(ZO KERKNIEUWS. Ingezonden Stukken Welk weder zullen wij hebben Laatste Berichten. om er de verschillende belastingkantoren in onder te brengen, die thans hier en ginds in de stad zijn verspreid en juist niet alle op een geriefelijke inrichting mogen bogen. Het nieuwe gebouw beantwoordt ge heel aan zijn doelsoliditeit gepaard aan eenvoud spreekt uit de gansche in richting. Beneden links is, met een aparten ingang bereikbaar, de groote zaal van de Hypotheken en het kadaster met de respectabele afmetingen van 7 X 11 M. waarachter rechts een teekenzaal. Een kantoortje voor den hypotheekbewaar der bevindt zich naast de deur. Een brand- en inbraakvrije kluis is er tevens aangebracht, voorzien van een zware ijzeren deur, geleverd door de firma De Ilaas uit Rotterdam. Ook is nog plaats gevonden voor een vertrekje, bestemd voor oud archief. Naast dit alles ligt de groote gang en vestibule met teakhouten deuren en tegelbekleeding. Links een spreekkamer voor den ontvanger der directe belas tingen, rechts het groote kantoor, waar het publiek zijn belastingpenningen komt deponeeren. Daar achter heeft men de woonkamer en keuken voor den concierge, die boven, rechts achter een slaapkamer heeft. De trap welke naar boven leidt is van ei kenhout, met eikenhouten leuning. Op de portalen zijn vensters van gebrand glas, in fraaie tinten bewerkt. Boven rechts, vindt men het kantoor voor den ontvanger der registratie en vermogens belasting met afzonderlijk door een gor dijntje afgesloten vak voor het betalen der vermogensbelasting. Het afzonderlijk kantoor voor den ontvanger grenst on middellijk aan liet betalingskantoor. Ver der is daar een kantoor voor den in specteur v. d. registratie en zijn klerk terwijl aan de linkerzijde over de ge- lieele lengte twee groote teeken- en copieerzalen zijn aangebracht voor de landmeters. Een enorme zolder met ruime bergplaats voor alleroudst archief en eenige vertrekjes voor den concierge bevinden zich hierboven. De vloeren in gangen en portalen zijn terrazzovloeren van den heer Angelo Thoma te Breda, alle vloeren in de lokalen zijn van Ameri- kaansch grenenhout Alle plafonds zijn van gewapend beton en gelegd door de Rotterdamsche Betonmaatschappij Wa- nink en Co. Op verschillende punten zijn brandkranen met slangen op de water leiding aangebracht ofschoon door de be tonconstructie der plafonds het brandge vaar tot een minimum is beperkt, tin het hypotheek kantoor zijn openslaande deu ren naar buiten om spoedig de bescheiden en boeken naar buiten te kunnen brengen bij biand.Daaris een steenen uitbouw aan gebracht met balkon voor van de boven verdieping bij de landmeterzalen. In het gebouw is centrale verwarming aange bracht waarvan fornuis en Lolarketel in het ruime sousterrain staan. Alle deuren, behalve die der vestibule hebben fraaie eikenhouten paneelen, kortom wat wij reeds boven zeiden, het geheel maakt een rustig-solieden indruk en is wel waard om er den bouwheer den heer Rothuizen zoowel als den aan nemer, den heer A. de Bruijne van harte mee geluk te wenschen. Want met deze „Rijkskantoren" is de stad een monu mentaal gebouw rijker geworden, dat, wanneer alle werkzaamheden aan het terrein er voor en er omheen klaar zul len zijn, nog beter eu fraaier tot zijn recht zal komen. Tenslotte zij nog ver meld dat het gebouw f I00Ó0 kost en begin van Mei zal betrokken worden. Heden namiddag viel recht tegen over het gasthuis in de Oostvest te water het knaapje B., zoontje van den K. B. Al tollende was het ventje in het water geraakt, doch werd door zijn kameraadjes eruit gehaald, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Middelbare. D natuurkundige lezingen van dr. Dahne zijfi thans vastgesteld op 22 en 23 April. Door de politie is aangehouden ze kere p. B., die nog eenige dagen hech tenis moest ondergaan, weswege hij in het algemeen politieblad stond gesigna leerd. Vlissingen. Maandagavond is op