Zeeuwscho Slank, Middelburg, Internationale Hypotheekbank F. J. BOONE, Goes. Firma J. LUYKX Roosendaal, PO S T E R 's Een zeer groote sorteering vindt men bij Lange Delft H 2 Middelburg. Firma Wed. J. C. Massee Zoon, Goes BUITENLAND. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. ADVERTENTIE N. Behangerij Stoffeerderij Verhuizingen JOH. A. JULIANUS, NIERPILLEN MAAGPILLEN ZALF Fa. Gebr. MULDER, Goes. LANGE NOORDSTRAAT C 18, levert in stukken van/f25U0.f I000.f 500.f 250.— en f I00. koers van uitgifte thans 100 5 pandbrieven der Maatafdeeiing Prachtige Coupen Uiterst nette afwerking. De „IDEAL" Sproeimachine voor paardenbespanning Bedden- en Mafrassenfabriek. Behangerij. Stoffeerderij. Gordijnen in alle stijlen en kleuren voorhanden Compleete Meubileering van Slaapkamers. Wiegen en Ziekenstoelen. Uitstoomen van alle Beddegoederen. Bankier en Commissionair in Effecten. „Hofel Zoutkeet" te Goes, CONDITIËN ZEER BILLIJK. BKLeii;. De Brusselsche havenwerken. Naar het „H. v. A." verneemt, zullen de inhuldigingsfeesten der nieuwe havenwer ken van Brussel, die eerst tegen Jnli waren vastgesteld, waarschijnlijk eerst in de maand September plaats hebben. nimciiLASD. Dinsdagmorgen had te Breslau de plechtige bijzetting plaats van het .stof felijk overschot van kardinaal Kopp. Vertegenwoordigers van den keizer, de koningen van Beieren en Saksen, en van talrijke steden en talrijke geestelijke autoriteiten waren aanwezig. Het stoffelijk overschot werd in een plechtigen stoet naar den dom gebracht. De uitvaartdienst werd door mgr. Hartmann opgedragen, waarna de kist in de crypte voor het hoogaltaar, werd bijgezet. Verbod opgeheven. Zaterdag zou de Jezuïten pater dr. Hemmes S. J. (Mainz) te Bielefeld een conferentie hou den over Parcifal. Maar de regeerings- vertegenwoordiger te Munster had het houden der conferentie verboden. Te elfder ure werd echter het verbod dooi den Minister van eeredienst opgeheven, zoodat de conferentie kon plaats hebben. De Evangelische Bond, wier werk zaamheid zich tot nu toe bepaalde bij een vinnig en oneerlijke bestrijding van de Katholieke Kerk, schijnt thans toch tot ietwat verstandiger gedachten te geraken. Te Hamburg word een groote vergadering gehouden, waar op de ge wone wijze werd geklaagd over de lakse handhaving van de Jezuïetenwet. Maai de voorzitter wees ook op de groote be weging, van socialistische zijde aange vuurd, om uit de kerken te treden en verklaarde dat het plicht was. niet al leen tegen Rome te strijden. Eindelijk dus begint men te ontdek ken, waar de vijanden van het Evan gelie te vinden zijn. (Centrum.) E HT E li A Hl 1» Sylvia Pankhurst, de bekende suffragette, dochter van de nóg meer bekende mama Pankhurst, aller Britsche suftïagetten aanvoerster,- is Zondag te Londen in een omnibus gearresteerd op het oogenblik, dat zli op weg was naai de vrouwenkiesrechtbetooging op Trafal gar Square. Deze arrestatie maakte de kiesrechtvrouwen zóó woedend, dat zij zich met dikke stokken wapenden en besloten naar Downingstreet op te trek ken, ten einde op het ministerie te protesteeren. De betoogsters vielen de politie aan, die haar den toegang belette en haar ten slotte uiteenjoeg. (De Tijd.) Een suffragette wandaad. Dinsdagmorgen heeft een kiesrechtvrouw een schilderij in de National Gallery te Londen zwaar beschadigd. DeEngelsche bladen geven volgende bijzonderheden. De detectives van Scotland Yard had den sinds korten tijd den reuk gekregen dat er een aanslag op eenige van de schilderijen in de National Gallery zou gepleegd worden en zoo werden het ge- heele gebouw door wachten