Laatste Berichten. Rechtszaken. kerknieuw De begrooting voor 1914 bedraagt in ontvangsten en uitgaven f 12847.83 jnet een post van onvoorzien, groot f 57.53. Den directeur en leeraren komt een woord van lof toe voor hunne toewijding in het afgeloopen jaar betoond. Gedrag en vlijt dei' leerlingen gaven geen aanleiding 'tot klachten. Heden (Vrijldag)avond had op den 'sHeei' Hendrikskinderendijjk een kind van P. de D. het ongeluk onder een brik, gevuld met menschen, terecht te komen, waardoor het vrij ernstig werd gewond. Naar wij vernemen heeft dhr. Her- wjch, concierge aan het Rijks Landbouw proefstation alhier, tegen 1 Juni a.s., eer vol ontslag aangevraagd. Bijna 25 jaar was dhr. Ilcrwich a'-s zoodanig werkzaam. p Goes. Door de geregelde aanvrage voor expositie op de gastentoonstelling is deze nog vegroot en beslaat de oppervlakte nu zeker al 700 M-. Het aantal inzendingen bedraagt reeds 20. Naar wij vernemen, lieeft de gascom- missie afwijzend beschikt op het verzo k van de besturen der Chr. werkliedenver- eenigingen om de Gastentoonstelling niet op Zondag open te stellen. Middelburg. De Ambachtsschool te Middelburg. In de Donderdag ge houden vergadering van de Vereeniging „Do Ambachtsschool" te Middelburg, werd door den secretaris-penningmeester ,den heer nir. AI. Toulon van der Koog, het jaarverslag over 1913 uitgebracht, waar aan het volgende is ontleend: De Vereeniging telde in 1913 3 eere leden, betreurd wordt het overlijden van een dezer, den lieer Wi. A. Graaf van Lijnden, een der oprichters der vereeni ging. Het aantal begunstigers verminderde met 1 en bedroeg. Vijf nieuwe leden tra den toe; 6 vielen door overlijden en be danken af, zoodat het aantal 71 bedroeg. Het aantal belangstellenden vermeerderde niet 5 ©n klom zoodoende tot 91. Bij den aanvang van het nieuwe schooljaar in April bedroeg het aantal leerlingen 177, w'aaronder 73 van buiten Middelburg. Van deze 177 zijn er 36 v.a,n liet betalen van schoolgeld vrijgesteld. De rekening wijbt in ontvang en uit gaaf een bedrag aan van 112023.85. Ons der de inkomsten komt voor een goed slot over 1912 ad f 453.681/2 en een kwaad slot over 1913 ad f 1615.31. Den directeur en leeraren komt. een woord van lof toe voor hunne toewijding in het afgeloopen jaar betoond. 'Gedrag en vlijt der leerlingen gaven geen aanleiding tot klachten. De op 23 Maart vastgestelde kiezers lijst bevat voor de Tweede Kamer 3239 kiezers en wel in district 1 877, in district II 1036 en in district III 1326. Voor de Provinciale Staten is het totaal 2856 en wel in het eerste kiesdistrict 909, in het tweede 812 en in het derde 1135. Opgemerkt zij dat het eerste slem district voor Kamer en Staten het tweede kiesdistrict voor den Raad is en het tweede stemdistriet het eerste kiesdistrict Gisteren hebben wijl een kijkje geno men bjjl de in aanbouw zijnde Ijsfabriek en hebben wij ons overtuigd, dat goed wordt opgeschoten en hier een flink ge bouw verrijst. De machines voor deze fabriek zijn gisteren per spoor hier aange bracht en men is thans met het over- hrengten naar het terrein aan de Los- kade begonnen. Vlissingen. In de heden gehouden ver gadering van den gemeenteraad word me- dedeeling gedaan van het koninklijk, be sluit, waarbij goedgekeurd wordt het raadsbesluit om het maximum van den Hoofdelijken Omslag van f 150.000 op f 200.00Ó te brengen. Overgelegd werden de volgende stuk ken: een voorstel van het lid van den laad, den heer J. P. Vermaas om in de