ip, aanbestedingen, e KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Visscherij. Financieele Berichten. Kunst en Letteren. SPORT. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Z.D.H. den Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Bovenkerk den Weleerwaarden heer D. M. C. P. de Haas, tot pastoor te Krommenie den Weleerw. heer L. Dolle, en tot rector aan de kapel van het Allerh. Sacrament te Rotterdam den Weleerwaarden heer N. H. M. v. Reysen. (Msbde.) De nieuwe bisschop van Roermond. De bladen vermelden do Zaterdag uit Rome ontvangen telegrafische mededee ling, dat het Zijne Heiligheid Paus Pius X behaagd heeft, te benoemen tot Bis schop van Roermond den HoogEerwaar- den Heer Laurentius Josephus Antonius Hubertus Schrijnen, directeur van het Klein Seminarie en van de Scholen te Rolduc. De HoogEerw. heer Laurentius Jo sephus Antonius Hubertus Schrijnen werd den 30en Juli 1861 te Venlo ge boren. In zijne vaderstad begon hij zijne studiën, om deze met groot succes te Rolduc door te zetten, waar de cursus in de wijsbegeerte gevolgd werd. In October 1881 trad de HoogEerw. heer Schrijnen in het Groot Semenarie te Roermond, waar hij den 21en Maart 1885 de H. Priesterwijding ontving uit handen van Mgr. J. A. Paredis, eersten Bisschop van het nieuwe Bisdom Roer. mond. Reeds den 3en April d. a. v. werd Zijn HoogEerw. benoemd tot leeraar aan het Bisschoppelijk College te Roer mond, waar hij de oude talen doceerde. In 1891 werd'hij benoemd tot Provisor en in Augustus 1897 volgde hij den Z.E. heer Dirix als Directeur van het Roermondsche College op. Na het overlijden van Mgr. Dr. Cor- ten benoemde Mgr. Drelimanns z.g. den Roermondschen Directeur tot Directeur van de Scholen te Rolduc, waar Z.H.E. sinds 30 Augustus 1909 met groote toewijding werkzaam is. Vergadering der Afdeeiing „Zeeland" van R. K. Bijzondere onderwijzers op 28 Maart j. I. te Goes in het Hotel „Zoutkeet". (Lozing van den WelEerw. Heer P. Kem per, Kapelaan 'te Vlissingen over Liturgie.) Deze flink bezochte vergadering werd met den Christclijken groet G. z. Jezus Christus door den voorzitter, den heer R. G. v. Nieuwkuik, geopend. De voorzitter heet de talrijk opgekome- inen, hartelijk Nvelkom, met name den HoogEerw. Adviseur, die steeds van zijn belangstelling blijk 'geeft en de verschil lende nieuwe Jedten, die voor het eerst deze afdeelingsvergadering 'bijwonen. Spre ker constateert met bijzonder genoegen de toeneming Van het ledental, waarin we een getrouwe afspiegeling van de snelle ontwikkeling van ons R. K. onderwijs mo gen zien. Vervolgens verwelkomt de voor zitter den Weleerw. Heer P. Kemper, kapelaan te Vlissmgen, die zoo welwil lend is geweest op verzoek van het Be stuur voor de vergadering een lezing te houden. De Eenv. spreker zal' het vol gende onderwerp inleiden: „Liturgie in verhand met het onderwijs op de R. IC. bijz. school." Het was een waar genot voor de verga dering deze lezing, schoon van vorm en rijk van inhoud, aan te hooren. We verkeeren aldus de Weleerw. spreker in het begin van den lentetijd van het liturgisch leven. Zoo weinigen kennen helaas de schoonheid der liturgie. Gelukkig is "er jn de laatste jaren aller wegen een drang, de liturgie