeester onzer gemeente, benoemd was tot Voorzitter van de Hoofdplaat- en Thomaes polders. Dadelijk staken vele inwoners de vlag uit ter eer van den benoemde. Des avonds bracht het mu ziekgezelschap denbenoemde eeu serenade voor zijne villa, waarna nog een muzikale wandeling door het dorp werd gedaan. Biervliet. De vorige week werd liier aan Tol no. 3 een gezin uit de woning gezet van rechtswege. Geheel de week brachten man, vrouw en een vijftal kinderen onder den blooten hemel door. Thans zijn de ongelukkigen ergens ondergebracht. Treurige toestanden. De St. Ct. bevat een opgave omtrent de bevolking des Rijks. De provincie Zee land telde op 1 Januari j.l. 118.230 man nen, 119.278 vrouwen of totaal 237.508 zielen. Bij Kon. Besl. zijn benoemd: tot gezworene van hel waterschap Hoe dekenskerke, C. Goense, te Hoedekens kerke tot dijkgraaf van den Wiillempolder (Noord-Beveland), S. J. de Regt, te Wisse kerke j De Schildersstaking te Middelburg. De werkwillige Duitscher is door staken de schildersgezellen overgehaald liet werk heden niet te hervatten. Het is heden bijzonder rustig in de stad, van posten was niets te bemerken vanochtend. Naar wij vernemen heeft de waarnemende bur gemeester zijn bemiddeling aangeboden 'en zullen wij vermoedelijk onder laat ste berichten het resultaat van de pogin gen van den heer Dumon Tak kunnen mededeelen. Bond van R.-K. Zeelieden- Op initiatief van het bestuur van de Afd. Vlissingen van den Ned. R. K. Volks bond is Vrijdagavond ilMini ief opgericht een afdeeling van den Bond van B. K. Zeelieden. Het Secretariaat blijft voorïoopig geves tigd bij den Seer. v. d. B. Iv. Volks bond: Scherminkelstr. 20, Vlissingen. Onderwijs en drankbestrijding. Naar de „Kalh. Onderwijzer-Drankbe strijder" meedeelt, zal in overleg met So- briëtas, tijdens het derde B. K. Drankbe strijderscongres, dat 24, 25 en 26'Augustus te 's Bosch gehouden wordt, een vergade ring belegd worden voor allo R. K. Onder wijzers-drankbestrijders in Nederland. Sf. Jansteen. Zekere Th. B. alhier, die Zondagavond per fiets uit Hulst huis waarts keerde, reed onderweg met zoo veel kracht tegen een paal aan, dat 'de man zijln hoold deerlijk verwondde en spoedige geneeskundige hulp noodig was. Dokter Fruijtior heeft cle wonden dicht genaaid en het verband gelegd. 's Hertogenbosch. Bij oefeningen buiten de stad werd de kapitein Jansen plotseling onwel en bleef op de plaats dood. Rotterdam. In de Adamshofstraat is gisteren een 5-jarig meisje door een slec- perswagen overreden en gedood. Andelsf. De jamfabriek der firma Ger ritsen is heden afgebrand en een nabij- zijnde timmermanswoning. Fen pakhuis met tabak gevuld van de firma Fro- wein te Arnhem kon behouden blijven. Oorzaak fabrieksschoorsteenbrand. Fa briek en inventaris zijn verzekerd. Weenen. In tegenstelling met de offi cieel.© bulletin's is men in hofkringen minder gerust over 's Keizers toestand, die niet verbeterd boet. Met het oog op den hoogo.n leeftijd des keizers zijn de dokters bang voor 'het hart of voor een longontsteking. Berlijn. Do bemiddelingsvoorstellen der Zuid-Amerikaanscho rejmbliekon in zake MexicoVereen. Staten worden door do Europeesclio kabinetten krachtig ge steund. (Zie onder Buitenland.) New-york. Uit Vera Cruz wordt ge seind, dat de rebellen-generaal Zapata met groote troepenmacht ter herovering dér stad aanrukt. Londen. Dp het station Finisley Iload kwam een locomotief met een trein in hotsing. Vele wagens werden vernield en 18 personen gewond. Londen. De Ulstercrisis heeft zich we derom verscherpt. Aan de „Daily Mail" wordt namelijk uit Dublin geseind, dat drie aldaar in garnizoen liggende regimen ten infanterie bevel ontvingen heden naai' de hoofdstad van Ulster op te marchceren. De troepen worden aldaar morgen ver wacht. Uit Belfast wordt aan de „Daily Mail" bericht, dat het West-Kent-regiment, liet Yorkshire- en Lancaster-regiment heden in Belfast zullen aankomen. Van een af kondiging van den staat van beleg is afgezien; de gehcele bevolking zal ech ter onder de bepalingen van het mili tair Srafwetboek gesteld worden. Goes. Dcm.onstratieavonden G. D;l line. Vrijdag en Zaterdag j.l. gaf dc heer Gustav Dahne in „De Prins van Oranje" pliysische demonstraties, den eer sten avond over de electriciteit, den twee-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2