Kunst en Wetenschap. KOLONIËN. Journalistiek. Rechtszaken. SPORT. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. KERKNIEUWS. Door te weinig deelname is de afd. van den Ned. Bond van vrouwenkiesrecht alhier ontbonden. Tholen. Naar wordt medegedeeld zou den plannen bestaan om de polders Broek en Rooland onder Tholen weer van een motor te voorzien, teneinde de suatie die over de watering van Vossemcer geschiedt te verbeteren. (M. Ct.) Stoppeldijk. Woensdag j.l. vierden de echtelieden J. Peersman en A. de Loos, wonende in de wijk „Sassing" hun gou den huwelijksfeest. Door de zorgen eener buurtcommissie was de gansche wijk prachtig versierd schoone eerebogen waren opgericht en allerlei opschriften verkondigden den lof van of uitten de beste wenschen voor de jubilarissen, die prachtige cadeaux ontvingen. In een versierd rijtuig van den heer J. de Maat Staal werden de feestelingen naar en van de kerk gereden, waar eene H. Mis uit dankbaarheid werd opgedragen. Des namiddags bracht de fanfare eene serenade, die bij het schoone weder zeer veel nieuwsgierigen deedsamenstroomen. Het krasse paar danste er nog lustig op los De feestcommissie heeft alle eer van haar werk. Koewacht. Woensdag werd onder be gunstiging van schoon voorjaarsweder de gewone jaarmarkt gehouden van paarden, runderen en ander vee. Aangevoerd wa ren 53 runderen, 22 paarden, 12 geiten en 37 varkens. Om 1 uur werden onder het spelen der fanfaren op het gemeentehuis de volgende premiën uitgereikt Voor het meest in waarde zijnde werk paard le prijs P. van Doele alhier, 2e prijs A. van de Vijver te Stekene. Voor het schoonste veulen le prijs Eug van Goetbem te Stekene, 2e prijs Aug. Her man te Moerbeke Voor het schoonste veulen geboren in 1913 le prijs Aug. Suij, 2e prijs P. de Roover, beiden alhier. Voor de schoonste koe le prijs Aug. van Vooren alhier, 2e prijs Hijp Vergauwen te St. Jansteen. Voor de schoonste zes- of voltandsche kalfdragende vaars Th. de Block te St Jansteen. Voor de schoonste vier- of tweetandsclie vaars Wed. J.van de Vijver alhier. Voor den vetsten os le prijs E. Dierick, 2e prijs Aug. de Blieck, beiden alhier. Voor de vetste vaars le en 2e prijs aan E. Dierick alhier. Voor den besten stier Th. van de Vijver alhier. Voor de schoonste geit le prijs J. van de Bilt, 2e prijs A. Mattens, beiden alhier. Voor het grootste getal paarden ter markt gebracht Aug. Suij alhier. Voor het groot ste getal hoornvee E. Dierick alhier. Voor het grootste getal varkens Ch. Jans- sens te Moerbeke en Fr. Engels te West- dorpe. Ook op het Belgisch gedeelte dezer gemeente werd terzelfder tijd eene markt voor runderen en ander vee ge houden, die eveneens druk bezocht was. 088eni8se. Donderdagnamiddag te 2 uur had alhier een openbare vergadering van den gemeenteraad plaats. Afwezig de heer P. J. Adriaansens. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vo rige vergadering door den secretaris wor den voorgelezen en onveranderd worden goedgekeurd. Daarna wordt voorgelezen het verslag over den toestand der ge meente in 1913, Nu komen aan de beurt de volgende ingekomen stukken: Schrijven van Gedeputeerde Staten, dat zij met de begrooting der gemeente nog niet gereed zijn, en de beslissing daarover hebben uitgesteld tot 1 Juli 1911. Schrijven van Gedeputeerde Staten wat in do 3 eerste kwartalen zal worden uit gekeerd. Schrijven van Gedeputeerde Staten ter begeleiding van een schrijven van den mi nister van Binnenlandsche Zaken, dat do bijdrage voor het lager onderwijs in 1911 is bepaald op f 2050. Schrjjven van Ged. Staten, waardoor het raadsbesluit tot pensioneering der ge meente-ambtenaren wordt goedgekeurd. Schrijven om instemming to bewijzen aan het verzoek om concessie te verleenen tot het aanleggen eener Electrische