de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" een werkman, ,F. genaamd, door het drijfwerk van ieen as gegrepen en eenige malen rondgeslingerd tengevolge waarvan de -man zware inwendige kneuzingen bekwam. Hij werd naar het St. Josephziekenhuis ver voerd en is daar heden reeds overleden. Dinsdagmorgen ongeveer 9 uur is uit Zee binnengesleept in de Oude Koopmans of Westerhaven, door de Arnemuidsche hooga,artsen Arm- 55 en Arm. 51, de Ar nemuidsche hoogaarts Arm. 18, waarvan op zee de mast gebroken Was. Geen per soonlijke ongelukken hadden plaats. Circa half 10 uur kwam binnenge sleept de Arnemuidsche hoogaarts Arm. .86, gesleept wordende door de Arnemuid sche hoogaarts Arm. 50. De Arm. 36 had op zee het tuig gebroken. Ook hier hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. (Z.) Hoedekenskerke. Vergadering van den raad der gemeente Hoedekenskerke, d.d. 9 Maart 1914 des namiddags 5 uur in liet gemoeetehuis. Afwezig dhrn. M. G. Ver beek Sr. en A. Walraven, de laatste met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhan delde in de voorgaande vergadering wor den voorgelezen en goedgekeurd. Mede- deeling wordt gedaan door Gcd. St. is goedgekeurd liet besluit, genomen in de voorgaande vergadering tot wijziging der gemeentebegrooting 1913, terwijl de goed keuring van liet besluit mede in die ver gadering genomen, tot wijziging der ge meente-begrooting 1914, door hen is aan gehouden tot dat de gemeente begrooting 1914 zelve, door hen zal zijn goedgekeurd, wat wacht op de eind beslissing, inzake de bijdragen die de gemeente ambtenaren zullen hebben te betalen voor pensio ueering voor hen, hunne weduwen en weezen, welke zaak nog bij den raad van State aanhangig is voor dit oogonblik. Deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Vervolgens wordt een door B. en W. voorgestelde af- en overschrijving gemeen- te-begrooting 1913, na toelichting dooi den voorzitter, zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Inzake een door P. Hoondert te 's-Gra venpolder aan den raad gericht adres om verbetering van den Zwaakscliendijk I, deelt de voorzitter wede deze zaak als thuisbehoorende bij het college van B. en W. reeds in een vergadering van dit college is behandeld en die dijk daarna door 3 man is bijgewerkt, waarmede de gemeente wederom heeft gedaan, wat zij in deze kon doen. Hij stelt voor het adres verder voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Vervolgens wordt overeenkomstig een verzoek van C. Cliamuleau te Kwaden- dannne een rooilijn vastgesteld voor te bouwen woningen aan het Kerkepadje aldaar. Aan enkele personen wordt daarop afschrijving van hoofdelijken omslag ver leend wegens vertrek uit de gemeente en van hondenbelasting wegens afschaf fing van hun hond. Overeenkomstig een verzoek van de N. V. Spoorweg Maatij. „Zuid Beveland" wordt na toelichting door den voorzitter zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming besloten, in beginsel vast' te stellen dat aan die maatschappij deze fde subsidie zal worden verleend, bij het tot stand komen van liet lokaalspoorwegnet door Zuid Beveland, als destijds verleend werd aan dhr. E. Huigebaert te Kortrijk, bij eventueel tot stand brengen van een tramwegnet door Zuid-Beveland, zijnde f225 's jaars gedurende 20 jaren en onder voorwaarde, dat eerst dan de gemeente tot bet betalen dier laatste subsidie kan worden verplicht, zoo dhr- E. Huigebaert voornoemd schriftelijk lieeft te kennen gegeven zijn conees.