UIT ZEELAND .^1 G.z.") dat de (ouderdomsrente op zijn vroegst aan do orde tornt in October. Op October is echter .al door den heer Treub beslag gelegd voor 'het afdeelingsonderzoek van de wijziging 'der invaliditeits- en ziekte verzekering, die hij in September aan de Kamer hoopt 'in te zenden. Men zal dus moeten kiezen of deelen en hetzij de be handeling der ouderdomsrente, hetzij de behandeling in de afdoelingen der andere wetten Treub tot Februari moeten uit stellen. Om ide reden, door mij genoemd, verwacht ik, (dat de openbare behandeling der ouderdomsrente in het gedrang zal komen. Geschiedt dit, dan wordt de wet in hel gunstigste geval zeker niet meer ingevoerd vóór begin 1910. Het gerucht gaat inmiddels, dat iu dien tusschentijd liet wetsontwerp wis en zeker tot onherkenhaarwordens too zat zijn ver anderd. Met de meest mogelijke stelligheid wordt hier in politieke kringen verzekerd, dat do heer Treub, die met zooveel gemak zijn eerste draai maakte, om het liberale Kabinet le redden, zich al tot den tweeden draai verbonden heeft: de toekenning van liet pensioen aan de bedeelden. Hij zal dan do vader worden van het meest onver- valsohte staatspensioen, dat zich denken laat. Wie sprak er eens van politieke slimmelingen enz.? Indien dit bewaarheid wordt, dan is natuurlijk de uilkeering door de gemeente niet meer te handhaven en zal het geheelo ontwerp van hoven tot beneden moeten worden opgelapt. Een nieuwe partij. In een dezer dagen te Utrecht gehou den vergadering van personen tot dusver behoorende tot de A.-R. en de C. H. partij is na een ernstige bespreking besloten tot de oprichting van een Chri stelijke Volkspartij voor Nederland. Deze partij wenscht als hervormingspartij veel verder te gaan dan de eerstgenoemde partijen, doch zich te stellen tegenover de Christen-socialisten. Ook zal zij „krachtens haar Protestantsch beginsel" geen compromis kunnen aangaan met de Katholieke Staatspartij. Dit laatste wil dus in verstaanbaar Hollandsch zeggenwij zijn een anti papistisch allegaartje. Dwaze menschen die uit hersenschimmige Rome-vrees het samengaan afwijzen met de vertegen woordigers dier Kerk, wier leer en be ginselen zoo'n krachtigen waarborg bie den voor het behoud van orde en vrede. Mgr. Schrijnen. Mgr. Schrijnen aldus schrijft de „L. K." is geboren uit een echt christelijke Limburgsche familie, die der Kerk vele priesters en zeer verdienstelijke leeken schonk. Een broer van zijn grootvader was deken in Venlohij iioorde tot de ecclesia militans. Met Mgr. Paredis stond hij destijds op de voordracht voor Bisschop van Roermond, docli het was bekend, dat hij Belgische ideeën had. Een broer van zijn moeder was Mgr. Canoy, de bekende president van liet Groot-Semi- nari te Roermond, voorganger van Mgr. Hoefnagels. Een broer van zijn vader was pastoor te Velden, en een andere broer stierf als jeugdig kapelaan. Mgr. Schrijnen komt dus uit een eclit clericaal milieu. Z. H. de Paus heeft den nieuwen Bis schop een centenaars-last op de schouders gelegd. Wat heeft hij verzocht, toen bij geruchte vernomen werd, dat hij de op volger zou worden van Mgr. Dreiimanns, om niet in aanmerking te komen Niet om zich aan een heiligen plicht te ont trekken, maar, wijl hij de meening was toegedaan, dat zoo'n verantwoordelijke hooge kerkelijke betrekking, waartoe slechts weinigen kunnen geroepen wor den, te zwaar voor hem zou zijn I Treub contra Treub. In zijin „Over Sociale