Cen trale voor Zeeuwsch-Vlaanderen door het bestuur der Cokesovens te Sluiskil. Over het algemeen wordt er gedacht, dat er hier niet veel gebruik van zal worden gemaakt. De secretaris zegt, dat de pastoor electrisch licht in de kerk zou wil len hebben. Daar men met instemming to betuigen men zich tot niets verbindt en het niets kost dan de kosten van het zegel, wordt daartoe besloten. Aan het reeds dikwijls vermelde verzoek van het gemeentebestuur van Velzcn zal adhaesie betuigd worden. Een kleine verandering in do gemeente- begrooting wordt goedgekeurd. Nadat de staaf der bezitters van hon den is vastgesteld, wordt overgegaan tot oen gesloten zitting ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Oostburg. Do Stct. bevat de statuten var> de Slagersvereeniging voor Oostburg en omstreken, alhier. (Z.) 6ij Kon. Besl. zjjn met ingang van 1 April bevorderd tot opzieners tweede klasi-.e der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, de opzieners derde klasse dier visscherijen: Johannes Corne lls Maas en Marinus Adrianus van de Zand». Het bericht, dat het met de lijn Brou wershavenBurgh niet zoo voorspoedig zou gaan is onjuist gebleken. Wel zijn er moeilijkheden gerezen met de eigenaren van enkele duinperceelen, maar daar hoopt men nu langs te gaan. Maandag a. s. zal de aannemer met het werk be ginnen. (M. Ct.) Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 Maart kwamen ter kennis van den centralen gezondheids raad 1 geval van roodvonk te Hoek en te Ossenissc, 3 gevallen van dipliteritis te Goes en 1 geval dier ziekte te Tholen. (M. Ct.) Paul Heijse. f Reuter seint uit Munchen, dat de be kende dichter Paul Heijse Donderdagmid dag 5 uur 20 overleden is. (Msbode) G Dahne. De bekende physische experimentator Gustav ii h n e, die binnenkort te Goes komt, heeft Woensdag en Donderdagavond j.l. te Rotterdam een seance gegeven over licht en electrieiteit, waarover de bladen zeer vleiende verslagen bevatten. Niet al leen de buitengemeen fraaie en interes sante natuurkundige proeven worden ge roemd, maar ook de nimmer falende vast heid en zekerheid waarmede deze phy sische „goochelaar" zou men haast zeg gen, demonstreert. Albert Vogel. Deze beroemde declamator, die reeds een buitenlandsche kunstreis achter den rug heeft, liet Donderdagavond in V. O. V. te Goes zijn schitterende gaven van woord en voordracht bewonderen. Op het pro gram stond o. a. „Napoleon op St. Hele na", met welke voordracht de heer Vogel zijn auditorium steeds zeldzaam weet te ontroeren. Zelfs wanneer men rekening houdt met het feit, dat in de Vasten de Katholieken zich van het bijwonen van publieke ver makelijkheden onthouden, moet de belang stelling voor dezen Vogelavond allertreu rigst worden genoemd; slechts 27 entrees werden gebeurd. Overzicht van het weer in de maand Maart. De afgeloopen maand Maart heeft zich gekenmerkt door een buitengewonen re genval, die gemiddeld voor het geheele land twee of driemaal de normale hoeveel heid bedraagt. Voor zoover tot heden be kend is, kwam de grootste maandsom 178 m.M. te Borne voor; tot dusver was het record in 1912 te Meppel met 168 m.M. bereikt. Do temperatuur was gemiddeld twee graden boven normaal. Het aantal uren met zonneschijn le De Bilt bedroeg 102, tegen 99 uren normaal. Spoorwegongeluk. BATAVIA. De correspondent van het Persbureau Vaz Dias te Batavia seint dat een ontzettend spoorwegongeluk op de brug bij Tandjong Priok heeft plaats ge had, doordat een karbouw voor den trein liep. De locomotief en drie wagens stort ten in het water. Een twintigtal inlanders is omgekomen; 50 per sonen werden gekwetst, w.o. geen Europe anen. Nader wordt bericht, dat de Europee- sche passagiers zich in het achterste ge deelte van den trein bevonden; zoodoende bleven