Land- en Tuinbouw. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Sociale Berichren. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Sport de overblijvende voorwerpen, die tot laat in den avond duurde. Aldus eindigde bet programma. De commissie kau met voldoening op haar werk terugzien. Maandag één uur. Koesterend zonnelicht, ontluikend groen. En daar- tusschen nadert langzaam de droeve stoet, die Mej. Kriekaart naar de laatste rustplaats voert. Met kransen overdekt schreed de baar eerbiedig naar de groeve, waarbij de medeleden van de Zangschool zich opgesteld hadden, ruimte latend voor de stoet en de schare belangstellenden. Het vaderhart nam eerst het woord, sprak voor de laatste maal tot z ij n kind, nam afscheid van zijn lieveling, een eeuwig op aarde, in woorden, die grepen in de harten van allen, vertol kend snerpend wee Toen volgde een herderlijk woord van den predikant. Nogmaals een uiting van vaderliefde, machteloos tegenover het drama. Zoo'n tocht naar een kerkhof is treurig voorwaar. Kloetinge. Gedwongen stilstand. Zondagmorgen was de wachter van wachtpost 41 aan de spoorlijn alhier ge noodzaakt den trein van 7 'uur te doen stoppen wijl drie jonge paarden van den landbouwer O. T. alhier langs de rails liepen. De landbouwer is wegens het niet be hoorlijk afsluiten van de weide, waarin de paarden liepen, geverbaliseerd. Dinsdagmorgen schrikten 2 paarden van dhr de J. gespannen voor een ploeg- slede van uigegangen waschgoed. Zij renden huiswaarts ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Hoedekenskerke. Naar wij vernemen zal binnenkort een aanzienlijke verbetering wat betreft de verlichting der Wester- schelde alhier tot stand komen. Behalve verandering van het thans bestaande zoogenaamde „groote licht" van den Biezelingsche Ham van petroleum in gaslicht, zuilen in die omgeving nog twee nieuwe gaskustlichten worden bij geplaatst, zoodat alsdan de gevaarlijke bocht in de Westerschelde alhier, des nachts door niet minder dan 5 lichten, van den wal uit, zal worden aangeduid, daar ook het bestaande zoogenaamde „kleine licht" aldaar blijft gehandhaafd. Biezelinge De heer P. van Gessel be ambte S S. is met ingang van 27 April bevorderd tot seinliuiswach ter standplaats Goes. Kapelle. Maandag werd vanwege de Haudboogsocieteit „Luctor et Emergo" een concours gegeven met de handbuog op den vasten vogel. Vertegenwoordigd waren tü sociëteiten. De eerste hoofd vogel werd geschoten door dhr. H. Par- zee, van „Concordia II" 's Heereuhoek de tweede door dhr. C. van den Dries van „Eensgezindheid", 's Heerenhoek. De le zijvogel door dhr. A. Luik van „Les amis réunis" Vlake de 2e ld. door dhr. M. Huige van „Amicitia" 's-Heerenhoek De kallen respectievelijk door de lieeren Jan Kaas van „Willem Tell II" Ovezand, C. Pieterse, van „Eensgezindheid" 's Hee renhoek, L. Lous, van „Onsgenoegen" Oudelande, L. de Koster, van „Sorauus" Heinkenszand, twee en W.II. van 'tWest- vau „Diana" 's Heerenhoek, terwijl de meeste kleine vogels geschoten werden door dhr. L. de Koster, voorn. 's-Heerenhoek. In de vergadering van den gemeenteraad gehouden den II April j.l. waren (1 leden tegenwoordig, afwezig M. v. d. Meulen wegens ziekte. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en gearresteerd. De inge komen stukkeu na lezing voor kennis geving aangenomen. Door den voorzitter werd het verslag der gemeente den Raad aangeboden. Daarna ging de Raad over in besloten vergadering ter bespreking van hoofdgeld, welke de vergadering heropend zijnde werd vastgesteld, op f3772.685 met een factor van 2. Wolphaartsdijk. Uitslag van den doorloo penden (Schietwedstrijd, gehouden door de iScliietver. „Nimrod", gedurende de 3 wintermaanden. Geschoten werd ten le om de Zilveren Wissehnedaille, ten 2e om kunstvoorwerpen met geweer M. 91; Maximum 240 punten, le prijs F. Zui- dijk 229 p 2e prijs C. Lainain 227 p. 3e prijs J. A. Buteijn 225 p.; 4e prijs N. van Sabben 223 p.5e prijs 11. van Leerdam 223 p.6e prijs G. van de Kreke 222 p.7e prijs A. Maat 221 p. Terwijl door het blijk geven van een uitmuntende schietvaardigheid, als bewijs van het Kampioenschap der winteroefeningen de zilveren Medaille werd toegekend Jaan dhr. F. Zuidijk. (Z.) Kattendijke. Wie Zaterdag 11. ons anders zoo schaars verlicht dorpje betrad, zou zeer zeker verbaasd gestaan hebben. Wat toch was het geval? Reeds lang werd hier de beboette aan een betere ver lichting gevoeld, maar wegens onover komelijke bezwaren, was het onmogelijk aansluiting met bestaande gasfabrieken of electrische verlichting te verkrijgen. Autogeengas bleek de eenige goede ma nier. Aan den bekenden heer W. Koe- voets uit Goes werden dan ook ras de werkzaamheden opgedragen en verleden week kwam het werk, dat onder ge noemden bekwamen heer is uitgevoerd, gereed. Alles is fijn geslaagd. Het muziek gezelschap bood ook hier zijn diensten aan om aan een en ander een feestelijk aanzien te geven. Veel volk was dan ook op de been. En de bezoekers kwa men lang niet voor niemendal. Het fraaie witte licht, rustig en kalm, droeg ieders goedkeuring en bewondering weg. Ook de straatverlichting was puik. Zoo licht als nu is het dorp nog nooit geweest. De heer Koevoets kan met trots opzijn hiér verrichte werkzaamheden terugzien. Het zal gewis voor hem een mooie reclame zijn. De bediening van het toe stel en de gasmeters is opgedragen aan den heer J. Keukelaar, alhier. We wen- sclien van harte, dat vele aansluitingen de thans bestaande zullen volgen en dat vele dorpen, waarvoor het dikwijls moei lijk valt, goede en goedkoope verlichting te erlangen, deze nieuwe wijze van ver lichting zullen kiezen. 's Heer Arendskerke, Benoemd tot amb tenaar ter Secretarie der gemeente Haar lemmermeer dhr. M. J. Oglgél, in gelijke betrekking alhier werkzaam. (Z.) Heinkenszand. Dinsdag jl. herdachten C. Langemare en Anna Simonse den dag van hunne 40-jarige echtvereeniging, ter wijl C. Langemare tevens 44 jaren als arueider werkzaam is op een en dezelfde hofstede, nl. die der familie Vermue. Hansweerd. De Belgische spits „Cle- menoe" is Zaterdagmiddag op de Schelde bij Bath in. aanvaring geweest met een zeeboot, en moest om zinken te voor komen omhoog worden gezet. (Z.) De pleizierboot „Administrateur De Bats" is naar de werf „Zeeland" ge bracht voor het aanbrengen van een nieuwe schroef. Men denkt daardoor grooiere snelheid te verkrijgen. Kwadendamme. Hedenmiddag te half twaalf stond de koetsier van den heer Rijk bij de herberg van dhr. C. de Baar. Upeens kregen de paarden een schrik en sloegen op hol. De wagen kantelde en werd aanmerkelijk beschadigd. Gelukkig was er weldra hulp in de buurt eu kon men de hollende