Verzekering" schreef Mr. M. W. F. Treub op blz. 21 „Natuurlijk, er zijn uitzonderingsgeval len; niet alle oude en invalide arbeiders zijn afhankelijk van de liefdadigheid van kerk, particuliere instellingen of gemeen te; maar zij", wie een bteter lot treft, zijn slechts de uitzonderingen op den regel. Zich behoorlijk in dien toestand indenken, staat gelijk met te beseffen dat hij hoogst bedenkelijk .is en niet als normaal mag worden aanvaard en bestendigd". Zoo schreef de heer Treub in 1900, teekent het „Arnh. D-bl." hierbij aan. In 1914 dient minister Treub een wfets'- ontwerp in, waarvan zie het boven staand o citaat de oude arbeiders slechte „bij uitzondering" zullen profiteenen. Een wetsontwerp, dat ook al worden de bedeelden er in opgenomen, tóch de ouderdomsvoorziening der arbeiders brengt onder het begrip „onderstand van behoeffigen". De „hoogst bedenkelijke toestand" wordt niet gewijzigd, dat kan alleen door verzekering, (doo.r in te grijpen in de loonregeling maar „als normaal aanvaard en bestendigd". Het is fataal I De auto van Kardinaal van Rossum Zaterdagavond heeft de heer Leeu wenberg van de „Simplex" in naam van het comité, de auto, geschenk van Nederlandsche Katholieken, en het bijbc- hoorende album aan Z.Em. kardinaal v. Rossum aangeboden. De overdracht had plaats op het binnenplein van het Redemptoristenklooster, in tegenwoordig heid van enkele gonoodigden. Kardinaal Van Rossum bedankte voor het ge schenk en bood den heer Leeuwen berg een zilveren penning als herinne ringsmedaille aan. Geconstateerd werd, dat de auto door het vervoer niet in het minst geleden had. Het eeuwfeest van het constitutioneel Nederland. Maandag vóór honderd jaar legde Wil lem Frederik, Soeverein Vorst der Neder landen, in de Nieuwe Kerk te Amster dam den eed op de daags te voren goed gekeurde en tegelijk (afgekondigde Grond wet af en werd hij plechtig als Vorst gehuldigd. Goes. Het 3-j,uig dochtertje van den heer H. de Kok is hedenmiddag om 2 uur al spelende in de sloot achter de ouder lijke woning geraakt en verdronken. De agent van politie 2e klasse C. Drever alhier, is met ingang van 1 Mei a. s. benoemd tot rijksveldwachter te Hoe- dekenskerke, standplaats Kwadendamme, terwijl de thans daar gestationneerde rijks veldwachter A. Alewijnse met ingang van dien datum is overgeplaatst naar Wol- faartsdijk. De teekenaar van het kadaster dhr. F. J. Goethart is met 1 Mei naar Amsterdam verplaatst. l Biji resolutie van den minister van Financiën is met ingang van 1 Mei 1914 benoemd tot teekenaar van het kadaster, de heer A- van Liere te Kloetinge. De heer D. Kuijper, boekhouder, en de dames Donner, analyst©, en Van Dellen, schrijfster aan liet Rijkslandbouw- proefstation alhier, zij'n met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst in dezelfde betrekkingen naar Maastricht, zulks iu verband met een reorganisatie in den dienst va,n dit station. (M. Crt.), Met ingang van 1 Juli is benoemd tot amanuensis-concierge aan het Rijks- landbouwproefstation alhier dhr. G. G. van den Ende, thans amanuensis, zulks iru He plaats van dhr. G. Herwig Hz., aan wien met ingang van 1 Juni op zijn verzoek eervol ontslag verleend is. Tot tijdelijk leeraar in de Hoog- duitsche taal en letterkunde aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier is benoemd de heer J. Garvalbo, van Amsterdam; de heer Noordhook treedt 1 Sept. in func tie. („Z.") Automobielongeval. Naar men ons mededeelt