UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. Homoeopatisch Ziekenhuis. Woensdagmiddag te half één werd in het Homoeopatisch Ziekenhuis, te Ouden Rijn, bij Utrecht, door den heer dr. N. A. J. Voorhoeve, te Den Haag, voorzitter van den Raad van Beheer dier inrichting, een gedenksteen onthuld. De gedenksteen is van gele zandsteen. Bovenaan draagt deze de beeltenis van Hanemann en verd er slechts het opschrift „Kranken tot zegen, Hanemann ter eere werd dit ziekenhuis gesticht door de ver eerders der homoeopathie in Nederland. Geopend 14 Maart 1914 Te twee uur had vervolgens in tegen woordigheid van tal van autoriteiten de officieele opening plaats. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door dr. N. A. J. Voorhoeve, als voorzitter van den Raad van Beheer; dr. J. I. A. B. van Rooyen, geneesheer-directeur van het Homoeopa tisch Ziekenhuis; dr. C. D.Kramer,genees heer-directeur van het Diaconessenhuis te Utrecht; en ten slotte door dr. W. P. Ruyscli, voorzitter van den Centralen Ge zondheidsraad, die als vertegen woordiger van Zijne Ex ellen tie den Minister van Binnenlandsche Zaken, die door ambts bezigheden verhinderd was persoonlijk tegenwoordig te zijn, de inrichting met een korte hartelijke toespraak opende, waarin hij zijne waardeering uitsprak ov er het werk, dat hier tot stand is gebracht. Vervolgens werd de stichting bezichtigd, en werden aan de bezoekers verversching- en aangeboden. („Tijd') De Tabaksbelasting. Naar de „Meier. Crt." meldt, hebben de sigarenfabrikanten, die op bezoek zijn geweest bij den minister van fiancien hierbij den indruk gekregen, dat de mi nister het artikel sigaren, als genotmiddel zwaar wil belasten. Zóó zwaar zelfs, dat het ontwerp debietrecht van zijn voor ganger daarbij vergeleken kinderspel is. Met één millioen kan de minister ab soluut niets doen zegt hij. en waar de opbrengst van debietrecht op twee werd geschat, bestaat er groote vrees, dat de plannen van den huidigen minister aan merkelijk veel zwaarder zullen drukken op onze tabaksindustrie. Alleen wat den vorm betreft, kon nog geen enkele mededeeling worden gedaan, omdat daaromtrent nog niets was vast gesteld. Het laat zich aanzien dat wij in de nieuwe tabaksbelasting een aanslag krij gen op onze voorname tabaksindustrie, waarvan de beteekenis om zijn grooten ernst niet onderschat mag worden, zegt het blad. Allo, kiezers, die vorigen zomer de concentratie op het kussen bracht, om van het „gehate clericale bewind" af te komen, bergt uw sigarenkokers maar op Het Geld. Het „Dagbl. v. Noord-Brabant" schrijft: „Het Volk" bericht dat in het district Beverwijk de vrij liberalen en socialisten hebben saamgewerkt op één bureau en dat de kosten der afdeeling Schoten van de S. D. A. P. door de vrij liberalen zijn gedragen. Verder deelt het blad mede, dat de S. D. A. P. tweeduizend gulden heeft ontvangen van het Anti-Tarief Comité. Bij verkiezingen beweren de socialisten altijd, dat de eene kapitalist hun even vijandig is als de andere. Maar de agent van buitenlandsche huizen staat de S. D. A. P. blijkbaar nader dan de inlandsche fabrikant. Aan dien buitenlander verdienen de arbeiders ook het meest, zou 't niet Gemeenteraadsverkiezingen te 's Gravenhage. De uitslagen van Donderdag zijn Kiesdistrict I (vacature-Ter Laan). Uit gebracht aantal geldige stemmen 6464. Volstrekte meerderheid 3263. Hiervan verkregen: L. Buurman(S. D. A.P.)3033, W. J. E. H. M. de Jong (u. 1.) 673, M. A. H. D. Schalekamp (a. r.) 2695, L. L. H. de Visser (S. D. A.) 63, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Buurman en Schalekamp. Kiesdistrict III (vacatures-Van Malsen en De Meester). Uitgebracht aantal geldi ge stemmen 6646. Volstrekte meerderheid 3324. Hiervan verkregenL. Buurman (S. D. A. P) 682, mr. A. C. Crena de Jongli u. 1. (1816, J. M. Maury (R. K. 1951, W. A. T. de Meester (u. 1.) 