--ie aan de N. V. Spoorwewmaatij. Zuid-Beveland te heb ben overgedaan, of de concessie van be doelde heer, wegens niet ten uitvoer brenging van zijn plan, behoorlijk zal zijn ingetrokken. Op voorstel van on na toe lichting door den voorzitter wordt be sloten adhaesie te betuigen aan liet rekwest van den raad der gemeente Velzen gericht aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, teneinde te trachten te voorkomen dat een gedeelte van de ad ministratie, zoowel als van het finantieel beheer, voortvloeiende uit de door minister Treub voorgestelde uitbreiding der invaliditeitswet op de schouders der gemeente zullen worden gelegd. Een rekwest van de pachters van den gelegen achter de openbare lagere school om vermindering van pachtpenningen over 1914, in verband met ingebruikne ming van dien grond bij de schoolverbouw wordt in handen van B. en W. gesteld om ad\ ics. Bij de gewone rondvraag, dooi den voorzitter, vraagt den heer J. Louisse de gaten in liet havcnplatcau te doen aanvullen. Do voorzitter antwoordt, deze zaak niet aan dc aandacht van het college van 13. en W. was ontsnapt, en hij een onderzo, k had ingesteld om voor aan vulling dier gaten, wat oude brikken aan te koopen. Deze zijn echter voor 't oogen- blik niet disponibel, waarom besloten wordt den in de gemeente zelf aanwezigen geklopten steen daarvoor te bestemmen. Wethouder Groenewege zegt nog, dat hij liever gezien had, dat de steenpuin was bewaard, om in liet najaar de havenoprit in orde to houden, hij legt er zich even wel nu gaarne bij neer, om ze voor het havenplateau te benuttigen, nu blijkt dat er geen oude brikken zijn te bekomen. Dhr. J. v. d. Linde vraagt nog, wan neer mi liet slijk van de haven wordt vervoerd. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. eenigszinshuiverig zijn, daarmede de sloot voor de woning van de wed. v. Poppelen te dempen, daar zij vreezen, dat de zaak daar dikwijls verstopt zal zitten in verband met de verschillende uitloozingen die op die sloot uitkomen. Zij wenschen daarom alvorens daartoe over te gaan het advies van een deskun dige in te winnen. Dit advies is bereids ingekomen, doch nog niet in ccn ver gadering van B. en W. behandeld. Wanneer daarna eventueel niet tot demping van die sloot zal worden over gegaan zal zoo spoedig mogelijk met de opruiming van het slijk worden aange vangen en gelegenheid worden gegeven ze kosteloos weg te halen. Daarna sluiting. De oudste inwoonster dezer gemeente mej, wed. J. F. van Poppelen geboren Westerburger viert Vrijdag a.s. haar 102den verjaardag. Haar zeer hooge leeftijd in aanmerking nemende is zij nog kras te noemen, zoo kan zij b.v. nog vrij gemakkelijk lezen zonder bril. Kwadendamme... Zondag j.l. na de ves pers lieeft in de herberg van dhr. Van Tigclielen alhier de heer Dr. Jenny Weijerman voor vele belangstellenden gesproken over liet lokaalspoorwegnet op Zuid-Beveland en de te stichten coö peratieve suikerfabriek te Middelburg. Heinkenszand. Dinsdag j.l. hield alhier de vereeniging liet „Groene Kruis" afd. Heinkenszand hare algemeene jaarver gadering. De secretaris en Penningmees ter brachten verslag uit over het afge- loopen jaar. Het bleek, dat was ontvangen f250.06 de uitgaven bedroegen f214.73, goed slot f35 33. Voor de tuberculose bestrijding was ontvangen f 197.45 en uitgaaf was f 155.75 een goed slot alzoo van f41.70. Vier aandeelen waren uitge loot a f 10. Tot afgevaardigden naar het Hoofdbestuur werden benoemd de lieeren A. J. Hoorweg en Ds. Warners. Mede gedeeld werd dat liet verplegingsmate- riaal zeer voldoende is waarvan goed gebruik wordt gemaakt. Ten slotte hield dr. Hoorweg eene lezing over ziekte en sterfte enz. Daarna sluiting der verga dering. Kruiningen. Op 10 Maart vergaderde de Groente- en Fruitkweekersvereeniging „Eerlijk en Trouw" te Kruiningen. De voorzitter deelde mede dat de augurken werden verkocht voor 7 ct. de Kilo te plukken 2 X de week van 7 c.M. tot 14 c.M.kromme en uitschot 3 ct. per K.G. Oppervlakte 4; 11 gemet. De zaaiboonen Heinricli Rieren (witte.) werden aangeboden voor 10 ct. per K G, totaal 10 gemeten. Ook werd er nog een voorstel gedaan om de koninklijke goedkeuring aan te vragen, wat na over en weer praten werd aangehouden tot dc volgende ver gadering om intusschen te informeeren naar de kosten. Sluis. Alhier liield ds. Oberman eene lezing over den Wereldvrede en