ST ZEELMND Sociale Berichten. Rechtszaken. Posterijen en Telegrafie. Leger en Vloof. Landbouw en Veeteelt Laatste Berichten. het organisatorisch werk, dat ik tot lie den verrichtte. Toch stemt die onom wonden erkenning me dankbaar en geeft ze me nieuwe kracht om daar in het Zuiden te willen slagen. Vrijkaarten voor Kamerleden. Jlir. mr. Victor de Stuers, het Kamer lid voor Weer heeft de voor hem be stemde vrijkaart voor de spoorwegen teruggezonden met de opmerking „dat liij- geen douceurtjes aanneemt van maatschappijen of personen, welke hij geroepen kan worden te controleeren''. Liberale verdraagzaamheid. Men schrijft aan „liet Centrum". Reeds jaren lang voert de Iï. K. Kics- vereeniging te Breda een verwoeden strijd om de kiezers de oogen te openen en 'te brengen tot liet besef, dat evengoed als in Kamers en Staten, ook in de raad zaal beginselpolitiek moet gevoerd wor den. Een strijd, te zwaarder omdat deze in hoofdzaak moet gestreden worden tegen de eigen partijgenooten. Niet noodig, dat veehtmajoor spelen, heet het. Beginselstrijd veroorzaakt schei ding. Verdraagzaamheid, asjeblieft is het parool van dezen en een klein groepje liberalen, socialisten en malcontenten weet 't vuurtje steeds zoodanig aan te wakkeren, dat het bij verkiezingen niet of bijna niet gelukt in een stad, die voor meer dan 80 °/0 katholiek is een katho liek in den gemeenteraad te krijgen. De liberale vrijzinnigheid viert er dan ook hoogtij. De katholieke overtuiging wordt er gerespecteerd als zekere kool bij een groentevrouw. Menschen, die eerlijk voor hun overtuiging uitkomen, worden grof beleedigd en hun protesten verhuizen naar de snippermand. Doch wat zich nu j.l. Zaterdag in den Bredaschen gemeenteraad heeft afge speeld, gaat toch allo perken te buiten. In Concordia zou een uitvoering gege ven worden, waar n.b. in den H. Vas tentijd de Tango zou gedanst worden. Een onzer katholieke raadsleden, de heer van Bavel, meende daartegen te moeten protesteeren en verzocht den w n. voor zitter als hoofd der politie deze uitvoe ring te verbieden. Het antwoord? Ik denk er niet aan 1 Dat Paus en Bisschoppen hun waar schuwende stem tegen dergelijke wilde beestenvertooning verheffen, wat maalt er de vrijzinnigheid om? En dat duizenden katholieken tot in 't diepste hunner ziel door zoo'n tarten'1 antwoord gegriefd worden, wat zou het? Of wij echter dergelijke uitingen be treuren Geenszins. Waar de Bredasche Katho lieken niet langs normalen weg willen komen tot volledige eerbiediging hunner overtuiging, daar zijn uitlatingen als bo venstaande bovenmate geschikt om het „verdraagzame liberalisme" in zijn waren aard te kennen. Gemeenteraadsverkiezing te Rotterdam. Bij de Vrijdag gehouden herstemming voor den Gemeenteraad in district T zijn 5568 kiezers opgekomen, die 5523 geldige stemmen hebben uitgebracht, waarvan 2461 op den heer W. van Hetercn (soc - dem.l en 3059 op den heer K. A War- menlioven Jr. (Christ.-hist zoodat geko zen is de heer Warmenlioven. De N. Rott. Courant had den lieer Warmenlioven aanbevolen Toch schijnen nog vele liberalen op den socialist te hebben gestemd. ^MBB—oeaMmna—«■""'lui»» Goes, Vrijdagmiddag ongeveer 5 tmr had op den 'sHeer Hendrikskinderendijk een ongeluk plaats, dat gelukkig nog vrij' goed afgeloopen is. De 10-jarige Huigje d-e Dreu reed met haar fiets tegen een paar daar1 op den weg spelende jongens aan, waar door zij' kwam te vallen, juist toen een brik niet een tiental personen uit We- meldinge passeerde. Het kind raakte onder liet gerij, zoodat het voorwiel van den wagen over haar lichaam reed. Ze werd aanstonds bij den heer Verbeem binnenge dragen, te wiens huize dr. Van der Harst de eerste hulp verleende. Da kneuzin gen bleken niet z'oo ernstig te zijin, pis men aanvankelijk vermoedde. De toestand