wederom in eere 'te herstellen, de geloovigen weer te doen meeleven, vertrouwd te maken met de taal, de symbolen, de gezangen onzer Moeder. Liturgie is de officieele eeredienst in do R. K. Kerk. Spreker beschrijft en be wijst de onvergelijkelijke schoonheid, de reine religieuze kunst, de heerlijke sym boliek, de melodieuze rythmische gezan gen, de schoone gebeden met treffenden zin en diepe gedachten, die de Liturgie en onuitputteiijken rijkdom te genieten geeft. Zeer mooi beschrijft spreker den diepen overweldigenden indruk, dien onzen Room- schen eeredienst maakt iop het hart van menig ongeloovige, van den ongelukkige, die doolt en zoekt. De Liturgie leefde en werd ten voile begrepen in de eerste eeuwen van het Christendom. Allengs'is haar schoonheid verloren ge gaan. Waardoor? Gebrek in geloofskennis en een zeker individualisme, een aange nomen vrijheid en zelfstandigheid, tenge volge waarvan men zich vermeien ging in allerhande! gebeden, die de geloovigen van het eigenlijke, het intense, het innerlijke, het verhevene afhouden, ziedaar de oor zaken van dezen achteruitgang. Gelukkig is een andere richting weer duidelijk merkbaar, gelukkig zal de oude methode der eerste eeuwen wederom in eere hersteld worden. Laten wij het tot onzen plicht rekenen hierin mee 'te werken. In het tweede gedeelte van zijn lezing geeft de Eerw. spreker aan, hoe wij, onder wijzers, ter verbreiding der liturgische ken nis werkzaam kunnen zijn. Op drie manie ren kunnen wij dit: le door ons zelve een degelijke kennis van de Liturgie eigen te maken; 2e door eigen toepassing van die kennis, door liet goede voorbeeld; 3è door ons onderwijs aan de kinderen, door de kinderen „zelf te laten doen." Punt voor punt werd door den Eerw. spreker uitgelegd. Dit tweede gedeelte der lezing was yoor ons onderwijzers niet het minste leerrijk. Goed bidden, langzaam en duidelijk met onderhouding der irustteekens, op geen zangerigen dreun, een gelijken toon bewaren, ziedaar maar enkele Wenken van de vele, die spreker hier ten beste gaf. Verschillende liturgische 'werken, waar uit de onderwijzer voor eigen studie putten kan, werden genoemd en waren ter inzage aanwezig. Spreker eindigde met den wensch„Mo ge deze woorden er toe bijdragen om onze jeugd nog met inniger geloofsleven te bezielen." Een spontaan langdurig applaus volgde op deze inderdaad schoone lezing en dit applaus werd nog eens herhaald na het dankwoord van den voorzitter. De afdeeiing Zeeland is den Weleerw. Heer ICemper hoogst dankbaar voor zijn boeiende en leerrijke lezing. Een vruchtbare discussie volgde op de lezing waarbij de Eerw. spreker nog ver schillende wenken gaf en tal van vragen beantwoordde. 1 In de namiddagvergadering werd een volle agenda afgehandeld: Jaarverslag secretaris en penningmeester, voorstellen len en moties voor de groote Diocesane Vergadering in Haarlem, enz. De heer R. G. van Nieuwkuik, de eminente leider onzer vergaderingen, werd bij acclamatie tot voorzitter 'herkozen, evenzoo het be stuurslid Mej. A. M. Keizer van Ilein- kenszand. Naar'de Algerneene Vergadering in Haarlem werden afgevaardigd de heeren P. A. II. Janssen Hansweerd, II. C. de Boer Zierikzee en E. Janssen Ileinkens- zand, benevens