UIT ZEELAND Journalistiek. Sociale Berichten. Laatste Berichten. Afloop verkopingen, aanbestedingen enz. Extra toelage. Naai' wij vernemen zal aan het geheele personeel der Staatsspoor een week extra bezoldiging worden ivorden uitgekeerd, dit ter vergoeding van het personeel voor de zeer drukke werkzaamheden verricht gedurende den afgeloopen winter. VI. Crt. Chalet voor Prinses Juliana. Het chalet voor Prinses Juliana waar van wij reeds vroeger sprake::, zal op een mooi punt aan Zee te Bergen (N. H.) verrijzen. Een terrein van l'/r bunder is ervoor aangewezen. Oneerlijke concurrentie De „11 K. Middenstander'' schrijft: Naar wij vernemen, is reeds in het be gin dezer week het wetsontwerp van Mr. Aalberse tot bestrijding der oneerlijke coucurrentie bij de Tweede Kamer inge diend. Goes. Maandag j.l. hield de Vereen. „Handelsbelangen" haar elfde jaarver gadering. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat het getal leden 128 bedraagt. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees een batig saldo aan. Uit het jaarverslag van den Secretaris-Penningmeester der „Onder linge Glasverzekering" bleek, dat deze afdeeling der Vereen, ook goed werkt en voor de verzekerden op den duur zeer voordeelig zal zijn. Het aftredend bestuurslid, de lieer W. J. M. Bitter, werd herkozen en in de vacature Jos. v. Acker, die naar elders vertrok, werd gekozen de heer A. F. de Paauw. Uit het rapport van de in een vorige vergadering benoemde commissie inzake den verkoop van gasartikelen door de gasfabriek, bleek dat deze commissie een onderhoud heeft gehad met den Direc teur der Gasfabriek, met zeer bevredi gend resultaat. Ook op de eerstdaags te houden Gastentoonstelling zal aan de Goesche winkeliers alle gelegenheid wor den geboden, als verkoopers van gasar tikelen op te treden. Om te voldoen aan den wensch, dat de gasfabriek zich uit sluitend bepale tot de levering van gas en de levering der benoodigde arti kelen aan de winkeliers overlate, zou wijziging der betreffende verordening noodig zijn. Of in die richting iets is te doen, zal op een volgende vergadering worden besproken. De afgevaardigde naar de te Middel burg gehouden jaarvergadering van den Middenstandsbond en het daaraan ver bonden Middenstandscongres, brengt een opgewekt verslag uit en biedt aan de Vereeniging een foto van de congres sisten aan. Gesproken wordt nog over het gerucht, dat de paardenkeuringen niet meer in Goes zouden gehouden worden. Zoodra het bestuur hieromtrent iets meer weet, zullen pogingen worden aangewend, om genoemde keuringen voor Goes te be houden. Ten slotte wordt nog ter sprake ge bracht de nog altijd onopgeloste kwestie betreffende de boter- en eieren veiling. Uit de besprekingen blijkt wel dat deze kwestie nog lang niet ten genoege van de belanghebbenden is opgelost, doch het blijkt ook der vergadering te moeilijk om in deze kwestie den juisten weg te vinden Inplaats van wijlen Mevr. Klisters- Midler is tot presidente der St Elisabeths- vereeniging alhier benoemd Mevr. v. Acker Schltlmer. De heer A. de Kok is benoemd tot gasfitter aan de gasfabriek alhier. Deze week werd door den Gem. keurmeester een geslacht rund, van een slager alhier, voorwaardelijk goedgekeurd Het vleesch is ter sterilisatie opgezonden naar Botterdam en werd aldaar na be- behandeling goedgekeurd. In beslag werden genomen een alhier ingevoerd aan vlekziekte gestorven var ken en twee ingevoerde gestorven kal veren. Het vleesch dezer dieren werd afge keurd en aan de gasfabriek verbrand. Tegen de betrokken personen is proces verbaal opgemaekt. Nog werd afgekeurd een partij schol, De Stoomwassclierij „De Z o n" alhier heeft een nieuw tarieven- boekje van haar bedrijf verspreid, dat zoowel in- als uitwendig keurig is ver zorgd en wel zal bijdragen tot aanwinst der clientèle. Middelburg Het verslag der vergadering van Vreemdelingenverkeer moet wegens zijn