3164, dr. H. W. v. d. Meulen (vrij lib.) 1787, H. Neu teboom (S. D. A. P. 557, N. A. de Niet (a.r.) 1256, Th. G. G. Valette (v. d.) 533, zoo dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Crena de Jongh, Maury, De Meester en De Niet. Leugens uit „Het Volk". Onder den titel: ,,De films van de Katholieke Sociale Actie verboden" schrijft „Het Volk" van Zaterdag 14 Maart een .artikel, waarin geniepige insinuatie en per tinente leugen om den voorrang strijden. Naar aanleiding van het. feit, dat de commissie te Delft in 'lieven geroepen om de films voor kindervoorstellingen te keuren, een door de Lelie-bioscoop aan den Volksbond aldaar verhuurden film niet geschikt .oordeelde voor eene kin deropvoering, heeft „Het Volk" dit las terlijk geschrijf geplaatst. Inderdaad, de Uelftsche commissie heeft den film „Rip van Winkle" als ongeschikt voor een kindervoorstelling .afgekeurd. Men heeft hier eenvoudig te doen niet een verschil van inzicht; dat er in den film hoegenaamd niets zedenkwetsends voorkomt, zal een ieder, die weet met welke nauwgezetheid door de Lelie-bios coop films gekeurd worden, onmiddellijk begrijpen. Uit paedagogisch oogpunt zag do Lelie-bioscoop tegen dezen film geen bezwaar, de Delftschc commissie blijkbaar wol ziedaar het geheele verschil. Wat „Het Volk" verder mededeelt over den inhoud Van een bepaalden film, die door do Lelie-bioscoop zou verhuurd zijn en wat 't nog insinueert omtrent de films der Lelie-bioscoop in 't algemeen is van A tot Z gelogen. Wij meenden dit even ter kennis te moeten brengen van hen, dio de Volk-practijken nog niet mochten kennen en zich door berichten als de bedoelde mochten laten verontrusten. N. V. LELIE-BIOSCOOP. De Tweede Kamer besloot in haar zitting van Donderdag de. interpellatie van den minister van Marine door den heer Troelstra toe te laten. Het voorstel van den heer De Meester (U. L.) om Woens dag te beslissen of aan de lijst der te behandelen wetsontwerpen de Wijziging- Hinderwet zal worden toegevoegd wat de heer V. d. Voorf van Zijp verlangde is aangenomen met 38 tegen 28 stem men, rechts tegen links. Goes. Donderdagmiddag had de slagers knecht van den heer-P. alhier het on geluk dat zijn mes uitschoot en waar door hij zich zoo ernstig kwetste dat een vinger als het ware er hij neerhing. Na spoedig een noodverband t.o zijn aange legd moest ijlings geneeskundige hulp worden ingeroepen. Middelburg In de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling Middelburg van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, werd door den secretaris, den heer A. A. Noske, het jaarverslag over 1913 uitgebracht, waaruit blijkt, dat de afdeeling door gebrek aan fondsen niet veel naar buiten kon werken. Het voor naamste was wel het werken 'met lantaarn plaatjes op .het doek van de bioscope op de Markt, en het uitdeelen van den kalender van den Volksbond. Het leden tal blijft vrijwel stationair, maar uitbrei ding is toch zeer gewenscht. In de plaats van den hoer Iz. Snoep werd tot bestuurs lid gekozen de heer .1. A. Verïregt. Over eenkomstig het verzoek van den heer A. Klontje werd een renteloos voorschot van f 10 genomen in het fonds tot. exploi tatie van een boerderij' voor gepension- neerde Oost-Indische militairen, die an ders dikwijls in banden vallen van lieden, die door het verstrekken van drank hen en hun pensioen geheel machtig worden. De penningmeester, de heer Snoep, deel de mede, dat in 1913 ontvangen is f247.05 en uitgegeven {247.601/2, zoodat er een kwaad saldo van f0.6D/2 is. Be sloten werd geen candidaten voor het hoofdbestuur te stellen. Aan het einde der Vergadering bracht de voorzitter hulde aan den aftredenden penningmeester, den heer Snoep, voor al les wat hij' in het belang der afdeeling heeft gedaan en voor de vriendschappe lijke samenwerking en de prettige ver houding tegenover de andere bestuurs leden. De