de dames M. Berjé Hein- kenszand, P. A. Remmerswaal' Kwaden- damme en J. M. v. Groesen Zierikzee. Uit het jaarverslag stippen we aan, het feit, dat steeds meerdere schoolbesturen als donateur 'toetreden en het aangroeiend ledental. Als 'nieuwe leden waren voor voor het 'eerst ter vergadering aanwezig de lieer 'E. Janssen Heinkenszand, de heer Olyhoek te Goes en de dames J. P. Groos- man Ovezande ten M. C. ten Hacken Vlis- singen. De volgende vergadering zal te Vlissin- gen gehouden worden. Met gebed Werd de vergadering dooi den voorzitter gesloten. Middelburg. Vereeniging „Nor- ra Et a 11 e s s e n". Aan liet verslag cler Ver eeniging „Normaallessen" te Middelburg ontleenen ontleenen wijl liet volgende: Den eersten Mei 1913 werd de cursus geopend met drie klassen. De eerste klasse bestond uit 16,de tweede klasse hit 4 en de derde klasse uit 10 leerlingen In de maand September verlieten 2 leer lingen tusschentijds de school, terwijl een', nieuwe leerling werd toegelaten tot de derde klasse, zoo-dat de vereeniging haar eerste kalenderjaar sloot met 15 leeiiiiif gen voor klasse 1, 4 voor klasse It en 10 voor klasse III. Van de 29 leerlingen, wonen 25 te Middelbrug, twee te Vlissin.- gen en 1 te Wïestkapelle en 1 te St. Lau rens. De vereeniging begon haar Werkzaam heden met het volgend personeel: J. Vreeken, hoofd van school C. te Middelburg, directeur dei! inlichting „Nor maallessen" te Middelburg en tevens he iast met de vakken p'aedagogiek', teekenen en schrijven. 'J. G. Bus-schaart, hoofd- der school te St. Laurens voor Nederlandsche. taal en zang. G. van W;eel, hoofd der school te Sou burg, ook voor Nederlandsche taal. H. de Zeeuw, hoofd der school te Veere, voor wiskunde en rekenen. P. J. Roosendaal, hoofd der school te Higgekerke voor wiskunde en rekenen. C. Hack, hoofd der school A te Middel burg, voor aardrijkskunde. J. J. Dioeselaar, hoofd der school te Ar- nemuiden, voor Fransc-h. A. de Smidt, onderwijzer aan de kweek school voor kennisi dei} natuur. M. M. Jungius, onderwijzeres aan school G. [te Middelburg voor geschiedenis. M. J. de Haan, onderwijzeres aan school G. te Middelburg, voor gymnastiek. A. S. Beugel, onderwijzeres aan school G. ]te Middelburg, voor gymnastiek. In de maand Juli vroeg 'de heer Van Weel zijn ontslag omdat de door hem opgenomen taak hem te zwaar viel. On der dankbetuiging voor de bewezen diensf- ten werd hem dit ontslag verleend. Do vereeniging benoemde den heer 11. de Blouw, hoofd der leerschool te Mid delburg, tot zijn opvolger. Deze nam de benoeming aan en aanvaardde reeds 7 Juli zijh nieuwe betrekking. De leervakken Ne- derlandsch en Fransch werden verdeeld onder de heeren de Blouw, van Doeselaar en Bosschaart. De financieel© voordeelen zijn aanvan kelijk zeer gering, omdat de schoolgéldetf tusscihen f20 en f40 hoofdzakelijk moe ten .strekken itot het bestrijden vim on kosten en het aanschaffen van leermid delen. Met dankbaarheid maakt het ver slag melding van den steun van den Mid- deJburgschen gemeenteraad. Op een Be quest den raad gezonden ten einde te ver zoeken om gratis het gebruik van lo kalen, vuur en licht, luidde het ant woord, dat voor één jaar toestemming' Werd gegeven kosteloos te