van het meisje is thans bevredigend. (Z.) Vrijdagavond, ongeveer 10 uur, kre gen een man en een vrouw, ten huize van den vergunninghouder Z. in de Lange Vorststraat alhier, ruzie, welke zoo hoog liep, dat heiden handgemeen wer den. Den caféhouder gelukte het eindelijk, beiden op straat te zetten, waar de vecht partij werd voortgezet. Den vechtersbaas gelukte Jiet echter weer in het café te sluipen, waarop de vrouw zich hevig bloe dend naar het politie-bureau spoedde. Spoedig daarop verschenen dan ook twee dienaren der wet, die den rustverstoorder inrekenden, zoodat spoedig de orde en de Tlust in die anders zoo stille huurt terugkeerden. (Z.) Zaterdagmiddag omstreeks 5 urn- werd in de Ganzepoortstraat, door het niet zacht genoeg rijden bij de bocht in die straat, een klein ventje van dhr. S. H. alhier aangereden door do auto van dhr. Van Heel, bestuurd door diens tweeden zoon. Op het liooren van de auto snel den de aldaar spelende kinderen naar de stoep, maar de kleine kon niet spoedig genoeg wegkomen en werd gegrepen. Wel werd door den bestuurder geremd, maar te laat. Het kind werd bij dhr. Knieriem binnengedragen men dacht het ergste, maar na wasschen met koud wa ter, keerde hot bewustzijn terug. Dr. Lasonder die spoedig aanwezig was, liet den ondertusschen toegesnelden vader met het kind naar 't gasthuis komen, van waar het na verbonden te zijn naar de ouderlijke woning kon worden gebracht. Gelukkig was alleen het gezicht gekwetst. Alweer is gebleken dat sommige auto mobilisten te hard rijden door de straten, ondanks de gemeentelijke verordeningen. Juist in een stad als de onze met haar nauwe straten, is zaclit rijden absoluut noodzakelijk, wil men niet roekeloos menschenleven.s in gevaar brengen. Hedenmorgen kwam een voerman uit den Wilhelminapolder met een wagen vol geperst hooi. Toen hij den Oostsingel passeerde waar men juist druk bezig is aan liet leggen der buizen voor de gas leiding, kwam hij door te ver uitwijken te dicht aan dén waterkant zoodat de last hooi in de vest terecht kwam. Door werkvolk dat daar ter plaatse was werd het boeltje spoedig op het droge gehaald. Door B. en W. dezer gemeente is op haar verzoek aan Mej. C. H. vaii Dijk alhier ontslag verleend met ingang van 1 April a.s. als tijdelijk onderwijzeres aan School B. Middelburg. Aan 't bureau der Zeeuwsclie Bakkerijtentoonstelling zijn thans 63 for mulieren ingekomen, allen met toezeg ging op genoemde tentoonstelling te exposeeren. De Zecuwsclie banket bakkerij is, jammer genoeg, nog weinig vertegenwoordigd maar er is nog plaats en tijd. Vlissingen. Na bekomen aangifte is Vrij dagavond door de politie aangehouden een achttienjarig jongmensch, verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van een kistje met geld uit de boekenkast van den spoorwegboekhandel in de stationsrestauratie alhier. Verdachte heeft het kistje, na daaruit het geld te hebben genomen, geworpen in de buitenhaven alhier. In het kistje, een gewoon geldkistje, gemaakt van ijzergaas, met bakjes, be vonden zich ook nog Duitsche postzegels, die mede te water zijn geworpen. De Commissaris van Politie alhier ver zoekt bij vinding van voormeld kistje, dit wel aan zijn bureau te willen doen deponeeren. (VI. Crt.) Morgen Dinsdag 31 Maart zal het detachement van het 14e regiment infan terie, dat de schietoefeningen in de leger plaats bij Harskamp heeft bijgewoond per trein van 4 uur 28 n.m. alhier arri veeren. Ter opluistering zal het fanfare korps van liet 14e regiment inf. aan het station aanwezig zijn. De gewijzigde verordening' inf- aake het havengeld enz. werd in da Vrijdag gehouden raadsvergadering zonder stemming aangenomen zooals B. en W. dio voorstelden. Het voorstel tot het verleenen van eene gratificatie aan den inspecteur van po litie werd