uitgebreidheid tot een volgend nummer worden uitgesteld. Bed. Benoemd tot ontvanger der regi stratie, gerechtelijke akten en domeinen te Middelburg L. G. J. II. Hamelberg, thans ontvanger der registratie en do meinen te Meppel. Woensdagavond werd in de so ciëteit de Vergenoeging1 eene buitenge wone algemeen© vergadering van de ver eeniging „Middelburg Vooruit" gehouden, welke druk bezocht was. De vergadering was bijeen geroepen in verband met een verzoek van Iwjntig leden, die de vraag hadden gesteld of het nog mogelijk was met finantieele steun hunnerzijds op tweeden Pinksterdag een algemeene feeste lijkheid te organiseeren en zich niet uit sluitend tot oen feest in het Schuttershof te bepalen. Door een der onderleekenaars werd medegedeeld, dat f 335 bijeen is gebracht, waarvan f20!) door de caféhouders van do Markt en omgeving. Hel. bestuur acht voor een ééndaagsch feest als in 1912 is gegeven een bedrag van f3000 noodig. Na uitgebreide discus sie, waarbij zeer verschillende wenschen werden uilgesproken, van uilstellen van do feesten tof den zomer, van een feest alleen op de Markt en ook van een feest door geheel de stad, verklaarde het be stuur zich bereid de risico van f 1500 op zich te nemen als de heer Dó-riks en «enige andere leden er in slagen om lus- schen nu en veertien dagen verder even eens f 1500 bijeen Ie brengen. Door den voorzitter werd or op gowe zen, dat zoolang de vereeniging geen rechtspersoonlijkheid bezit, hij zelf, de secretaris en de penningmeester verant woordelijk zijn voor een eventueel tekor t. Algemeen werd voor wijziging in liet re glement en de aanvrage van Koninklijke goedkeuring gevoeld. (Z.) Gisterenmiddag is de beugel van de traan welke te twee uur alhier uit Vlis- singen aankomt in aanraking geweest met de arm van een der palen op do Markt. Zoowel beugel als arm waren verbogen. Do tram kon toch weer naar Vlissingen vertrekken, terwijl later op den middag de montagewagen en personeel uit Vlis- singen kwam, om voorloopige maatrege len te nemen, dat verdere aanraking met den arm niet meer te vreezen viel. Door de politie is tegen den 23 jari gen M. W. alhier proces-verbaal opge maakt wegens poging tot ladenlichting. Zooals men weet wordt er bard gewerkt om op 5 Mei Middelburg een onafhankelijkheidsfeest te doen vieren, onze stad waardig. Het hoofdpunt van het. programma is de historische optocht, die evenals de andere feesten, zoo ge trouw mogelijk een herhaling van de hier op 5 Mei 1814 gehouden feesten zal zijn. Wij willen echter er eens aan herinneren, dat op bedoelden datum bijna de ge heele stad feestelijk versierd was en dat het zeker ter verhooging van de alge meene feeststemming zou medewerken als dit ook nu het geval zou kunnen zijn. De hoofdcommissie kan zich uit den aard der zaak daarmede niet bemoeien en zou de oprichting van buurtcommissies daar voor noodzakelijk zijn. Gaarne wekken wij onze lezers op zich daartoe met andere in verbinding te stellen. Maar dan spoe dig, de tijd is niet -lang meer. Reeds dikwijls heeft Middelburg bewezen wat het ten deze vermag, wij denken aan de Koninklijke bezoeken van 1894 en 1907. Wij twijfelen niet of als blijkt tlati er voor dit plan animo bestaat, zal de hoofdcommissie gaarne van voorlichting dienen. Hedenmiddag 12i/a uur daalde op een weide bij de algemeene begraafplaat te Middelburg een militaire vliegmachine, waarin de luitenants Versteegh en Roep- per Bosch. Om 10,20 waren zij te Soe.sterberg opgestegen met het doel te Middelburg te landenonderweg was een hoogte bereikt van 1000 M. Na eenige malen over de stad te zijn gevlogen, moest men tengevolge van het bevrie zen van den carburator landen oji deze lage, drassige weide. De vele regen maakte het onmogelijk heden te vertrekkende machine zal door militairen op een hoo ger gelegen weide worden gebracht en wordt overdekt met dekkleeden van de Staatsspoor. Zoo hot weer goed is