heeft het automo bielongeval in de Ganzepoortstraat zich anders toegedragen dan onze berichtgever ons meldde. Het overreden jongetje zou namelijk, zijn broertje die hem een zweep je had afgenomen zijn nagerend en plot seling de straat opgeloopen, juist toen de auto er aankwam, die met geen groo- tere snelheid dan 7 K.M. reed. Daardoor was het den bestuurder onmogelijk tij dig genoeg het rijtuig (ot stilstand te brengen. Het feit, dat de vader van het knaapje aan het geval geen verdere ge volgen wil zien verbonden, die zouden leiden tot het instellen van de een of ander rechtelijke aanspraak, schijnt er op te wijzen, dat bovenvermelde verkla ring van het ongeval welke den autobe stuurder van schuld vrijpleit, niet on aannemelijk is. Middelburg. St. Petruskring. Het vaandelfeest ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van den St. Petruskring zal 1(5 April a.s. gevierd worden met zang en voordracht en, als glanspunt van den avond een feestrede, te hou den door den beminden herder der parochie, den ZeerEeiw, lieer J. Brüge- mann, die tevens geestelijk adviseur der verceniging is. Geen lid van den kring mag op dien avond ontbreken. In de gisterenavond gehou den vergadering van den Armenraad is in de plaats van den heer jhr. M. van den Brandeler, burgemeester van Mid delburg, die om gezondheidsredenen be dankt had, tot voorzitter gekozen de he-eh mr. F. J. Sprenger, lid der Gedeputeerde Staten van Zeeland. Door de politie te Middelburg ia procesverbaal opgemaakt tegen zekeren M. W., dio ©en gedeelte van z'ijjn mili taire kleeding verkocht. Tegten A. L., die hem bij het opmaken van het geld lie*- hulpzaam was, werd proces-verbaal we gens heling opgemaakt. Door de politie te Middelburg Ls pro ces-verbaal opgemaakt tegen zekeren J. B., die 'toen een 12-jarige jongen met een stok tegen zijn rijwiel sloeg dezen in een iwatei'gang aan den Schroeweg gooide. i Door de politie te Middelburg isi voor den officier van justitie geleid ze kere A. J. P. H., verdacht van land- looperij. In verband met ons bericht in ons vorig nummer 'betreffende het ver schijnen van een 82-jarigen verpleegde uit het 'Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Middelburg voor het kantongerecht, ver- zbekt de vader van het gesticht ons mede to tdeelen, dat deze man bewezen heeft het 'niet erg nauw te nemen met de waar heid. Waar hij vertelde, dat hij ouder domsrente heeft en 'hem daarvan eerst f0.25 en nu niets meer gelaten .werd,, was dit reeds geheel bez'ijden de >vaar-< beid, die man heeft totaal geen ouderdoms rente en de bedoelde 25 cent wajs liet zakgeld dat hij Van hiet gesticht krijlgt en dat hem nu voor een maand ingehou den is ials 'straf voor hiet feit waarvoor hij ook nu terecht stond. Ook verzekerde de vader ons, dajt de man niet voor het eerst boven zij'n theewiater thuis kwam. Ter aanvulling dient nog gemeld, dat de verpleegden niet alleen Zondags en Donderdags, zooals vroeger jaren, maar tegenwoordig iederen dag uit mogen. Voor de Zeeuwsche Bakkerij'.entoon- sitelling, werden nog beschikbaar gesteld door den burgemeester van Middelburg een zilveren medaille; twee zilveren me dailles door den heer mr. E. E. van Raalte, lid der Tweede Kamer; een zilve ren medaille door den hesr van Rompu, lid der Ged. Staten, een dito door mr. van Dam, lid der Prov. Staten van Zee land, en een verguld zilveren medaille door dhr. J. 11. Blum, lid v. Ged. Staten. 