beschikken over de lokalen van s.chool O, verwarming en verlichting inbegrepen en voor het vak natuurkennis gebruik te maken van het lokaal met inventaris van de am bachtsschool, dat ook door school G wordt gebruikt. Benoemd tot onderwijzer aan de opten- ba,ra school te Njeu,wdorp' de heer L. J. v. d. Ende. Geslaagd 1© 's Gravenhage voor de nuttige handwerken de dames A. P. Ver- bost, te Zierikzee en M. A. E. de Rijk en M. Baan, beiden te Middelburg (Z.) Vlissiogen. Voor het examen van ma chinist, diploma B., zijn geslaagd de hee ren B. C. Vuijk en J. Ie Cointre, leerlingen van de De Ruyterschool alhier. Zierikzee. Vrijdagavond had in de avondschool voor vakonderwijs de be vordering der leerlingen plaats. De voorzitter der commissie van toe zicht op het M. O., do heer de Roode, richtte zich met woorden van geluk- wensch tot hen, die het einddiploma behaald hadden of bevorderd werden. Tevens dankte hij den scheidenden direc teur, dhr. P. H. Pomes, voor alles wat dezen voor de avondschool voor vak onderwijs had gedaan. De heer Pomes dankte voor de tot hem gerichte woorden, terwijl een der leerltngen, II. A. van Wijk, aan directeur en leerlingen dank zeide voor het onderwijs, dat de leer- lingena aan de inrichting hadden ont vangen. Het einddiploma werd uitgereikt aan de navolgende leerlingen der 4de klasse K. J. van Gastel, N. M. Steur, J. J. Kosten, D. Meerman, P. J. Beuzenberg, A. van Burg, A. Peuk, C. A. Overbeeke, H. A. van Wijk, R. J. Plaum, J. van Leeuwen, M. i\. Steur, P. Holm, B. L. van Velthoven en J. L. van der Zande Niet bevorderd één. Tot de vierde klasse bevorderdA. P. Plaum, A L. van Velthoven, C. de Vos, W. F. Gilden, A. Hagesteyn, M. Padmos Dzn, M. J. Padmos Dzn, P. J. Eijke, C. P. Kuijper, L. Jonker, P. C. Jacobi, J. E. Krakeel, P. Fluijt, J. H. Kok, J. Lemsom, J. Lemsom, J. Verloo, C. A. Lokker, L. v. Popering, J. J. Morijn, M. Slager, M. M. Slager en C. Boogerd. Niet bevorderd 4. Tot de derde klasse bevorderdP. B. Davidse, R. Berwald, J. P. den Dekker. J. Berrevoet, S. van der Velde, C. Wandel, W. A. Lievense, J. Versteeg, D. J. Telle, A. Deurloo, A. C. M Deurloo, C. Goettsch, R. P. Hogerheijde, J. v. d. Ploeg. N. J. Geleijnse, J. M. Verton, A. M. Schoo, H. Schoo en C. de Kuijper. Niet bevorderd 8. Tot de tweede klasse toegelatenW. J. Hack, P. Versteeg, B. Koopman, J. Jacobi, W. C. Timmerman, L. v. d. Maas, C. Hillebrand, C. v. Waardenburg, J. Boogerd, L. A. Theuns, A. van der Velde, J. van der Werf, F. A. v. Burgb, G. v. Damme, P. B. van't Veer, C. van't Veer, A. van Wijk, A. P. Snauw, J. v. Mourik, J. M. Stoel, J. v. Burg, T. de Vaal, M. van der Velde, A. C. Goudswaard, I. de Boer. Niet bevorderd 10. Oesters. lerseke. Yan 2026 Maart werden al hier 1.010.000 leverbare oesters verhan deld of 20.000 minder dan de vorige week. België en Duitschland vroegen minder, Engeland bleef gelijk. PrijzenImperialen 9095 KG. f5055; le soort 6872 KG. f30—35; 2e soort 58—60 KG. f 20—23 3e soort 45—50 KG. f10—13. Verzonden werden verder 25 balen mossels en 5240 KG. kreukels. I. en Th. Ct. Mosselen. Philippine. Gedurende de week van 20 tot 27 Maart werden in de haven alhier gelost 850 balen mosselen a 90 KG. Hier van werden aan geregelde