UIT ZEELAND. UIT DE PERS. Ingezonden Stukken Gemengd Nieuws. Goes. De Commissie voor de Oeconomi- schc Spijsuitdeeling te Goes maakt dank baar bekend, dat op Zondag voor rekening van een ingezetene een extrabedeeling van brsod en spek gegeven is kunnen worden. De afdeeling „Goes" van het Cen traal Genootschap voor Kinder Herstel- lings- en Vacantie-Kolonies, zal eene Algemeene Vergadering houden op Dins dag 17 Maart 1914. des avonds 8'/j uur, in Café Centraal (bovenzaal) alhier. Zaterdagvoormiddag trok over onze stad en verdere gemeenten van Zuid-Be- veland in de richting Bergen op Zoom een vliegmachine, blijkbaar dezelfde die don vorigen dag, bemand met deluitan- ants Versteegh en Roeper Bos, te Mid delburg neerdaalde en thans de terugreis naar Soestcrberg aanvaardde. Do heer B. M. Knieriem, bureel- amhlenaar van den Rijkswaterstaat der 2e klasse wordt met ingang van 1 Mei van 's Hertogenbosch verplaatst naar Vlisaingen. Middelburg. Donderdagavond had de jaar vergadering plaats van dc Vereeniging to:t bevordering van het Vreemdelingen verkeer in Walcheren in het informatie- bureel van de Vereerd ging. Behalve 8 bestuursleden waren ditmaal in (afwij'king met andere jaren ook 3 ge- jvone leden aanwezig. De waarnemende voorzitter, de heer Jacq. Frank, opende de vergadering en wenschte den secretaris, den heer H. J. G. Hartman, geluk met de Koninklijke1 on derscheiding hem te beurt gevallen door zij'u bevordering tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer Frank sprak da lioop uit, d,at deze ridderorde nog lang de borst van den lieer Hartman moge sieren. Vervolgens hr,acht de heer Hartman het jaarverslag uit, waaruit o.a. blijkt, dat ver kocht of gratis verspreid zijin 840 gid sen in Nederlandsch, Fransch, Duitsch en Engelsch en 340 fietskaartjes. Folders werden niet verspreid, zulks met het oog op die, welke door het tenloonstellings- bestuur zijn verspreid. Door 1330 perso nen werd namens 3495 in liet register geteekend, terwijl 142 schriftelijke aan vragen om inlichtingen inkwamen. Apn de vereeniging te Domburg werd mededeeling ged,a,an, dat de vereeniging voor het laatst in 1913 heeft bijgedra gen in de kosten van afkoop van de tol len voor Automobielen op den Noordweg, zulks omdat thans op bijna alle wegen in Walcheren tol wordt geheven en de afkoop van een weg dan geen doel meer heeft. Hulde wordt gebracht aan het werk verricht door den jadministrateur-concierge, den heer Broerse. Ten slotte wordt her innerd pan de waardeerende artikelen wel ke over Walcheren in buitenlandsehe tijd schriften en couranten voorkwamen. Bij ontstentenis ten gevolge v,an on gesteldheid v,a,n den penningmeester, den heer J. Appel, bracht de heer Hartman ook verslag uit van den finantieelen toestand. In 1913 werd ontvangen f 2003.60, waaronder de contributie van 378 leden en uitgegeven f 2354.73y3, waar onder ongeveer f 530 nadeelig slot 1912. Het nadeelig slot bedraagt dus nu f 351.131/2. Voorzien moet worden in de vacatures in het bestuur ontstaan door het over lijden van den voorzitter, den heer H. P. den Bouwmeester, aan wiens nagedach tenis de heer Frank enkele woorden wijd de, en de periodieke aftreding van de heeren Frank, Appel en mr. G. J. Sprcn- ger. Van vijftig leden was een verzoek ingekomen om den heer Frank te her kiezen. De heer Appel voor wien zeker ook een dergelijk verzoek zou zijn in gekomen, had echter pertinent verklaard het penningmeesterschap, dat hij nu 16 jaar heeft waargenomen, niet langer te kunnen blijven waarnemen, eventueel is hij echter bereid later als gewoon be stuurslid weder mede te werken in hef belang der vereeniging', die hem zoo lief is geworden. De heer Spreng er was in geen geval herkiesbaar. Gekozen werden in de vier vacatures; respectievelijk de heeren mr. H. D-ooren- bos, Jacques