verordening op het geneeskundig onder zoek van gemeente-ambtenaren de bepa ling in te lasschen, dat wanneer een ge meente-ambtenaar langer dan drie maan den niet in staat is geweest zijn betrekking vervullen, hij voor zijn weder in dienst treding wordt onderzocht door de beide gemeente-geneesheeren. Op den uitslag van dit onderzoek zou dan volgens den voorsteller hooger beroep bestaan. De be trokken ambtenaar zal dan worden onder zocht door 3 geneesheeren, waarvan één door B. en IV., één door den betrokkene en één door de beide gemeente-geneeshee ren wordt aangewezen. Vervolgens een adres van de vereeni ging Nosokomos, vereeniging tot beharti ging der belangen van Verpleegsters cn verplegers met verschillende wenschen in zake salarissen, opzeggingstermijn, werk tijd, vrije dagen en scheidsgerecht. Vervolgens het jaarverslag van het Bur gerlijk Armbestuur, hetwelk in het ge meenteverslag zal worden opgenomen. Het reeds gepubliceerde jaarverslag van do Ge zondheidscommissie. Ten slotte het verzoek van den heer J. H. Dommisse om ontslag als secretaris- rentmeester van het Gasthuis. Benoemd werd tot vast leeraar aan de Avondschool voor Handwerkslieden de heer A. Th. Elants, thans tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool en tot tijdelijke leeraar aan de Burgeravondschool de heer IV. Bos, thans tijdelijk leeraar aan de Avondschool voor Handwerkslieden. Behandeld werden verschillende voor stellen van B. en W., waarvan wij hier enkele voorname laten volgen, de beslis sing over deze voorstellen en mededeeling van het verder behandelde zal men in ons volgend nummer vinden. Door Ged. Staten zijn verschillende op merkingen gemaakt op de vastgestelde ver ordeningen op de heffing en invordering van kaai- en liggelden, kraangeld en rech ten voor het gebruik van grond, inrich tingen en materieel op de haventerreinen, waarvan de voornaamste zijn die betref fende de vaststelling van speciale tarieven door B. en W. en vervolgens die op het opnemen in de verordening van verschil lende bepalingen van regelenden aard. B. en AV. geloovcn, dal een goede exploitatie der haven niet mogelijk is zonder het toepassen van uitzonderingstarieven, doch zij moeten erkennen, dat met het oog op de strenge formuleering van art. 232 dei- gemeentewet liet handhaven dezer bepalin gen een bezwaar zal opleveren tegen de verkrijging van do Koninklijke goedkeuring der belastingverordening. 13. en W. geven in overweging bedoelde bepalingen uit de verordeningen te schrappen. Mocht de praktijk moeilijkheden opleveren dan zal door B. en W. worden overwogen om de heffingen niet als belastingverordening te regelen, doch als tarief zooals voor andere gemeentelijke bedrijven geschied. Evenmin bestaat er bij B. en AV. be zwaar om lo voldoen aan het tweede ver zoek van Ged. Stalen om alle bepalingen, die niet rechtstreeks met de heffing of de onvordering in verband staan uit de ver ordening te lichten en deze over te bren gen in een speciale verordening, waarvan zij in een volgende vergadering een ont werp zullen overleggen. Op een algemeene vraag aan hel slot van het schrijven van Ged. Staten stellen B. en \V. voor mede te deelen, dat de raad het overleggen van een opgave der vermoedelijke ontvangsten en uitgaven niet mogelijk acht omdat de gemeente, nu zij de exploitatie dor haven nog moet aan vangen, daaromtrent geen ondervinding heeft opgedaan. Tijdens de ziekte en ook na het ontslag van den vorigen commissaris van