dieren tot staan bren gen, zoodat alles zonder persoonlijke on gelukken afliep. Terneuzen. De gemeentepolitie alhier heelt naar liet lijkt de Faasetidagen nut tig besteed. Zij is op het spoor gekomen van een bende in wie de oorsprong te zoeken is van vele diefstallen, den Mat sten tijd in die gemeente en omgeving gepleegd. Het zijn de gebr, L., een ze kere Do J. en v., alle lieden die reeds vroeger met de justitie kennis maakten en vermoedelijk zal het hij deze arrestauesi niet hlijven. ten huize van de verdachten werden verschillende bij landbouwers ge stolen zaken in beslag genomen, o.m. onder den planken vloer verborgen, een zak aardappelen. „VI. Crt." St-Jansteen. Jubilee IJseb aert. Op den Tweeden Paaschdag herdacht de Edelachtbare heer C. IJsebaert den dag, waarop hij vóór 25 jaar tot burgemeester werd benoemd. Dat bet feit op feestelijks wijze werd herdacht moge dienen uit het volgende Om 10 uur begaf de jubilaris zich naar de kerk alwaar door den ZeerEenv. heer pastoor een plechtige tl. Mis werd opge dragen daarbij geassisteerd door een Eenv. pater Capucijn als presbyter, den Eerw. heer J. Loonen ,als diaken en den Eerw heer J. Schets als sub-diaken. Onder de H. Mis beklom den ZeerEenv. hoer Pastoor den preekstoel en schetste in welgekozen woorden de verdiensten van den jubilaris, terwijl een Te Deum deze plechtigheid sloot. Des middags werd d© jubilaris aan zijde woning afgehaald en ging het in optocht door het feestelijk versierde dorp naar de raadszaal alwaar hem door den wethou der, dhr. \'ael, een prachtig schilderstuk, voorstellende des jubilaris vader en broe der, beiden als burgemeester van Sint- Jansteen geregeerd hebbende en in het midden de jubilaris zelf, werd aange boden. Z.Ed. dankte de leden van den gemeenteraad en de geheele burgerij voor da zoovele bewijzen van belangstelling, waarna de Commissie zich met den jubi laris aan het hoofd, aan een gemeenschap- pelijken maaltijd vereenigden. Des namid dags jwerd een rijtoer gemaakt door de wijken Heikant en Absdale, waarna de stoet werd ontbonden. Het muziekgezel schap „Opwaarts" gaf daarna een concert op de kiosk, gevolgd door de fanfare „Vlijt en Volharding' uit Hulst, terwijl de Harmonie uit Hulst om pl.m. 8 uur he.t concert sloot. Gansch het dorp was schitterend verlicht en het afgestoken vuurwerk was prachtig te noemen. Te midden van al deze feestelijkheden waren ook de armen niet vergeten, welke ruim,schools met. brood werden bedoeld en ook de ..schooljeugd werd onthaald. Onder de aangebrachte opsehriften ver dient zeker wel vermelding het navolgen de veis „De vader heeft aan 't hoofd gestaan Van ons dierbaar St. Jansteen I Een zoon trad op 't voetspoor aan, Tot heil van 'talgemeen! Een edele zoon, een fiere broer Uit d' ouden stam, trad op En heeft na 25 jaar, Zijn „Steen" geleid ten top!" Wij vleien ons met, de hoop, da.t. het God moge behagen, den jubilaris ook zijn gou den feest te doen vieren. Bij het afsteken der kanonnen op de feestviering van don Edelachtb. heer C. IJsebaert, ontplofte een der stukken, waardoor do splinters een man, zekeren L. B„ welke de stukken bediende, rake lings Langs het hoofd vlogen, 'gelukkig evenwel zonder den man letsel toe te brengen. Koewacht. De heer G. P. J. Dierick, burgemeester dezer gemeente, lid van den Raad, dijkgraaf van den polder Nieuw Kernemelk en voorzitter van den Raad van Tot-zicht der Coöperatie ve Boerenleenbank is overleden. Zijn heengaan zal door alle ingezetenen be treurd worden want de overledene was inderdaad de vader zijuer gemeentenaren, de vriend van arm en rijk. Do overlede ne bekleedde het ambt van burgemees ter gedurende 36 jaar. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd de heer C. A. v. d. Steen te Vlis singen, als techinsc.h ambtenaar bij den radio-telegrafischen dienst van den post-, telegraaf- en telefoondienst. Bij kon. besluit is aan A. v. Nieu- wenhuize te St. Philipsland eervol ontslag verleend als gezworene van den polder Oude aldaar. Rn is pensioen verleend aan: J. iC. Fanoy, commissaris van po litie te Vlissingen, f 1274; C. Bogaert, we duwe K. de Lazanne, dir. post- on tele graafkantoor f705; D. E. v. Weele, kind uit het huwelijk van na wijlen den rijks- kierK 2e kl. registratie en domeinen J. v. Weele met nu wijlen C. 1'. Heels f90; N. Goote, weduwe M. Mceuwse, onder wijzer Chr. school te Vlissingen f 440. Rij kon. besluit zijn benoemd in den militieraad voor onze provincie: mr. J. W. Zijdstra (voorz.), mr. D. v. d. Vliet (plv. voorz.), inr. J. J. Heijse en E. A. Omland, hiit.-kol. prov. adj. in Zeeland; mr. M. Toulon v. d. Koog (plv.) en C. W. J. Rink, majoor bijl het 14e reg. inf. (plv.) Rijks L.and..ouwwinterschool Boes. Heden middag om 3 uur had in 't bij zijn van tairijke autoriteiten en andere belangstellenden Rot uitreiken der diplo ma s aan de Rijks-Landbouw-Winterschool plaats. Dhr. v. d. Zande, inspecteur van bet. landbouwonderwijs verrichtte deze plechtigheid, liet was voor hem een waar genoegen, zoo zeide hij, aan alie' hier aanwezige leerlingen hei, eindd.pioma te xunnen uitreiken. Hoewel niet alle leer lingen dezelfde resultaten Hadden geto verd, hadden ze toch allen op één na voldoend werk geleverd. Hij wenschte de jongelui geluk en sprak verder: Het zal nu verder blijken in hoeverre jelui profijt kunt trekken van het hier theoretisch ontvangen onderwijs. Het ligt in uw eigen hand daar in de praktijk voordeel mede te doen. Het zal nu blijken of ge een goeden practisc.hen kijk op de zaken zult hebben, dat u het onderwijs, hier geno ten zal doen omzetten in uw eigen voor deel. Ik spreek hierbij de hoop uit dat gij een goed figuur zult slaan in de wereld en daardoor den naam van deze school zult hooghouden. Ik wensch jelui nogmaals geluk en hoop dat het li verder goed moge gaan. Verder moet ik een woord van dank richten tot den directeur en leeraren. Ik hoop, dat ze elk in de eigen positie, welke ze bovendien in de pro vincie bekleeden naderhand voeling mo gen houden met de leerlingen welke nu deze school verlaten, opdat, dat moge lei den tot verdere ontwikkeling, wijt èn leera ren èn leerlingen steeds in het practi- sche leven dingen tegenkomen, welke de wetenschap kunnen aanvullen. Verder dank ik allo aanwezigen, voor hun tegen woordigheid en spreek de hoop uit, dat zij over hetgeen zij dezen dag hebben ge hoord en gezien, ten zeerste voldaan moge zijn. Ten slotte, dank ik de commissie van toezicht, wier werkzaamheden ik steeds niet genoeg op prijs kan stellen. Ik hoop dat dit nieuwe schoone gebouw drukr bezocht zal worden, opdat de Zeeuw- sctie landbouw op het peil moge blijven, waarop zij steeds heeft gestaan. Ik