wordt morgen de leragreis naar Soesterberg aan vaard. Niettegenstaande regen en slech ten weg wals de belangstelling zeer groot, Vllssingen. Jn een gisterenavond alhier gebonden bijeenkomst heeft de heer G. Baas, propagandist der Nationale vereeni ging van Christelijke Kantoor- en Han delsbedienden eene rede gehouden ter ver dediging van de noodzakelijkheid, dat de Christelijke bedienden zich afzonderlijk vereenigen en zich niet bij zoogenaamde neutrale bonden aansluiten, hetgeen hij nog nader uiteen zette, toen een der aanwezigen het lid worden van „Mer- curius" verdedigde. In April zal eene bijeenkomst plaats hebben om te trachten eene afdeeling te stichten. De torpedobooten G. 13 en 14, gebouwd door de Maatschappij „De Schelde" zijn door de Marine overgeno men en in dienst gesteld. Door een hoofdconducteur dei- Staatsspoor werd eenige dagen gele den een portemonnaie met ongeveer 10 gulden gevonden en bij den stationschef te Utrecht gedeponeerd. Thans meldde de verliezer zich aan, en gaf 10 gulden voor den eerlijken vinder. (VI. Crt.) Voor liet voorloopig machinisten diploma is geslaagd de heer M. J. Louws leerling van de De Ruyterscliool. Door den agent van politie Van Leeuwen is Woensdagnamiddag om 4 ure een zevenjarig knaapje gered uitliet water aan de Dokkade aan den Peper- dijk alhier. Het kind was ter plaatse spelende op een vlot. Het knaapje is door de politie aan de ouders teruggegeven. (VI. Crt.) Zierikzee. Maandagavond hield het Plaat selijk Comité voor K. S. A. een openbare vergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer Guinee, opende op de gebruikelijke wijze de tamelijk bezette ver gadering en deelde mede, dat de Eerw. Adviseur verhinderd was. Daarna las de secretaris de notulen der vorige vergade ring, welke 'in orde werden bevonden. Het jaarverslag van den secretaris ver dient om zijn keurige opstelling oen woord van hulde. Jammer dat zoo weinig Katholieken ter vergadering aandwezig wa ren. Het jaarverslag van den penningmees ter was nauwkeurig en sloot met een batig slot vannihilgelukkig was er ook geen tekort Ie vernielden. Do afgevaardigde naar de feestvergade- ring in Utrecht op Driekoningen, tie hoer Maes, kroeg nu gelegenheid zijn bevindin gen mede Ie doelen. Hij schetste ons in goedgekozen woorden de rede van den VVcled. heer Bogaard over „Hel ontstaan der K. S. A. en haren groei", de rede van baron van Wijnbergen over: „Wat de K. S. A. gedaan"; het enthousiasme, dat loskwam 'hij het aanbieden eener feest gave door Jong. Limburg; do rede van prof. de Groot over „De K. S. A. uit gods dienstig en apologetisch oogpunt"; het spontaan applaus, dat losbarstte, toen Mgr. de Aartsbisschop den directeur van het Centraal bureau, Mr. Aalberse, het eere- teokén van Ridder in de orde van St. Gregorius den Grootcn, hem door 7„ II. den Paus geschonken, op de borst spelde de rede van pater de Greeve „Steunt de K. S. A. 1" en de aansporing van Mgr. v. d. Wetering om de K. S. A. tot hooger bloei op te voeren door ons aller steun. Aan dit verslag had de afgevaardigde eene lezing geknoopt met het onderwerp: Wat doet .de K. S. A. en waarom moe ten wij ze steunen?" Na verschillende voorooi deelen van katholieken ontze nuwd te hebben, hoorden we uiteenzetten „Wat doet de K. S. A.7" Kortzichtigen zeggen wel dat ze niels doet, omdat veelal geen opvallend succes 1e hoeken valt, maar ontzaglijk veel heeft de K. S. A. gedaan ten bate van het algemeen en tot be houd van liet Katholicisme onder het volk. We hoorden nog het doel der K. S. A„ de organisatie en de werkzaamheden dei- plaatselijke comité's uiteenzetten, hetgeen wo na 10 jaren werkzaam zijn wel bekend mogen veronderstellen. Ook het Centraal Bureau werd besproken omdat velen in de meening verkeeren, dat het den haas wil spelen 'over de comité's. Het tegen deel moet echter getuigd worden, het is als een dienende geest. En als voorbeel den