afnemers in België en Frankrijk verzonden 700 balen tegen 4 a 4.75 fr. per baal. Aan Hol- landsche en Belgische venters werden verkocht 225 ton mosselen a 60 KG, tegen 2,50 fr. per ton, Ongeveer 150 ton mosselzaad werd verhandeld tegen 1 a 1.25 gulden per ton Ook de botvissclierij is weer be gonnen, die leverde echter nog weinig op. Wat gevangen werd is verhandelt, tegen 35 cent per KG. (M.Ct, De Intern. Hypotheekbank te Apel doorn keert 12 pCfc. dividend uit. In de Woensdagavond gehouden alge meene vergadering der coöp. ver. „Eigen Hulp" te Vlissingen, is 't dividend vast gesteld op 5i/j procent. Van de 3e geldleening werden uitgeloot de aandeelen no. 29, 144 en 185. Tot commissaris werd gekozen de heer K. Schoute. (M. Crt.) Middelburg. In de heden gehouden ver gadering van aandeelhouders van de stoomtramwegmaatschappij Breskens Maldeghem werden de balans, winst- c„ verliesrekening en het jaarverslag over 1913 goedgekeurd en het dividend be paald op 9 pCt. Tot commissaris werd herkozen de heer H. S. Gratama, burge meester van Öostburg. - The Vit'rite W,orlcs te Mid delburg. De winst- en verliesrekening van bovengenoemde vennootschap wijkt in ontvang en uitgaaf een bedrag: aan van f324.367.53. Onder de ontvangsten komen de volgende cijfers vooronverdeeld |winst saldo 1912 f1561.14, rente 468010, bru to winst op de exploitatie rekening f313.2884.83 en korting en koersverschil f4841.49. Onder de uitgaven komen Voor de vol gende pbsten: onkosten 149.903,076, winst saldo f 174464.465. Dit winstsaldo wordt als volgt verdeeldafschrijving op de ge bouwen f7260.28, op de inrichting f21062.535, aandeelhouders 24 pet. van f300.000 f72.030, bedrijfsbelasting f1980, tantièmes directeurren f24.000, idem commissarissen f 12.000, reservefonds £12.000, premie en dotatie pensioenfonds f 1141.64, ter beschikking van de alge rneene veigadering f12.000 en winst sal do te bestemmen voor dotatie pensioen fonds f1020. Die netto-omzet bedroeg f986531.60 te gen f866531.215 in 1912, de brutowinst f313284, tegen f379142,255 in 1912, de nettowinst f 172903.315 tegen f250955.725, de onkosten f 149903.075 tegen f 133623.98, de betaalde loonen f 239720.28 tegen f 212440.99 en ten slotte de verwerkte hoe veelheid koper 646243 K.G. tegen 531756 K.G. Tot derde directeur Werd benoemd dhr. H. C. Ghijsen en tot commissaris herko zen dhr. C. M. Gliijlsen. (VI. Crt.)' Frederik Mistral, f De beroemde Provencaalsche dichter Frederik Mistral is verleden week Woensdag te Maiilane op 84 jarigen leef tijd overleden, in zijn laatste oogenblik- ken bijgestaan door zijn herderlijken vriend, pastoor Celcé. Nog twee dagen te voren had de grijze poëet de inwijding bijgewoond van een nieuwe kerkklok te Maiilane, waarop eenige zijner verzen als inscriptie waren aangebracht. De overledene was commandeur in het Legioen van Eer. In de „Croix" vinden we medegedeeld op gezag vau een van Mistrai's vrien den die het van den overleden dichter zelf vernam dat deze op zijn tachtig sten verjaardag een aanbod, hem gedaan van vrijmetselaarszijde, om naar Rome te gaan en daar op het kapitool gekroond te worden zooals Petrarca van de hand wees, wijl hij begreep, dat deze daad bedoeld was als een vijandige be