eveneens zonder stemming aan genomen. De burgemeester zeide van die plaats nog een hulde te willen brengen voor de wij'ze waarop deze ambtenaar zich van zijn taak heeft gekweten. Door applaus vereenigde de raad zich met deze hulde. Behandeld werd een voorstel van B. en W. om af te wijlzen eon verzoek van G. Joosse, concierge der H. B. (3. om wederom periodieke verhoogingen toe te kennen. De lieer De Meijl meende, dat tegenover adressant een onbillijkheid is begaan en wilde het verzoek inwilligen. Een voorstel zijnerzijds daartoe gedaan werd verworpen met 13 tegen 3 stemmen, die der sociaal-democraten. Over het voorstel van. B. en W. over aankoop van het huis aan do Oude Markt werd zeer langdurig gediscussieerd, waar van het resultaat was, dat met 11 tegen 6 stemmen (lit voorstel werd goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging van de ge- meentcbegrooling 1914 werd goedgekeurd. Na langdurige discussie werd met 12 tegen 5 istem,men in beginsel besloten pro gressie biji do sclioolgeldheffing in te voe ren en de verdere behandeling der des betreffende verordening tot de volgende vergadering uitgesteld. Zier ikzee De neutrale middenstands- vereeniging in onze stad is toch een won derlijke vereeniging, wonderlijk althans voor zoover het ha,re opvatting van neu traliteit aangaat. - D,aar 'stelt een iid een motie voor, waar bij geprotesteerd wordt tegen de voorge- vStelde belastingverhoogingen, die natuur lijk een zwanen druk leggen op de Mid denstanders. Maar even natuurlijk zou den wij! haast zeggen, is liet, dat deze motie niet groote meerderheid verworpen, wordt. Als de druk verzwaard wordt door een „neutraal" ministerie, dan is dat geen ernstig bezwaar. Ten overvloede sprak een der leden de wenschelijikheid uit, dat voortaan geen politieke moties zouden be handeld worden. Hoe steekt hij deze handelwijze af het gedrag derzelfde vereeniging, die voor eenigo jaren wel scherp ageerde tegen de Tariefwet; zulken druk verdroeg men niet. Maai', ziet u, dat was een belasting wet van een rechtse,h ministerie! De „neutrale" middenstandsvereeniging houdt er wel een verdienstelijk soort neu traliteit op na! 's-Heer Hendrikskinderen. Zondagnamid dag omstreeks half vier brak er brand in het benedengedeelte van het pakhuis van F. H. liet daar aanwezige liooi en stroo rverd gretig door liet vuur aange tast. Op het klokgelui was de brandweer spoedig ter plaatse en deze mocht erin slagen den brand tot dit gedeelte te beperken. Als oorzaak wordt genoemd, het spelen van kinderen met licifers. In deze omgeving houdt zich een ooievaar op. Daar het hoogst zelden voorkomt dat zich een klepperman hier vertoond, trekt de vogel veler aandacht. Hansweerd. De aangehouden zeeboot „Tongrier" is Zaterdag losgelaten en naar Bolnes naar de slooperij opgesleept. Zaterdagavond omstreeks half elf ontstond brand in de woning bewoond door de gezinnen J. II. en M. W. Door twee slangen op de waterleiding was men den brand spoedig meester. Van eerstgenoemde kon niets worden gered van het huisraad, doch dit was verzekerd Van M. W. kon het huisraad worden be houden, wat des te beter was, daar deze niet was verzekerd. Schade aan dc wo ning wordt door assurantie gedekt. Oor zaak van den brand is onbekend. Het zeilschip „Broedertrouw" schip per II. van der Vliet is met twee gebro ken zwaarden alhier binnengebracht. Het schip zal hier vermoedelijk repareeren. Hansweerd. De lieer H. Snialhout al hier is met ingang van 1 April benoemd tot ingenieur van den rijkswa terstaat 3e klasse. Baarland. Vrijdagavond kreeg het mu ziekgezelschap „Prinses Juliana" een kleine trom cadeau van den lieer J. Brug- gemari. Dit was juist het instrument, waaraan dc meeste behoefte bestond en hetwelk binnenkort had moeten worden aangeschaft. Beter geschenk