's Heer Arendskerke. De Maandag ge houden vergadering van den raad dezer gemeente werd bijgewoond door 10 leden, afwezig was de heer J. v. d. Poel. Me degedeeld werd, dat door B. en W. tot tijdelijk hoofd der openb. lagere school te Nieuwdorp was benoemd mej. S. Wil- lemse en tot tijdelijk onderwijzer de heer A. J. Dominions, thans in gelijke betrek king te Colijnsplaat. Adhaesie zal betuigd worden aan het adres der gemeente Velzen. Gp het verzoek van de N. V. Spoor wegmaatschappij Zuid-Beveland om sub sidie, werd besloten f 300 per jaar te verleenen gedurende 20 achtereenvolgen de jaren ingaande op den dag, dat de trein in exploitatie wordt genomen.- Op liet verzoek van het onderwijzend personeel om gelijkstelling met de andere gemeente-ambtenaren in tegemoetkoming van de pensioenbijdrage werd afwijzend beschikt, daar de Baad op dit oogenhlik de tijd nog niet gekomen acht hun trac- tementen te verhoogen. Vastgesteld werd de verordening ter be paling van do uren voor aangifte van den Burgerlijken stand. Deze werden be paald tussehen 9 en 2 uur. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim te 's Heer Arends kerke werden benoemd de heeren 0. Bul- Ier, J. van Houte en L. van Vessem en tot lid van die commissie te 's Heer Hendrikskinderen de heer D. J. v. d. Graaff. Tot lid van liet Groot Armbestuur te 's Heer Hendrikskinderen werd gekozen de heer P. Oudkerk met stemmen. Op den heer P. van Schaik waren 3 en op den heer J. Bouw 1 stem uitgebracht. Nog werd, zooals reeds kort in ons vorig nummer gemeld, met 9 stemmen tot onderwijzer aan de openb. lagere school te Nieuwdorp benoemd de heer L. J. van den Ende te Middelburg. 1 stem werd uitgebracht op J. M. de Noover te Hans- weerd. (M. Ct.) Kruidingen Maandagavond vergaderde de Dorpslandbouwvereeniging in T Hótel Korenbeurs. Na opening en voorlezing van 't jaarverslag deelt de penningmeester mede, dat er het vorige jaar een goed slot was van f51.28, dat dit jaar voor kunst mest f 17397,88 uitbetaald was en dat nu het goed slot f 22.13s was. 't Ledental nam met 9 toe en is 72. Er waren 4 vergaderingen gehouden. In plaats van den heer J. IVondergem, die bedankte werd de heer C. Dek tot voorzitter verkozen. Door het proefstation waren alle monsters onderzocht en goedgekeurd, behalve de wikken, waarop 10 pet. gekort werd we gens minderwaardigheid. Er werd beslo ten f5 te schenken aan de eerstvolgende landbouwtentoonstelling te Middelburg. Daarna werd de vergadering gesloten. Maandagmorgen had een knecht van den landbouwer L. N. het ongeluk, dat een paard hem zijn heen stuk sloeg. Op dienzelfden dag gingen 2 paarden van L. K. er met den wagen op den achter weg vandoor en kwamen tot staan, door dat ze tegen een heining aanstoven, die er duchtig van langs kreeg. Dissel en tuigi alleen waren gehavend. Nisse. In de Maandagavond gehouden jaarvergadering der Chr, werkliedenver- eeniging werden de volgende verslagen uitgebracht. Uit het verslag van den secre taris bleek, dat het ledental thans 39 be draagt tegen 34 een vorig jaar. De pen ningmeester deelde mee, dat er in het afge- loopen jaar was uitgegeven f 47.81s en ontvangen f 60.43, goed slot 12.61s. De kas van het ondersteuningsfonds had in 1913 uitgekeerd f 105 aan ziekengeld en had daarna nog een goed slot van f 715.38. Als secretaris werd herkozen H. Dane. Ge kozen tot 2de voorzitter J. Kooman in- plaats van L. Huissoon, die bedankte. Herbenoemd tot bode J. Moerland en her kozen