Frank, F. A. Hiller en M. A. van der Leijë, met wie waren aanbevo len de heeren mr. M. C. van der Minne, J. W. va,n Benthem Jutting, M. J. van Pienbroek en A. ten Harmsen van der Beek. Op voorstel van het bestuur wérd de heer Appel tot eerelid der vereeniging be noemd. Na den heer Sprenger dank te hebben gebracht voor heigeen hij als be stuurslid in het belang van hot streven der vereeniging heeft gedaan, sloot de heer Frank de vergadering. Nader meldt men onsIn de bestuursver gadering, gehouden na de algemeene ver gadering, werden de bestuursfuncties als volgt verdeeldVoorzitter de heer II. J. G. Hartman, vico-voorzitter de heer Jacq. Frank, eerste secretaris de beer A. Th. A. Wagtho, tweede secretaris de heer F. A. Hiller, penningmeester de heer mr. II. Doorenbos. Voorts werd besloten in dezen zomer zoo mogelijk weder een vijftal ringrijde- ïijen te organiseeren in den geest als in 1913 op het Abdijplein hebben plaats gehad. De Zeeuwsclic Scherpschuttersbond „Pro Patria" houdt zijne algemeene ver gadering op Zaterdag 21 Maart a.s. des namidags ten VJ2 ure in een der zalen van het Sociëteitsgebouw „St. Joris" alhier. De reizigers die met de motorboot „Administrateur de Badts" gisteren naar Antwerpen zijn vei trokken hebben niet veel plezier van hun reis gehad. In do eerste plaats kwam de boot pas om half twee te Antwerpen dat is dus gemiddeld met een sukkelgangetje van 7 a 8 mijl per uur. Des avonds dito, pas om half twee te Vlissingen en wat het ergste is de Mid- delburgsclie reizigers konden naar huis wandelen. Mooie bediening is het niet en reclame evenmin. Door de politie is een lijvviel in beslag genomen, dal in September 1912 ton nadeele van dr. Schout© alhier is ontvreemd. De dader van den diefstal is echter nog niet ontdekt. Door de politie is proces-verhaal opgemaakt tegen den 14-jarig'en L. J. V., die zich herhaaldelijk en ook nu weer verleden week schuldig maakte aan dief stal ten nadeele van zijn vader, die daar eindelijk aangifte van deed. De jongen is voorloopig aangehouden en zal voor den officier van justitie "worden geleid. Tegen een vergunninghouder alhier en tegen een uit Grijlpskerke is door de gemeentepolitie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 431 der Drankwet (het toelaten van personen be neden den leeftijd van 16 jaar zonder geleide van een meerderjarige). Het opL maken van het verbaal te Grijlpskerke geschiedde door een ambtenaar, die tevens onbezoldigd rijksveldwachter is. Tegen den 26-jarigen M. K. alhier en zijn 28-jarige huisvrouw is proces-ver haal opgemaakt wegens oplichterij. V.hsinger. Zaterdagmorgen werd aan den sergeant-majoor instructeur C. van Sluis van do 4e Compagnie lste Batal jon alhier in garnizoen, de bronzen me daille voor 12-jarigen trouwen dienst dooi den kapitein J. N. van den Berg, voor het front van den troep uitgereikt. De heer F. II. Springer, klerk-tele grafist hij de Staatsspoor alhier, wordt ingaande 1 April overgeplaatst naar Hen gelo. (V. Crt.) Bij beschikking van den minister van marine is met ingang van den len April a.s., aan den zeeloods A. Lems eervol ontslag uit den loodsdienst verleend, we gens langdurige dienst. Met denzelfden datum zijn benoemd tot zeeloods de loodskweekeling der le klasse C. Spuij'; tot loodskweekeling der le klas se, die der 2e klasse N. Dijkstra, en tot loodskweekeling dor 2e klasse, de ma troos A. Lems. Tot nu toe waren het alleen de treinen v,an 9.10, 12.25, 1.27 en 4.50 die op de .aansluiting der provinciale booten van Breskens en Terneuzen wachtten als do boot op dien tijd aan de ponton ge meerd lag. Thans is deze bepaling ook van toepassing gebracht op de treinen die hier des avonds ten 7.46 en 7.55 vertrekken. Komt dus de prov. boot, in vertraging zijnde, te 7.46 of 7.55 aan, clan wordt nog aansluiting