politie, is diens betrekking waargenomen bij zijn eigen werkkring door den inspecteur van politie den heer \Y. F. van Meerendonk. Volgens verklaring verklaring van den bur gemeester is deze waarneming tot diens volle tevredenheid geschied, niet alleen, doch heeft genoemde titularis door zijn groote toewijding en ijver het onnoodig gemaakt, dat een tijdelijke hulpkracht ten iaste der gemeente is gekomen. Naar de meening van het geheele col lege van B. en IV. heeft de voortreffelijke ambtenaar, die gedurende zoo geruimen tijd een zware taak uitstekend heeft ver vuld, alleszins aanspraak op een bijzonder blijk van waardeering van de zijde dei- gemeente. 13. en AV. houden zich over tuigd, dat de raad eenzelfde gevoel zal zijn toegedaan en stellen voor dit te doen in den vorm van eene gratificatie gelijk staande aan het deel van de jaarwedde van den commissaris van politie sedert 2 October 1913, tijdstip van ingang van het eervol ontslag van den heer J. C. Fanoy, tot 2 Maart 1914, het tijdstip, waarop de vacature weder is vervuld. Ten slotte vermelden wij nog een voor stel om overeenkomstig den wensch van Ged. Staten eenige wijzigingen te brengen in de gemeentebegrooting voor 1914, waar onder het 'uittrekken van een post van f 1200 voor verbetering van den Nieuwen Vlissingschon weg, voorzoover die bij de gemeente in onderhoud is. 'tNieuwe gebouw der B. K. Mil it. vereeniging nadert zijn vol tooiing; wanneer de plechtige, Feestelijke opening zal plaats hebben is nog niet met juistheid te bepalen, evenwel zal deze dag weldra zijn aangebroken. Do flinke, hreede gevel geeft een for- schen indruk. De groote ramen laten aan de voorzijde vrijelijk het liciht in ruimen overvloei binnen vallen. De binnenruimte is verdeeld over verschillende zalen, als speel-, lees- en schrijftaal; de rechter-zij voorzaal en achterzaal zijn gescheiden door deuren, welke zeer gemakkelijk kun nen verwijderd worden, zoodat een zeer groote zaal kan worden ingericht. De trech ter-achterzaal is afgesloten door flinke glla- zen deuren, welke uitzicht en toegang verleenen tot een groot-en tuin achter het gebouw gelegen. Alles, zoowel van binnen als van builen, is sierlijk, net afgewerkt; de zalen geven een zeer gezelligen aan blik. Mogen de militairen spoed'g hun nieuw gebouw betrekken! Een schoon, grootsch werk is tot stand gebracht, dat voor de soldaten van zeer groot nut zal zijn; doch voor 't bestuur der R. K. Milit,. vereeniging alhier wel zeer veel gelde lijke zorgen zal baren. Het 'heeft echter do stichting aandurfd vol vertrouwen op de hulp en zegen van God, en de offer vaardigheid ook der menschen. Door den insp. van het Ned. Loods wezen alhier is met ingang van 25 Maart 1914 aangenomen als matroos bij het loodswezen de zeevarende A. H. Verharen. Voor het diploma A. als machinist is geslaagd de heer P. Kloosterman, leerling van de De Ruijterscliool. Het aantal handteekeningen voor liet volkspetitionnement voor plaatselijke keuze bedraagt te dezer stede 3288. (VI. Crt.) Zierikzee. Bij Kon. Besl. is benoemd tot rechter in de arr. rechtbank alhier, mr. J. A. van der Mersch, thans subst.