als lid der comm. van bijstand Ds. Pont. A. s. Vrijdag zal liet jaarfeest ge houden worden. Driewegen. Alhier had Maandag een bui tengewone vergadering van ingelanden van het Waterschap EllewoutsdijkDrie wegen plaats, ter behandeling van het ver zoek van de N. V. Spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland, om een bijdrage gedurende 20 jaar in de kosten van aanleg van een net van locaalspoorwegen in Zuid-Beve land. Vanwege het Bestuur, dat heeft we ten te bewerken, dat er in het Waterschap 2 stations en 2 los- en laadplaatsen ko men, n.l. 1 te Driewegen en 1 te Elle woutsdijk, werd het voorstel gedaan om eene bijdrage te verleenen onvoorwaarde lijk van f 320 per jaar, welk voorstel geen genade kon vinden bij den heer J. Oele Hzn. te Goes, die daaraan zijn bekende bezwarende voorwaarde wilde verhinden om de bijdragen ponds ponds gewijze te verminderen als de Maatschappij een winst van hijvoorbeeld 5 procent blijkt te maken. Met, klem werd dit voorstel bestreden door de heeren Mulder, van der Bent en Burger. Nadat er ook nog op gewezen was, dat deze dwingende bepaling niet kan worden aangenomen, wijl dan de provinciale subsi die niet zou worden verkregen, en daar mede dus de totstandkoming der lijn ver viel, werd het voorstel Oele met overwel digende meerderheid, 29 tegen 5 stem men, verworpen. Daarna werd het Be stuursvoorstel met algemeene stemmen aangenomen. Wemeldinge. Maandagnamiddag kwa- hier binnen de kanonneerboot „Heim- dall", en de torpedoboot „G. 6" -pon op, de Oosterschelde lajiceeroofeningen te houden. Dinsdag werd nog een torpedo- boot verwacht, die ©voneens aan 'die oefen ningen zou deelnemen. (Z.) Hoedekenskerke. Da voor de landbouw,- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier gele verde ammoniak-superfosfaat 205400 K.G. ('tweede schip) bleek na onderzoek door het rijks landbouwproefstation te Goes 6.75 procent gehalte aan stikstof als am moniak en 9 pc.t. gehalte aan phosphor- zuur oplosbaar in water te bezitten. Bij een opgegeven garantie van 7 pet. X 9 peil. is volgens de a'gemeene handels- voorwaarden aan de garantie voldaan. St-Jansteen. Da hoeveelheid regen be droeg over de maand Maart dezes jaars, blijkens waarnemingen aan het, regënstati- oir alhier, 102 m.M.; over dezelfde maand 1913 bedroeg' die hoeveelheid 1.7 m.M. Er werd driemaal gedurende voornoemde maand onweer waargenomen, waai hij eens tijdens een sneeuwbui. Ossenisse. Volgens den waarnemer van bet Koninklijk Nederlandsch Meteorolo gisch Instituut alhier is er in de maand Maart alhier gevallen 118.4 m.M. neerslag. Het gemiddelde over alle jaren der waar neming over die maand is 61.64 m.M. De neerslag was hot hoogst in 1914 zijnde 118.4 m.M. en het laagst in 1907 zijnde 36.1 m.M. Het jaar 1914 overtreft dus kolossaal alle andere jaren. Een werkman op den Walenhoek alhier had het ongeluk een naald in zijn voet te trappen. Een gedeelte der naald brak af, terwijl liet andere gedeelte zoo diep in den voet gedrongen was dat men het niet kon zien zitten. Daar het li chaamsdeel opzwol vreesde men voor bloedvergiftiging en werd de hulp van een geneesheer ingeroepen, wien het door geducht het snijmes te hanteoren gelukte het stuk naald uit den voet tei verwijderen. Sluis. Op de nieuwe kiezerslijst staan 418 kiezers voor de 2e Kamer, 417 voor den Raad. Oostburg. Tot commissaris hij de tram wegmaatschappij BreskcnsMaldcgem is herkozen H. Gratama alhier. Schoondijke. Op