verkregen op een der beide treinen. (VI. Crt.) Met ingang van 15 Maart is de brigade-commandant der marechaussee 1. Lampier bij keuze bevorderd tot wacht meester, zulks wegens buitengewone plichtsvervulling. In jaren is deze onderscheiding niet bij het wapen der marechaussee voorgeko men. Hedenmorgen is het Nederlandsch stoomschip „Zeeland" hier aangekomen van New-Gastle met een lading steen kolen voor de gasfabriek. Zaterdagmorgen om 12 uur vertrok ken de torpedobooten G 13 cn G 14 uit de buitenhaven naar Nieuwediep, Aan den heer P. Smith, agent van den spoorwegboekhandel alhier, is met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend cn in zijn plaats aangesteld onze vroegere stadgenoot de hoer Strooband, thans in gelijke betrekking te Zutfen. (VI. Crt.) Zierikzee. Zitting van den raad op 13 Maart 1914. Voor Kennisgeving aangeno men: Brief van Ged. Staten, meldende dat zij hunne beslissing omtrent het Raads besluit tot opheffing enz. van openbare lagere scholen hebben verdaagd, dito be treffende het raadsbesluit tot verkoop van gemeentegrond. Het verslag der Gezondheidscommissie over 1913 wordt voor kennisgeving aan genomen. Op voorstel van de Raadscommissie, aangewezen lot onderzoek der begroo ting van liet Burgerweeshuis over 1914, wordt besloten lot goedkeuring dier re kening. Van den heer J. Snellen was ingeko men een verzoek 0111 ontslag als gemeente secretaris. 13. cn W. verklaren met leed wezen van dit verzoek te hebben kennis genomen. Op hun voorstel wordt beslo ten dit eervol te verleenen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een verzoek van het gemeentebestuur van Velzen 0111 adheasie te betuigen aan een bij do Tweede Kamer ingediend adres, inzake het ontwerp tot verleening van ouderdomsrenten aan behoeftigen. Aangenomen wordl hel voorstel van B. en W. tot onderhandschen verkoop van gemeentegrond aan T. J. van Tilburg. Het voorstel van B. en W. inzake de verhuring der woning aan het IVesthaven- hoofd, wordt na uitvoerige discussie aan gehouden. In verband met het voorstel van B. en W. lot het doen bouwen van een kruitbergplaats wordt in beginsel beslo ten deze te houwen bij de Zuidwellebrug. De kosten zullen ongeveer f 400 bcdra- Aangenomen worden de voorstellen van B. en \V. lot wijziging der verordening op de heffing van Begrafenisrechten en lot toekenning van gratificatie aan personeel der gemeente-secretarie. A0p voorstel van B. en W. wordt besloten een bedrag van ongeveer f 250 beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van afras teringen in de plantsoenen. Het voorstel'tot wijziging der gemeente- begrooting 1914 wordt door een com missie, bestaande uit de heeren do Cra ne, van Os en Timmerman onderzocht daarna aangenomen. Na vaststelling van het Primitief Ko hier der hondenbelasting over 1914 wordt de zitting gesloten. 's Heer Arendskerke. De landbouwer Z. alhier had het ongeluk zoo'n lievige trap van een paard te krijgen, dat geneeskun dige hulp moest ingeroepen worden, welke verleend werd door dr. Van Iwaarden al hier. Kapelle. Rij hot laatst gehouden exa men is geslaagd als klerk-telegrafist bijl de Staatsspoor dhr. A. Meerburg. 1 Er schijnt in deze gemeente vnlsch geld in omloop te zij'n, githans dezer dagen word door iemand zulks ontvan gen. Het is als men goed oplet goed le kennen, daar het donkerder van kleur is. Men zij op zijn hoedel Baarland. De Bond van suikerfabrikan ten te Bergen op Zoom besloot om dit jaar ook de nieuwe weegbrug op tenemen. I11 de Zaterdag gehouden openbare Raadszitting werd besloten adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad der gemeente Velseu. 