- griffier bij de arr. rechtbank te Breda. De R, T. M. keert over het afge loopen jaar 8 pCt. dividend uit. Ingevolge koninklijke machtiging is de heer E. J. Gelderman erkend als consulair agent van Frankrijk te Zierikzee, voor Zierikzee en Brouwershaven. Kloetinge. De Zangvereeniging „Cloe- tings Gemengd Koor" alhier zal aan het concours deelnemen, dat de 2e Pinkster dag te Dordrecht gehouden wordt. Hansweerd. De Belgische Zeeboot „Tong- rier" welke door de de sloopers de firma Stans uit Bolnes voor te sloopen was aan gekocht, werdt gistereren alhier door de commiezen aangehouden. Oorzaak moet zijn dat er geen overeenstemming is met de koopprijs der koopers en de waardebe paling der Commiezen voor de te betalen invoerrechten. Het schip is aan den bin- nensteiger gemeerd. Kruiningen. Op de vastgestelde Kiezers lijst dezer gemeente komen voor 727 Kiezers voor de Kamer, 724 voor de Staten en679 voorde Gemeente. 't Gemeentehuis is begroot op veer tien duizend gulden en niet op veertien honderd zooals eerst abusievelijk is ver meld. Kapelle. Met ingang van 26 Maart is den heer J. Meerberg benoemd als klerk telegrafist te Helmond. Door den heer Lijnsen directeur der Pomologische vereeniging te Utrecht werd gisteravond een lezing gehouden over plan tenziekten en de bestrijding daarvan. De lezing werd door een goed bezette zaai aangehoord. Driewegen. De raad vergaderde 26 Maart. Present alle leden. Allereerst wordt het maximum van den hoofdelijken om slag gebracht van f1859 op f2125, en de begroeting voor 1911 daarmee in verband gewijzigd. Het kohier van den hoofdelijken omslag werd opnieuw vastgesteld, thans tot. een bedrag van f 2135.10 zijnde 1.1 pot. van f 48525 inkomen. Aan A. J. Traas wordt eervol ontslag Verleend als telegramhestelisbar mei':, 1 'April ja.s. en in hare plaats benoem I mej. A. Korstanje, vrouw van N. Slaakweg. Een verzoek van het Kerkbestuur der Herv. gemeente om eenige veranderingen te mogen maken in -het voorfront van den toren, wordt ingewilligd. Aan de lokaals,poor werd me'; ingang van het jaar waarin de spoor in exploitatie komt, toegezegd dezelfde subsidie gedu rende 20 jaren als aan de tram Iluijghe- baert, n.l. f 125 per jaar. Baarland. In de op Donderdag gehouden vergadering van ingelanden van het Wa terschap Baarland is nret algemeene stem men aangenomen het verzoek van de Spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland tot subsidie gedurende 20 jaren zonder eenige bijzondere conditie. Tevoren was met 29 tegen 6 stem men verworpen het bekende voorstel van den heer Oele over de opschortende be paling van de subsidie na 5 pCt. uitkee- ring. Dat voorstel werd ernstig bestreden, onder anderen door den dijkgraaf den heer Meulenberg, en de heeren Fransen van de Putto en AA'. Kakeheeke. Zij; waarschuw den tegen de aanneming daarvan, omdat zulks door Gedeputeerde Staten van Zee land niet zou worden goedgekeurd; daar- Van zou het gevolg zijlir vertraging in de plannen der Maatschappijl, welker ver- wezelijking zoo algemeen erkend wordt een dringende behoefte te zijln. Sluis. Aan de Wielingen wordt met ingang van 1 April opgericht een kust- wachtpost en wordt als hoofd daarvan aangewezen de heer C. v. d. Heuvel, sluismeester aldaar. (M. Crt.) Sas van Gent. De groote draaibrug alhier is door een zeeboot, komende van Gent aangevaren en verzakt, wat een lang durige en dure reparatie ten gevolge heeft. Nader meldt men aan de Middelb. Crt. dat het in den loop van Maandag gelukt is door het demonteeren dersluitinrichting de brug voor het verkeer der schepen open te stellen. Voorbands blijft zij nu ook open tot zij geheel en al hersteld zal zijn. Vol gens deskundig oordeel zou daarmede een tijd van drie a vier maanden ge moeid zijn. De gemeenschap zoowel voor voertui gen als personen wordt zoo goed