heer Snoep dankte voor deze woorden en sprak de beste wensohen uit voor de afdeeling en voor den geheelen Volksbond. Wie onze „Kalverstraat", de L a n-g e Delft passeert, ontwaart in perceel B. 117 een nieuw fraai Kleedermagazijn der firma 11. Rubbers Co. liet smalle voorko men aan den straatkant valt schier niet op, wijl het oog geboeid wordt door de smaakvolle etalage der kleedingstukken, die des avonds bij het fecrieke schijnsel der electrischo lampen nog bekoorlijker is. Niemand der vele kijkers die zijn weg vervolgend niet denkt: onze stad is een kleedingmagazijn rijker geworden, dat er zijn mag. „Lip to date ingericht wat col lectie en keuze betreft zal het, naar wij vertrouwen, met slechts kijkers maai ook koopers trekken in overvloed. Lezingen Dahne Volgens de „M. Crt." die het inmiddels rectificeerde zou de lezing van den heer Dilhne te Middelburg niet doorgaan, in verband met zijn Indische reis, waarvan hij eerst in April zou terugkeeren. Naar men ons uit vertrouwbare bron mededeelt, is dit bericht van de „M. Crt." ten eenenmale onjuist. De heer Diiline bevindt zich reeds in ons land en zal op den vastgestelden tijd zijn lezingen kunnen houden. Kreymborg Cie. dan uit Am sterdam, het hoofdkantoor dezer bekende firma zond men ons een p r ij s c o u r a n t van het nieuwe seizoen voor He er en en Kinderkleeding. De prijscourant is smaakvol versierd met prenten in kleu rendruk, voorstellende, hoe de „beau monde" tijdens Lodewijk XIV en XV ge kleed ging en zich in het dagelijksch leven bewoog. De afbeeldingen die op: de heerenmode van 1914 betrekking hebben, geven een uitmuntend beeld van de uitgebreide stof- fen-collectie zoowel als van de elegante coupe en billijke prijzen, die aan de firma Kreymborg haar gerenommeerde naam be zorgden. De firma heeft in 13 steden van ons land hare magazijnen, in Amsterdam, Rot terdam en 's-Hertogenbosch zells meer dan één. Vlissingen. De commissaris der Ko ningen heeft een zilveren medaille be schikbaar gesteld aan het bestuur der Vlissingsche Turnvereeniging alhier voor den wedstrijd bij gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. Naar w(ij vernemen zal de heer J. H. Dommisse, griffier ter gemeente secretarie, wegens gezondheidsredenen, binnenkort eervol ontslag als zoodanig aanvragen. (VI. Crt.) Ktoetinge. Dinsdag- en Woensdagavond gaf hot ('looting's Gemengd Zangkoor een uitvoering in de gemeenteherberg van dhr Dagevos. Het programma dal een aantal liederen .aangaf werd netjes uitgevoerd. Oioïc werden een 4-tal liederen door dhr. Kloosterman uit Goes met. hegeleiding van piano gezongen. Beide avonden slaagden uitstekend. Het opgekomen publiek was Dinsdagt amelijk, terwijl Woensdagavond de zaal eivol was. Hansweerd. Het tjalkschip „Catharina Elizabeth", schipper van Oost, geladen met vlas, is met gebroken zwaard door het stoomschip Albatros alhier binnen ge bracht. Het Belgische spitsschip „Gaston", schipper Albers, is met vol water geslagen achterkajuit door twee sleephooten in de tramhaven Zijp© binnen gebracht,. De spits „Grosnije" is in aanvaring geweest met het sleepschip ,,St. Gerar- dus", schipper Bakker. Eerstgenoemde be kwam zware schade aan den den voor- hoeg. De reis kon niel worden voort gezet. Kapelle. Gisteravond werd vanwege de firma Gebr. Polak (e Vlissingen een le zing gehouden over electriciteit, in hot. koor der Herv. Kerk, welke door oen tal rijk publiek werd bijgewoond. Verschillende proeven van verlichting werden vertoond welke mooi waren en op 't oog zeer eenvoudig. in de pauze werd de gelegenheid ge geven om vragen te richten toi den spie ker den beer van den Hamme, waarvan werd gebruik gemaakt door de heeren Bonthuis, directeur der gasfbariek t,e Goes en A. v. d. Brugge hoofd der Open bare school te Kapelle, welke van meening dat gas verre te verkiezen is hoven elec triciteit; in t kort werden dezelve door den spreker beantwoord. Daarna worden verschillende lichtbeelden vertoond in Ver band met de electriciteit, waarna nog een korte r.ede volgde, waarmede de lezing werd geëindigd. De heer van de Mandere., burgemeester, die de bijeenkomst had ge opend, bracht zijn dank aan de opgekome nen en in 't bijzonder aan hel kerkbestuur voor het beschikbaar stellen van het. 