heb gezegd. Daarna nam dhr. S. G. J. Kakebeeke, directeur der inrichting, het woord. Hij dankte allen die medegewerkt hadden dit nieuwe gebouw zoo ga.uvv tot stand te brengen. Hij dankte den secretaris van de Gommissie van toezicht, dhr. v. d. Bosch, die ditmaal voor do laatste maal als zoodanig aanwezig was. Vervolgens wenschte hij deleerlingen namens de leeraren geluk en sloot zich aan bij de wensch en, die do inspecteur had gespro ken. Hij spoorde de jongelui aan, zich steeds van alle nieuws op landbouwkun dig gebied op de hoogte te houden, zich aan te sluiten bij de, vereeniging „Oud- Leerlingen", welke in '1, liezit is van een mooie bibliotheek. Zich aan te sluiten b\j de landbouwvereenigingen, en de ver gaderingen steeds bij te wonen en waar noodig hun meening te uiten. Ten sloifte dankte A. J. van Luyk van Wolfaartsdijk in welgekozen woorden de leeraren en directeur voor het van hun ontvangen onderwijs. Hij hoopte dat de school im mer mocht bloeie en eindigde met een: „Leve de Landbouwwinterschool van Goes". Bevorderd tot het 2de leerjaar werden A. W. Duvekot, Borsele; J. L. Dorst, Stavenisse; II. S. Drijfhout, Goes; H. Gle- rum, Schore; Iz. Groenewego, Hoedekens kerke; C. O. J. 'Hendriks©, Zierikzee; J. H. den Hoorder, GoesJ. G. Koert, .Wolferte- dijk; J. A. Prumers, 's Gravenpolder; R. M. Smits, Middelburg; S. Wisse, Kapelle. Eén leerling kon niet. worden bevor derd. Diploma's werden uitgereikt aan: A. ,J vim Luijfe, Wolfertsdijk.1. NVi. van Nieuwen.huijzen. Goes; P. D. Krepel, Broinisse; J. J. de Jager, 'sHeer Arwids- kerkc; A. ,T. van Dijk©,' 'sGravenpolder; H. van fwaarden, Heinkenszand; J. B. Kooiman, Zierikzee; I. .1. Steenhart, 'Oost burg; C. van Gorgel, Krabbendijke. Aam één leerling kon bet. diploma niet worden uitgereikt. Pastoor Van Rijn. Tot 'ons groot, genoegen kunnen wij me- dedeeleii, dat de Zeer Eerw. heer A. van Rijn, pastoor te Kwadendamme thans hui ten gevaar is,al blijft natuurlijk zijn toe stand de nauwlettenste zorg eischen, (Mogen de gebeden, die de parochianen en talrijke vrienden van den geëerd en lijder, voor zijn herstel stortten, aanhou den, opdat 1). V. algeheelo beterschap intrede. (Zie vervolg Tweede Blad.) Middelburg, 14 April. Acte-examens L. O. Middelbaar. Geëxamineerd 8. afgewe zen 3. Geslaagd de heeren: G. J. van der Bent, te Neuzen; L. v. Brakel, te Vlissingen; J. A. Breepoel, te Axel; C. A. Potter, te Goes; W. Verschuure, te Wolfaartsdijk. Acte-exa,mens, 15 April. Geslaagd voor 't onderwijzersexamen (acte l.o.) de dames: J. Baarschers te Vlissingen, J. Boone te Vlissingen, N. A. Botting te Middelburg, I). P. le Cointre te Middelburg, I'. Siddi- rus te Oostburg, en A. L. le Grand te Zuidzande. - De heer P. K. Reerlkamp, onderwijzer aan de Rijksleerschool alhier, die be noemd is tot onderwijzer aan de school voor M. U. L. O. te Zaandam, heeft tegen 1 Juni ontslag uit eerstgenoemde betrek king aangevraagd. Tot kweekelingen aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg zijn benoemd: A. M. v. d. Giezen, Mid delburg; 'C. do Jeu, Botterdam; A. .1. Dhont., IJzendijke; W. Nieuwenhuijze, Rotterdam; H. van Gent, Rotterdam; A. Crueq, Arnemuiden; J. J. Joriverda, Sche- vemngen; J. M. v. Riet," Rotterdam; M. A. G. Goppy, Rotterdam; N. Leemans, Scheveningen; D. Hack, Ouwerkerk; A. Bosdijk, Middelburg; A. Groen, Nieuw-Hel- voet; .1. Hekman, Ouddorp; J. Meeuse, ierseke; J. P. de