den Vrede door recht. Voor het verslag ver wijzen we naar het bericht uit Oostburg in dit nummer. Schoondjjke. Alhier worden pogingen aangewend om eene vereeniging van fietsrijders op richten, die ten doei heb ben zich in de ringrijderij te oefenen. Oostburg. Woensdag werd in de Beurs de eerste eierveiling der V. I'. N. gehou den. Onder de belangstellenden merkten we lop het bestuur der V. P. N. met den voorzitter, 'dhr. D. van Zuijen, burgemees ter 'van Breskens. Er was veel volk. Bij na alle eierkooplui uit Zeeuwsch-Vlaan- deren waren tegenwoordig. Maandagavond hield ds. Oberman van Vlissingen eene lezing in de Ambacht school voor de vereeniging „Vrede door Recht". Een veertigtal inwoners waren opgekomen om naar den spreker te luis teren. Op de vergadering merkten we o.a. op dhrn. Mr. F. van Dam, Mr. P. van Bortel, ds. Koobus, ds. v. h. Sant, dr. de Groot, enz. In beeldrijke taal zetle de spreker het doel der jeugdige vereeniging uiteen. Door tal van voorbeelden uit de oude en de nieuwe geschiedenis, wist hij zijn toehoorders de verschrikkingen van den modernen oorlog, die niets anders is dan een mensehenverwoesting in massa, voor den geest te brengen. Hij liet voor onzen geest trekken de ellende, veroorzaakt door de slachtingen onder de volkeren. Met blijdschap constateerde de spreker, dat er thans een pacificistische idee doorgedrongen is tot een deel van het volk: een beweging voor vrede door 'recht: een richting om allo geschillen te be slechten door een hof van arbitrage. Ilij onderscheidde liet echte gevoel van va derlandsliefde, dat ten doel heeft het land tot bloei te brengen, van de valsche liefde tot het land, die ten oorlog kan voeren en de energie van velen verdelgt, die in den strijd vallen. Met vreugde vermeldde hij het feit van de opening van het Vredes paleis te 's Hagohet verwerkelijkte denk beeld van diegenen, welke den krijg ver foeien als onrechtvaardig. Krachtig spoor de spreker dc aanwezigen aan om lid te worden der vereeniging en do denkbeel den bij vrienden en kennissen te verbrei den. Met leen heerlijke opwekking om zoo veel mogelijk voor dit doel te strijden, sloot spreker zijne schoone populaire le zing, die met applaus begroet werd. Hier na bestond gelegenheid tot vragen stel len, waarvan mr. van Bortel gebruik maak te. Staande de vergadering traden een '20-tal 'nieuwe leden toe, waarna do voor zitter, Mr. F. van Dam, de vergadering sloot. Het was een leerzame avond. Als altijd bleek :ook nu weer,i dat de afwezigen ongelijk hadden. Tot marktzettei' van de pas opge richte eierveiling der V. P. N. is benoemd dhr. J. van den Bosse. Er waren een 10-tal sollicitanten. Een nuttige vereeniging Gedurende 1913 is door liet „Groene Kruis" alhier aan de noodlijdenden ver strekt 142 porties ijs aan 38 personen, terwijl 174 instrumenten en ziektebenoo- digdheden aan 96 personen in bruikleen werden gegeven. De rijwielbrancard werd 9 maal gebruikt voor ziekenvervoer. Door do maréchaussé te Hontenisse is Maandag 'een persoon aangehouden die verdacht wordt schuldig te zijn aan den brand die Donderdag 5 dezer te Stoppel dijk de landbouwergschuur van den land bouwer Cornelissen aldaar in asch legde en waarbij de in die schuur slapende 66-jarige landbouwersknecht P. Eijsackers, die eerst sedert 3 Maart j.l. bij Corneliis- sen [werkzaam was, in de vlammen om kwam. In verband met deze arrestatie vertrok de justitie uit Middelburg naar Stop peldijk, teneinde een onderzoek in te stellen. (Z.) Bedevaart naar Lourdes. Het Comité van Nederlandsclie Bede vaarten verzoekt ons aangezien er herhaaldelijk hieromtrent inlichtingen ge vraagd worden nogmaals mede te delen, dat ile Bedevaart naar Lourdes wordt gehouden van 23 Juli tot 1 Augustus, onmiddellijk na afloop van het Eucharis tisch Congres. (De Tijd.) Z. D. H. mgr. P. Leyten, Bisschop van Breda, lieeft benoemd tot deken van liet Dekenaat Ginneken denzeereerw. zeergel. heer