van werkzaamheid werden aangehaald de bibliotheek, de knipselcollectie uit bin nen- en buitenlandsche bladen, de talrijke lezingen en spreekbeurten alom in den lande gehouden, de talrijke adviezen op verschillend gebied, de verspreiding van vlugschriften en vliegende blaadjes, het organiseeren van sociale weken en den so cialen cursus van 1 weken in 1913, de be strijding van de slechte bioscoopvoorstel lingen dooi- hel geven van goede, het uitgeven van een maandschrift, dat echter niet te veel lezers telt. Ondanks al deze goede werken beleeft het Centraal Bureau een moeilijken lijd In het eemvboek 1813 -1913 verzucht Mr. Aalberse: „Hoe leeft de K. S. A.?" en het antwoord moet luiden: „In voortdurende geldelijke zor gen." Was hij den aanvang geen stichtings kapitaal aanwezig geweest, dan zou er- een aanzienlijk tekort zijn, want elk jaar- sluit men nog met een tekort. Daarom was ook bij liet bestuur overwogen om ook uit Zierikzee een bijdrage te zenden als feestgave. Nailat spr. eenige vragen naar aanleiding van liet gesprokene op bevre digende wijze beantwoord had, loonde ap plaus hem voor zijne moeite. Do voorzitter was voorzeker de tolk der aanwezigen toen hij spr. dank bracht voor zijn verslag en lezing. Verschillende kleinere zaken mede- deelingen en vragen kunnen we gevoe gelijk voorbijgaan. Van meer belang was de mededeeling, dat de hand werken rsus goed geslaagd is, dus voorzag ze in een be hoefte. (Jok zou men weder een ontwik kelingsavond houden. Een verblijdend be richt was, dat het bestuur pogingen aan wendde om ook de film „Van Kribbe tot Kruis" in Zierikzee Ie doen vertoo- nen. 't Is te hopen dat het gelukt in zijn pogingen. Hij de rondvraag merkte de heer H. G. de Roer op dat de inhoud van liet Maand schrift van zoodanigen aard was, dal pro paganda er voor maken nutteloos was. Zou de inhoud verbeterd worden, dan zou ijver voor ahonné's op jzijn plaats kunnen zijn. Ook was genoemde heer voor meer vergaderingen van liet comité en vroeg of het niet op den weg van het be stuur lag, bijl den gemeenteraad aan te drin gen op een verordening omtrent liet bios coopbezoek door kinderen. De lieer F. Idclcr was voor het vereenvoudigen der werkzaamheden lot hijeenroeping der ver gaderingen, ook vroeg hij of liet nestimr actief wilde zijn hij uitvoering van tooneel- stukken. Nadat, de voorzitter de hoop had uit gedrukt. dat een volgende vergadering be ter bezocht zou wezen, werd de vergade- op de gewone wijze gesloten. Door de gezamenlijke melkvorkoo- pers is de prijs der melk met 2 cent per L. verhoogd. lerseke. Woensdagavond vergaderd© de f'lir. JSchoolvereeniging alhier onder lei ding van dhr. J. Willemsen. De verga dering was druk bezocht. Referaten wer den geleverd door het hoofd der school, dhr. Bruinzeel, ds. J. W. Akkerhuis en den onderwijzer A. van Bochoven. Bij voortduring kon worden geconstateerd, dat het Christelijk onderwijs leeft in de harten der ouders. Zulke vergaderingen met de ouders werken beslist mede om den hand tussc-hen huis en school te versterken. 's Heer Arendskerke. Toen Woensdag de leerlingen der tuinbouwschool alhier naai den Wilhelminapolder moesten om tc gaan snoeien in den proeftuin aldaar, had een leerlingen, J. v, S„ het ongeluk zoo in zijn hand te snijden, dat geneeskundige lnilp noodig was. Dinsdagavond hield de fin-. Meisjos- vereeniging „Dorens" alhier, onder lei ding van Ds. de Voogd, haar zestiende jaarfeest met hare leden en begunstigers. De avond werd gezellig doorgebracht on der het drinken van melk en het eten van koekjes; de voordrachten en samen spraken brachten ook 'menigmaal de lach spieren in beweging. Door de vereeniging werden dit jaar 96 stuks kleeren vervaar digd, die uitgedeeld werden aan de armen on gestichten. Wilhelminadorp. De arbeider P. V. bezig z.ijnde met klein maken van boomen, liad liet ongeluk dat een stuk uit de zaag sprong en hem in het gelaat