zij ongedeerd. Verschenen is nummer één van DE BOERENGIDS, Katholiek Sociaal-Econo misch Tijdschrift voor Nederland en Vlaan deren, gewijd aan de belangen van den Boerenstand. Het uit- en inwendig uitmuntend ver zorgde tijdschrift maakt een hoogst aan- genamen indruk. Het artikel ter inleiding wordt voorafgegaan door een schrijven van Mgr. Van de Ven, bisschop van 's Her togenbosch, die aan het tijdschrift zijn goedkeuring schenkt en den Weleerw. heer M. Nabuurs, kapelaan te Eindhoven, tot bisschoppelijk censor benoemt. Een zeer gevarieerde en interessante in houd stempelt dit tijdschrift tot een perio diek, dat den Roomschen naam eere aan doet. Crescat, floreat, is onze oprechte wensch. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens diefstal J. C. de R. 45 jaar, Werkster te Terneu- tot 14 dagen gevangenisstraf; A, G. 32 j. bootwerker te Terneuzen f 10. boote sub. 10 dagen hechtenis. Ontduiking van de plaatselijke belasting op de publieke vermakelijkheden S. M B. 50 jaar, balletmeester en G. J. V. 31 jaar dansonderwijzer beiden te Vlis singen ieder tot f 5 boete sub. 1 dag hech tenis. Jachtwetovertreding C. v. D. 45 jaar jager te Stekene (Belgie) met vernietiging van een tweetal vonnissen van den kan tonrechter te Hulst tot 2 maal f 10 boete sub 2 maal 4 dagen hechtenis. VrijgesprokenB. K. landbouwer te Terneuzen, beklaagd van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld en H. A. D. 19 jaar arbeider te Koewacht, be klaagd van mishandeling van zijn wettigen vader. De eerste zaak welke hedenmorgen voor de rechtbank te Middelburg behandeld werd was die tegen L. T. te Heinkens- zand, beklaagd van beleediging van den Rijksveldwachter v. d. Maagdenburg. Te gen T., die niet verschenen was, weid f 10 boete subsidiair 10 dagen hechte nis geëischt. Vervolgens stond terecht de herbergier J. ti. uit Middelburg, beklaagd van het „dronken maken van een persoon bene den den leeftijd van 16 jaar." Op Zater dag 21 Februari verschenen omstreeks half zeven des avonds drie jongens uit Vlissingen, 1>. van Tatenhove, P'. J. itoelse en Leusen in de herberg van be klaagde en dronken daar volgens hun zeggen hier en ieder minstens acht bor- relss citroen jenever. Leusen is nog slechts 14 jaar oud. Bekl. vroeg hen volgens hunne verklaringen niet naar hun leeftijd. Bekl. zeide dat ieder slechts vier borrels dronk en dat hij wel naar den leettijd van Leusen gevraagd heeft, die zei de 16 jaar te zijn. De getuigen Roelse en Leusen waren in het café dronken gewor den en van Tatenhove bracht hen naar den kanaaldijk, waar zij in slaap vielen. Hier werden zij om half tien door den agent van politie P. Hendrikse aangehou den. De eerste getuige a décharge, de werk man G. Koster uit Vlissingen, zeide dat van Tatenhove hem gezegd had dat zij maar drie borrels gedronken hadden, maar hij heeft er niet van gesproken dat er meer café's waren bezocht. Twee andere getuigen a décharge, de caféhouder Maartense en zijn vrouw zei den dat (le jongenss op een Zaterdagavond in Februari om half negen bijl hen zijn geweest en toen omdat zij kabaal' maakten door de vrouw zijn verwijderd. De jongens zeiden dat dit op 14 Februari was. De eiscfa luidde f25 boete subsidiair 25 dagen hechtenis. De verdediger mr. J. .1. Heijse, meende dat hier geen strafbaar feit is gepleegd en dat de dagvaarding er op is gesteld om straf te kunnen eischen. Hij) vroeg vrij spraak. De substituut-officier van Justitie zei de dat hier wel degelijk sprake is van „dronken maken van een kind". Het, komt er niet op; aan of aan het toedienen van drank een bestelling is vooraf gegaan. Tegen A. B. uit 's Heerenhoek, die niet afstapte op bevel van den rijksveldwachter v. d. Maagdenburg en den gemeenteveld wachter A. Fokker uit Heinkenszand toen hij