't Kohier hondenbelasting werd met 51 aanslag en vastgesteld op 193 De Raad besloot met algemeene stemmen 0111 de kantoorhoudster f25 verhooging van sa laris te geven. Aan de spoorwegmaat schappij zal ecne jaarlijksclie subsidie van f 100 worden toegestaan, voor den tijd van 20 jaar, terwijl deze wordt ingehou den zoodra 5 pCt. dividend kan worden uitgekeerd zonder deze subsidie. Op de begrooting 1913 komt oen bedrag van pl. 111. f497 te kort, daarom zal f 500 wor den geleend tot dekking van dit tekort. Rilland. Bij de Staatsspoor is met in gang van heden benoemd tot wegwerker J. Prevo alhier, zulks ter aanvulling dei- vacature van dhr. Boerman alhier, welke den dienst mnt pensioen heeft verlaten. In de j.l. Vrijdag gehouden ver gadering van dendijkraad der Waterkee- ring van den Calamiteuzen Zimmerman- polder werd de begrooting voor liet dienst jaar 19141915 voorloopig vastgesteld in ontvang op f11467.451/» en in uitgaaf op f 15167.45' 2, met een post onvoorzien ad f1629 51"». (Z.) Hansweerd. De slcepschepen „Henriëtte", schipper De Wit, en het schip „Melchior", schipper Stravers, zijn in de Witte tonne- vlij omboog geraakt. Beide schepen zitten zoo hoog, dat zij niet vlot te brengen zijner zal worden overgegaan om te lichten in andere schepen. Nader meldt men ons dat hot schip „Melchior" is vlot gebracht en in de Tramhaven te Zijpe binnengesleept. De lading van de „Henriette" wordt in lichters overgeladen. De commies verificateur, de heer J. Ivooijman, is met ingang van 1 April als zoodanig verplaatst naar Delft. De sleepboot „Rival II" kreeg alhier voor de haven, met twee sleepschepen achter zich, een draad in de schroef, waarop om assistentie werd geseind. De sleepboot „Anna Jacoba" is ter assistentie aangekomen, en heeft beide sleepschepen, en sleepboot „Rival" op de reede te Walsoorden gebracht. Het Belgisch sleepschip Maretje", schipper Van Rossem", is in de spoor brug op het kanaal tegen liet remmings- werk der brug geloopen, waardoor dit werd beschadigd. Ook liet schip bekwam averij. Na borgstelling kon de reis worden voortgezet. Het zeilschip „de Mark", schipper J. van Dongen, geladen met kolen naar België, is met weggescheurde slag-fok en schade aan tuig, alhier aangekomen. liet schip moet eerst in herstelling, vooraleer de reis kan worden voortgezet. Stavenisse. Alhier is overleden de oud ste inwoonster der gemeente mej. de wed M. LuykHeyboer, die op 25 Juli 1.1. den 100-jarigen leeftijd had bereikt. Hontenisse. In deze gemeente doet zich weer een geval van roodvonk voor op Groenendijk en een geval van diphlhoritis te Walsoorden. Laatstgenoemde ziekte schijnt hier maar niet ie willen wijken. Oostburg. Vrijdag sloeg' het Tijtuig van den landbouwer v. M. om, juist op liet einde der Langstraat. De inzittende vrouw met baar kind bekwamen kneuzingen aan het gelaat. I Door de rijkspolitie is prooes'-veï- baal opgemaakt tegen J. v. Al. alhier we gens het verkoopen va,n sterken' drank in het klein, waarvoor genoemde winkelier geen vergunning' had. Groede. De vereeniging tot verbetering' der geilenfokkerij(, in het begin een 60 leden tellende, is thans ontbonden. Biervliet. De bewoners van de wijjk Drie wegen hebben een verzoek ingediend tot de directie der posterijen 0111 de eventueele pakketten mee te mogen geven met de viermaal daags voorbijrijdende postkar. Koewacht. Met den vlashandel gaat liet maar steeds niet naar wensch. In plaats van stijgen is er zelfs meer neiging tot dalen. De goede soorten kunnen bijna geen koopers vinden. Daarom zal dit jaar liier zeer weinig vlas verbouwd worden, te meer daar de beetvvortelprijs meevalt. De landbouwers zullen in plaats van vlas beetwortelen en aardappelen verbouwen. Vlas blijft toch steeds een zeer wissel vallig gewas, terwijl de prijzen aan groote schommelingen onderhevig zijn. IJzendijke. De ZeeuwschVlaamsche Voetbalbond heeft tot Bondsorgaan ge kozen het Advertentieblad voor IJzen dijke en Omstreken, uitgever dhr. G. Bevin. Zooals men weet