'koor. Wegens hel; zeer ongunstige weer der laatste dagen, worden de werkzaamheden op- het veld zeer vertraagd, zoodal als het weer eenmaal betert het zeer druk zal worden. Suikerbieten worden er dit jaar veel gezaaid, in verband met de slapte in do vlasindustrie; hel contracteeren kan, zoo goed, a's geëindigd beschouwd wor den. Kruiningen. In de Donderdagmiddag en avond gehouden raadsvergadering dei' ge meente Kruiningen is met algemeene stem men benoemd lot onderwijzer met ver plichte hoofdacte de heer Prnyssen, thans hoofd der school te Ridderkerk, vroeger alhier. Een verordening op begrafenisreeh- ten werd Vastgesteld volgens 't ontwerp van R. en W. Nu kwam in behandeling een voor stel van B. en W. voor verschillende uit te voeren werken, waartoe door den Raad in beginsel was besloten, waarvoor ramin gen zijn opgemaakt, die in ronde som men werden opgegeven. Straten Hans weerd f 4000, nieuwe straat van J. Tim merman tot Bouwens, verleggen en ver beteren van alle straten, de markt, plein, snellemarkt, rabatten met oude klinkers en keien f 6400, liet verbeteren van den grintweg van af de Nieuwst raat tot de grens van Krabbendijke f 4100, het bouwen van een nieuw gemeentehuis f1400; het herstellen van den toren, ver nieuwen wijzerborden en galmgaten, om gieten der groote klokaankoopen van een nieuwe f 3660, n/.t werken voor de aanbe steding der schoolreperatie f 1640, een lijk wagen f 1200. Totaal f 40.000. Alles is in zijn geheel aangenomen, en er werd besloten een anmiiteits-leening; aan to gaan tot dat bedrag. Nog werd besloten vergunning te vcr- leenén tot het plaatsen van een muziek tent op de markt. Na behandeling van nog eenige kleine zaken werd do vergadering 's avonds om 10 uur gesloten. Van Woensdag op Donderdag is in de stal van de wed. M. Kole alhier een éénjarig paard in den stal losgebroken, 's Morgens vond men liet doodgeslagen achter de andere paarden. Verzekering dekt de schade. lerseke. Op perceel 182 der Iersekstehe oesterbank is, op 1 M. diepte in den grond, een prachtige oude steenen pot gevonden. De bruine onverglaasde pot heeft een opening van 15 e.M., de bodem meet IO1/2 e.M., de grootste wijdte is '35 e.M. en' de hoogte 25 e.M. De vindplaats van dit oude stuk, dat nog geheel gjaaf en ongeschonden is, ligt vlak bij liet z.g'.n. kerkhof, wat vroeger een begraafplaats schijnt geweest te z'ijh. (Z. N.) Gisteren Donderdagmiddag ft uur had alhier jilaats, door de edelachtb. heer J. Sinke, burgemeester van lerseke, de eerste steenlegging1 voor het nieuwe ge meentehui®. Aanwezig waren B. en W. en de voltallige Raad op één lid 11a. Voorts walen mede aanwezig de "ge meente-secretaris, architect, aannemer, werklieden en eenige belangstellenden, alsmede vertegenwoordigers van de pers. De burgemeester verrichtte de eerste steenlegging en hield daarbij' een 'rede voering. Hiji jwees op de verandering, die "plaats staat te grijipen, en achtte het een voorrecht als burgemeester de eerste steen voor dit fraaie gebouw le leggen. "Hij' hoopt, dat alle raadsleden, die nu liet begin van den bouw zagen, ook het einde er van mochten aanschouwen. Het terrein, walarop liet gebouw staat te verrijzen ligt prachtig in de kom der gemeente en na(ar de teekéningen te oordeelen, z;al lerseke straks een bouw werk rijk zijn, dat haar Bestuur met eere kan herbergen. Misse. Door B. en W. is gevraagd ont slag verleend als brandmeester aan den lieer P. Gelok, en in zijn plaats benoemd de heer Jac. Eckhardt. Verder werd benoemd tot onderbl'and- meester de lieer Joh. Jansen, thans pijp- leider en in diens plaats werd benoemd de heer M. Nieuwenhuijzen. Ovezand. De 56-jarige arbeider P. Koens is Woensdagmiddag onder Ellewoutsdijk" op eene treurige wijze omgekomen. Hij bad niet een dniewielskar aardappelen weggebracht toen het paard voor een hond schrok en op hol sloeg. Hij viel daar door van de kar, werd nog een eind meegesleurd en toen men hem opnam was lyj een lijk. (Z.) 