en zoo kwaad 'tgaat bewerkstelligd door een veerpont. Voor rijtuigenvervoer bestaat er even wel nog geen gelegenheid, alvorens de werkzaamheden der opritten en der be strating van den nieuw geïmproviseerden toegangsweg tot de pont in gereedheid zijn gekomen. Tengevolge van het gebrekkige ver keer kon Maandagmiddag zelfs geen vee markt gehouden worden. Koewacht. Deze week zijn langs het grenskantoor alhier tamelijk groote hoe veelheden onbewerkt vlas naar België gezonden Het schijnt, dat van wege de Belgische fabrikanten wat meer vraag naar vlas begint te komen. Bij bevoegde zijde hebben wij daaromtrent eenige in lichtingen ingewonnen en ons werd mede gedeeld, dat er werkelijk in de laatste weken meer vraag is naar allerlei soort van vlas; doch dat de aanvoer uit Frankrijk, docli vooral uit Rusland nog zoo groot is, dat de gevolgen van dezen levenden handel in Nederland nog niet zeer merkbaar zijn. Toch was de Neder- landsche invoer zoo meldde men ons in de maand Februari aanmerkelijk hooger dan in de maand Januari van dit jaar. In de vorige maand werden uit ons land langs de grenskantoren in België gevoerd ruim 1,5 miilioen kilogram on bewerkt vlas tegen 714,000 kilogram in de maand Januari van dit jaar. Rusland zond echter ongeveer 17 miilioen kilogram en Frankrijk ongeveer 5 miilioen kilo gram. Op de door B. en W. voorloopig vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1911 1915 komen voor 388 kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en 315 voor den gemeenteraad tegen respectievelijk 391 en 318 ten vorigen jare. Terneuzen. Bijl K. B. van 23 dezer is, met ingang van 1 April, Th. G. Ver meer, onder toekenning van eervol ont slag als electricien-hulpmaohinist bij de rijfcselectrictiteitswei'ken van 'het kanaal van Gent naar Tementen, alhier, lie; noemd tot machinist hij die electricdteits- werken alhier. (Z.) Breskens. Door den dijkraad der water keering van het calamiteuze waterschap Oud- en JongBreskensis Dinsdagbenoemd tot schatter van de] onzuivere opbrengst de gronden gelegen in dat waterschap de lieer Adr. deBruijne, voorzitter van den cnlamiteuzen'Adornispolder teNieuw- vliet. M. C. Vergadering Breede Watering Bewesten lerseko van 27 Maart. De dijkgraaf, dhr. J. Oele Hzn„ opent de vergadering en deelt mede, dat aan wezig zijn 158 personen, vertegenwoordi gende 221 stemmen. Van Ged. Staten is binnengekomen be richt, dat dhr. C. van Liere is benoemd tot gezworen en is als zoodanig reeds in functie. Punt 3, n.l. voorstel van liet Bestuur om rekening-courant te openen hij corresp. Ned. Bank alhier, wordt op voorstel van het bestuur vanhet bestuur van de agenda afgevoerd, hierover wordt in de Mei-ver gadering verder gesproken. Aan H. M. de Koningin zal recht wor den gevraagd Lot het heffen van rechten voor liet gebruik van de haven en den steiger bij het stoomgemaal te Kattendijke. Voor den tijd van 3 jaar wordt dit recht altijd verkregen. Deze termijn is verstre ken, alzoo moet aanvrage plaats hebben. De geldende tarieven zullen gehandhaafd blijven. Door ziekte getroffen, zag de ontvan ger-griffier zich verplicht na 31 jaar het waterschap te hebben gediend, ontslag uit zijn betrekking aan te vragen. De voorzitter huldigt dhr. v. d. Meer Mohr, in herinnering brengende de verdiensten van hem, altijd heeft hij met ijver en opge wektheid gewerkt, was zuinig, zijn be heer was altijd in orde en nauwkeurig en daarom wordt voorgesteld hem op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen met dank voor de bewezen diensten. In verband met art. 4 van liet reglement stelt het bestuur voor aan den heer v. d. Meer Molir f 1166.66'' pensioen per jaar te verleenen, het maximum bedrag dat kan worden uitgekeerd. De vergadering keurt het voorstel goed. In verband met de 21 dienstjaren van dhr. Bartelse in dienst doorgebracht van den heer v. d. Meer Mohr, stelt het be stuur voor hem in dienst van den polder te doen overgaan, met vast salaris en recht op pensioen. De financiëele com missi e stelt, hij monde van dhr. Pilaar, voor het salaris van den vasten klerk te bepalen op f 600. Een vaste klerk zal zeker bij ziekte of ontstentenis van den ontvanger-griffier goede hulp kunnen ver leenen aan het bestuur. Het bestuur stelt nu voor het salaris op f 600 te bepalen en dit op de begrooting te plaatsen, alzoo wordt aangenomen. Aan de beurt is nu het vaststellen der borgtocht, volgens art. 79 algemeen regle ment, van den ontvanger-griffier. Nage gaan is het geschot gedurende de laatste jaren en moet de borgstelling hiermede overeenkomstig f 30.000 bedragen. Hier voor moet inschrijving plaats hebben op het Grootboek der Ned. AV. S. of anders onderpand in vaste goederen, waarop hy potheek kan worden gevestigd. Bedrag der borgtocht wordt goedgekeurd. liet bestuur stelt voor liet salaris voor den ont.-griffier te bepalen op f 1700; do fin. commissie stelt evenwel voor dit be drag als aanvangssalaris te doen gelden, en dit om te verhoogen met 3 driejaar- lijksche verhoogingen van f 100, zoodat hot na 9 jaar komt te staan op f 2000. Door opstaan maakt de vergadering voorloopig uit niet met het voorstel der fin. commissie te kunnen instemmen, waarna door persoonlijke stemming hel bestuursvoorstel wordt aangenomen met. 121 tegen 99 stemmen. Dhr. Pilaar doet namens de financiëele commissie mededeeling van rapport be treffende begrooting 1914/15. Hij wijst er op, dat liet plan is enkele wegen te ver harden door steenbeslag, daar in do prak tijk bewezen is, dal deze verharding beter is dan dooi' hegrinding, en deelt mede, dat. liet dijkgeschot op f 16 bepaald blijft. Dit jaar komen geen groote bedragen op de begrooting voor en wordt ontvang en uitgaaf vastgesteld op f170.000. Voorgesteld wordt de 21 dienstjaren van dhr. Bartelse bij vaststelling bedrag voor pensioen te doen meetellen; dit wordt aangenomen. Dhr. Q. Trimpe verkrijgt daarna het woord en vraagt of er mi al werk van gemaakt is om de gebouwen te belasten en dit wel in verband met de vraag liet vorige jaar gedaan door dhr. Pilaar, en of nu al het dijkgeschot betaald is geworden. Bij een vorig jaar ingesteld onderzoek is hem gebleken, dat zoowel groot- als klein-grondbezilters op betaling lieten wachten, dus, concludeert spreker, dat het. hier geen onmacht maar onwil tot beta ling is. De dijkgraaf antwoordt op de eerste vraag, dat alleen door goedkeuring door Ged. Staten verandering in het vast stellen der heffing van het dijkgeschot hierin verandering is te krijgen, maar door ziekte van den ontvanger-griffier is hot onderzoek naar de mogelijkheid van belas ten der gebouwen en eventueel op te bren gen bedrag uitgesteld, hij hoopt dat de dijkgraaf in oen volgende vergadering hier op verder te kunnen antwoorden. De begrooting wordt onveranderd aan genomen. In liet vervolg zullen de pen ningen moeten betaald worden vóór of op, le termijn 15 Aug., 2e termijn 1 Oct., 3e termijn 15 December. Aan de orde komt nu benoeming