was dus op het oogenblik niet denkbaar. Rilland. De R. K, begraafplaats alhier nadert zijne voltooiing. Vorige week is het beplant met sierboomen als bruine cn witte berken, treurwilgen enz., terwijl deze week het ijzeren hek, dat reeds is aangekomen, zal worden aangehangen, zoodat hot nieuwe kerkhof na wijding in gebruik kan worden genomen. Hoedekenskerke. De voor de landbouw- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier geleverde ammoniak-superphosphaat (le schip ad 127900 K.G.) bleek na onder zoek door liet rijkslandbouwproefstation te Goes 6.75 pCt. gehalte aan stikstof als ammoniak en 9 pCt. gehalte aan phosphorzuur oplosbaar in water te be vatten. Bij een opgegeven garantie van 7 pCt. X 9 pCt. is volgens de algemeene liandelsvoorwaarden aan de garantie vol daan. De voor de landbouwvereeniging „Onderlinge Hulp" alhier geleverde 37000 K.G. gemalen Gliili-salptter, bleek na onderzoek door het njkslandbouwproef- station tc Goes, 15.20 pCt. gehalte aan stikstof als nitraat te bevatten. Bij eene opgegeven garantie van 15.5 pCt. is volgens de algemeene liandelsvoorwaar den aan de garantie voldaan. Krabbendijke. Wegens vertrek van dhr. A. J. van der Jagt alhier is met ingang van 1 April e.lc. benoemd tot ontvanger der Rijks Accijnzen dhr. A. A. Elenbaas, secretaris dezer gemeente. Heinkenszand. Door de werkende leden der Fanfare „Euterpe" alhier is met alge meene stemmen besloten ooit deel te nemen aan liet den 2en Pinksterdag te Kruiningen te houden Festival. s-Hee ren hoek. Tn den Zaterdag gehou den gemeenteraadsvergadering werd he sloten de bijdrage aan de lokaalspoor te houden aan de som van f 181 (20 jaar) zooals die vroeger bestemd was voor Huighebaiort; zonder conditie van 5 pet. uitkeering door de Maatschappij. Verslag van de comm. T. W. v. school verzuim, Welke na lezing voor kennisge ving werd aangenomen. Door den raad werd voorzien, in de vacature, onderwijzeres nultige handwer ken |aan de openbare school (ontstaan door liet ontslag nemen der vroegere on derwijzeres Jacoba Vermenle) door het mej. A. C. H. Timans alhier, als zijinde do eenige sollicitante naar die heirekking. Breskens. Met 1 Mei a.s. wordt de opzichter van den Waterstaat J. Koore- man verplaatst naar Gennep. Alhier komt dan in gelijke betrekking dhr. II. Min- derlioud te iJmaiden. Oostburg. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan do Ambachtsschool in liet timmeren hebben zich 50 sollici tanten aangemeld. Groede. Tot brandmeester is benoemd dhr. D. Luteijn, tlians oiiderbrandmeester en tot onderbrandmeester dhr. J. Lecn- lrouts. St. iansteen. Een ongeveer 5 jarig meisje van I. Evens geraakte Zaterdagnamiddag al spelende onder een rijtuig met liet ongelukkig gevolg dat het kind met ge broken arm werd opgenomen. Dr. vaa Rompu heeft het meisje ver bonden. Ossenisse. Zaterdag Was men in do Noorctetraat bezig de laatste werkzaam heden aan een nieuwgebouwd huis te verrichten. Een maji was op hot dak aan den schoorsteen bezig. Eensklaps stortte geheel 'het hujs in waardoor alles ver brijzeld werd. Do werkman viel naar be neden, doch bracht er gelukkig het le ven af.- Een fiets die zich in het gebouw, bevond werd ook geheel vernield. Het ongeVal wordt toegeschreven aan slechte fundeering. Besmettelijke ziekten. Van 18 tot en met 24 Maart kwamen in Zeeland voor: van roodvonk 2 geval len te Vlissingen, 1 geval te Ilontenisse, Kruiningen en Rilland-Bath en van dipli- teritis 2 gevallen te Kloetinge en 1 geval te Ilontenisse en Schore. (M. Crt.) Middelburg. Wat op verschillende plaat sen van ons land door werkgevers aan hun personeel wordt toegestaan, n.l. een vrijen Zaterdagmiddag, is hij de boekdruk kersfirma Altorffer alhier, naar wijl ver nemen, ook ingevoerd. Moge deze sociale maatregel ook el ders jn onze