Dr. P. Dirckx, tot pastoor te Ulven- hout den zeereerw. heer J. Joossen, tot pastoor te Sas van Gent den weleerw. heer A. Meeuwesen, tot kapelaan te Don gen (H. Laurentius) den weleerw. heer J. Staal, tot kapelaan te Ulvenhout den weleerw. heer S.. Schutte. Gregoriaansche Zang. Bij bisschoppelijk besluit van 15 De cember 1913 is door Mgr. Callier bepaald dat met Paschen 1915 in zijn bisdom de authentieke Romeinsehe gezangboeken moeten zijn ingevoerd en de Italiaansche uitspraak van het Latijn bij den II. Dienst dan van kracht is. Monseigneur heeft verder met vreugde de tijding vernomen zoo lezen wij in het St. Gregoriusblad van Maart 1914 dat in liet bisdom Haarlem leergangen zullen worden gegeven in de Italiaansche uitspraak van liet Latijn en den Grego- riaanschen zang der Vaticana. Gaarne schenkt Mgr. aan het inrichten en houden der leergangen zijn volle goedkeuring. Hij spoort vooral' de zangers der kerk koren aan om deel te nemen aan die leergangen en koestelt de beste wenschen voor het welslagen dezer onderneming, die ongetwijfeld veel zal bijdragen tot de juiste uitvoering van onzen beerlijken Liturgisclien zang en den luister van onzen godsdienst. Tot zoover bet St. Gregoriusblad. Waar men in liet bisdom Breda reeds voorging en met succes cussussen orga- niseerpe te Oosterbout, Roosendaal, Oostburg, enz., daar hopen wij dat ook spoedig in het dekenaat Middelburg dit voorbeeld zal worden gevolgd. Aan liet beleid van den hoogeerwaar den deken zij het natuurlijk overgelaten, te beslissen wanneer hiervoor de juiste tijd is gekomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Middelburg, Maart 1911. Mijnheer de Redacteur In de Middelburgsche Courant van 10 Maart 1914 komt ecu stukje voor (nogal op de eercplaats) zóó perfide, zóó liberaal in den slechten zin, dat hel noodzakelijk is, in uw blad, gelijk ik liet reeds meer deed, ernstig tegen die courant te waar schuwen. Het stuk is gericht tegen liet uitste kend ingezonden artikeltje van X. in het laatste nummer van de N. Z. Crt. Het loopt over het aantal uittredingen uit de Katholieke kerk, waarover de liberale M. Crt. natuurlijk steeds gaarne spreekt. Het schijnt het Middelburgsche blad bijzonder gehinderd te hebben, dat X in de N. Z. Crt liet daarover eens flink aanpakte. Indien men tenminste op den toon mag afgaan, beeft X.' artikeltje nogal ingeslagen. Na eenigen onzin over de Anglicaan- sche Kerk, die nog typisch katholiek zou zijn gebleven (aldus de M. Crt.) en waar uit overduidelijk voor ieder, die eenige elementaire kennis heeft op dit gebied, de absolute incompetentie blijkt van dengene, die liet artikel schreef, om over dit onderwerp liet publiek voor te lich ten, volgen enkele regels (misschien wat onvoorzichtig uit de pen geschoten) die ons, Katholieken, op eenmaal het Mid delburgsche blad in zijn ware gedaante toonen. Het blad beweert dan (en we hebben thans nu eens geen enkele reden om aan zijn oprechtheid te twijfelen) dat de lier- haalde waarschuwing aan de Katholieken, in de pers en van den kansel, tegen liet lezen der Midd. Crt. zeker geen aanlei ding geeft, om zich (d w.z. de M. Crt.) te richten naar den wensch der Katholieken. Hier hebt gij nu liet liberalisme der Mid. Courant op zijn akeligst. Evenwel we zijn dankbaar voor de oprechtheid, waarover het blad misschien nu al spijt krijgt. Intusschen Katholieken van Zeeland, we weten liet numet onzen wensch Verwachting tot den avond van 12 Maart Zwakke tot matigen, Westelijke tot Zuide lijken wind. Lichtbewolkt, later toenemende bewolkte'1 lucht met eenige kans op regen. Nachtvorst. Iets zachter overdag. wordt geen rekening gehoudenOf liet ooit gedaan is? Zult gij nog advertenties plaatsen in een blad, dat met uwe belangen, met uwe wenschen geen rekening lioudt en dat nooit gedaan heeft ook Mag een blad, waarin we zco worden behandeld, blijven komen in uw Room- sche gezinnen, voor welke het edelste en het