ont vanger-griffier. De dijkgraaf deelt mede, dat na oproeping 11 sollicitanten zich heb ben aangemeld, maar na informatie trok ken zich eerst 7 en later nog 2 perso nen zich lenig, zoodal 5 sollicitanten over bleven. Eeno aanbeveling is alphabetisch opgemaakt, waar huiten dus gestemd kan worden. De 5 sollicitanten zijn dhrn. F. Blok, A. v. d. A'elde, P. 0. v. d. Meer Mohr, Chr. Glerum eu II. Jonkers. Bij eerste stemming zijn uitgebracht 221 stemmen, waarvan 2 in blanco. Uitge bracht worden op Blok 17, v. d. Volde 20, v. d. Meer Mohr 92, Glerum 40 en Jonkers 53 stemmen. Bij tweede stemming worden uitgebracht 221 stemmen, waarbij Blok verkreeg 7, v. Velde 14, v. d. Meer Mohr 109, Glerum 31 en Jonkers 57 stemmen. Nog geen vol strekte meerderheid verkregen zijnde wordt lot een derde stemming overgegaan tusschen dhrn. v. d. Meer Mohr eu Jon kers, waarbij zich vereenigden op dhr. v. d. Meer Mohr 131 stemmen en op dhr. Jonkers 86 Stemmen (3 in blanco en 1 van onwaarde), zoodat dhr. v. d. Meer Mohr is benoemd. De benoeming zal worden medegedeeld en kan met 1 Mei de nieuwe functionaris in betrekking komen. Tot lid van den Dijkraad van den cal. Willem Annapolder wordt met 120 stem men gekozen dhr. J. A. Nijssen, uitge bracht werden 156 stemmen. Na nog enkele gedaclitenwisseling tus schen dhr. Trimpe en den dijkgraaf sluit laatstgenoemde de vergadering. Zaandam. Met 10 stemmen tegen ,7 en één blanco is door den raad dor ge meente benoemd als onderwijzer de heer Peerlkamp (S. D. A. P.) over wiens be noeming veel is te doen geweest. Dei raads zitting duurde gisteren tot na midder nacht. Voorburg. Vanmorgen om lli/g uur is een 7x/a M. hooge steiger van een in aanbouw zijnd huis, omgevallen; A personen werden gewond waarvan een, de werxman Van Tongeren, zeer ernstig, die naar het gasthuis St. Antoniushoove werd overgebracht. De aannemer kon zich aan een paal vastklemmen en kwam mot den schrik vrij. Renkum. Hedenmiddag bezocht Hare Majesteit de .Koningin-Bloeder het sana torium Oranje Nassauoord. Apeldoorn. Hel Hof zal hel paleis Het Loo voor het zomerverblijf 27 April fits. betrekken. Brunsbufteloog. A'anmorgen is in eert fabriek een kabelbaan ingestort. Om 12 uur Waren 7 1 ijjk-en van bedolven werk lieden te voorschijn gehaald en 1 zwaar gewonde. Onder de dooden bevinden zich ook buitenlandscho monteurs. Twee per sonen worden vermist. Brisbane. Het Fra.nsc.he stoomschip „St. Paul" stiet op een rif en zonk10 man der equipage verdronken. Londen. (Illsbl.) Het landgoed van lord A Lie Calmont te Atidrin is afgebrand. Schade 15000 pond. Men denkt aan suf fragette wraak. Londen. Generaal French ging op audi ëntie hij. den Koning. Zijn ontslag is noch' aanvaard noch geweigerd. Lord Haldane heeft zich als bemiddelaar tusschen French en de regeering aangeboden. De ministerraad vergaderde den ganschcu morgen. Asqujth zal iniet voo(r 5 uur heden middag zijn Verklaring aflezen. In de couloirs van liet Lagerhuis wordt de toestand druk besproken. De Unionisten zeggen dat de val van het kabinet zeker is. De rechtbank te Middelburg heeft héden veroordeeld wegens Mishandeling: H. K. 19 jaar, J. D. II. 19 jaar allen arbeiders te Koewacht ieder 14 dagen gevangenisstraf; O. C. R. 20 jaar, landbouwersknecht te Sluis f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis; L. H. 16 jaar slagersknecht te Aagtekerke f7 boete subsidiair 11 dage Diefstal: J. v. S. 12 jaar jaar, L. v. S. 11 jaar en J. B zonder beroep te Aflissingei boete subsidiair 1 week J. A. J. 11 jaar te Vli; boete subsidiair 1 week t D. L. 11 jaar en P. AL 11 j geu ook ieder f 3.50 boete week tuchtschool. Niet voldoen aan een doe naar gegeven wettig bevel: jaar voerman te Ter Neuz subsidiair 10 dagen hechten f'. 