trof, waar door hij zoo ernstig gekwetst werd dat onmiddelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Kloetinge. Daar er hier weer enkele gevallen van diptheritis voorkomen, zal de Gemeenteschool weer ontsmet wor den. De school is deze week daardoor een dag vroeger gesloten. Heden morgen had hier een ongeval plaats, dat wonder boven wonder goed afliep. De heer K. had hij het hoornen vellen liet ongeluk boven uit een boom te vallen. Toevallig kwam hij terecht in een met water gevulde sloot, zoodat hij er niet den schrik en een nat pak af kwam Kapelle. Woensdag is alhier ter aarde besteld liet stoffelijk overschot van den heer Liebert, in leven notaris te dezer gemeente. De belangstelling van vrien den en kennissen was groot. Aan het graf werd niet gesproken. Vele kransen dekten de baar. Een broeder van den overledene dankte namens de familie voor de bewezen eer. (Z.) Sluis. Tot eerevoorzitter van het Sluis- sclie muziekkorp Apollo" is bij accla matie gekozen dhr. van Maldegem, die ongeveer 25 jaren bestuurslid en langen tijd voorzitter is geweest. Alhier worden plannen gemaakt om eene R. K. Geitenfokvereenigiiig op te richten, in navolging van Aardenburg. (Nogmaals, o, schrik voor „Zeeuwscli- Vlaanderens Weekblad', dat altijd zoo klaagt over Roomsch separatisme Gemeenteraadsvergadering op 12 Maart 1911. Tegenwoordig de heoren Boogaard, voorzitter en de leden de hee- ren E. de Meijer, J. Metz., I. Brevet, S. Janssens, A. Buijck. Afwezig zonder kennisgeving de lieer IA de B uijnc. Achtereenvolgens worden onderzocht en goedgekeurd, de geloofsbrieven van liet nieuw gekozen lid den heer A Aor- naudts, zoodat tot zijn lidmaatschap wordt beslotenen liet verslag der Kantwerk school, sluitende met een batig saldo van f37.97. Vervolgens wordt met algemeene stem men goedgekeurd een bedrag noodig voor de restauratie van bet stadhuis en liet plaatsen van het beeld der gerechligln.id in de nis boven de ingangsdeur. Aangezien inejuff. van Paasen, vroeger onderwijzeres te Heille, thans staande op wachtgeld, volgens de Wet niet kan benoemd worden zonder zij solliciteert, besluit de raad haar aan te stellen als ainbtenaresse ter secretarie op een jaar wedde van f500. Ten slotte werd door verschillende leden nog betoogd de noodzakelijkheid van stratenverbetering bij de weegbrug van de tram. Na rondvraag sluit de voor zitter de vergadering. Boschkapelle. Woensdagnamiddag viel de stal eener woning in elkaar, evenals den gevel, waartegen hij gebouwd was. Een klein kindje, dat alleen binnen was, omdat zijne moeder een boodschap was doen, Heef ongedeerd. Gelukkig, dat het ongeval niet's nachts gebeurde, want grootc brokken steen vielen in eene bed stede, die steeds gebruikt wordt. Stoppeldijk. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn dieven hier weer eens aan de gang geweest. Bij de land bouwster de wed. Th. S., wonende aan „het Patrijsje1' heeft men circa 80 hoen ders gestolende deur van het kippen hok was stevig gesloten, maar toen Hoeft men eenvoudig do pannen er af genomen en zoo de dieren bemachtigd. Toen men op de hoeve wakker werd door liet ge rucht, en ging zien, wat er gaande was, kon men juist een karretje zien weg rijden. Aardenburg. Bij kon. besluit is K. Vlaanderen, ontvanger der directe be lastingen alhier, op zijn verzoek, met ingang van 8 Maart ontheven van zijn tegenwoordig beheer. Alhier is naast den R, K. Geitenbond nog een anderen bond opgericht, be staande uit 20 leden, waaronder slechts enkele Katholieken. Oostburg Naar we vernemen zal in hooger beroep gegaan worden door de gemeente inzake de vrijspraak van dhr. v. U., bankier, die vrijgesproken is van de bouwwét overtreden te hebben. Breskens. Maandag vergaderde de Raad. Alle leden present. De installatie van liet nieuwe lid C. Dieleman bad plaats. De notulen werden gelezen en onveran derd gelat» n en goedgekeurd. Tot wethouder in de