reinste nog niet edel en rein ge noog is? Onomwonden heeft men het u thans gezegd, waar het op staat. Zult gij u nog langer in liet aangezicht laten slaan Zult] gij nog langer dag aan dag u laten beleedigen om uwen godsdienst Wilt gij nóg blijven doorgaan met telkens de meest onbedekte propaganda te lezen voor stelsels als het Neo-Malthu- sianisme, dat een wetenschappelijk voor gestelde ontzettende zonde is Wilt gij u blijven ergeren aan de ver dediging van weggeloopen priesters? Zult gij de lichte correspondenties blijven lezen van een schrijver, die zich Cabochon teekent, maar in wiens naam een a en een b teveel staan Het is tlians genoeg, katholieken van Middelburg en van Zeeland. Laat uniet langer beleedigen thans. Slaat de handen ineen laat ons zelf een dagblad oprich ten, laat ons van d i t blad maken een dagblad, dat den dagelijkschen strijd kan voeren tegen liet dagelijkscli bederf, dat verspreid wordt door de slechte pers. Wie geeft den stoot CATHOLICUS. Vlisslnjen. Sinds Zaterdag wordt de 24-jarige kantoorbediende K. vermist. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is over komen. Amsterdam. De rechtbank sprak een 19-jarig chauffeur F. W„ die uit nood weer, na gesard te zijn een ander met oen mes doodelijk verwondde, vrij. Dordrecht. De stucadoors hebben he den de staking opgeheven, met 1 April krijgen ze een cent per uur meer. Rotterdam. Hit Durazzo wordt aan de N. R. Ct. geseind dat na de aankomst in het 'paleis koning Wilhelm van Albanië de Nederlandsche officieren der gendarme rie ontving. Hij hield in voortreffelijk Ne- derlandsch een toespraak en dankte gene raal do Veer voor al het werk reeds in Albanië verricht, waarna hij alle officie reen afzonderlijk dank betuigde voor het verrichte werk. De vorst benoemde, zoo meldt men aan het „Handelsblad", majoor Thomson als zijn gevolmachtigde voor de distric ten Mousa -en Aig'.rocastro om daar zijn zending: vestiging v.an rust en orde en tots tand brengen van administratieve or ganisatie te voltrekken. Den Haag. Inzake de gebr. W. en C. Verstraete te Zaa inslag beschuldigd van bedrog van sehüldeischers in oen faillis sement en die van hun vonnis der Mid delburgsche rechtbank (9 maanden ge vangenisstraf) in hooger beroep gegaan waren Lij het gerechtshof, werd door den proc. gen. 1 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De verdediger, Mr. Evers te Middel burg, vroeg vrijspraak met bevel tot on middellijke invrijheidstelling, wat gewei gerd werd. Den Haag. Het gerechtshof behandelde heden de zaak tegen J. T. Dert, wegens uitgeven van coupons Tijdgeest door de Middelburgsche rechtb. met bevestiging vonnis kantongerecht, veroordeeld lot 1:5 b. s. 5 d. hechtenis. Mr. Van Traa te Rotterdam trad op als gemachtigde en ver dediger. De adv. gen. eischte vernieti ging van het vonnis der rechtbank en 2 geldboeten van f2.50 of 2 maal 1 d. hechtenis. De verdediger vroeg ontslag van rechtsvervolging, sub. vrijspraak. DenfHaag. Door de Ilaagsche recht bank werd heden behandeld de zaak te gen A. Frankin te Goes, door den kanton rechter veroordeeld tot f10 of 3 d. h wegens verkoop premie coupon éener Obli gatie Tijdgeest Maatschappij. Na door dc rechtbank te Middelburg te zijn behan deld, kwam deze zaak voor den hoogen raad, die verwees naar het gerechtshof Den Haag. In deze zaak waren 3 getui gen. De proc. gen. was van meening dat men hier ,te doen heeft met een gefin geerde premieleening, om de loterijwet tc ontduiken. Spreker eischte 2 geldboeten van f5 of 2 maal 2 d. hechtenis. Do verdediger mr. Van Traa van Rotterdam vroeg vrijspraak. Londen. Twee militaire avia'.eurs kwa men te vallen op de Salisborough Square zij waren op slag dood. Peking. 4 ii 500 roovers hebben tc Laohokow een Noorscho zending geplun derd en 2000 koelies geprest om den buit te vervoeren. Zendeling Froyland werd gedood, Sama zwaar gewond.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2