25 jaar, fabrieksarbeider f 10 boete subsidiair 10 dag AVedcrspannigheidC. A. timmerman le Goes f 15 bol 15 dagen hechtenis; F. S. werkman te Sas 'van Gent 1 geenisstraf. Belcediging van een ambti 26 jaar, scharenslijper I r f 10 boete subsidiair 10 da. Openbare dronkenschap jaar, to Middelburg met lie E hel vonnis waarvan 'beroep lenis en opzending naar ee richting voor den 'tijd van 1 17 jaar, werkman te Vliasir, i nietiging van Oen drietal vo van beroep veroordeeld resp f 3 boete 'subsidiair 3 dage JachtwetovertredingC. de Koudekerke,' met bevestiging nis waarvan beroep 7 dageq A'isscherijwetovertreding jaar, koopman Koudekerke ging van het voiuiis waarva oordeeld tot f 10 boete subsit hechtenis. VrijgesprokenG. G. 16 j 'te Meliskerke appellant vai van den kantonrechter te Ml 31 Januari jl., waarbij hij w schenderij werd 'veroordeeld subsidiair 1 week tuchtsch Voor de rechtbank te ML den lieden twee zaken behan aan beklaagden ten laste was treding van de verordening c| lijke belasting op publieke den te Vlissingen. De eerste beklaagde was di O. AI. B., die op 15 Lebrun van den heer Bunning een d de, welke volgens de meer verbalisant, den inspecteur, Bartelse, geen dansles vvasl openbare gelegenheid voor tuigo heeft gezien, dat person taalden, hetgeen door de. ge J. (A van Koren en AV. H. S< ligd werd. Deze konden ech klaren, of het al of niet een laatstgenoemde is niet gekomi doeling les te krijgen. Bekl. zeide verlof te hebber ■dag dansles te geven en mei er ingeloopen was, hij is pchuwd, dat hij belastingplir Hij hield vol dat. het hier dansles gold. De tweede beklaagde G. J. Zelfden dag een danspartij iu den heer Burgers geleid. Ir kwamen de getuigen J. A. AV. H. Segboer verklaren, da men 40 cent, betaalden, niafc kwitanties voor wekelijksche als lid eener dansclub ontving zaken verklaarde do gemeeni de heer de Back, dat hij gel heeft, ontvangen. Het O. M. eischte tegen i klaagden fö boete subs. 1 di. Tegen den voerman B. K slag, die niet voldoende uitwi drietal wielrijdsters, waardot kwam le vallen en zich zoo het rijden van den wagen o\ kerhand verwondde, dat de i mooist Worden geamputeerd, t het veroorzaken van lichamelij schuld 14 dagen hechtenis ge Tegen II. A. IJ., thans milii Stagen, die op 29 December zijn vader mishandelde, word dagen geëischt. Tegen J. C. de 14. en A teTerneuzen, werd wegens - briquetten ten nadeele van tl maatschappij Mechelen—Terne 10 dagen geëischt. In twee appèlzaken van C door den kantonrechter te IIu oordeeld wegens jaclitvvetovei tweemaal f 10 of 4 dagen, we/ dezelfde straf geëischt. Ten slotte werd behandeld d<' M. C. P. uit Terneuzen, die c her door de rechtbank in staa seinen t is verklaard en van ren in beslag zijn genomen, den boedel had onttrokken do schuur te verbergen. Bekl. o of mr. Stern of mr. Adriaan vraagd hebben of hij alles hat Haar laatstgenoemde advocaat tuige gedagvaard was, heden Ie sGravenhage moest pleitt diens verzoek de behandelin lot 3 April. Kalender der We A an 29 Maart—5 April Zondag 29 Maart. Passie-Z 'i te, voor de Ke den Paus (hl. 101 of 102) De gebeden 'na de stille H. Mi Vóór de Hoogmis gebed voor

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2