's Gravenpolder. In de Donderdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Na opening der ver gadering en voorlezing der notulen van de vorige vergadering, worden eenige ingekomen stukken medegedeeld, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Een verzoek van het muziekgezelschap „Nooit gedacht" om 2 maal 's weeks te mogen gebruik maken van een der lokalen der openb. lagere school voor het houden van oefeningen, wordt ingewilligd Op het verzoek van de Spoorweg Maatschap pij „Zuid-Beveland" 0111 subsidie wordt besloten, die subsidie te verleenen naar gelang de gemeente met den aanleg zal gebaat zijn. Het kohier hoofdelijken om slag tot een bedrag van f2000 werd opgemaakt, zijnde f 100 meer dan liet vorige jaar. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld met 39honden op f117. Een af en overschrijving op de begroo ting 1913 tot een bedrag van f268.123 werd goedgekeurd. Ten slotte is besloten geene bijdrage te verleenen aan den cursus voor handelsonderwijs te Goes. Aardenburg. IJ© kommies bij de belastin gen dhr. M. Koster verlaat den dienst hier te lande en gaat naar Néderiandsch Oosl- Indië. Oostburg. Woensdag j.l. beteren zich weer een 20-tal landbouwers tot- leveran cier voor de eierveiling der iV. I'. N. opgegeven. Er zijn nu een 60-ta.l leden. .Wij gelooven. dat het bestaan der veiling thans verzekerd is. Zuidzande. Hoog bezoe k! Naar wc vernemen zal oud-minister Talma opi 1 Juli a.,s. alhier ©ene lezing houden bij gelegenheid van 'liet feest, der Christelijke Jongelingsvereenigingen in Zceuwsch- Ylaanderen. Groede. fTen huize zijner ouders overleed alhier dhr. A. Lucioer, in leven onderwij zer aan de L. School te Hontenisse. Sluis. De liberale burgemeester onzer Katholieke gemeente heeft vergunning' ge geven om op1 Zondag 22 Maart a.s. car naval te houden om te dansen op' een tweetal plaatsen. Wij kunnen ons de houding 111 dezen niet goed verklaren van onzen geachten liberalen burgemeester. Hij1, die met 5 Katholieke raadsleden de gemeente moet besturen; die weet, dait het thans voor de Roomschen een besloten tijd js voor openbare en luid ruchtige vermakendie moet. weten, dat zulk eene vergunning als bovengenoemd krenkend is over de overgroote meerder heid der Katholieken; hij laat toe, dat in den voor ons zóó heiligen Vasten tijd een on-Kathoiiek feest wordt gevierd. Hij zou bovendien moeten weten, da,t liet carnaval Heest tegenwoordig volstrekt geen ltoonisch feest meer is, doch veelal aan een lieidensche vermakelijkheid grenst. Zoo zullen we het dan moeten holeven, dat in onze gemeente een feest gevierd wordt, dat in vele plaatsen en landen afgeschaft wordt! Hadden w© nu 111 onze plaats maar een vereeniging „Voor Eer en Deugd" om daartegen te protesteeren 1 Doch die bestaat niet. Dm dergelijke dingen te voorkomen in het vervolg, achten wijl het dan ook van belang, dat uit 'den boeztem onzer Room- sche Raadsfractie stemmen opgaan 0111 den burgemeester in eene eerstvolgende raadszitting hierover eens te interpellee- ren. Laat onze geachte libérale burgemees ter dan niet met de een of andere dood doener .aankomen, alsliet carnaval is toch een Rootnsch 'feest of: er waren ook Katholieken voor 1 Als klinkend protest zullen we de op voering der film „Van de Kribbe tot bot Kruis" dan ook beschouwen. O. X. Emigratie naar Kanada. Men schrijft ons uit Koewacht: Zooals men zich herinneren zal, zijn in de