geplaatst, terwijl bijzonderlijk de „Venus" van Ve lasquez, waartegen zij den aanslag ver moedden, in het oog werd gehouden. Op het oogenblik van den aanslag om streeks elf uur 's morgens, stonden een museumbeambte en een politieagent bij de Rokeby Venes van Velasquezer was behalve deze beiden, niemand anders in de zaal dan een dame, die zich geheel en al gedroeg als een belangstellende bezoekster. Zij naderde het schilderij en bekeek het eenigen tijd met groote op merkzaamheid. Dan haalde zij plotseling een bijltje uit haar mof en sloeg er met alle kracht mee tegen het doek, zoodat het glas, dat ervoor geplaatst was, in scherven vloog en het linnen een ont zaggelijke scheur kreeg. En voor men het verhinderen kon, had zij nog een drietal slagen aan het meesterwerk toegebracht De misdadigster, die eene welbekende suffragette is en Marv Richardson heet, verklaarde hare daacl met de volgende mededeeling „Ik heb getracht het por tret van de schoonste vrouw uit de my thologie te vernielen als protest tegen de Engelsche regeering, die het werk van mts. Pankhurst, die het schoonste karak- rakter uit de hedendaagsche geschiedenis is, vernielt". Het schilderij is ernstig beschadigd en toont tal van scheuren en krassen toch hoopt men het nagenoeg volkomen te kunnen herstellen. Het doek is de Rokeby Venus van Velasquez, zoo genoemd, omdat zij langen tijd aan mr. Morrilt van Rokeby Hall heeft toebehoord. Ook wordt zij genoemd „De Venus met den spiegel". In 1895 werd het stuk aangekocht voor de Nati onal Galery voor 54.000 pdst. De misdadigster is denzelfden dag nog voor het gerecht van Bow-street gebracht en beschuldigd van wederrechtelijke en kwaadwillige beschadiging, waardoor eene schade is aangericht, die op 10.000 a 15.000 pdst. wordt geschat. Verschillende museums zijn voor het publiek gesloten. ITALIË. Een beroep op den Koning. Onlangs is aan den koning van Italië een album aangeboden met patiïotische ontboezemingen in proza en versmaat. Het ontstond op initiatief van het blad „Avanti Savoja" en bevat bijdragon uit alle klassen der samenleving. Men leest er o. a het volgende in „De wetten des lands ten spot, die over het openbaar fatsoen hebben te waken, verschijnt te Rome het geïl lustreerde week blad „Asino", dat geregeld den Opperherder hoont en beleedigt, die op Petrus' Stoel gezeten is. Ter wille van onzen nationalen naam mag het niet langer meer geduld worden, dat deze smaad wordt voortgezet. Daarom dringen ondergeteekenden op de persoonlijke tusschenkomst van Uwe Majesteit aan, opdat art. 1 der wet worde toegepast, waarin het „heilige en onaantastbare" beschermd wordt. Zij vragen het Uwe Majesteit in vertrouwen op Uw gerech tigheid." („Tijd.") OOSTEKKIJ K. Spionnen. Te Weencn is Dinsdag de kapitein der huzaren, Artur Jacob, wegens spionnage tot 171 a jaar tucht huisstraf veroordeeld. Kort na de in hechtenisneming van de gebroeders Jan- dritsj bleek, dat Jacob in levendige re latie stond met den voormaligen Rus- sischen militairen attaché Zankiewitsj. Bij een huiszoeking werd zeer veel bezwarend materiaal gevonden, Dinsdagnacht heeft de vroegere Oosten- rijksche rijksraad-afgevaardigde Sviha Praag in het geheim verlaten. In de laatste dagen was het gebleken, dat deze afgevaardigde spion der politieke politie was. Zijn partijvrienden beweren, dat hij zich naar Dalmatië heeft begeven en daar den uitslag van het proces zal af wachten men vermoedt, dat hem een een geldsom Ier beschikking is gesteld en hij naar Amerika of Australië zal uitwijken, om een nieuw bestaan te beginnen. (Msbode.) ALBAWIË. Het