zonder licht op zijn rijwiel reed, werd f 10 of 10 dagen geëischt. Bekl. zeide dat hij wel licht, doch geen voldoende licht op had, en hij niet heeft hooren roepen. Bij verstek werd een maand geëischt tegen 11. v. N. echtgenoote van P. te Biezelinge, die met een valsch briefje, waarop "zij den naam van den winkelier P. Eversdijk had gezet van diens dochter goederen op crediet wist te krijgen, ter wijl eerstgenoemde zijn dochter juist ver boden had aan de vrouw goederen op crediet af te geven. Bekl. is reeds vroee ger wegens oplichterij veroordeeld. W. S. uit Vlissingen hoorde wegens het niet voldoen aan het bevel van den Rijksveldwachter J. Voerman om met zijn hondenkar te stoppen f 10 of 10 dagen tegen zich eischen. Bekl. zeide thans het roepen niet gehoord te hebben, aan den verbalisant had hij gezegd zijn hond niet te kunnen inhouden. Bevestiging werd geëischt van de von nissen van den kantonrechter te Middel burg, waarhij S. A. L., drogist te Vlis singen wegens het ten verkoop in voor raad hebben van drank van dr. Roland tot 25 gulden of 25 dagen en dat waarbij J. J. B. te Vlissingen wegens het schie ten op patrijzen in gesloten jachttijd werd veroordeeld tot f20 boete. Voor de rechtbank te Middelburg werd hedenmiddag behandeld de zaak tegen M. C. P. te Neuzen, beklaagd van bedriege- lijke bankbreuk. In deze zaak waren reeds vorige week 2 getuigen gehoord, thans wordt gehoord als getuige Mr. J. Adriaan- se, curator in beklaagdes faillissement, die zeide, dat hjj1 met goedvinden van den rechtercommissaris zijn adsistent mr. Stern naar Neuzen had gezonden om de boedelbeschrijving op te maken en dat beklaagde zoowel tegen mr. Stern als tegen getuige te Middelburg heeft verze kerd niets te hebben achtergehouden. Het Openbare Ministerie eischle 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. II. C. J. Groot wees er op, dat hier geen sprake kan zijn van boedelbeschrijving, omreden de wet voorschrijft, dat de curator zelf de beschrijving moet opmaken, waar hier geen boedelbeschrijving is kan dus geen sprake zijn van achterhouden van goe deren. Beklaagde zal dus vrijgesproken moeten worden. De Officier van Justitie repliceerde en merkte op, dat beklaagde wel degelijk tegen den curator heeft gezegd niets te hebben achtergehouden. Mr. Groot wees er op, dat de dagvaardi- ging luidt, dat hij de goederen niet heeft opgegeven aan den curator bij de boedel beschrijving. Door de arrondissements-rechtbank te .Middelburg is benoemd als deskundige tot schatting van 'de pachtwaarde der gron den, gelegen in den Calamiteuzen Bors- selepolder, de heer J. G. P. Timans, burge meester der gemeente 's Heerenhoek. Vliegen. Olieslagers te T3ergen-op-Zoom. Op den 2den Paaschdag des middags ongeveer 2 uur aal de bekende Antwerjp'- sche duivel Jan Olieslagers op; het ter rein Kijk in de Pot zijne prestaties la ten zien in het kopje duikelen. Hij heeft een naar zijn eigen gedachte aangebrach te verbeteringen door de firma Bériet doen bouwen en aal met zijn eendekker ons allen doen verbazen. Hijl maakt achtereen 10 duikelingen stijgt dan weer rechtstandig omhoog en Iaat zich in duizelende snel heid vain een hoogte van 1000 M. naar beneden vallen op zijn staart tot op 5Q M. Op deze hoogte strijkt hij gewoon of niets gebeurd is neer en vervolgd an dermaal zijne kunstverrichtingen. Men moet het gaan zien om het te geloo- ven, zoodal hot terrein, het Kurhaus, ge legen ,aan de (Schelde, te klein zal zijtn om allen ite IBevatten, doch dit is ge- ker, dat er voor duizenden plaats is. In ons volgend nummer meer. Vliegongeluk. Op het vliegterrein te Schleissheim zijn Donderdag twee officieren met een vlieg tuig gevallen. De eerste-luitenant Rucliti is ernstig gekwetst, luitenant Lankmeyer gedood. Gymnastiek. Gewest Zeeland. De 3de voorturnles van het Gewest Zeeland zal gehouden worden op Zondag 5 April te Bergen op Zoom in de turn zaal van U. d I., gebouw de Korenbeurs, Potterstraat De los vangt aan ten .li1/., uur. (Zoom.) Voetbal. Goedkoope trein naar Amsterdam. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft te kennen gege ven niet te kunnen ingaan op liet tot haar gericht verzoek om den goedkoopen trein, die ter gelegenheid van den wed strijd Holland Duitschland op 8 April a.s. vanuit Breda via Den Bosch en Utrecht naar Amsterdam zal loopen, te doen ver trekken vanuit Vlissingen. Wel is de Maatschappij bereid in overweging te ne men een verzoek om een goedkoopen trein Vlissingen 's Hertogenbosch Utrecht Am sterdam te laten loopen op 26 April a.s. ter gelegenheid van den wedstrijd Holland België. Wij doen dan ook bij dezen een drin gend beroep op de voetbalvereenigingen uit de plaatsen gelegen aan de lijn Roo sendaal Vlissingen, om zich met dit ver zoek te richten tot exploitatie van Staat- spoorwegen, en aldus te steunen het reeds tot de Maatschappij gezonden adres van den consul van denA.N. W. B te Bergen op Zoom. (Zoom.) Plantenboter op Goeden Vrijdag. Mgr. Dr. A. C. M. Schaepman, Presi dent van het Groot Seminarie Rijsenburg te Driebergen en verantwoordelijk Redac teur van de „Nederlandsehe Katholieke Stemmen", beantwoordt in het nummer van dat tijdschrift van 15 Maart I.I. in een zeer belangrijk artikel de vraag, of het ge bruik van plantenboter op Goeden Vrijdag door Katholieken geoorloofd is. Na technische voorlichting van een der grootste Katholieke fabrikanten, die omreden het publiek in de meening ver keerde, dat „Plantenboter" op Goeden Vrij dag mocht worden gebruikt, ofschoon ver schillende zoogenaamde plantenboter.? met andere dan plantaardige vetten vermengd in den handel zijn, welke als zoodanig dus niet in aanmerking konden komen zich tot verkrijging van eene uitspraak in deze zaak op aanwijzing van Z. D. H. Mgr. \V. van de Ven, Bisschop van 's-Her- togenbosch, tot Mgr. Dr. Schaepman ge wend heeft, geeft de geleerde schrijver aan, welke soorten plantenboter wél en welke niet voor gebruik door Katholieken op Goeden Vrijdag als geoorloofd kunnen worden beschouwd, mits zij uit betrouw bare bron weten, dat is voldoende ze- k e r zijn, dat het plantenboter is, vol doende aan de in het aangehaalde artikel gestelde beschrijving; welke zekerheid men zich het best verschaft door een afdoende verklaring van den fabrikant. Mgr. Schaepman steunt zijn in bedoeld artikel uitgedrukt gevoelen ten le op den in het Kerkelijk Recht en ook in de Mo raal geldenden algomeenen regel: Parum pro nihilo; ten 2e op de hier vrij alge- meene opvatting betreffende het gebruik op Goeden Vrijdag van wittebrood zon der dat men zich verontrust over de pl.m. 15 a 25 pet. volle melk, waarmede het gebakken is en ten. 3e op verschillende uitspraken van den H. Stoel, welke alle van dien regel „Parum pro nihilo" („wei nig worde gerekend als niet" Red. N. Z. Crt.) uitgaan. Zóó b.v. de antwoorden van het, II. Officie en van de S. Poenitentiaria, welke eene zekere vrijheid laten, wat betreft het „condimerttum" zooals vet, hetzij spek vet, hetzij reuzel in plaats van boter (cf. S. Off. 1 Maii 1895 ap. Lehmkuhl III, n. 1463). Zoo ook het in 1909 1. c. door Mgr. Schaepman aangehaalde antwoord der S. Poenitentiaria, op de vraag: „aux jours de maigre strict est-il permis d' em ployer 1' huile dans laquelle on a fait frire la viande, ou du moins, cela est-il permis les jours de simple abstinence?" Het gun stig antwoord luidde: „Qui ita agunt, non esse inquielanclos", d. i. „wie dit doet, late men rustig begaan". Vlissingen. De booten van "Engeland kwamen heden door den dikken mist met groote vertraging