Ligny, Zuidzande; A. Paauwe, Heinkenszand; W. H. Schotel, Rotterdam; J. Wissekerice, Wolphaartsdijk J. P. Geensen, Tor Neuzen; G. H. KolK, Frederiksoord; A. C. Kwaak, Noordwelle; J. Hendrikx, Oudelande. (M. Crt.) Dinsdag is te Breda geslaagd voor acte L. U. mej. A. Groïn, van Middel burg, leerlinge van het Pensionaat te Roosendaal. Schilder «staking te Middelburg. Naar men ons mededeelt, heeft het be sluit tier patroons om de werkzaamheden stop te zetten, niet tot gevolg het inslui ten ivan werkwilligen. Gaarne brengen wij dit ter publieke Kennis, opdat geen ver keerde gevolgtrekkingen worden gemaakt. De .schildergezellen zijn heden op nieuw met het posten voor de werkplaat sen pangovangen, anders is er over de stalking geen nieuws mede te deelen. Middelburg. Voor het kantongerecht werd Zaterdag voortgezet de behandeling der zaak tegen den kapitein van de Tele graaf XV, die zonder de vereischte papier iren van Vlissingen buiten om naar Bot terdam voer. Thans worden nog als ge tuigen gehoord de zeeloods, die met het schip buiten de tonnen is geweest en de vertegenwoordiger der reederij te Vlissin gen, die zeide het hevel van do reederij om buiten om te varen aan den kapitein te hebben over gegeven. De eisoh luidde één dag hechtenis. Ook stond terecht de landbouwer J. C. uit Souburg, wieu ten laste was gelegd het wegnemen va.n gehakt hout van den kant van den weg. Dit do behandeling van deze zaak bleek, dat het hier goid een strijd over het .eigendom van het hout. Volgens de ver klaringen van den eigenaar van het pen ceel land dat, C. gepacht heeft, de rustend landbouwer Blok, henben hij en zijn voort, gangers ruim 90 jaar dit hout gekapt, rtoc.b de nieuwe rentmeester van de amr baohtsheerlijkheid de heer mr. J. A.Heijse, meent dat de ambacJitsheerljjkheid het recht er o-p heeft en deed het kappen, waarna C. het wegnam. Blok zeide nog het hout dat er thans groeit zelf te heb ben geplant. De kantonrechter verdaagde de zaak tot 25 April en zal alsdan mr. Heijse als getuige hooren. (Z.) GOES. Huw. afk.: II, Norhertus van de Pas, 35 j. jin. te Goes en Anna Katha- rina Apolonia Imbens, 25 j. jd. te Kloe tinge. Gehuwd: 9, Job Bastiaan Hubrecht Schrijver, 31 j., wed. van Hendrika van Sprang on Maria van Sprang, 28 j. jd. Geboren: 10, Jacoba Wilhelmina, d. v. Lauras Willem de Keijzer en Geertruida Rijn; 11, Cornelis, z. v. Jacob Marfnus Bartelse en Renderica Reijorse; Adri aan Johannes, z. v. Johannes Smallegange en Elisabeth Maatje Dommisse; 10, Dina, d. v. Jan Judocus Verbeem en Rosanna de Koning; 11, Gerrit, z. v. Gerrit Brouwer en Cornelia Nicolaï; 14, Pieter, z. v. Cor nelis Blomaard en Neeltje Maria van Liere. Van 1115 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. Flik- weert, jm. 25'j. en M. W. Melis, jd. 22 j. Getrouwd: E. P. Messer, jm. 34 j. en T. van der Hoek, jd. 21 j.II. J. B. Spierenburg, jm. 25 j. en M. F. van do Ransou, jd. 27 j.; C. H. Huyser, jm. 32 j. en J. Joosse, jd. 21 j. Bevallen: M. Goverse, geb. van Riel, d.; A. de Klerk, geb. Maartense d. (tweel.); M. P. Maartense, geb. Wagensveld d.; S. Mondeel, geb. Lous, d.; A. Dingemanse, geb. Pouwer, z.; W. C. Kieboom, geb. van Keulen, z;; W. de Vos, geb. Dingeman se, d. Den Haaj. De voorzitter der Twee de Kamer bracht