is het oude bondsorgaan „De Reclame", uitgever E. Boom te Groede, opgeheven. In het verslag van het R. K Blin deninstituut te Grave, dat wij dezer dagen ontvingen, lezen we als corres pondenten voor onze streek mevr. dr. A. van Delden alhier en mej. M. v. d. Plaat te Aardenburg. Breskens. Vrijdag j.l. trokken weer een 75-tal personen naar Rotterdam uit het land van Cadzand om naar Amerika te vertrekken. De gemeenteraad heeft in September 1913 een plan van uitbreiding voor do gemeente vastgesteld en daarop de goedkeuring van Gedep. Staten v„n Zeeland gevraagd. Gedeputeerde Staten verklaarden intussclien, dat zij geen goedkeuring aan dat plan konden ver leenen, omdat liet plan niet ter uitvoe ring van art. 28, eerste lid, der Woning wet was vastgesteld en derhalve niet aan de goedkeuring van Gedep. Staten onderworpen was, zulks wijl de gemeente Breskens niet behoort tot de in genoem de wetsbepaling genoemde gemeenten met meer dan 10,000 zielen of wier zie lental in de laatste vijf jaren niet meer dan een-vijfde is toegenomen. Tegen deze beslissing van Gedep. Staten voorzag de gemeenteraad zich bij de Koningin in beroep, aanvoerende, dat z.i. voor elk uitbreidingsplan de goedkeuring van Gcdcp. Staten wordt vereischtdat reeds verscheidene niet verplichte uitbreidingsplannen zijn vast gesteld en door de Gedeputeerde Staten van andere 'provinciën goedgekeurd, en dat het gebod van de Woningwet 0111 een verplicht uitbreidingsplan aan de goedkeuring van Gedep. Staten te on derwerpen niet met zich brengt een verbod aan Gedep. Staten om een niet verplicht uitbreidingsplan goed te keuren. De Koningin heeft intussclien, met handhaving van het bestreden besluit van Gedep. Staten van Zeeland, het beroep van den gemeenteraad ongegrond verklaard. Voor de te houden schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht hebben zich 19 personen opgegeven. Droevig toeken. „Het Centrum" schrijft Ér is een klassiek spreekwoord, dat, vrij vertaald, zeggen wilhoe meer wet ten, hoe slechter land. Hieruit volgt natuurlijk geenszins, dat het niet goed en gewensclit zou zijn wet ten te maken. De bedoeling is alleen, dat de toestan den kunnen geacht worden beter te zijn, naarmate zij minder wetten noodig ma ken. Een frappant staaltje daarvan geeft een votum van den Franscben Senaat, dat Donderdag plaats had en tot strekking heeft om de ontvolking des lands tegen te gaan door maatregelen tot verhoo ging van het geboorte-cijfer. Het is diep treurig, wanneer in der gelijke maatregelen heil moet worden gezocht. Langs wettelijken weg tracht men 1111 te verkrijgen, wat de zeden helaas niet meer kunnen geve 11. Of het baten zal Een groot, een zeer groot vraagteeken is hier maar al te zeer gewettigd. Maar intussclien ziet men alweer tot welke gevaarlijke toestanden, ook uit een nationaal en economisch oogpunt, de verspreiding en toepassing leiden van zekere niet te noemen theorieën, die nota bene, in het belang der volkswel vaart werden en nog steeds worden aangepi ezen Niet tegan den godsdienst. „Een groot aantal geestelijken van de Engelsclie Staatskerk hebben als bun meening te kennen geven, dat van de predikanten dier kerk de verklaring moet worden geëischt, dat zij aan zekere onderdeelen van de belijdenis blijven vasthouden. Daar behoort nu bij, volgens „Het Volk", „de wonderdadige geboorte van den grondlegger van den cliristelijken godsdienst". Voor liet roode hoofdorgaan is (zoo merkt do '„Maasbode" op), die wonder dadige geboorte een van die „duigen, waarvan men althans in onze wereld (dat is de socialistische) zich verbaasd afvraagt, hoe het mogelijk is, dat zij in de twintigste eeuw nog aanhangers vinden." Ter verantwoording geroepen over zulke partijdigheid, geeft het roode blad een ware kronkelende redeneering, waar geen gewone