provincie, waar zulks zoiit- der schade voor het bedrijf kan geschie den, worden ingevoerd. Middelburg. Dreigende Schil derswerkstaking. Door de Schildersgezellenvereeni- ging alhier was verleden week aan de afdeoling van den Bond van Nederland- sche schilders-patroons verzocht voor 27 Maart antwoord te mogen hebben op een herhaald verzoek om een minimum loon van 21 cent per uur in te voeren, terwijl bij een weigerend antwoord een staking werd in het vooruitzicht gesteld. Naar wij vernemen is thans door de afdee- ling van den Patroonshond op haar ver gadering van 24 Maart besloten geen hoo- gcr minimum-loon uit te betalen aan meer derjarige schildersgezellen dan 19 cent per uur (thans 18 cent). Een verzoek om eene conferentie met het bestuur en een vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur derischildcrsgezelleiivereenigiiig Werd door do patrosns afgewezen daar deze geen verandering in het eenmaal genomen be sluit zou kunnen brengen. In dezen geest is aan het bestuur der Gezellenvereeni- ging te Middelburg geschreven. Een B o e r i n n e ii d a g is gehouden te Leuven op den 25 Maart. Er waren wel duizend deelneemsters. En er bestaan nu in het land reeds 117 gilden met 13000 le den. Een spreekster gaf een rede over de voeding van den landbouwer, en een ande re over kinderverzorging. En toen werd er gezongen, zegt hot II. v. A Op de wijze der Antwerpsche Liedcr- avonden werden aan de aanwezigen een paar goede, gezonde Vlaamsche zangen aangeleerd, die vandaag op de hoeve reeds zullen worden voortgeleerd, 0111 bij de eer ste de beste kans in de gilde en met de dorpskermis gezongen worden. En dat men nu maar laclie en schok- schoudcre over die boeririnerigilden, zij stichten veel zeer veel nut cn zullen met- terlijd een macht worden, die zoowel zede- lijker als stoffelijker wijze zal opwerken tegen den geest van verderf, die in som mige middens den volksgeest verpest. Het Alcoholisme. Mgr. Dizien, bisschop van Amiens heeft aan dat kwaad zijn Vastenbrief van dit jaar gewijd, en de Croix deelt van dit zeer belangrijk herderlijk schrijven den hoofd inhoud mee. Z. D. H. begint met er aan te herinneren dat volgens den H. Paulus de mcnscli een tempel moet zijn van den II. Geest. Welnu, deze tempel wordt in gevaar gebracht door hartstochten, gebreken en slechte gewoon ten, en onder deze zijn er weinige zoo schadelijk, zoo hardnekkig, zoo gevaarlijk als de geesel, welke alcoholisme wordt genoemd. Het is dus een herderlijke plicht, daar tegen de stem te verheften. Dit kwaad kan aan den godsdienst en de goede zedeu meer kwaad toebrengen, dan de samen zweringen van de der religie bitterste vijanden, meent Mgr. Dizien. De dronkenschap en onmatigheid zijn oud, maar het alcoholisme is iets anders, liet omvat een geheelen toestand van lichamelijke en zedelijke ellenden, zoowel voor de personen als de gezinnen en de maatschappij. Er is niets overdrevens in te zeggen, dat hetalcoholisme meer kwaad doet dan epidemieën en oorlogen. Niemand heeft dan ook het recht ten deze onverschillig te zijn, en dekatholieken hebben zich bizonder daarmee te bemoei en, wijl ook de zielen in gevaar geraken. Het alcoholisme is niet een zonde van onmatigheid, liet een voortdurende naaste gelegenheid tot zondigen. De bisschop van Amiens geeft ten slotte de middelen aan, om het kwaad te bestrij den, en noemt op de eerste plaa+s het voorbeeld der ouders en de vereenigingen. (Centrum) Mgr. Tissier, bisschop van Clifilons-sur- Marne spreekt in zijn jongsten vasten brief over de onmatigheid, die door den alcohol verwoestender op het ras werkt dan de oorlog. Is liet duidelijk Middelburg. Treurig. De verpleegden in het oude mannen- en vrouwenhuis al hier mogen des Zondags een paar uurtjes gaan wandelen en zoo was ook op 1 Maart de 