tooging tegen de Kerk. Door bemidde ling van den pastoor van Maiilane wer den aanbod en weigering aan den H. Stoel bekend. Z. H. de Paus zond toen den hoogbejaarden dichter een schrijven van hulde aan diens talent en christe lijke gevoelens en tevens een gouden medaille als erkenning zijner verdiensten. „Zeeland Vooruit 1" - „M. V. V. 0.1" 4-2 „Zeeland Vooruit" heeft Zondagmiddag voor het eerst in dit seizoen een flinke overwinning behaald, op de Middelburg- sche 2de klasser „Olympia". Toem om 2 uur, scheidsrechter v. Ouderaa beginnen floot, liet het zich aanzien, alsof „Z. V." ook nu weer een nederlaag zou boeken. „M. V. V. O." drong gevaarlijk op, maar deZ.V.-verde diging liet niets te wenscgen over. Yan de enkele doorbraken, der Z.Y.-ers had al een dadelijk succes, doordat hun rechtsbuiten, na goed passeeren, de lei ding nam. Voor rust doelpunt Z. V. nog eens, waarna Olympia den stand op 21 brengt. Na hervatting gaat het spel meer gelijk op, en het is alweer den rood-witten rechtsbuiten, die verandering in den stand brengt, 3—1. Beide partijen doelpunten nog eenmaal, zoodat deze wedstrijd in een flinke 42 overwinning voor de jongste zuidelijke 2de klasser eindigde. Beide elftallen waren onvolledig. Vooral het mooie weer had veel be langstelling voor dezen match getrokken. Middelburg. „M. V. V. O. II" speelde vriendschappelijk tegen „Zeeland Vooruit II" van Goes, en won met 51. Stand bij de rust 4—1. Wegens onvolledigheid van Z. V., kon de bondswedstrijd niet gespeeld worden en boekte dus Olympia II tevens nog een papieren 5—0 over winning. Vliegongeluk. Men meldt uit Wehlau Een met twee officieren te Koningsbergen militair heg- tuig heeft Donderdag na een noodlan ding, bij het opstijgen een ongeval ver oorzaakt. Door den schroef is luitenant Gröner zwaar gewond. Hij heeft schedel breuk. (N. R. C.) Hoofdplaat. Notaris Zijlstra veilde hier het bekende hotel „Het Wapen van Zee land" van dhr. A. Maes. Ingezet op f 50u0. Herveiling 11 April a.s. Gent, 27 Maart 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden te zamen te koop gesteld17 schapen, 0 lammeren, 8 geiten, 218 kalveren, 1510 vette varkens, 22 loopers, 370 biggen, 7 melkkoeien, 11 groote ossen, 247 jonge ossen, 245 vaar zen, 213 vette koeien, 281 stieren, 254 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1.83 a fr 1.92; idem 2e qual. fr. 1.75 a fr. 1.80; koeien- vleesch fr. 1.50 a fr. 1.58; idem 2e qual. fr. 1.30 a fr. 1.45, stierenvleesch fr. 1 42 a fr. 1.75kalfsvleesch fr. 2.a fr. 2.77 schapenvleesch fr 1.60 a fr. 1.80; lam- merenvleesch fr. 0.a fr. 0.vai kens- vleesch fr. 1.18 a fr. 1.31. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.58; stieren fr. 1.38; kalveren fr. 2.35. Versch roet fr. 0.45 a fr 0.70 en meer volgens qualiteit. (M. Crt.) Tliolen, 28 Maart 1914. Ter graanmarkt van beden was tarwe f9.a flO.wintergerst f7.a f8. haver f 5.— a f 7.—, karwei f14.— a f16.alles per 100 kilo. Voorts rogge f 5.a f 5.50, witteboonen f 14.a f 15.bruineboonen f 12.a f 13.kleine erwteu f 9.a f 10.