vacature-De Hulster werd met 4 stemmen benoemd dhr. J. v. d. Sande tegen 3 stemmen op het nieuwe lid C. Dieleman. Dhr. v. tl. Sande nam zijne benoeming aan. Na afhandeling der agenda vroeg liet lid Dieleman, naar aanleiding van een schrij ven in het „Weekblad oor Zeeuwsclr- Vlaanderen", of er werkelijk op de openbare school toestanden waren, die dringend verbetering eischten. De voor zitter zeide een onderzoek te zullen instellen. Hierna wc rd liet kohier van don hoofdelijken omslag behandeld. Dhr. Alf. J. van Weijnsbergen, opzichter van den Rijkswaterstaat te Amsterdam is bevorderd tot opzichter 2e klasse. Besmettelijke Ziekten. Van 1 tot en met 10 Maart1 geval van typhus of febris typhoïdea te Hontenisse 1 geval van roodvonk te Hoek en Wol- pliaartsdiik, 3 gevallen van diptheritis te Kloetinge, 2 gevallen van die ziekte te Goes en 1 te Kattendijke, Noordgcuwe en Zierikzee. (M. Ct). Er heeft zich een subcomité voor de Z e o u w s c lie eilanden gevormd ter propageering van „De Maasbode" (als katholieken tegenhanger van liberale en neutrale dagbladen met ochtend- en avondeditie) in de Katholieke huisgezin nen. Iu het comité hebben zitting ge nomen zoowat alle eerwaarde heeren geestelijken uit liet dekenaat Middelburg met den hoogeerwaarden lieer deken aan het hoofd, verder eenige R. Katli. ge meenteraadsleden, schier alle hoofden van R. K. scholen en verschillende leeken van naam als de hoogerlelgestr. lieer M. C. E. Bongaerts, lid der Tweede Kamer te Goes, mr. II. C. J. Groot, advoc-proc. te Middelburg, mr. J. Stieger, advoc.- pi-oc. to Goes, de edelachtbare lieer Timans, burgemeester van 's Heerenhoek enz. enz. Patronaat van „St. Deus Oedit" in Zeeland. I)e Nederlandsclie 11. K. Bond van Bloemist-, Land- en Tuinbouwlieden, on der Patronaat van St. Deus Dedit, heeft den eersten stap gezet op Zeeuwschen bodem, om te komen tot de oprichting eener aangesloten afdeeling. De verwach ting is, dat vooral de R. K. landbou wers in Zeeland deze beweging zullen steunen, te meer daar de socialisten in deze piovincie een talrijke vereeniging; voor genoemde vaklieden bezitten. Na dere bizonderheden oud rent bestuur enz. zullen in dit blad later worden bekend gemaakt. Den Haag. De Staatscommissie voor onderwijs vergaderde gisteren en heden. De heer Hoodhuijzen was wegens ziekte afwezig. Haarlem. Do sergeant Do G„ verdacht van brandstichting in rlc kazerne, in hech tenis gehouden, is in vrijheid gesteld. Culemborj. Een meisje in de Nieuw- straat liet een petroleumlamp vallen eu brandde zich deerlijk. Do in de woning ontsfane brand kon gebluscht worden. Amsterdam. II. II. De Koningin komt hier van 2125 Maart voor een officieus bezoek, Rotterdam. Naar he. Ilandelsbl. meldt zal de Koningin eerstdaags ook aan Rot terdam een officieus bezoek brengen en ten huize van don burgemeester ver- loeven. Madrid. Pil Melila komen berichten van zware stormen; 90 Meter dijk werd weggeslagen, een paar stoomschepen en 38 kleine vaartuigen verdwenen, 5 per sonen werden gedood .cainpemenlen en stellingen worden vernield. Brussel. Twee Franse,hen Sehi en Mn- rat zijn hier gearresteerd. Zij stalen 28 (Februari ter waarde van 7 miPioen fiank. Heden werden ten overstaan van no taris Pilaar te Goes te Kwadendamme verkocht 5 perceeïen bouwland, gelegen onder Kwadendamme, in den Vlieguitpol- der. Bij opbod per perceel kwam de massa der 5 perceeïen te staan op f2245 pet- li.A, Bij veiling der ma,ssa werd deze verkocht voor f2250 per II.A.. samen voor f 10631.25, aan L. van 't AVesteinde te Baarland. Middelburg. Door het polderbestuur van Walcheren is aanbesteed het vervoer van 358000 nieuwe klinkers. In geschreven was door: D. Lorier te Mid delbrug, voor f480, en door A. In 't Anker 1e Serooskerke, voor f 477.77. %(Z.) Kruiningen. Voor een nieuwe muziektent voor de fanfare „Eendracht maakt Macht"

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2