de wijk Steenoven brandde bij J. V. eene bak'keet af met de er in zijnde voorwerpen. De brand werd spoedig met eigen hulp gebluscht. Cadzand. Op het adres voor plaat selijke keuze 'teekenden ongeveer 200 per sonen, dat is pen yijfde deel der bevolking. Zondagmiddag o:n kwart over twee daalde hier een Belgische luchtballon „Ma- dy" geheeten. De ballon behoorde aan Mi'. Jausset te Brussel. E,r zaten drie hee ren en een dame in. Om drio uur werd alles vervoerd naar Knocke (B.). De grootste hoogte, die bereikt werd, was I860 M. bij eene temperatuur van 0° Celsius. (Dit bericht ko:i wegens om standigheden niet eerder geplaatst wor den. Red.) Graauw. Lezing. Voor de Katholieke Kiesvereeniging alhier heeft, den 22en Maart j.l. de Weleerw. heer Van den Broek kap., een even gedocumenteerde als fraai gestyleerde politieke lezing ge houden, die niet weinig zal bijdragen tot de politieke ontwikkeling van de leden onzer kiesvereeniging onder het presidium van den immer actieven praeses, den edelachtb. lieer P. A. Baart. De eerw. spreker gaf na eene algemeene inleiding over het begrip politiek een over zicht van den verkiezingsstrijd in 1913 en van de plannen der nieuwe regeering, bijzonder do minder sympathieke van de ministers Treub en Bertling. Daarna kritiseerde de eerw. spreker volgens hot verslag van de „Zeeuw sche Koerier" de houding der liberaal- katholieken, of katholiek-liberalen, men schen, die in de politiek liberaal willen zijn, en in den godsdienst katholiek, wier lievelingskost is „De Telegraaf", „De Courant", „Het Kottcrdamsch Nieuws blad", die afgezien van de verzwak king van hun geloofsleven op politiek gebied valsche begrippen opdoen en do strijdkas der tegenpartij stijven. Principieel moet ge zijn op alle gebied: met alleen godsdienstig-katho- 1 i o k, maar ook p o 1 i t i e k- k a t h o- 1 iek i Hierna bespreekt de spr. met citaten uit een Limburgse-li blad het doel der kath. kiesvereeniging, n.l. ontwikkeling der kath. kiezers volgens kath. beginselen, en het bevorderen der eenheid onder de kath. kiezers hij verkiezingen. Gebrek aan politieke ontwikkeling is de groot© oorzaak van lusteloosheid en dwaling hij vele katholieken. Bij hef, hoo ien van 't, woord politiek, denken nog zoo velen, dat het gaat om deze of gene persoon, of dat er alleen sprake is van stoffelijke of lijdelijke zaken. Velen zien niet in het enge verband tussehen poli tiek en godsdienst, velen weten niet, dat ook „do politiek" in onzen tijd en in onze streken (en wal voor Limburg geldt, geldt evenzeer voor andere streken) ge roepen is om de zaak van Christus en Zijn Kerk te dienen. En om dat alles te verbeteren is fcrood- noodig politieke ontwikkeling, vooral dooi de B.-K. Kiesvereeniging, en dan zal ge makkelijk worden bereikt het 2de doel: de eenheid aan de stembus. Bedenkt, al dus eindigt spr. zijne lezing, bedenkt, dat ook in de politiek Christus is „de weg, de waarheid en het leven": de weg, want als de politiek 'afwijkt van Christus, van de ware beginselen der Kerk: heerscht het. rpcht van de sterkste; het leven, want als de politiek afwijkt van Christus: ont staat de vernietiging van het godsdienstig en zedelijk leven. Christus is koning, ook in de politiek; laten, wij zijn 'mannen van Christus; chris tenen in den 'vollen zin van het woord; mannen van Christus; altijd en overal, ook in de piolitiek Hierna dankte de voorzitter, do Edel- Achlhare heer burgemeester P. A. Baart