aan. Den Haag. De ministers van Buitenl. Zaken en Justitie zijn tot na Paschen met buitenlandsch verlof. Den Haag. Bij de regeering is bericht ontvangen, dat majoor Snellen van Vol lenhoven niet gevaarlijk is gewond. (Zie onder Weenen, Laatste Berichten). Den Haag. Een telegram van den gou verneur-generaal meldt, dat hij het spoor wegongeluk te Tandjong Priok 20 doo- den zijn te betreuren en 40 gewonden, allen inlanders, en bevestigt, dat het on geluk is ontstaan door het overrijden van een karbouw. Ede De in betrekking (met den kazerne- brand voortvluchtige sergeant D. W. R. is te Sleenaken (Limburg) aangehouden. Hij wordt naar Ede teruggebracht. Hoek van Holland. Den 83-jarigen De Neef werd door de Westlandsehc stoom tram een voet afgereden. Bij zijn over brenging naar het ziekenhuis te Rotterdam overleed hij. Hoek van Holland. Door den zwaren mist (arriveerde de Ilarwiehboot heden morgen pas om 9 uur 40 in. De aanslui ting met Duitschland werd gemist. Warschau. Op de Weichselbrug, waar herstellingen worden uitgevoerd, reed een auto met geweld tegen een hoop steenen. Drie der inzittenden werden levensgevaar lijk, drie anderen licht gewond. Hew-york. Generaal Villa bericht, dat Toreon thans geheel door hem is bezel. Hij vervolgt de Bondstroepen met cavalle- rie. Hij leed 1500 man verlies aan doo- den en gewonden; de regoeringslroepen verloren 12000 man aan dooden en ge wonden. Weenen. (V. D./. De bladen ontvingen uit Albanië het volgende bericht: De Alba neezen werden te Choritza overvallen door opstandelingen. Majoor Snellen werd zwaar gewond. De inname van Choritza is spoedig te wachten. Hew-york. Het stoomschip „Southern Cross" is met de overlevenden van de „New-Fonndland" (een schip voor de rob benvangst) alhier aangekomen. De „New- Foundland" was in een sneeuwstorm ge raakt en door het ijs ingesloten. De be manning begaf zich op ijsschotse», die geruimen tijd heen en weer dreven. De „Southern Cross" slaagde er in van een dezer ijsschollen 50 man aan boord te nemen. Van de overigen is nog niets met zekerheid bekend. Volgens ontvangen tele grammen echter moeten 30 leden der be manning van de „New-Foundland" aan boord genomen zijn door de „Bella Ven tura", terwijl voorts een aantal manschap pen omgekomen zijn. Parl|s. In welonderrichte kringen loopt met groote hardnekkigheid het gerucht, dat de Minister van Justitie Martin, als gevolg van het rapport der Rochette-com- missie, besloten heeft zijn ontslag te ne men. Een langdurig onderhoud, dat Mar tin met den Minister-president Doumergue had, wordt hiermede in verband gebracht.. Kalender der Week. Van 5 tot 12 April 1914. Zondag 5 April. Palmzondag. Palmwij- ding (hl. 583); II. Mis (bl. 595); in do stille H. Mis laatste Evangelie (hl. 585). Do gebeden na de stille II. Mis (bl. 120). Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (hl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Ko ningin (bl. 122). Vespers op hl. 610 en 123. Maandag 6 April. Mis van den dag (hl. 611); 2do gebed Z. Juliana „Deus humilium" (bl. 1166 en 248). Dinsdag 7 April. Mis van den dag (hl. 614); 2de gebed voor de Kerk of voor den Paus (hl. 101 of 102). Woensdag 8 April. Mis van den dag (hl. 626); 2de gebed als gister. Donderdag 9 April. Witte Donderdag (bl. 659). Óntblooting der altaren (bl. 670). Vrijdag 10 April. Goede Vrijdag op hl. 689. Zaterdag 11 April. Paasch-Zaterdag. Plechtigheden (bl. 726); H. Mis (bl. 759). Praefatic van Paschen (bl. 96). De gewone orde der II. Mis, die iedieren dag' terug keert, begint op hl. 71. N.B. De bladzijden in bovenstaande» kalender aangegeven verwijzen naar het Mis- en Vesperboek van Desclée, het eenig volledig Misboek. Alle andere Misboeken zijn onvol ledig.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2