laatste jaren uit Zeeuwscli-Vlaan- deren en ook uit de aangrenzende Bel gische gemeenten vele landbouwers naar Kanada vertrokken om daar hun geluk te gaan beproeven. Dat daar ook niet alles rozengeur en zonneschijn is, blijkt uit het volgende schrijven, dat wij deze week mochten ontvangen met poststempel Raymond (Kanada, Noord Amerika) van een ons onbekend persoon, doch die onzen naam en beroep duidelijk op het adres plaatste. Wij laten hier den brief in zijn geheel volgen, juist zooals wij hem ontvangen hebben. Aan liet Dagblad Bureel. Geliefde Vrienden van Geheel België. Hoort wat ik kom te melden over het Loon en Arbeid over Raymond Alta Canada. Geliefde Belgische Broeders, Gulder kunt huider ook wel erineren wat tijd zoo vele Belgen van Wachtebeke naar Canada vertroken zijn op den datum van 5 Maart. Vrienden van België, liet eerste jaar was liet geheel goed met loon en Arbeid, wij werden het stilekens gewaand, het tweede jaar is het al zoo slecht in Raymond dan zij de mensclien schier op water en drogen brood zetten noch slechter als de honden in Canada. Nu Belgiesche Broeders zijn zij bezig met de arme Belgiesche dompelaars op kleine hofsteden te stekken om zeker nooidt Belgie meer te betrapen vele menschen zitten in druk en lij in Ray mond Alta, de schrijver van de plaats B. R. Besmettelijke ziekten. Van 11 tot en met 17 Maart1 geval van typhus of februs typhoïdea te Hon- tenisse, 4 gevallen van roodvonk te Hoek en 1 geval dezer ziekte te Wolplmarts- dijk. (M.Crt) R a a d van St a I e. Een viertal be roepen werd Woensdag weder behan deld voor de afdeeling „geschillen van bestuur" van den Raad van State te gen besluiten van Ged. Staten van Zee land waarbij goedkeuring is onthouden aan regelingen betreffende liet. verhaal van inkoopsommen en van pensioensbij1- dragen van gemeente-ambtenaren in ver band met de invoering van de Pensioen wet voor de gemeente-ambtenaren 1913 en van de weduwen- en weez'enwet voor de gemeente-ambtenaren 1913, van Me- liskerke, Haamstede, Zierikzce en St.. Phi- b'p's land. Ged. Staten over deze beroepen ge hoord, verdedigden bun besluiten in hoofd zaak onder verwijzing naar hun beschou wingen aangaand© het beroep van den Raad der gemeente Wolphaarlsdijk. De Kon. beslissingen volgen later. 1 (Z.) Kalender der Week. Van 22 tol 29 Maart 1914. Zondag 22 Mil. Vierde Zondag van de Vasten (hl. 524); 2ile gebed II. Patri- lius (bl. 1143 en 212). Do gebeden na de stille II. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69); na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vesper s op bl. 528 en 123. Maandag 23 Mrt. IJ. Cyrillus v. Jerusa lem (bl. 1143 en 222) 2de gebed 011 laatste Evangelie van den dag (bl. 529 en 531). [Of welMis van den /lag pp ,1)1. 5292de gebed H. Cvrillus van Jerusalem op bl. 1143.] Dinsdag 24 Mrt. Mis van den dag (bl. 533); 2de gebed „A cunctis" (bl. 103); 3de gebed „Omnipotens" (bl. 104). Woensdag 25 Mrt. O. L. V. Boodschap (bl. 1155); 2de gebed en laatste Evan gelie van den dag (bl. 537 en 539). Donderdag 26 'Mrt. Alis van den (bl. 543); 2de en 3de gebed als Dinsdag: Vrijdag 27 Mrt. Het kostbaar Bloed O. II. J. C. (1)1. 991 en 1020); 2de gebed H. Joannes Damascenes (1159); 3de gebed en laatste Evangelie van den dag (bl. 547 en 548). [Of wel: Mis van den dag op bl. 547; 2do gebed Koslbaar Bloed O. II. .1. [bl. 1020); 3de gebed H. Joannes Da- mascenns op bl. 1160.] Zaterdag 28 Mrt. II. Joannes de ('apis- trano (bl. 1163); 2de gebed en laatste Evangelie van den dag (lil. 553 en 554); 3de gebed „A cunctis"; 4de gebed voor den Raus (bl. 102). [Of wel: Mis van den dag op bl. 553; 2de gebed H. Joannes a Capistrano (bl. 1163); 3de'gebed A cunctis" (bl. 103): 4de gebed \oor den Paus (bl. 102}]. Let goed op: Draagt de priester paars misgewaad, dan leest hij de Mis van clen dag.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2