den spreker voor zijne lezing, en de ver gadering voor de trouwe opkomst en be toonde aandacht. Wij voegen hier laan toe: moge de kies vereeniging nog dikwijls van de voor lichting van kapelaan Van den Broek profiteeren. (N.B. Dit verslag voor een vorig num mer bestemd moest wegens plaatsge brek tot heden blijven liggen. Red.) Breskens. Aan het verslag over het 27e boekjaar der Stoomtram-maatschappij Breskens-Maldeghem is het volgende ont leend Do resultaten van het bedrijf zijn we derom bevredigend. De opbrengst van het personenvervoer is vooruitgegaan. De ge- liouden tentoonstellingen te Middelburg en Gent gaven in de zomermaanden een be langrijke stijging ïn het verkeer, terwijl bovendien het personenverkeer op de lijn OostburgCadzand over het geheel© jaar liet bedrijf ten goede kwam. Op de Donderdagen in het badseizoen werden doorgaande treinen 'ingelegd tus sehen Ostende en 'Breskens, in aanslui ting op do provinciale booten en extra- treinen tussehen Vlissingen en Middel burg v.v. Van deze mooie en snelle verbinding, waarop goedkoope retourkaarten werden afgegeven, werd goed gebruik gemaakt. Iu vergelijking met 1912 ging de op brengst van het goederenvervoer niet on belangrijk terug. Gaf het in 1912 de aan voer van materialen voor den houw der lijn OostburgCadzand eene belangrijke bate, ook het vervoer van beetwortelen was in dat jiar bijzonder gunstig. Het jaar 1913 gaf belangrijk 'minder opbrengst van het beetwortelënvervoer. Deze teruggang werd echter grootendeels 'gedekt door den aanvoer van grint, lienoodigd voor de ver harding van wegen in „de Watering Cad zand." De haan werd 'op deugdelijke wijze on derhouden. De lijn OostburgCadzand vorderde, wegens jiazakken der haan, meer dan gewone .onderhoudskosten. Het los- spoor langs de haven te Breskens werd met ongeveer 27 M. verlengd en voorts deze lijn vernieuwd. Een boog in het hoofdspoor werd van keerrail voorzien. Alle wissels en sporen werden verbeterd. In de dorpsstraat werd in overleg met den Rijkswaterstaat de baan ongeveer 1.50 M. uit het midden verlegd. Tussehen' Breskens en 'Schoondijke wcr- dfan 2 (bogen Vernieuwd met tirefondspoor. Het los- feil laadspoor nabij „Het Veld zicht" onder de gemeente Schoondijke werd met 45 M. verlengd. Tussehen Oostburg en Draaibrug, na- hij de herberg „de Liter", werd de baan over 200 M. lengte uitgekist en aangevuld met koolaseh en over plm. 900 M. op nieuw gedraineerd. Te Sluis werden op het emplacement 2 straatwissels vernieuwd en 100 M. spoor vervangen doo:r nieuwe straatspoor, terwijl bovendien een boog werd ver zwaard. Te Aardenburg werd het resteerende oude spoor met dito wissels uitgebroken en vervangen door nieuw straatspoor en wissels type Vicinauxbelges, terwijl aan do Markt een loslijntje werd gelegd. Te Ecde is het wisselspoor plm. 24 M. verlengd. Te Stroobrugge werd hot spoor nabij het Douanekantoor on op do brug over het Leopoldkanaal (uitgebroken en vervan gen door hieuw spoor. Do locomotieven en het rollend mate rieel' werd regelmatig hersteld en verkeert in goeden istaat van onderhoud. In den loop van 1913 werden geleverd: 2 locomotieven, 1 tien tons postwagen met bagagecompartiment, 4 lien tons ge sloten goederenwagens, 12 tien tons open goederenwagens en 3 gemengde rijtuigen, elk rijtuig voor 67 personen. Uit het ondersteunings- en uitkeerings- fonds werd wegens ziekte en onderstand

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2