82-jarige verpleegde eens „uit" gegaan, hij ontmoette eenige vrienden(?) die hem eens wliden traeteeren. Hij1 vond dit zeer prettig, maar de gevolgen waren minder aangenaam voor hem. Ons oudje geraakte boven zijn theewater en een agent van politie zag zich genoodzaakt 'hem in arrest te stellen. Zaterdagmor gen verscheen hij voor het kantongerecht. Op een vraag van den kantonrechter (deelde hij mede, dat zijn eenigste inkom sten waren f0.25, die hij van de ouder domsrente voor zichzelf mag behouden én dat hij zelf nooit een cent voor ster ken drank uitgeeft, maar als straf zijn hem nu ook die 25 cents afgenomen. Het O. M. zag zich genoodzaakt f0.59 boete te eischen. De kantonrechter vroeg1 of de oude dit betalen kan, waarop deze ontkennend antwoordde. De kantonrechter merkte op dat hij op zoo'n leeftijd toch niet kon gaan zitten, waarop de man vroolijk zeide „Hot zal wel moeten'", maar tevens beloofde dat het niet meer voor zal komen. Bij beschikking van den minister van justitie is de lieer K. Visser, rijksklerk 3e klasse ten parkette van den officier van justitie te Middelburg, met ingang van 1 April a.s. bevorderd tot rijksklerk 2e klasse. Naar aanleiding van de berichten over de oprichting van een station voor radio- telegaafie te Vlissingen meldt men ons nader van daar, dat bij de administratie der posterijen en telegrafie het plan be slaat om het proefstation van den Hoek van Holland naar Vlissingen over te brengen. Dit station voldoet ook door de nabijheid van Scheveningen niet meer aan de behoefte. Pogingen worden aan gewend om de beschikking le krijgen over den gevangen toren, die uitstekend voor dit doel geschikt zou zijn. Thans is die toren door liet departement van oorog aan de gemeente in gebruik afgestaan, doch door overbrenging van de oudheids kamer uit dien toren naar een ander gebouw, is liij thans buiten gebruik. (Msbode.) Tot eerste luitenant ls bij kon. besluit van 21 dezer benoemd de tweede-luite nant J. K. de Visser van het 11e regi ment infanterie te Vlissingen. Woensdagavond j. 1. gaf de heer K. van der Slikke te' Wolpliaartsdijk de eindles van den landbouwwintercursus. Slechts drie leerlingen hadden dezen cursus gevolgd, die alle drie liet diplo ma ontvingen. Aan den onderwijzer werd door de leerlingen een geschenk aange boden. (M. Ct.) Rotterdam. De ,,N. li. C." deelt mede dat te Stavenisse lusschen den calami- teuzen Oud-Kempensliofstedepolder en den polder Mogigershil eene oeverafschuiving i.s geconstateerd ter lengte van 125 M. en breed 60 M. Assen. Tot lid der eerste Kamer is gekozen dhr. R. v. Ilolthe van Hertem met 22 stemmen. Berlicum. Twee personen kregen he den ruzie, de een kreeg een messteek in de horst, die levensgevaarlijk is. De dader werd gearresteerd. i 's Bosch. Twee goederentreinen kwa men met elkaar in hotsing, veel mate rieel e schade, geen persoonlijke ongeluk ken. Grave. De waterstand in de Maas blijft hetzelfde. België en Luik seinen val. Londen. De Minister van Oorlog Seely is afgetreden. Minister Asqujth neemt (le de portefeuille nu ook waar. De Generaals French en Eward zijn ook afgetreden. De premier deelde mede dat hij verder niets zou doen en zou wachten wat hij de verkiezing zijn kiezers zullen doen. Later werd deze verklaring ingetrokken. Londen. In verhand met den Jiinnoa- landschen politieken toestand gaat het Ko ningspaar niet op reis. Parfis. Omtrent de aardschuivinglen o|> de Zpviteersche grens wordt medegedeeld.- dat deze 15 H.A. beslaan. Groote aard- nuaBsa's worden bewogen. Pfeisoonlijké on1 gelukken kwamen niet voor. New-york. Ge&einrl wordt, dat Torieon in Mexico bijna geheel in handen dei' rebellen is. Aa,n heide zijden vielen circa 4000 do-oden. Huerta rukt aan ter ont zetting.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2