heden hulde aan de nagedachtenis van wijlen ba- ion Schimmelpenninck, voorzitter dei- Eerste Kamer. De Minister sloot zich daar bij aan namens de regeering. Den Haaj. In het Vredespaleis is he den de buste tor eere va.n William Stead, die met de. „Titanic" omkwam, onthuld én floor den voorzitter van het. huide comité, jhr. Ilaehno van Varic-k, overge dragen pan jhr. Van Karnebeek, presi dent der Carnegiestichling. Een zoon van Stead dankte voor de hulde. Liederen werden ten gehoor© gebracht, waaronder het „Nader tot U mijn God!" Hoevelaken. In tegenwoordigheid van de plaatsbekleeders der koninklijke fami lie, de ministers Rambonnet en Tréub, don Commissaris der Koningin in Gel derland, dr. A. Kuyper enz. had hedeni de teraardebestelling plaats van den pre sident der Eerste Kamer, baron Schim melpenninck van der Oyen van Hoeve laken. Dr. Kuyper sprak aan de groeve als oudste senator, minister Treub namen's de regeering. Een zoon dankte voor do bewezen deelneming. Brussel. Door bemiddeling van den geldman Bataille is een Russische leening gesloten van 100 millioen francs door een Parijsch consortium, waartoe Fran- sche, Nederlandscho en Belgische finan ciers behooren. Londen. Volgens de „Standard" zal de Czaar van Rusland in Augustus naar Londen komen. Londen. De hotelbrand te Boston kost te aan 8 personen het leven; 50 tot 60 werden gewond. Londen. De Koning en Koningin van Denemarken worden 10 Mei aan het En- gelsche Hof verwacht tot liet brengen van een otiicieol driedaagsch bezoek. Londen. Lloyds ontvangt een telegram uit Browhead van de stoomboot „Muri um", waarin wordt medegedeeld dat de Fransche stoomer „Minesota" op weg van Londen naar Philadelphia een kleine Fran sche stoomer „St. Ange" brandend heeft aangetrofien, juist terwijl de manschap pen in allerijl de boot verlieten. Do „Mi nesota" lieett 21 man der equipage op: genomen. Het wrak bleef brandend rond el rjjven. Krefeld. Op den Dusseldorfer landweg hotste hedenmorgen een auto tegen een steen en kantelde om. Van de inzitten den kreeg de chauffeur een niet levens gevaarlijke schedelbreuk; de heer Laan uit Amsterdam brak twee ribben, terwijl mevrouw Laan er met eenige ontvellin gen afkwam. Frankfort, a. Main. Z.K.H. Prins Hen drik der Nederlanden verlaat Vrijdag het. sanatorium Hohemark, alwaar hij Eyn kuur beëindigd heeft, en keert naar Don Haag terug. Washington. De Itogeering heeft bevel gegeven, da.t 21 oorlogsschepen vergezeld van hulpvaartuigen en reserveschepon zich onmiddellijk naar Tampico moeten begeven. De troepen aan de Mexicaansche grenzen staan gereed om vervoerd te wor den. In de Washingtonsche regeeringskrin- gen beschouwt men den toestand als zeer ernstig. Men deelt mede dat president! Huerta er in geslaagd zou zijn zich 60 millioen Peso's baar geld te verschaffen. WielrUden. Piet van Neck, kampioen van Ne- j derland is te Leipzig aan de gevolgen van een val overleden. In Mei 1908 bracht Van Neck, een Amsterdammer, aan den Raayberg te Bergen op Zoom het uur record (69.55 K.M.) op zijn naam. Vliegen. Jan de Duikelaar zoo mag men gerust Jan Olieslager noemen die Maandag te Bergen op Zoom aan de Schelde, bij het heerlijkste voorjaarsweder en ten aansdiouwe van duizenden uit België, Zeeland, Brabant en Holland zijn belang

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2