feestvierende Durazzo. Omtrent de aankomst van het vorste lijk paar Von Wied te Durazzo kan nog het volgende worden medegedeeld :_Het was Zaterdag prachtig weer en een on afzienbare menschenmonigte verdrong zich bij de haven en juichte het vorsten paar reeds in de verte op het schip toe. Essad pasja, de gouverneur-generaal, de burgemeester van Durazzo en do Hol- landsche commandant der gendarmerie voeren in een sloep naar den „Taurus" en gingen aan boord. Hier begroette Essad het vorstenpaar met de volgende woorden! „Het verheugt mij Uwe Majes teiten te kunnen verwelkomen", en zich rechtstreeks tot den vorst wendende, zeide hij„Gij zult een tweede Skander beg zijn. Allo Albaneezen vertrouwen, dat gij Albanië groot zult maken en onze vader zult zijn." Toen het vorstelijk paar aan land was gegaan had de eerste be groeting plaats door de autoriteiten, waarop de vorst antwooule„Ik ben blij dat ik gekomen ben leve Albanië 1" Tusschen de gendarmerie, die met de bajonet op het geweer stond en de rui terij met getrokken sabel, schreed het vorstelijk paar naar de eerste eereboog, waar bloemen werden aangeboden. De klokken luiden, muziekkapellen speelden natiouale liederen en het volk zong mede De geheele weg tot aan de vorstelijke woning was bestrooid met bloemen. Toen het vorstenpaar zich op het balkon ver toonde en het volk toewuifde, barstte de menigte opnieuw in luide toejuichin gen los. Des avonds was er concert en groot vuurwerk. De Albaneesche Minister president. Het „Fremdenblatt" pu bliceert een onderhoud met den Alba- neeschen .minister-president Turkhan Pacha. waarin deze verklaarde, dat hij zich als hoofddoel gesteld heeft om den vorst in elk opzicht uit al zijn krachten te ondersteunen, Zijn eerste werk zou zijn om op economisch en onderwijsge bied de noodige hervormingen door te voeren. Turkhan Pacha was er van overtuigd, dat hij er in zou slagen om den nieuwen Albaneeschen staat op hechten en on- aantastbaren grondslag te vestigen en Albanië tot een der steunpilaren van vrede en beschaving op den Balkan te maken. Niettegenstaande de talrijke, nog te overwinnen moeilijkheden zou men er door een doelbewuste politiek, door rusteloozen ijver en onverwankelbare vastberadenheid in slagen om het nage streefde doel te bereiken. RIISLASII Prins Alexander von Lieven, de chef van den generalen staf der Rus sische marine, is Zondagochtend, terwijl hij in den trein zat, plotseling overleden aan een hartaandoening. Verdrukking der Polen. In het Russische gouvernement Chelm, dat door de regeering van het tsarenrijk van het eigenlijke Polen is gescheiden, zijn op alle spoorwegstations de Katholieke feest dagen voor het bureau-personeel afge schaft en door Russisch-orthodoxe vervan gen. De weinige spoorwegbeambten van Poolsche nationaliteit, die nog op deze spoorwegen werkzaam zijn, worden bin nenkort door Russische verdirongen. Jammerlijk uiteinde. Generaal Sloessel, de verdediger van Port Arthur, is getroffen door een beroerte. Men herin nert zicli wellicht, dat hem, 'na het einde van den oorlog, door Russen en Fran- schen een eeresabel werd aangeboden. Doch weldra veranderde de gezindheid der openbare meening ten zijnen opzichte. Er werden, wat zijn verdedigingstactiek betreft, ernstige beschuldigingen togen hem uitgebracht. Hij moest verschijnen voor een krijgsraad, die hem ter dood veroordeelde. De Tsaar veranderde deze straf in tienjarige vestingstraf en schonk hem het vorige jaar gratie. En sinds dien tijd leidde Sloessel een leven, ten prooi aan ontbering. Waarbij zich nu nog de ellende der ziekte kwam voegen. („De Tijd".) Maart. 