proletariër uit wijs zal worden. Het lust ons niet die toelichting aan de log'ca te gaan toetsen, want het feit zelf, het zooveelste 1 spreekt luide genoeg voor zich. Als slotsom bovendien der gewrongen redeneering blijft liet roode hoofdorgaan liet recht opeisclien om den godsdienst maatschappelijk te verklaren. Ook dat zegt genoeg. „Het Volk" wenschtdenoggeloovigen onder zijn lezers onder zijn slacht offers mag men zeggen af te leeren te knielen voor de Kribbe van Bethle hem en gelukkig te zijn in het geloof aan een God, die mensch werd voor ons cn in de verwachting van een heil, dat boven dit stof en dit leven staat. De partij heeft dat nu eenmaal noodig Maar laat ze dan ophouden met haar bedrog van hetgodsdienst is privaat zaak (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Luchtig gekleed. Mijnheer de Redacteur, In de „Middelburgsclie Courant" lezen we eenc beoordeeling van het geïllu streerde tijdschrift „Het Leven", een alles behalve neutrale periodiek. We lezen o. a. „Dan eenigc bladzijden verder zien we een voorbeeld van vrouwelijke sport, een nieuwe ster van de dans kunst, OJga Desmond, uit München, luchtig gekleed, dat is waar, maar in vrouwelijke gratie een weldadige aanblik na die voetbaljuffers". Ze zijn wel luchtig gekleed, maar toch „gratievol", zegt de „Middelburger". Als we 7.00 iets lezen in die Courant, dan weten we, dat het. zoo wat „net-op- liet-kantje-af" is. Toch noemt zij het dansen in die luchtige kleeding gracieus vrouwenbodrijf. Zou liet lezen van zulke beoordeelitigen ons Roomscli zedelijk gevoel niet ver stompen op den duur? Wanneer we gedurig zulke recensies lezen, dan worden we als dwaalsterren voor de andersdenkenden, die naar ons halve, lauwe en flauwe menschen de eer en de leer van liet Katholiek geloof af meten De Katholieken, die voortdurend tot die Courant gaan om zielevoedsel, krij gen op den duur een vergiftigden geest en een onrein gemoedze praten over God en heilige zaken met schampere woorden, die de echo's dier gelezen Courant zijn. Luisteren we liever naar de woorden van Z.D.H. P. Leijten, bisschop van Breda, die in zijn vastenbrief schrijft „Ernstig vermanen wij onze katholieke vrouwen en meisjes aan ongepaste, aan stoot gevende kleederdracht niet mee te doen". U dankend voor de plaatsruimte, mijn heer de redacteur, Hoogachtend, O. X. Brand aan boord. Blijkens ecne particuliere correspondentie uit Lissabon van 11 Maart 1914, ons van goaclite zijde ter inzage gegeven, heeft het stoomschip „F r isia" van de ,,Kon. Ho 11. Lloyd" liet op do thuisreis geducht ie verantwoorden gehad. Op den Zuid-At- lantischen Oceaan brak brand aan boord uit, die dc bagage van 900 3e klas pas sagiers en ook een deel der bagage van le en 2e klas passagiers vernielde. Een paniek aan boord kon gelukkig bedwon gen worden. Het stoomschip is vandaag (Maandag) behouden tc Amsterdam binncngeloopen. In de knel. Te Rosen daal is Vrij dagavond een man in bewusLcloozcn toestand in een treincloset gevonden in den trein die van Amsterdam kwam. Dc man zat bekneld in don koker. „De Grondwet" zegt dat het een hof meester is van de marine J. T. uit Middelburg, in d.enst op Hr. Ms. kruiser Zeeland, liggende in Den Helder. Nadat Hij tot bewustzijn was gebracht, verklaarde hij te Haarlem naar de reti rade te zijn gegaan, maar het closet vies vindende, wilde hij daarop gaan staan en toen, door een plotselingen schok van den trein, is liij er afgegleden en in den koker weggezonken. Met groote inspan ning had hij zich weten vast te houden, maar door 'vermoeidheid en augst was hij weldra bewusteloos geworden en zoodoende heeft hij door roepen als anderszins niemand kunnen waarschuwen Zaterdagmorgen heeft de man gezond en wel zijn reis naar Middelburg voort gezet.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2