—, kroonerwten f 10.a f 11 aardappelen f2a f4.25, uien f7.50 a 10.alles per H.L. (M. Ct.) IJzendijke, 28 Maart 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk met dito omzet. Goede vraag en onveranderde prijzen. Men besteedde voor: Jarige Tarwe Nieuwe Tarwe Nieuwe Rogge Nieuwe Wintergerst Nieuwe Zomergerst Haver Paardenboonen Groene Erwten Kroonerwten 0.a f 9 a 6.50 a 9. a 9. a 7.50 a 8 a 8.50 a 9.50 a 0 9.50 6.75 9.50 9.25 7.75 8.50 9.— 10.— (M. C.) ROTTERDAM, 30 Maart. Binnenland<sch© granen. Tarwe. Wilhelminatarw© f9.60 k f 9.90, goede 10 k f 9.35, afwijkende soor ten f8.50 a f8.75, Essex f 10.50 k f 11.75, bruine boonen f 10.50 k f12.75, haven f7.40 a f7.85. Eieren. Zeeuwsche f4 k f4.30, Over- maascbe f4.30 a f4.60 per 100 stuks, Buitenlandsche granen. Mais. -Galfox verwacht f139, Stoo- rnend f136, Mrt.Apr. f131, Grove Do- nau loco stoomend f 141, Mrt.Apr. f 130, Apr.Mei 130, La Plata loco f 144, April-lev. f 139, JuliOct. f 126. Varkens 221/2 231/2 ets., lichte voor export 25 a 26 ct. Aanvoer weder groot. Prijzen kw-amen overeen met de vorige .week. Meel. De zaken iets levendiger. Roe de vraag naai' straffe soorten voor spoe dige levering. De Inlandsche molens no- teeren onveranderd. De Amerikaansche of fertes loopen nog al uiteen. Eenige mo lens vroegen verhoogde prijzen, andette waren 'tegemoetkomender. De meesite Ame- rik. tarwesoorten hooger. Roggebloem on veranderd stil. Op de beurs stil; prijzen onveranderd. Vlas. Op het land weinig handel. Op de markt vroegen alle houders verhoogde prijzen, wat den handel bemoeilijkte. De koopers houden vast aan de oude prijzen. Het grootste gedeelte is opgeruimd ter gen de vorige prijzen. Prijs Holl. geel en Gron. 32 a 48 stui vers. Groote partijen opgeruimd tegen 36 a 40 stuivers. Aanvoer: 7380 st. blauw; 4620 st. wit. 4200 st. Gron.; 700 st. Holl. geel. Aardappels. Brielsche kralen 4.25 Zeeuwscne eigenheimers f3.50 a 4; Zeeuwsche blauwe 2.75 a 3.50; Spuische eigenheimers 3.90 a 4.25; Friesohe eigen heimers 3.50 a 3.80; Bravo-'s 4.10 a 4.50; Poters 2.50 a 3; Geldersche blauwe 2.50 a 2.80; Maltha's 7i/2 a 8V2 per K.G.; Duitsohe roode 2.40 a 2.50. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. GOES. Geboren: 30, Geertruida, d. v. Cornelis Steutel en Huijgtje de Dreu. MIDDELBURG. Ondertrouwd C. K. Huijser, 32 j. jm. en J. Joosse 21 j. jd. Bevallen: C. C. Jongepier geb. Dinge- manse, z.H M J. Faggenger Auer geb. Hansen, d.M. P. Poortvliet geb. Ver- hage, d.; M. van Poeljen geb. de Voogd, d.; E. C. Flipse geb. Rood, d. Overleden M. M. Dekker, wed van C. v. Schelven, 75 j. VLISSINGEN. OndertrouwdA. Thee- wis, wedr 47 j. en G. Siereveld, wed. 37 j.J. van Ham, jm 22 j. en S. J. A. van Gelderen, jd. 19 j.H. J. B. Spie renburg, jm. 25 j. en M. F. van de Ran- sou, jd. 27 j.L. Kraak, jm 27 j. enM. J. Pouwaart, jd. 24 j. GetrouwdJ. C. But, jm. 19 j. en M. W. P. Rb tbergen, jd 20 j.F H. Gazan, jm. 21 j en M. J de Blieck, jd 17 j. Bevallen E. C. van Sorge, geb. Kom- mers, z.A. M. Meutink, geb. Maertens, d.S. M. Kooper, geb. Crince, d.J. B01'gaard, geb. De Voogd, d.M. Lute, geb. Labruijère, d.G. Louws, geb. Bas- sie, z. Overleden: A. P. Bat, vrouw van W. J. Jansen, 75 j.; J. J. van Hercules, man van J. van der Horst, 52 j. KRUININGEN. Geboren: Marinus Adri- 'aan, z, v. Willem Paasse en Adriana Everse. (Kr. Crt.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3