17. Goes, paard, rundvee, afbr., varkens en houtwaren, Neervoort. 17 Aardenburg, Inboedel Roerscli. 1721 Ierseke, Confectïegoederen. Hoff mann en Verhoek. 18 's Heerenboek, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 18 's Heerenboek, paarden, hoornvee en landbouwwerktuigen, Hollmann en Verhoek. 18. 's Gravenpolder, nieuwe houlw. peeën musterd en varkens, Neervoort. 18—25. Aardenburg, woonhuis met erf, Roerscli. 19—26. Aardenburg, woonhuis met erf, Roerscli 20 Schore, hofstede met 9,02.60 H.A. bouw- en weiland. Pilaar. 20 Oudölande, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 23. Bath, 2 perc. bouwterr, 2 woonh.cn erf, v. Dissel. 24 Goes, woon- en winkelhuis waarin slagerij v. Dissel. 25 Goes, Vendutie Hollmann Verhoek. 26 Kapelle, 3 paarden, 13 st. hoornvee, landbouw- en melkgorcedschappen. Neervoort. 26 Kwadendammc, Hoefje met 1.28 I1A, bouwland, v. Dissel. April. Nieuwdorp, 26 perc. bouwland, van Cleef. 's Gravenpolder, beestiaal en paarden Hoffmann en Verhoek. 23 Kwadendamine hofstede met28.89.62 H.A, bouw- en weiland onder Nisse, Pilaar en Neervoort. Mei Juni Goes, hofstede „Vleugelhof" en 79.17,70 H. A. Bouw- en weiland Liebert en Pilaar. Maart. 17 Goes, Herbedelven 1400 M. hoofd waterleiding Breede Wat. Bew. I. 18. Heinkenszand, veranderingen en berst. School Burg. en Weth. 19. Goes, verbouwing C 176 Ganzepstr. April. 1. Ellewoudsdijk, berst. vern. en onderh. glooiingswerken en sluis, Waterschap Ellewoutsdijk. Ondergeteekende houdt zicli beleefd aanbevolen voor het leveren en leggen van Tapijten en Linoleums, het opnemen, schoonmaken en leggen van Tapijten en Loopers, het maken van Rol-, Val-, Vi trage-Overgordijnen en Draperieën, het stoffeeren van Canapés, Fauteuils en Stoelen in verschillende modellen, het maken van Voeren- en Kapokbedden, Kapok-, Paardenhaar-, Zeegras- en Spring veermatrassen. Meubel-Album, Stalen en prijsopgaaf worden gaarne op zicht gezonden. SOLIED EIGEN WERK. LAGE PRIJZEN Hoogachtend, U.Ed. Dw. Dienaar, LANGE BURG C 107, MIDDELBURG. Onderwijzer voor deze vakken aan de Ambachtschool (Avondcursus.) De echte steeds verkrijgbaar hij te APELDOORN. Speciale DUIF s CORSETTEN zijn Elegant. Uitsluitend onschadelijk. zijn licht te trekken, zeer solied gemaakt en worden geleverd met boven- besproeiing of met boven- en onder-besproeiing. Reeds zeer veel dejser Sproeimachines zijn ook in Zeeland verkocht en blijken 11a een vierjarig gebruik uitstekend te voldoen. De „IDEAL" worden geleverd onder garantie van goede werking en zijn geregeld in voorraad. OOK ZIJN VOOSBADIG: Vermorel Eclair Sproeimachines voor handkrachtKruiwagen Sproei machines, speciaal smal model voor Bessen-aanplantingen Planet Jr. Wiedmachines, één- en tweewielig Flöther's Paardenwiedmachine met kamrad- of schuivend-stuurHassia vier- wieiiger Parallelogram Wiedmachines en Massey-Harris Grasmaaiers en Zelfbin- ders, die voldoen aan de allerhoogste eischen en bovendien lichter trekken dan andere fabrikaten. De verkoop neemt sterk toe, verleden jaar werden o.a. honderd Mas- sey-Harris Grasmaaiers in ons land meer verkocht dan vorige seizoenen. Inlichtingen en prijscouranten wordenjgaarne verstrekt door: Een zeer mooie keuze in Tapijten, Karpetten, Tafel- kieeden, Linoleums, Zeilen en Loopers, Cocos, Cocosloopers en Matten. Houten en ijzeren Ledikanten en alle daarvoor benoo- digde Beddegoederen. Houdt geregeld eiken DINSDAG gedurende de markturen zitting In het en beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Bank- en Effectenzaken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 6